Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις Just now, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο! Τέλεια νέα! Σκαλοπάτια σκαλοπάτι και θα φτάσουμε στην κορυφή!

Καλέ ναι!!!!!!!! Μία μία να ξεσκατίζουμε και να μας φύγουν τα χέρια στο κουνα κουνα !!!!!!!! όλες να το ζήσουμε με λαχτάρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Και αγόρι και Σκορπιός έλα Παρασκευαίδου να πάρουμε από μια κούτα προφυλακτικά να στείλουμε στην @twinkletwinlkle να φτιάξει κάβα από τώρα🤣🤣

Να μην κάνω προειδοποίηση.. τι έχει να τραβήξει.. 

Εμείς θα κάνουμε τα χριστουγεννιατικα οπότε 😉 😉  ποτε ξεκινας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να μην κάνω προειδοποίηση.. τη έχει να τραβήξει.. 

Εμείς θα κάνουμε τα χριστουγεννιατικα οπότε 😉 😉  ποτε ξεκινας;

Για τα κορίτσια σκορπιούς τι έχετε να πείτε; Είναι η κόρη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ναι αυτό θα κάνω, περιμένω αποτελέσματα... λέτε να πάρω ένα τεστ εγκυμοσύνης το απόγευμα,  έτσι ώστε μόλις πιάσω πάτωμα (Γιατί  θα πιάσω το ξέρω) να το κάνω ?

Μα δεν έχει τελειώσει κάτι! Μην προδικάζουμε καταστάσεις! Σε παρακαλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η troia είπε:

Για τα κορίτσια σκορπιούς τι έχετε να πείτε; Είναι η κόρη μου...

Α.. δεν ξέρω Τροία μου... έχω γιο Σκορπιός.  

Αλλα νομίζω και τα κορίτσια έτοιμη την απάντηση την έχουν.  1 λέξη θα λες 10 θα ακούς..  κάτι απαντήσει που ακούω να δεις ετοιμάσου και εσύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η troia είπε:

Για τα κορίτσια σκορπιούς τι έχετε να πείτε; Είναι η κόρη μου...

Κορίτσαροι!! Ετοιμάσου για μεγάλες στιγμές!!

η χαρά της ζωής και της αισιοδοξίας!! και με πολλές επιτυχίες 🥰

Είναι η καλύτερη μου φίλη η χαρά προσωποιημένη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι για την ενδομητριωση . 

Εδω οι απόψεις είναι διαφορετικές.  

Σε εμένα είχαν πει ότι αν έχω ενδομητριωση δεν μπορεί να επιτευχθεί φυσιολογική σύλληψη αλλά στην εξωσωματική δεν επηρεάζεται.  Και τώρα ρωτάω ισχύει ή όχι.  

Πάντως η νονά του μικρού έκανε εξωσωματική γτ δεν προλάβαινε να κάνει χειρουργεία και τελικά με την πρώτη σε δίδυμα που πήγαν όλα καλά εντωμεταξύ χρόνισαν τα μικρά και η κοπέλα γλύτωσε από την ενδομήτριωση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η noutelitsa είπε:

Αχ ναι....Μπερδεύτηκα! Το Γέννημα εννοούσα!
Από το τηλέφωνο πάντως μου είπανε πως με δικά μου ωάρια δεν είναι καλά τα ποσοστά...10-20%...
Αλλά θα πάω και από εκεί για να δω τι θα μου πουν!
Μου είχες πει το κέντρο σου...είσαι ευχαριστημένη? Ποίος γιατρός είναι εκεί?

Έχω τον Χηνιαδ...στο μυαλό μου...πήγε μια φίλη και ήταν πάρα πολύ ευχαριστημένη...

Εγώ πάντως είδα ένα σκασμό γιατρούς κι επέλεξα τον Ψ…α στο Ιασώ. Με κλειστά μάτια πάλι σε αυτόν θα πήγαινα! 
καλή επιτυχία εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η condios είπε:

Κορίτσια μου όμορφα καλησπέρα και καλή Παρασκευούλαααααααααααααα

Βγήκαν τα αποτελέσματα του ERA & PCR ENDOMETRIUM,,,,,μαντέψτε,,,,πεντακάθαρα!!!!!! Γιούπι απ'τη μία ( & what the f...ck παράλληλα) και από την άλλη μόνο η ενδομητρίωση μας έμεινε να είναι η υπεύθυνη,,,, να φύγει και αυτη να πάει στο καλό για να έρθει το καλύτερο. Με πήρε και ο γιατρός μόλις τηλέφωνο, ο κοντούλης μου....για να το περικυκλώσουμε από παντού σύστησε να κάνουμε και ένα οξειδωτικό στρες σπερματος μαζί με fish....καλλιέργεια και dfi εννοούνται!!!!! Αν και θεωρει πως επειδή πάντα καλό ήταν το σπέρμα και αυτά καθαρά θα βγουν αλλά...είπαμε,,,περικύκλωση,,,,λάθη δεν δικαιολογεί και ελλείψεις ουτε ο ιδιος πλέον. Επίσης,,,,είπε,,,,ανάλογα τί θα δείξουν το SORP & FISH & DFI , θα δούμε αν θέλει κάποια αγωγή ο σύζυγος,,,γιατί αν βρεθεί κάτι ειδικά στο FISH πάμε για προεμφυτευτικό στις βλαστοκύστες που θα δημιουργηθούν. + με το καλό να κάνω την επέμβαση, να δούμε τί θα πει ο Πιστοφ.... αν χρειάζεται κάποια ειδική μεταχείριση εμού ανάλογα τί θα βρει και προχωράμε. Χαρακτηριστικά είπε , έχουμε δρόμο μπροστά μας. Ήρεμος και καλός ήταν,,,,μου είπε και τις τιμές για τις άνωθι εξετάσεις και όλα καλά,,,όταν κατέβουμε Αθήνα για μένα θα κάνει και αυτά ο σύζυγος. Ρώτησα και στη Λάρισα και τα ίδια βγαίνουν 2 φορές ακριβοτερα εδώ,,,,οπότε αποφάσισα να πάμε όπου θελει και εμπιστευεται ο γιατρός. Στο ΑΛΦΑ LAB μας είπε,,,το ξερετε? καλό? Αυτά τα νέα μου....προχωράμε δυνατά τα τα τα!!!!!!! 

@Κατεριναπαπ κουράγιο και αισιοδοξία,,,όλα σωστά τα κάνεις!!!!!!! 

Καλό σκ σε όλες!!!!!!!! 

Βήμα βήμα, αργά, σταθερά, με ψυχραιμία κ καθαρή σκέψη… Εγώ από καιρό σου έχω πει την γνώμη μου για την ενδομητρίωση αλλά ο τότε γιατρός σου άλλα σου έλεγε… Εύχομαι να βρεις το πρόβλημα γιατί αυτομάτως θα έχεις κ την λύση! Αγωνιστικούς χαιρετισμούς power girl! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι για την ενδομητριωση . 

Εδω οι απόψεις είναι διαφορετικές.  

Σε εμένα είχαν πει ότι αν έχω ενδομητριωση δεν μπορεί να επιτευχθεί φυσιολογική σύλληψη αλλά στην εξωσωματική δεν επηρεάζεται.  Και τώρα ρωτάω ισχύει ή όχι.  

Πάντως η νονά του μικρού έκανε εξωσωματική γτ δεν προλάβαινε να κάνει χειρουργεία και τελικά με την πρώτη σε δίδυμα που πήγαν όλα καλά εντωμεταξύ χρόνισαν τα μικρά και η κοπέλα γλύτωσε από την ενδομήτριωση. 

Από την ενδομητρίωση δεν γλυτώνεις ποτέ! Απλά ζεις με αυτή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι για την ενδομητριωση . 

Εδω οι απόψεις είναι διαφορετικές.  

Σε εμένα είχαν πει ότι αν έχω ενδομητριωση δεν μπορεί να επιτευχθεί φυσιολογική σύλληψη αλλά στην εξωσωματική δεν επηρεάζεται.  Και τώρα ρωτάω ισχύει ή όχι.  

Πάντως η νονά του μικρού έκανε εξωσωματική γτ δεν προλάβαινε να κάνει χειρουργεία και τελικά με την πρώτη σε δίδυμα που πήγαν όλα καλά εντωμεταξύ χρόνισαν τα μικρά και η κοπέλα γλύτωσε από την ενδομήτριωση. 

Και ανάμεσα στους γιατρούς οι απόψεις διίστανται. Ο δικός μου πχ. Ο Παν... έχει πώρωση με την ενδομητρίωση.  Όταν είχα πάει έγκυος να τον δω από φυσική σύλληψη και η οιστραδιολη μου ήταν στα τάρταρα, θεωρούσε ότι έχω ενδομητρίωση και για αυτό έχω χαμηλη οιστραδιολη. Μου είπε λοιπόν ότι αν δεν πάει καλά η εγκυμοσύνη,  πράγμα που έγινε, μετά ή να κάνω λαπαροσκοπηση για να δουμε τι γίνεται με την ενδομητρίωση ή να πάμε σε εξωσωματικη γιατί δήθεν μου η εξωσωματική παρακαμπτει την ενδομητρίωση. 

Εγω επέλεξα να κάνω εξωσωματικη για να μην χάνω χρόνο και πήρα ένα ωραιότατο 0,01 (η χαμηλότερη τιμή που έχω πάρει ποτέ και έχω κάνει πολλές χοριακες)

Μου είπε ότι μάλλον λοιπόν έχω ενδομητρίωση και ότι χαλανε την ποιότητα των ωαρίων μου. Και του είπα:"μα αφού μου είχατε πει ότι η εξωσωματική παρακάμπτει την ενδομητρίωση". Ξεκάθαρη απάντηση δεν πήρα , πάντως προχώρησα τον επόμενο μήνα σε λαπαροσκοπηση. Όταν τελείωσα με τη θεραπεία και πήγα να κάνω εξωσωματικη,  δεν ήθελε να μου κάνει γιατί ήταν πολύ αισιόδοξος ότι θα συλλάβω φυσιολογικά, τώρα που υποτίθεται λύθηκε το πρόβλημα. Περίμενα 3, 4 μήνες,  δεν έγινε τίποτα και έτσι φτάσαμε στο σήμερα που θεωρητικά τα πήγαμε καλύτερα στις γονιμοποιησεις από την τελευταία φορά. 

Άρα, συμπερασμα: ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του και έχει τα δικά του κολλήματα.

Το θέμα είναι να έχουμε εμπιστοσύνη στον γιατρό μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι για την ενδομητριωση . 

Εδω οι απόψεις είναι διαφορετικές.  

Σε εμένα είχαν πει ότι αν έχω ενδομητριωση δεν μπορεί να επιτευχθεί φυσιολογική σύλληψη αλλά στην εξωσωματική δεν επηρεάζεται.  Και τώρα ρωτάω ισχύει ή όχι.  

Πάντως η νονά του μικρού έκανε εξωσωματική γτ δεν προλάβαινε να κάνει χειρουργεία και τελικά με την πρώτη σε δίδυμα που πήγαν όλα καλά εντωμεταξύ χρόνισαν τα μικρά και η κοπέλα γλύτωσε από την ενδομήτριωση. 

Θα σου μιλήσω ως παθούσα,,,με σοβαρή ενδομητρίωση όμως,,,,αν η ενδομητρίωση είναι στα αρχικά στάδια και κάνεις ωορρηξίες δεν επηρεαζει ουτε τη φυσική συλληψη πόσο μάλλον την εξωσωματική,,,,αν όμως είσαι βαρέων βαρών όπως εγώ,,,προφανώς και θελει καθάρισμα και αλλες λύσεις,,,,δοτρια,,,μπλαμπλαμπλαμπλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Από την ενδομητρίωση δεν γλυτώνεις ποτέ! Απλά ζεις με αυτή! 

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η condios είπε:

Θα σου μιλήσω ως παθούσα,,,με σοβαρή ενδομητρίωση όμως,,,,αν η ενδομητρίωση είναι στα αρχικά στάδια και κάνεις ωορρηξίες δεν επηρεαζει ουτε τη φυσική συλληψη πόσο μάλλον την εξωσωματική,,,,αν όμως είσαι βαρέων βαρών όπως εγώ,,,προφανώς και θελει καθάρισμα και αλλες λύσεις,,,,δοτρια,,,μπλαμπλαμπλαμπλα 

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Και ανάμεσα στους γιατρούς οι απόψεις διίστανται. Ο δικός μου πχ. Ο Παν... έχει πώρωση με την ενδομητρίωση.  Όταν είχα πάει έγκυος να τον δω από φυσική σύλληψη και η οιστραδιολη μου ήταν στα τάρταρα, θεωρούσε ότι έχω ενδομητρίωση και για αυτό έχω χαμηλη οιστραδιολη. Μου είπε λοιπόν ότι αν δεν πάει καλά η εγκυμοσύνη,  πράγμα που έγινε, μετά ή να κάνω λαπαροσκοπηση για να δουμε τι γίνεται με την ενδομητρίωση ή να πάμε σε εξωσωματικη γιατί δήθεν μου η εξωσωματική παρακαμπτει την ενδομητρίωση. 

Εγω επέλεξα να κάνω εξωσωματικη για να μην χάνω χρόνο και πήρα ένα ωραιότατο 0,01 (η χαμηλότερη τιμή που έχω πάρει ποτέ και έχω κάνει πολλές χοριακες)

Μου είπε ότι μάλλον λοιπόν έχω ενδομητρίωση και ότι χαλανε την ποιότητα των ωαρίων μου. Και του είπα:"μα αφού μου είχατε πει ότι η εξωσωματική παρακάμπτει την ενδομητρίωση". Ξεκάθαρη απάντηση δεν πήρα , πάντως προχώρησα τον επόμενο μήνα σε λαπαροσκοπηση. Όταν τελείωσα με τη θεραπεία και πήγα να κάνω εξωσωματικη,  δεν ήθελε να μου κάνει γιατί ήταν πολύ αισιόδοξος ότι θα συλλάβω φυσιολογικά, τώρα που υποτίθεται λύθηκε το πρόβλημα. Περίμενα 3, 4 μήνες,  δεν έγινε τίποτα και έτσι φτάσαμε στο σήμερα που θεωρητικά τα πήγαμε καλύτερα στις γονιμοποιησεις από την τελευταία φορά. 

Άρα, συμπερασμα: ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του και έχει τα δικά του κολλήματα.

Το θέμα είναι να έχουμε εμπιστοσύνη στον γιατρό μας.

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου. Τον Σεπτέμβριο που έκανα την λαμπαροσκοπιση είδαμε και αυτό και δεν βρέθηκε κάτι. Όμως έχω τρομοκρατηθει γιατί από τότε έχω πιο περισσότερο πόνο στις περιόδους και στις ωορρηξίες .και μου μπαίνουν σκέψεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Εντελώς φιλικά και επειδή καταλαβαίνω ότι το λές με καλή πρόθεση θα διαφωνήσω λίγο με την έκφραση "εάν παραμείνεις ήρεμη και δεν στρεσαριστει το σώμα σου θα καταφέρει να σου δώσει μια διπλή χοριακη την επόμενη φορά" γιατί πραγματικά δεν φταίει η Κατερίνα ούτε καμία Κατερίνα ούτε το σώμα της Κατερίνας αν δεν προχωρήσει μια εγκυμοσύνη.

Και επειδή μπορεί να διαβάζουν και πολλές κοπέλες με αγχώδεις και μη διαταραχές δεν είναι ωραίο να μεταθέτουμε ή να υπονοούμε οτι την ευθύνη μιας άτυχης εγκυμοσύνης την έχει το στρές, το άγχος και εν τέλει το σώμα της γυναίκας.

Είναι τόσο πολυπαραγοντικό το ζήτημα της σύλληψης ,για τους πάντες όχι μόνο για εμάς που είμαστε υπογόνιμοι, είναι τοσο ψυχοφθόρα όλη η διαδιακασία που δεν νομίζω οτι βοηθάνε τέτοιες σκέψεις και προτροπές γιατί αν χτύπα ξύλο δεν πάει καλά το τελευταίο που θέλουμε είναι πέρα από την θλίψη μας να έχουμε και ενοχές οτι φταίει το σώμα μας &  το άγχος μας.

Τα γράφω χωρίς καμία πρόθεση αντιπαράθεσης και ξαναλέω εισπράττω την θετική σου πρόθεση αλλά επειδή η υπογονιμότητα συνδέεται άμεσα και με την ψυχική μας υγεία για αυτό το τονίζω οτι εν τέλει δεν φταίει ουτε το σώμα ούτε εμείς οι ίδιες αν δεν πάει καλά μια εγκυμοσύνη.🥰

Δεν το έγγραψα για να το πάρει στραβά καμία κοπέλα, αλλά και ούτε για να πω ότι φταίει... Προσωπικά έχω θέμα με το άγχος μου και μου βγαίνει σε ψυχοσωματικά προβλήματα. Γνωρίζω πως η κορτιζόλη που είναι η ορμόνη του στρες μπορεί να επηρεάσει διάφορες λειτουργίες του σώματός μας. 

Η μοναδική μου πρόθεση ήταν να επισημάνω πως το άγχος δεν κάνει ποτέ καλό και στη συγκεκριμένη περίπτωση το καλύτερο που έχει να κάνει η οποιαδήποτε κοπέλα που βρίσκεται σε αυτή τη διαδικασία είναι να παραμένει αισιόδοξη και ήρεμη. 

Αυτό δε σημαίνει πως αν κάτι πάει στραβά θα το ρίξουμε στον εαυτό μας, γιατί οι ορμόνες μας είναι κάτι που δεν μπορούμε να ελέγξουμε. Μπορούμε όμως να ελέγξουμε τη διάθεσή μας και τη ψυχική μας υγεία και με αυτό τον τρόπο να βοηθήσουμε το σώμα μας να ανταπεξέλθει στα προβλήματα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

Κορίτσια μου όμορφα καλησπέρα και καλή Παρασκευούλαααααααααααααα

Βγήκαν τα αποτελέσματα του ERA & PCR ENDOMETRIUM,,,,,μαντέψτε,,,,πεντακάθαρα!!!!!! Γιούπι απ'τη μία ( & what the f...ck παράλληλα) και από την άλλη μόνο η ενδομητρίωση μας έμεινε να είναι η υπεύθυνη,,,, να φύγει και αυτη να πάει στο καλό για να έρθει το καλύτερο. Με πήρε και ο γιατρός μόλις τηλέφωνο, ο κοντούλης μου....για να το περικυκλώσουμε από παντού σύστησε να κάνουμε και ένα οξειδωτικό στρες σπερματος μαζί με fish....καλλιέργεια και dfi εννοούνται!!!!! Αν και θεωρει πως επειδή πάντα καλό ήταν το σπέρμα και αυτά καθαρά θα βγουν αλλά...είπαμε,,,περικύκλωση,,,,λάθη δεν δικαιολογεί και ελλείψεις ουτε ο ιδιος πλέον. Επίσης,,,,είπε,,,,ανάλογα τί θα δείξουν το SORP & FISH & DFI , θα δούμε αν θέλει κάποια αγωγή ο σύζυγος,,,γιατί αν βρεθεί κάτι ειδικά στο FISH πάμε για προεμφυτευτικό στις βλαστοκύστες που θα δημιουργηθούν. + με το καλό να κάνω την επέμβαση, να δούμε τί θα πει ο Πιστοφ.... αν χρειάζεται κάποια ειδική μεταχείριση εμού ανάλογα τί θα βρει και προχωράμε. Χαρακτηριστικά είπε , έχουμε δρόμο μπροστά μας. Ήρεμος και καλός ήταν,,,,μου είπε και τις τιμές για τις άνωθι εξετάσεις και όλα καλά,,,όταν κατέβουμε Αθήνα για μένα θα κάνει και αυτά ο σύζυγος. Ρώτησα και στη Λάρισα και τα ίδια βγαίνουν 2 φορές ακριβοτερα εδώ,,,,οπότε αποφάσισα να πάμε όπου θελει και εμπιστευεται ο γιατρός. Στο ΑΛΦΑ LAB μας είπε,,,το ξερετε? καλό? Αυτά τα νέα μου....προχωράμε δυνατά τα τα τα!!!!!!! 

@Κατεριναπαπ κουράγιο και αισιοδοξία,,,όλα σωστά τα κάνεις!!!!!!! 

Καλό σκ σε όλες!!!!!!!! 

Εκεί καναμε df1 ,οταν ειχα πει του γιατρου(συνήθιζα να του προτεινω συνεχεια εξετασεις να κανουμε) να κανουμε και ενα fish μαζι με το df1? μου ειπε οτι δε το χρειαζομαστε με τιποτα αυτο και για κανενα λογο..το df1 στοιχισε κανα 150€ αν θυμαμαι καλά.το fish γιατι ειχα ρωτησει απο περιεργεια νομιζω 250€ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η noutelitsa είπε:

Αχ ναι....Μπερδεύτηκα! Το Γέννημα εννοούσα!
Από το τηλέφωνο πάντως μου είπανε πως με δικά μου ωάρια δεν είναι καλά τα ποσοστά...10-20%...
Αλλά θα πάω και από εκεί για να δω τι θα μου πουν!
Μου είχες πει το κέντρο σου...είσαι ευχαριστημένη? Ποίος γιατρός είναι εκεί?

Έχω τον Χηνιαδ...στο μυαλό μου...πήγε μια φίλη και ήταν πάρα πολύ ευχαριστημένη...

Καλά και αυτοι απο το τηλεφωνο λενε τετοια; Καλη αρχη κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Πόσο πρέπει να είμαι οιστραδιολη και προγεστερόνη σε αυτη τη φάση? 

Prg πανω απο 25 κ ε2 πανω απο 300 ειναι καλά να εχεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/2/2022 at 7:19 ΠΜ, ο/η Joann είπε:

Καλημεραααα σας ευχαριστώ για την απάντηση ωραία άντε να δούμε πόσα θα κάνω και εγώ και να πανε όλα καλά..δν ξέρω πως να το κάνω να απαντάω σε όποιον μου απάντησε δν ξέρω ακόμα καλά 😅

Θα το βρεις..και επειδή εισαι νεο μελος πολλα κορίτσια δεν ειδανε σιγουρα τα ποστ σου.πως εισαι σημερα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Όλοι αυτό μου λένε! Απλά ίσως μου ε΄χει κάτσει έτσι επειδή κατά τυχη πέτυχα στην πρώτη προσπάθεια και είχα πιστεί ότι είχε βοηθήσει. Βέβαια τώρα ο γιατρός δεν μου ζήτησε τίποτα τέτοιο. 

Θα παω Νεφέλη  μου για ένα τσεκ απ και και να συζητήσουμε, θα του πάω και κάτι ορμονικές και ένα τεστ Παπ  που εκανα τον περασμένο μηνα. Δεν ξερω τι αλλο θα θελει απο εξετασεις. Σιγουρα και υπερηχο . Μου είπε Νεφέλη μου ότι αφου θελω να παμε για εμβρυομεταφορα τον Μαιο θα πρεπει να ξεκινησουμε καποιο πρωτόκολλο απο τον κυκλο του Απριλη. Αλλα θα μου τα πει απο κοντα τα υπολοιπα. Και θα δω και τι αλλες εξετασεις εαν θελει να κανουμε. Γιατι δεν εχω ιδεα απο τα πρωτόκολλα μεταφοράς με κατεψυγμένα. Δεν εχω ξανα κανει! Μακαρι Νεφελη μου να πανε ολα καλα, σε ευχαριστώ πολύ! Εσυ σε τι φαση εισαι? Θα κανεις φυσικους που ελεγες  για αδερφάκι? Τι κανουν τα ζουζούνια σου?

Απλό θα ειναι μην ανησυχείς ! Το πολυ πολύ να σου ξεκινησει σικλακουρ  απο νωρις. Εγω θα παω για 2-3 φυσικους(οταν προλαβω) τους επομενους μηνες και αν παρουμε εμβρυο καλως ,αλλιως το αφηνω το θεμα και χαρουμενη..αλλα θελω να μη μετανοιωσω που δεν προσπαθησα εστω κ για λιγο ακομα.. Αν κ μου ειχε πει οτι αν περασει ο καιρος να μη παω καθολου να τον βρω ,κ ηδη περασε..δηλ κανονικα επρεπε να παω απο τον ιουνιο ..αλλα ποτε δε ξερεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Δυστυχώς ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία που βλέπει ροζ. Αχ ποια κοπέλα ήταν? 

@Eva29 @Apol @kk88 εσείς που είστε οι παλιές θυμόσαστε? Επίσης σε τι φάση είστε? Σας έχουμε χάσει λίγο. Ειδικά η @kk88 με τα πρωινά μου ξυπνήματα 😘

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Όντως χαθήκαμε...εγώ είμαι 24+2 σήμερα κάναμε κ τη Β επίπεδου έχουμε μπεμπούλα!!! Σε γενικές γραμμές είμαι καλά ταλαιπωρούμαι από κάποιες συσπάσεις αλλά ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ είναι όλα οκ κ ο τράχηλος μου και το μωρό! Λοιπόν είχα καφέ την πέμπτη βδομάδα κ για μια βδομάδα ενώ έπαιρνα τρία utrogestan τη μέρα ο γιατρός μου έδωσε κ δύο ενέσεις prolutex κ ημουν ξάπλα, μετά στην όγδοη ξανά είχα πάρα πολύ λίγο για δύο μέρες... Να μη φοβάσαι (κ μένα έτσι μου έλεγαν αλλά εννοείται φοβόμουν🙄🙄) Όλα θα πάνε καλά, έχει συμβεί σε πολλές κοπέλες κ η εγκυμοσύνη εξελίχθηκε μια χαρά κορίτσι μου! @tina21

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Κατερίνα εγώ θα σου πω να μην αγχώνεσαι! Προσπάθησε να κάνεις ασκήσεις ηρεμίας, να είσαι συνέχεια με κόσμο ώστε να ξεχνιέσαι ή οτιδήποτε άλλο σε ηρεμήσει! Το ξέρω ότι είναι δύσκολο!  Όμως αν σκεφτείς πως εάν παραμείνεις ήρεμη και δεν στρεσαριστει το σώμα σου θα καταφέρει να σου δώσει μια διπλή χοριακη την επόμενη φορά, τότε γίνεται πολυ πιο εύκολο!

Είναι πολύ σημαντικό να μην αφήσεις το άγχος σου να σε κυριεψει.. τα εμβρυακια σου θέλουν να νιώσουν ασφάλεια στο σώμα της μαμάς τους για να μεγαλώσουν Όπως πρέπει! Αυτό να σκέφτεσαι και όλα καλά θα πάνε!!! 

Θες να πάρεις μια διπλή χοριακη την επόμενη φορα?? Ναι!!! Μείνε αισιόδοξη και μην αγχώνεσαι! Ειναι πολυ σημαντικό!🤞🤞🤞

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Εντελώς φιλικά και επειδή καταλαβαίνω ότι το λές με καλή πρόθεση θα διαφωνήσω λίγο με την έκφραση "εάν παραμείνεις ήρεμη και δεν στρεσαριστει το σώμα σου θα καταφέρει να σου δώσει μια διπλή χοριακη την επόμενη φορά" γιατί πραγματικά δεν φταίει η Κατερίνα ούτε καμία Κατερίνα ούτε το σώμα της Κατερίνας αν δεν προχωρήσει μια εγκυμοσύνη.

Και επειδή μπορεί να διαβάζουν και πολλές κοπέλες με αγχώδεις και μη διαταραχές δεν είναι ωραίο να μεταθέτουμε ή να υπονοούμε οτι την ευθύνη μιας άτυχης εγκυμοσύνης την έχει το στρές, το άγχος και εν τέλει το σώμα της γυναίκας.

Είναι τόσο πολυπαραγοντικό το ζήτημα της σύλληψης ,για τους πάντες όχι μόνο για εμάς που είμαστε υπογόνιμοι, είναι τοσο ψυχοφθόρα όλη η διαδιακασία που δεν νομίζω οτι βοηθάνε τέτοιες σκέψεις και προτροπές γιατί αν χτύπα ξύλο δεν πάει καλά το τελευταίο που θέλουμε είναι πέρα από την θλίψη μας να έχουμε και ενοχές οτι φταίει το σώμα μας &  το άγχος μας.

Τα γράφω χωρίς καμία πρόθεση αντιπαράθεσης και ξαναλέω εισπράττω την θετική σου πρόθεση αλλά επειδή η υπογονιμότητα συνδέεται άμεσα και με την ψυχική μας υγεία για αυτό το τονίζω οτι εν τέλει δεν φταίει ουτε το σώμα ούτε εμείς οι ίδιες αν δεν πάει καλά μια εγκυμοσύνη.🥰

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η condios είπε:

Κορίτσια μου όμορφα καλησπέρα και καλή Παρασκευούλαααααααααααααα

Βγήκαν τα αποτελέσματα του ERA & PCR ENDOMETRIUM,,,,,μαντέψτε,,,,πεντακάθαρα!!!!!! Γιούπι απ'τη μία ( & what the f...ck παράλληλα) και από την άλλη μόνο η ενδομητρίωση μας έμεινε να είναι η υπεύθυνη,,,, να φύγει και αυτη να πάει στο καλό για να έρθει το καλύτερο. Με πήρε και ο γιατρός μόλις τηλέφωνο, ο κοντούλης μου....για να το περικυκλώσουμε από παντού σύστησε να κάνουμε και ένα οξειδωτικό στρες σπερματος μαζί με fish....καλλιέργεια και dfi εννοούνται!!!!! Αν και θεωρει πως επειδή πάντα καλό ήταν το σπέρμα και αυτά καθαρά θα βγουν αλλά...είπαμε,,,περικύκλωση,,,,λάθη δεν δικαιολογεί και ελλείψεις ουτε ο ιδιος πλέον. Επίσης,,,,είπε,,,,ανάλογα τί θα δείξουν το SORP & FISH & DFI , θα δούμε αν θέλει κάποια αγωγή ο σύζυγος,,,γιατί αν βρεθεί κάτι ειδικά στο FISH πάμε για προεμφυτευτικό στις βλαστοκύστες που θα δημιουργηθούν. + με το καλό να κάνω την επέμβαση, να δούμε τί θα πει ο Πιστοφ.... αν χρειάζεται κάποια ειδική μεταχείριση εμού ανάλογα τί θα βρει και προχωράμε. Χαρακτηριστικά είπε , έχουμε δρόμο μπροστά μας. Ήρεμος και καλός ήταν,,,,μου είπε και τις τιμές για τις άνωθι εξετάσεις και όλα καλά,,,όταν κατέβουμε Αθήνα για μένα θα κάνει και αυτά ο σύζυγος. Ρώτησα και στη Λάρισα και τα ίδια βγαίνουν 2 φορές ακριβοτερα εδώ,,,,οπότε αποφάσισα να πάμε όπου θελει και εμπιστευεται ο γιατρός. Στο ΑΛΦΑ LAB μας είπε,,,το ξερετε? καλό? Αυτά τα νέα μου....προχωράμε δυνατά τα τα τα!!!!!!! 

@Κατεριναπαπ κουράγιο και αισιοδοξία,,,όλα σωστά τα κάνεις!!!!!!! 

Καλό σκ σε όλες!!!!!!!! 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Α...καλα ναι σε εσένα πήγαινε το είδες κιόλας μπράβο ρε κοριτσαρα . ... 

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ παααρα πολύ όλες το κάθε μήνυμα έχει να μου δώσει ελπίδα και αισιοδοξία.. πραγματικά ευτυχώς έχω και εσάς!!! 

Λέτε να πάω αυριο για χοριακη? Και ξανά Δευτέρα? Ή πάλι την ίδια τιμή θα δω? Δεν υπάρχει περίπτωση να αυξήθηκε έστω και λίγο,  αυτό το λιγο εστω να δω.. Μήπως πολύ πρέπει να δω? Είμαι ηλίθια ?  Σας τρελανα, σορρυ αλλά πρώτη φορά βλέπω θετικό και δεν ξέρω που μου πάνε τα πέντε... ααα Επίσης είδα ένα βιντεάκι το οποίο λέει οτι αν η χοριακη ανεβαίνει αργά δεν είναι ανησυχητικό, αυτό εξαρτάται και απο τον κύκλο τής κάθε γυναίκας... εμένα ο κύκλος μου είναι ένα χάλι και μισό.. θα ψάξω να το βρω να το δείτε αν θέλετε... παρεμπιπτόντως κοιμάμαι σαν το βόδι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Μα δεν έχει τελειώσει κάτι! Μην προδικάζουμε καταστάσεις! Σε παρακαλώ!

Ναι αυτό σκέφτομαι και εγώ,  για αυτο οταν θα πέσω λέω να το έχω για να σιγουρευτώ πως όντως δεν τελείωσε κάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

https://www.eleftheia.gr/enimerosi/meeftiki/egymosyni/663-xamhlh_xoriakh κάτω στο τέλος έχει ένα βιντεάκι,  λογικά ολες θα το έχετε δει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

 

 

 

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ παααρα πολύ όλες το κάθε μήνυμα έχει να μου δώσει ελπίδα και αισιοδοξία.. πραγματικά ευτυχώς έχω και εσάς!!! 

Λέτε να πάω αυριο για χοριακη? Και ξανά Δευτέρα? Ή πάλι την ίδια τιμή θα δω? Δεν υπάρχει περίπτωση να αυξήθηκε έστω και λίγο,  αυτό το λιγο εστω να δω.. Μήπως πολύ πρέπει να δω? Είμαι ηλίθια ?  Σας τρελανα, σορρυ αλλά πρώτη φορά βλέπω θετικό και δεν ξέρω που μου πάνε τα πέντε... ααα Επίσης είδα ένα βιντεάκι το οποίο λέει οτι αν η χοριακη ανεβαίνει αργά δεν είναι ανησυχητικό, αυτό εξαρτάται και απο τον κύκλο τής κάθε γυναίκας... εμένα ο κύκλος μου είναι ένα χάλι και μισό.. θα ψάξω να το βρω να το δείτε αν θέλετε... παρεμπιπτόντως κοιμάμαι σαν το βόδι! 

Αχ Κοριτσάκι μου... εγω θα σου πω κανε ο, τι σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη. Αν θέλεις να πας αύριο να δεις αν αυξήθηκε έστω λιγάκι, πήγαινε. Γενικά το πιο ασφαλές είναι να περιμένεις ως τη Δευτέρα.  Αλλά αν δεν αντέχεις , πήγαινε αυτό.  Σου έστειλαν τα αποτελέσματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αχ Κοριτσάκι μου... εγω θα σου πω κανε ο, τι σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη. Αν θέλεις να πας αύριο να δεις αν αυξήθηκε έστω λιγάκι, πήγαινε. Γενικά το πιο ασφαλές είναι να περιμένεις ως τη Δευτέρα.  Αλλά αν δεν αντέχεις , πήγαινε αυτό.  Σου έστειλαν τα αποτελέσματα?

Θα δω πως θα είμαι αύριο και θα πάω.. ναι μόλις κάτι δεν πάει καλά καο σε αυτά? Ε θα τρελαθώ πραγματικά δλδ.. πήρα τηλ το γιατρό και το σήκωσε κάποιος άλλος και μου είπε να καλέσω στις 7 και 20 

20220225_183803.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και μας ο μπέμπης κοιμάται στην αγκαλιά μου ή στην αγκαλιά του άντρα μου.. χαίρομαι τόσο πολύ που δένονται κι εκείνοι και ο άντρας μου καμαρώνει όσο δεν πάει!  λέει άσε εγώ ξέρω να τον κοιμήσω! Χαχα μωρέ θέλουν κι εκείνοι έναν ρόλο δικό τους με το μωράκι! Οπότε όταν έρχεται απ' την δουλειά αναλαμβάνει εκείνος να τον κοιμίζει, εγώ κάνω βέβαια όλα τα υπόλοιπα 😀
    • εχω την εντύπωση οτι την τελευταία εβδομάδα έχουμε ηρεμήσει με τους κολικούς...κοιμομαστε νορμάλ 11-12 το βράδυ... μια μέρα μόνο κοιμηθήκαμε στη 1.. αλλά δεν εχει κλάμα καθόλου το βράδυ πλέον...λιγο γκρίνια ίσως αλλά καμία σχέση...εχω την εντύπωση οτι μπαίνουμε σε πρόγραμμα κιόλας... ξυπνάμε κάθε μέρα στις 9.30...στις 11 κοιμόμαστε μεχρι τις 12 παρά...και στη 1 ξανά κοιμόμαστε μέχρι 2+ και ξανα στις 3.30 μέχρι 5.30...παει κάπως έτσι κάθε μέρα..
    • Αυτό πρέπει να γίνετε από τα παιδεία εμένα ο άντρας μου δεν δέχεται πολλά πολλά αν του πει κουβέντα την ρίχνει την Χριστοπ@ναγι@ του δεν χαρίζει βέβαια στην μαμά μου δεν μιλάει έτσι αλλά στην μαμά του δεν υπολογίζει οπότε καμία φορά πρέπει να γίνετε και αυτό  αλλα έχω βοήθεια δεν μπορώ να πω ότι χρειάζομαι και τη μεγάλη μου κόρη την κρατάει όταν δεν δουλεύει θα πάρει τηλέφωνο να της πάμε το παιδί να το κρατήσει αλλά και η κόρη μου θέλει να πηγαίνει γιατί ασχολείται μαζί της παίζουν πηγαίνουν βόλτες  Τώρα την έχω από το πρωί ήρθε να μου κάνει δουλειές σκούπισμα σφουγγάρισμα σιδέρωμα δεν έχω παράπονο 
    • Όχ ναι..μου φαίνεται είναι την 8η ένα άλμα...υπομονή μανούλα! Με τους κολικούς τώρα πως τα πατε
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...