Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Μια χαρά ακούγονται για την χοριακή. Όλα καλά θα πάνε! Πάντως ούτε εμένα δεν μου ζητάγανε να κανω Ε2 και PRG. Στον Καλογ.... που είμαι τώρα δεν ξέρω τι κάνουν.

 

Ναι ε? Εμένα πάντα. Νομίζω εξαρτάται από τον γιατρό. Άλλοι πιστεύουν πολύ σε αυτές τις 2 ορμόνες και άλλοι όχι. Πάντως εγώ όταν είχα δείξει τις εξετάσεις μου στον Παν... στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου και είδε την οιστραδιολη μου είπε ότι αν δεν αυξηθεί, θα αποβαλω. Και επειδή δεν έμαθα ποτέ τον λόγο που παλινδρομησε (ήταν καθαρό απο  χρωμοσωμικες ανωμαλιες) ο Παν... πιστεύει ότι ίσως ήταν λόγω της χαμηλής οιστραδιολης.

Τωρα τι να πω. Ο καθένας κάνει τα δικά του από ο , τι καταλαβαίνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Πόσο πρέπει να είμαι οιστραδιολη και προγεστερόνη σε αυτη τη φάση? 

Δεν ξέρω κοριτσι μου γιατι οι τιμές διαφέρουν και δεν θέλω να σου λεω βλακειες και να σε αγχωσω ακόμα παραπάνω. Εσύ μόλις πάρεις τα αποτελέσματα, θα πάρεις τον γιατρό σου και θα σου πει αυτός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Με το καλό βρε Βασιλική! Πραγματι σε χωρίζουν μόνο λίγες μέρες από αυτή την τεράστια αλλαγή που όπως λες θα μεταμορφώσει τη ζωή σας! Και ειδικά όταν έχεις κοπιάσει και παλέψει τόσο γι αυτό πρέπει να είναι φοβερά τα συναισθήματα. Μακάρι να έρθει και για μας η ώρα αυτή…

Να ειστε καλά, υγιείς και να μεγαλώσετε και να μάθετε μαζί με τα παιδάκια σας!❤️

Ευχαριστώ πολύ Λουκία μου! Γρήγορα κ στα δικά σου! Θα το δεις, δεν θα αργήσουν πολύ ακόμη! Εδώ θα είμαστε όλες! Λιγάκι μόνο υπομονή κ θα ανταμειφθούν οι κόποι σου! 😉💚🤞🏻💪🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Και κανατε καποια θεραπεια για την ηπια ενδομητριτιδα για να επιτευχθει συλληψη;

Η αλήθεια είναι ότι έχει γίνει λίγο μόδα η διάγνωση της ενδομητρίτιδας! Κ εγώ διεγνώσθη (σιγά μην ξέφευγα) κ μου έδωσαν αγωγή (αντιβίωση + εγχύσεις αντιβίωσης) την οποία όμως δεν ολοκλήρωσα γιατί μου έκανε ζημιά στο έντερο… Την ενδομητρίτιδα την βρήκαν μέσω της υστεροσκόπησης…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Ο Μαντουδ... είναι στο Γένημμα. Στο γεννεσις είναι ο Παντ.. νομίζω. Ποιους άλλους επέλεξες αν επιτρέπεται? Ρώτησε τους ότι σε αφορά, λεπτομερώς. Γράψε τα σε ένα χαρτί. Το ίδιο είχα κάνει και εγώ. Και έτσι επέλεξα.

Αχ ναι....Μπερδεύτηκα! Το Γέννημα εννοούσα!
Από το τηλέφωνο πάντως μου είπανε πως με δικά μου ωάρια δεν είναι καλά τα ποσοστά...10-20%...
Αλλά θα πάω και από εκεί για να δω τι θα μου πουν!
Μου είχες πει το κέντρο σου...είσαι ευχαριστημένη? Ποίος γιατρός είναι εκεί?

Έχω τον Χηνιαδ...στο μυαλό μου...πήγε μια φίλη και ήταν πάρα πολύ ευχαριστημένη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Τα cyclacur είναι χάπια που είναι στο πρωτόκολλο της εξωσωματικής κ γενικά τα δίνουν για την αύξηση κ την βελτίωση του ενδομητρίου σε συνδυασμό με την προγεστερόνη. Προετοιμάζουν το γεννητικό σύστημα να υποδεχτεί το γονιμοποιημένο ωάριο ενώ η προγεστερόνη με την σειρά της βοηθά στην ομαλή εξέλιξη της εγκυμοσύνης καθόσον εξασφαλίζει τη χαλάρωση των μυών της μήτρας, προκειμένου να εμφυτευτεί το έμβρυο. Επίσης συμβάλλει στην αύξηση του όγκου της μήτρας εξού και τα πονάκια σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης. 😉

Προσωπικά, προγεστερόνη κ οιστραδιόλη όπως έχω αναφέρει ξανά, μετρούσα κάθε εβδομάδα σε όλο το 1ο τρίμηνο ανελλιπώς! Βέβαια εφόσον διαπιστώθηκε η κύηση μετά από τον υπέρηχο. Αυτό το έκανα για να ρυθμίσουμε την δόση. Στην περίπτωσή μου δεν χρειάστηκε να αυξήσουμε αφού σε κάθε ρύθμιση οι τιμές είχαν αυξητική τάση. Μια ωραία πρωία μου τα κόψανε καθώς από ένα σημείο κ μετά αναλαμβάνει ο πλακούντας. Προσπάθησε να ηρεμήσεις. Στην φάση αυτή το μόνο που μπορείς κ πρέπει να κάνεις είναι ξάπλα κ χαλάρωση για να βοηθήσεις το εμβρυάκι να πάρει τα πάνω του. Πρόσεξε κ την διατροφή σου λιγάκι αυτές τις ημέρες…

Σε ευχαριστώ βρε κορίτσι μου για τις συμβουλές, μόλις αγκαλιάσεις τα θαυματακια σου να τους δώσεις απο ένα φιλί στις πατουσιτσες

Το απόγευμα θα έχω αποτελέσματα, τι να πω ρε κορίτσια τον εμπιστεύομαι το γιατρό μου, ίσως αργότερα να μου ζητούσαν αυτες τις εξετάσεις.. θα φανει.. εύχομαι να πάνε όλα καλά και την Δευτέρα να γίνω άλλος άνθρωπος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δεν ξέρω κοριτσι μου γιατι οι τιμές διαφέρουν και δεν θέλω να σου λεω βλακειες και να σε αγχωσω ακόμα παραπάνω. Εσύ μόλις πάρεις τα αποτελέσματα, θα πάρεις τον γιατρό σου και θα σου πει αυτός.

Ναι αυτό θα κάνω, περιμένω αποτελέσματα... λέτε να πάρω ένα τεστ εγκυμοσύνης το απόγευμα,  έτσι ώστε μόλις πιάσω πάτωμα (Γιατί  θα πιάσω το ξέρω) να το κάνω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η noutelitsa είπε:

Αχ ναι....Μπερδεύτηκα! Το Γέννημα εννοούσα!
Απο το τηλέφωνο πάντως μου είπανε πως με δικα μου ωάρια δεν ειναι καλα τα ποσοστά...10-20%...
Αλλά θα παω και απο εκεί για να δω τι θα μου πουν!
Εσυ σε ποιο πήγες τελικα?

Εχω τον Χηνιαδ...στο μυαλό μου...πηγε μια φιλη και ηταν παρα πολύ ευχαριστημένη...

Επέλεξα τον Καλογήρου. Μου είχε πει μια φίλη για αυτόν και μετα έψαξα λιγάκι. Πήγα τον είδα, μου έκανε και επίσης φάνηκε εντάξει στο θέμα το οικονομικό. Τον Χηνιαδ.. δεν τον ξέρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Δεν είναι απόλυτα θέμα κέντρου @troia μου αλλά μάλλον γιατρού.

Και Ιασώ με τον Βασ..λο και στο Γεν..σις μου ήπαν για ήπια ενδομητρίτιδα (όχι ενδομητρίωση) που εντοπίστηκε μετά από υστεροσκόπηση. Φάνηκε και στο DVD, τώρα τι ισχύει και τι όχι δεν ξέρω για να είμαι ειλικρινής.

Και ο Παρτσ...λος που είχα κάνει επίσκεψη και είδε το DVD και αυτός το επιβεβαίωσε.

Η Τσεκούρα όντως δεν το πιστεύει το θεωρεί "μοντερνιές" , επίσης η Σπαθή δεν το επιβεβαίωσε με απλό υπέρηχο.

Και για τα κορίτσια που ρωτάνε υστεροσκόπηση έκανα μετά την δεύτερη αποτυχία εμφύτευσης όχι από την πρώτη προσπάθεια.

Στη Σπάθη καλό είναι να δείχνουμε το dvd της υστεροσκόπησης. Την άποψη της Τσεκούρα τη γνωρίζω, έχει πει ότι ακόμα κι αν υπάρχει ενδομητρίτιδα, να μην κάνουμε εγχύσεις και να προσέχουμε πόση αντιβίωση θα πάρουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ναι αυτό θα κάνω, περιμένω αποτελέσματα... λέτε να πάρω ένα τεστ εγκυμοσύνης το απόγευμα,  έτσι ώστε μόλις πιάσω πάτωμα (Γιατί  θα πιάσω το ξέρω) να το κάνω ?

Γιατι να βασανισεις τον εαυτο σου ρε κουκλα μου? Τι ν σου δειξει το τεστ? Οτι εισαι εγκυος? Αφου το ξερεις... ! Κανε αυτα που σου ειπε η @Vasilique κατι παραπανω γνωριζει.. συγνωμη που πετιεμαι και με τα παλιο ροζ ερχονται και δυο μερες μετα τα μηνυματα αλλα πραγματικα τωρα σε νιωθω οτι καθεσαι σε αναμενα καρβουνα. Η ψυχολογια ειναι πολυ σημαντικη και επηρεαζει ..δες την αισιοδοξη πλευρα που λεει και η @twinkletwinlkle...( Σας κανω ταγκ να σας μαθαινω σιγα σιγα..)  εγω θα παω αυριο να κανω οιστροδιολη μηπως δω κανα νουμερο να κανω σπερματεγχυση δευτερα.. δυο κυκλοι μειναν μεχρι την εξωσωματικη και σκεφτηκα να το δοκιμασω. Αυτο που λες παντως οτι εχεις εμπιστοσυνη στο γιατρο ειναι σημαντικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ναι αυτό θα κάνω, περιμένω αποτελέσματα... λέτε να πάρω ένα τεστ εγκυμοσύνης το απόγευμα,  έτσι ώστε μόλις πιάσω πάτωμα (Γιατί  θα πιάσω το ξέρω) να το κάνω ?

Κατερίνα εγώ θα σου πω να μην αγχώνεσαι! Προσπάθησε να κάνεις ασκήσεις ηρεμίας, να είσαι συνέχεια με κόσμο ώστε να ξεχνιέσαι ή οτιδήποτε άλλο σε ηρεμήσει! Το ξέρω ότι είναι δύσκολο!  Όμως αν σκεφτείς πως εάν παραμείνεις ήρεμη και δεν στρεσαριστει το σώμα σου θα καταφέρει να σου δώσει μια διπλή χοριακη την επόμενη φορά, τότε γίνεται πολυ πιο εύκολο!

Είναι πολύ σημαντικό να μην αφήσεις το άγχος σου να σε κυριεψει.. τα εμβρυακια σου θέλουν να νιώσουν ασφάλεια στο σώμα της μαμάς τους για να μεγαλώσουν Όπως πρέπει! Αυτό να σκέφτεσαι και όλα καλά θα πάνε!!! 

Θες να πάρεις μια διπλή χοριακη την επόμενη φορα?? Ναι!!! Μείνε αισιόδοξη και μην αγχώνεσαι! Ειναι πολυ σημαντικό!🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ναι αυτό θα κάνω, περιμένω αποτελέσματα... λέτε να πάρω ένα τεστ εγκυμοσύνης το απόγευμα,  έτσι ώστε μόλις πιάσω πάτωμα (Γιατί  θα πιάσω το ξέρω) να το κάνω ?

@Παρασκευαιδου

Ένα τσόκαρο παρακαλώ στην φίλη μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τον ρώτησα και πότε θα ξαναπάω για υπέρηχο αλλά με αγνόησε επιδεικτικά! Ξέρεις αυτό το "διαβάστηκε " στο viber που δεν απαντήθηκε ποτέ. 

Τόση αγωνία πάντως να δω αν διαβάστηκε το μήνυμα ούτε με γκομενους. Μωρε λες να με αναλάβεις,  να αναλάβω και εγω εσενα (πάνω κατω την ίδια εμπειρία έχουμε) να γλιτώσουμε και τα 50αρια κάθε φορά στον υπερηχο?

Και ξέρεις ε ? Ως λιονταράκι δεν είμαι μόνο εγωίστρια στους γκομενους , αλλά είμαι και στους γιατρούς. Μα σαν γκομενος μου πλέον είναι .

Αλλιώς θα τον έπαιρνα τηλέφωνο και θα του έλεγα: " πες μου τι εννοείς με το οκ" 

Αλλά με κρατάει πίσω η αξιοπρέπεια,  ο εγωισμός και το κράξιμο που θα φάω.

Αυτα τα μονολεκτικά των γιατρών ειναι το κατι αλλο!!!Συνεχιζεις Ο Κ κοριτσι μου μην ανησυχεις! Ολα οκ!! Αχχαχαχαχαχαχαχα!!! 
Μπραβο!!! Με το καλο για τον υπέρηχο τωρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Κατερίνα εγώ θα σου πω να μην αγχώνεσαι! Προσπάθησε να κάνεις ασκήσεις ηρεμίας, να είσαι συνέχεια με κόσμο ώστε να ξεχνιέσαι ή οτιδήποτε άλλο σε ηρεμήσει! Το ξέρω ότι είναι δύσκολο!  Όμως αν σκεφτείς πως εάν παραμείνεις ήρεμη και δεν στρεσαριστει το σώμα σου θα καταφέρει να σου δώσει μια διπλή χοριακη την επόμενη φορά, τότε γίνεται πολυ πιο εύκολο!

Είναι πολύ σημαντικό να μην αφήσεις το άγχος σου να σε κυριεψει.. τα εμβρυακια σου θέλουν να νιώσουν ασφάλεια στο σώμα της μαμάς τους για να μεγαλώσουν Όπως πρέπει! Αυτό να σκέφτεσαι και όλα καλά θα πάνε!!! 

Θες να πάρεις μια διπλή χοριακη την επόμενη φορα?? Ναι!!! Μείνε αισιόδοξη και μην αγχώνεσαι! Ειναι πολυ σημαντικό!🤞🤞🤞

Εντελώς φιλικά και επειδή καταλαβαίνω ότι το λές με καλή πρόθεση θα διαφωνήσω λίγο με την έκφραση "εάν παραμείνεις ήρεμη και δεν στρεσαριστει το σώμα σου θα καταφέρει να σου δώσει μια διπλή χοριακη την επόμενη φορά" γιατί πραγματικά δεν φταίει η Κατερίνα ούτε καμία Κατερίνα ούτε το σώμα της Κατερίνας αν δεν προχωρήσει μια εγκυμοσύνη.

Και επειδή μπορεί να διαβάζουν και πολλές κοπέλες με αγχώδεις και μη διαταραχές δεν είναι ωραίο να μεταθέτουμε ή να υπονοούμε οτι την ευθύνη μιας άτυχης εγκυμοσύνης την έχει το στρές, το άγχος και εν τέλει το σώμα της γυναίκας.

Είναι τόσο πολυπαραγοντικό το ζήτημα της σύλληψης ,για τους πάντες όχι μόνο για εμάς που είμαστε υπογόνιμοι, είναι τοσο ψυχοφθόρα όλη η διαδιακασία που δεν νομίζω οτι βοηθάνε τέτοιες σκέψεις και προτροπές γιατί αν χτύπα ξύλο δεν πάει καλά το τελευταίο που θέλουμε είναι πέρα από την θλίψη μας να έχουμε και ενοχές οτι φταίει το σώμα μας &  το άγχος μας.

Τα γράφω χωρίς καμία πρόθεση αντιπαράθεσης και ξαναλέω εισπράττω την θετική σου πρόθεση αλλά επειδή η υπογονιμότητα συνδέεται άμεσα και με την ψυχική μας υγεία για αυτό το τονίζω οτι εν τέλει δεν φταίει ουτε το σώμα ούτε εμείς οι ίδιες αν δεν πάει καλά μια εγκυμοσύνη.🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Για αυτό δεν πας νωρίς για χορικη ,για αυτό σου είπε για 14 μερα ακριβώς για αυτό και για αυτό σου λέει να περιμένεις είναι ακόμα πολύ αρχή αν είχες 50 στην πρώτη τότε μάλλον ήταν δύο και απλά τώρα στο 58 είναι ένα και το άλλο ίσως να έφυγε. Κανονικά έπρεπε να έχεις αυτήν την χοριακη.  Μείνε σε αυτή την χοριακη και κάνε την επόμενη να δεις πως πήγε. 

@Κατεριναπαπ σε σένα πήγαινε.   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εσυ μάλλον σε εμένα ήθελες να γράψεις 😂😂😂 κορίτσια μίλησα και με εξωσωματιστη μου είπε,  τον ρώτησα αν υπάρχει περίπτωση να ηταν 2 και να έμεινε το 1 και μου λέει μπορεί, θα κάνεις ξανά την Δευτέρα, του λέω ανέβηκε έστω λίγο, μου λέει ναι ανέβηκε αλλά δεν μπορούμε να ξέρουμε με σιγουριά πως θα εξελιχθεί.. 

Α...καλα ναι σε εσένα πήγαινε το είδες κιόλας μπράβο ρε κοριτσαρα . ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Αυτα τα μονολεκτικά των γιατρών ειναι το κατι αλλο!!!Συνεχιζεις Ο Κ κοριτσι μου μην ανησυχεις! Ολα οκ!! Αχχαχαχαχαχαχαχα!!! 
Μπραβο!!! Με το καλο για τον υπέρηχο τωρα!! 

Λαλιστατος ο γιατρός μου... όλα οκ! 

Χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Έχει αυξηθεί κατά 75%, ακριβώς όπως τις προηγούμενες φορές. Αυτό που δεν διπλασιαζεται ακριβως είναι αργότερα,  σε πολύ υψηλότερες τιμές.

Κοίτα με τον γιατρό μου έχω μια σχέση έλξης-απωσης, όπως και με όλους τους άντρες της ζωής μου. Τον θέλω από τη μια, μου τη σπάει που με γράφει από την άλλη.  Εχω συνηθίσει όμως. Όλοι οι άντρες της ζωής μου με ταλαιπωρούν. Να έτσι και αυτό το μωρό με  ταλαιπωρεί και με έχει στην αγωνία γιατί είναι αγόρι.

@Παρασκευαιδου μέντιουμ συμφωνείς ότι είναι αγόρι? Εγώ το έχω δεδομένο. 

Χαχαχα 

Ο σκορπιός να δεις τι θα σου κάνει..  θα σε τρελάνει..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ναι αυτό θα κάνω, περιμένω αποτελέσματα... λέτε να πάρω ένα τεστ εγκυμοσύνης το απόγευμα,  έτσι ώστε μόλις πιάσω πάτωμα (Γιατί  θα πιάσω το ξέρω) να το κάνω ?

👡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ο σκορπιός να δεις τι θα σου κάνει..  θα σε τρελάνει..  

Και αγόρι και Σκορπιός έλα Παρασκευαίδου να πάρουμε από μια κούτα προφυλακτικά να στείλουμε στην @twinkletwinlkle να φτιάξει κάβα από τώρα🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όμορφα καλησπέρα και καλή Παρασκευούλαααααααααααααα

Βγήκαν τα αποτελέσματα του ERA & PCR ENDOMETRIUM,,,,,μαντέψτε,,,,πεντακάθαρα!!!!!! Γιούπι απ'τη μία ( & what the f...ck παράλληλα) και από την άλλη μόνο η ενδομητρίωση μας έμεινε να είναι η υπεύθυνη,,,, να φύγει και αυτη να πάει στο καλό για να έρθει το καλύτερο. Με πήρε και ο γιατρός μόλις τηλέφωνο, ο κοντούλης μου....για να το περικυκλώσουμε από παντού σύστησε να κάνουμε και ένα οξειδωτικό στρες σπερματος μαζί με fish....καλλιέργεια και dfi εννοούνται!!!!! Αν και θεωρει πως επειδή πάντα καλό ήταν το σπέρμα και αυτά καθαρά θα βγουν αλλά...είπαμε,,,περικύκλωση,,,,λάθη δεν δικαιολογεί και ελλείψεις ουτε ο ιδιος πλέον. Επίσης,,,,είπε,,,,ανάλογα τί θα δείξουν το SORP & FISH & DFI , θα δούμε αν θέλει κάποια αγωγή ο σύζυγος,,,γιατί αν βρεθεί κάτι ειδικά στο FISH πάμε για προεμφυτευτικό στις βλαστοκύστες που θα δημιουργηθούν. + με το καλό να κάνω την επέμβαση, να δούμε τί θα πει ο Πιστοφ.... αν χρειάζεται κάποια ειδική μεταχείριση εμού ανάλογα τί θα βρει και προχωράμε. Χαρακτηριστικά είπε , έχουμε δρόμο μπροστά μας. Ήρεμος και καλός ήταν,,,,μου είπε και τις τιμές για τις άνωθι εξετάσεις και όλα καλά,,,όταν κατέβουμε Αθήνα για μένα θα κάνει και αυτά ο σύζυγος. Ρώτησα και στη Λάρισα και τα ίδια βγαίνουν 2 φορές ακριβοτερα εδώ,,,,οπότε αποφάσισα να πάμε όπου θελει και εμπιστευεται ο γιατρός. Στο ΑΛΦΑ LAB μας είπε,,,το ξερετε? καλό? Αυτά τα νέα μου....προχωράμε δυνατά τα τα τα!!!!!!! 

@Κατεριναπαπ κουράγιο και αισιοδοξία,,,όλα σωστά τα κάνεις!!!!!!! 

Καλό σκ σε όλες!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η condios είπε:

Κορίτσια μου όμορφα καλησπέρα και καλή Παρασκευούλαααααααααααααα

Βγήκαν τα αποτελέσματα του ERA & PCR ENDOMETRIUM,,,,,μαντέψτε,,,,πεντακάθαρα!!!!!! Γιούπι απ'τη μία ( & what the f...ck παράλληλα) και από την άλλη μόνο η ενδομητρίωση μας έμεινε να είναι η υπεύθυνη,,,, να φύγει και αυτη να πάει στο καλό για να έρθει το καλύτερο. Με πήρε και ο γιατρός μόλις τηλέφωνο, ο κοντούλης μου....για να το περικυκλώσουμε από παντού σύστησε να κάνουμε και ένα οξειδωτικό στρες σπερματος μαζί με fish....καλλιέργεια και dfi εννοούνται!!!!! Αν και θεωρει πως επειδή πάντα καλό ήταν το σπέρμα και αυτά καθαρά θα βγουν αλλά...είπαμε,,,περικύκλωση,,,,λάθη δεν δικαιολογεί και ελλείψεις ουτε ο ιδιος πλέον. Επίσης,,,,είπε,,,,ανάλογα τί θα δείξουν το SORP & FISH & DFI , θα δούμε αν θέλει κάποια αγωγή ο σύζυγος,,,γιατί αν βρεθεί κάτι ειδικά στο FISH πάμε για προεμφυτευτικό στις βλαστοκύστες που θα δημιουργηθούν. + με το καλό να κάνω την επέμβαση, να δούμε τί θα πει ο Πιστοφ.... αν χρειάζεται κάποια ειδική μεταχείριση εμού ανάλογα τί θα βρει και προχωράμε. Χαρακτηριστικά είπε , έχουμε δρόμο μπροστά μας. Ήρεμος και καλός ήταν,,,,μου είπε και τις τιμές για τις άνωθι εξετάσεις και όλα καλά,,,όταν κατέβουμε Αθήνα για μένα θα κάνει και αυτά ο σύζυγος. Ρώτησα και στη Λάρισα και τα ίδια βγαίνουν 2 φορές ακριβοτερα εδώ,,,,οπότε αποφάσισα να πάμε όπου θελει και εμπιστευεται ο γιατρός. Στο ΑΛΦΑ LAB μας είπε,,,το ξερετε? καλό? Αυτά τα νέα μου....προχωράμε δυνατά τα τα τα!!!!!!! 

@Κατεριναπαπ κουράγιο και αισιοδοξία,,,όλα σωστά τα κάνεις!!!!!!! 

Καλό σκ σε όλες!!!!!!!! 

Μπράβο κοριτσάκι μου με τα καλά σου αποτελέσματα..❤️

Κράτα με να σε κρατώ να ανεβούμε το βουνό που λέει και ο σοφός λαός!!

Πάμε για τα επόμενα βήματα δυνατά!! Εδώ θα είμαστε όλες να το ανεβούμε παρέα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Και αγόρι και Σκορπιός έλα Παρασκευαίδου να πάρουμε από μια κούτα προφυλακτικά να στείλουμε στην @twinkletwinlkle να φτιάξει κάβα από τώρα🤣🤣

 Χαχαχα είστε τρελές! Μωρε ας γεννηθεί το μωρό και να είναι υγιές και για πάρτη του ο, τι θέλει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η condios είπε:

Κορίτσια μου όμορφα καλησπέρα και καλή Παρασκευούλαααααααααααααα

Βγήκαν τα αποτελέσματα του ERA & PCR ENDOMETRIUM,,,,,μαντέψτε,,,,πεντακάθαρα!!!!!! Γιούπι απ'τη μία ( & what the f...ck παράλληλα) και από την άλλη μόνο η ενδομητρίωση μας έμεινε να είναι η υπεύθυνη,,,, να φύγει και αυτη να πάει στο καλό για να έρθει το καλύτερο. Με πήρε και ο γιατρός μόλις τηλέφωνο, ο κοντούλης μου....για να το περικυκλώσουμε από παντού σύστησε να κάνουμε και ένα οξειδωτικό στρες σπερματος μαζί με fish....καλλιέργεια και dfi εννοούνται!!!!! Αν και θεωρει πως επειδή πάντα καλό ήταν το σπέρμα και αυτά καθαρά θα βγουν αλλά...είπαμε,,,περικύκλωση,,,,λάθη δεν δικαιολογεί και ελλείψεις ουτε ο ιδιος πλέον. Επίσης,,,,είπε,,,,ανάλογα τί θα δείξουν το SORP & FISH & DFI , θα δούμε αν θέλει κάποια αγωγή ο σύζυγος,,,γιατί αν βρεθεί κάτι ειδικά στο FISH πάμε για προεμφυτευτικό στις βλαστοκύστες που θα δημιουργηθούν. + με το καλό να κάνω την επέμβαση, να δούμε τί θα πει ο Πιστοφ.... αν χρειάζεται κάποια ειδική μεταχείριση εμού ανάλογα τί θα βρει και προχωράμε. Χαρακτηριστικά είπε , έχουμε δρόμο μπροστά μας. Ήρεμος και καλός ήταν,,,,μου είπε και τις τιμές για τις άνωθι εξετάσεις και όλα καλά,,,όταν κατέβουμε Αθήνα για μένα θα κάνει και αυτά ο σύζυγος. Ρώτησα και στη Λάρισα και τα ίδια βγαίνουν 2 φορές ακριβοτερα εδώ,,,,οπότε αποφάσισα να πάμε όπου θελει και εμπιστευεται ο γιατρός. Στο ΑΛΦΑ LAB μας είπε,,,το ξερετε? καλό? Αυτά τα νέα μου....προχωράμε δυνατά τα τα τα!!!!!!! 

@Κατεριναπαπ κουράγιο και αισιοδοξία,,,όλα σωστά τα κάνεις!!!!!!! 

Καλό σκ σε όλες!!!!!!!! 

Μπράβο! Τέλεια νέα! Σκαλοπάτια σκαλοπάτι και θα φτάσουμε στην κορυφή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου με τα καλά σου αποτελέσματα..❤️

Κράτα με να σε κρατώ να ανεβούμε το βουνό που λέει και ο σοφός λαός!!

Πάμε για τα επόμενα βήματα δυνατά!! Εδώ θα είμαστε όλες να το ανεβούμε παρέα!

 

Ευχαριστώ πολύ Ασπρούλα μου...υπομονή και έχουμε δρόμο είπε ο ντοκ. Μεγάλη η χάρη του μωρού μου και του Θεου και του γιατρού ,,,,, εδώ με υπομονη, πίστη, επιμονη και αγαπη τα περιμένω όλα. Καρατζαφέρι αυτό το χέρι χερι έχουμε γίνει!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε θυμάμαι. Δεν είναι κάτι αγχωτικό. Μη φοβάσαι άδικα! Ολα καλά θα πάνε!    @synnefaki79συγχαρητηρια κορίτσι μου!!!! Μια χαρά είναι το νούμερο! Εγω είχα πιο χαμηλό κ τώρα την έχω αγκαλιά… Να σκεφτεσαι αισιόδοξα!!!ευχομαι να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! @melitiniღ καλή αρχη να έχεις κ ολα να σου έρθουν βολικά και όπως τα ονειρεύεσαι 🥰🥰
    • Πω πω πρέπει να ποναει πολύ η πληγωμένη θηλή🥲!!  Αφου έφτασε το βάρος που έπρεπε όλα καλά!!  Μέχρι τις 40 μέρες θα του δίνεις ξένο..; Δεν κατάλαβα..  Εντωμεταξύ η μικρή μας έχει εδώ και 3-4 μέρες που στον ύπνο της κάνει κάτι περίεργους ήχους.. από την αρχή έκανε και ξερω κιόλας ότι τα νεογέννητα γενικά κάνουν ήχους στον ύπνο τους, αλλά 3-4 μέρες τώρα είναι πολύ πιο έντονα και περίεργα και δεν ξερω ποσο φυσιολογικό είναι αυτό.. όταν πάμε στον παιδιατρο θα ρωτήσω φυσικά.. αλλά μήπως έχετε το ίδιο..;
    • @Xrisa95 κορίτσι μου μπράβο πολύ ωραία τα νέα σας!! Γερό και αφράτο είναι το μωράκι σου 🥰 άντε με το καλό και η β επιπέδου!!  @ΛΕΥΚΗ καλά έκανες και πήγες για τον υπέρηχο για να είσαι ήρεμη!! Και επιτέλους επιβεβαιώσετε και το φύλο που λίγο πολύ το ξέραμε όλες 💖💝💖💝🩷🩷🩷 όλα πάνε τέλεια!!  Κορίτσια εγώ τελείωσα με την β επιπέδου! Όλα είναι καλά! Μας επιβεβαίωσε ότι είναι αγοράκι! Ο πλακούντας είναι σε πολύ καλή θέση! Ανέβηκε δηλαδή! Οι μητριαίες είναι μια χαρά!! Έναν κίνδυνο για προεκλαμψία με έβγαλε αλλά τίποτα το ανησυχητικό!! Γενικά όλα πάνε καλά 🥰
    • Κορίτσια μου εγώ πήγα στο γιατρό  21+2 είμαι σήμερα κ το μέτρησε 450γρ. Ο γιατρός μου.  αύριο ο εμβρυολόγος θα δούμε πόσο θα το βγάλει 😄 ο γιος μου ήταν ακριβώς τόσο στις 22 εβδ. (Η κόρη λίγο πιο κάτω αν κ αυτήν γεννήθηκε καλά στα κιλάκια 3.5 🩷)    υγεία να έχουν όμως κ όλα καλά! ❤️  
    • @marinamanoulitsaαχ βρε κορίτσι μου... και το πίστεψα αυτόν το μήνα!!! Θα έρθει όμως!!! Ή αυτόν ή τον επόμενο!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...