Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Κατεριναπαπ , Κατερινάκι μου γλυκό και μικρό. Σίγουρα θέλαμε παραπάνω αύξηση,  αλλά εγώ που είμαι αισιόδοξος άνθρωπος πιστεύω ότι ήταν διδυμακια, το ένα σταμάτησε και τώρα έχει μείνει το ένα. Οι μέρες αυτές θα είναι βασανιστικες. Όμως δυστυχώς θα πρέπει να το περάσεις.  Ποτέ δεν ήρεμες και στην εξωσωματικη είναι ακόμα πιο δύσκολο γιατί πριν καν αρχίσει η εγκυμοσύνη σκεφτόμαστε,  ψαχνόμαστε,  κάνουμε τεστς, χοριακες κτλ και ο χρόνος κυλάει αργά και βασανιστικά. Φαντάσου ότι στην πρώτη εξωσωματικη που είχα βιοχημικη κύηση ξεκίνησε με 25 πήγε στο 50 και στην τρίτη χοριακή πήγε στο 23. Μια εβδομάδα λοιπόν με αγωνία,  συναισθήματα τραμπαλα ,  χώρια τις 14 μέρες αναμονής. 

Στην επόμενη εγκυμοσύνη μου που ήρθε με φυσική σύλληψη και δεν είχα πάρει χαμπάρι πήγα και έκανα χοριακη και είχα 7300. Πήγα για υπέρηχο κατευθείαν,  εννοείται είδαμε τα πάντα και σχεδόν ακούσαμε και καρδιά. Ενώ στην εξωσωματικη όλα με το σταγονόμετρο,  αργά αργά και βασανιστικά. 

Σκέψου θετικά, άκου τον γιατρό σου και κάνε υπομονή μέχρι τη Δευτέρα. Σκέψου ότι κανονικά θα πηγαινες τη Δευτέρα για πρώτη χοριακη,  δεν μπορείς δυστυχώς να κάνεις τίποτα άλλο.

@tina21 διδυμομανουλα μας, όπως σου επιβεβαίωσαν και οι μανούλες μας, είναι πάρα πάρα πολύ συχνό το αίμα στο σκούπισμα,  ειδικά αν έχεις δίδυμα.  Νομίζω όλες οι κοπέλες με δίδυμα που ξέρω είχαν αίμα σε κάποια φάση της εγκυμοσύνης. Να μη μου αγχώνεσαι σε παρακαλώ πολύ.  Να είσαι ήρεμη και ξεκούραστη!

Έτσι ακριβώς, με το σταγονόμετρο και ξέρω άπειρες περιπτώσεις που δεν γνωρίζουν πώς έμειναν έγκυες,  μα τι αδικίες της φύσης.. έχει ο θεος θα πω και οτι αποφασίσει θα το δεχτούμε.. 

Εσύ τι έκανες? Πηγές για χοριακη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

αχ βρε κοριτσι μ! θεωρητικα τ ξερω κ εγω οτι ειναι συχνο και δεν πρεπει να φρικαρω...αλλα οταν το ειδα...αληθεια μ κοπηκαν τ ποδια! πιστεψα οτι θα τα χασω...

Εννοείται ότι φρικάρεις. Εγω θα είχα ήδη διακτινιστει στον γιατρο...χαχαχα 

Απλά δεν είναι τίποτα.  Μα να σου πω και κάτι? Νομίζω ότι φταίνε και οι γιατροί. Δεν θα έπρεπε πχ να σου δώσει οδηγίες και να σου πει ότι σε περίπτωση που δεις αιμα είναι τελείως φυσιολογικό? Γιατί πρέπει να το δεις και να τρελαθείς και να ψάχνεσαι? Είμαι σίγουρη ότι τα τα μωράκια σου είναι ασφαλη και τα πάνε τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εννοείται ότι φρικάρεις. Εγω θα είχα ήδη διακτινιστει στον γιατρο...χαχαχα 

Απλά δεν είναι τίποτα.  Μα να σου πω και κάτι? Νομίζω ότι φταίνε και οι γιατροί. Δεν θα έπρεπε πχ να σου δώσει οδηγίες και να σου πει ότι σε περίπτωση που δεις αιμα είναι τελείως φυσιολογικό? Γιατί πρέπει να το δεις και να τρελαθείς και να ψάχνεσαι? Είμαι σίγουρη ότι τα τα μωράκια σου είναι ασφαλη και τα πάνε τέλεια!

μου τα ειχε πει εμενα...και τι θα κανω μ ειχε πει και να μην ανησυχησω μ ειχε πει! αλλα..οταν το βλεπεις νιωθεις οτι τελειωσαν ολα! 

εγω ειμαι επαρχια και ο γιατρος αθηνα! για αυτο δεν εχω παει ηδη...περιμενω να δω εαν βρω εδω καποιον το απογευμα αλλιως θα παω στην πιο κοντινη πολη, 30 λεπτα ειναι απο εδω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Έτσι ακριβώς, με το σταγονόμετρο και ξέρω άπειρες περιπτώσεις που δεν γνωρίζουν πώς έμειναν έγκυες,  μα τι αδικίες της φύσης.. έχει ο θεος θα πω και οτι αποφασίσει θα το δεχτούμε.. 

Εσύ τι έκανες? Πηγές για χοριακη? 

Ναι ο Θεός μας δίνει τόσα όσα μπορούμε να αντέξουμε. Και πίστεψέ με, τελικά αντέχουμε πολλά και έχουμε άπειρες δυνάμεις κρυμμένες μέσα μας. Μέσα από αυτή τη διαδικασία ωριμάζουμε, προσγειωνομαστε στην πραγματικότητα, αλλάζουμε, δοκιμαζομαστε, δοκιμάζονται οι σχέσεις μας και βγαίνουμε πιο δυνατές. Πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά, ένα κουράγιο κάνε ακόμα μέχρι τη Δευτέρα. 

Πήγα και εγω για  χοριακη (η τεταρτη ) και περιμένω τα αποτελέσματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

μου τα ειχε πει εμενα...και τι θα κανω μ ειχε πει και να μην ανησυχησω μ ειχε πει! αλλα..οταν το βλεπεις νιωθεις οτι τελειωσαν ολα! 

εγω ειμαι επαρχια και ο γιατρος αθηνα! για αυτο δεν εχω παει ηδη...περιμενω να δω εαν βρω εδω καποιον το απογευμα αλλιως θα παω στην πιο κοντινη πολη, 30 λεπτα ειναι απο εδω

Α εντάξει τον αδίκησα τον άνθρωπο. Εννοείς ότι μένεις σε κάποιο χωριό τώρα? Δεν έχει κάποιο κέντρο υγείας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Α εντάξει τον αδίκησα τον άνθρωπο. Εννοείς ότι μένεις σε κάποιο χωριό τώρα? Δεν έχει κάποιο κέντρο υγείας?

ναι ναι σε χωριο ειμαι...εχει αλλα μαντεψε! ελληνικο δημοσιο δεν εχει γυναικολογο καθε μερα... περιμενω τον γιατρο π ειναι στο διπλα χωριο να με παρει να μ πει εαν μπορει το απογευμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

ναι ναι σε χωριο ειμαι...εχει αλλα μαντεψε! ελληνικο δημοσιο δεν εχει γυναικολογο καθε μερα... περιμενω τον γιατρο π ειναι στο διπλα χωριο να με παρει να μ πει εαν μπορει το απογευμα...

Δημόσια υγεία σου λένε ύστερα. Μου κρατάνε γύρω στο 30 με 40% του μισθού μου για ιατρική ασφάλιση και εγω ξέρω ότι αυτά τα 3,5 χρόνια έχουμε φάει πάνω από 20, 22000 ευρώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Kοριτσι μου τι διαδικασια σου εδωσε για την μεταφορα γιατι κι εγω θα κανω με τεχνητο απο οτι καταλαβα. Κανατε προετοιμασια απο 1η μερα περιοδου? Εχω μπερδευτει λιγο και θελω  να ξερω στο περιπου πως παει για να ρωτησω τον γιατρο οταν τον δω. Να ξερω τι να ρωτησω βασικα. Και ψαχνω λιγο τι επιλογες εχω για την προετοιμασια της εμβρυομεταφορας αναλογα τι θα μου πει.

Ναι ..ξεκινησα πρωτη μερα περιοδου με 4 cyclacur την ημερα (2 πρωι 1 μεσημερι 1 βραδυ ) + salospir + filicine μεχρι κ την 5η μερα και απο την 6η μερα μου αυξησε τα cyclacur σε 6 (2 πρωι 2 μεσημερι 2 βραδυ ) + salospir + filicine ..10η μερα μ ειπαν υπερηχο και αιματολογικες αλλα επειδη πεφτει Κυριακη θα παω το Σαββατο ..εκει θα μαθω κ πως συνεχιζουμε ..Σημερα ειμαι 8η μερα ..καλη μας επιτυχια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δημόσια υγεία σου λένε ύστερα. Μου κρατάνε γύρω στο 30 με 40% του μισθού μου για ιατρική ασφάλιση και εγω ξέρω ότι αυτά τα 3,5 χρόνια έχουμε φάει πάνω από 20, 22000 ευρώ. 

ξεκαθαρα η δημοσια υγεια ειναι χαλια...ειδικα στην επαρχια τα πραγματα ειναι απαραδεκτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Στην 4ετ με 1 κατεψυγμένη βλαστοκύστη ΒΒ έκανα πρώτο υπέρηχο 12η μέρα του κύκλου είχα ενδομήτριο 11 χιλ και ξεκίνησα prolutex, utrogestan & ciclacur δεν θυμάμαι πόσα. Ετ έκανα την 19η μέρα του κύκλου.

Και στην 3ετ πάλι με μια κατεψυγμένη ίδιο πρωτόκολλο πάλι ετ έκανα 20η μέρα του κύκλου.

 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! Εμένα μου είπε ότι κάτι ξεκινάμε από τον προηγούμενο κύκλο η μαία του! Δεν καταλαβα αλλα δεν ρωτησα παραπανω γιατι θα τα πουμε ολα με τον γιατρό στο ραντεβου που θα κανουμε τον Μάρτιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Λυπάμαι βρε κορίτσι μού για την ταλαιπωρία σου, πόσο δύναμη χρειάζεται να αντιμετωπίσεις τέτοιες καταστάσεις, αξία θαυμασμού.. εύχομαι μόνο χαρές απο εδώ και πέρα για ολες μας!

Μόνο χαρές εύχομαι και σε σένα και σε όλες τις κοπέλες. Είναι τόσο δύσκολο. Ξέρω... Θέλεις υπομονή και πίστη!!

στις πριν 9 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δημόσια υγεία σου λένε ύστερα. Μου κρατάνε γύρω στο 30 με 40% του μισθού μου για ιατρική ασφάλιση και εγω ξέρω ότι αυτά τα 3,5 χρόνια έχουμε φάει πάνω από 20, 22000 ευρώ. 

Αχ αυτό με τα λεφτά..... πραγματικά!!! Τόσα μας φεύγουν για να γίνει το όνειρο μας πραγματικότητα. Τι έκανες με την χοριακή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Ναι ..ξεκινησα πρωτη μερα περιοδου με 4 cyclacur την ημερα (2 πρωι 1 μεσημερι 1 βραδυ ) + salospir + filicine μεχρι κ την 5η μερα και απο την 6η μερα μου αυξησε τα cyclacur σε 6 (2 πρωι 2 μεσημερι 2 βραδυ ) + salospir + filicine ..10η μερα μ ειπαν υπερηχο και αιματολογικες αλλα επειδη πεφτει Κυριακη θα παω το Σαββατο ..εκει θα μαθω κ πως συνεχιζουμε ..Σημερα ειμαι 8η μερα ..καλη μας επιτυχια ❤️

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! καλή επιτυχία! Όλα να πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

ναι ναι σε χωριο ειμαι...εχει αλλα μαντεψε! ελληνικο δημοσιο δεν εχει γυναικολογο καθε μερα... περιμενω τον γιατρο π ειναι στο διπλα χωριο να με παρει να μ πει εαν μπορει το απογευμα...

Αν είναι δυνατόν! Δεν πάμε καλά! Δηλαδή πρέπει να μένεις σε πόλη αλλιώς κάνεις το σταυρό σου αν σου τύχει κάτι σοβαρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope19 είπε:

Αν είναι δυνατόν! Δεν πάμε καλά! Δηλαδή πρέπει να μένεις σε πόλη αλλιώς κάνεις το σταυρό σου αν σου τύχει κάτι σοβαρό! 

ξεκαθαρα! και μην φανταστεις οτι ειμαι σε κανενα μικρο χωριο...καμενα βουρλα μενω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια διαβαζοντας ολα αυτα αγχωθηκα ηδη και με γυρισε το μυαλο στο 2019 στα τοτε χαλια μου... Καντε υπομονη το μονο που χωραει σε αυτες τις περιπτωσεις ... Για ακομα μια φορα επιβεβαιωνω οτι αυτες οι καταστασεις θελουν ισορροπια ουτε απαισιοδοξια ουτε και αισιοδοξια . Για την @tina δεν γνωριζω πολλα παραμονο οτι ειναι πολυ φυσιολογικο το ροζ.. για το κατερινιω απο τη δικη μου εμπειρια στη βιοχημικη πεφτει πολλες μοναδες αποτομα η χοριακη. Θυμαμαι ειχα 500 κατι και την επομενη πηγε 200 κατι. Και πονους δυνατους σαν περιοδο οχι απλα πονακια. Μα το θεο οταν ερθει η ωρα μου στην αναμονη κοψτε μου τα χερια αν παω και κανω τεστ και χοριακες πριν την ωρα μου..  εχω φαει τα μουτρα χιλιες φορες τοσα χρονια με τα παλιο τεστ...εφτασα σε σημεια να κανω 8 μερες πριν καθυστερηση. Νομιζω επειδη ειναι μια κατασταση που δεν πολυ περναει απ το χερι μας μας πορωνει παραπανω. Δεν ξερω... Η κοπελα παραπανω εχει δικιο νομιζω οτι πρεπει να πας καμια βολτα γιατι θα ψυχοπλακωνεσαι σπιτι να σκεφτεσαι και μπορει να ναι αδικο γιατι ολα μπορει να ειναι οκ! Κανε προσευχη και ριξτο στη παναγια.. γιατι ουσιαστικα δικη της ευθυνη ειναι. Ο θεος μονο ξερει τι θελει για σεμα... Αυτο σκεφτομαι εγω και δεχτηκα να κανω εξωσωματικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η tina21 είπε:

ξεκαθαρα! και μην φανταστεις οτι ειμαι σε κανενα μικρο χωριο...καμενα βουρλα μενω...

Ελα ρε απιστευτο! Καμμενα βουρλα κι ολας.. Ενταξει δεν το λες και μικρο απομακρυσμενο χωριο. Καμμια σχεση! Φαντασου δηλαδη τι γινεται παρα έξω ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Ελα ρε απιστευτο! Καμμενα βουρλα κι ολας.. Ενταξει δεν το λες και μικρο απομακρυσμενο χωριο. Καμμια σχεση! Φαντασου δηλαδη τι γινεται παρα έξω ακόμα!

μα ειναι απαραδεκτο σε ενα μερος με τοσο κοσμο π τ καλοκαιρι γινεται διπλασιος το κεντρο υγειας να υπολειτουργει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Ουφφφ από τ πρωί εγώ δεν ξαναείδα! Θα πάω τ απόγευμα για ένα υπέρηχο εάν βρω γιατρό εδώ...

Να πας για να μην καθεσαι με το αγχος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! καλή επιτυχία! Όλα να πάνε καλά!

Μακαρι ❤️ Για ολες μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Να πας για να μην καθεσαι με το αγχος!! 

ναι αυτο θα κανω...δεν μπορω να περασω ολο το σκ ετσι! 

κ τωρα π πηγα δεν ειχα παντως...ουφφφ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μίλησα με τον γιατρό μου είπε να μην ανησυχώ και την Δευτέρα να ξανα κάνω,  η χοριακη της Δευτέρας θα είναι καθοριστική, η εμφύτευση έγινε είπε και παλεύει το έμβρυο να κρατηθεί, τον ρώτησα αν είχε περιπτώσεις τέτοιες, μου απάντησε πως ναι και πήγαν ολα καλά.. τι να πω ρε κορίτσια 

Από προγεστερόνη τι παίρνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Μόνο χαρές εύχομαι και σε σένα και σε όλες τις κοπέλες. Είναι τόσο δύσκολο. Ξέρω... Θέλεις υπομονή και πίστη!!

Αχ αυτό με τα λεφτά..... πραγματικά!!! Τόσα μας φεύγουν για να γίνει το όνειρο μας πραγματικότητα. Τι έκανες με την χοριακή?

Τωρα βγήκαν τα αποτελέσματα.  1933 από 1107 που ήταν την Τετάρτη.  Τόσο περίπου το περίμενα σύμφωνα με τις προηγούμενες μετρήσεις. Δεν μου κάνει τη χάρη να διπλασιαστεί. Αυτό με το σταγονόμετρο που λέγαμε...

Τις έστειλα στον γιατρό και μου απαντάει:" είναι οκ'

Του λέω "μόνο οκ? Δεν είναι δηλαδή πολύ καλές?" Αλλά ούτε που μου απάντησε. Πιστεύω θα με βρίσει στο τέλος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τωρα βγήκαν τα αποτελέσματα.  1933 από 1107 που ήταν την Τετάρτη.  Τόσο περίπου το περίμενα σύμφωνα με τις προηγούμενες μετρήσεις. Δεν μου κάνει τη χάρη να διπλασιαστεί. Αυτό με το σταγονόμετρο που λέγαμε...

Τις έστειλα στον γιατρό και μου απαντάει:" είναι οκ'

Του λέω "μόνο οκ? Δεν είναι δηλαδή πολύ καλές?" Αλλά ούτε που μου απάντησε. Πιστεύω θα με βρίσει στο τέλος 

Εντάξει εσύ είσαι δικιά μου με τις ατάκες στους γιατρούς

αν δεν σου κάνει υπέρηχο έλα να σου κάνω εγώ..τι διάολο τόσα χρόνια με τα ματσούκια μέσα έξω κάτι σκαμπάζω..

❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Εντάξει εσύ είσαι δικιά μου με τις ατάκες στους γιατρούς

αν δεν σου κάνει υπέρηχο έλα να σου κάνω εγώ..τι διάολο τόσα χρόνια με τα ματσούκια μέσα έξω κάτι σκαμπάζω..

❤️

Τον ρώτησα και πότε θα ξαναπάω για υπέρηχο αλλά με αγνόησε επιδεικτικά! Ξέρεις αυτό το "διαβάστηκε " στο viber που δεν απαντήθηκε ποτέ. 

Τόση αγωνία πάντως να δω αν διαβάστηκε το μήνυμα ούτε με γκομενους. Μωρε λες να με αναλάβεις,  να αναλάβω και εγω εσενα (πάνω κατω την ίδια εμπειρία έχουμε) να γλιτώσουμε και τα 50αρια κάθε φορά στον υπερηχο?

Και ξέρεις ε ? Ως λιονταράκι δεν είμαι μόνο εγωίστρια στους γκομενους , αλλά είμαι και στους γιατρούς. Μα σαν γκομενος μου πλέον είναι .

Αλλιώς θα τον έπαιρνα τηλέφωνο και θα του έλεγα: " πες μου τι εννοείς με το οκ" 

Αλλά με κρατάει πίσω η αξιοπρέπεια,  ο εγωισμός και το κράξιμο που θα φάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε θυμάμαι. Δεν είναι κάτι αγχωτικό. Μη φοβάσαι άδικα! Ολα καλά θα πάνε!    @synnefaki79συγχαρητηρια κορίτσι μου!!!! Μια χαρά είναι το νούμερο! Εγω είχα πιο χαμηλό κ τώρα την έχω αγκαλιά… Να σκεφτεσαι αισιόδοξα!!!ευχομαι να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! @melitiniღ καλή αρχη να έχεις κ ολα να σου έρθουν βολικά και όπως τα ονειρεύεσαι 🥰🥰
    • Πω πω πρέπει να ποναει πολύ η πληγωμένη θηλή🥲!!  Αφου έφτασε το βάρος που έπρεπε όλα καλά!!  Μέχρι τις 40 μέρες θα του δίνεις ξένο..; Δεν κατάλαβα..  Εντωμεταξύ η μικρή μας έχει εδώ και 3-4 μέρες που στον ύπνο της κάνει κάτι περίεργους ήχους.. από την αρχή έκανε και ξερω κιόλας ότι τα νεογέννητα γενικά κάνουν ήχους στον ύπνο τους, αλλά 3-4 μέρες τώρα είναι πολύ πιο έντονα και περίεργα και δεν ξερω ποσο φυσιολογικό είναι αυτό.. όταν πάμε στον παιδιατρο θα ρωτήσω φυσικά.. αλλά μήπως έχετε το ίδιο..;
    • @Xrisa95 κορίτσι μου μπράβο πολύ ωραία τα νέα σας!! Γερό και αφράτο είναι το μωράκι σου 🥰 άντε με το καλό και η β επιπέδου!!  @ΛΕΥΚΗ καλά έκανες και πήγες για τον υπέρηχο για να είσαι ήρεμη!! Και επιτέλους επιβεβαιώσετε και το φύλο που λίγο πολύ το ξέραμε όλες 💖💝💖💝🩷🩷🩷 όλα πάνε τέλεια!!  Κορίτσια εγώ τελείωσα με την β επιπέδου! Όλα είναι καλά! Μας επιβεβαίωσε ότι είναι αγοράκι! Ο πλακούντας είναι σε πολύ καλή θέση! Ανέβηκε δηλαδή! Οι μητριαίες είναι μια χαρά!! Έναν κίνδυνο για προεκλαμψία με έβγαλε αλλά τίποτα το ανησυχητικό!! Γενικά όλα πάνε καλά 🥰
    • Κορίτσια μου εγώ πήγα στο γιατρό  21+2 είμαι σήμερα κ το μέτρησε 450γρ. Ο γιατρός μου.  αύριο ο εμβρυολόγος θα δούμε πόσο θα το βγάλει 😄 ο γιος μου ήταν ακριβώς τόσο στις 22 εβδ. (Η κόρη λίγο πιο κάτω αν κ αυτήν γεννήθηκε καλά στα κιλάκια 3.5 🩷)    υγεία να έχουν όμως κ όλα καλά! ❤️  
    • @marinamanoulitsaαχ βρε κορίτσι μου... και το πίστεψα αυτόν το μήνα!!! Θα έρθει όμως!!! Ή αυτόν ή τον επόμενο!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...