Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 51 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αντε μπράβο να σε χαρώ. Και εγώ στοιχηματίζω πάνω από 100. Γύρω στα 130-150. 

Απο το στόμα σου και στου Θεού το αφτί κορίτσι μου,  ποσο έρχονται τα λόγια σου στο μυαλό μου,  τα σκαμπανεβασματα της διάθεσης, νομίζω όσο περνάει η ώρα με πιάνει μια ανασφάλεια.. πφφφφ υπομονή μέχρι αύριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Άλλη για παντοφλιτσα... όχι είναι πολύ πολύ φυσιολογικό μεγαλώνει η μήτρα 

να ναι ροζ με γουνακι η παντοφλιτσα τουλαχιστον εεεε!! κ ο γιατρος αυτο ειπε...κ ενα τικ παραπανω λεει γτ ειναι δυο, μεγαλωνει πιο γρηγορα...

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δεν είσαι η μόνη όλες έτσι κάναμε..  :-)

❤️❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Απο το στόμα σου και στου Θεού το αφτί κορίτσι μου,  ποσο έρχονται τα λόγια σου στο μυαλό μου,  τα σκαμπανεβασματα της διάθεσης, νομίζω όσο περνάει η ώρα με πιάνει μια ανασφάλεια.. πφφφφ υπομονή μέχρι αύριο 

@Petalouditsa28 @mommy86 οι κοπέλες που θα στο επιβεβαιωσουν για το μέντιουμ που σας έλεγα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η tina21 είπε:

να ναι ροζ με γουνακι η παντοφλιτσα τουλαχιστον εεεε!! κ ο γιατρος αυτο ειπε...κ ενα τικ παραπανω λεει γτ ειναι δυο, μεγαλωνει πιο γρηγορα...

❤️❤️❤️❤️ 

Μα σας λέω εγώ 

Μετεωρολόγο- γυναικολόγος- μέντιουμ  🤣🤣🤣🤣 

Α.. ξεκινάει ηλιοφάνεια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Έφτασε ναι, Παναγιά μου! 🙏 Δεν θα πω τα κλισέ πως ούτε που το κατάλαβα αφού όλη αυτή η περίοδος είναι γεμάτη αγωνίες κ ανησυχίες με ή χωρίς λόγο. Θα την ζήσετε κ θα με θυμηθείτε! Στο τέλος βέβαια η ανταμοιβή για όλα αυτά είναι τεράστια κ εννοείται πως ζω για την στιγμή αυτή που θα αλλάξει την ζωή μας! Τίποτα δεν θα είναι πια το ίδιο … 🤱❤️💙

Με το καλό βρε Βασιλική! Πραγματι σε χωρίζουν μόνο λίγες μέρες από αυτή την τεράστια αλλαγή που όπως λες θα μεταμορφώσει τη ζωή σας! Και ειδικά όταν έχεις κοπιάσει και παλέψει τόσο γι αυτό πρέπει να είναι φοβερά τα συναισθήματα. Μακάρι να έρθει και για μας η ώρα αυτή…

Να ειστε καλά, υγιείς και να μεγαλώσετε και να μάθετε μαζί με τα παιδάκια σας!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

να ναι ροζ με γουνακι η παντοφλιτσα τουλαχιστον εεεε!! κ ο γιατρος αυτο ειπε...κ ενα τικ παραπανω λεει γτ ειναι δυο, μεγαλωνει πιο γρηγορα...

❤️❤️❤️❤️ 

Ολα καλα θα σου πανε κοριτσι μ μην αγχωνεσαι .. αληθεια θα συνεχισεις με τον ιδιο γιατρο παρακολουθηση κ γεννα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια μ ολες βλεπω εχετε κανει υστεροσκοπηση πριν την ετ . Εμενα γιατι δε μου ζητησε ο γιατρος;

Θύμισέ μου... είναι η πρω΄τη σου προσπαθεια?

Σχεδόν ποτέ δεν ζητάνε στην πρώτη. Εγώ έκανα πριν υποτιθεται από τη δεύτερη (ασχετα που δεν πηγα σε εξωσωματική γιατί ημουν έγκυος και δεν το ήξερα) και μάλιστα εγώ το είχα ζητήσει να κάνω για να δούμε ότι όλα είναι οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Θύμισέ μου... είναι η πρω΄τη σου προσπαθεια?

Σχεδόν ποτέ δεν ζητάνε στην πρώτη. Εγώ έκανα πριν υποτιθεται από τη δεύτερη (ασχετα που δεν πηγα σε εξωσωματική γιατί ημουν έγκυος και δεν το ήξερα) και μάλιστα εγώ το είχα ζητήσει να κάνω για να δούμε ότι όλα είναι οκ.

Ειναι η πρωτη μ ναι ..αλλα οταν ειχα δειξει τη σαλπιγγογραφια στο γιατρο μ μου λεει ειναι διαβατες οι σαλπιγγες σου αλλα πρεπει να χες περασει φλεγμονη κ χεις κατι μικροσυμφυσουλες ..κ μετα διαβαζα για την ενδομητριτιδα κ λεω αν περασα κατι τετοιο κ την εχω ακομα σιγουρα θα αποτυχει η προσπαθεια ..εχω σκασει πφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Ειναι η πρωτη μ ναι ..αλλα οταν ειχα δειξει τη σαλπιγγογραφια στο γιατρο μ μου λεει ειναι διαβατες οι σαλπιγγες σου αλλα πρεπει να χες περασει φλεγμονη κ χεις κατι μικροσυμφυσουλες ..κ μετα διαβαζα για την ενδομητριτιδα κ λεω αν περασα κατι τετοιο κ την εχω ακομα σιγουρα θα αποτυχει η προσπαθεια ..εχω σκασει πφφφ

Παντόφλες παρακαλώ εδώωω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Παντόφλες παρακαλώ εδώωω!!

Οχι οχι μη με παντοφλιαζεις … 😂😂 απλα φοβαμαι ..ολες εχουν κσνει μονο εγω δεν εχω κανει ☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natassou85 είπε:

Ειναι η πρωτη μ ναι ..αλλα οταν ειχα δειξει τη σαλπιγγογραφια στο γιατρο μ μου λεει ειναι διαβατες οι σαλπιγγες σου αλλα πρεπει να χες περασει φλεγμονη κ χεις κατι μικροσυμφυσουλες ..κ μετα διαβαζα για την ενδομητριτιδα κ λεω αν περασα κατι τετοιο κ την εχω ακομα σιγουρα θα αποτυχει η προσπαθεια ..εχω σκασει πφφφ

Και εγώ δεν έχω κάνει. Μόνο σαλπιγγογραφια έχω κάνει και οι σαλπιγγες ήταν διαβάτες δεν είχα νιώσει και τίποτα έφευγε το υγρό υπέροχα. Εκανα πρώτη φορά εξωσωματική και είχαμε εμφύτευση . 

Νομίζω δεν κάνουν όταν είναι πρώτη εξωσωματική και βλέπουν καλή σαλπιγγογραφια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Οχι οχι μη με παντοφλιαζεις … 😂😂 απλα φοβαμαι ..ολες εχουν κσνει μονο εγω δεν εχω κανει ☹️

Τψρα θα σε παντοφλιασω γτ με φώναξαν και γιατί εγώ δεν έχω κάνει;-) αρα μη το σκέφτεσαι.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Παντόφλες παρακαλώ εδώωω!!

Να με βάζεις σε ταγκ να μη χάνω παντόφλα μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Οχι οχι μη με παντοφλιαζεις … 😂😂 απλα φοβαμαι ..ολες εχουν κσνει μονο εγω δεν εχω κανει ☹️

ΟΎΤΕ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΆΝΕΙ και είχα την ίδια ανησυχία με εσένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Ολα καλα θα σου πανε κοριτσι μ μην αγχωνεσαι .. αληθεια θα συνεχισεις με τον ιδιο γιατρο παρακολουθηση κ γεννα;; 

Όχι δεν αναλαμβάνει ο γιατρός μ νομίζω εγκυμοσύνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια τι ειναι αυτη η υστεροσκοπηση?γιατι και εγω αγχωθηκα τωρα... Το ενα πισω απ τ αλλο βγαινουν.. εγω μαλωνα σημερα με το μικροβιολογικο μου εδωσε αποτελεσματα ορμονες χωρις αριθμο εοππυ του αντρα μου του εδωσαν απολεσματα και δεν ειχαν μεσα το hiv ....ειμαι που ειμαι με αυτη διαδικασια αυτοι θα με αποτελειωσουν... Επισης την ασφαλιστικη απο ατλας πως την εκτυπωνω? Με screenshot?!λεω να καλεσω στο κεντρο αλλα σκεφτηκα μη τους πριξω απο τωρα τους καημενους.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια μ ολες βλεπω εχετε κανει υστεροσκοπηση πριν την ετ . Εμενα γιατι δε μου ζητησε ο γιατρος;

Εγώ δεν έχω κάνει και μια χαρά πήγαν όλα. Και η Τσεκούρα και ο εξωσωματιστής μου μου είχαν πει ότι στην περίπτωσή μου δε χρειάζεται και ότι δεν πειράζουμε τη μήτρα μας χωρίς λόγο. Η εντύπωσή μου πάντως είναι ότι αυτό με την ενδομητρίτιδα αποτελεί ερευνητικό ενδιαφέρον γιατρών συγκεκριμένου κέντρου. Όποια κοπέλα πάει τώρα κοντά στην Οικονομοπούλου, ας της κάνει μια ερώτηση έτσι από περιέργεια να ακούσουμε τη γνώμη της...Μη σκας γι' αυτό παντως και μην πας γυρεύοντας να σου βρουν "ενδομητρίτιδα".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η tina21 είπε:

Όχι δεν αναλαμβάνει ο γιατρός μ νομίζω εγκυμοσύνες

Ααα ο Μαστρ…ας δε συνεχιζει εγκυμοσυνη αμα του ζητησεις ;; Δεν το ηξερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η troia είπε:

Εγώ δεν έχω κάνει και μια χαρά πήγαν όλα. Και η Τσεκούρα και ο εξωσωματιστής μου μου είχαν πει ότι στην περίπτωσή μου δε χρειάζεται και ότι δεν πειράζουμε τη μήτρα μας χωρίς λόγο. Η εντύπωσή μου πάντως είναι ότι αυτό με την ενδομητρίτιδα αποτελεί ερευνητικό ενδιαφέρον γιατρών συγκεκριμένου κέντρου. Όποια κοπέλα πάει τώρα κοντά στην Οικονομοπούλου, ας της κάνει μια ερώτηση έτσι από περιέργεια να ακούσουμε τη γνώμη της...Μη σκας γι' αυτό παντως και μην πας γυρεύοντας να σου βρουν "ενδομητρίτιδα".

Καλημερα.. Σε ευχαριστω πολυ @troia μου κ ο αντρας μου τα ιδια μου λεει .. οτι απο το αγχος μου βγαζω δικα μου πιθανα προβληματα κ οτι απο τη στιγμη που ο γιατρος ειδε τη σαλπιγγογραφια κ μου πε προχωραμε κανονικα να μη βαζω αλλα στο μυαλο μ .. αλλα εγω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Ααα ο Μαστρ…ας δε συνεχιζει εγκυμοσυνη αμα του ζητησεις ;; Δεν το ηξερα

@Natassou85 @tina21Γέννησα μαζί του τα διδυμάκια μου πριν από τρεις μήνες μετά από εξωσωματική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Jaipur είπε:

@Natassou85 @tina21Γέννησα μαζί του τα διδυμάκια μου πριν από τρεις μήνες μετά από εξωσωματική. 

Να σου ζησουν κοριτσι μ .. τα καταφερες σχετικα ευκολα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια , σας έγραψα και πιο πάνω τελικά μετά τις ένεσης είδα φώς  ..έκαναν δουλειά ..χθες πήγαμε και Κυριακή θα κάνω οβιτρελ ..είμαι λίγο καντεμο ανέβασα πυρετό , όχι πολύ αλλά είναι αρκετό για να ανησυχώ ...να προχωρήσω ??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η troia είπε:

Εγώ δεν έχω κάνει και μια χαρά πήγαν όλα. Και η Τσεκούρα και ο εξωσωματιστής μου μου είχαν πει ότι στην περίπτωσή μου δε χρειάζεται και ότι δεν πειράζουμε τη μήτρα μας χωρίς λόγο. Η εντύπωσή μου πάντως είναι ότι αυτό με την ενδομητρίτιδα αποτελεί ερευνητικό ενδιαφέρον γιατρών συγκεκριμένου κέντρου. Όποια κοπέλα πάει τώρα κοντά στην Οικονομοπούλου, ας της κάνει μια ερώτηση έτσι από περιέργεια να ακούσουμε τη γνώμη της...Μη σκας γι' αυτό παντως και μην πας γυρεύοντας να σου βρουν "ενδομητρίτιδα".

Δεν είναι απόλυτα θέμα κέντρου @troia μου αλλά μάλλον γιατρού.

Και Ιασώ με τον Βασ..λο και στο Γεν..σις μου ήπαν για ήπια ενδομητρίτιδα (όχι ενδομητρίωση) που εντοπίστηκε μετά από υστεροσκόπηση. Φάνηκε και στο DVD, τώρα τι ισχύει και τι όχι δεν ξέρω για να είμαι ειλικρινής.

Και ο Παρτσ...λος που είχα κάνει επίσκεψη και είδε το DVD και αυτός το επιβεβαίωσε.

Η Τσεκούρα όντως δεν το πιστεύει το θεωρεί "μοντερνιές" , επίσης η Σπαθή δεν το επιβεβαίωσε με απλό υπέρηχο.

Και για τα κορίτσια που ρωτάνε υστεροσκόπηση έκανα μετά την δεύτερη αποτυχία εμφύτευσης όχι από την πρώτη προσπάθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Δεν είναι απόλυτα θέμα κέντρου @troia μου αλλά μάλλον γιατρού.

Και Ιασώ με τον Βασ..λο και στο Γεν..σις μου ήπαν για ήπια ενδομητρίτιδα (όχι ενδομητρίωση) που εντοπίστηκε μετά από υστεροσκόπηση. Φάνηκε και στο DVD, τώρα τι ισχύει και τι όχι δεν ξέρω για να είμαι ειλικρινής.

Και ο Παρτσ...λος που είχα κάνει επίσκεψη και είδε το DVD και αυτός το επιβεβαίωσε.

Η Τσεκούρα όντως δεν το πιστεύει το θεωρεί "μοντερνιές" , επίσης η Σπαθή δεν το επιβεβαίωσε με απλό υπέρηχο.

Και για τα κορίτσια που ρωτάνε υστεροσκόπηση έκανα μετά την δεύτερη αποτυχία εμφύτευσης όχι από την πρώτη προσπάθεια.

Και κανατε καποια θεραπεια για την ηπια ενδομητριτιδα για να επιτευχθει συλληψη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...