Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Ωωωωωωωωωωω!!! Τι λες τώρα;!!!😯😳 Αχ μπράβο, πολύ χάρηκα!! Όσα θέλει ας είναι..!! Υγιή μωρο/α να πάρεις στην αγκαλιά σου, τίποτα άλλο! Να πάνε όλα κατ'ευχήν μέχρι τέλους κοριτσάκι μου! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Μακάρι κοριτσι μου! Από το στόμα σου και στου Θεού το αφτί! Μακαρι να πάνε καλά όλα μέχρι το τέλος και να πιω επιτέλους νερό από την πηγή!

Μια ευχή κάνω μόνο για το 2022 (πέρα από το αυτονόητο να έχουμε όλες μας την υγεία μας): 

Να περάσουμε όλες μα όλες μας από αυτό το θέμα σε άλλο, να φύγουμε οι παλιές και να έρθουν άλλες νέες κοπέλες σε αυτό το τοπικ. Να παραδώσει η αρχηγαρα μας  @BlackCat την αρχηγία σε άλλη κοπέλα γιατί θα είναι απασχολημένη να γράφει στο τοπικ :"Μανούλες Δεκεμβρίου 2022"

@condios @ΧΑΡΜΑ @Lucia79 

@Παρασκευαιδου @Luna777

@hope501 @Lavender και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια (συγγνώμη σε όσες δεν εγραψα) πραγματικά εύχομαι σύντομα, πολύ σύντομα στην απέναντι πλευρά!

@Kiddo αντε το PhD το πήρες! Το post doc θα το πάρεις σε άλλον τομέα. Σκέφτομαι εγκυμοσύνη και διατροφή, πώς σου φαίνεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!

Μόλις γύρισα από τον γιατρό! 

Μου κάνει τον υπέρηχο,  λέει μόνος του ωραια και συνεχιζει, συνεχίζει, συνεχίζει...

Του λέω:" τι γίνεται γιατρέ δεν το βλέπεις?"

Μου λέει:" πώς... το βλέπω, αλλά δεν βλέπω μόνο 1, βλέπω 3"

Παθαίνω ένα σοκ...

Εν ολίγοις...

Το 3ο είναι τελειωμένο. Το 2ο προσπαθεί, αλλά δεν νομίζει ότι θα τα καταφέρει και ουσιαστικά το σίγουρο είναι 1.

Μου είπε στατιστικά και με βάση τις χοριακες θα είναι 1 και θα το επιβεβαιώσουμε την άλλη εβδομάδα. Για αυτό μου είπε ότι μάλλον  και οι τιμές της χοριακης δεν είναι πολύ υψηλές. Γιατί υποχωρεί ο δεύτερος σάκος. Θα κάνω αύριο μια τελευταία χοριακή,  προγεστερονη και οιστραδιολη και από βδομάδα θα κάνουμε υπερηχογραφημα για να δουμε λεκιθικο ασκό. Μου είπε ότι ήταν πολύ νωρίς σήμερα για να δουμε. 

Γενικά ήταν πολύ ευχαριστημένος!

Μπράβο βρε! Είναι πολύ συγκινητικό που επιτέλους η επιμονή σου και η προσπάθεια που έχεις κάνει τόσο καιρό επιτέλους ανταμείβεται και βλέπεις αποτέλεσμα! Μακάρι να έχουμε όλη η ομάδα συνεχόμενα τέτοια θετικά νέα! @ΧΑΡΜΑ για σένα λέμε τώρα να ξέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μπράβο βρε! Είναι πολύ συγκινητικό που επιτέλους η επιμονή σου και η προσπάθεια που έχεις κάνει τόσο καιρό επιτέλους ανταμείβεται και βλέπεις αποτέλεσμα! Μακάρι να έχουμε όλη η ομάδα συνεχόμενα τέτοια θετικά νέα! @ΧΑΡΜΑ για σένα λέμε τώρα να ξέρεις!

@Lucia79Σωστα λες στο κορίτσι μας @twinkletwinlkle ❤️❤️❤️❤️

  Σε ευχαριστώ πολύ @Lucia79 😘😘😘😘😘 τα ακούω και μακάρι να μην χαλάσω την σειρά τωρα που πήραμε φόρα... 😔 ❤️🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μακάρι κοριτσι μου! Από το στόμα σου και στου Θεού το αφτί! Μακαρι να πάνε καλά όλα μέχρι το τέλος και να πιω επιτέλους νερό από την πηγή!

Μια ευχή κάνω μόνο για το 2022 (πέρα από το αυτονόητο να έχουμε όλες μας την υγεία μας): 

Να περάσουμε όλες μα όλες μας από αυτό το θέμα σε άλλο, να φύγουμε οι παλιές και να έρθουν άλλες νέες κοπέλες σε αυτό το τοπικ. Να παραδώσει η αρχηγαρα μας  @BlackCat την αρχηγία σε άλλη κοπέλα γιατί θα είναι απασχολημένη να γράφει στο τοπικ :"Μανούλες Δεκεμβρίου 2022"

@condios @ΧΑΡΜΑ @Lucia79 

@Παρασκευαιδου @Luna777

@hope501 @Lavender και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια (συγγνώμη σε όσες δεν εγραψα) πραγματικά εύχομαι σύντομα, πολύ σύντομα στην απέναντι πλευρά!

@Kiddo αντε το PhD το πήρες! Το post doc θα το πάρεις σε άλλον τομέα. Σκέφτομαι εγκυμοσύνη και διατροφή, πώς σου φαίνεται?

Συγχαρητήρια και από εμένα! Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η troia είπε:

Συγχαρητήρια και από εμένα! Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη.

Σε ευχαριστώ πολύ και σε ευχαριστούμε για όλες τις πολύτιμες συμβουλές που μας δίνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!

Μόλις γύρισα από τον γιατρό! 

Μου κάνει τον υπέρηχο,  λέει μόνος του ωραια και συνεχιζει, συνεχίζει, συνεχίζει...

Του λέω:" τι γίνεται γιατρέ δεν το βλέπεις?"

Μου λέει:" πώς... το βλέπω, αλλά δεν βλέπω μόνο 1, βλέπω 3"

Παθαίνω ένα σοκ...

Εν ολίγοις...

Το 3ο είναι τελειωμένο. Το 2ο προσπαθεί, αλλά δεν νομίζει ότι θα τα καταφέρει και ουσιαστικά το σίγουρο είναι 1.

Μου είπε στατιστικά και με βάση τις χοριακες θα είναι 1 και θα το επιβεβαιώσουμε την άλλη εβδομάδα. Για αυτό μου είπε ότι μάλλον  και οι τιμές της χοριακης δεν είναι πολύ υψηλές. Γιατί υποχωρεί ο δεύτερος σάκος. Θα κάνω αύριο μια τελευταία χοριακή,  προγεστερονη και οιστραδιολη και από βδομάδα θα κάνουμε υπερηχογραφημα για να δουμε λεκιθικο ασκό. Μου είπε ότι ήταν πολύ νωρίς σήμερα για να δουμε. 

Γενικά ήταν πολύ ευχαριστημένος!

Ένα θα στο πω τις προάλλες που σου έγραψα για το 70% εγραφα και έσβηνα  ήθελα να σου αναφέρω αυτό με δύο τα οποία αν δεν προχωρήσει το δεύτερο έχουμε μια μικρή υποχώρηση της χοριακής και μετά αύξηση (σαν εμένα τοτε) και δε σου το έγραψα για να μη σε τρομάξω.  Και βασικά εφόσον το 3ο είμαι τελειωμένο τότε μάλλον είναι απ το 3 και πας για 2 αυτό σου λέω εγώ ο μετεωρολόγο-γυναικολόγος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Ασε εγω είχα πάθει πλάκα πόσο πολύ παραγγέλνουν. Ενώ΄ μαγειρεύει η κοπέλα δεν τρώγανε το ίδιο φαγητο την ίδια μέρα. Φυσικά και δεν είναι καθαρός ο γύρος. Αλλά τι να κάνουμε... και εγώ που και που θέλω πιτόγυρο ή ακόμα καλύτερα σκεπαστή. αχχχχχ και Τσικοπέμπτη σημερα, μου τρέχουν ήδη τα σάλια.🤣🤣

Του έλεγα του αγοριού τις προάλλες για τα φαγητα και καλύτερα να τρώμε πχ φιλετο κοτόπουλο και μου λέει "δεν ήσουν τις προάλλες στην συζήτηση με την τάδε που μας έλεγε πως εδω βάζουν χημικά στα κοτόπουλα και τα φτιάχνουν έτσι να δημιουργούνται μόνο κοτόπουλα χωρίς πόδια, κεφάλια κτλ αλλά μόνο μπούτια και στήθος."  Περιττό να σου πως πως η κοπέλα τα ήξερε λόγω δουλειάς. Υγιεινά μόνο στο χωριό απο το κοτέτσι και λαχανικά απο το μπαχτσέ🤪

Τι είναι αυτά που διαβάζουν τα μάτια μου...!!! Τι λες τώρα!!! Να ειναι γερά ότι και να είναι το αποτέλεσμα. 😍 

Για αυτό ζω στο χωριό πραγματικά αυγα και γάλα έχω απ το χωριό λαχανικά απ την διπλανή μου όταν πάει διακοπές (πολύ συχνά) τα ποτίζουμε εμείς οπότε μας δίνει πάντα η γυναίκα.  Δεν αλλάζω με τίποτα την μετακόμιση απ την πόλη στο χωριό.  Ειδικά στον μικρό βλέπω ποσο πιο καλά ειναο. Ευτυχώς στη Γερμανία έχουμε πολλά πολλά παιδιά στο χωριό.  Και απ την πόλη είμαι 20 Χιλ. Οπότε δεν το αλλάζω με τίποτα. Ελάτε να σας δώσω κοτόπουλα 🤣 βασικα εγώ ξέρω ότι τα φουσκώνουν δες το όταν το μαγειρεύεις ποσο ελαττώνεται.  Μαζεύει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μακάρι κοριτσι μου! Από το στόμα σου και στου Θεού το αφτί! Μακαρι να πάνε καλά όλα μέχρι το τέλος και να πιω επιτέλους νερό από την πηγή!

Μια ευχή κάνω μόνο για το 2022 (πέρα από το αυτονόητο να έχουμε όλες μας την υγεία μας): 

Να περάσουμε όλες μα όλες μας από αυτό το θέμα σε άλλο, να φύγουμε οι παλιές και να έρθουν άλλες νέες κοπέλες σε αυτό το τοπικ. Να παραδώσει η αρχηγαρα μας  @BlackCat την αρχηγία σε άλλη κοπέλα γιατί θα είναι απασχολημένη να γράφει στο τοπικ :"Μανούλες Δεκεμβρίου 2022"

@condios @ΧΑΡΜΑ @Lucia79 

@Παρασκευαιδου @Luna777

@hope501 @Lavender και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια (συγγνώμη σε όσες δεν εγραψα) πραγματικά εύχομαι σύντομα, πολύ σύντομα στην απέναντι πλευρά!

@Kiddo αντε το PhD το πήρες! Το post doc θα το πάρεις σε άλλον τομέα. Σκέφτομαι εγκυμοσύνη και διατροφή, πώς σου φαίνεται?

Με το σταγονόμετρο οι καρδιές... θέλω το παλιό μαμμυλαντ που έβαζες με την καρδιά σου λικε... 

Τωρα εγώ θέλω να βάλω πολλά λικε και δεν έχω. 

Νοεμβρίο έχεις γεννητούρια.    

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μακάρι κοριτσι μου! Από το στόμα σου και στου Θεού το αφτί! Μακαρι να πάνε καλά όλα μέχρι το τέλος και να πιω επιτέλους νερό από την πηγή!

Μια ευχή κάνω μόνο για το 2022 (πέρα από το αυτονόητο να έχουμε όλες μας την υγεία μας): 

Να περάσουμε όλες μα όλες μας από αυτό το θέμα σε άλλο, να φύγουμε οι παλιές και να έρθουν άλλες νέες κοπέλες σε αυτό το τοπικ. Να παραδώσει η αρχηγαρα μας  @BlackCat την αρχηγία σε άλλη κοπέλα γιατί θα είναι απασχολημένη να γράφει στο τοπικ :"Μανούλες Δεκεμβρίου 2022"

@condios @ΧΑΡΜΑ @Lucia79 

@Παρασκευαιδου @Luna777

@hope501 @Lavender και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια (συγγνώμη σε όσες δεν εγραψα) πραγματικά εύχομαι σύντομα, πολύ σύντομα στην απέναντι πλευρά!

@Kiddo αντε το PhD το πήρες! Το post doc θα το πάρεις σε άλλον τομέα. Σκέφτομαι εγκυμοσύνη και διατροφή, πώς σου φαίνεται?

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ και σε ευχαριστούμε για όλες τις πολύτιμες συμβουλές που μας δίνεις!

 Αχχχχχ δεν έχω άλλες καρδούλες ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Απο το στομα σου και στου Θεού τ'αφτι όπως λες και εσύ. Μακάρι μακάρι να είναι αυτή η χρονιά μας και κάποια στιγμή με το καλό να βρεθούμε όλες με τα μωράκια/παιδακια σε ε΄να πάρκο, να τα χαζεύουμε και να λέμε για άλλα θέματα🙏

Όπως λες πάντως...... αυτό με την διατροφή με στοιχειώνει και μένα. Ξεκίνα θεματάκι "διατροφή πριν, κατά και μετά την εξωσωματική" και άντε να μάθουμε γιατί βαθιά νυχτωμένη και εγώ...🤣🤣😴😴

Πάντως η @Kiddo και η @troia είναι πραγματικά πτυχιούχες και με το παραπάνω αξίζουν το Phd!!!!! Χωρίς αυτές και τις γνώσεις/εμπειρίες όλων των κοριτσιών εδω μέσα, δεν θα ήξερα και εγώ πολλά πράγματα και με την σειρά μου προσπαθώ να δώσω την γνώση που είχα και απέκτησα σε άλλα κορίτσια. 

Καρδούλες σε όλα τα κορίτσια❤️🧡💛💚💙💜 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Για αυτό ζω στο χωριό πραγματικά αυγα και γάλα έχω απ το χωριό λαχανικά απ την διπλανή μου όταν πάει διακοπές (πολύ συχνά) τα ποτίζουμε εμείς οπότε μας δίνει πάντα η γυναίκα.  Δεν αλλάζω με τίποτα την μετακόμιση απ την πόλη στο χωριό.  Ειδικά στον μικρό βλέπω ποσο πιο καλά ειναο. Ευτυχώς στη Γερμανία έχουμε πολλά πολλά παιδιά στο χωριό.  Και απ την πόλη είμαι 20 Χιλ. Οπότε δεν το αλλάζω με τίποτα. Ελάτε να σας δώσω κοτόπουλα 🤣 βασικα εγώ ξέρω ότι τα φουσκώνουν δες το όταν το μαγειρεύεις ποσο ελαττώνεται.  Μαζεύει 

Τα χωριά της Γερμανίας είναι μοντέρνα, σε σχέση με εδω. Εκεί ένα χωρίο είναι σαν μια πόλη εδω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ένα θα στο πω τις προάλλες που σου έγραψα για το 70% εγραφα και έσβηνα  ήθελα να σου αναφέρω αυτό με δύο τα οποία αν δεν προχωρήσει το δεύτερο έχουμε μια μικρή υποχώρηση της χοριακής και μετά αύξηση (σαν εμένα τοτε) και δε σου το έγραψα για να μη σε τρομάξω.  Και βασικά εφόσον το 3ο είμαι τελειωμένο τότε μάλλον είναι απ το 3 και πας για 2 αυτό σου λέω εγώ ο μετεωρολόγο-γυναικολόγος 

Χαχαχα μπορείς να προσθέσεις άλλη μια ιδιοτητα: μέντιουμ, μελλοντολογος (χαρτομαντεια,  φλιτζάνι, σφαίρα κτλ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Με το σταγονόμετρο οι καρδιές... θέλω το παλιό μαμμυλαντ που έβαζες με την καρδιά σου λικε... 

Τωρα εγώ θέλω να βάλω πολλά λικε και δεν έχω. 

Νοεμβρίο έχεις γεννητούρια.    

Λογικά Νοέμβριο θα έχουμε τη @ΧΑΡΜΑ.

Εγω σύμφωνα με την εφαρμογή στο διαδίκτυο έχω τελευταία ημερομηνία στις 24/10.

Οριακά πάμε για Σκορπιο, μπορει να είναι και Ζυγός.  Ωχ Παναγία μου τι λέμε οι τρελές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μιλησα με τον γιατρο μου ειπε αφού θελω να κανω εμβρυομεταφορα τον Μάιο θα με δει τον αλλο μηνα να δει το σωμα μου τσεκ απ και λοιπα. Θα του παω και ορμονολογικες και Παπ που εχω κανει και λογικα θα μου κανει και υπερηχο και δεν ξερω τι αλλο αναλογως θα μου πει να κανουμε σαν εξετασεις. Και μου είπε χοντρικα ότι θα πρεπει να ξεκινησουμε προετοιμασια απο τον προηγουμενο κυκλο δηλαδη του Απριλιου. Γιατί ομως ρυθμιζουν τον κυκλο τον επομενο που θα ειναι η εμβρυομετααφορα? Θα τα πουμε απο κοντα βεβαια λεπτομερειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

 

 Αχχχχχ δεν έχω άλλες καρδούλες ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Απο το στομα σου και στου Θεού τ'αφτι όπως λες και εσύ. Μακάρι μακάρι να είναι αυτή η χρονιά μας και κάποια στιγμή με το καλό να βρεθούμε όλες με τα μωράκια/παιδακια σε ε΄να πάρκο, να τα χαζεύουμε και να λέμε για άλλα θέματα🙏

Όπως λες πάντως...... αυτό με την διατροφή με στοιχειώνει και μένα. Ξεκίνα θεματάκι "διατροφή πριν, κατά και μετά την εξωσωματική" και άντε να μάθουμε γιατί βαθιά νυχτωμένη και εγώ...🤣🤣😴😴

Πάντως η @Kiddo και η @troia είναι πραγματικά πτυχιούχες και με το παραπάνω αξίζουν το Phd!!!!! Χωρίς αυτές και τις γνώσεις/εμπειρίες όλων των κοριτσιών εδω μέσα, δεν θα ήξερα και εγώ πολλά πράγματα και με την σειρά μου προσπαθώ να δώσω την γνώση που είχα και απέκτησα σε άλλα κορίτσια. 

Καρδούλες σε όλα τα κορίτσια❤️🧡💛💚💙💜 

Θα είναι η χρονιά μας ! Θα το δείτε! Πρέπει να είμαστε αισιόδοξες και να κανουμε θετικές σκέψεις για να έρθει αυτό που λαχταράμε!

Πάντως πέρα από την πλάκα,  δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο,  πάντως το τελευταίο 6μηνο τρώω πάρα πολλά αβοκαντο (γύρω στα 5 την εβδομαδα). Μάλιστα όταν ήταν η εποχή τους, κατά τον Οκτώβριο,  Νοέμβριο έτρωγα κάθε μέρα ένα κεσεδακι ρόδι και καρυδια.  Είχα κόψει τη γλουτενη για περίπου (1, 5 μήνα- τόσο αντεξα) και τώρα ο, τι τρώω είναι συνήθως ολικής άλεσης. Επίσης έτρωγα και τρώω πάρα πολλά αυγα (δεν Έτρωγα καθολου).

Πάντα λοιπόν είχα πρόβλημα με το ενδομήτριο,  ήταν γενικά λεπτό και αργουσε στον κύκλο να παχύνει. Φαντάσου ότι πήγαμε πιο μετά την εξωσωματικη για να κάνω μια εξέταση που θα έβλεπε την κατάσταση του ενδομητριου όπου φάνηκε ότι είναι τέλειο.

Αν με ρωτάς, θεωρώ ότι έπαιξε σημαντικό ρόλο η διατροφή, καθώς όλα αυτά που έτρωγα βοηθούν στη γονιμότητα, στην εμφύτευση και στην παχυνση του ενδομητριου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μακάρι κοριτσι μου! Από το στόμα σου και στου Θεού το αφτί! Μακαρι να πάνε καλά όλα μέχρι το τέλος και να πιω επιτέλους νερό από την πηγή!

Μια ευχή κάνω μόνο για το 2022 (πέρα από το αυτονόητο να έχουμε όλες μας την υγεία μας): 

Να περάσουμε όλες μα όλες μας από αυτό το θέμα σε άλλο, να φύγουμε οι παλιές και να έρθουν άλλες νέες κοπέλες σε αυτό το τοπικ. Να παραδώσει η αρχηγαρα μας  @BlackCat την αρχηγία σε άλλη κοπέλα γιατί θα είναι απασχολημένη να γράφει στο τοπικ :"Μανούλες Δεκεμβρίου 2022"

@condios @ΧΑΡΜΑ @Lucia79 

@Παρασκευαιδου @Luna777

@hope501 @Lavender και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια (συγγνώμη σε όσες δεν εγραψα) πραγματικά εύχομαι σύντομα, πολύ σύντομα στην απέναντι πλευρά!

@Kiddo αντε το PhD το πήρες! Το post doc θα το πάρεις σε άλλον τομέα. Σκέφτομαι εγκυμοσύνη και διατροφή, πώς σου φαίνεται?

Ας φτάσουμε με το καλό να πάνε όλα καλά, να βρούμε σπερματοζωάρια και να έχουμε υγιή εμβρυακια (πολλά τα σκαλιά ακόμα και πολύ μακρινά όνειρα για την ώρα..) αλλά όταν με το καλό γίνουν αυτά σίγουρα θα περάσω και σε επόμενο field γνώσεων..🤣🤣🤣🤣 Για την ώρα μόνο διατροφή και υπογονιμότητα με εξειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα..😝🤣🤣🤣

Δεν έχω και άλλα reactions οπότε..:

στις πριν 55 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Τα χωριά της Γερμανίας είναι μοντέρνα, σε σχέση με εδω. Εκεί ένα χωρίο είναι σαν μια πόλη εδω. 

♥️

στις πριν 17 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Χαχαχα μπορείς να προσθέσεις άλλη μια ιδιοτητα: μέντιουμ, μελλοντολογος (χαρτομαντεια,  φλιτζάνι, σφαίρα κτλ)

🤣

στις πριν 15 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Λογικά Νοέμβριο θα έχουμε τη @ΧΑΡΜΑ.

Εγω σύμφωνα με την εφαρμογή στο διαδίκτυο έχω τελευταία ημερομηνία στις 24/10.

Οριακά πάμε για Σκορπιο, μπορει να είναι και Ζυγός.  Ωχ Παναγία μου τι λέμε οι τρελές!

🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Θα είναι η χρονιά μας ! Θα το δείτε! Πρέπει να είμαστε αισιόδοξες και να κανουμε θετικές σκέψεις για να έρθει αυτό που λαχταράμε!

Πάντως πέρα από την πλάκα,  δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο,  πάντως το τελευταίο 6μηνο τρώω πάρα πολλά αβοκαντο (γύρω στα 5 την εβδομαδα). Μάλιστα όταν ήταν η εποχή τους, κατά τον Οκτώβριο,  Νοέμβριο έτρωγα κάθε μέρα ένα κεσεδακι ρόδι και καρυδια.  Είχα κόψει τη γλουτενη για περίπου (1, 5 μήνα- τόσο αντεξα) και τώρα ο, τι τρώω είναι συνήθως ολικής άλεσης. Επίσης έτρωγα και τρώω πάρα πολλά αυγα (δεν Έτρωγα καθολου).

Πάντα λοιπόν είχα πρόβλημα με το ενδομήτριο,  ήταν γενικά λεπτό και αργουσε στον κύκλο να παχύνει. Φαντάσου ότι πήγαμε πιο μετά την εξωσωματικη για να κάνω μια εξέταση που θα έβλεπε την κατάσταση του ενδομητριου όπου φάνηκε ότι είναι τέλειο.

Αν με ρωτάς, θεωρώ ότι έπαιξε σημαντικό ρόλο η διατροφή, καθώς όλα αυτά που έτρωγα βοηθούν στη γονιμότητα, στην εμφύτευση και στην παχυνση του ενδομητριου. 

♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!

Μόλις γύρισα από τον γιατρό! 

Μου κάνει τον υπέρηχο,  λέει μόνος του ωραια και συνεχιζει, συνεχίζει, συνεχίζει...

Του λέω:" τι γίνεται γιατρέ δεν το βλέπεις?"

Μου λέει:" πώς... το βλέπω, αλλά δεν βλέπω μόνο 1, βλέπω 3"

Παθαίνω ένα σοκ...

Εν ολίγοις...

Το 3ο είναι τελειωμένο. Το 2ο προσπαθεί, αλλά δεν νομίζει ότι θα τα καταφέρει και ουσιαστικά το σίγουρο είναι 1.

Μου είπε στατιστικά και με βάση τις χοριακες θα είναι 1 και θα το επιβεβαιώσουμε την άλλη εβδομάδα. Για αυτό μου είπε ότι μάλλον  και οι τιμές της χοριακης δεν είναι πολύ υψηλές. Γιατί υποχωρεί ο δεύτερος σάκος. Θα κάνω αύριο μια τελευταία χοριακή,  προγεστερονη και οιστραδιολη και από βδομάδα θα κάνουμε υπερηχογραφημα για να δουμε λεκιθικο ασκό. Μου είπε ότι ήταν πολύ νωρίς σήμερα για να δουμε. 

Γενικά ήταν πολύ ευχαριστημένος!

Τα νέα σου απο ουαου γίνονται ιδανικά!!!!! Να συνεχίσουν όλα εξαιρετικά,,,να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου και να κρατήσεις γερά ή γερό μωράκι/ια ,,, αυτο θα πω εγώ και θα στείλω μεγάλη αγκαλιά για support!!!!!!! Όσο ανοίγετε οι παλιές το χορό , εμείς θα σέρνουμε στα βήματά σας. @Vasilique με το καλό να δεχτείτε τα μωράκια σας στην αγκαλίτσα σας γερά και τυχερά!!!!!!!! Ήρθε η πολυπόθητη ώρα της συνάντησής σας!!!!!!!! 

@Κατεριναπαπ συγχαρητήρια κοριτσάκι μου,,,,καλές αυξήσεις και καλή εγκυμοσύνη να απολαύσεις. Συνεχισε τον υπνο,,,θρεφει τα μωρα! 

@ΧΑΡΜΑ και σε σενα εύχομαι συντομα τα ευχάριστα νεα να σηκωθεί όπα το φορουμ απο ευχές!!!!!!

Μεγάλη αγκαλιά σε όλες και καλή τσικνοπέμπτη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!

Μόλις γύρισα από τον γιατρό! 

Μου κάνει τον υπέρηχο,  λέει μόνος του ωραια και συνεχιζει, συνεχίζει, συνεχίζει...

Του λέω:" τι γίνεται γιατρέ δεν το βλέπεις?"

Μου λέει:" πώς... το βλέπω, αλλά δεν βλέπω μόνο 1, βλέπω 3"

Παθαίνω ένα σοκ...

Εν ολίγοις...

Το 3ο είναι τελειωμένο. Το 2ο προσπαθεί, αλλά δεν νομίζει ότι θα τα καταφέρει και ουσιαστικά το σίγουρο είναι 1.

Μου είπε στατιστικά και με βάση τις χοριακες θα είναι 1 και θα το επιβεβαιώσουμε την άλλη εβδομάδα. Για αυτό μου είπε ότι μάλλον  και οι τιμές της χοριακης δεν είναι πολύ υψηλές. Γιατί υποχωρεί ο δεύτερος σάκος. Θα κάνω αύριο μια τελευταία χοριακή,  προγεστερονη και οιστραδιολη και από βδομάδα θα κάνουμε υπερηχογραφημα για να δουμε λεκιθικο ασκό. Μου είπε ότι ήταν πολύ νωρίς σήμερα για να δουμε. 

Γενικά ήταν πολύ ευχαριστημένος!

Ανατρίχιασα με το που σε διαβαζα !!!!να πανε ολα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Ευχαριστώ! Νοιώθω ότι είναι τυχερό αυτό το πινακάκι!! Εύχομαι όλα τα κορίτσια να περάσουν από κάτω και να ζήσουν αυτό το μαγικό ταξίδι!

Εγω θεωρω δε χρειαζεται υστεροσκοπηση κ στο λεω γιατι εγω κ 42 ετων κ με 2 αποτυχημενες ετ τον παρακαλαγα να μου κανει κ ελεγε οχι ,κ τελικα δεν εκανα ποτε κ μια χαρα εμεινα.εκτος αν εχεις θεμα στη μητρα αλλα καταλαβα οτι δεν εχεις κανενα απολυτως!με το καλο το αδερφακι.! Η επιτυχια ειναι σιγουρη ,θα με θυμηθεις !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ανατρίχιασα με το που σε διαβαζα !!!!να πανε ολα καλά!!

Μακάρι! Σε ευχαριστώ πολύ και για τις ευχές και για τις συμβουλές που μας δίνεις και εσύ παρόλο που έχεις ήδη τα διδυμακια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Λογικά Νοέμβριο θα έχουμε τη @ΧΑΡΜΑ.

Εγω σύμφωνα με την εφαρμογή στο διαδίκτυο έχω τελευταία ημερομηνία στις 24/10.

Οριακά πάμε για Σκορπιο, μπορει να είναι και Ζυγός.  Ωχ Παναγία μου τι λέμε οι τρελές!

Μια χαρά τα λες κοριτσάκι μου! Δεν κατάλαβα; Κάνεις όνειρα κ πολύ καλά κάνεις! Από εδώ κ πέρα να αρχίσεις να ονειρεύεσαι ήδη την νέα σου ζωή κ τον νέο σου ρόλο! Με ένα, με δύο παιδιά δεν έχει σημασία.

Κατ’ εμέ, η εναρκτήρια στιγμή της εμπειρίας της εγκυμοσύνης δεν είναι η σύλληψη, αλλά η στιγμή που αποφασίζει η κάθε γυναίκα να κάνει τα πάντα προκειμένου να γίνει μάνα. Κ εδώ μέσα οι περισσότερες υπερέβην εαυτόν…

Εμείς οι ζυγοί δε, τα καλύτερα παιδιά έχω να σου πω! 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

Τα νέα σου απο ουαου γίνονται ιδανικά!!!!! Να συνεχίσουν όλα εξαιρετικά,,,να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου και να κρατήσεις γερά ή γερό μωράκι/ια ,,, αυτο θα πω εγώ και θα στείλω μεγάλη αγκαλιά για support!!!!!!! Όσο ανοίγετε οι παλιές το χορό , εμείς θα σέρνουμε στα βήματά σας. @Vasilique με το καλό να δεχτείτε τα μωράκια σας στην αγκαλίτσα σας γερά και τυχερά!!!!!!!! Ήρθε η πολυπόθητη ώρα της συνάντησής σας!!!!!!!! 

@Κατεριναπαπ συγχαρητήρια κοριτσάκι μου,,,,καλές αυξήσεις και καλή εγκυμοσύνη να απολαύσεις. Συνεχισε τον υπνο,,,θρεφει τα μωρα! 

@ΧΑΡΜΑ και σε σενα εύχομαι συντομα τα ευχάριστα νεα να σηκωθεί όπα το φορουμ απο ευχές!!!!!!

Μεγάλη αγκαλιά σε όλες και καλή τσικνοπέμπτη!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, αναμένω τα νεα σου!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Μια χαρά τα λες κοριτσάκι μου! Δεν κατάλαβα; Κάνεις όνειρα κ πολύ καλά κάνεις! Από εδώ κ πέρα να αρχίσεις να ονειρεύεσαι ήδη την νέα σου ζωή κ τον νέο σου ρόλο! Με ένα, με δύο παιδιά δεν έχει σημασία.

Κατ’ εμέ, η εναρκτήρια στιγμή της εμπειρίας της εγκυμοσύνης δεν είναι η σύλληψη, αλλά η στιγμή που αποφασίζει η κάθε γυναίκα να κάνει τα πάντα προκειμένου να γίνει μάνα. Κ εδώ μέσα οι περισσότερες υπερέβην εαυτόν…

Εμείς οι ζυγοί δε, τα καλύτερα παιδιά έχω να σου πω! 🤪

Ναι έχω αδυναμία στους ζυγούς... Η παιδική μου φίλη και ο αδερφός μου είναι ζυγοί και ταιριάζουν με τα λιονταρακια! 

Όσο για τα όνειρα που λες, εντάξει είμαι αρκετα προσγειωμένη, αλλά τουλαχιστον εχω φτάσει σε ένα επίπεδο να επιτρέπω στον εαυτό μου λίγη χαρά σε κάθε βήμα που κάνουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Αχ εφτασε εφτασε η μερα να δεις τι γρηγορα που θα περασει η εβδομαδα που θα παρεις αγκαλια τα δυο πιο ομορφα κορμακια

Έφτασε ναι, Παναγιά μου! 🙏 Δεν θα πω τα κλισέ πως ούτε που το κατάλαβα αφού όλη αυτή η περίοδος είναι γεμάτη αγωνίες κ ανησυχίες με ή χωρίς λόγο. Θα την ζήσετε κ θα με θυμηθείτε! Στο τέλος βέβαια η ανταμοιβή για όλα αυτά είναι τεράστια κ εννοείται πως ζω για την στιγμή αυτή που θα αλλάξει την ζωή μας! Τίποτα δεν θα είναι πια το ίδιο … 🤱❤️💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι έχω αδυναμία στους ζυγούς... Η παιδική μου φίλη και ο αδερφός μου είναι ζυγοί και ταιριάζουν με τα λιονταρακια! 

Όσο για τα όνειρα που λες, εντάξει είμαι αρκετα προσγειωμένη, αλλά τουλαχιστον εχω φτάσει σε ένα επίπεδο να επιτρέπω στον εαυτό μου λίγη χαρά σε κάθε βήμα που κάνουμε. 

Καλε εδώ κράτησες 3 εμβρυακια στη κοιλίτσα σου και δεν θα κάνεις όνειρα για 9 μήνες μετά?? Φυσικά και θα κάνεις!!! Τώρα θα πότε θα ξανά κάνεις χοριακη? Σόρρυ αν το ανέφερες και μου διέφυγε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...