Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι μου,  μπράβο!!! Τα πιο όμορφα γενέθλια !!! Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου και μόνο δάκρυα χαράς απο εδω και πέρα... άντε συγκινήθηκα!!! Μα τι ωραία νέα βρε κοριτσια τέτοια μονο να γράφουμε Παναγία μου, μονο τέτοια!!!!❤❤❤❤

Αντε κοντοζυγωνει και σένα η ώρα σου μικρό! Έχω ένα feeling ότι και εσύ διδυμακια θα έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αντε κοντοζυγωνει και σένα η ώρα σου μικρό! Έχω ένα feeling ότι και εσύ διδυμακια θα έχεις!

Λεεεες? Μακάρι τι να πω... μακάρι να βγεις αληθινή!!!  

Απο την άλλη το δικό μου feeling μια είναι αισιόδοξο και μια οχι (μη λεω και πολλα όμως, θα μου έρθει παντόφλα 😂) μίλησα με τον γιατρό μου εδώ και μου είπε να μην ψάχνω για συμπτώματα είναι νωρίς ακόμα και να παρω και τον εξωσωματιστη να του το πω, ΜΠΟΡΕΙ να το προκαλεί και η προγεστερόνη αυτα που νιώθω... μου ήρθε να του πω να κάνει μια εγγραφή στο mammy να μάθει περισσότερα απο αυτά που ξέρει 🤣 αλλα αρκέστηκε στο ευχαριστώ μας υποχρεώσες 🤣 

Η θερμοκρασία μου τώρα είμαι 37.4 και εννοείται έχω ρίγους, ξανά έκανα σελφ αρνητικό.. αντε να δούμε.. 

Πολύ φοβάμαι αν πάρω τον εξωσωματιστη θα μου πει να κάτσω στα αυγά μου, μπας και τα κλωσισω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/2/2022 at 10:17 ΜΜ, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

@twinkletwinlkleγλυκιά μανούλα πόσο σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!!!!!! Πολλά φιλάκια 🌹🌹🌹🌹

@BlackCatευχαριστώ για το mention χρειάζομαι τις θετικές σας σκέψεις (και περαστικά στον φίλο  σου) ❤️🙏🏻

 

Ήθελα να μοιραστώ μαζι σας ότι σήμερα μετά απο καιρό άνοιξε ξανά η μόνη της Αγίας Ειρήνης της Χρισοβαλαντου στην Λυκόβρυση, πήγα κι προσκύνησα και ευχήθηκα για όλες μας και για τις οικογένειες μας, να μας προστατεύει. Είναι προστάτιδα της εγκυμοσύνης, της γονιμότητας, του τοκετού, του γάμου, της οικογένειας και των παιδιών....🙏🏻

Καλή σου μέρα @ΧΑΡΜΑ και πολύ καλή επιτυχία!!! Να πάνε όλα κατ'ευχήν κορίτσι μου. Γνωρίζεις μεχρι ποτε θα ειναι ανοιχτή η μονή? Θα ειναι κ αυτο το σ.κ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

@BlackCatδεν εχω άλλες καρδιές ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Ευχαριστώ, ευχαριστώ απο καρδιάς... Πήγαν ολα καλα και γυρίσαμε σπίτι ασφαλής!!! Σας φιλούμε.... 😘😘😘😘

Μπράβο κορίτσι μου , με το καλό η χοριακή σου να είναι τεράστια και χορταστική. Ξεκούραση , ξάπλα & χάιδεμα της κοιλίτσας τώρα ❤️

στις πριν 12 ώρες, ο/η tina21 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Είναι όντως τα καλύτερα γενέθλια!

Πριν λίγο έφυγα από τον γιατρό! Λοιπόν...είδαμε 2 σάκους! Την άλλη Τετάρτη πάμε για καρδούλες!!!

Μπράβοοοοοο ρε Τίνα ,με το καλό τα διδυμάκια σας. Το σίγουρο είναι οτι τα φετινά σου γεννέθλια δεν θα τα ξεχάσεις ποτε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ditimama είπε:

Καλή σου μέρα @ΧΑΡΜΑ και πολύ καλή επιτυχία!!! Να πάνε όλα κατ'ευχήν κορίτσι μου. Γνωρίζεις μεχρι ποτε θα ειναι ανοιχτή η μονή? Θα ειναι κ αυτο το σ.κ?

@Ditimama Καλημέρα..... Σε ευχαριστώ πολύ 😘😘😘❤️❤️❤️ Αμήν. 🙏🏻

@MyElpida δες εδω  το ωράριο ⬇️

Σας στέλνω την ανακοίνωση που είδα και εγώ:

ΤΟ ΜΟΝΑΣΤΉΡΙ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΕΙΡΗΝΗΣ  ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ  ΣΤΗΝ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 20/02/2022 ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΠΟ ΤΙΣ 08:00 ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΩΣ ΣΤΙΣ 05:00 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΩΣ ΣΑΒΒΑΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 10:00 ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΩΣ ΣΤΙΣ 05:00 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟ ΤΙΣ 08:00 ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΩΣ ΣΤΙΣ 05:00 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΑΛΙ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ. 

Βοήθεια μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μπράβο κορίτσι μου , με το καλό η χοριακή σου να είναι τεράστια και χορταστική. Ξεκούραση , ξάπλα & χάιδεμα της κοιλίτσας τώρα ❤️

Μπράβοοοοοο ρε Τίνα ,με το καλό τα διδυμάκια σας. Το σίγουρο είναι οτι τα φετινά σου γεννέθλια δεν θα τα ξεχάσεις ποτε!!

σε ευχαριστω παρα πολυ!! το μονο σιγουρο ειναι οτι ηταν τα καλυτερα γενεθλια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Lavender είπε:

σε καταλαβαινω πολυ καλα, το πέρασα και εγω αυτο. Η λύση για να μην αγχώνεστε ειναι απο 10-18η μερα κύκλου (αν ο κύκλος σου ειναι 28 ημερών με αποκλίσεις) μερα παρα μερα επαφη. Αν αυτο σας φαινεται πολυ, μπορεις να αγοράσεις τεστ ωορρηξίας που σου βγαζει ακριβως τις δυο πιο γόνιμες μερες σου!

ναι χρησιμοποιώ τεστάκια.. θα σου πω τι συμβαίνει συνήθως, μήπως γνωρίζεις εσύ ή κάποια άλλη κοπέλα.. χθες βγήκε σχεδόν θετικό, ήταν έντονη η γραμμή αλλά όχι όπως η ελέγχου.. σήμερα βγήκε αχνό πάλι.. 

αυτό τώρα θεωρείται θετικό; θα γίνει ωορρηξία; σκέφτομαι μήπως η lh δεν ανεβαίνει αρκετά και τελικά πάει να γίνει ωορρηξία αλλά το σώμα μου δεν τα καταφέρνει.. 

έχει συμβεί κορίτσια σε κάποια αυτό; καλημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Lavender είπε:

Να σε ρωτήσω κατι σχετικά με τος εξετάσεις, γιατι απο αυτα που εχω διαβασει ξερεις πολλα…

Η γυναικολόγος μου δεν κανει εξωσωματική, αλλα θεωρείται πολυ καλη και ενημερωμένη γυναικολόγος  (ετσι μου εχουν πει δηλαδη γυναικολόγοι διευθυντές κλινικών δημοσίων νοσοκομείων που ειδα για 2η γνώμη) Επισης ειναι πολυ καλη οικογενειακή φιλη οποτε πιστευω πως με προσέχει… Δεν μου εχει πει να κανω αλλες εξετάσεις περα απο αυτες που έχω ηδη κανει. Οι οποίες ειναι ορμονολογικές και ΑΜΙ (τις εχει δει και καλός ενδοκρινολόγος μαζι με ειδικές για θυρεοειδή και υπέρηχο θυρεοειδούς), σαλπιγγογραφια, και δυο σπερματοδιαγραμματα τα οποία εχουν βγει πολυ καλά, μεγαλη ποσότητα με καλη κινητικότητα. Εχω κανει παρακολούθηση κύκλων με υπερήχους, και γενικά άπειρους υπερήχους. Ολα φυσιολογικά. Οταν ρωτάω αν πρεπει να κανω αλλες εξετάσεις, ύστεροσκοπιση, λαπαροσκοπιση η κατι αλλο, η γυναικολόγος λεει οχι, δεν χρειαζεται. Ο εξωσωματικός του ΛΗΤΩ που ειδα επισης μου είπε να μην κανω αλλες εξετάσεις, επειδη έμεινα έγκυος ευκολα προ δυο ετών με τον ιδιο σύντροφο. DFI δεν εχουμε κανει. Πιστευεις πως χρειαζεται με τα δεδομένα αυτα; Επισης δεν εχω κανει καποια ειδική καλλιέργεια για υπογονιμότητα όπως ειδα να γράφετε παραπανω. Κανω βεβαια καθε χρονο ΠΑΠ και καλλιέργεια για τα γνωστά. Πρεπει να κανω κατι αλλο με δικη μου πρωτοβουλία η να ακούσω την γυναικολογο και τον εξωσωματικό πιστευεις; Δεν ξερω αν γίνομαι υποχονδρία η αν πρεπει οντως να επιμείνω!

Καλημέρα, συνήθως οι επιπλέον εξετάσεις γίνονται μετά από αποτυχίες είτε μη εμφύτευση είτε αποβολές (βιοχημική ή/και παλίνδρομη).

Θυμάμαι ότι θα ήθελες να πας σε φυσικό κύκλο και να αποφύγεις τα φάρμακα. Επίσης η εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε ήταν βιοχημική ή παλίνδρομη? Το απέδωσαν κάπου? Κάνατε καρυότυπο εμβρύου?

Εγώ θα σου πρότεινα τα παρακάτω :αρχικά αν τα σπερμοδιαγράμματα έχουν γίνει σε εξειδικευμένο κέντρο πχ Λυμπερόπουλος θα πρότεινα να κάνετε εκεί ξανά DFI και καλλιέργεια σπέρματος.

Αν τα έχετε κάνει σε απλά μικροβιολογικά τύπου Βιο..κη θα έλεγα επανέλεγχο σπερμοδιάγραμμα + dfi + καλλιέργεια σε εξειδικευμένο κέντρο πχ Λυμπερ..λος.

Προσωπικά θα έκανα κανονική διέγερση και πριν την εμβρυομεταφορά υστεροσκόπηση ώστε να φανεί και η κατάσταση της μήτρας, αν υπάρχουν συμφύσεις πχ που δεν φαίνονται εύκολα στον υπέρηχο.

Επίσης δεν αναφέρεις πουθενά αν έχεις ψαχτεί για θρομβοφιλία η οποία προκαλεί αποβολές.

Οι γιατροί έχουν την τάση την πρώτη αποτυχία να την θεωρούν τυχαίο γεγονός και σε πολλές περιπτώσεις είναι όντως. Όταν όμως υπάρχει δυσκολία σύλληψης ακόμα και με εξωσωματική κρίμα δεν είναι να ταλαιπωρείσαι πολύ ψυχολογικά και οικονομικά?

Το τμήμα αποβολών του Έλενα θα σου κάνει αιματολογικές, ανοσολογικές ,ορμονικές, ζαχάρου, καλλιέργεια κολπικού υγρού, υπέρηχο, καλύπτοντας μεγάλη γκάμα εξετάσεων που είναι και ακριβές και θα σε παραπέμψει και σε άλλες ειδικότητες εντός του νοσοκομείου αν χρειαστεί.

Στην θέση σου δηλαδή και εφόσον φοβάσαι και την διέγερση θα πήγαινα αρχικά στο Έλενα για έλεγχο σε όλα αυτά και μετά θα προχωρούσα σε εξωσωματική. 

Τα ραντεβού στο Έλενα ανοίγουν κάθε πρώτη του μήνα δηλαδή τώρα 1/3 θα ανοίξουν τα ραντεβού Απριλίου. Επειδή είναι λίγα και κλείνονται αμέσως κάνε εγγραφή στο 1535 και να είσαι συνδεμένη από το πρωί ώστε να τα προλάβεις.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια , είμαι καινούργια στο φόρουμ και δεν ξέρω πολλά πολλά ,είμαι 34 και  είχα μείνει έγκυος μετα την πρώτη εξωσωματική αλλά στην 8 εβδομαδα έχασα το μωράκι , ακούσαμε καρδούλα … όταν πήγα για ελέγχω σταμάτησε η καρδούλα στης 8 εβδομάδες και 5 μέρες ενω ημουν 9 εβδομάδες και 6 μέρες , κάναμε απόξεση άμεσος , στείλαμε για εξετάσεις , το έμβρυο δεν είχε κανένα πρόβλημα , έκανα και εγώ για θρομβοφιλια και πήγα και αιματολόγο βασικά επειδή δεν έχω σάλπιγγες έκανα όλες της εξετάσεις για να δούμε γιατί έγινε αυτό , και τώρα πέρασαν σχεδόν 3 μήνες και σκέφτομαι για εμβρυομεταφορα , ο γυναικολόγος μου είπε ότι μπορώ όποτε θέλω , και μου έδωσε και πρωτόκολλο για εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα έμβρυα που είχα 2 βλαστοκύστη , αυτό που είδα είναι ότι πολλές γυναίκες πήραν μόνο χάπια πριν την εμβρυομεταφορα , εμένα μου έδωσε να ξεκινήσω την πρωτη μέρα του κύκλου με orgalutran 0,25ένεση και 2 cyclacur  μέχρι την εμβρυομεταφορα ξέρετε να μου πείτε κάτι για αυτό , έτσι κάνατε και εσείς ? Ευχαριστώ και εύχομαι σε όλες να καταφέρουμε και να έχουμε να μωράκια μας ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα! 

Να σας ρωτήσω κάτι. Μπορούμε στην εγκυμοσύνη να λουζομαστε με σιλβερ, αυτό που απομακρύνει την κιτρινίλα? 

Ξέρω σίγουρα ότι απαγορεύονται οι βαφές , αλλά αυτό το σαμπουαν δεν ξέρω σε ποια κατηγορία εμπίπτει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! 

Να σας ρωτήσω κάτι. Μπορούμε στην εγκυμοσύνη να λουζομαστε με σιλβερ, αυτό που απομακρύνει την κιτρινίλα? 

Ξέρω σίγουρα ότι απαγορεύονται οι βαφές , αλλά αυτό το σαμπουαν δεν ξέρω σε ποια κατηγορία εμπίπτει. 

Εγώ δεν εχω ιδέα γενικά δεν βάφω μαλλιά και ας έχουν βγει άσπρες που αν παρατηρήσεις φαίνονται.. αν έχεις κάποια φίλη κομμώτρια κανε μια ερώτηση ίσως γνωρίζει ακριβώς τα συστατικά και να είναι σε θέση να σου απαντήσει.. 

Κορίτσια μου μη γελάσετε, έκανα τεστ οωρηξιας και βγήκε θετικό 😂 θυμάμαι όταν είχα κάνει ovitrelle την ορμόνη την ανιχνεύε για 10 μερες κάθε μέρα και λίγο πιο αχνο έβγαινε, αρα εντόπιζε την  χοριακη γοναδοτροπινη, εχει που έκανα ovitrelle απο τις 31 Ιανουαρίου δλδ 22 μέρες και γενικά τα φάρμακα έχει που τα σταμάτησα 22 μέρες, μόνο προγεστερόνη παίρνω.. Μήπως ανιχνεύει Την  προγεστερόνη? Αυτό είχα, αυτό έκανα 🤣.. χάρηκα λίγο,  αν είχα τεστ εγκυμοσύνης δεν θα το έκανα γιατί φοβάμαι το αρνητικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εγώ δεν εχω ιδέα γενικά δεν βάφω μαλλιά και ας έχουν βγει άσπρες που αν παρατηρήσεις φαίνονται.. αν έχεις κάποια φίλη κομμώτρια κανε μια ερώτηση ίσως γνωρίζει ακριβώς τα συστατικά και να είναι σε θέση να σου απαντήσει.. 

Κορίτσια μου μη γελάσετε, έκανα τεστ οωρηξιας και βγήκε θετικό 😂 θυμάμαι όταν είχα κάνει ovitrelle την ορμόνη την ανιχνεύε για 10 μερες κάθε μέρα και λίγο πιο αχνο έβγαινε, αρα εντόπιζε την  χοριακη γοναδοτροπινη, εχει που έκανα ovitrelle απο τις 31 Ιανουαρίου δλδ 22 μέρες και γενικά τα φάρμακα έχει που τα σταμάτησα 22 μέρες, μόνο προγεστερόνη παίρνω.. Μήπως ανιχνεύει Την  προγεστερόνη? Αυτό είχα, αυτό έκανα 🤣.. χάρηκα λίγο,  αν είχα τεστ εγκυμοσύνης δεν θα το έκανα γιατί φοβάμαι το αρνητικό 

Δεν θελω να σε ξεσηκωσω αλλα εγω η τρελη ετσι ειχα κανει τεστ οωρρηξιας πρωτα και ηταν καραθετικο! Και ειχα διαβαζει εδω απο τα κοριτσια οτι διαβαζει τη χοριακη και δειχνει θετικο γιατι ειναι ορμονες που μοιαζουν. Τελικα εκανα καπακι εγκυμοσυνης και ηταν θετικο! Αχ μακαρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εγώ δεν εχω ιδέα γενικά δεν βάφω μαλλιά και ας έχουν βγει άσπρες που αν παρατηρήσεις φαίνονται.. αν έχεις κάποια φίλη κομμώτρια κανε μια ερώτηση ίσως γνωρίζει ακριβώς τα συστατικά και να είναι σε θέση να σου απαντήσει.. 

Κορίτσια μου μη γελάσετε, έκανα τεστ οωρηξιας και βγήκε θετικό 😂 θυμάμαι όταν είχα κάνει ovitrelle την ορμόνη την ανιχνεύε για 10 μερες κάθε μέρα και λίγο πιο αχνο έβγαινε, αρα εντόπιζε την  χοριακη γοναδοτροπινη, εχει που έκανα ovitrelle απο τις 31 Ιανουαρίου δλδ 22 μέρες και γενικά τα φάρμακα έχει που τα σταμάτησα 22 μέρες, μόνο προγεστερόνη παίρνω.. Μήπως ανιχνεύει Την  προγεστερόνη? Αυτό είχα, αυτό έκανα 🤣.. χάρηκα λίγο,  αν είχα τεστ εγκυμοσύνης δεν θα το έκανα γιατί φοβάμαι το αρνητικό 

Ε αντε τρεχα να πάρεις ένα τεστ πρωιμης ανίχνευσης να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ε αντε τρεχα να πάρεις ένα τεστ πρωιμης ανίχνευσης να δούμε!

Φοβάμαι 🙈🙈🙈🙈 αν το τεστ οωρηξιας έβγαινε θετικό θα έλεγα  τεστ οωρηξιας είναι δεν είναι εγκυμοσύνης, δεν θα έσβηνα ολες τις ελπίδες μου, για αυτό το έκανα 🤣σας έχω τρελάνει το ξέρω.. σόρρυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Δεν θελω να σε ξεσηκωσω αλλα εγω η τρελη ετσι ειχα κανει τεστ οωρρηξιας πρωτα και ηταν καραθετικο! Και ειχα διαβαζει εδω απο τα κοριτσια οτι διαβαζει τη χοριακη και δειχνει θετικο γιατι ειναι ορμονες που μοιαζουν. Τελικα εκανα καπακι εγκυμοσυνης και ηταν θετικο! Αχ μακαρι!!!

Αχχαχα αλήθεια? Δλδ δεν είμαι η μόνη τρελή.. 😂 θυμάσαι μου βρε κορίτσι μου,  με εξωσωματική πήγες? Είχες παρει φάρμακα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αχχαχα αλήθεια? Δλδ δεν είμαι η μόνη τρελή.. 😂 θυμάσαι μου βρε κορίτσι μου,  με εξωσωματική πήγες? Είχες παρει φάρμακα? 

Ναι εξωσωματική οωληψια και εμβρυομεταφορα στον ίδιο κύκλο! Για αυτό σου λέω τρέχα για τεστ!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope19 είπε:

Ναι εξωσωματική οωληψια και εμβρυομεταφορα στον ίδιο κύκλο! Για αυτό σου λέω τρέχα για τεστ!!🥰

Ελα βρε κορίτσι μου,  σορρυ έχεις δίκιο μπερδεύτηκα με τα θεματάκια! Εντωμεταξύ το τεστ το έκανα με τα  2α ουρά της ημέρας, εκείνη την στιγμή που μου την βάρεσε 🤣 εσύ με τα πρώτα ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εγώ δεν εχω ιδέα γενικά δεν βάφω μαλλιά και ας έχουν βγει άσπρες που αν παρατηρήσεις φαίνονται.. αν έχεις κάποια φίλη κομμώτρια κανε μια ερώτηση ίσως γνωρίζει ακριβώς τα συστατικά και να είναι σε θέση να σου απαντήσει.. 

Κορίτσια μου μη γελάσετε, έκανα τεστ οωρηξιας και βγήκε θετικό 😂 θυμάμαι όταν είχα κάνει ovitrelle την ορμόνη την ανιχνεύε για 10 μερες κάθε μέρα και λίγο πιο αχνο έβγαινε, αρα εντόπιζε την  χοριακη γοναδοτροπινη, εχει που έκανα ovitrelle απο τις 31 Ιανουαρίου δλδ 22 μέρες και γενικά τα φάρμακα έχει που τα σταμάτησα 22 μέρες, μόνο προγεστερόνη παίρνω.. Μήπως ανιχνεύει Την  προγεστερόνη? Αυτό είχα, αυτό έκανα 🤣.. χάρηκα λίγο,  αν είχα τεστ εγκυμοσύνης δεν θα το έκανα γιατί φοβάμαι το αρνητικό 

Ότι δείχνει θετικό καλό είναι αλλά γελασα πολύ με το "αυτό είχα αυτό έκανα",,,,ψυχούλα μου όλα καλά ειναι,,,,αφου η υπνηλία μιλάει όλα πανε τελεια! Αφου στα λεει και η θετικά παθούσα @Hope19 θετικό θα είναι!

@twinkletwinlkle μια χαρά πάει η χοριακή σου κοριτσάκι μου,,,,παμε δυνατα τα τα τα!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εγώ δεν εχω ιδέα γενικά δεν βάφω μαλλιά και ας έχουν βγει άσπρες που αν παρατηρήσεις φαίνονται.. αν έχεις κάποια φίλη κομμώτρια κανε μια ερώτηση ίσως γνωρίζει ακριβώς τα συστατικά και να είναι σε θέση να σου απαντήσει.. 

Κορίτσια μου μη γελάσετε, έκανα τεστ οωρηξιας και βγήκε θετικό 😂 θυμάμαι όταν είχα κάνει ovitrelle την ορμόνη την ανιχνεύε για 10 μερες κάθε μέρα και λίγο πιο αχνο έβγαινε, αρα εντόπιζε την  χοριακη γοναδοτροπινη, εχει που έκανα ovitrelle απο τις 31 Ιανουαρίου δλδ 22 μέρες και γενικά τα φάρμακα έχει που τα σταμάτησα 22 μέρες, μόνο προγεστερόνη παίρνω.. Μήπως ανιχνεύει Την  προγεστερόνη? Αυτό είχα, αυτό έκανα 🤣.. χάρηκα λίγο,  αν είχα τεστ εγκυμοσύνης δεν θα το έκανα γιατί φοβάμαι το αρνητικό 

Έλα βάλτε και άλλη βλαμμένη στο club.

Μετά την πρώτη θετική χοριακή (9η μέρα με βλαστοκύστες) έκανα και εγώ ένα τεστ ωορηξίας για το γαμώτο!

και εγώ αυτό είχα αυτό έκανα χαχαχαχα λέω δεν θα με σκάσετε εσείς θα σας σκάσω εγώ!!

Και ναι ήταν θετικότατο πιο έντονη και από την γραμμή ελέγχου, ούτε στις ωορηξίες τόσο έντονο δεν έβγαινε!!

Πότε πας για χοριακή? σε τρεις μέρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η condios είπε:

Ότι δείχνει θετικό καλό είναι αλλά γελασα πολύ με το "αυτό είχα αυτό έκανα",,,,ψυχούλα μου όλα καλά ειναι,,,,αφου η υπνηλία μιλάει όλα πανε τελεια! Αφου στα λεει και η θετικά παθούσα @Hope19 θετικό θα είναι!

@twinkletwinlkle μια χαρά πάει η χοριακή σου κοριτσάκι μου,,,,παμε δυνατα τα τα τα!!!!!!!! 

Αχχαχα χαίρομαι που σε έκανα και γέλασες ?😉 θα ξανά κάνω άλλο ενα αύριο  με τα πρώτα ούρα, γιατί τα έχω και πολλά ας φανούν κάπου χρήσιμα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Έλα βάλτε και άλλη βλαμμένη στο club.

Μετά την πρώτη θετική χοριακή (9η μέρα με βλαστοκύστες) έκανα και εγώ ένα τεστ ωορηξίας για το γαμώτο!

και εγώ αυτό είχα αυτό έκανα χαχαχαχα λέω δεν θα με σκάσετε εσείς θα σας σκάσω εγώ!!

Και ναι ήταν θετικότατο πιο έντονη και από την γραμμή ελέγχου, ούτε στις ωορηξίες τόσο έντονο δεν έβγαινε!!

Πότε πας για χοριακή? σε τρεις μέρες?

🤣🤣🤣 εσύ το πήγες πιο ασφαλές, με θετική χοριακη!!!  Οχι δεν ηταν τόσο έντονη όσο η γραμμή ελέγχου αλλά ηταν τα 2α ουρα της ημέρας.. ηταν λίιιιγο πιο έντονη η γραμμή ελέγχου.. 

Το αποφάσισα θα παω Σαββατο για χοριακη, ο άντρας μου θα ξέρει ότι θα πάμε μαζί Δευτέρα,  γιατί Σάββατο τπ πρωί έχει δουλειά, οπότε εγώ θα πάω Σαββατο και αν είναι θετική η χοριακη θέλω να του κάνω έκπληξη, θα σκεφτώ τι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

🤣🤣🤣 εσύ το πήγες πιο ασφαλές, με θετική χοριακη!!!  Οχι δεν ηταν τόσο έντονη όσο η γραμμή ελέγχου αλλά ηταν τα 2α ουρα της ημέρας.. ηταν λίιιιγο πιο έντονη η γραμμή ελέγχου.. 

Το αποφάσισα θα παω Σαββατο για χοριακη, ο άντρας μου θα ξέρει ότι θα πάμε μαζί Δευτέρα,  γιατί Σάββατο τπ πρωί έχει δουλειά, οπότε εγώ θα πάω Σαββατο και αν είναι θετική η χοριακη θέλω να του κάνω έκπληξη, θα σκεφτώ τι...

E ναι καλέ ήμουν κλασομπανιέρα είχα και δυο μηδενικές χοριακές πριν την θετική αμ πως..

Έκλασα μέντες.. Και μόλις πήρα την χοριακή άρχισα τα τεστ του μουρλού!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

E ναι καλέ ήμουν κλασομπανιέρα είχα και δυο μηδενικές χοριακές πριν την θετική αμ πως..

Έκλασα μέντες.. Και μόλις πήρα την χοριακή άρχισα τα τεστ του μουρλού!!

 

🤣🤣🤣 στο μυαλό μου είσαι,  το ίδιο σκέφτηκα, αααν πάρω θετική χοριακη θα παω στο φαρμακείο και θα πάρω τεστ εγκυμοσύνης τουλάχιστον 2, έτσι για να τα ευχαριστηθώ!!!  Θα τα βγάλω φωτο και θα τις  κάνω κορνιζες 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σας..

Σας διαβάζω μέρες τώρα συγχαρητήρια στα κορίτσια που τα κατάφεραν..ελπίζω το 2022 να είναι τυχερό και για εμάς

🥰  σήμερα δεύτερη μέρα περιόδου επιτέλους ξεκίνησα και εγώ διέγερση και αν όλα πάνε καλά μου είπαν γύρω στις 8 του μήνα περίπου πάμε για ωοληψία..είναι η πρώτη μου εξωσωματική.. θέλω να μου στείλετε την θετική σας ενέργεια φιλιά σε όλες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

🤣🤣🤣 στο μυαλό μου είσαι,  το ίδιο σκέφτηκα, αααν πάρω θετική χοριακη θα παω στο φαρμακείο και θα πάρω τεστ εγκυμοσύνης τουλάχιστον 2, έτσι για να τα ευχαριστηθώ!!!  Θα τα βγάλω φωτο και θα τις  κάνω κορνιζες 😂😂😂

Ένα τεστ για το κάθε μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γιατί όμως σου έκαναν ολική;; Υπήρχε κάποιος ιατρικός λόγος;; Εγώ ήξερα πως αν τα αιμοπετάλια μου έπεφταν πάρα πολύ τότε θα πηγαίναμε με ολική. Για καλή μου τύχη επανήλθαν στα φυσιολογικά επίπεδα πριν τη γέννα κ δεν το περίμενα, γιατί το τελευταίο τρίμηνο έπεφταν σε κάθε εξέταση όλο κ περισσότερο.
    • Μέχρι τις 40 μέρες θα το παλέψω κ με τον θηλασμό κ με το ξένο, αν όμως το μωρό αρχίζει κ κλαίει μετά από κάθε θηλασμό κι αυξήσουμε τα γεύματα στο ξένο γάλα, τότε πιστεύω σιγά σιγά θα κόψω τον θηλασμό. Ξέρω ότι είναι το καλύτερο για το μωρό, αλλά βλέπω κ μόνη μου ότι δε βγάζω γάλα. Υποτίθεται έπρεπε να πατάω ελαφρώς το στήθος κ να βγαίνει σταγόνα πάνω στη θηλή κ δε μπορώ να τη βγάλω ούτε με το χέρι 😔😥😢. Κ το βλέπω και στο θηλαστρο, από την αρχή μέχρι τώρα κι από τα δύο στήθη βγάζω σε σαράντα λεπτά το πολύ 30ml γάλα. Φαντάσου πως από τις 9 το πρωί που έχει περάσει η επιρροή από το ξένο γάλα κ ξεκινάμε τον θηλασμό χωρίς να παίρνει ξένο μέχρι το μεσημέρι κατά τις 3 που παίρνει έξτρα ξένο γάλα από τον θηλασμό κ μετά ξανά το βράδυ μετά τις 10 που ξεκινάμε πάλι τη μεικτή διατροφή το μωρό μπαίνει στο στήθος κ από τις δύο πλευρές κάθεται μια ώρα περίπου κ βγαίνει μόνο του, ηρεμεί το πολύ για είκοσι λεπτά κ μετά ξανά ψάχνει στήθος για να φάει. Είμαι όλη μέρα με το στήθος έξω. Κ τον λυπάμαι που βλέπω ότι δεν χορταινει από εμένα όλη μέρα που προσπαθούμε με τον θηλασμό 😥😔. Κι εμάς κάνει ήχους ο γλυκούλης!! Ακόμη κ στο θηλασμό...σαν να του βγαίνει ένα παράπονο.
    • Ναι Αννα πηραμε πολυ ωραια νεα σμρ!!!😊🤩✨️💙💖 Με το καλο κ οι επομενες εξετασεις στην παρεα μας!!!🙏🧿
    • @Antonia2 @annitakianna @Xrisa95 Μπράβο κορίτσια!!!πολύ ωραία τα νέα σας!!έτσι να συνεχίσουμε όλες!!!💖💖
    • Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Πριν λίγο γύρισα απ τον γιατρο, όλα καλά με την μπουμπου, έφτασε τα 3 κιλά και καρδιοτοκογραφημα καλό. Θα με δει πάλι την Παρασκευή που θα είμαι 39+1 και βλέπουμε…
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...