Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

εγώ!!! παρούσα! @Hope19

με ξεκινησαν με αντισυλληπτικα 21 μερες για να κανουμε τεχνητο κυκλο (μολις ειχα τελειωσει την ωοληψια εγινε αυτο) και μολις εκοψα τα αντισυλληπτικα μετά απο 3-4 μερες αδιαθετησα (για δυο μερες ειχα μονο καφε-αυτο ηταν η περιοδος μου λόγω χαπιών) και μετά αν σου πω οτι δεν θυμαμαι;; χαχαχαχαχα πηγα για υπερηχο μου μετρησε ενδομητριο ειδαμε οτι ηταν πανω απο 7-8 και μπορει και η @Παρασκευαιδουνα τα θυμαται καλυτερα απο μενα χαχαχαχαχαχα

και μετα πηγαμε για την εμβρυομεταφορα...

ρωτησε τον εναν κυκλο πριν απο αυτον που θελεις να προχωρησεις μηπως θελει να σου δωσει κανα ουτρο.

 

Τι κάνουν τα μωρά σου ? Είναι τρελλιάρικα σαν την μαμά τους? 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλε σε λίγο θα στεναχωριέμαι γιατί δεν εχω συμπτώματα περιόδου.. 

 

Αχ ρε κορίτσια εγώ άρχισα να έχω τύψεις μήπως κάτι δεν κάνω καλά,  ε δεν μπορώ να είμαι ξάπλα και ολη μέρα, σηκώνομαι περπατάω λίγο στο σπίτι, σήμερα με πήγε ο άντρας μέχρι το ικα( μπηκα-βγηκα χωρίς σκάλες κτλπ) καμία φορά κατι θα μου πέσει,  δεν σκύβω να πάρω,  το σπρώχνω με το πόδι να φτάσει καναπέ να κάτσω για να το πίασω, δεν ξέρω αν κάνω καλά 😥

Καλέ, μην αισθάνεσαι τύψεις! Εγώ επέστρεψα αμέσως στην καθημερινότητά μου όσο βέβαια μου το επέτρεπαν τα utrogestan...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

 

Κορίτσια μου είμαι 2η μερα μετα την ετ (βασικά ετ έκανα Δευτέρα σήμερα Τετάρτη σωστά μετράω 2 μέρες ή 3?) Αυτά που σας είπα παραπάνω τα έκανα αυτές τις μερες, το μόνο που με προβληματίζει είναι οτι κάποιες φορές αν μου έπεφτε κατι το έσπρωχνα με το ποδι μέχρι τον καναπέ για να κατσω να το σηκώσω προσεκτικά, μήπως δεν έπρεπε? Απο την άλλη τι να κάνω μόνη είμαι σπίτι αρκετές ώρες.. 

Πραγματικά και εγώ αυτό είπα αν είναι να κάτσει θα κάτσει,  δηλαδή στις φυσικές συλλήψεις το ίδιο πράγμα δεν γίνεται? Το νομιμοποιημένο ωάριο θέλει κάποιες μέρες για την εμφύτευση, αρκετές είναι οι κοπέλες που σηκώνουν και βάρη και μένουν έγκυος

Απλά στεναχωρεθηκα λίγο σήμερα 

Εμένα ούτε στην εγκυμοσύνη δεν μου είχε απαγορέψει ο γιατρός να σκύβω...Το μόνο που μου είχε πει και μετά την εμβρυομεταφορά,αλλά και στην εγκυμοσύνη ήταν για τα τοξικά και για τα βάρη, όπου μου είχε διευκρινίσει ότι βάρη εννοεί π.χ. να μετακινήσω ένα έπιπλο. Είχα ρωτήσει συγκεκριμένα για τα ψώνια και μου είχε πει κανένα πρόβλημα. Εγώ πήγαινα κανονικά σουπερμάρκετ και λαική, πήγαινα για περπάτημα, ανεβοκατέβαινα σκάλες, έκανα σχεδόν ό,τι έκανα και πριν. Και αυτό άλλαξε πολύ λίγο στην εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX,Κορίτσια....εγω πάλι στην αναμονή...ηταν να κάνω ετ το περασμένο μήνα αλλα λόγω του χιονιού δεν έγινε και περιμέναμε πως και πως αυτο το μήνα...αλλα κολλήσαμε covid...😒 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσακι μου καλημερα! Πως εισαι? Θυμησε μου βλαστοκυστες εβαλες ε την Δευτερα?

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Ναι κορίτσια μου βλαστοκυστες 5ης μέρας, καλά είμαι κορίτσι μου, πριν λίγο ξύπνησα έκανα έναν ντεκαφ και κάθομαι.. τώρα σκέφτομαι μήπως πω καμία φίλη να ρθει για καφέ.. σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον ❤ 

Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι κορίτσι μου, sorry που δεν θυμάμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Ναι κορίτσια μου βλαστοκυστες 5ης μέρας, καλά είμαι κορίτσι μου, πριν λίγο ξύπνησα έκανα έναν ντεκαφ και κάθομαι.. τώρα σκέφτομαι μήπως πω καμία φίλη να ρθει για καφέ.. σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον ❤ 

Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι κορίτσι μου, sorry που δεν θυμάμαι 

Eννοειτε να κανεις πραγματα να περνας ευχαριστα τη μερα! Εγω θα σου ελεγα παρτε και το αμαξι και πατε καμμια βολτουλα με τον αντρα σου.. Ετσι κι αλλιως η εμφυτευση γινεται συνηθως 1-2 μετα την εμβρυομεταφορα. Εγω κοριτσι μου τωρα αποφασισα να προχωρησω σε εμβρυομεταφορα για το δευτερο παιδακι Θεού θέλοντος. Εχω εμβρυακια και σκεφτομαι να βαλω μπρος να κανονισω ραντεβου κοντα στο Πασχα να συζητησω με τον γιατρο την διαδικασια για να κανω εμβρυομεταφορα στον κυκλο του Μαϊου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Πού είσαι εσύ κοριτσάκι μου! Τι νέα έχεις; Κ εσένα σε περιμένω το ξέρεις έτσι δεν είναι; 

Αγαπημενη ειμαι εδω σας παρακολουθω σιωπηλά εγω πηγα οικονομοπουλου εκανα τις εξετασεις μου ολες τελειες. Εκανα υπομονη κ διατροφη κ εκει που λεμε ετοιμα απο Μαρτιο να αρχισουμε παλι , εχω μια κυστη στην ωοθηκη κ  με πηγε πισω τωρα αδιαθετησα κ υποχωρησε κ αυτη αλλα οχι τελειως. Κανω υπομονη κ περιμενω κ εγω.  Φιλια στα δυδυμοπατουσακια σου! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η troia είπε:

Εμένα ούτε στην εγκυμοσύνη δεν μου είχε απαγορέψει ο γιατρός να σκύβω...Το μόνο που μου είχε πει και μετά την εμβρυομεταφορά,αλλά και στην εγκυμοσύνη ήταν για τα τοξικά και για τα βάρη, όπου μου είχε διευκρινίσει ότι βάρη εννοεί π.χ. να μετακινήσω ένα έπιπλο. Είχα ρωτήσει συγκεκριμένα για τα ψώνια και μου είχε πει κανένα πρόβλημα. Εγώ πήγαινα κανονικά σουπερμάρκετ και λαική, πήγαινα για περπάτημα, ανεβοκατέβαινα σκάλες, έκανα σχεδόν ό,τι έκανα και πριν. Και αυτό άλλαξε πολύ λίγο στην εγκυμοσύνη.

Ε ναι μωρέ υπερβολικά σκέφτηκα χθες, ευτυχώς με επαναφέρετε! Απο αύριο θα κάνω και καμία βόλτα, εμένα ο γιατρός μου έγραψε 14 μερες αναρρωτική, η αλήθεια είναι τις χρειαζόμουν αυτές τις μέρες για να ξεκουραστώ ψυχολογικά κυρίως απο τη δουλεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Anna0912 είπε:

AX,Κορίτσια....εγω πάλι στην αναμονή...ηταν να κάνω ετ το περασμένο μήνα αλλα λόγω του χιονιού δεν έγινε και περιμέναμε πως και πως αυτο το μήνα...αλλα κολλήσαμε covid...😒 

Περαστικά σας και υπομονή!! Ας αργήσει αλλά ας έρθει το καλό!

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Αγαπημενη ειμαι εδω σας παρακολουθω σιωπηλά εγω πηγα οικονομοπουλου εκανα τις εξετασεις μου ολες τελειες. Εκανα υπομονη κ διατροφη κ εκει που λεμε ετοιμα απο Μαρτιο να αρχισουμε παλι , εχω μια κυστη στην ωοθηκη κ  με πηγε πισω τωρα αδιαθετησα κ υποχωρησε κ αυτη αλλα οχι τελειως. Κανω υπομονη κ περιμενω κ εγω.  Φιλια στα δυδυμοπατουσακια σου! ❤️

Όλες βλέπω λιγο πολύ σας χελώνες πάμε..Γιατί σιωπηλά καλέ?

Βάλε φωνή γιατί δεν περνάει ο καιρός!!

Συγχαρητήρια για τις εξετάσεις σας, πάμε δυνατά για τα επομενα βήματα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Eννοειτε να κανεις πραγματα να περνας ευχαριστα τη μερα! Εγω θα σου ελεγα παρτε και το αμαξι και πατε καμμια βολτουλα με τον αντρα σου.. Ετσι κι αλλιως η εμφυτευση γινεται συνηθως 1-2 μετα την εμβρυομεταφορα. Εγω κοριτσι μου τωρα αποφασισα να προχωρησω σε εμβρυομεταφορα για το δευτερο παιδακι Θεού θέλοντος. Εχω εμβρυακια και σκεφτομαι να βαλω μπρος να κανονισω ραντεβου κοντα στο Πασχα να συζητησω με τον γιατρο την διαδικασια για να κανω εμβρυομεταφορα στον κυκλο του Μαϊου.

Να σου ζήσει το λουλούδι σου και σύντομα να αγκαλιάσεις και το 2ο! Με το καλο η ετ σου! Δεδομένη είναι η επιτυχία σου! 

Με την πρώτη τα κατάφερες? 

Και εγώ τα υπόλοιπα κατάψυξη να περιμένουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Anna0912 είπε:

AX,Κορίτσια....εγω πάλι στην αναμονή...ηταν να κάνω ετ το περασμένο μήνα αλλα λόγω του χιονιού δεν έγινε και περιμέναμε πως και πως αυτο το μήνα...αλλα κολλήσαμε covid...😒 

Να θυμάσαι πως κάθε εμπόδιο για καλό! Μονο για καλό! Πολλες οι αναποδιές σε αυτό το δρόμο... περαστικά σας και εύχομαι να το περάσετε ανώδυνα και ήπια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Να θυμάσαι πως κάθε εμπόδιο για καλό! Μονο για καλό! Πολλες οι αναποδιές σε αυτό το δρόμο... περαστικά σας και εύχομαι να το περάσετε ανώδυνα και ήπια 

Ευχαριστώ πολύ!!!ευτυχως το περασαμε πολυ ελαφριά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Να σου ζήσει το λουλούδι σου και σύντομα να αγκαλιάσεις και το 2ο! Με το καλο η ετ σου! Δεδομένη είναι η επιτυχία σου! 

Με την πρώτη τα κατάφερες? 

Και εγώ τα υπόλοιπα κατάψυξη να περιμένουν! 

Σε ευχαριστω κοριτσι μου! Ναι ημουν τυχερη και τα καταφερα με την πρωτη ετ. Επιασαν και τα δυο εμβρυακια αλλα τα καταφερα το ενα να προχωρησει, το αγοράκι μου. Το δεύτερο δυστυχώς σταματησε από την αρχή σχετικά. Ειχαμε δει δύο σακους και ειχαν μεγαλη διαφορα μεταξυ τους σε μεγεθος και οντως τελικα σιγα σιγα ο δευτερος σακος απορροφηθηκε. Ελπιζω να ειμαι τυχερη και στην δευτερη ετ. Εχω αγχος αν θα πετυχει. Θα δουμε! 

Τελεια που εχεις και καταψυξη, ειναι πολυ σημαντικο και αυτο για να μην χρειαστει ξανα διεγερση αν θελησεις κι αλλο παιδακι. Εγω ειχα παθει υπερδιεγερση τοτε και ειχα βγαλει πολλα ωαρια που μου ειχαν δωσει 12 βλαστοκυστες εκ των οποιων οι δεκα παραμενουν καταψυξη αφου βαλαμε τις 2.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Anna0912 είπε:

AX,Κορίτσια....εγω πάλι στην αναμονή...ηταν να κάνω ετ το περασμένο μήνα αλλα λόγω του χιονιού δεν έγινε και περιμέναμε πως και πως αυτο το μήνα...αλλα κολλήσαμε covid...😒 

Μην στεναχωριεσαι κοριτσι μου καθε εμποδιο για καλο. Κι εγω τοτε στο αγορακι μου ειχαμε παει τρεις μηνες πισω γτ πεσαμε στην περιοδο που ξεκινησε ο Covid και δεν δουλευε τιποτα και ειχαμε σκασει ολα τα κοριτσια στο φορουμ αλλα τελικα προχωρησαμε αργοτερα και πετυχαμε. Ολα για καποιο λογο γινονται. Ενας μηνας ακομα υπομονη και τον αλλο μηνα θα δεχτεις τα εμβρυακια σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Μην στεναχωριεσαι κοριτσι μου καθε εμποδιο για καλο. Κι εγω τοτε στο αγορακι μου ειχαμε παει τρεις μηνες πισω γτ πεσαμε στην περιοδο που ξεκινησε ο Covid και δεν δουλευε τιποτα και ειχαμε σκασει ολα τα κοριτσια στο φορουμ αλλα τελικα προχωρησαμε αργοτερα και πετυχαμε. Ολα για καποιο λογο γινονται. Ενας μηνας ακομα υπομονη και τον αλλο μηνα θα δεχτεις τα εμβρυακια σου. 

Σ ευχαριστώ πολυ!!!Απλα μας εχουν πεσει πολλα εμποδια μαζεμενα κ απελπίζομαι...αλλα οπως το λες μπορει αυτη η καθυστέρηση να ναι για καλό 😉😉😉😉

Φαντάζομαι κ το αγχο σας τότε γιατι ηταν κατι καινούριο ενω τωρα εχουμε συνηθίσει καπως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Anna0912 είπε:

Σ ευχαριστώ πολυ!!!Απλα μας εχουν πεσει πολλα εμποδια μαζεμενα κ απελπίζομαι...αλλα οπως το λες μπορει αυτη η καθυστέρηση να ναι για καλό 😉😉😉😉

Φαντάζομαι κ το αγχο σας τότε γιατι ηταν κατι καινούριο ενω τωρα εχουμε συνηθίσει καπως...

Ειχαν κλεισει τα κεντρα, ειχαν σταματησει επιτροπες οποτε επικρατουσε συγχυση γενικα.Πηγαμε πολυ πισω. Αλλα εν τελη ολα καλα και τοτε μολις ξανα αρχισαν ολα τα περισσοτερα κοριτσια τα ειχαμε καταφερε. Λες και μας το φυλαγε ο Θεος για την ανησυχια μας! Ολα καλα θα πανε θα το δεις. Ασε που θα εχεις περασει covid και θα εισαι πιο ηρεμη για αρκετο διαστημα λογω ανοσιας.Περαστικά και ευχιμαι με το καλο τον αλλο μηνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ειχαν κλεισει τα κεντρα, ειχαν σταματησει επιτροπες οποτε επικρατουσε συγχυση γενικα.Πηγαμε πολυ πισω. Αλλα εν τελη ολα καλα και τοτε μολις ξανα αρχισαν ολα τα περισσοτερα κοριτσια τα ειχαμε καταφερε. Λες και μας το φυλαγε ο Θεος για την ανησυχια μας! Ολα καλα θα πανε θα το δεις. Ασε που θα εχεις περασει covid και θα εισαι πιο ηρεμη για αρκετο διαστημα λογω ανοσιας.Περαστικά και ευχιμαι με το καλο τον αλλο μηνα!

Σ ευχαριστώ πολυ!!Πραγματικά μου δινεις κουραγιο!!!Να σαι καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Σε ευχαριστω κοριτσι μου! Ναι ημουν τυχερη και τα καταφερα με την πρωτη ετ. Επιασαν και τα δυο εμβρυακια αλλα τα καταφερα το ενα να προχωρησει, το αγοράκι μου. Το δεύτερο δυστυχώς σταματησε από την αρχή σχετικά. Ειχαμε δει δύο σακους και ειχαν μεγαλη διαφορα μεταξυ τους σε μεγεθος και οντως τελικα σιγα σιγα ο δευτερος σακος απορροφηθηκε. Ελπιζω να ειμαι τυχερη και στην δευτερη ετ. Εχω αγχος αν θα πετυχει. Θα δουμε! 

Τελεια που εχεις και καταψυξη, ειναι πολυ σημαντικο και αυτο για να μην χρειαστει ξανα διεγερση αν θελησεις κι αλλο παιδακι. Εγω ειχα παθει υπερδιεγερση τοτε και ειχα βγαλει πολλα ωαρια που μου ειχαν δωσει 12 βλαστοκυστες εκ των οποιων οι δεκα παραμενουν καταψυξη αφου βαλαμε τις 2.

 

Ααα τα πήγες περίφημα,  έχεις πολυκυστηκες ωοθήκες? Ποσα ωάρια είχες στο σύνολο? Τι ενέσεις έκανες? Μετα είχες πολλά υγρά? Σε βομβάρδισα στις ερωτήσεις σορρυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ααα τα πήγες περίφημα,  έχεις πολυκυστηκες ωοθήκες? Ποσα ωάρια είχες στο σύνολο? Τι ενέσεις έκανες? Μετα είχες πολλά υγρά? Σε βομβάρδισα στις ερωτήσεις σορρυ

Δεν εχω ΣΠΩ αλλα ο υπερηχος δειχνει εικονα πολυστικων. Εβγαλα 32 γονιμοποιηθηκαν 18 και εγινα 12 βλαστοκυστες. Ενταξει για τοσα ωαρια δεν το λες και επιτυχια. Μαλλον εκει εδειξε γτ δεν τα καταφερναμε. Συνολικα δεν το λες και υψηλο τον δεικτη γονιμοποιησης. Ασε ναι επαθα υπερδιεγρση υπεφερα! Εκανα Bemfola. Υγρα δεν ειχα εξαρχης ξεκινησαν περιπου 4-5 μερες μετα την εμβρυομεταφορα. Και θυμαμαι επισης το πρωτο συμπτωμα ηταν η ατελειωτη πεινα. Παλι περιπου 4-5 μερες μετα ποναγε το στομαχι μου σαν να εχω να φαω μερες και ηθελα ολο κατι νατρωω. Επισης ενα κουλο συμπτωμα εκει κοντα στην χοριακη ξεκινησε να ειναι μπουκωμενη η μυτη μου και κρατησε σε ολη την εγκυμοσυνη και οταν τη φυσουσα ματωνε. Αφου ελεγα πω ρε γαμωτο τωρα βρηκα να κρυωσω και τελικα ηταν συμπρωμα ρινιτιδα εγκυμοσυνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Natassou85 ?

@ΧΑΡΜΑ 21/2 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

 

@twinkletwinlkle 18/2

@Κατεριναπαπ 28/2

 

Καλημέρα στις όμορφες.

@ΧΑΡΜΑ με το καλό η εμβρυομεταφορά σου ,να είναι η τυχερή σας εύχομαι.

@twinkletwinlkle Βάστα γερά!!! Λίγο έμεινε για να πανηγυρίσουμε!! 🥰 Για την ακρίβεια λίγες ώρες μόνο!!

@Lucia79 & @Luna777 πείτε μου οτι ήπιατε καφέ στο Έλενα την Τρίτη να ζηλέψω 🤣🤣

Στις 28/2 έκλεισα απογευματινό και εγώ στην Βενάκη, απλά το αναφέρω , το αφήνω εδώ χαχαχαχαχα

Χσχα εγω την εχω δει την Βενακη την τρελανα στις ερωτησεις  αλλα η γλυκουλα μου απαντουσε σε ολα. Τωρα για να γνωριζεις μηπως προκυψει κ αλλο ραντεβου στις 23/2 θα ειμαστε με τη @hope501😂🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Χσχα εγω την εχω δει την Βενακη την τρελανα στις ερωτησεις  αλλα η γλυκουλα μου απαντουσε σε ολα. Τωρα για να γνωριζεις μηπως προκυψει κ αλλο ραντεβου στις 23/2 θα ειμαστε με τη @hope501😂🥰

Καλησπέρα, σου εστειλα και pm κοριτσαρα μου. Να σε ρωτήσω, πήρες την Οικονομοπούλου για παραπεμπτικό? Στείλε μου σε παρακαλώ το τηλ της. Δεν το έχω μαζί. Αλλιώς θα την πάρω αύριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Περαστικά σας και υπομονή!! Ας αργήσει αλλά ας έρθει το καλό!

Όλες βλέπω λιγο πολύ σας χελώνες πάμε..Γιατί σιωπηλά καλέ?

Βάλε φωνή γιατί δεν περνάει ο καιρός!!

Συγχαρητήρια για τις εξετάσεις σας, πάμε δυνατά για τα επομενα βήματα 🥰

Οπου χρειαζεται θα επεμβω ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η hope501 είπε:

Καλησπέρα, σου εστειλα και pm κοριτσαρα μου. Να σε ρωτήσω, πήρες την Οικονομοπούλου για παραπεμπτικό? Στείλε μου σε παρακαλώ το τηλ της. Δεν το έχω μαζί. Αλλιώς θα την πάρω αύριο. 

Α αγαπημενη δεν μου ερχονται πια ειδοποιησεις δεν ξερω γιατι. Δεν πηρα γιατι τρεχω κ θα στο στειλω σε μια ωριτσα που θα εχω φτασει σπιτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Margitc είπε:

Α αγαπημενη δεν μου ερχονται πια ειδοποιησεις δεν ξερω γιατι. Δεν πηρα γιατι τρεχω κ θα στο στειλω σε μια ωριτσα που θα εχω φτασει σπιτι!

Εντάξει do not worry... ειδοποιήσεις αν δεν σου έρχονται, θα τα βλέπεις στο μαιλ, λογικά στα spam. Εγώ καθημερίνα μπαίνω στα μαιλ και βλέπω αν έχω κάτι. Αλλά στο κινητό έχω ανοίξει δυο καρτέλες επομένως φαίνονται και εκεί😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Χσχα εγω την εχω δει την Βενακη την τρελανα στις ερωτησεις  αλλα η γλυκουλα μου απαντουσε σε ολα. Τωρα για να γνωριζεις μηπως προκυψει κ αλλο ραντεβου στις 23/2 θα ειμαστε με τη @hope501😂🥰

Έλα παιδιά δεν παίζω..

Το έχετε κάνει το Έλενα cafe mammyland 🤣🤣🤣

Ας οργανωθούμε καλύτερα να παγαίνουμε την ίδια μέρα λίγο πανω λιγο κατω στην ώρα να πίνουμε κανέναν καφέ μέχρι να μας διώξουν!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τότε ίσως αν περιόριζες τα υγρά που πίνεις από το απόγευμα κ μετά να ήταν καλύτερα (γιατί πχ αν φας βραδινό στις 8 σίγουρα θα πιεις αρκετό νερό για τη χώνεψη άρα ίσως αυτό προκαλεί έξτρα πίεση στην ουροδόχο κύστη)  επίσης υπάρχουν ασκήσεις που βοηθανε τους μύες εκεί κάτω  οι ασκήσεις kegel ψάξτο να ξεκινήσεις θα σε βοηθήσουν! 
    • Αντωνία μου κ μένα η κόρη μου γεννήθηκε με διπλή περιτύλιξη ομφάλιου λώρου χωρίς κανένα πρόβλημα (κ φυσιολογικά μάλιστα που συνήθως λένε ότι η περιτύλιξη εμποδίζει την κάθοδο του μωρού γιατί κονταίνει ο λωρος για να υπάρχει ελεύθερη κίνηση)    εφόσον το έχετε εντοπίσει θα το ελέγχει ο γιατρός. Εμένα το είχε δει στον 9ο. Όλα καλά θα πάνε αλήθεια πολλά μωρά γεννιουνται με περιτυλίξεις  ❤️❤️❤️
    • Εγώ δε γνωρίζω, να σε βοηθήσω..μου έχει την ίδια ΠΗΤ και στην αυχενική και στην Β επιπέδου!
    • Δεν κάνω τίποτα από αυτά!Καφέ πίνω έναν ντεκαφ το πρωί,γλυκά δεν πολύ τρώω και φροντίζω να έχω φάει βραδινό μέχρι τις 20.00. Δε ξέρω, νομίζω ότι μου την δημιουργεί το θέμα της τουαλέτας.Μολις πάρω να αποκοιμηθώ πρέπει να σηκωθώ και αυτό μου διαλύει τον ύπνο!! Το ξέρω ότι σε λίγο αρχίζουν τα ζορικά και θα κρατήσουν για χρόνια!!Γι αυτό θέλω να μπορέσω να κοιμηθώ τώρα,αλλά δυστυχώς δε τα καταφέρνω!!☹️
    • Έλενα θα σου πω ότι λέμε και για τα παιδάκια… να κοιτάξεις μήπως ευθύνεται η ρουτίνα ύπνου σου 😊 δλδ τι τρως πριν κοιμηθείς (μήπως τρως γλυκά κ έχεις υπερένταση, μήπως τρως πολύ κ θέλεις χρόνο να χωνέψεις, μήπως πίνεις πολύ αργά καφέ κτλ)  κ τι κάνεις πριν τον ύπνο (έντονη άσκηση, πολλή ώρα στην οθόνη επίσης δημιουργεί υπερένταση)  δες μήπως είναι κάτι από αυτά 😊 κ προσπάθησε να φτιάξεις όσο καλύτερα γίνεται την ρουτίνα του ύπνου σου! Στο τρίτο τρίμηνο ειδικά στο τέλος η αϋπνία είναι έντονη γιατί είναι κ το βάρος μεγάλο. Οπότε να προλάβεις να κοιμηθείς λίγο τώρα μόλις γεννηθεί το μωρό παίζει πολύ κούραση 😪 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...