Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 42 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

 

 

Κορίτσια μ είμαι σε αναμμένα κάρβουνα....πήγα νωρίς από τις 7.30 αλλά κατά τις 13 μ είπαν θα με πάρουν.... 

Πάρε τηλ αγάπη θα έχει βγει λογικά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια 224!

Αυτό περίμενα να δω... 

Συγχαρητήρια 🥰🥰🥰🥰 είδες που είπες χθες αντε να ξεκινήσουμε τα θετικααααα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια 224!

Αντε βρε κοριτσι μου επιτέλους! Τέλεια η τιμή! Καλούς διπλασιασμούς να έχεις τώρα,  να ηρεμήσεις και να απολαύσεις όλα αυτά τα ωραία που έρχονται! Ελπίζω να ανοιξες τον δρόμο και για εμάς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια 224!

Φανταστικα νεα!!!!!!!!! Συγχαρητηρια!!!!!!!!!! 🎉🎉🎉🎈🎈🎈🎈🎈❤️🤰 και τωρα μπηκα να δω αν εμαθες το νουμερο της χοριακης!!!!! κοριτσι μου οτι καλυτερο ευχομαι!!! μια ηρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!!! 🙏(εμεις προσπαθουμε ενα χρονο και δεν εχουμε αποτελεσμα.. ακομη δεν εχουμε προχωρησει σε εξωσωματικη αλλα το σκεφτομαστε σιγα σιγα. μπαινω και σας διαβαζω σχεδον καθημερινα!!! ευχομαι και τα υπολοιπα κοριτσια συντομα να μας πουν τα ευχαριστα!!!!!!🤞🤞)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια 224!

Συγχαρητήρια! το καλύτερο δώρο για τη σημερινή ημέρα! θα το θυμασαι για πάντα! να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά νέα διαβάζω και πολύ χαίρομαι! Μωρά σε όλες εύχομαι, πολύ σύντομα χωρίς άλλη ταλαιπωρία και στεναχώριες !!

Σήμερα έκανα το πρώτο ραντεβού για ενημέρωση εξωσωματικκής και έχω μια απορία, ίσως μπορέσετε να με βοηθήσετε.

Μου είπε ο γιατρός πως σε φυσικό κύκλο προτείνεται να μαζεύεις ωάρια από 2-3 κύκλους. Η ερώτηση μου είναι, εάν έχεις σκοπό να βάλεις ένα ωάριο μόνο (για να αποφύγεις δίδυμη κύηση), γιατί να περιμένεις 3 κύκλους να δεις ποιό θα φτουρήσει και να τα καταψύχεις, αντί να δοκιμάζεις σε κάθε κύκλο; Εννοώ, τον πρώτο μήνα βγάζεις ένα ωάριο. Πες πως είναι καλό, το γονιμοποιούν, και αναπτύσσεται. Γιατί να μαζέψουν και άλλα δύο; Αν δεν αναπτυχθεί, να σου πάρουν και στον επόμενο κύκλο, και πάει λέγοντας. Αλλά αν από τον πρώτο κύκλο σου βγάλουν καλό ωάριο, γιατί να ταλαιπωρηθείς για άλλους δύο;

Ισως κάτι χάνω και για αυτό να μην καταλαβαίνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια 224!

Συγχαρήτηρια, με το καλό μια ανέφελη & τελειόμηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου!!

Ήμασταν σίγουρες!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αυτό περίμενα να δω... 

Συγχαρητήρια 🥰🥰🥰🥰 είδες που είπες χθες αντε να ξεκινήσουμε τα θετικααααα... 

 

στις πριν 59 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αντε βρε κοριτσι μου επιτέλους! Τέλεια η τιμή! Καλούς διπλασιασμούς να έχεις τώρα,  να ηρεμήσεις και να απολαύσεις όλα αυτά τα ωραία που έρχονται! Ελπίζω να ανοιξες τον δρόμο και για εμάς!

 

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Φανταστικα νεα!!!!!!!!! Συγχαρητηρια!!!!!!!!!! 🎉🎉🎉🎈🎈🎈🎈🎈❤️🤰 και τωρα μπηκα να δω αν εμαθες το νουμερο της χοριακης!!!!! κοριτσι μου οτι καλυτερο ευχομαι!!! μια ηρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!!! 🙏(εμεις προσπαθουμε ενα χρονο και δεν εχουμε αποτελεσμα.. ακομη δεν εχουμε προχωρησει σε εξωσωματικη αλλα το σκεφτομαστε σιγα σιγα. μπαινω και σας διαβαζω σχεδον καθημερινα!!! ευχομαι και τα υπολοιπα κοριτσια συντομα να μας πουν τα ευχαριστα!!!!!!🤞🤞)

 

στις πριν 11 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Συγχαρήτηρια, με το καλό μια ανέφελη & τελειόμηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου!!

Ήμασταν σίγουρες!!🥰

Κορίτσια μ γλυκά!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Ο γιατρός είπε είναι άψογη η τιμή, 10η μέρα είναι από ετ. Σε όλες εύχομαι να ανακοινώσετε σύντομα κ σεις μεγάλα νούμερα να χαιρόμαστε όλες μαζί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αντε βρε κοριτσι μου επιτέλους! Τέλεια η τιμή! Καλούς διπλασιασμούς να έχεις τώρα,  να ηρεμήσεις και να απολαύσεις όλα αυτά τα ωραία που έρχονται! Ελπίζω να ανοιξες τον δρόμο και για εμάς!

ετσι πρεπει να σκεφτόμαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lavender είπε:

Καλά νέα διαβάζω και πολύ χαίρομαι! Μωρά σε όλες εύχομαι, πολύ σύντομα χωρίς άλλη ταλαιπωρία και στεναχώριες !!

Σήμερα έκανα το πρώτο ραντεβού για ενημέρωση εξωσωματικκής και έχω μια απορία, ίσως μπορέσετε να με βοηθήσετε.

Μου είπε ο γιατρός πως σε φυσικό κύκλο προτείνεται να μαζεύεις ωάρια από 2-3 κύκλους. Η ερώτηση μου είναι, εάν έχεις σκοπό να βάλεις ένα ωάριο μόνο (για να αποφύγεις δίδυμη κύηση), γιατί να περιμένεις 3 κύκλους να δεις ποιό θα φτουρήσει και να τα καταψύχεις, αντί να δοκιμάζεις σε κάθε κύκλο; Εννοώ, τον πρώτο μήνα βγάζεις ένα ωάριο. Πες πως είναι καλό, το γονιμοποιούν, και αναπτύσσεται. Γιατί να μαζέψουν και άλλα δύο; Αν δεν αναπτυχθεί, να σου πάρουν και στον επόμενο κύκλο, και πάει λέγοντας. Αλλά αν από τον πρώτο κύκλο σου βγάλουν καλό ωάριο, γιατί να ταλαιπωρηθείς για άλλους δύο;

Ισως κάτι χάνω και για αυτό να μην καταλαβαίνω!

Γιατί πάντα υπάρχουν απώλειες και δεν γονιμοποιούνται όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η troia είπε:

Γιατί πάντα υπάρχουν απώλειες και δεν γονιμοποιούνται όλα.

Ναι, αλλα γιατί να μην δοκιμάζεις καθε μήνα να γονιμοποιήσεις αυτο το ενα που βγάζεις αντι να περιμένεις 3 μήνες να γονιμοποιήσεις τα 3 που έβγαλες; Δεν ειναι το ιδιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Lavender είπε:

Ναι, αλλα γιατί να μην δοκιμάζεις καθε μήνα να γονιμοποιήσεις αυτο το ενα που βγάζεις αντι να περιμένεις 3 μήνες να γονιμοποιήσεις τα 3 που έβγαλες; Δεν ειναι το ιδιο;

Εκτός από αυτό που αναφέρει η @troia και πολύ σωστά είναι και αρκετά μεγάλο το κόστος της ΕΤ.

Εκτός αν είσαι σε δημόσιο φορέα και είναι δωρεάν.

Πέρα από το ρίσκο της δίδυμης κύησης λιγοι γιατροί δέχονται να προχωρήσουν με ένα έμβρυο ειδικά αν είναι η πρώτη φορά γιατί θέλουν να μεγιστοποιούν τις πιθανότητες.

Στον προηγούμενο γιατρό μου η κάθε ετ ήταν 1200€ (έξοδα κλινικής + αμοιβή του) . Μόνο για ετ μιλάω.

Έχεις ρωτήσει τιμές? ξεχωριστά για κάθε πράξη.

Δηλαδή ωοληψία ποσό? και από αυτό που θα σου πουν έχει μέσα την αμοιβή του γιατρού?

Κατάψυξη εμβρύου?

Ετ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Εκτός από αυτό που αναφέρει η @troia και πολύ σωστά είναι και αρκετά μεγάλο το κόστος της ΕΤ.

Εκτός αν είσαι σε δημόσιο φορέα και είναι δωρεάν.

Πέρα από το ρίσκο της δίδυμης κύησης λιγοι γιατροί δέχονται να προχωρήσουν με ένα έμβρυο ειδικά αν είναι η πρώτη φορά γιατί θέλουν να μεγιστοποιούν τις πιθανότητες.

Στον προηγούμενο γιατρό μου η κάθε ετ ήταν 1200€ (έξοδα κλινικής + αμοιβή του) . Μόνο για ετ μιλάω.

Έχεις ρωτήσει τιμές? ξεχωριστά για κάθε πράξη.

Δηλαδή ωοληψία ποσό? και από αυτό που θα σου πουν έχει μέσα την αμοιβή του γιατρού?

Κατάψυξη εμβρύου?

Ετ?

Το οτι ειναι πιο ακριβό το φαντάζομαι. Δηλαδή σε καθε κύκλο να σου παίρνουν ωάριο, και να το γονιμοποιούν, από το να πάρουν 3, να τα καταψύξουν και μετά να γονιμοποιήσουν και τα 3 να δουν ποια θα προχωρήσουν.

Αλλά καθαρά απο άποψη επιτυχίας, αφήνοντας στην άκρη το οικονομικό, δεν ειναι προτιμότερο αντί να το καταψύξουν να δοκιμάσουν να το γονιμοποιήσουν άμεσα; Και απο άποψη της υγείας μου φυσικα, με την έννοια πως άμα πετύχει ο πρώτος η ο δεύτερος κύκλος γιατι να επιβαρυνθώ με μια τρίτη ωοληψια;

Τι ειναι η Ετ; Συγνωμη για την ασχετοσύνη μου!

Τιμές δεν ρώτησα, θα τηλεφωνήσω στο κέντρο να συνεννοηθώ, μίλησα μονο με τον γιατρό που ειναι κατα κάποιο τροπο και γνωστός  για μια πρώτη ενημέρωση των επιλογών…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lavender είπε:

Το οτι ειναι πιο ακριβό το φαντάζομαι. Δηλαδή σε καθε κύκλο να σου παίρνουν ωάριο, και να το γονιμοποιούν, από το να πάρουν 3, να τα καταψύξουν και μετά να γονιμοποιήσουν και τα 3 να δουν ποια θα προχωρήσουν.

Αλλά καθαρά απο άποψη επιτυχίας, αφήνοντας στην άκρη το οικονομικό, δεν ειναι προτιμότερο αντί να το καταψύξουν να δοκιμάσουν να το γονιμοποιήσουν άμεσα; Και απο άποψη της υγείας μου φυσικα, με την έννοια πως άμα πετύχει ο πρώτος η ο δεύτερος κύκλος γιατι να επιβαρυνθώ με μια τρίτη ωοληψια;

Τι ειναι η Ετ; Συγνωμη για την ασχετοσύνη μου!

Τιμές δεν ρώτησα, θα τηλεφωνήσω στο κέντρο να συνεννοηθώ, μίλησα μονο με τον γιατρό που ειναι κατα κάποιο τροπο και γνωστός  για μια πρώτη ενημέρωση των επιλογών…

ΕΤ είναι η εμβρυομεταφορά.

Δεν καταψύχουν τα ωάρια αλλά τα έμβρυα ΑΦΟΥ γονιμοποιηθεί το ωάριο.

Τα στάδια είναι

  • Διέγερση. Αν πας σε φυσικό κύκλο την προσπερνάς.
  • Ωοληψία - Δίνει σπέρμα ο σύζυγος ταυτόχρονα.
  • Γονιμοποίηση
  • Έμβρυα 3ων ημερών ή 5 ημερών
  • Και αν δεν προχωρήσεις σε εμβρυομεταφορά άμεσα τότε καταψύχονται.

Επειδή καταλαβαίνω οτι διαβάζεις πολλε΄ς πληροφορίες και έχεις μπερδευτεί καλύτερα είναι να κάνεις ραντεβού με τον γιατρό σου γιατί ακόμα και τα παραπάνω στάδια έχουν διάφορες παραλλαγές και αρμόδιος να αποφασίσει αλλά και να σου προτείνει είναι ο γιατρός σου με βάση το ιστορικό σου.

Και ότι απορία έχεις να την εκφράσεις, ίσως θα βοηθούσε να γράψεις τις απορίες σου σε ένα χαρτί.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια 224!

Αγαπηηηη έφυγα πολύ νωρίς το πρωί και δεν μπηκα να σου ευχηθώ, τώρα στο δρόμο όπως οδηγούσα ειλικρινά σε σκέφτηκα και ήμουν σίγουρη ότι θα έχεις μεγάλο νούμερο και μου έφτιαξε η διαθεση. Μόλις μπηκα σπίτι έπιασα το ταμπλετ και δεν διαψεύστηκα!
πολλα συγχαρητήρια!!! Μπράβο μπράβο μπράβο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

χαχαχαχα οχι ρε δεν βρήκαν κάτι όπως το περίμενα πήγα μια βόλτα τα ξημερώματα και γύρισα 🤣

Με πήρε ο doc την Κυριακή το μεσημέρι (!) να με συγχαρεί και για αυτή την όμορφη βλαστοκύστη , το πως γελάω κάθε φορά με τα συγχαρίκια δεν λέγεται, ούτε να τα είχα γεννήσει τα τρίδυμα τέτοια χαρά 🤣

Και μου ξαναείπε οτι θέλει να μεγιστοποιήσει τι πιθανότητες και για να μεγιστοποιηθούν θέλει 4 έμβρυα. Του είπα οτι εχω κουραστεί οχι σωματικά αλλά ψυχολογικά  και μου απάντησε οτι το καταλαβαίνει και επειδή ακριβώς αυτή την κούραση σκέφτεται την ψυχολογική θέλει 4. Απο εκεί και πέρα είναι απόφαση δικιά μου και του αγοριού μου.

Το αγόρι μου το αφήνει πάνω μου αλλά αν αντέχω άλλον έναν φυσικό και ότι γίνει προτείνει να το παλέψουμε.

Οπότε αφού πήγαμε για παιδάκια αρνίσια 🤣🤣 και ήπιαμε και τα κρασάκια μας κατόπιν δηλαδή ώριμης σκέψης 🤣🤣 αποφασίσαμε να κάνουμε άλλον ένα φυσικό κύκλο και αν δώσει βλαστοκύστη καλώς αν όχι προχωράμε σε ετ των 3. Αυτά τα νεότερα.

Εσύ πως εισαι φίλη μου? Την παλεύεις?

Μπράβο για τον τρόπο λήψης αποφάσεων, χωρίς λίγο αλκοόλ δεν παίρνονται τέτοιες αποφάσεις! Ο επιμένων νικά, έστω και αν νιώθει εξουθενωμένος, κι εσυ θα νικήσεις αγάπη! Τον επόμενο μήνα θα δεις που θα ολοκληρώσετε την τετράδα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα .. σε 5 μερες περιμενω να αδιαθετησω να ξεκινησω διαδικασια εμβρυομεταφορας .. εκανα εξετασεις αιματος σημερα ολα βγηκαν καλα αλλα ρε κοριτσια η tsh μου καλα (2.31) μου πε ο γιατρος τη θελουμε κατω απο 2,5 Τ3 Τ4 καλες anti tpo μια χαρα αλλα τα anti TG μου βγηκαν ανεβασμενα .. μ ειπε οτι με τη tsh μου καλη κ ολα τα υπολοιπα καλα δε χρειζομαι χαπι .. αλλα εγω αγχωθηκα μηπως χρειαζομαι κ παει αδικα η προσπαθεια ;; Εχει τυχει σε καποια αντιστοιχη περιπτωση κ τι της ειπε ο γιατρος της ;;; Εχω σκασει τωρα ολα μα ολα καλα κ τα anti TG μου ανεβασμενα .. φοβαμαι μη μου δημιουργησει προβλημα στη πρωτη μ προσπαθεια

Έχεις κάνει υπέρηχο θυρεοειδούς πρόσφατα? Επίσης ποτε έκανες τελευταία φορά (εννοώ πριν από τώρα) anti tg? Έχεις θυρεοειδιτιδα? Συνήθως τα αντισώματα του θυρεοειδούς ανεβαίνουν στην θυρεοειδιτιδα. 
Κι εγώ πέρυσι την ανακάλυψα (σταθερά ψηλά τα anti tg) εδώ και 2 χρόνια πλέον. Στην αρχή δεν είχα πάει σε ενδοκρινολόγο και δεν ήξερα καν ότι έχω θυρεοειδιτιδα μέχρι που με στείλανε για υπέρηχο και εκεί φάνηκε ξεκάθαρα. Αν τυχόν έχεις θυρεοειδιτιδα να ξέρεις ότι θα ανεβοκατεβαίνουν. Επίσης γενικα αν ο θυρεοειδής έχει φυσιολογική λειτουργία οι ενδοκρινολόγοι δε δίνουν χάπι εκτός αν μπαίνεις σε προγραμμα εξωσωματικής που τότε επειδή τα φάρμακα της διέγερσης τον επηρεάζουν, μπορεί να δώσουν λίγο Τ4 βοηθητικά. Εμένα μου έδωσε η ενδοκρινολόγος δόση των 50. Αυτό όμως είναι κάτι που πρέπει να το αποφασίσει ο ενδοκρινολόγος και όχι ο γυναικολόγος-εξωσωματιστης. Οπότε θα έλεγα να επισκεφτείς καποιον να λύσεις τις απορίες σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Αγαπηηηη έφυγα πολύ νωρίς το πρωί και δεν μπηκα να σου ευχηθώ, τώρα στο δρόμο όπως οδηγούσα ειλικρινά σε σκέφτηκα και ήμουν σίγουρη ότι θα έχεις μεγάλο νούμερο και μου έφτιαξε η διαθεση. Μόλις μπηκα σπίτι έπιασα το ταμπλετ και δεν διαψεύστηκα!
πολλα συγχαρητήρια!!! Μπράβο μπράβο μπράβο! 

αχχχ κοριτσι μ σε ευχαριστω πολυ! 

Με εσκασαν μεχρι να μαθω... πηγα 7.30 και τ εμαθα 13.30 γτ ηθελε να μ το ανακοινωσει ο γιατρος μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Έχεις κάνει υπέρηχο θυρεοειδούς πρόσφατα? Επίσης ποτε έκανες τελευταία φορά (εννοώ πριν από τώρα) anti tg? Έχεις θυρεοειδιτιδα? Συνήθως τα αντισώματα του θυρεοειδούς ανεβαίνουν στην θυρεοειδιτιδα. 
Κι εγώ πέρυσι την ανακάλυψα (σταθερά ψηλά τα anti tg) εδώ και 2 χρόνια πλέον. Στην αρχή δεν είχα πάει σε ενδοκρινολόγο και δεν ήξερα καν ότι έχω θυρεοειδιτιδα μέχρι που με στείλανε για υπέρηχο και εκεί φάνηκε ξεκάθαρα. Αν τυχόν έχεις θυρεοειδιτιδα να ξέρεις ότι θα ανεβοκατεβαίνουν. Επίσης γενικα αν ο θυρεοειδής έχει φυσιολογική λειτουργία οι ενδοκρινολόγοι δε δίνουν χάπι εκτός αν μπαίνεις σε προγραμμα εξωσωματικής που τότε επειδή τα φάρμακα της διέγερσης τον επηρεάζουν, μπορεί να δώσουν λίγο Τ4 βοηθητικά. Εμένα μου έδωσε η ενδοκρινολόγος δόση των 50. Αυτό όμως είναι κάτι που πρέπει να το αποφασίσει ο ενδοκρινολόγος και όχι ο γυναικολόγος-εξωσωματιστης. Οπότε θα έλεγα να επισκεφτείς καποιον να λύσεις τις απορίες σου. 

Και στις ετ λογω αυτου παιρνεις κ κορτιζονη ; Η δε χρειαζεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Έλα κορίτσι μου ναι εγώ είμαι!!!! Μια χαρά είμαι! Τελικά βρήκα γιατρό πιο κοντά μου και σε λίγο καιρό θα γεννήσω.... Καλά είμαι..αν και είχα μια πολύπλοκη εγκυμοσύνη που ευτυχώς όμως δεν επηρέασε το μωρό...τώρα είμαστε καθοδόν ♥️

Διάβασα ότι τα πήγες εξαίρετα με τις γονιμοποιήσεις σου!!!! Με το καλό να φωλιάσουν αγάπη μου τώρα!! Και καλά αποτελέσματα!!!! 💓💓 Έχεις πολύ καλό γιατρό 😉😉😉

Μπράβο κορίτσι μου, άντε λίγο έμεινε να αγκαλιάσεις το μωράκι σου 👶👶👶 

Σε ευχαριστώ πολύ, σε ευχαριστώ για όλα!!! Οσο για τον γιατρό το επιβεβαίωσα για ακόμη μια φορά σήμερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μπράβο κορίτσι μου, άντε λίγο έμεινε να αγκαλιάσεις το μωράκι σου 👶👶👶 

Σε ευχαριστώ πολύ, σε ευχαριστώ για όλα!!! Οσο για τον γιατρό το επιβεβαίωσα για ακόμη μια φορά σήμερα!!

κοριτσι πως πηγε η ετ? ποσες βλαστοκυστες βαλατε καταψυξη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Κατεριναπαπ 14/02 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

 

@twinkletwinlkle 17/02

@tina21 14/02

 

@tina21 με το καλό μια τεράστια χοριακή σήμερα ώστε να μην ξεχάσεις ποτέ αυτή την ημέρα.

@Κατεριναπαπ με το καλό να υποδεχτείς τα μωρά σου!!

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

@tina21μια τεραστια χοριακη ευχομαι αν κ ειμαι σιγουρη οτι την εχεις ηδη … @Κατεριναπαπ με το καλο να δεχτεις τα μωρακια σου ❤️

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δεν μου λες @BlackCat μαυρογατε, τι έγινε με τον Γλοτζιλα?

@tina21 περιμένουμε....  νόμιζα ότι θα είχες πάει απο τις 7.

@Κατεριναπαπ τα βάλατε τα μωράκια σας? Με το καλο να φωλιάσουν εκεί στα ζεστά για 9 μηνες!

Γλυκά μου κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ!!! 

Έχω τα εμβρυακια στη κοιλιά μου 2 καλες βλαστοκυστες, ελπίζω να γίνουν τα μωράκια! Η ετ δεν ήταν τπτ τελικά,  δεν πόνεσα καθόλου και αυτό που με έκανε χαρούμε είναι οτι μόλις έβαλα τον υπέρηχο στην κοιλιά μου ο γιατρός ειπε " εξαιρετική εικόνα,  ενδομήτρια άριστο "  εντωμεταξύ γενικά με το ενδομήτριο δεν εχω ασχοληθεί ποτέ γιατί πάντα άκουγα καλά λόγια,  οπότε δεν ξέρω ακριβώς το ιδανικό πάχος ποιο είναι για ετ, αν κάποια κοπέλα ας μου πει, να το μαθω και αυτό! Επίσης μου δώσανε και ένα χαπακι σαν ηρεμιστικό για να μην κάνει συσπάσεις η μητρα, εγώ δεν ήξερε οτι είναι τύπου ηρεμιστικό,  η μαία μου το έδωσε και ούτε καν ρώτησα,  ε μετά σε κάποια φάση νόμιζα οτι ήπια 1 μπουκάλι βότκα, για λίγα λεπτά κράτησε αυτή η ζαλάδα και έπειτα απλά ήμουν πολύ χαλαρή, τόσο που μου άρεσε 😂😂😂 μια κοπέλα που ηταν για ετ μου λέει σε έπιασε το χάπι? Λεω πες το κορίτσι μου γιατί ούτε που ρώτησα τι χάπι είναι και δεν ήξερα τι μου συμβαίνει😂😂😂 εμ παρθένος οργανισμός! 

Κατα τα άλλα ολα καλά κορίτσια μου,  περιμένω 14 μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Και στις ετ λογω αυτου παιρνεις κ κορτιζονη ; Η δε χρειαζεται;

Ανάλογα τον γιατρό. Άλλοι δίνουν, άλλοι όχι. Εγώ συγκεκριμένα έχω και αυξημένα ΑΝΑ (ένα άλλο αντισωμα) οποτε υπάρχουν περισσότεροι λόγοι στην περίπτωση μου να παίρνω και κορτιζόνη. Σίγουρα όμως να μην παρακάμψεις τον ενδοκρινολόγο. Ρωτά και τον γιατρο σου για την κορτιζόνη λόγω και των αντισωμάτων. Αν και ίσως το καλύτερο θα ήταν να πήγαινες στο Έλενα αλλά δεν ξέρω ποσο βιάζεσαι για την μεταφορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

κοριτσι πως πηγε η ετ? ποσες βλαστοκυστες βαλατε καταψυξη;

Κορίτσι μου συγχαρητήριααααααα μπράβο! Αχχχ Ωραία μέρα σήμερα!!!! Καλούς διπλασιασμόυς!!! 

2 βλαστοκυστες βάλαμε.. τώρα ξέρεις υπομονή.. εδώ που είμαι ήσουν εκεί που είσαι εύχομαι να έρθω ❤❤❤❤ 

Πως νιώθεις μετα τη θετική χοριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστώ πολυυυ!!😊θα πάμε στις 6:30!!ελπίζω να ναι όλα καλά! ανυπομονώ!!
    • Μπράβο σου που το βλέπεις έτσι και δεν τους αποκλείεις..πολύ ώριμο εκ μέρους σου..εγώ δεν ξέρω αν θα το έβλεπα έτσι...σίγουρα θα είναι καλό για το παιδί...γνώμη μου είναι ότι έτσι θα του δώσεις αξία ..μην ασχολείσαι καθόλου μαζί του...προχώρησε τη ζωή σου μαζί με το παιδάκι σου σα να μην υπάρχει..όσο ασχολείσαι κακό στον εαυτό σου θα κάνεις και κατά συνέπεια στο μωράκι σου❤️
    • Κι εμένα ο μεγάλος 8,12 και 24 το είχε κάνει αλλά τώρα άλλαξε επειδή συνταγογραφειται...και δεν το θέλω με τίποτα βαρύ εμβόλιο για να το κάνουν τόσο μικρά..τελοσπαντων δεν έχουμε κι άλλη επιλογή😩
    • Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες  ευχαριστούμε ☺️ και η αλήθεια είναι φέτος δεν είχε πολλά παιδάκια για ιδιαίτερα και είχε αγχωθεί θα έπρεπε να βρει και πρωινή  άλλη δουλειά θα έψαχνε τον αλλο μήνα, έκανε λίγο υπομονή γιατί είχα το μωρό και ήθελα βοήθεια τώρα στην αρχή και μόλις θα έβγαινε ο μήνας θα έμπαινε στην διαδικασία και εχτές το απόγευμα σκάει το μνμ και πάθαμε σοκ .. καταρχάς δεν είχαμε καταλάβει στην αρχή αν τον πήρα  ή όχι 😂 έλεγε μάλλον με πήραν ; Έλεγα τώρα σοβαρά ; Μου λέει μάλλον ! Δεν ξέρω ! Κάτσε λέω να μάθουμε σίγουρα μην χαρούμε τζάμπα 😂  
    • Το ξέρω θα φάει ποινή η αλήθεια πως κάνει και μαθήματα ιδιαίτερα σε παιδεία λυκείου δηλαδή το εξασκεί το επάγγελμα  απλά τον προβληματίζει είναι το πόσο μακριά θα πάει οι δρόμοι εδώ είναι χάλια και θα τρώει πολλά λεφτά βενζίνη αλλά όπως λες θα έχει πιθανότητες του χρόνου να μπει και ίσως σε πιο κοντινό μέρος.. ελπίζουμε να ειναι από 45 λεπτά έστω 1,5 μαξ  Πρέπει να μιλήσει με την την δουλειά του να τους ενημερώσει ότι τον κάλεσαν να δούμε τι θα γίνει και με εκείνους και τι επιλογές υπάρχουν δεν θέλει να την αφήσει.. εγώ δεν δουλεύω και θα έχει και πολλά έξοδα τώρα με την θέση 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...