Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μόλις με πήραν και είχα πιάσει το ταμπλετ να σας γράψω! Και τα 4 είναι άριστα μας ειπαν! 2 ου βαθμού, δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό αλλά μου είπαν ότι είναι άριστα έμβρυα! Ξανά τέθηκε λίγο βιαστικά το δίλημμα τα αφήνουμε για βλαστοκυστες ή τα παγώνουμε σήμερα, και εκεί μου είπε η εμβρυολογος να ξέρετε δεν θα είναι και τα 4 βλαστοκυστες…μετά σκέφτηκα ότι έχω ήδη μεταφέρει βλαστοκυστες και δεν πέτυχε οπότε της είπα να τς παγώσουν σήμερα….δεν ξέρω αν έκανα καλά…

 

για υπέρηχο θα πάω μεσημέρι, πονάω βέβαια αλλά θα ;κάνω υπομονή γιατί τώρα το πρωί ο γιατρός είναι σε ωοληψιες κλπ και θέλανε να πάω στο παλιό κτίριο από τις 12 και μετά. 

💗💗💗💗

Μπράβο φιλενάδα, τέλεια τα πήγατε.

Στην θέση σου θα συζητούσα με τον γιατρό μήπως τα μετέφερα 3ων ημερών έτσι για την αλλαγή.

Είτε σε ζευγαράκια, είτε και τα 4 μαζί. Η ηλικία μας και το ιστορικό μη εμφύτευσης το καλύπτει.

Πάντως ισχύει και αυτό που είπε η @tina21 οταν με το καλό ειναι να κανετε ετ τα ξεπαγώνετε και τα αφηνετε τοτε να δείτε πόσα θα φτάσουν σε βλαστοκύστη. Εκεί βέβαια η αναμονή είναι χειρότερη γιατί θα μάθεις την ώρα της ΕΤ πόσα τα κατάφεραν.

Στην τελευταία μου ετ είχα 2 τριών ημερών κατεψυγμένα και τα ξεπάγωσαν την προηγούμενη μέρα να δουν αν θα φτάσουν σε βλαστοκύστη. Την ημερα της ΕΤ δηλαδή πήγα και δεν ήξερα αν θα έχω να μεταφέρω.

Τελικά τα κατάφερε το ένα ΒΒ που μου έδωσε την δεύτερη παλίνδρομη.

Περαστικά και από τον πόνο ελπίζω να μην είναι τίποτα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lucia79

Μπράβο κοριτσι μου! Τέλεια τα πήγατε! Ποσοστό επιτυχίας 100%

Θα πας να σε δουν κιόλας σε λίγο και όλα θα πάνε καλά! 

Ελπίζω να ρυθμίσεις σύντομα το θέμα με τη ρευματολόγο σου και να προχωρήσεις σε ετ όσο το δυνατόν γρηγορότερα! Νομίζω και εγω καλά έκανες και τα καταψυξατε τώρα. Το βλέπετε αργότερα πώς θα προχωρήσετε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Στην θέση σου θα συζητούσα με τον γιατρό μήπως τα μετέφερα 3ων ημερών έτσι για την αλλαγή.

Είτε σε ζευγαράκια, είτε και τα 4 μαζί. Η ηλικία μας και το ιστορικό μη εμφύτευσης το καλύπτει.

@BlackCat τι εννοείς με το "Η ηλικία μας και το ιστορικό μη εμφύτευσης το καλύπτει" ?

Πρέπει να συντρέχουν λόγοι για να κανουμε μεταφορα εμβρύων 3 ημερών και όχι βλαστοκύστες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@BlackCat τι εννοείς με το "Η ηλικία μας και το ιστορικό μη εμφύτευσης το καλύπτει" ?

Πρέπει να συντρέχουν λόγοι για να κανουμε μεταφορα εμβρύων 3 ημερών και όχι βλαστοκύστες;

Στον αριθμό εμβρύων που θα μεταφέρει αναφερόμουν όχι στο αν ειναι 3ημερών ή βλαστοκύστες.

Ο νόμος σε γυναίκες >40 με ιστορικό μη εμφύτευσης ή/και αποβολών επιτρέπει μεταφορά πάνω από 2 έμβρυα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Στον αριθμό εμβρύων που θα μεταφέρει αναφερόμουν όχι στο αν ειναι 3ημερών ή βλαστοκύστες.

Ο νόμος σε γυναίκες >40 με ιστορικό μη εμφύτευσης ή/και αποβολών επιτρέπει μεταφορά πάνω από 2 έμβρυα.

Α οκ δεν το κατάλαβα. Ευχαριστώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Είμαι πολύ χαρούμενη!!! Γονιμοποίηθηκαν ολααααα!!! Ο εμβρυολογος μου είπε Δευτέρα ετ, του λεω γιατρέ είμαστε σίγουρη οτι θα φτάσουν βλαστοκυστες? Και μου λέει τα ωάρια είναι ώριμα είναι πολλά και αυτό μας κάνει ασφάλεις.. για το σπέρμα ούτε λόγος 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Είμαι πολύ χαρούμενη!!! Γονιμοποίηθηκαν ολααααα!!! Ο εμβρυολογος μου είπε Δευτέρα ετ, του λεω γιατρέ είμαστε σίγουρη οτι θα φτάσουν βλαστοκυστες? Και μου λέει τα ωάρια είναι ώριμα είναι πολλά και αυτό μας κάνει ασφάλεις.. για το σπέρμα ούτε λόγος 😂😂😂

Τέλεια! Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Αντε, άντε να συνεχιζουμε δυναμικά! Θα δεις οτι θα έχεις πολλες βλαστοκύστες τη Δευτερα και θα βάλετε και μπολικες στην κατάψυξη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Είμαι πολύ χαρούμενη!!! Γονιμοποίηθηκαν ολααααα!!! Ο εμβρυολογος μου είπε Δευτέρα ετ, του λεω γιατρέ είμαστε σίγουρη οτι θα φτάσουν βλαστοκυστες? Και μου λέει τα ωάρια είναι ώριμα είναι πολλά και αυτό μας κάνει ασφάλεις.. για το σπέρμα ούτε λόγος 😂😂😂

Μπράβο Κατερινάκι, με καλό σπέρμα και μικρή ηλικία τα αποτελεσματα είναι πάντα θεαματικά.

Με το καλό η ΕΤ σου να πάνε όλα υπέροχα.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τέλεια! Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Αντε, άντε να συνεχιζουμε δυναμικά! Θα δεις οτι θα έχεις πολλες βλαστοκύστες τη Δευτερα και θα βάλετε και μπολικες στην κατάψυξη! 

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μπράβο Κατερινάκι, με καλό σπέρμα και μικρή ηλικία τα αποτελεσματα είναι πάντα θεαματικά.

Με το καλό η ΕΤ σου να πάνε όλα υπέροχα.💗

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!! Είμαι πολύ χαρούμενη!!! Βέβαια κάνω και αρνητικές σκέψεις παράλληλα αλλά προσπαθώ να τις αποβαλω! 14 Φεβρουαρίου θα κάνω ετ και αν τα καταφέρω θα βγάλω ενα απο τα πιο ερωτικα μωρα 😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!! Είμαι πολύ χαρούμενη!!! Βέβαια κάνω και αρνητικές σκέψεις παράλληλα αλλά προσπαθώ να τις αποβαλω! 14 Φεβρουαρίου θα κάνω ετ και αν τα καταφέρω θα βγάλω ενα απο τα πιο ερωτικα μωρα 😂😂😂 

Να, είδες τα μωρά της παρέας; Η @tina21 θα κάνει χοριακή τη Δευτέρα και θα έχει 2 βαλεντινακια και εσυ θα κάνεις την ετ τη Δευτερα που θα σου δώσει και εσενα 2 βαλαντινακια! 

Η επιτυχία ειναι δεδομένη κοριτσια μου! Να πάτε με χαμόγελο, αισιοδοξία και καλή και ερωτική διαθεση και θα δειτε ότι ολα θα πάνε τελεια! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να, είδες τα μωρά της παρέας; Η @tina21 θα κάνει χοριακή τη Δευτέρα και θα έχει 2 βαλεντινακια και εσυ θα κάνεις την ετ τη Δευτερα που θα σου δώσει και εσενα 2 βαλαντινακια! 

Η επιτυχία ειναι δεδομένη κοριτσια μου! Να πάτε με χαμόγελο, αισιοδοξία και καλή και ερωτική διαθεση και θα δειτε ότι ολα θα πάνε τελεια! 

 

@Κατεριναπαπκοριτσι τα πας πραγματικα περιφημα!!! φτου φτου μην σε ματιαξουμε!!

ααααχχχ μακαρι να ειναι θετικο την δευτερα! δεν νιωθω τπτ και αρχιζω και φοβαμαι! 

αλλα η αληθεια ειναι οτι ειμαι ηρεμη γτ ξερω οτι στην χειροτερο εχω παγωτινια να με περιμενουν....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Bingo (συ είπας….που το μαντέψεις ρε θηρίο?)

Εεεεεεεεε, είναι γνωστοί οι γιατροί στην πιάτσα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Litsadi είπε:

Γειά σας να κάνω μια ερώτηση πότε παίρνουμε χρήματα πίσω όταν πετύχουμε εξωσωματική ή όταν αποτύχει;

Παίρνουμε χρήματα για την προσπάθεια, ανεξαρτήτως του αποτελέσματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Γειά σας να κάνω μια ερώτηση πότε παίρνουμε χρήματα πίσω όταν πετύχουμε εξωσωματική ή όταν αποτύχει;

οταν εχεις περασει επιτροπη για φαρμακα και ολοκληρωσεις οωληψια και εμβρυομεταφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Γειά σας να κάνω μια ερώτηση πότε παίρνουμε χρήματα πίσω όταν πετύχουμε εξωσωματική ή όταν αποτύχει;

Παίρνεις χρήματα πίσω ανεξαρτήτου αποτελέσματος 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η tina21 είπε:

οταν εχεις περασει επιτροπη για φαρμακα και ολοκληρωσεις οωληψια και εμβρυομεταφορα

Μπορείς να πάρεις και μόνο για την μία πράξη τα μισά.

αν πχ κάνεις ωοληψία αλλά δεν προχωρήσεις σε ετ.

Η απόφαση της επιτροπής, οι αποδείξεις πληρωμής στο κέντρο και οι βεβαιώσεις για τις πράξεις που έκανες είναι προαπαιτούμενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μπορείς να πάρεις και μόνο για την μία πράξη τα μισά.

αν πχ κάνεις ωοληψία αλλά δεν προχωρήσεις σε ετ.

Η απόφαση της επιτροπής, οι αποδείξεις πληρωμής στο κέντρο και οι βεβαιώσεις για τις πράξεις που έκανες είναι προαπαιτούμενα.

Και που πρέπει να πάω;άν μπορέσω να πάρω έστω και λίγα θα είναι τέλεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μπορείς να πάρεις και μόνο για την μία πράξη τα μισά.

αν πχ κάνεις ωοληψία αλλά δεν προχωρήσεις σε ετ.

Η απόφαση της επιτροπής, οι αποδείξεις πληρωμής στο κέντρο και οι βεβαιώσεις για τις πράξεις που έκανες είναι προαπαιτούμενα.

ααα αυτο δεν το ηξερα! ενδιαφερον! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Θα ψαξω και εκεί μήπως βρω κάτι. Πρωί ή απόγευμα δεν με πειράζει, τα κανονίζω με τη δουλειά. Στην τελική αν δεν βρω θα πάω ιδιωτικά για να ειμαι σίγουρη ότι το τσέκαρα και αυτό. Θα προτιμούσα βέβαια στον Άγιο Σαββα γιατί ειναι εξειδικευμένο νοσοκομειο, αλλά οκ. 

Έχει δικαιο η @BlackCat. Εγώ πήγα στο ΚΗΝ (Ν. Κουρκουλος) απόγευμα. Το έκλεισα στο 1535. Μου έβγαλαν παραπεμπτικό εκείνη την ώρα, έκανα και υπέρηχο και ψηφιακή. Ο γιατρός εκεί μου είπε τα αποτελέσματα και δεν πλήρωσα τίποτα. Μια χαρά όλα. Αυτό να κάνεις. Απογευματινά έχει συχνά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Και που πρέπει να πάω;άν μπορέσω να πάρω έστω και λίγα θα είναι τέλεια 

Πρέπει να βρεις τον ΕΟΠΥ που ανήκεις και να κλεισεις ραντεβού.

Χρειάζεσαι μαζί σου τα εξής:

  • Απόφαση της επιτροπής εξωσωματικής
  • Βεβαιώσεις από το κέντρο πότε έκανες ωοληψία και πότε ετ
  • Αποδείξεις πληρωμών απο τα λεφτά που έδωσες στο κέντρο για ωοληψία και ετ
  • το IBAN του λογαριασμού σου
  • ταυτότητα & αμκα

Αν πας και για τις δυο πράξεις είναι περίπου 350 ευρώ αν πας για την μια τα μισα.

Οταν πάρεις τηλ επιβεβαίωσε τα δικαιολογητικά που χρειάζεται να έχεις μαζί σου μήπως έχει αλλάξει κάτι.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Μόλις με πήραν και είχα πιάσει το ταμπλετ να σας γράψω! Και τα 4 είναι άριστα μας ειπαν! 2 ου βαθμού, δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό αλλά μου είπαν ότι είναι άριστα έμβρυα! Ξανά τέθηκε λίγο βιαστικά το δίλημμα τα αφήνουμε για βλαστοκυστες ή τα παγώνουμε σήμερα, και εκεί μου είπε η εμβρυολογος να ξέρετε δεν θα είναι και τα 4 βλαστοκυστες…μετά σκέφτηκα ότι έχω ήδη μεταφέρει βλαστοκυστες και δεν πέτυχε οπότε της είπα να τς παγώσουν σήμερα….δεν ξέρω αν έκανα καλά…

 

για υπέρηχο θα πάω μεσημέρι, πονάω βέβαια αλλά θα ;κάνω υπομονή γιατί τώρα το πρωί ο γιατρός είναι σε ωοληψιες κλπ και θέλανε να πάω στο παλιό κτίριο από τις 12 και μετά. 

Στο ειπα οτι θα ειναι κ τα 4 τελεια αντε ρε μπραβο αυτα ηταν σουπερ νεα ευχομαι να εισαι οκ κοριτσαρα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Γειά σας να κάνω μια ερώτηση πότε παίρνουμε χρήματα πίσω όταν πετύχουμε εξωσωματική ή όταν αποτύχει;

Κ στις δυο περιπτωσεις αρκει να εχεις περασει απο επιτροπη για τα φαρμακα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Σε ευχαριστώ καλή μου, θα πάω σίγουρα, έχω πρηστεί κιόλας, η κοιλιά μου είναι τούμπανο, φαντάσου είχα πάει στη λογίστρια νωρίτερα και ξεκούμπωσα το τζιν γιατί δεν άντεχα….ελπίζω να μην είναι αυτό που λες αλλά αγχώθηκα τώρα λίγο. Πρέπει να πίνω πολύ νερό? Και όχι αλάτι, ασπράδια αυγού κλπ..τα γνωστά δλδ

η αλήθεια είναι τους ρώτησα όταν έφευγα τη Δευτέρα αλλά ήταν πολύ χαλαροί και τους φάνηκε και περίεργο που ρώταγα…

 

στις πριν 15 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι τα γνωστά...τα ασπράδια αυγού βοηθάνε πολύ. Εμένα μου έβαλαν ορο και λιποπρωτεινες που περιέχουν ασπράδια αυγού. Κοίτα στην χειρότερη ακόμα και αυτό να είναι, θα το προλάβεις νωρίς και όλα καλά θα είναι.  Μια ενόχληση θα έχεις για λίγες μέρες ακόμα και μετά όλα θα είναι τέλεια! Και πάλι μπορεί να μην είναι απολύτως τίποτα. Τόσες ορμόνες που παίρνουμε λογικό είναι και το πρήξιμο και όλα. Τζιν? Α εγώ τα τζιν από τότε που ξεκίνησα τη διαδικασία τα έχω κόψει. Κολαν, φούτερ και sneakers.  Παλιμπαιδισμος εξ ανάγκης! 😁

Μακάρι να μπορούσα να φοράω κολάν.... αλλά δεν μπορώ να έρθω έτσι για δουλειά. Τζιν και εγώ, όπως η @Lucia79... και με το που κάθομαι ανοίγω κουμπι. Με τα όλα που είχα κάνει και πάρει την κοιλιά μου δεν την έχασα. έμεινε εκεί φουσκωμένη πρησμένη. Τα tailor παντελόνια μου αρέσουν, αλλά δεν τα βρίσκω πουθενα αυτό τον καιρό και αυτά που είχα βρει είναι τα λάστιχα τόσο στενα σε σχέση με το υπόλοιπο... μέχρι που σκέφτηκα να πάρω παντελόνι εγκυμοσύνης. αλλά....

@Lucia79 συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...