Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

 

Σε καρδουλώνω γιατί καρδούλες γιοκ ❤️❤️❤️

Αν δεν τρολάρω και λίγο δεν βγαίνει μάνα μου.

Είχα και άγχος μην τον πάρει τον άντρα μου ο ύπνος στο αμάξι και λέω έχει γούστο!!

 

Κ εγώ το ίδιο! Ξέμεινα! 💚💚💚💚💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μπράβο ρε αγάπη, πολύ χαίρομαι με τα 3 αυγουλάκια! Να δεις που θα είναι τυχερά! Αυτό με το να ξαναπάς μέρες μετά δεν το έχω ξανακούσει είναι η αλήθεια αλλά για να στο πουν κάτι θα ξέρουν. Μήπως ήταν πολύ μικρότερα τα άλλα γι αυτό δεν στα πήρε σήμερα? Φαντάσου να ξαναεχεις ωοληψια και να παρεις άλλα 2-3, ε ρε πανηγύρια! Εκεί νομίζω θα την πέσεις εσυ στον καρδιολόγο από τη χαρά σου 🤣 ( καλά ΟΧΙ, λέμε καμία @@@@κια να περνάει η ώρα)..

Φαντάζεσαι να τον κυνηγάω με το στηθοσκόπιο και το νεγκλιζέ ρομπάκι για να τον αγκαλιάσω????????

χαχαχαχαχαχαχα Θα πει ΤΙΝΑΦΤΟΡΕ!!!

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kiddo είπε:

Μπράβο κοριτσάρα μου!!!!! 😍😍😍😍😍 Με το καλό ποιοτικά εμβρυακια να γίνουν και τα 3 θα ευχηθώ!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ Ναι εννοείται αν σου είπαν να ξαναπάς, να πάς! Μίλησε και με το γιατρό σου να δείς τι θα πει.. Το έχω ξανακουσει για μικρότερα ωαριακια που τα πήραν λίγες μέρες πιο μετά (δεν έχω προσωπική εμπειρία φυσικά..) νομίζω η @Nefeliap έχει εμπειρία σε φυσικό κύκλο όμως που πήραν ένα δεύτερο λίγες μέρες μετά και έγινε βλαστοκύστη!

Υπαρχηγέ μου σε ευχαριστώ αλλά με προβλημάτισαν γιατί τώρα ήμουν σε φυσικό τροποποιημένο οπότε θεωρώ ότι ήταν ελεγχόμενο. Τεσπά είδωμεν ,σήμερα έχω χαρά για αυτά τα 3, συνήλθα γρήγορα και βλέπουμε αύριο μπορεί να κλαίω αλλά θα  με σηκώσετε το χούμε🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας συντρόφισσες!

Είμαι καινούργια στο thread αλλα μάλλον θα μείνω γιατι βλεπω εξωσωματική στο άμεσο μέλλον…

Δυο γυναικολόγοι μετα απο προσπάθεια σχεδόν δυο χρόνων μου πρότειναν να περιμενω μερικούς μήνες ακομα (γιατι ειχα καλές  εξετάσεις με τον σύντροφο μου και ειχα μείνει έγκυος προ δυόμισι χρονων) και μετα να παω για εξωσωματική. Πηγα και στον τρίτο γιατρό ο οποιος σε αυτο τον κύκλο μου είπε πως μαλλον δεν θα κανω ωορρηξία γιατι δεν ειδε κυρίαρχο ωάριο. Αυτος μου πρότεινε άμεσα να κανω σπερματεγχισεις και αν δεν δουλέψουν να παω για εξωσωματική.

Τρομαξα πολυ, γιατι δεν εχω ξαναχάσει περίοδο ποτε, και θεωρούσα πως ενώ ειμαι 38,5 χρονων, εχω καλές εξετάσεις και ΑΜΗ οπότε αυτο θα αργήσει να συμβει. Σας εχει τύχει εσάς να χάσετε περίοδο; Σκεφτομουν να κανω εξωσωματική σε φυσικο κύκλο, αλλα με αυτο το δεδομένο μηπως ειναι αδύνατο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Φαντάζεσαι να τον κυνηγάω με το στηθοσκόπιο και το νεγκλιζέ ρομπάκι για να τον αγκαλιάσω????????

χαχαχαχαχαχαχα Θα πει ΤΙΝΑΦΤΟΡΕ!!!

Υπαρχηγέ μου σε ευχαριστώ αλλά με προβλημάτισαν γιατί τώρα ήμουν σε φυσικό τροποποιημένο οπότε θεωρώ ότι ήταν ελεγχόμενο. Τεσπά είδωμεν ,σήμερα έχω χαρά για αυτά τα 3, συνήλθα γρήγορα και βλέπουμε αύριο μπορεί να κλαίω αλλά θα  με σηκώσετε το χούμε🥰

Όλα θα πάνε καλά ρε!!!! Μη φοβάσαι τίποτα!! Πάμε δυνατά και με θετική ενέργεια!! Το έτος μπήκε πολύ δυναμικά και με πολλά θετικά!! Έρχεται και η σειρά σου κοριτσάκι μου και της @Lucia79 μας!! Όλες θα τα καταφέρουμε φέτος!! 😘😍😍😍♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@BlackCat

Αρχηγέ μας! Εύχομαι να γονιμοποιηθουν και τα 3 και να γίνουν  υπεροχες βλαστοκυστες! Αλλά ο, τι και να γίνει... μην ξεχνιόμαστε το αγοράκι σου σε περιμένει! Όσο για το άλλο ωάριο που σου ειπαν να ξαναπάς...και σε αυτό πρωτοπορος! Πήγαινε δεν έχεις να χάσεις κάτι. Τόση ταλαιπωρία περνάμε, κάνε ένα κουράγιο ακόμα. Από τα αναπάντεχα προκύπτουν τα καλύτερα! Περιμένουμε με αγωνία αύριο τα νέα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Όλα θα πάνε καλά ρε!!!! Μη φοβάσαι τίποτα!! Πάμε δυνατά και με θετική ενέργεια!! Το έτος μπήκε πολύ δυναμικά και με πολλά θετικά!! Έρχεται και η σειρά σου κοριτσάκι μου και της @Lucia79 μας!! Όλες θα τα καταφέρουμε φέτος!! 😘😍😍😍♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Διαβάζω και το parents το θετικό σερί που έχουν τα κορίτσια εκεί και έχω πάθει τρα λα λα.

Διαβάζω χρόνια και τέτοιο σερί θετικών χοριακών δεν έχει ξαναγίνει. 

Μακάρι για όλες μας να είναι μια χρονιά ευλογημένη 🙏

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@BlackCat

Αρχηγέ μας! Εύχομαι να γονιμοποιηθουν και τα 3 και να γίνουν  υπεροχες βλαστοκυστες! Αλλά ο, τι και να γίνει... μην ξεχνιόμαστε το αγοράκι σου σε περιμένει! Όσο για το άλλο ωάριο που σου ειπαν να ξαναπάς...και σε αυτό πρωτοπορος! Πήγαινε δεν έχεις να χάσεις κάτι. Τόση ταλαιπωρία περνάμε, κάνε ένα κουράγιο ακόμα. Από τα αναπάντεχα προκύπτουν τα καλύτερα! Περιμένουμε με αγωνία αύριο τα νέα σας!

Κλωσσούλα μου γλυκιά σε ευχαριστώ τόσο πολύ.

Χάιδευε κοιλίτσα και μίλα τους ακούνε αυτά το ξέρω (προφανώς και όχι αλλά μου αρέσει σαν σκέψη 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lavender είπε:

Γειά σας συντρόφισσες!

Είμαι καινούργια στο thread αλλα μάλλον θα μείνω γιατι βλεπω εξωσωματική στο άμεσο μέλλον…

Δυο γυναικολόγοι μετα απο προσπάθεια σχεδόν δυο χρόνων μου πρότειναν να περιμενω μερικούς μήνες ακομα (γιατι ειχα καλές  εξετάσεις με τον σύντροφο μου και ειχα μείνει έγκυος προ δυόμισι χρονων) και μετα να παω για εξωσωματική. Πηγα και στον τρίτο γιατρό ο οποιος σε αυτο τον κύκλο μου είπε πως μαλλον δεν θα κανω ωορρηξία γιατι δεν ειδε κυρίαρχο ωάριο. Αυτος μου πρότεινε άμεσα να κανω σπερματεγχισεις και αν δεν δουλέψουν να παω για εξωσωματική.

Τρομαξα πολυ, γιατι δεν εχω ξαναχάσει περίοδο ποτε, και θεωρούσα πως ενώ ειμαι 38,5 χρονων, εχω καλές εξετάσεις και ΑΜΗ οπότε αυτο θα αργήσει να συμβει. Σας εχει τύχει εσάς να χάσετε περίοδο; Σκεφτομουν να κανω εξωσωματική σε φυσικο κύκλο, αλλα με αυτο το δεδομένο μηπως ειναι αδύνατο;

Καλησπέρα και καλώς ήρθες! Σε πολλές κοπέλες τύχαινε να μην κάνουν ωορηξια σε κάποιο κύκλο, μην σε αγχώνει αυτό.  Εγώ θα σου πρότεινα, αν αποφασίσεις να πας τελικά με υποβοηθουμενη αναπαραγωγή,  να επιλέξεις κατευθείαν εξωσωματικη και μην χάνεις τον  χρόνο σου και χρήματα με σπερματεγχυσεις. Η σπερματεγχυση συνιστάται σε κοπέλες έως 35 χρονων και με πολύ καλό σπερμα. Οι πιθανότητες σε σχέση με τη φυσική σύλληψη είναι περίπου 10% παραπάνω, φτάνει σχεδόν στο 25%.

Δεν θέλεις να πάρεις ενέσεις για αυτό σκέφτεσαι τον φυσικό κύκλο?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Διαβάζω και το parents το θετικό σερί που έχουν τα κορίτσια εκεί και έχω πάθει τρα λα λα.

Διαβάζω χρόνια και τέτοιο σερί θετικών χοριακών δεν έχει ξαναγίνει. 

Μακάρι για όλες μας να είναι μια χρονιά ευλογημένη 🙏

Κλωσσούλα μου γλυκιά σε ευχαριστώ τόσο πολύ.

Χάιδευε κοιλίτσα και μίλα τους ακούνε αυτά το ξέρω (προφανώς και όχι αλλά μου αρέσει σαν σκέψη 😂

Αυτή τη φορά είμαι αλανιάρα κότα!!! Έχω φάει και τόσα αυγα ελευθέρας βοσκης τον τελευταίο μήνα που μάλλον με έχει επηρεάσει! 🤣

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες! Σε πολλές κοπέλες τύχαινε να μην κάνουν ωορηξια σε κάποιο κύκλο, μην σε αγχώνει αυτό.  Εγώ θα σου πρότεινα, αν αποφασίσεις να πας τελικά με υποβοηθουμενη αναπαραγωγή,  να επιλέξεις κατευθείαν εξωσωματικη και μην χάνεις τον  χρόνο σου και χρήματα με σπερματεγχυσεις. Η σπερματεγχυση συνιστάται σε κοπέλες έως 35 χρονων και με πολύ καλό σπερμα. Οι πιθανότητες σε σχέση με τη φυσική σύλληψη είναι περίπου 10% παραπάνω, φτάνει σχεδόν στο 25%.

Δεν θέλεις να πάρεις ενέσεις για αυτό σκέφτεσαι τον φυσικό κύκλο?

 

Ναι, δεν θελω να μπλέξω με σπερματεγχισεις, ηδη εχω υποφέρει αρκετά. Τον φυσικο κύκλο τον σκεφτομαι γιατι εχω τρομάξει πολυ για αυτα που ακουγονται για την εξωσωματική και τον καρκίνο του στήθους και των ωοθηκών…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Διαβάζω και το parents το θετικό σερί που έχουν τα κορίτσια εκεί και έχω πάθει τρα λα λα.

Διαβάζω χρόνια και τέτοιο σερί θετικών χοριακών δεν έχει ξαναγίνει. 

Μακάρι για όλες μας να είναι μια χρονιά ευλογημένη 🙏

Κλωσσούλα μου γλυκιά σε ευχαριστώ τόσο πολύ.

Χάιδευε κοιλίτσα και μίλα τους ακούνε αυτά το ξέρω (προφανώς και όχι αλλά μου αρέσει σαν σκέψη 😂

Καλές γονιμοποιησεις!!!! Να πανε ολα καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Κορίτσια μου,  @BlackCat και @Lucia79 τα νεα σας ακούγονται περίφημα,  ακόμα πιο περίφημα βλέπω πως είστε αισιόδοξες και χαίρομαι παααρα πολύ για αυτό! Μπράβο βρε  κορίτσι μου! Εύχομαι τα καλύτερα,  να φωλιασουν στις κοιλιτσες σας τα εμβρυακια σας ❤❤ 

Κορίτσια εγώ Τετάρτη μπαίνω για οωληψια, 8 και 15 το πρωί να είμαι εκεί!!! Οι ωοθήκες Μου στο σημερινό υπέρηχο κοντεύουν να ακουμπήσουν η μια την άλλην.. επιτέλους τέλος οι ενέσεις για την διέγερση! Βάλτε με στο τυχερό σας πονακι 9/2/22 οωληψια πρώτα ο θεούλης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lavender είπε:

Ναι, δεν θελω να μπλέξω με σπερματεγχισεις, ηδη εχω υποφέρει αρκετά. Τον φυσικο κύκλο τον σκεφτομαι γιατι εχω τρομάξει πολυ για αυτα που ακουγονται για την εξωσωματική και τον καρκίνο του στήθους και των ωοθηκών…

Συμφωνώ με την φίλη μου @twinkletwinlkle

Για τον φόβο σου που είναι απόλυτα κατανοητός και όλες τον έχουμε σκεφτεί αρμόδιος είναι να σου απαντήσει ο μαστολόγος. Εγώ ξεκίνησα στα 35 και πριν ξεκινήσω εξωσωματική ο τότε γυναικολόγος μου την μαστογραφία την είχε προ απαιτούμενη πριν ξεκινήσω διεγέρσεις -χωρίς να έχω ιστορικό .

Από τότε μέχρι σήμερα στα 41 μου με παρακολουθεί μαστολόγος , κάνω υπερήχους κάθε 6μήνες και μαστογραφία πλέον ετησίως , μου έχει πει την γνώμη του σχετικά με τις διεγέρσεις και αυτόν ακολουθώ σε αυτό το κομμάτι. 

Επιπλέον το Τεστ ΠΑΠ ετησίως.

Η υπογονιμότητα είναι πολυπαραγοντική και θέλει εξειδικευμένους ειδικούς ο καθένας στον τομεά του. Δεν αρκεί δηλαδή μονο γυναικολόγος - εξωσωματιστής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lucia79 μου & @BlackCat μου,

χάρηκα πολύ με όσα διάβασα και πιστεύω πως όλα καλά θα πάνε και για τις δυο σας. Εν το μεταξύ διαβάζω για ρόμπες κτλ και έχω να πω πως στο κέντρο που είχα κάνει εγώ τότε τις ετ μου είχαν πει να φέρω μια νυχτικιά καλά πλυμένη. Δεν είχαν ρόμπες και πήρα T-Shirt του συζύγου για να είναι σαν νυχτικιά. Και πήραν και τόσα λεφτα....🤷‍♀️ 

Εύχομαι να σας πάνε όλα καλά ❤️❤️❤️❤️

@Lavender καλή επιτυχία σε όλα που θα κάνεις απο εδώ και πέρα. Να ξέρεις, μπορεί να μην κάνεις κάθε μήνα ωορρηξία έχει να κάνει με πολλά... αλλά είναι σύνηθες φαινόμενο, όπως το πιο σύνηθες η ψυχολογία και η καθημερινότητα. Συμφωνώ με την @twinkletwinlkle να μην χάνεις χρόνο με σπερματεγχύσεις. Αν πάλι θέλεις, κάνε μόνο μια, μιας και συνηθίζεται πριν την εξωσωματική. Και επίσης ότι θέλεις για εξωσωματική θα ρωτήσεις εδω, μην βρεθείς χωρίς γνώσεις όπως εγώ και δώσεις τσάμπα τόσα λεφτά!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Libra81 είπε:

Καλές γονιμοποιησεις!!!! Να πανε ολα καλα!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ, να έχουμε όλες καλά νέα σύντομα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

 

 

 

 

Κορίτσια σας υπέρ ευχαριστούμε όλες για τη στήριξη!!! Μου τελείωσαν ήδη οι καρδούλες για σήμερα οποτε σας βάζω εδώ πολλές! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️
μου φαίνεται απίστευτο ότι έχω ηδη γυρίσει σπίτι! Ήμουν εκεί στις 7.15 και όλα πήγαν ρολόι, πήραμε 4 ωάρια τελικά (ένα ωοθυλάκιο ήταν τζουφιο) και αύριο περιμένω ενημέρωση από τους εμβρυολογους. Πάμε για κατάψυξη σε όλα (ελπίζω δλδ να υπάρχει έστω ένα έμβρυο). 
Η εμπειρία μου πάντως από το κέντρο είναι άριστη, δεν περίμενα καθόλου, μας βάλανε και ξεντυθήκαμε σε ένα ομολογουμένως στενό χώρο με ντουλαπάκια και μετά μας πέρασαν σε ένα υπέρ κυριλέ σαλονάκι με ροζ καναπέδες όπου περίμεναμε κανενα τέταρτο με τις ρομπιτσες μας (από χοντρό γαλάζιο ύφασμα και καθόλου see through), και εκεί σε αυτό το σαλονάκι ήρθε άκουσον άκουσον μια ψυχολόγος και μας έπιασε την κουβέντα να χαλαρώσουμε λίγο!!!! Μετά από 15 λεπτά (που με την πάρλα της ψυχολόγου θα ήθελα να έχω κ άλλο χρόνο στην αναμονή) με πήγαν στο χώρο της ωοληψιας, όλοι ευγενέστατοι, μετά ξύπνησα σε ένα χώρο με κρεβάτια που γύρω γύρω είχαν κουρτίνες για να σε απομονώνουν από τις διπλανές και σιγά σιγά συνήλθα και εκεί που συνερχόμουνα ξαναήρθε η ψυχολόγος και μου είπε ότι μπορώ να της απευθυνθώ και να κάνουμε και κάποιες συναντήσεις μέχρι την εμβρυομεταφορα για να είμαι ήρεμη. Μετά ντύθηκα, ο άντρας μου είχε ήδη δώσει σπερμα και πήγε λογιστήριο, είδαμε λίγο το γιατρο για μια σύντομη ενημέρωση και στις 10 παρά 10 ειχαμε ήδη φύγει!!!
Εγώ τώρα ξέρετε, μαθημένη στα 8ωρα που κλείναμε στο άλλο κέντρο, έχω εντυπωσιαστεί με όλα αυτα! Φυσικά το σημαντικότερο είναι να έχουμε κανενα έμβρυο….

Καλή επιτυχία!!! Λογικό να εντυπωσιάζεσαι!!!! Μια χαρά θα πάνε όλα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια μου,  @BlackCat και @Lucia79 τα νεα σας ακούγονται περίφημα,  ακόμα πιο περίφημα βλέπω πως είστε αισιόδοξες και χαίρομαι παααρα πολύ για αυτό! Μπράβο βρε  κορίτσι μου! Εύχομαι τα καλύτερα,  να φωλιασουν στις κοιλιτσες σας τα εμβρυακια σας ❤❤ 

Κορίτσια εγώ Τετάρτη μπαίνω για οωληψια, 8 και 15 το πρωί να είμαι εκεί!!! Οι ωοθήκες Μου στο σημερινό υπέρηχο κοντεύουν να ακουμπήσουν η μια την άλλην.. επιτέλους τέλος οι ενέσεις για την διέγερση! Βάλτε με στο τυχερό σας πονακι 9/2/22 οωληψια πρώτα ο θεούλης! 

 

Επιτροπή📅

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@renata1986 ?

@Κατεριναπαπ 09/02 🤞

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Litsadi ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

 

@Zeta. 09/02

@twinkletwinlkle 17/02

@tina21 14/02

 

Με το καλό κορίτσι μου @Κατεριναπαπ, να πάνε όλα τέλεια.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

@Lucia79 μου & @BlackCat μου,

χάρηκα πολύ με όσα διάβασα και πιστεύω πως όλα καλά θα πάνε και για τις δυο σας. Εν το μεταξύ διαβάζω για ρόμπες κτλ και έχω να πω πως στο κέντρο που είχα κάνει εγώ τότε τις ετ μου είχαν πει να φέρω μια νυχτικιά καλά πλυμένη. Δεν είχαν ρόμπες και πήρα T-Shirt του συζύγου για να είναι σαν νυχτικιά. Και πήραν και τόσα λεφτα....🤷‍♀️ 

Εύχομαι να σας πάνε όλα καλά ❤️❤️❤️❤️

@Lavender καλή επιτυχία σε όλα που θα κάνεις απο εδώ και πέρα. Να ξέρεις, μπορεί να μην κάνεις κάθε μήνα ωορρηξία έχει να κάνει με πολλά... αλλά είναι σύνηθες φαινόμενο, όπως το πιο σύνηθες η ψυχολογία και η καθημερινότητα. Συμφωνώ με την @twinkletwinlkle να μην χάνεις χρόνο με σπερματεγχύσεις. Αν πάλι θέλεις, κάνε μόνο μια, μιας και συνηθίζεται πριν την εξωσωματική. Και επίσης ότι θέλεις για εξωσωματική θα ρωτήσεις εδω, μην βρεθείς χωρίς γνώσεις όπως εγώ και δώσεις τσάμπα τόσα λεφτά!! 

 

Έλα τώρα αλήθεια? Σε ιδιωτικό κέντρο ΔΕΝ είχαν ρόμπες???????????

Μη τα σκέφτεσαι τώρα περασμένα ξεχασμένα, νέα αρχή , νέος γιατρός , νέο κέντρο και όλα θα πάνε τέλεια.

❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@BlackCat, @Lucia79 Καλές γονιμοποιήσεις και άιντε να συρετε και εσεις το χορό!!!!!!!!!!!

@twinkletwinlkle Κλω κλω κλω και οοοομμμμμμμ και ζεν και αραχτη και ξεκουραστη! Ειναι μπόμπα λεμε το 2022.

@Kiddo εσύ ξέρεις,,,,εκεί με τα υγιεινά σου,,,φάε για όλες μας τα σωστα γιατί εγώ τουλα΄χιστον ,,,μεγάλη αρκούδα στο να μην υπακουω τα πρεπει και τα ξαναπρεπει! 

@Vasilique συγκίνηση,,,, ήγκικεν η ώρα της συνάντησης - έρωτας ???? πωπωωωω τα "ψαράκια" έρχονται!!!!!!!! Με το καλό κοριτσι μου να μας δωσεις και αλλη συγκίνηση με τον ερχομό τους! 

Εγώ κορίτσια , απολαμβάνω "χάσιμο" απο την προγεστερόνη,,,μιλάμε είμαι μονιμα χαμογελαστη , ζαλισμενη, ετοιμη για υπνο αλλα με χαμογελο ευτυχιας,,,,λεω να τα κρατησω σε μονιμη βαση,,,ευφραίνουν καρδία ρε παιδακι μου!!!!!!!! αχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η condios είπε:

@BlackCat, @Lucia79 Καλές γονιμοποιήσεις και άιντε να συρετε και εσεις το χορό!!!!!!!!!!!

@twinkletwinlkle Κλω κλω κλω και οοοομμμμμμμ και ζεν και αραχτη και ξεκουραστη! Ειναι μπόμπα λεμε το 2022.

@Kiddo εσύ ξέρεις,,,,εκεί με τα υγιεινά σου,,,φάε για όλες μας τα σωστα γιατί εγώ τουλα΄χιστον ,,,μεγάλη αρκούδα στο να μην υπακουω τα πρεπει και τα ξαναπρεπει! 

@Vasilique συγκίνηση,,,, ήγκικεν η ώρα της συνάντησης - έρωτας ???? πωπωωωω τα "ψαράκια" έρχονται!!!!!!!! Με το καλό κοριτσι μου να μας δωσεις και αλλη συγκίνηση με τον ερχομό τους! 

Εγώ κορίτσια , απολαμβάνω "χάσιμο" απο την προγεστερόνη,,,μιλάμε είμαι μονιμα χαμογελαστη , ζαλισμενη, ετοιμη για υπνο αλλα με χαμογελο ευτυχιας,,,,λεω να τα κρατησω σε μονιμη βαση,,,ευφραίνουν καρδία ρε παιδακι μου!!!!!!!! αχαχαχαχα 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Εντάξει εσύ το έχεις πάει σε άλλο level!!

Δεν σε μπορώ , σε αγαπώ!!

Θα αρχίσω να κουμπώνω utro πριν την ώρα μου για να φτάσω το level ευεξίας σου😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

@Lucia79 μου & @BlackCat μου,

χάρηκα πολύ με όσα διάβασα και πιστεύω πως όλα καλά θα πάνε και για τις δυο σας. Εν το μεταξύ διαβάζω για ρόμπες κτλ και έχω να πω πως στο κέντρο που είχα κάνει εγώ τότε τις ετ μου είχαν πει να φέρω μια νυχτικιά καλά πλυμένη. Δεν είχαν ρόμπες και πήρα T-Shirt του συζύγου για να είναι σαν νυχτικιά. Και πήραν και τόσα λεφτα....🤷‍♀️ 

Εύχομαι να σας πάνε όλα καλά ❤️❤️❤️❤️

@Lavender καλή επιτυχία σε όλα που θα κάνεις απο εδώ και πέρα. Να ξέρεις, μπορεί να μην κάνεις κάθε μήνα ωορρηξία έχει να κάνει με πολλά... αλλά είναι σύνηθες φαινόμενο, όπως το πιο σύνηθες η ψυχολογία και η καθημερινότητα. Συμφωνώ με την @twinkletwinlkle να μην χάνεις χρόνο με σπερματεγχύσεις. Αν πάλι θέλεις, κάνε μόνο μια, μιας και συνηθίζεται πριν την εξωσωματική. Και επίσης ότι θέλεις για εξωσωματική θα ρωτήσεις εδω, μην βρεθείς χωρίς γνώσεις όπως εγώ και δώσεις τσάμπα τόσα λεφτά!! 

 

Σε ευχαριστω πολυ κορίτσι ❤️
 

Σε αυτη τη φάση ενημερώνομαι για κλινικές εξωσωματικής. Η γυναικολόγος μου είναι στο ΛΗΤΩ και συνεργάζεται με έναν Γιατρό εκει που κάνει εξωσωματική ονόματι Μιχ@λοπουλο. Το ΛΗΤΩ θεωρείται καλό για εξωσωματική; Εχει καλο εργαστήριο και εμβρυολογο;

Θα ηθελα να παω σε μια κλινική/ νοσοκομείο που να εχει μεν καλο εργαστηριο και εμβρυολογο, αλλα να ειναι και ανθρώπινα, να εξηγούν τι σου κανουν και να ειναι πολυ προσεκτικοί με τα φάρμακα, να μην σε μπουκώνουν χωρίς λόγο. Γιατι τα φοβαμαι πολυ. Ποιες κλινικές/γιατρούς θα προτείνατε;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η condios είπε:

@BlackCat, @Lucia79 Καλές γονιμοποιήσεις και άιντε να συρετε και εσεις το χορό!!!!!!!!!!!

@twinkletwinlkle Κλω κλω κλω και οοοομμμμμμμ και ζεν και αραχτη και ξεκουραστη! Ειναι μπόμπα λεμε το 2022.

@Kiddo εσύ ξέρεις,,,,εκεί με τα υγιεινά σου,,,φάε για όλες μας τα σωστα γιατί εγώ τουλα΄χιστον ,,,μεγάλη αρκούδα στο να μην υπακουω τα πρεπει και τα ξαναπρεπει! 

@Vasilique συγκίνηση,,,, ήγκικεν η ώρα της συνάντησης - έρωτας ???? πωπωωωω τα "ψαράκια" έρχονται!!!!!!!! Με το καλό κοριτσι μου να μας δωσεις και αλλη συγκίνηση με τον ερχομό τους! 

Εγώ κορίτσια , απολαμβάνω "χάσιμο" απο την προγεστερόνη,,,μιλάμε είμαι μονιμα χαμογελαστη , ζαλισμενη, ετοιμη για υπνο αλλα με χαμογελο ευτυχιας,,,,λεω να τα κρατησω σε μονιμη βαση,,,ευφραίνουν καρδία ρε παιδακι μου!!!!!!!! αχαχαχαχα 

Καρδούλες για τις όμορφες ευχές σου γλυκομίλητο κορίτσι μου! Όσες ευχές μας έχεις δώσει να γυρίσουν κ να πέσουν πάνω σου διπλές! 💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚

Μια χαρά σε βρίσκω! Keep smiling my dear! Σήμερα θα είναι από τα utro, αύριο από αυτό που περιμένεις με τόση λαχτάρα! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lavender είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κορίτσι ❤️
 

Σε αυτη τη φάση ενημερώνομαι για κλινικές εξωσωματικής. Η γυναικολόγος μου είναι στο ΛΗΤΩ και συνεργάζεται με έναν Γιατρό εκει που κάνει εξωσωματική ονόματι Μιχ@λοπουλο. Το ΛΗΤΩ θεωρείται καλό για εξωσωματική; Εχει καλο εργαστήριο και εμβρυολογο;

Θα ηθελα να παω σε μια κλινική/ νοσοκομείο που να εχει μεν καλο εργαστηριο και εμβρυολογο, αλλα να ειναι και ανθρώπινα, να εξηγούν τι σου κανουν και να ειναι πολυ προσεκτικοί με τα φάρμακα, να μην σε μπουκώνουν χωρίς λόγο. Γιατι τα φοβαμαι πολυ. Ποιες κλινικές/γιατρούς θα προτείνατε;

 

 

Δεν το ξέρω το συγκεκριμένο αν είναι καλο για εξωσωματική. Δες το, ψαξε το και μάθε για τον γιατρό της εξωσωματικής. Γκούγκαλρε για το κέντρο εκεί και γενικά ρώτα. Εγώ έφυγα απο τον δικό μου, έχασα τόσο χρόνο....!!!!! Και έψαξα και ρώτησα και εδώ με΄σα και γνωστές..... κατέληξα να δω 3 με τους οποίους και μίλησα και αποφάσισα να παω στον 3ο που είδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vasilique είπε:

Καρδούλες για τις όμορφες ευχές σου γλυκομίλητο κορίτσι μου! Όσες ευχές μας έχεις δώσει να γυρίσουν κ να πέσουν πάνω σου διπλές! 💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚

Μια χαρά σε βρίσκω! Keep smiling my dear! Σήμερα θα είναι από τα utro, αύριο από αυτό που περιμένεις με τόση λαχτάρα! 😉

Δεν εχω αλλες καρδουλες απο reactions,,,,αλλά ξερεις την αγάπη μου!!!!!!!!!!!! 💖 Εγώ ευχαριστώ όλες εσάς που δε μας αφήνετε να πέφτουμε ,,,γιατί με τη δική σας δύναμη και χαρά παραμένουμε και εμείς όρθιες και εδώ δυνατές στο όνειρο μεχρι να εκπληρωθεί!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Εντάξει εσύ το έχεις πάει σε άλλο level!!

Δεν σε μπορώ , σε αγαπώ!!

Θα αρχίσω να κουμπώνω utro πριν την ώρα μου για να φτάσω το level ευεξίας σου😂😂

Θα με θυμηθείς!!!!!!!!!!!!! 😂🤣 Αν καποια ξερει να μου πει για τη μελατονινη,,,,και αν εχει τα ιδια συμπτωματα,,,πολυ ευχαριστως να κουμπωσω και απ'αυτη,,,,το ζεν ειναι αναγκαιο!!!!!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια μου,  @BlackCat και @Lucia79 τα νεα σας ακούγονται περίφημα,  ακόμα πιο περίφημα βλέπω πως είστε αισιόδοξες και χαίρομαι παααρα πολύ για αυτό! Μπράβο βρε  κορίτσι μου! Εύχομαι τα καλύτερα,  να φωλιασουν στις κοιλιτσες σας τα εμβρυακια σας ❤❤ 

Κορίτσια εγώ Τετάρτη μπαίνω για οωληψια, 8 και 15 το πρωί να είμαι εκεί!!! Οι ωοθήκες Μου στο σημερινό υπέρηχο κοντεύουν να ακουμπήσουν η μια την άλλην.. επιτέλους τέλος οι ενέσεις για την διέγερση! Βάλτε με στο τυχερό σας πονακι 9/2/22 οωληψια πρώτα ο θεούλης! 

Ευχαριστούμε Κατερινακι, εμείς είμαστε και πουροκόριτσα φαντάσου, αντε να μας τρίψεις εσυ τις ωαριάρες σου στα μούτρα την Τετάρτη! Από τους υπερήχους που μας έχεις πει, πρόκειται να σπάσεις τα κοντέρ! 

στις πριν 38 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

@Lucia79 μου & @BlackCat μου,

χάρηκα πολύ με όσα διάβασα και πιστεύω πως όλα καλά θα πάνε και για τις δυο σας. Εν το μεταξύ διαβάζω για ρόμπες κτλ και έχω να πω πως στο κέντρο που είχα κάνει εγώ τότε τις ετ μου είχαν πει να φέρω μια νυχτικιά καλά πλυμένη. Δεν είχαν ρόμπες και πήρα T-Shirt του συζύγου για να είναι σαν νυχτικιά. Και πήραν και τόσα λεφτα....🤷‍♀️ 

Εύχομαι να σας πάνε όλα καλά ❤️❤️❤️❤️

@Lavender καλή επιτυχία σε όλα που θα κάνεις απο εδώ και πέρα. Να ξέρεις, μπορεί να μην κάνεις κάθε μήνα ωορρηξία έχει να κάνει με πολλά... αλλά είναι σύνηθες φαινόμενο, όπως το πιο σύνηθες η ψυχολογία και η καθημερινότητα. Συμφωνώ με την @twinkletwinlkle να μην χάνεις χρόνο με σπερματεγχύσεις. Αν πάλι θέλεις, κάνε μόνο μια, μιας και συνηθίζεται πριν την εξωσωματική. Και επίσης ότι θέλεις για εξωσωματική θα ρωτήσεις εδω, μην βρεθείς χωρίς γνώσεις όπως εγώ και δώσεις τσάμπα τόσα λεφτά!! 

 

Γλυκό πλάσμα εσυ! Ευχαριστώ για τις ευχές καλό μου και πιστεύω πως κι εσυ όταν ξεκινήσεις μετά από το ψάξιμο που έχεις κάνει και την αλλαγή του γιατρού, θα δεις θετικά αποτελέσματα. Αντε απόλαυσε τον τελευταίο μήνα εκτός παιχνιδιού, και περιμένουμε να ξεκινησεις κι εσυ. Τελικά έχετε καταλήξει σε γιατρο? Καλά μας κούφανες  με το τι-σερτ. Μα είναι δυνατόν, ρισκάρουν να σε βάλουν στο χειρουργείο τους δηλαδή χωρίς ειδική ρόμπα? Τι είναι αυτοί? Και μόνο γι αυτό δεν είναι να τους εμπιστεύεσαι…

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Libra81 είπε:

Καλή επιτυχία!!! Λογικό να εντυπωσιάζεσαι!!!! Μια χαρά θα πάνε όλα!!!! 

Ευχαριστώ κορίτσι μου!

στις πριν 16 λεπτά, ο/η condios είπε:

@BlackCat, @Lucia79 Καλές γονιμοποιήσεις και άιντε να συρετε και εσεις το χορό!!!!!!!!!!!

@twinkletwinlkle Κλω κλω κλω και οοοομμμμμμμ και ζεν και αραχτη και ξεκουραστη! Ειναι μπόμπα λεμε το 2022.

@Kiddo εσύ ξέρεις,,,,εκεί με τα υγιεινά σου,,,φάε για όλες μας τα σωστα γιατί εγώ τουλα΄χιστον ,,,μεγάλη αρκούδα στο να μην υπακουω τα πρεπει και τα ξαναπρεπει! 

@Vasilique συγκίνηση,,,, ήγκικεν η ώρα της συνάντησης - έρωτας ???? πωπωωωω τα "ψαράκια" έρχονται!!!!!!!! Με το καλό κοριτσι μου να μας δωσεις και αλλη συγκίνηση με τον ερχομό τους! 

Εγώ κορίτσια , απολαμβάνω "χάσιμο" απο την προγεστερόνη,,,μιλάμε είμαι μονιμα χαμογελαστη , ζαλισμενη, ετοιμη για υπνο αλλα με χαμογελο ευτυχιας,,,,λεω να τα κρατησω σε μονιμη βαση,,,ευφραίνουν καρδία ρε παιδακι μου!!!!!!!! αχαχαχαχα 

Ελα τρελοκομειο! Όπως βλέπεις απ τις σαχλαμάρες που λέμε εδώ και ώρες, το χουμε ήδη ρίξει στο χορό και την τρέλα! Τώρα αν αύριο μας κάψουν οι εμβρυολογοι εδώ είμαστε να πενθήσουμε…αλλά προς το παρόν τρελλα και κορδέλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...