Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια μου γύρισα. Είδαμε 1 σάκο μικρουλι και μια βουλιτσα λευκή μέσα που μας είπε ότι είναι το Μωρακι μας 🥰🥰🥰 τώρα ραντεβου σε 2 βδομαδες να ακούσουμε καρδούλα. Βέβαια μου είπε να πεταχτώ Για δέκα λεπτα κ την άλλη βδομάδα για έναν γρήγορο υπέρηχο….

Συγχαρητήρια!!! Με το καλό να ακούσετε και την καρδούλα τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

Δεν είμαι μόνη, δεν είμαι η μόνη.. Δυστυχώς κι εγώ έχω ιστορικό στην πλάτη μου.. Η πρώτη φορά όμως που πήρα αρνητικό.. Βέβαια από το να παλινδρομουσε αργότερα καλύτερα τώρα.. Η πληγή υπάρχει και δεν κλείνει.. Θα κλείσει όμως όταν γεμίσει η αγκαλιά μου.. Γιατί θα γεμίσει όταν κρίνει η Παναγία ότι έχει έρθει η ώρα.. Όλες μας έχουμε πολλά αποθέματα αγάπης που θέλουμε να δώσουμε στα πλασματακια μας που θα βοηθήσουμε κι εμείς στο θαύμα! 

Όνομα και πράμα που λένε...αυτό είσαι! Μπράβο! Έτσι πρέπει να είμαστε όλες, με πίστη, υπομονή και επιμονή! Όπως λένε ο επιμένων νικά, έτσι θα νικήσεις και εσύ και όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Λες ρε αγάπη????πάντως σήμερα και τις 52 φορές που πήγα τουαλέτα δεν είδα κάτι άλλο.....

Έτσι ήμουν κι εγώ και μάλιστα έκανα πιο νωρίς το τεστ από την στεναχώρια μου γιατί ένιωθα ότι κατεβαίνει η περίοδος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια μου γύρισα. Είδαμε 1 σάκο μικρουλι και μια βουλιτσα λευκή μέσα που μας είπε ότι είναι το Μωρακι μας 🥰🥰🥰 τώρα ραντεβου σε 2 βδομαδες να ακούσουμε καρδούλα. Βέβαια μου είπε να πεταχτώ Για δέκα λεπτα κ την άλλη βδομάδα για έναν γρήγορο υπέρηχο….

Μπράβο Ελενακι μου η βουλίτσα θα είναι φασολάκι την επόμενη φορά που θα πας .Εγώ πιστευω πως την επόμενη θα ακούσεις σίγουρα καρδούλα μετά από 6+ 2 συνήθως ακούς .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Faith...όνομα και πράμα!!! Πόσο μεγαλείο ψυχής και με πόση αξιοπρέπεια δέχεσαι τα δυσάρεστα νέα... Μόνο μπράβο έχω να σου πω. Οι ατυχίες έρχονται στη ζωή μας για να μας κάνουν πιο δυνατούς. Θα έρθει και για μας η ώρα μας, αργά ή γρήγορα!

Να είσαι καλά κορίτσι μου για τα καλά σου λόγια.. Όταν έχεις φάει χαστουκια στη ζωή σου έχεις μάθει να αντιμετωπιζεις το επόμενο.. Θα έρθει η ώρα μας σε όλες.. Δε πρέπει να λιγοψυχουμε, όσο το θέλουμε κι έχουμε δύναμη θα το παλεύουμε! Σου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια! Κάθε νίκη οποιασδήποτε κοπέλας εδώ μέσα είναι μια ομαδική νίκη! Group hug σε όλες.. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια μου γύρισα. Είδαμε 1 σάκο μικρουλι και μια βουλιτσα λευκή μέσα που μας είπε ότι είναι το Μωρακι μας 🥰🥰🥰 τώρα ραντεβου σε 2 βδομαδες να ακούσουμε καρδούλα. Βέβαια μου είπε να πεταχτώ Για δέκα λεπτα κ την άλλη βδομάδα για έναν γρήγορο υπέρηχο….

Μπράβο ρε Ελενακι!!Ολα με το καλό!!

Τέλεια η βουλίτσα σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η FAITH_ είπε:

Έκανα και δυστυχώς το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό.. Τι να πω.. Μάλλον δεν έχει φτάσει ακόμα η ώρα μου.. Θα το παλεψω όμως.. Όσο αντέχω, θα το παλεψω! Όλα καλά να πάνε κοριτσάκι μου! Σου εύχομαι αύριο να κλαις από ευτυχία!! ❤️

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου!

Σε νιωθω κ εγώ έχω πει αν είναι να παλινδρόμησει διαλέγω την αρνητική χοριακη. Στενάχωρο πολύ κ αυτό αλλά την αποβολή δεν την παλεύω..

Κουραγιο ,δύναμη κ πίστη και θα έρθει!

Δεν είσαι μόνη , δεν είσαι η μόνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ θα πάω τελικά την Παρασκευή το μεσημέρι για σπερματέγχυση στις 330 το μεσημέρι.  Μου είπε ο γιατρός να κάνω την ovitrelle σήμερα στις 3 τα ξημερώματα.  Σωστή είναι η ώρα? 36 ώρες πριν θέλει αν θυμάμαι καλά?

Πολύ καλή επιτυχία να έχεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Litsadi @Eva29 @Libra81 @Katerinaki83 @BlackCat Αγαπημένες μου σας Ευχαριστω τόσο πολύ. Για όλη τη στήριξη αυτο το διάστημα. Είναι πολύ σημαντικό αυτο που γίνεται εδω μέσα… και στις χαρές και στις λύπες….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ θα πάω τελικά την Παρασκευή το μεσημέρι για σπερματέγχυση στις 330 το μεσημέρι.  Μου είπε ο γιατρός να κάνω την ovitrelle σήμερα στις 3 τα ξημερώματα.  Σωστή είναι η ώρα? 36 ώρες πριν θέλει αν θυμάμαι καλά?

Με το καλό κορίτσι μου!! Σύντομα να ακούσουμε κ από σένα ευχαριστα 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Τυχερές στην Αθήνα, εγώ είμαι Θεσσαλονίκη 

Μπα, μην το λες, είμαι σίγουρη ότι όλο και κάποιο δημόσιο νοσοκομείο κα΄νει το ίδιο ή συνεργάζεται με το Λαϊκό και στέλνει εκεί τα δείγματα. Αυτό ξέρω ότι ισχύει για άλλες επαρχιακές πόλεις. Δε χάνεις κάτι να ρωτήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/11/2021 at 12:59 ΠΜ, ο/η sarah_k είπε:

Με το καλό, εύχομαι τα καλύτερα!

Και κάπου εδώ να σου πω ότι πολλές αναρτήσεις σου και εδώ και στο parents υπήρξαν αφορμή να σκεφτώ διαφορετικά και να αρχίσω να ψάχνομαι πιο διεξοδικά πάνω στο θέμα των εξωσωματικών και της γονιμότητας (ενώ μέχρι τότε δεχόμουν στα τυφλά ό, τι μου έλεγαν στο κέντρο με τα γνωστά αποτελέσματα...). Σε ευχαριστώ, λοιπόν! 

Μόνο χαρές στη νέα σου ζωή από εδώ και πέρα ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και εύχομαι και στα δικά σου σύντομα (αν δεν έχουν έρθει ήδη)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/11/2021 at 6:48 ΜΜ, ο/η ilianthi είπε:

@troia με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά!🧡

Σε ευχαριστώ πολύ! Και στα δικά σου εύχομαι σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αρα να μη με φοβίζει ότι κάνει τα δικά του το κέντρο. Βασικά μου είπαν στη μήτρα είναι πιο φιλικά. 

 

Αυτο εχουν πει κ σε εμενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η FAITH_ είπε:

Δεν είμαι μόνη, δεν είμαι η μόνη.. Δυστυχώς κι εγώ έχω ιστορικό στην πλάτη μου.. Η πρώτη φορά όμως που πήρα αρνητικό.. Βέβαια από το να παλινδρομουσε αργότερα καλύτερα τώρα.. Η πληγή υπάρχει και δεν κλείνει.. Θα κλείσει όμως όταν γεμίσει η αγκαλιά μου.. Γιατί θα γεμίσει όταν κρίνει η Παναγία ότι έχει έρθει η ώρα.. Όλες μας έχουμε πολλά αποθέματα αγάπης που θέλουμε να δώσουμε στα πλασματακια μας που θα βοηθήσουμε κι εμείς στο θαύμα! 

Σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια για το θαρρος την υπομονη κ επιμονη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Πολύ καλή επιτυχία να έχεις!!

Παρόλο που δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη (ο γιατρός μου είπε ότι η πιθανότητα επιτυχίας είναι 25%) , το να δέχομαι ευχή από μαυρόγατα με κάνει να αναθεωρώ, μιας και είμαι ανάποδο πλάσμα. 

Ο γιατρός μου είπε ότι ο κύκλος μου από τις εξετάσεις αίματος είναι πολύ καλός και το ωάριό μου φαίνεται επίσης πολύ καλό. Ίδωμεν...

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν το έχω πει σε άνθρωπο αυτή τη φορά (ούτε καν στις κολλητές μου) γιατί θεωρώ τη σπερματέγχυση σαν να προσπαθώ για ένα ακόμη κύκλο με φυσιολογική σύλληψη και έτσι ακριβώς θα το αντιμετωπίσω. Προετοιμάζομαι ήδη ψυχολογικά για τέλος Νοέμβρη για την εξωσωματική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena0212 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!! Σύντομα να ακούσουμε κ από σένα ευχαριστα 🙏🙏

Σε ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Παρόλο που δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη (ο γιατρός μου είπε ότι η πιθανότητα επιτυχίας είναι 25%) , το να δέχομαι ευχή από μαυρόγατα με κάνει να αναθεωρώ, μιας και είμαι ανάποδο πλάσμα. 

Ο γιατρός μου είπε ότι ο κύκλος μου από τις εξετάσεις αίματος είναι πολύ καλός και το ωάριό μου φαίνεται επίσης πολύ καλό. Ίδωμεν...

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν το έχω πει σε άνθρωπο αυτή τη φορά (ούτε καν στις κολλητές μου) γιατί θεωρώ τη σπερματέγχυση σαν να προσπαθώ για ένα ακόμη κύκλο με φυσιολογική σύλληψη και έτσι ακριβώς θα το αντιμετωπίσω. Προετοιμάζομαι ήδη ψυχολογικά για τέλος Νοέμβρη για την εξωσωματική. 

Χαχαχαχα για τους άλλους αλήθεια είμαι γουρλου!!

Σε εμένα στραβώνει η δουλειά αλλά εντάξει που θα πάει θα γυρίσει.. Ελπίζω σε αυτή τη ζωή 😂😂

Μη σκέφτεσαι το τέλος Νοέμβρη σκέψου το τώρα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η FAITH_ είπε:

Να είσαι καλά κορίτσι μου για τα καλά σου λόγια.. Όταν έχεις φάει χαστουκια στη ζωή σου έχεις μάθει να αντιμετωπιζεις το επόμενο.. Θα έρθει η ώρα μας σε όλες.. Δε πρέπει να λιγοψυχουμε, όσο το θέλουμε κι έχουμε δύναμη θα το παλεύουμε! Σου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια! Κάθε νίκη οποιασδήποτε κοπέλας εδώ μέσα είναι μια ομαδική νίκη! Group hug σε όλες.. :-)

Λυπάμαι κοριτσι μου… 

Εχεις δικιο δεν πρεπει να λιγοψυχουμε… Ευχομαι η στιγμη σου να ειναι η επόμενη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Παρόλο που δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη (ο γιατρός μου είπε ότι η πιθανότητα επιτυχίας είναι 25%) , το να δέχομαι ευχή από μαυρόγατα με κάνει να αναθεωρώ, μιας και είμαι ανάποδο πλάσμα. 

Ο γιατρός μου είπε ότι ο κύκλος μου από τις εξετάσεις αίματος είναι πολύ καλός και το ωάριό μου φαίνεται επίσης πολύ καλό. Ίδωμεν...

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν το έχω πει σε άνθρωπο αυτή τη φορά (ούτε καν στις κολλητές μου) γιατί θεωρώ τη σπερματέγχυση σαν να προσπαθώ για ένα ακόμη κύκλο με φυσιολογική σύλληψη και έτσι ακριβώς θα το αντιμετωπίσω. Προετοιμάζομαι ήδη ψυχολογικά για τέλος Νοέμβρη για την εξωσωματική. 

Καλη επιτυχια κοριτσι μου καλο!!! Μην πηγαίνεις κι ολας στο τελος Νοεμβρίου!! Μπορει να μην χρειαστεί καν… 🙏🙏🍀🍀🍀❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/11/2021 at 5:12 ΜΜ, ο/η Lg1990 είπε:

Καλησπερα σας. Θα ήθελα να παραθεσω την δική μου εμπειρία μήπως έτσι βοηθήσω κι άλλες κοπέλες που είναι στην διαδικασία της εξωσωματικής. Το 2017 ανακαλυψαμε με το συζυγο μου ότι πασχει από αζωοσπερμια. Ήρθαμε σε επαφή με κέντρο στην Αθήνα και ξεκινήσαμε όλες τις απαραίτητες διαδικασίες. Αποτέλεσμα 18 έμβρυα εκ των οποίων τα 8 έφτασαν σε επίπεδο για έμβρυομεταφορά. 4 προσπαθειες όλα αρνητικά. Το 2020 αλλάζουμε κέντρο και πάμε Θεσσαλονίκη. Πρώτη εμβρυομεταφορα θετική χοριακη αλλά  δεν διπλασιάστηκε σωστά η χοριακη και παλινδρομησε. Δευτερη εμβρυομεταφορα και δόξα το θεο όλα πηγαν καλά και αισίως μπαίνω στην 7η εβδομάδα. Έψαχνα παντα για συμπτώματα. Εμπαινα σε forum κ διάβαζα με αποτελεσμα να αγχώνομαι περισσοτερο. Αυτό που κατάλαβα μετά από 6 προσπαθειες είναι ότι δεν υπάρχουν. Το μόνο που έδειχνε ότι κάτι γίνεται είναι το στήθος που ήταν κάπως  πρησμένο και μια μικρή συχνοουρία. Ευχομαι σε όλες τις κοπέλες να αποκτήσουν αυτό το μικρό θαυματακι που όλες λαχταράμε.... 

καλησπέρα κοπέλα μου! Μου έδωσες κουράγιο, γιατί με ρον άνδρα αντιμετωπίζουμε ακριβώς  το ίδιο πρόβλημα! Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena0212 είπε:

@Litsadi @Eva29 @Libra81 @Katerinaki83 @BlackCat Αγαπημένες μου σας Ευχαριστω τόσο πολύ. Για όλη τη στήριξη αυτο το διάστημα. Είναι πολύ σημαντικό αυτο που γίνεται εδω μέσα… και στις χαρές και στις λύπες….

Με το καλο για τον υπέροχο ήχο της καρδούλας σας!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καλη επιτυχια κοριτσι μου καλο!!! Μην πηγαίνεις κι ολας στο τελος Νοεμβρίου!! Μπορει να μην χρειαστεί καν… 🙏🙏🍀🍀🍀❤️❤️❤️❤️❤️

Να σαι καλά μανούλα! Τι κάνει η μπεμπούλα σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Χαχαχαχα για τους άλλους αλήθεια είμαι γουρλου!!

Σε εμένα στραβώνει η δουλειά αλλά εντάξει που θα πάει θα γυρίσει.. Ελπίζω σε αυτή τη ζωή 😂😂

Μη σκέφτεσαι το τέλος Νοέμβρη σκέψου το τώρα ❤️

Και για σένα θα είσαι γουρλού! Μην ξεχνάς το μωράκι που σε περιμένει ( και έχω και feeling ότι θα είναι αγόρι).

Δεν είμαι τρελή να ξέρεις. Απλά κάποιες φορές για ανεξήγητο λόγο έχω πολύ έντονη διαίσθηση. Την ίδια διαίσθηση είχα για τη @JNtina ότι αυτή η φορά θα ήταν η τυχερή της και ότι θα πάνε όλα καλά, την ίδια διαίσθηση έχω και για σε΄να!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Με το καλο για τον υπέροχο ήχο της καρδούλας σας!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σ Ευχαριστω πολύ 🥰🥰🥰 ανυπομονώ. Τα ξέρεις…τα εχεις περάσει 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...