Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις On 1/11/2021 at 12:58 ΜΜ, ο/η BlackCat είπε:

Σίγουρα παίζει ρόλο το εμβρυολογικό του κάθε κέντρου αλλά εντάξει δυο κέντρα έχω αλλάξει που θεωρούνται ότι έχουν δυνατά εμβρυολογικά. Επομένως όσο μπορώ να είμαι σίγουρη ,ξαναλέω όσο μπορώ γιατί εμβρυολόγος δεν είμαι ούτε έχω δει ποτέ την διαδικασία, θεωρώ οτι έκαναν σωστή δουλειά, απλά το σπέρμα το δικό μας γονιμοποιεί το 100% των ωαρίων αλλά βλαστοκύστη φτάνει τα μισα΄.

Οχι οτι δεν έχουμε ακούσει και καφρίλες σε άλλα εμβρυολογικά αλλά αν μπω και σε τέτοιες σκέψεις αστα να πάνε στο διάολο..

Σε εμάς δεν ξέρω δεν μου βγάζει ότι μπορεί να τα φτάσουν σε βλαστοκύστη.  Δεν ξέρω γτ αλλά μου βγαίνει αυτό όταν το όριο είναι αν δεν έχεις πάνω από 5 δεν τα αφήνουν. 🤔 τεσπα εφόσον και με 2 ημερών έγινε η εμφύτευση δεν με φοβίζει πλέον και το 2. 

Άλλο με φοβίζει πλέον.  

Θα σας γράψω σύντομα σεντόνι και θέλω απόψεις. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σε εμάς δεν ξέρω δεν μου βγάζει ότι μπορεί να τα φτάσουν σε βλαστοκύστη.  Δεν ξέρω γτ αλλά μου βγαίνει αυτό όταν το όριο είναι αν δεν έχεις πάνω από 5 δεν τα αφήνουν. 🤔 τεσπα εφόσον και με 2 ημερών έγινε η εμφύτευση δεν με φοβίζει πλέον και το 2. 

Άλλο με φοβίζει πλέον.  

Θα σας γράψω σύντομα σεντόνι και θέλω απόψεις. 😉

Εγώ σε αυτή την προσπάθεια είχα μόνο 2 και παρόλα αυτά τα αφήσαμε να προχωρήσουν 5η μέρα σήμερα έμαθα ότι 3ης μερας είναι 8 κύτταρα. Ανυπομονώ να μάθω νεότερα από σένα, ελπίζω να είσαι καλά 🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Ποιό κορίτσι κάνει φυσικό κύκλο να μου πει την διαδικασία; Ίσως χρειαστεί να κάνω 3ο και τελευταίο, μου έμεινε μόνο μία ovitrelle και ένα κουτί κλομιφενη 

Καλησπέρα. Εγώ έκανα. Πήγαινα 7-8 μέρα του κυκλου και έκανα υπέρηχο και εξετάσεις προγεστερονη οιστραδιολη και lh. Τα έστελνα στο κέντρο και μου έδιναν οδηγίες. Συνήθως την επόμενη έκανα το βράδυ την Ovitrelle και πηγαινα για ωοληψια την μεθεπόμενη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Libra81 είπε:

Καλησπέρα. Εγώ έκανα. Πήγαινα 7-8 μέρα του κυκλου και έκανα υπέρηχο και εξετάσεις προγεστερονη οιστραδιολη και lh. Τα έστελνα στο κέντρο και μου έδιναν οδηγίες. Συνήθως την επόμενη έκανα το βράδυ την Ovitrelle και πηγαινα για ωοληψια την μεθεπόμενη. 

Δηλαδή πόσες φορές πήγες στον γιατρο για να σε παρακολουθήσει με υπέρηχο; εγώ στον τροποποιημένο φυσικό πήγα 2-3 φορές την εβδομάδα για 2 εβδομάδες αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Δηλαδή πόσες φορές πήγες στον γιατρο για να σε παρακολουθήσει με υπέρηχο; εγώ στον τροποποιημένο φυσικό πήγα 2-3 φορές την εβδομάδα για 2 εβδομάδες αυτό. 

Από τις 3 φορές που έκανα μόνο στην τελευταία πήγα 3 φορές γιατί είχα δυο ωάρια. Τις άλλες μόνο μια φορά χρειάστηκε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Libra81 είπε:

Από τις 3 φορές που έκανα μόνο στην τελευταία πήγα 3 φορές γιατί είχα δυο ωάρια. Τις άλλες μόνο μια φορά χρειάστηκε. 

Έχεις κάνει 3 φυσικους; σου έδωσε φάρμακα και τα 2 γονιμοποιήθηκαν και τα έβαλες κατάψυξη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Εγώ σε αυτή την προσπάθεια είχα μόνο 2 και παρόλα αυτά τα αφήσαμε να προχωρήσουν 5η μέρα σήμερα έμαθα ότι 3ης μερας είναι 8 κύτταρα. Ανυπομονώ να μάθω νεότερα από σένα, ελπίζω να είσαι καλά 🌸

Και εμένα δε μου έβγαινε όταν είπε είναι μόνο 4 αρα έλα αύριο συγκεκριμένα 2 ημερών και είχαν 4 διαιρέσεις και μου είπαν ότι αν εάν έχει πολλά εξογκώματα δεν είναι άριστα όχι ότι δε φέρνουν εγκυμοσύνη.  Σε εμένα και τα 2 είχαν 4 χωριστεί το ένα άριστο σχεδόν καθόλου εξογκώματα και το άλλο με λίγα εξογκώματα.  Και τα δύο πιάσανε.  Οπότε όλα είναι σχετικά πάντα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. Φυσικό κύκλο κάνεις; 

Όχι κορίτσι μου έχω κάνει δύο διεγέρσεις κανονικές...την πρώτη κατέβασα 3 ωοθυλάκια  και πήρα 3 ωάρια και την άλλη 6 ωοθυλάκια και πήρα 4 ωαρια... ανήκω στις φτωχές ανταποκριτριες!!! Οπότε πίστεψε με τα έχεις πάει τέλεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Έχεις κάνει 3 φυσικους; σου έδωσε φάρμακα και τα 2 γονιμοποιήθηκαν και τα έβαλες κατάψυξη;

Εκανα μια διέγερση από την οποία πηρα ένα ωάριο και μπήκε καταψυξη. Αμέσως ο γιατρός μου προτεινε να παμε με φυσικό κυκλο λόγω μη ανταπόκρισης.κανω τον πρωτο παιρνω ένα. Στον δευτερο πηρα για 5 μέρες κλομιφαινη όπου και παλι πήραμε μόνο ένα. Και στον τελευταίο την προηγούμενη εβδομάδα πήραμε δυο χωρίς καθόλου φάρμακα!!! Τα τρία πρωτα μπήκαν καταψυξη τριών ημερών. Τα δυο τελευταία τα οποια μετέφερα  την προηγούμενη Παρασκευή μαζί με ένα κατεψυγμένο τα άφησαν όλα να γίνουν τεταρτης μέρας και έγινε η μεταφορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σε εμάς δεν ξέρω δεν μου βγάζει ότι μπορεί να τα φτάσουν σε βλαστοκύστη.  Δεν ξέρω γτ αλλά μου βγαίνει αυτό όταν το όριο είναι αν δεν έχεις πάνω από 5 δεν τα αφήνουν. 🤔 τεσπα εφόσον και με 2 ημερών έγινε η εμφύτευση δεν με φοβίζει πλέον και το 2. 

Άλλο με φοβίζει πλέον.  

Θα σας γράψω σύντομα σεντόνι και θέλω απόψεις. 😉

Ναι κορίτσι μου ισχύει αυτό που λες ότι αν δεν έχουν πάνω από πέντε δεν τα αφήνουν για βλαστοκυστες το έχουν και καλά σαν πρωτόκολλο.... έτσι δεν με άφησαν και εμένα την πρώτη φορά όλες τις επόμενες όμως και ενώ είχα την μια 1 και την άλλη 4 τα αφήσαμε για βλαστοκυστες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα...πως είστε??? @FAITH_ πως είσαι κορίτσι μου, έκανες χοριακή?? Εγώ κορίτσια μου να σας πως είμαι λίγο τρομοκρατημένη σήμερα...πήγα πάλι τουαλέτα το πρωί και αυτή την φορά είδα περισσότερα κόκκινα στίγματα....εν τωμεταξύ νιώθω λες και έρχεται η ακατανόμαστη όλη την ημέρα...οπότε αντιλαμβάνεστε κάθε μια ώρα πηγαίνω τουαλέτα να δω αν με επισκέφτηκε...μια μέρα έμεινε αύριο πάω για χοριακή....θα κάνω υπομονή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα...πως είστε??? @FAITH_ πως είσαι κορίτσι μου, έκανες χοριακή?? Εγώ κορίτσια μου να σας πως είμαι λίγο τρομοκρατημένη σήμερα...πήγα πάλι τουαλέτα το πρωί και αυτή την φορά είδα περισσότερα κόκκινα στίγματα....εν τωμεταξύ νιώθω λες και έρχεται η ακατανόμαστη όλη την ημέρα...οπότε αντιλαμβάνεστε κάθε μια ώρα πηγαίνω τουαλέτα να δω αν με επισκέφτηκε...μια μέρα έμεινε αύριο πάω για χοριακή....θα κάνω υπομονή....

Μην αγχωνεσαι μια μερουλα εμεινε αν κ γω πιστευω οτι με τοσο αριστες βλαστοκυστες εισαι ηδη εγκυος οποτε ολα θα πανε καλα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα...πως είστε??? @FAITH_ πως είσαι κορίτσι μου, έκανες χοριακή?? Εγώ κορίτσια μου να σας πως είμαι λίγο τρομοκρατημένη σήμερα...πήγα πάλι τουαλέτα το πρωί και αυτή την φορά είδα περισσότερα κόκκινα στίγματα....εν τωμεταξύ νιώθω λες και έρχεται η ακατανόμαστη όλη την ημέρα...οπότε αντιλαμβάνεστε κάθε μια ώρα πηγαίνω τουαλέτα να δω αν με επισκέφτηκε...μια μέρα έμεινε αύριο πάω για χοριακή....θα κάνω υπομονή....

Καλημέρα κορίτσι μου ! Κάνε υπομονή η πήγαινε και σήμερα ! Πιστεύω αν κάνεις ενα τεστακι και σήμερα θα δείξει ! Όπως και να έχει έχε πίστη πιστεύω όλα καλά θα πάνε και το εύχομαι ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα...πως είστε??? @FAITH_ πως είσαι κορίτσι μου, έκανες χοριακή?? Εγώ κορίτσια μου να σας πως είμαι λίγο τρομοκρατημένη σήμερα...πήγα πάλι τουαλέτα το πρωί και αυτή την φορά είδα περισσότερα κόκκινα στίγματα....εν τωμεταξύ νιώθω λες και έρχεται η ακατανόμαστη όλη την ημέρα...οπότε αντιλαμβάνεστε κάθε μια ώρα πηγαίνω τουαλέτα να δω αν με επισκέφτηκε...μια μέρα έμεινε αύριο πάω για χοριακή....θα κάνω υπομονή....

Τα κόκκινα στίγματα μπορεί να είναι λόγω της εμφύτευσης, αλλά μπορεί να χρειάζεσαι κ extra προγεστερόνη γιατί παίρνοντας τα φάρμακα δεν μπορεί να σου έρθει περίοδος. Εμένα μου δίνανε κ έκανα ενέσεις ledogest. Ευχάριστα αποτελέσματα εύχομαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα...πως είστε??? @FAITH_ πως είσαι κορίτσι μου, έκανες χοριακή?? Εγώ κορίτσια μου να σας πως είμαι λίγο τρομοκρατημένη σήμερα...πήγα πάλι τουαλέτα το πρωί και αυτή την φορά είδα περισσότερα κόκκινα στίγματα....εν τωμεταξύ νιώθω λες και έρχεται η ακατανόμαστη όλη την ημέρα...οπότε αντιλαμβάνεστε κάθε μια ώρα πηγαίνω τουαλέτα να δω αν με επισκέφτηκε...μια μέρα έμεινε αύριο πάω για χοριακή....θα κάνω υπομονή....

Δεν έχει και reaction αγκαλιά.. να σε κάνω μια..🥰

Δεν παίρνεις ένα τηλεφωνάκι το γιατρό μήπως πας για χοριακή σήμερα ή μήπως χρειάζεσαι ενίσχυση της προγεστερόνης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σε εμάς δεν ξέρω δεν μου βγάζει ότι μπορεί να τα φτάσουν σε βλαστοκύστη.  Δεν ξέρω γτ αλλά μου βγαίνει αυτό όταν το όριο είναι αν δεν έχεις πάνω από 5 δεν τα αφήνουν. 🤔 τεσπα εφόσον και με 2 ημερών έγινε η εμφύτευση δεν με φοβίζει πλέον και το 2. 

Άλλο με φοβίζει πλέον.  

Θα σας γράψω σύντομα σεντόνι και θέλω απόψεις. 😉

Τι έγινε αγαπημένη ,τι σε φοβίζει? να το ξορκίσουμε να μη το φοβόμαστε πια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες σας!!! Σας διαβάζω μήνες τώρα αλλά είναι η πρώτη φορά που σας γράφω!

Έχω μπει και εγω στη διαδικασία εξωσωματικής, ήταν να ξεκινήσω πριν 2 κύκλους αλλά τελικά λόγω αυξημένης οιστραδιολης και ότι είχα 3 ωοθυλάκια μεγαλύτερα των 10mm την 2η μέρα της περιοδου ο γιατρός πρότεινε να περιμένουμε να συχρονιστούν για να μην τα χάσουμε με τη διέγερση....δεν έχω και πολλά από ότι φαίνεται, 13 μαξ βλέπουμε σε κάθε υπέρηχο....Είμαι 30 χρονών με ενδομητρίωση η οποία καταλαμβάνει σχεδόν όλη την αριστερη ωοθηκη, βεβαια ο γιατρος θεωρεί ότι δεν χρειάζεται αφαίρεση ακόμα. Τον εμπιστεύομαι πολυ , είμαι χρόνια μαζί του και με αυτον θα προχωρήσω και στην εξωσωματική ...είναι ο ίδιος με της @Tokyo αν δεν κάνω λάθος. 

Τέλως πάντων για να μην σας γράφω την ιστορία της ζωής μου (χαχαχ) εκει που νομίζαμε ότι το πρόβλημα θα ήταν η ενδομητρίωση και αφου εκανα υστεροσαλπιγγογραφια και όλα ήταν κομπλέ, βρεθήκαμε φορείς της κυστικής ίνωσης στον προγεννητικο έλεγχο......ο σύζυγος στην πιο κοινη μετάλλαξη και εγω σε μια πιο σπάνια, οποτε μας ενημέρωσαν για τις πιθανότητες (25% να νοσει το παιδι, 25% να ειναι υγιες, 50%να είναι φορεας) και έτσι εμείς αποφασίσαμε να παμε με εξωσωματική και προεμφυτευτικό έλεγχο (αυτή είναι η δική μας επιλογή και προφανώς κάποιος άλλος με αντίστοιχο πρόβλημα μπορεί να έκανε άλλη επιλογή 🙂).

Τώρα λοιπόν έχω αρχίσει να αναρωτίεμαι αν πρέπει να επισκεφτούμε γενετιστή πιο συγκεκριμένα??? Όλες οι εξετάσεις έγιναν υπο την επίβλεψη του γυναικολόγου. Τι μου προτείνετε?? Γνωρίζετε κάποιον γενετιστή να μου προτείνετε?? Να απευθυνθω στο Ιασω που είναι ο γιατρός μου να μιλήσω εκει με κάποιον? Ή μήπως δεν εχει νοημα να μπω στη διαδικασια αυτή και όταν με το καλό έχουμε εμβρυάκια τότε θα γίνει η όποια επικοινωνια με γενετιστή για τα έμβρυα?? 

Σας ευχαριστώ παρα πολύ!! Συγνώμη για το τεράστιο post!!!!δίνετε κουράγιο σε όλες όσες είμαστε εδω και εύχομαι σε όλες μας έγκυες και μη με τα καλό να κρατήσουμε τα μπεμπάκια μας στην αγκαλιά μας!!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Libra81 είπε:

Εκανα μια διέγερση από την οποία πηρα ένα ωάριο και μπήκε καταψυξη. Αμέσως ο γιατρός μου προτεινε να παμε με φυσικό κυκλο λόγω μη ανταπόκρισης.κανω τον πρωτο παιρνω ένα. Στον δευτερο πηρα για 5 μέρες κλομιφαινη όπου και παλι πήραμε μόνο ένα. Και στον τελευταίο την προηγούμενη εβδομάδα πήραμε δυο χωρίς καθόλου φάρμακα!!! Τα τρία πρωτα μπήκαν καταψυξη τριών ημερών. Τα δυο τελευταία τα οποια μετέφερα  την προηγούμενη Παρασκευή μαζί με ένα κατεψυγμένο τα άφησαν όλα να γίνουν τεταρτης μέρας και έγινε η μεταφορά. 

Οπότε περιμένεις να κάνεις χοριακη και έβαλες 3;δεν ξέρω άν κατάλαβα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Δεν έχει και reaction αγκαλιά.. να σε κάνω μια..🥰

Δεν παίρνεις ένα τηλεφωνάκι το γιατρό μήπως πας για χοριακή σήμερα ή μήπως χρειάζεσαι ενίσχυση της προγεστερόνης?

 

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Τα κόκκινα στίγματα μπορεί να είναι λόγω της εμφύτευσης, αλλά μπορεί να χρειάζεσαι κ extra προγεστερόνη γιατί παίρνοντας τα φάρμακα δεν μπορεί να σου έρθει περίοδος. Εμένα μου δίνανε κ έκανα ενέσεις ledogest. Ευχάριστα αποτελέσματα εύχομαι!!!!!

 

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ! Κάνε υπομονή η πήγαινε και σήμερα ! Πιστεύω αν κάνεις ενα τεστακι και σήμερα θα δείξει ! Όπως και να έχει έχε πίστη πιστεύω όλα καλά θα πάνε και το εύχομαι ♥️♥️♥️

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου...θα μιλήσω με τον γιατρό....για χοριακή δεν προλαβαίνω σήμερα...θα δω όμως μήπως μου πει για καμία ένεση προγεστερόνης....δέχομαι τις αγκαλίες σας.....σας ευχαριστώ πολύ......στην τουαλέτα θα την βγάλω σήμερα να ξέρετε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Οπότε περιμένεις να κάνεις χοριακη και έβαλες 3;δεν ξέρω άν κατάλαβα καλά 

Ακριβώς.εβαλα τρία και έχω χοριακη στις 11/11.τα έγραψα και εγώ λίγο μπερδεμένα....και μια διόρθωση. Τέσσερις φυσικούς  εχω κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Ποιό κορίτσι κάνει φυσικό κύκλο να μου πει την διαδικασία; Ίσως χρειαστεί να κάνω 3ο και τελευταίο, μου έμεινε μόνο μία ovitrelle και ένα κουτί κλομιφενη 

Φυσικο δε παιρνεις τιποτα παρα μονο οβιτρελ κ παιρνετε το βιολογικο ωαριο του μηνα.η διαδικασια ειναι οτι την 8η μερα περιοδου πας στο κεντρο κανεις υπερηχο και μετα θα δειξει ο υπερηχος αν θα κανεις εξετασεις αιματος (Lh,e2) Εγω ειχα  ωαριο 14εκ  Lh: 7,6  και  e2: 163 και μου  ειπε να κανω το ιδιο βραδυ στις 22:00 οβιτρελ και πηγα για ωοληψια την μεθεπόμενη ημερα..αν στον υπερηχο βλεπει το ωαριο μικρο τοτε ξαναπας την επομενη ημερα δηλ 9η κ αναλογα πρατετε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/11/2021 at 9:45 ΜΜ, ο/η troia είπε:

Για τόσες προσπάθειες δικαιούσαι φάρμακα από τον ΕΟΠΥΥ. Ο μαστολόγος που είδε εμένα μου είπε για 2 διεγέρσεις...

Δικαιουσαι για 4 συνολικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα...πως είστε??? @FAITH_ πως είσαι κορίτσι μου, έκανες χοριακή?? Εγώ κορίτσια μου να σας πως είμαι λίγο τρομοκρατημένη σήμερα...πήγα πάλι τουαλέτα το πρωί και αυτή την φορά είδα περισσότερα κόκκινα στίγματα....εν τωμεταξύ νιώθω λες και έρχεται η ακατανόμαστη όλη την ημέρα...οπότε αντιλαμβάνεστε κάθε μια ώρα πηγαίνω τουαλέτα να δω αν με επισκέφτηκε...μια μέρα έμεινε αύριο πάω για χοριακή....θα κάνω υπομονή....

Γλυκουλι μου μην αγχωνεσαι. Τίποτα δε θα είναι. Ξεκουράσου κ μιλα με το γιατρο σου. Και θετικές σκέψεις μέχρι αύριο 🙏🙏🙏 ολα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα...πως είστε??? @FAITH_ πως είσαι κορίτσι μου, έκανες χοριακή?? Εγώ κορίτσια μου να σας πως είμαι λίγο τρομοκρατημένη σήμερα...πήγα πάλι τουαλέτα το πρωί και αυτή την φορά είδα περισσότερα κόκκινα στίγματα....εν τωμεταξύ νιώθω λες και έρχεται η ακατανόμαστη όλη την ημέρα...οπότε αντιλαμβάνεστε κάθε μια ώρα πηγαίνω τουαλέτα να δω αν με επισκέφτηκε...μια μέρα έμεινε αύριο πάω για χοριακή....θα κάνω υπομονή....

Μια απο ιδια σταγονα δεν εχω αλλα εχω την αισθηση κ τον πονο οπως οταν ειναι να αδιαθετησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Τα κόκκινα στίγματα μπορεί να είναι λόγω της εμφύτευσης, αλλά μπορεί να χρειάζεσαι κ extra προγεστερόνη γιατί παίρνοντας τα φάρμακα δεν μπορεί να σου έρθει περίοδος. Εμένα μου δίνανε κ έκανα ενέσεις ledogest. Ευχάριστα αποτελέσματα εύχομαι!!!!!

Πηρες γιατρο ρε συμμαθητρια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...