Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna0912 είπε:

Γεια σας,Κορίτσια!!!!

Σήμερα με ειδοποίησαν έχουμε μια βλαστοκυστη ημερών...3Α...

Ο γιατρός μου έδωσε 2 επιλογές είτε βάζουμε αυτό είτε κάνουμε ένα φυσικό κύκλο για να πάρουμε άλλο ένα κ να κάνουμε εμβρυομεταφορα με 2!!!

Δε ξέρω τι να κάνω...Έχει τύχει σε καμία????

Στη θέση σου θα έβαζα δύο πιο πολύ για εμενα θα έλεγα αν δεν πιάσει το ένα να πιάσει το άλλο... αλλα αυτο είναι καθαρά μόνο δικό μου θέμα και θα το έκανα μόνο εγώ.  Με μια βλαστοκύστη άνετα μπορείς να μείνεις έγκυος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Φυσικός κύκλος είναι ωοληψιά χωρίς φάρμακα.

Πχ εγώ δεν ανταποκρίνομαι καλά στα φάρμακα, όσες μονάδες ενέσεων να πάρω 4-6 ωάρια θα κάνω max.

Επομένως δοκιμάζω τώρα να παίρνω το ωάριο του μήνα χωρίς φάρμακα.

Αν πήγαινα τώρα Ιασώ ξανά θα έκανα ραντεβού με Κωστ..ρα (έχουν πετύχει δυο φίλες μου και τροποποιεί το πρωτόκολλο διέγερσης ανά περίπτωση εξατομικεύει δηλαδή ενώ ο Βασιλ..λος οχι), με τον γιατρό της @troia που τα κατάφερε μαζί του γεννάει σε μια εβδομα΄δα, @troiaμε το καλό να πάρεις την κόρη σου αγκαλιά, και με τον Παρτσ..λο γιατρό της @Tokyo που έχει το παιδάκι της μαζί του και έχω κάνει ραντεβού και εγώ μαζί του αλλά νομίζοντας οτι είναι στο Μητε΄ρα, ενώ είχε ήδη μετακομίσει στο Ιασώ.

Επίσης το Κατερινάκι εδώ στην ομάδα πέτυχε στον Μαντ..δη @Katerinaki83 μετά από πολλες αποτυχίες.

Η αρχηγάρα μας η @Vasilique στον Πάντο.

Όποιο κορίτσι και να ρωτήσεις θα πάρεις και διαφορετική απάντηση.

 

 

 

Τι???? Καλε @troia έφτασες κιόλας που γέννας με το καλό να έρθει το μωράκι σας . 

Και εγώ είμαι του Σφακ. Αν ήμουν Ελλάδα πολλές από εδώ πήγαν σε αυτόν οπότε προσωπικά είναι ποιος σου κάνει το κλικ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Δηλαδή έχετε φυσιολογική ποσότητα & κινητικότητα με κιρσοκοίλη?

Τι βαθμού είναι κιρσοκοίλη?

Φαντάζομαι οι εξετάσεις στο σπέρμα έγιναν πχ σε κέντρο τύπου Λυμπερόπουλος?

Ναι ναι στο Λυμπεροπουλο κάναμε

Ο συνολικός αριθμός είναι περίπου 80εκ και νομίζω 45εκ τα κινητά.

Απ ότι θυμάμαι είναι α βαθμού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Θα συμφωνήσω & επιπλέον το αν φτάνει ένα έμβρυο βλαστοκύστη ή οχι ευθύνεται το σπέρμα.

Εγώ θα μετέφερα 2. @Anna0912

Ααααα αυτό δεν το ήξερα ο γιατρός σου το είπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Καφέ ήτανε ναι πολύ λίγο όμως.....τι να πω μακάρι να ήταν αυτό... σήμερα είμαι μια βδομάδα από την μεταφορά...την Πέμπτη θα πάω για χοριακη... δεν θα μου μείνει μαύρη τρίχα στο μαλλί μέχρι τότε!!!!

Α. Εσύ θα πάρεις 4 παντόφλες.. μαρηη δεν τα δικά μου τα παλιά.  Καφέ ωραιότατο καφέ είχα και ήταν εμφύτευση!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Anna0912 είπε:

Ναι ναι στο Λυμπεροπουλο κάναμε

Ο συνολικός αριθμός είναι περίπου 80εκ και νομίζω 45εκ τα κινητά.

Απ ότι θυμάμαι είναι α βαθμού 

Οκ άρα είναι μικρού βαθμού.

Τι να σου πω τώρα δεν ξέρω σίγουρα θα μάζευα και άλλα έμβρυα να μεταφέρω δυο και μόνο βλαστοκύστες για να δειξουν και την δυναμική τους.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Anna0912 είπε:

Η αλήθεια ειναι οτι Δεν είναι πολύ θετικός ο σύζυγος στην επέμβαση...φοβόμασταν κ ότι δε θα δούμε φοβερή αλλαγή αφού είναι κ 37χρονων...Έχουμε χάσει κ πολύ χρόνο λόγω κακών διαγνώσεων οπότε το έχουμε αποκλείσει 🙄🤔 

Ο δικός μου χειρουργήθηκε στα 40 του και η αλλαγή ήταν θεαματική!!! Και σαν χειρουργείο είναι απλούστατο! 1 μέρα νοσηλείας, 10 μέρες αναρωτική και απλώς 1 μήνας αποχή από το σεξ. Και το σημαντικότερο είναι ότι επηρεάζει και τις τιμές του κατακερματισμού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Litsadi είπε:

Ααααα αυτό δεν το ήξερα ο γιατρός σου το είπε;

Οχι μόνο ένας γιατρός οι περισσότεροι όπως και εμβρυολόγοι.

Το αν γονιμοποιηθεί το ωάριο & φτάσει 3ων ημερών δείχνει την ποιότητα ωαρίου την 3η μέρα & μετά  μπαίνει στο παιχνίδι το σπέρμα.

Δηλαδή ένα μέτριο ή κακό σπέρμα μπορεί να γονιμοποιεί αλλα να μην τα φτάνει όλα σε βλαστοκύστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Οκ άρα είναι μικρού βαθμού.

Τι να σου πω τώρα δεν ξέρω σίγουρα θα μάζευα και άλλα έμβρυα να μεταφέρω δυο και μόνο βλαστοκύστες για να δειξουν και την δυναμική τους.

 

Ναι κ ο γιατρός εννοείται κ αυτό που θα πάρει από φυσικό...θα το αφήσουμε να γίνει βλαστοκυστη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Anna0912 είπε:

Ναι ναι στο Λυμπεροπουλο κάναμε

Ο συνολικός αριθμός είναι περίπου 80εκ και νομίζω 45εκ τα κινητά.

Απ ότι θυμάμαι είναι α βαθμού 

Την α' βαθμού νομίζω δεν την χειρουργούν. Εμάς ήταν 2ου προς 3ου μην σου πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Θα συμφωνήσω & επιπλέον το αν φτάνει ένα έμβρυο βλαστοκύστη ή οχι ευθύνεται το σπέρμα.

Εγώ θα μετέφερα 2. @Anna0912

Δηλαδή μπλακ μου; 

Πχ σε εμάς τα 4 γονιμοποίηθηκαν και τα 2 φτάσανε βλαστοκύστη (σύμφωνα με την εγκυμοσύνη που ηρθε) 

Και τα άλλα 2 παπαλα 3 ημερών γίνανε.  

Εγω νομίζω και ίσως το κέντρο αν δεν είναι εξειδικευμένο δεν μπορεί να τα προχωρήσει σε βλαστοκύστη.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Οχι μόνο ένας γιατρός οι περισσότεροι όπως και εμβρυολόγοι.

Το αν γονιμοποιηθεί το ωάριο & φτάσει 3ων ημερών δείχνει την ποιότητα ωαρίου την 3η μέρα & μετά  μπαίνει στο παιχνίδι το σπέρμα.

Δηλαδή ένα μέτριο ή κακό σπέρμα μπορεί να γονιμοποιεί αλλα να μην τα φτάνει όλα σε βλαστοκύστη.

Ναι κ μένα αυτό μου έχει πει ο γιατρός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τι???? Καλε @troia έφτασες κιόλας που γέννας με το καλό να έρθει το μωράκι σας .

Ναι, ναι, γεννάω την άλλη Δευτέρα. Έφτασε κιόλας ο καιρός... Και στα δικά σας για όλες εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η troia είπε:

Την α' βαθμού νομίζω δεν την χειρουργούν. Εμάς ήταν 2ου προς 3ου μην σου πω...

Και εμάς τα ίδια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η troia είπε:

Ναι, ναι, γεννάω την άλλη Δευτέρα. Έφτασε κιόλας ο καιρός... Και στα δικά σας για όλες εύχομαι!

Με το καλό ρε @troia

Ευχαριστούμε μακάρι να έχουμε την τύχη σου😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η troia είπε:

Ναι, ναι, γεννάω την άλλη Δευτέρα. Έφτασε κιόλας ο καιρός... Και στα δικά σας για όλες εύχομαι!

Πωωω 8.11 την αγαπώ αυτή την ημερομηνία.. 😉 είχα ΠΗΤ 8.11 στον μικρό. Τελικά γεννήθηκε  9.11 αν και ήμουν στο δωμάτιο εξωθησεων από 08.11 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η troia είπε:

Ναι, ναι, γεννάω την άλλη Δευτέρα. Έφτασε κιόλας ο καιρός... Και στα δικά σας για όλες εύχομαι!

Με το καλό Τροία μου ! Πότε πέρασε ο καιρός !! Είναι κοριτσάκι αν θυμάμαι καλά ? ♥️🌹

Εκεί που είσαι ευχόμαστε να έρθουμε !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Με το καλό Τροία μου ! Πότε πέρασε ο καιρός !! Είναι κοριτσάκι αν θυμάμαι καλά ? ♥️🌹

Εκεί που είσαι ευχόμαστε να έρθουμε !!! 

Πάμε στοίχημα θα πας...? Πω πω ευκαιρία μου να κερδίσω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Καφέ ήτανε ναι πολύ λίγο όμως.....τι να πω μακάρι να ήταν αυτό... σήμερα είμαι μια βδομάδα από την μεταφορά...την Πέμπτη θα πάω για χοριακη... δεν θα μου μείνει μαύρη τρίχα στο μαλλί μέχρι τότε!!!!

Ε λογικό εδώ αγχωνόμαστε εμείς ! Κάνε υπομονή λίγο ακόμη... Σκέψου οτιδήποτε άλλο... Αχ αυτή η αναμονή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Φυσικός κύκλος είναι ωοληψιά χωρίς φάρμακα.

Πχ εγώ δεν ανταποκρίνομαι καλά στα φάρμακα, όσες μονάδες ενέσεων να πάρω 4-6 ωάρια θα κάνω max.

Επομένως δοκιμάζω τώρα να παίρνω το ωάριο του μήνα χωρίς φάρμακα.

Αν πήγαινα τώρα Ιασώ ξανά θα έκανα ραντεβού με Κωστ..ρα (έχουν πετύχει δυο φίλες μου και τροποποιεί το πρωτόκολλο διέγερσης ανά περίπτωση εξατομικεύει δηλαδή ενώ ο Βασιλ..λος οχι), με τον γιατρό της @troia που τα κατάφερε μαζί του γεννάει σε μια εβδομα΄δα, @troiaμε το καλό να πάρεις την κόρη σου αγκαλιά, και με τον Παρτσ..λο γιατρό της @Tokyo που έχει το παιδάκι της μαζί του και έχω κάνει ραντεβού και εγώ μαζί του αλλά νομίζοντας οτι είναι στο Μητε΄ρα, ενώ είχε ήδη μετακομίσει στο Ιασώ.

Επίσης το Κατερινάκι εδώ στην ομάδα πέτυχε στον Μαντ..δη @Katerinaki83 μετά από πολλες αποτυχίες.

Η αρχηγάρα μας η @Vasilique στον Πάντο.

Όποιο κορίτσι και να ρωτήσεις θα πάρεις και διαφορετική απάντηση.

Σε ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι και στα δικά σας σύντομα για όλες τις κοπέλες!

Και όμως, για τον δικό μου γιατρό ακόμα και τώρα που μίλησα με μία κοπέλα από το parents cafe, Της είπα τα υπέρ και τα κατά του γιατρού μου. Δηλαδή δε μπορώ να σας πω πηγαίνετε εκεί και θα πετύχετε όπως πέτυχα εγώ. Ωστόσο σε γενικές γραμμές έμεινα ευχαριστημένη και τον κράτησα και στην εγκυμοσύνη, την οποία απόλαυσα χάρη στο ότι πήρα ελάχιστα φάρμακα και είχα ελευθερία κινήσεων. Είναι πολυπαραγοντικό το θέμα και σε εμάς είχαν συνεργαστεί πολλοί γιατροί άλλων ειδικοτήτων για το αποτέλεσμα και κάναμε πολλά εκτός από την προσπάθεια αυτή καθαυτή (αλλαγές στον τρόπο ζωής, βελονισμό, ομοιοπαθητική εγώ) και δεν ξέρω αν το αποτέλεσμα οφείλεται σε όλα συνδυαστικά, σε κάτι απ' όλα ή αν θα ήταν το ίδιο ακόμα κι αν δεν κάναμε τίποτα. Ένα πράγμα που έχω να συμβουλέψω εγώ είναι να ακούμε την κάθε ειδικότητα για τον δικό της τομέα, να μην βασιζόμαστε στους εξωσωματιστές σαν να ξεκινούσε και τελείωνε το θέμα της υπογονιμότητας στη δική τους ειδικότητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πάμε στοίχημα θα πας...? Πω πω ευκαιρία μου να κερδίσω... 

Αχ τέτοια λέγε μου ναι 😘 

Τι να πω κοριτσακι μου μακάρι μακάρι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Με το καλό Τροία μου ! Πότε πέρασε ο καιρός !! Είναι κοριτσάκι αν θυμάμαι καλά ? ♥️🌹

Εκεί που είσαι ευχόμαστε να έρθουμε !!! 

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι, κοριτσάκι. Να πάνε όλα καλά και σε εσένα μέχρι τέλους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πωωω 8.11 την αγαπώ αυτή την ημερομηνία.. 😉 είχα ΠΗΤ 8.11 στον μικρό. Τελικά γεννήθηκε  9.11 αν και ήμουν στο δωμάτιο εξωθησεων από 08.11 😄

Ναι, και ελπίζω να μας βοηθήσει ο Ταξιάρχης που είναι πολύ θαυματουργός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Με το καλό ρε @troia

Ευχαριστούμε μακάρι να έχουμε την τύχη σου😘

Θα την έχετε αργά ή γρήγορα όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Θα σου φέρω εγώ περουκίνι μη σκας 😘

Τίποτα κακό δεν είναι τα καφέ. Τραυματίστηκες ελαφρώς χωρίς να το καταλάβεις ή αιματάκι εμφύτευσης.

Στα προηγούμενα αρνητικά σου είχε έρθει ποτέ περίοδος πριν κόψεις τα φάρμακα?

Όχι ποτέ δεν είχε έρθει η περίοδος πάντα ερχόταν αφού εκοβα τα φάρμακα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...