Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Μπράβο Ευακι και εγώ πήγα για υπέρηχο το πιστεύεις τα μωρά μας έχουν τους ίδιους παλμούς .Την έμμεση Coombs την είχα κάνει σε προηγούμενη εξωσωματική κάτι με το αν εχει πάρει το μωρό την ομάδα αίματος του πατέρα δεν εχει να κάνει ;

Μπράβο Κατερινακι μεγαλώνουν τα μωρα σου!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η skorpina78 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!

τι μου κάνετε; Πόσο χαίρομαι να διαβάζω όμορφα νεάκια κ είστε πολλές και χαίρομαι τρελά γι αυτό!

εγώ είχα κάποιες περιπετειούλες γι αυτό κ δεν έβρισκα χρόνο να μπαίνω συχνά κ να συμμετέχω μιας κ λαπτοπ γιοκ κ εχω το κινητο που κ αυτό τα φτύνει σιγα σιγα!

Απο 27/9 ειμαι σε προγραμμα με arvekap 0,1! Τις σταμάτησα την Τρίτη και από χτες είμαι με clexane,medrol,salospir,utrogestan,cyclacur και crinone! Δευτέρα 1/11 πάω για εμβρυομεταφορά! Έχω ένα παγωτινάκι που με περιμένει ακόμα! Εύχομαι να ναι το τυχερό μου ύστερα απο τις 2 αποτυχημένες προσπάθειες που είχα μέσα στο χρόνο! 
Θέλω πολύ μπεμπεδόσκονη απο τις εγκυούλες μας κ θετική ενέργεια! Πραγματικά έχω κουραστεί προσπαθώ πολύ καιρό για παιδάκι με 5 αποτυχιες κ μια παλίνδρομη! Έχω φτάσει και τα 43! Μπεμπεδόσκονη κορίτσια μου! Μεγάλη δόση! Να μου στε όλες καλά και να καταφέρουμε όλες να χουμε τα παιδάκια μας στην αγκαλίτσα μας!!

Αν υπάρχει ακόμα το τυχερό πινακάκι με προσθέτεις πάλι Βασιλική μου! (Δε μου βγαζει το κινητο να κανω add το ονομα σου…δε ξερω τι έπαθε)

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Με το καλό να πάρεις το παγωτινι σου και να είναι το τυχερό σου ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Χρόνια πολλά στην Ελλάδα μας!Με το καλό σε όλες μας.. Να γεννησουμε την καινούρια φουρνιά παιδιών κι εμείς να στεκομαστε δίπλα τους περηφανες μητέρες! Είναι και της Αγίας Σκεπης σήμερα, η Παναγία να μας βοηθήσει όλες να επιτυχουμε τον στόχο μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!

τι μου κάνετε; Πόσο χαίρομαι να διαβάζω όμορφα νεάκια κ είστε πολλές και χαίρομαι τρελά γι αυτό!

εγώ είχα κάποιες περιπετειούλες γι αυτό κ δεν έβρισκα χρόνο να μπαίνω συχνά κ να συμμετέχω μιας κ λαπτοπ γιοκ κ εχω το κινητο που κ αυτό τα φτύνει σιγα σιγα!

Απο 27/9 ειμαι σε προγραμμα με arvekap 0,1! Τις σταμάτησα την Τρίτη και από χτες είμαι με clexane,medrol,salospir,utrogestan,cyclacur και crinone! Δευτέρα 1/11 πάω για εμβρυομεταφορά! Έχω ένα παγωτινάκι που με περιμένει ακόμα! Εύχομαι να ναι το τυχερό μου ύστερα απο τις 2 αποτυχημένες προσπάθειες που είχα μέσα στο χρόνο! 
Θέλω πολύ μπεμπεδόσκονη απο τις εγκυούλες μας κ θετική ενέργεια! Πραγματικά έχω κουραστεί προσπαθώ πολύ καιρό για παιδάκι με 5 αποτυχιες κ μια παλίνδρομη! Έχω φτάσει και τα 43! Μπεμπεδόσκονη κορίτσια μου! Μεγάλη δόση! Να μου στε όλες καλά και να καταφέρουμε όλες να χουμε τα παιδάκια μας στην αγκαλίτσα μας!!

Αν υπάρχει ακόμα το τυχερό πινακάκι με προσθέτεις πάλι Βασιλική μου! (Δε μου βγαζει το κινητο να κανω add το ονομα σου…δε ξερω τι έπαθε)

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Με το καλο κοριτσι αυτο το παγωτινι που σε περιμενει να ειναι κ αυτο που θα κρατησεις μετα απο 9 μηνες αγκαλια. Για μπεμπεδοσκονη αλομα δεν ξερω σου στελνω ομως ολη την θετικη ενεργεια✌️🍀❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα!!!! Κατ αρχάς όλα βαίνουν καλώς...το αιματωμα υποχωρεί οπότε είμαστε σε καλό δρόμο!!!! Να ρωτήσω κάτι αφού αυτή την ένεση για το αίμα την έκανες στη προηγούμενη εγκυμοσύνη σε αυτή που ξέραμε κιόλας νωρίς γιατί δεν την έκανες??? Υπήρχε κάποιος λόγος???μην ξεκινήσει ο πανικος πριν δεις τις επόμενες εξετάσεις γιατί θα στρεσαρεις και το μωρό ενώ στο τέλος είμαι σίγουρη ότι όλα θα είναι καλά!!!! Για στίγμα δεν είχατε κάνει με τον σύζυγό σου???

Υπομονή και ηρεμία συμβουλεύω καλή μου και όλα θα πάνε καλά!!!🤞🤞🤞🤞❤️❤️💙🧡🧡

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Ευακι το μωράκι σου είναι γερό ,χτυπάει η καρδούλα του τέλεια και έχει μικρύνει το αιμάτωμα ,μπραβοοο!

Στο Λαϊκό να πεις ότι είσαι σε εγκυμοσύνη για να έχεις προτεραιότητα  (γιατί ραντεβού έχει σε κανονική Ροη γύρω στο 2μηνο ) & να ρωτήσεις να κάνετε μαζί με τον σύζυγο αιμοληψία να εξεταστεί & αυτός!Εμεις έτσι είχαμε κάνει κ πλέον υπάρχει φάκελος μας εκεί ως ζευγάρι.

Η έμμεση Coombs δεν ξέρω τι είναι αλλά πρόσφατα το είχε αναφέρει κ άλλη κοπέλα εδώ στο mammyland σε κάποια ομάδα με μανουλες δεν θυμάμαι σε ποια όμως.

Το στίγμα που το είχες κάνει;Ιδιωτικά;

Ολα θα πάνε καλά θα δεις😉

Καλημέρα κορίτσια μου ! Σας ευχαριστώ πολύ!♥️

Ναι ευτυχώς το αιμάτωμα μικρυνε... Καλά πάει δηλαδή λιγο προσοχή ακόμα μέχρι την επόμενη φορά που θα πάμε σε 11 μέρες. Τι να πω τα έχω παίξει πως γίνεται να μη σκέφτομαι όλα τα σενάρια... Αυτή την ένεση αντί d, για να μην αναπτύξω αντισώματα την είχα κάνει με το εξωμητριο αλλά μάλλον δεν με κάλυψε η δεν πρόλαβε να με καλύψει γιατί είχα καιρό αίμα με το εξωμητριο... Τώρα ο γυναικολόγος μου είπε πως όταν υπάρχει αίμα κάτω από 7 εβδομάδες (εγώ ήμουν 6) δεν κάνουμε κάτι... Γι'αυτό δεν την κάναμε τώρα. Με τη λογική ότι δεν κινδυνεύουμε κάτω από 7 εβδομάδες από ότι κατάλαβα. Στίγμα θυμάμαι είχαμε κάνει πριν ξεκινήσουμε να προσπαθούμε για παιδί. Αλλά δεν είμαι σίγουρη αν έχει κάνει και ο σύζυγος. Είχαμε πάει στο μικροβιολογικό της γειτονιάς βέβαια κ είχαν βγει όλα οκ θυμάμαι ο παθολόγος μου είχε πει καλούς απογόνους. Απλά στο χαρτί το διαγνωστικό μου έγραφε σε περίπτωση κύησης συνιστάται επανέλεγχος. Τώρα βγήκαν οι τιμές ανεβασμένες αν είναι δυνατόν.... Δεν ξέρω από πού να τα προλάβω... 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια μου ! Σας ευχαριστώ πολύ!♥️

Ναι ευτυχώς το αιμάτωμα μικρυνε... Καλά πάει δηλαδή λιγο προσοχή ακόμα μέχρι την επόμενη φορά που θα πάμε σε 11 μέρες. Τι να πω τα έχω παίξει πως γίνεται να μη σκέφτομαι όλα τα σενάρια... Αυτή την ένεση αντί d, για να μην αναπτύξω αντισώματα την είχα κάνει με το εξωμητριο αλλά μάλλον δεν με κάλυψε η δεν πρόλαβε να με καλύψει γιατί είχα καιρό αίμα με το εξωμητριο... Τώρα ο γυναικολόγος μου είπε πως όταν υπάρχει αίμα κάτω από 7 εβδομάδες (εγώ ήμουν 6) δεν κάνουμε κάτι... Γι'αυτό δεν την κάναμε τώρα. Με τη λογική ότι δεν κινδυνεύουμε κάτω από 7 εβδομάδες από ότι κατάλαβα. Στίγμα θυμάμαι είχαμε κάνει πριν ξεκινήσουμε να προσπαθούμε για παιδί. Αλλά δεν είμαι σίγουρη αν έχει κάνει και ο σύζυγος. Είχαμε πάει στο μικροβιολογικό της γειτονιάς βέβαια κ είχαν βγει όλα οκ θυμάμαι ο παθολόγος μου είχε πει καλούς απογόνους. Απλά στο χαρτί το διαγνωστικό μου έγραφε σε περίπτωση κύησης συνιστάται επανέλεγχος. Τώρα βγήκαν οι τιμές ανεβασμένες αν είναι δυνατόν.... Δεν ξέρω από πού να τα προλάβω... 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά ♥️

Ενα ενα τα βήματα κοριτσι μου!! Ειδες με το αιμάτωμα τα πραγματα πανε καλυτερα… οοοοοολα θα τα τακτοποιήσεις! Αφου τα εντόπισε ο γιατρος σου, θα τα φτιάξετε οοοοοολα!!! Ολα θα πανε καλα!!! 🙏🙂❤️🍀🍀🍀🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω κάτι που με προβληματίζει,πριν την ωοληψία τι ενέσεις κάνατε; Την προηγούμενη φορά 2 μέρες πριν είχα κάνει menopur orgalutran ovitrelle άφησε μία μέρα κενή και έκανα ωοληψία,τώρα είχα τελευταίες ενέσεις menopur orgalutran που έκανα χθες και σήμερα έχω μόνο ovitrelle και ωοληψία Σάββατο δεν θα έπρεπε να με πάει για Παρασκευή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Litsadi είπε:

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω κάτι που με προβληματίζει,πριν την ωοληψία τι ενέσεις κάνατε; Την προηγούμενη φορά 2 μέρες πριν είχα κάνει menopur orgalutran ovitrelle άφησε μία μέρα κενή και έκανα ωοληψία,τώρα είχα τελευταίες ενέσεις menopur orgalutran που έκανα χθες και σήμερα έχω μόνο ovitrelle και ωοληψία Σάββατο δεν θα έπρεπε να με πάει για Παρασκευή;

Εγώ ξεκινούσα με μενοπουρ, λίγες μερες μετα βάζαμε τις orgalutran και 2 βραδια πριν την ωοληψια έκανα μόνο ovitrelle. Την παραμονή της ωοληψιας δεν έκανα καμία. Όπως Εσυ τώρα δλδ… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ενα ενα τα βήματα κοριτσι μου!! Ειδες με το αιμάτωμα τα πραγματα πανε καλυτερα… οοοοοολα θα τα τακτοποιήσεις! Αφου τα εντόπισε ο γιατρος σου, θα τα φτιάξετε οοοοοολα!!! Ολα θα πανε καλα!!! 🙏🙂❤️🍀🍀🍀🙏

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ♥️ 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θα τα δω μετά τα μηνύματα..  είμαι στη δουλειά.  Απλά ήθελα να σας φτιάξω και τη μέρα.   

FB_IMG_1635419594523.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω κάτι που με προβληματίζει,πριν την ωοληψία τι ενέσεις κάνατε; Την προηγούμενη φορά 2 μέρες πριν είχα κάνει menopur orgalutran ovitrelle άφησε μία μέρα κενή και έκανα ωοληψία,τώρα είχα τελευταίες ενέσεις menopur orgalutran που έκανα χθες και σήμερα έχω μόνο ovitrelle και ωοληψία Σάββατο δεν θα έπρεπε να με πάει για Παρασκευή;

Σε όσες ωοληψιες έχω κάνει κ δεν τις λες κ λίγες μόνο ovitrelle έκανα δυο μέρες πριν την ωοληψια αν ήταν Σάββατο την Πέμπτη το βράδυ δηλαδή. Τις υπόλοιπες menopur,gonal κλπ τις σταματούσα τρεις ημέρες πριν την ωοληψια πχ Τετάρτη 

Μην αγχώνεσαι ξέρει ο γιατρός τι κάνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kk88 @Margitc είχα πει Πέμπτη Παρασκευή θα ξανά ρωτήσω 

Πως είμαστε;;

Ηθικο ακμαίο;;;

Το τελειώσατε το καλαμάρι / παλαμαρι; 
Πατε κ μια βολτούλα έχει ωραία μέρα..

Να ξεφύγει λίγο το κεφάλι!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Το ένα είχε 174 και το άλλο 173.Οι σάκοι όμως είναι ο ένας πάνω και ο άλλος πιο κάτω και δεν μπορούν να βγουν και τα δυο μωρά ακόμα σε μια φωτογραφία .Το πιο μικρό που είχα τώρα πέρναγε το άλλο δυο μέρες .Ναι απίστευτο να τα βλέπεις .Εντάξει θα φύγει εντελώς το αιμάτωμα να χαρείς επιτέλους και την εγκυμοσύνη σου .

💓💓 τελεια τα νεα σου Κατερινα μου!!!! ποτε θα ξαναπας στο γιατρο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια θα τα δω μετά τα μηνύματα..  είμαι στη δουλειά.  Απλά ήθελα να σας φτιάξω και τη μέρα.   

FB_IMG_1635419594523.jpg

😂😂😂😂 θεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!

τι μου κάνετε; Πόσο χαίρομαι να διαβάζω όμορφα νεάκια κ είστε πολλές και χαίρομαι τρελά γι αυτό!

εγώ είχα κάποιες περιπετειούλες γι αυτό κ δεν έβρισκα χρόνο να μπαίνω συχνά κ να συμμετέχω μιας κ λαπτοπ γιοκ κ εχω το κινητο που κ αυτό τα φτύνει σιγα σιγα!

Απο 27/9 ειμαι σε προγραμμα με arvekap 0,1! Τις σταμάτησα την Τρίτη και από χτες είμαι με clexane,medrol,salospir,utrogestan,cyclacur και crinone! Δευτέρα 1/11 πάω για εμβρυομεταφορά! Έχω ένα παγωτινάκι που με περιμένει ακόμα! Εύχομαι να ναι το τυχερό μου ύστερα απο τις 2 αποτυχημένες προσπάθειες που είχα μέσα στο χρόνο! 
Θέλω πολύ μπεμπεδόσκονη απο τις εγκυούλες μας κ θετική ενέργεια! Πραγματικά έχω κουραστεί προσπαθώ πολύ καιρό για παιδάκι με 5 αποτυχιες κ μια παλίνδρομη! Έχω φτάσει και τα 43! Μπεμπεδόσκονη κορίτσια μου! Μεγάλη δόση! Να μου στε όλες καλά και να καταφέρουμε όλες να χουμε τα παιδάκια μας στην αγκαλίτσα μας!!

Αν υπάρχει ακόμα το τυχερό πινακάκι με προσθέτεις πάλι Βασιλική μου! (Δε μου βγαζει το κινητο να κανω add το ονομα σου…δε ξερω τι έπαθε)

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Ενα μηνα δηλαδη.. οι αβερκαπ τι κανουν; Πως και δεν μεταφερετε 2 εμβρυα ; Εγω σου στελνω απειρη θετικη ενεργεια απο μενα κ τα μωρα μου και να γαντζωθεί γερα το εμβρυακι σου ,να ησυχασεις επιτελους απο το ψυχοφθορο ολο θεμα ! Οτι καλυτερο μεσα απο τη καρδια μου κοπελα μου !να πανε ολα τελεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!

τι μου κάνετε; Πόσο χαίρομαι να διαβάζω όμορφα νεάκια κ είστε πολλές και χαίρομαι τρελά γι αυτό!

εγώ είχα κάποιες περιπετειούλες γι αυτό κ δεν έβρισκα χρόνο να μπαίνω συχνά κ να συμμετέχω μιας κ λαπτοπ γιοκ κ εχω το κινητο που κ αυτό τα φτύνει σιγα σιγα!

Απο 27/9 ειμαι σε προγραμμα με arvekap 0,1! Τις σταμάτησα την Τρίτη και από χτες είμαι με clexane,medrol,salospir,utrogestan,cyclacur και crinone! Δευτέρα 1/11 πάω για εμβρυομεταφορά! Έχω ένα παγωτινάκι που με περιμένει ακόμα! Εύχομαι να ναι το τυχερό μου ύστερα απο τις 2 αποτυχημένες προσπάθειες που είχα μέσα στο χρόνο! 
Θέλω πολύ μπεμπεδόσκονη απο τις εγκυούλες μας κ θετική ενέργεια! Πραγματικά έχω κουραστεί προσπαθώ πολύ καιρό για παιδάκι με 5 αποτυχιες κ μια παλίνδρομη! Έχω φτάσει και τα 43! Μπεμπεδόσκονη κορίτσια μου! Μεγάλη δόση! Να μου στε όλες καλά και να καταφέρουμε όλες να χουμε τα παιδάκια μας στην αγκαλίτσα μας!!

Αν υπάρχει ακόμα το τυχερό πινακάκι με προσθέτεις πάλι Βασιλική μου! (Δε μου βγαζει το κινητο να κανω add το ονομα σου…δε ξερω τι έπαθε)

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Κοριτσι μου με το καλο για την Δευτερα!!! Σου στελνω μπεμπεδοσκονη με τα κιλά!!! Μπόλικη μπόλικη μα σου φέρει καλοτυχία!! 🍀🍀🍀 

Ευχομαι να ειναι η τελευταία σου προσπάθεια ώστε να ερθει το θετικό αποτέλεσμα!!! Καλη επιτυχια!!! 🙏❤️🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🙂🙂❤️🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα!ειμαι καινουργια πρωτη φορα γραφω...μετα απο 4 προσπαθειες εξωσωματικης οι 2 ητανε ανεμβρυικες η τριτη δεν πετυχε και η τεταρτη ενω ειχαμε ακουσει καρδια δυστυχως απεβαλα στην 6η βδομαδα...εχω κανει ολες τις εξετασεις που υπαρχουν και το αποδιδουν οι γιατροι σε τυχαιο γεγονος και γω δεν μπορω να το πιστεψω με τιποτα...εχει καποια αντιστοιχη εμπειρια??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η kater88 είπε:

κοριτσια καλησπερα!ειμαι καινουργια πρωτη φορα γραφω...μετα απο 4 προσπαθειες εξωσωματικης οι 2 ητανε ανεμβρυικες η τριτη δεν πετυχε και η τεταρτη ενω ειχαμε ακουσει καρδια δυστυχως απεβαλα στην 6η βδομαδα...εχω κανει ολες τις εξετασεις που υπαρχουν και το αποδιδουν οι γιατροι σε τυχαιο γεγονος και γω δεν μπορω να το πιστεψω με τιποτα...εχει καποια αντιστοιχη εμπειρια??

 

Έχω 2 παλινδρομες στο ενεργητικό μου η πρώτη την 10η εβδομάδα και η δεύτερη την 7η. Και εγώ με εξωσωματικές και δυο μηδενικές χοριακες στις πρώτες δυο προσπάθειες.

Στην πρώτη ο τότε γιατρος μου είπε τυχαίο γεγονός στην δεύτερη μου είπε να πάω με δωρεά ωαρίων. 
Πηγα στο νοσοκομείο Έλενα στο τμήμα καθ έξιν αποβολών για πλήρη αιματολογικό και ανοσολογικό έλεγχο. Ταυτόχρονα ελέγχθηκε κ η μήτρα εκεί. Ήταν όλα καθαρά όποτε καταλήξαμε ότι ήταν θέμα εμβρύων χρωμοσωμικών. Δεν έκανα όμως καρυοτυπο εμβρύου στην απόξεση στην πρώτη ήμουν ουφο κ με έπεισε ο γιατρός ότι δεν θα δείξει κάτι κ στην δεύτερη ήταν νωρίς στην κύηση κ δεν υπήρχε επαρκές υλικό. 

Ο τωρινός γιατρός μου είπε στο πρώτο ραντεβού ότι συνήθως αποβολή με αίμα ενοχοποιείται η μήτρα ενώ αποβολή επειδή δεν αναπτύσσεται το έμβρυο συνήθως οφείλεται σε χρωμοσομικες ανωμαλίες.

Το Έλενα στο προτείνω γιατί ο έλεγχος που γίνεται είναι πλήρης και δωρεάν. Υπάρχει όμως δυσκολία στα ραντεβού και χρειάζεται υπομονή. Αν το 88 στο nickname σου είναι η ηλικία σου έχεις χρόνο να κανείς έναν πλήρη έλεγχο εκεί και μετά να αποφασίσεις τα επόμενα βήματα 

Επισης πρέπει να ελεγχθεί πολύ πολύ καλά κ το σπερμα. Σπέρματα με υψηλή κατάτμηση ενοχοποιούνται για αποβολές. Εμείς πχ έχουμε υψηλό DFI είμαστε με αγωγή από ουρολόγο βέβαια κ έχει γίνει κ επέμβαση κιρσοκοιλης 

Σε νιωθω , υπομονή και καλή δύναμη♥️

Θα τα καταφέρετε.

 


 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μού καλησπέρα,  τα φωτα σας θα ήθελα σας παρακαλώ.. προχθές πήγαμε σε εξειδικευμένο Ουρολογο, σπέρμοδιαγραμμα και καλλιέργεια άψογα όλα, παρόλα αυτά του εδωσε προφερτιλ για καλύτερη κινητικότητα του σπέρματος, μου έκανε εντύπωση το γεγονός οτι που τόνισε να πάρω μια συγκεκριμένη κυρία ώστε να προμηθευτώ τίς βιταμίνες και να μην τις πάρω απο φαρμακείο για να μην μου δώσουν κάτι γεννοσημο..  Μήπως να μην είμαι καχύποπτη και να κάνω αυτό που μου είπε? 

Ο εξωσωματιστης απο την άλλη μας είπε ότι δεν χρειάζεται να τις παρει τις βιταμίνες, μα του λέει ο άντρας μου βιταμίνες είναι δεν είναι κάτι κακό και απάντησε πως δεν παύει να είναι κάτι χημικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μού καλησπέρα,  τα φωτα σας θα ήθελα σας παρακαλώ.. προχθές πήγαμε σε εξειδικευμένο Ουρολογο, σπέρμοδιαγραμμα και καλλιέργεια άψογα όλα, παρόλα αυτά του εδωσε προφερτιλ για καλύτερη κινητικότητα του σπέρματος, μου έκανε εντύπωση το γεγονός οτι που τόνισε να πάρω μια συγκεκριμένη κυρία ώστε να προμηθευτώ τίς βιταμίνες και να μην τις πάρω απο φαρμακείο για να μην μου δώσουν κάτι γεννοσημο..  Μήπως να μην είμαι καχύποπτη και να κάνω αυτό που μου είπε? 

Ο εξωσωματιστης απο την άλλη μας είπε ότι δεν χρειάζεται να τις παρει τις βιταμίνες, μα του λέει ο άντρας μου βιταμίνες είναι δεν είναι κάτι κακό και απάντησε πως δεν παύει να είναι κάτι χημικό. 

Ο δικός μου πρώην εξωσωματικός μας έλεγε να πάρουμε μια κυρία τηλ να πούμε το όνομα του για να έχουμε και 10% έκπτωση!!
Και να έχει κ αυτός την προμήθεια του γιατί με μια απλή αναζήτησή στο google διαπιστώσαμε ότι ήταν μέτοχος στην συγκεκριμένη εταιρεία βιταμινών 😉

Το ίδιο προϊόν ήταν κ χωρίς την κυρία και από απλό φαρμακείο. Επίσης έχουμε πάρει και ακριβές κ φτηνές βιταμίνες. Δεν είδαμε καμία τεράστια διαφορά (βέβαια εμείς είμαστε με προβληματικό σπερμα έτσι κ αλλιως) ή κ η διαφορά που είδαμε τότε μπορεί να οφειλόταν κ στην αλλαγή διατροφής κ άλλων συνηθειών. Ποιος ξέρει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μού καλησπέρα,  τα φωτα σας θα ήθελα σας παρακαλώ.. προχθές πήγαμε σε εξειδικευμένο Ουρολογο, σπέρμοδιαγραμμα και καλλιέργεια άψογα όλα, παρόλα αυτά του εδωσε προφερτιλ για καλύτερη κινητικότητα του σπέρματος, μου έκανε εντύπωση το γεγονός οτι που τόνισε να πάρω μια συγκεκριμένη κυρία ώστε να προμηθευτώ τίς βιταμίνες και να μην τις πάρω απο φαρμακείο για να μην μου δώσουν κάτι γεννοσημο..  Μήπως να μην είμαι καχύποπτη και να κάνω αυτό που μου είπε? 

Ο εξωσωματιστης απο την άλλη μας είπε ότι δεν χρειάζεται να τις παρει τις βιταμίνες, μα του λέει ο άντρας μου βιταμίνες είναι δεν είναι κάτι κακό και απάντησε πως δεν παύει να είναι κάτι χημικό. 

Ο εξωσωματιστης το είπε βλέποντας τις εξετάσεις και του εργαστηρίου και τις εξειδικευμένες που ζήτησε ο ουρολογος. . Και μου κάνει εντύπωση που ο ίδιος ουρολογος μας είπε πως είμαστε το μοναδικό ζευγάρι απο τα τελευταία 200 ποθ τον επισκέφτηκαν χωρίς να έχουμε πρόβλημα με το σπέρμα, στην συνέχεια μου τόνισε 3 φορές να παρω τηλ την κυρία να αναφέρω το όνομα Του γιατρού και να προμηθευτώ τις βιταμίνες... τι λέτε ρε κορίτσια είμαι υπερβολική? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ο εξωσωματιστης το είπε βλέποντας τις εξετάσεις και του εργαστηρίου και τις εξειδικευμένες που ζήτησε ο ουρολογος. . Και μου κάνει εντύπωση που ο ίδιος ουρολογος μας είπε πως είμαστε το μοναδικό ζευγάρι απο τα τελευταία 200 ποθ τον επισκέφτηκαν χωρίς να έχουμε πρόβλημα με το σπέρμα, στην συνέχεια μου τόνισε 3 φορές να παρω τηλ την κυρία να αναφέρω το όνομα Του γιατρού και να προμηθευτώ τις βιταμίνες... τι λέτε ρε κορίτσια είμαι υπερβολική? 

Παίρνει προμήθεια αγαπη αλλιώς δεν θα επέμενε!

Απο το απλό φαρμακείο δεν θα πάρει 😉

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Ο δικός μου πρώην εξωσωματικός μας έλεγε να πάρουμε μια κυρία τηλ να πούμε το όνομα του για να έχουμε και 10% έκπτωση!!
Και να έχει κ αυτός την προμήθεια του γιατί με μια απλή αναζήτησή στο google διαπιστώσαμε ότι ήταν μέτοχος στην συγκεκριμένη εταιρεία βιταμινών 😉

Το ίδιο προϊόν ήταν κ χωρίς την κυρία και από απλό φαρμακείο. Επίσης έχουμε πάρει και ακριβές κ φτηνές βιταμίνες. Δεν είδαμε καμία τεράστια διαφορά (βέβαια εμείς είμαστε με προβληματικό σπερμα έτσι κ αλλιως) ή κ η διαφορά που είδαμε τότε μπορεί να οφειλόταν κ στην αλλαγή διατροφής κ άλλων συνηθειών. Ποιος ξέρει;;

Άρα εχω ενα δίκαιο που είμαι καχύποπτη? Μα μου κάνει εντύπωση επέμενε πολύ και χωρίς πρόβλημα, δεν ξέρω ρε κορίτσια εγώ έφτασα μέχρι τα Γιάννενα χωρίς να υπάρχει πρόβλημα και αν όντως έχω δίκαιο απογοητεύτηκα απο τον συγκεκριμένο γιατρό,  γιατί είναι άξιος σεβασμόυ όσο αφορά το έργο του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kater88 είπε:

κοριτσια καλησπερα!ειμαι καινουργια πρωτη φορα γραφω...μετα απο 4 προσπαθειες εξωσωματικης οι 2 ητανε ανεμβρυικες η τριτη δεν πετυχε και η τεταρτη ενω ειχαμε ακουσει καρδια δυστυχως απεβαλα στην 6η βδομαδα...εχω κανει ολες τις εξετασεις που υπαρχουν και το αποδιδουν οι γιατροι σε τυχαιο γεγονος και γω δεν μπορω να το πιστεψω με τιποτα...εχει καποια αντιστοιχη εμπειρια??

 

Και οι 4 προσπάθειες ήταν με μια διέγερση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @nasia94 @Rena92 Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;; Είχα κάτι μέρες να μπω! Έχουμε φουλ πρόγραμμα πλέον κ δεν προλαβαίνω 😂😂 χαίρομαι πολύ για τα νέα σας (εκτός από το νοσοκομείο).  Κι εμείς καλά είμαστε!! Πλέον έχουμε καθιερώσει και κάθε πρωί πάμε κούνιες και οι 3 (να δω για πόσο θα το αντέξω). Τουλάχιστον έτσι ξεδινει η μεγάλη.  Η μικρή πλέον τρώει κανονικά 3 γεύματα. Τρελαίνεται για φρουτοκρεμα! Κ τα άλλα 2 τα τρώει, αλλά όχι με την ίδια ευχαρίστηση! Δόντια βγάλαμε 2 και παλεύουμε για τα υπόλοιπα! Ο βραδινός ύπνος είναι με τις ώρες της 😂😂 άλλες φορές ξυπνάει 1 - 2 φορές το πολύ να θηλάσει κι άλλες ξυπνάει ανά μία ώρα. Αλλά εντάξει, γενικά είναι καλοβολο παιδάκι!  Μπάνιο κάναμε ένα μέχρι στιγμής (καλά δεν θα είναι και πάρα πολλά για φέτος). Η μεγάλη ξετρελαθηκε (προφανώς δεν θυμόταν από πέρσι). Δεν ήθελε να φύγει με τίποτα. Και στο μωρό άρεσε! Την είχα αγκαλιά μες στο νερό και πραγματικά έδειχνε να το απολαμβάνει. Κρατάω όμως και μικρό καλάθι γιατί ήταν η πρώτη φορά! Χα χα χα!! Ξεκίνησα δίαιτα εδώ και μια εβδομάδα. Θα προσπαθήσω να χάσω κιλά γιατί πλέον είμαι παχύσαρκη. Κ εκτός από την εξωτερική εμφάνιση που δεν μου αρέσω καθόλου, ζοριζομαι και με τα παιδιά. Καλά, ποτέ δεν ήμουν ιδιαίτερα ευκίνητη (😂😂) αλλά όχι έτσι όπως είμαι τώρα! Ας ελπισω να κρατήσω και να μην αφεθω ξανά στην κοιλιοδουλια μου 😂😂 🤞🤞❤️ Αυτά τα σύντομα νέα μας!  
    • Συμβαίνει συνήθως στην εγκυμοσύνη γιατί το σώμα μας παράγει παραπάνω λίτρα αίμα.  μπορεί να δεις πχ στα ούλα/δοντια όταν βουρτσίζεις λίγο αίμα.    μπορείς να το αναφέρεις στο γιατρό σου μήπως σου προτείνει κάτι ❤️
    • Στην Γερμανία είμαι ναι. Είναι όλη η οικογένεια μου εδώ (η μαμά μου ο πατριός μου κ οι άλλες 4 αδερφές μου) εδώ  και 11 χρόνια ,κ εγώ πηγαινοερχόμουνα γενικά. Όπως καταλαβαίνεις δεν είναι κάτι «ξένο» για μένα.  μ αρέσει παρά πολύ θα δυσκολευτώ να γυρίσω. Γενικά η Γερμανία σε σχέση με πριν 11 χρόνια που πρωτοηρθΑμε έχει εξελιχτεί γιατί έχει πλέον πολλούς μετανάστες. Βρίσκεις ταβέρνες  ελληνικές, καφετέριες, ζαχαροπλαστεία, μαγαζιά , κλαμπ όλα ελληνικά  κτλ κτλ δν λείπει κάτι εκτός από την θάλασσα. Αλλά έχουν τις λίμνες εδώ. Γενικά είναι πεντακάθαρα παντού, φροντίζουν τα πάντα, υπάρχει το αίσθημα της ασφάλειας κτλ κτλ  το επίπεδο της ζωής είναι πολύ καλύτερο.  Συνειδητοποίησα  ότι κ μόνο το γεγονός οτι δν έχω άγχος για το οικονομικό για το ασφαλιστικό κτλ  το επίπεδο της ζωής μας έχει ανεβεί κ ζούμε πολύ καλύτερα.  ζεστη έχουμε μέχρι 34-35 βαθμούς ούτε να εισπνέεις καυτό αέρα αλλά ούτε κ να κρυώνεις! (Σήμερα θα έχεις ας πούμε κρύα ημέρα με 24 βαθμούς)    Τώρα για κρέμες κ cosmetics που αναφέρεις κάθε γιατρός συνήθως δίνει δικές του οδηγίες. Όσοι γιατροί είχα κ έχω εγω δν μου απαγορεύουν κάτι εκτός πχ από την βαφή στην ρίζα που ούτως η άλλως δν βάφω.    πολυ ωραία ιδέα το πινακακι αν θέλεις να το αναλάβεις γιατί εγώ με τ παιδιά δν προλαβαίνω να προθυμοποιηθω 🤓 ή οποίο κορίτσι. 
    • @Elkμου περιμένουμε τα νέα σας απο το Doppler σήμερα!!! Τι ώρα είναι το ραντεβού; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...