Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Margitc είπε:

Καλη μας επιτυχια μακαρι να μας παει καλα ειχα 4 στα 4 απο τα αυγουλακια μου. Ουτε εγω δεν το περιμενα. 🍀❤️✌️

10:30 παω εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Καλη μας επιτυχια μακαρι να μας παει καλα ειχα 4 στα 4 απο τα αυγουλακια μου. Ουτε εγω δεν το περιμενα. 🍀❤️✌️

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

10:30 παω εσυ;

Είδες δεν έχει σημασία η ποσότητα!!!! Μπράβο κορίτσι μου!! 12:30 εγώ!!!! Καλή μας επιτυχία !!! Η Παναγία μαζί μας 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Με το καλό κορίτσι μου να υποδεχτείς τα εμβρυακια σου!! Σου εύχομαι να είναι η τυχερη σας φορά και να πάνε όλα υπέροχα!!🙏❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!! Τρελαίνομαι για ευχές από εγκυουλες!!!! Στείλτε όλη σας την μπεμπεδοσκονη ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Αύριο.. 🙄

Πώς έφτασε ο καιρός????? Με το καλό τα πιο όμορφα νέα της ζωής σας,,,, αυτά που στα χείλη σας θα χαράξουνε χαμόγελο ζωής 🙏👶❤️👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

 

Είδες δεν έχει σημασία η ποσότητα!!!! Μπράβο κορίτσι μου!! 12:30 εγώ!!!! Καλή μας επιτυχία !!! Η Παναγία μαζί μας 🙏🙏🙏

Με το καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!! Τρελαίνομαι για ευχές από εγκυουλες!!!! Στείλτε όλη σας την μπεμπεδοσκονη ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Εννοείται στέλνω φουλ μπεμπεδοσκονη σε σένα και τα εμβρυακια σου!! έχετε όλη μας τη θετική ενέργεια και ένα μεγαλο φιλί από μένα και από το μπέμπη μου!! ❤️🙏🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια @kk88 @Margitc Καλή επιτυχία αύριο!!!
Να είναι η τυχερή σας μέρα και σε δυο βδομαδες να κοντράρεστε στα τριψήφια νούμερα 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια @kk88 @Margitc Καλή επιτυχία αύριο!!!
Να είναι η τυχερή σας μέρα και σε δυο βδομαδες να κοντράρεστε στα τριψήφια νούμερα 😘

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί καλή μου!!!! Μάζεψε δυνάμεις εσύ και ετοιμάσου σύντομα να συναντήσεις τα μωρά σου!!!!❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kk88 @Margitc κοριτσάρες μου! Αύριο να βάλετε το καλύτερο χαμόγελό σας! Αύριο ξεκινάει ουσιαστικά το ταξίδι! Μέχρι τώρα είχατε τις προετοιμασίες αυτού! Αύριο ξεκινάτε και σας εύχομαι μια όμορφη διαδρομή που θα οδηγήσει στον πιο ονειρεμένο προορισμό! Πιάστε το χέρι του άντρα σας και έτσι μαζί χέρι χέρι να πάτε να συναντήσετε τα μωρά σας! Fingers crossed! Είστε στη σκέψη μας! 🥰

Εγώ προσωπικά σας στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια, άπειρη μπεμπεδόσκονη και τις καλύτερες ευχε΄ς μου για μια ΄άκρως επιτυχημένη διαδικασία! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια @kk88 @Margitc Καλή επιτυχία αύριο!!!
Να είναι η τυχερή σας μέρα και σε δυο βδομαδες να κοντράρεστε στα τριψήφια νούμερα 😘

Ευχαριστουμε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

@kk88 @Margitc κοριτσάρες μου! Αύριο να βάλετε το καλύτερο χαμόγελό σας! Αύριο ξεκινάει ουσιαστικά το ταξίδι! Μέχρι τώρα είχατε τις προετοιμασίες αυτού! Αύριο ξεκινάτε και σας εύχομαι μια όμορφη διαδρομή που θα οδηγήσει στον πιο ονειρεμένο προορισμό! Πιάστε το χέρι του άντρα σας και έτσι μαζί χέρι χέρι να πάτε να συναντήσετε τα μωρά σας! Fingers crossed! Είστε στη σκέψη μας! 🥰

Εγώ προσωπικά σας στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια, άπειρη μπεμπεδόσκονη και τις καλύτερες ευχε΄ς μου για μια ΄άκρως επιτυχημένη διαδικασία! 💚

Αρχηγαρα μας ευχαριστουμε πολυ❤️Ελπιζω συντομα να περαςουμε κ οι δυο μας στην επομενη θεση του πινακα κ να στελνουμε κ εμεις μπεμπεδοσκονη στα υπολοιπα κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

@kk88 @Margitc κοριτσάρες μου! Αύριο να βάλετε το καλύτερο χαμόγελό σας! Αύριο ξεκινάει ουσιαστικά το ταξίδι! Μέχρι τώρα είχατε τις προετοιμασίες αυτού! Αύριο ξεκινάτε και σας εύχομαι μια όμορφη διαδρομή που θα οδηγήσει στον πιο ονειρεμένο προορισμό! Πιάστε το χέρι του άντρα σας και έτσι μαζί χέρι χέρι να πάτε να συναντήσετε τα μωρά σας! Fingers crossed! Είστε στη σκέψη μας! 🥰

Εγώ προσωπικά σας στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια, άπειρη μπεμπεδόσκονη και τις καλύτερες ευχε΄ς μου για μια ΄άκρως επιτυχημένη διαδικασία! 💚

Έλα και σε περίμενα με λαχτάρα!!!! Σε ευχαριστούμε κορίτσι μας γλυκό!!!! Μακάρι να ήρθε η δικιά μας στιγμή να ζήσουμε το όνειρο!!!!! Ευχαριστώ για την θετική ενέργεια και τις ευχές!!!! Αύριο θα σου πω πότε κάνω χοριακη να με αλλάξεις στο πινακακι το γουρλιδικο!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/10/2021 at 11:37 ΠΜ, ο/η Luna777 είπε:

Lucia μου και εγώ αυτό ψάχνω να κάνω τώρα γιατί δεν είχα ποτέ εμφύτευση. Μου πρότειναν το τεστ μικροβιώματος του ενδομητρίου. Γίνεται με βιοψία ή με δείγμα από αίμα περιόδου. Δείχνει αναλυτικά όλους τους μικροοργανισμούς που υπάρχουν (και καλούς και παθογόνους) και σε τι ποσοστά. Ως τώρα βρήκα να το κάνουν στο Serum (300 ευρώ) και στον Πάντο που δεν έμαθα ακόμα κόστος. Το ψάχνω όμως και θα ρωτήσω σε διάφορα εργαστήρια. Στην Αγγλία το λένε EMMA test. Προτιμώ να έχω μια συνολική αναλυτική εικόνα του τι υπάρχει στο ενδομήτριό μου απο το να κάνω μόνο απλή βιοψία. 

Στο Έλενα μου είχαν πει ότι αυτού του είδους οι μοριακοί έλεγχοι είναι ανακάλυψη των παθολογοανατόμων για να μας τα παίρνουν και ότι είναι υπερβολικά ευαίσθητοι, άρα και μπορεί να βρουν κάτι που είχαμε παλιά και έχει περάσει και να πάρουμε αχρείαστη αντιβίωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Margitc είπε:

Αρχηγαρα μας ευχαριστουμε πολυ❤️Ελπιζω συντομα να περαςουμε κ οι δυο μας στην επομενη θεση του πινακα κ να στελνουμε κ εμεις μπεμπεδοσκονη στα υπολοιπα κοριτσια

Καλη επιτυχία για αύριο όλα να πάνε τέλεια και σε 9 μήνες να κρατάς τα μωράκια η το μωράκι σας στην αγκαλιά σας ! ♥️😘 Στέλνω μπόλικη μπεμπεδοσκονη 🥰 αναμένουμε τα νέα σας αύριο ! Φιλιά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/10/2021 at 7:25 ΜΜ, ο/η Lucia79 είπε:

Το κορυφαίο είναι ότι πέτυχα μια συντονίστρια που τη ρώτησα να μου πει εκείνη το αποτέλεσμα και μου είπε ότι ήταν στο προγραμμα να πάρει μια άλλη που ήταν στο μαιευτήριο….λες και είναι τόσο δύσκολο μα ψάξει την καρτέλα μου,,,αφού έχει πρόσβαση. Τελικά δυσανασχετώντας αποφάσισε να ψάξει και με ξανά έβαλε σε αναμονή και όση ώρα περίμενα με πήρε στο κινητό αυτή που ήταν στο προγραμμα να πάρει και το αποτέλεσμα είναι ένα ωραιότατο μηδενικό,,,;για την ακρίβεια 0.1

Κορίτσι μου το μόνο που θα σου πω είναι αυτό: Μην ξεχνάς πόσα έχεις καταφέρει μέχρι σήμερα και κυρίως το πόσο δυνατή είσαι... Δώσε λίγο χρόνο στο σώμα σου κ στο μυαλό σου κ βουρ κ πάλι στο ψητό ... Δεν θέλω να διαβάζω σχόλια αρνητικά περί ηλικίας! Απλά δεν τα δέχομαι! Σαφώς κ το πράγμα δυσκολεύει αλλά δεν είναι ακατόρθωτο. Λίγες κοπέλες κάτω των 35 παιδεύονται; Στις τόσες ωοληψίες που έκανα γνώρισα κ μίλησα με πολλά κορίτσια διαφόρων ηλικιών. Όλες είχαν στο ενεργητικό τους αποτυχημένες προσπάθειες. Άλλες ΄εμεναν αλλά δεν μπορούσαν να το κρατήσουν, άλλες δεν έμεναν καν. Σε κάποια ωοληψία από τις τόσες, βρέθηκα στο δωμάτιο με μια κοπέλα. Η Μαρία, πήγαινε με φυσικό όπως κ εγώ... Δεν ανταποκρινόταν στις διεγέρσεις οπότε δεν είχε επιλογή. Κάθε μήνα εκεί με τις ίδιες αγωνίες και οι δύο. Θα βρούμε ωάριο; Θα γονιμοποιηθεί; Θα φτάσει να μπει κατάψυξη; Μην τα πολυλογώ κ κουράζω με λεπτομέρειες, η Μαρία στα 47 της γέννησε πριν ένα μήνα ένα κοριτσάκι! Βασιλική, μου είπε τις προάλλες που μου τηλ. να μου ευχηθεί για τα γενέθλιά μου, θα αρχίσω να μαζεύω κ για δεύτερο! Όσο ακόμη προλαβαίνω! Δεν έχω τίποτα να χάσω! Να το κάνεις της λέω! Μπράβο κ πάλι μπράβο! Για την δύναμη που έχεις μέσα σου κ την πίστη που νιώθεις σ' αυτό για το οποίο παλεύεις! Ο επιμένων νικά! Γκαραντί! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/10/2021 at 11:37 ΠΜ, ο/η Luna777 είπε:

Lucia μου και εγώ αυτό ψάχνω να κάνω τώρα γιατί δεν είχα ποτέ εμφύτευση. Μου πρότειναν το τεστ μικροβιώματος του ενδομητρίου. Γίνεται με βιοψία ή με δείγμα από αίμα περιόδου. Δείχνει αναλυτικά όλους τους μικροοργανισμούς που υπάρχουν (και καλούς και παθογόνους) και σε τι ποσοστά. Ως τώρα βρήκα να το κάνουν στο Serum (300 ευρώ) και στον Πάντο που δεν έμαθα ακόμα κόστος. Το ψάχνω όμως και θα ρωτήσω σε διάφορα εργαστήρια. Στην Αγγλία το λένε EMMA test. Προτιμώ να έχω μια συνολική αναλυτική εικόνα του τι υπάρχει στο ενδομήτριό μου απο το να κάνω μόνο απλή βιοψία. 

Αργώ λιγάκι αλλά πάντα απαντώ! 😉

Έχουμε κ λέμε: Πριν μπω στη διαδικασία της εξωσωματικής ο γιατρός μου ζήτησε νωίαα κάνω υστεροσκόπηση αλλά κ μία επιπλέον εξέταση την λεγόμενη ngs. Είναι εξέταση η οποία δείχνει τυχόν λοιμώξεις του ενδομητρίου. Η βιοψία του ενδομητρίου που γίνεται με την υστεροσκόπηση είναι α΄λλο πράγμα. Εγώ έκανα κ τις δύο ταυτόχρονα δλδ ngs και υστεροσκόπηση (μαζί με βιοψία) αφού θα έπαιρνα μέθη ούτως ή άλλως. Η υστεροσκόπηση έδειξε μια ελαφριά ενδομητρίτιδα ενώ η ngs ελάχιστους γαλακτοβάκιλλους. Πήρα αντιβίωση κ ξεκίνησα να κάνω κ κάποιες εγχύσεις αντιβίωσης οι οποίες όμως δεν μου ταίριαξαν... Για μήνες έπαιρνα προβιοτικά κ έβαζα κ κολπικά υπόθετα (ecovag). Αποτέλεσμα ήταν οι γαλακτοβάκιλλοι να αυξηθούν κ από 33% να έχουν ξεπεράσει το 90% που είναι κ το επιθυμητό... Αν με ρωτάς δεν έχω μετανιώσει για καμία εξέταση από όσες έχω κάνει. Σκέψου πως την ngs (κόστος αν θυμάμαι καλά γύρω στα 340) την έκανα δύο φορές προκειμένου να δούμε πού βαδίζουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/10/2021 at 12:11 ΜΜ, ο/η BlackCat είπε:

Καλημερα σε όλες.

Ουτε εμείς πήγαμε καλά σήμερα δεν πήραμε κανένα ωάριο ήταν κενά τα ωοθυλλακια. Μου είχε πει ο γιατρός ότι υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο λόγω διέγερσης τον προηγούμενο μήνα και όπως φάνηκε κ στην Ε2 (που δεν ήταν ιδιαίτερα υψηλή) το ψιλό περίμενα.

Αυτό που δεν περίμενα ήταν να με πιάσει κολικος εντέρου με το που έφυγα από κέντρο κ εκεί τα είδαμε όλα μπλε!! Αγανακτήσαμε να φτάσουμε σπίτι μας ,τρομάξαμε πολύ αλλά σιγά σιγά συνήλθα κ είμαι πολύ καλύτερα. Δεν ξέρω αν σχετίζεται με την μέθη ή αν έτυχε, αν κάποια είχε τέτοια εμπειρία θα βοηθούσε.

Σχετικα με τα στατιστικά κ ότι λέει η @Lucia79θα συμφωνήσω γιατί αυτό το 1 στα 10 μου το έχει πει κ ο Παρτσινεβ. Γιατρός της ( @Tokyo) που είχα κάνει ένα ραντεβού μαζί του τον περασμένο Μάρτιο.
Και αν βάλεις στο παιχνίδι στη δικιά μου περίπτωση κ το σπερμα βραστά Χαράλαμπε. Μας εξήγησε ακριβώς τι σημαίνει η ΑΜΗ μου, οι καταβολές μου και η ηλικία μου σε κάθε προσπάθεια διέγερσης κ ΕΤ. Το μόνο που μου δίνει κουράγιο στην περίπτωση μου είναι ότι είχα δυο εμφυτευσεις. Τώρα θα μου πεις κ τι να τις κάνω αφού τα έχασα αλλά είναι μια πληροφορία για την μήτρα.

Δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον γιατρό για να δω πως θα προχωρήσουμε υποθέτω πάλι με φυσικό κ μετά το στραπάτσο με το έντερο θα πάω χωρίς μέθη το αποφάσισα.

Τελος σχετικά με το Έλενα κ το τμήμα αποβολών μόνο τα καλύτερα έχω να πω ,εμένα προσωπικά μου έδωσε πολύ κουράγιο γιατί ένιωσα ότι πάω ένα βήμα παρακάτω την διερεύνηση κ πήρα δύναμη να συνεχίσω.

Καρδουλωμα σε όλες ❤️

 

Αυτά που έγραψα στην @Lucia79 αφορούν κ εσένα αγαπημένη ... Στο ίδιο κέντρο κ εσύ άρα στο ίδιο έργο θεατές ... Αυτό με το έντερο θεώρησε πως ήταν τυχαίο γεγονός ... Μην σε φοβίζει η μέθη... Δεν τελειώσαμε εμείς! Έχουμε να πούμε κ άλλα ... 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/10/2021 at 2:50 ΜΜ, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; εγώ πάλι λαχταρησα από την Τετάρτη είχα καφέ όπως σας είπα τώρα πήγα να σκουπιστω κ είχα ροζ αρκετό.. Τι να κάνω;;; είμαι ξάπλα 

Ξάπλα λέμε, ξάπλα! Εμάς που μας έλιωσε η πλάτη κ η μέση μας σκέφτηκε κανείς;;; Οέο! Άντε παλουκώσου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η condios είπε:

Πώς έφτασε ο καιρός????? Με το καλό τα πιο όμορφα νέα της ζωής σας,,,, αυτά που στα χείλη σας θα χαράξουνε χαμόγελο ζωής 🙏👶❤️👶❤️

Κ στα δικά μας!😉🥰💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, είμαι καινούρια εδώ, παρακολουθώ με πολύ ενδιαφέρον. Εύχομαι από καρδιάς καλή επιτυχία σε όλες όσες το παλεύουμε... Η ερώτησή μου είναι σύντομη και τεχνικής φύσης, για όσες τυχόν έχουν εμπειρία από το συγκεκριμένο φάρμακο. Ξεκινάω διέγερση προσεχώς με 150 μονάδες BEMFOLA (οι ενέσεις που μου είχαν δώσει είναι των 150 μονάδων) αλλά στην πορεία ενδεχομένως αυξηθούν σε 225, οπότε θα πρέπει να συμπληρώνω με δεύτερη ένεση. Γνωρίζει κάποια αν η δεύτερη ένεση χρησιμοποιείται κανονικά την επόμενη μέρα; Ρωτάω γιατί, σύμφωνα με το φυλλάδιο στο κουτί, η BEMFOLA άπαξ και ανοιχτεί είναι προς απόρριψη (σε αντίθεση πχ με Gonal, που αντέχει ψυγείο εφόσον ανοιχτεί).  Ευχαριστώ εκ των προτέρων..Καλή δύναμη σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η troia είπε:

Στο Έλενα μου είχαν πει ότι αυτού του είδους οι μοριακοί έλεγχοι είναι ανακάλυψη των παθολογοανατόμων για να μας τα παίρνουν και ότι είναι υπερβολικά ευαίσθητοι, άρα και μπορεί να βρουν κάτι που είχαμε παλιά και έχει περάσει και να πάρουμε αχρείαστη 

Εκτός όμως απο τους παθογόνους μικροοργανισμούς, με αυτή την εξέταση βλέπεις αναλυτικά τη βακτηριακή σύσταση του ενδομητρίου που παίζει σημαντικό ρόλο στην εμφύτευση.

στις πριν 9 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Αργώ λιγάκι αλλά πάντα απαντώ! 😉

Έχουμε κ λέμε: Πριν μπω στη διαδικασία της εξωσωματικής ο γιατρός μου ζήτησε νωίαα κάνω υστεροσκόπηση αλλά κ μία επιπλέον εξέταση την λεγόμενη ngs. Είναι εξέταση η οποία δείχνει τυχόν λοιμώξεις του ενδομητρίου. Η βιοψία του ενδομητρίου που γίνεται με την υστεροσκόπηση είναι α΄λλο πράγμα. Εγώ έκανα κ τις δύο ταυτόχρονα δλδ ngs και υστεροσκόπηση (μαζί με βιοψία) αφού θα έπαιρνα μέθη ούτως ή άλλως. Η υστεροσκόπηση έδειξε μια ελαφριά ενδομητρίτιδα ενώ η ngs ελάχιστους γαλακτοβάκιλλους. Πήρα αντιβίωση κ ξεκίνησα να κάνω κ κάποιες εγχύσεις αντιβίωσης οι οποίες όμως δεν μου ταίριαξαν... Για μήνες έπαιρνα προβιοτικά κ έβαζα κ κολπικά υπόθετα (ecovag). Αποτέλεσμα ήταν οι γαλακτοβάκιλλοι να αυξηθούν κ από 33% να έχουν ξεπεράσει το 90% που είναι κ το επιθυμητό... Αν με ρωτάς δεν έχω μετανιώσει για καμία εξέταση από όσες έχω κάνει. Σκέψου πως την ngs (κόστος αν θυμάμαι καλά γύρω στα 340) την έκανα δύο φορές προκειμένου να δούμε πού βαδίζουμε... 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Εχω αποφασίσει να την κάνω αυτή την εξέταση γιατί θελω να έχω μια σφαιρική προσέγγιση του θέματος και μια λεπτομερή εικόνα του τι συμβαίνει. Το ψάχνω τωρα με διάφορα εργαστήρια για να δω ποιο με συμφέρει. Και εγώ να το κάνω μαζί με την υστεροσκόπηση σκεφτόμουν, αλλά βλέπω οτι οι μέρες δεν ταιριάζουν. Για το ngs πρέπει να είναι 15-25η μέρα του κύκλου. Την υστεροσκόπηση όμως ήθελα να την κάνω αμέσως μετά την περίοδο πριν την ωορηξία γιατί σκεφτόμουν να κάνω και scratching. Θα το συζητήσω όμως με το γιατρό να δω και αυτός τι προτείνει. Έτσι κι αλλιώς απ'ότι καταλαβαίνω είτε τα κάνω μαζί είτε χωριστά το κόστος το ίδιο θα είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Εκτός όμως απο τους παθογόνους μικροοργανισμούς, με αυτή την εξέταση βλέπεις αναλυτικά τη βακτηριακή σύσταση του ενδομητρίου που παίζει σημαντικό ρόλο στην εμφύτευση.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Εχω αποφασίσει να την κάνω αυτή την εξέταση γιατί θελω να έχω μια σφαιρική προσέγγιση του θέματος και μια λεπτομερή εικόνα του τι συμβαίνει. Το ψάχνω τωρα με διάφορα εργαστήρια για να δω ποιο με συμφέρει. Και εγώ να το κάνω μαζί με την υστεροσκόπηση σκεφτόμουν, αλλά βλέπω οτι οι μέρες δεν ταιριάζουν. Για το ngs πρέπει να είναι 15-25η μέρα του κύκλου. Την υστεροσκόπηση όμως ήθελα να την κάνω αμέσως μετά την περίοδο πριν την ωορηξία γιατί σκεφτόμουν να κάνω και scratching. Θα το συζητήσω όμως με το γιατρό να δω και αυτός τι προτείνει. Έτσι κι αλλιώς απ'ότι καταλαβαίνω είτε τα κάνω μαζί είτε χωριστά το κόστος το ίδιο θα είναι. 

Καλημέρα! Εάν θυμάμαι καλά, γιατί πέρασε κ ένας χρόνος από τότε, η υστεροσκόπηση γίνεται 12-14η ημέρα του κύκλου. Ο γιατρός σου βέβαια θα σου τα πει όλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...