Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια;;;τελικά δεν άντεξα. Έκανα τεστ Για την εκπληξη στον αντρα μου. Τα καταφέραμε 🥰🥰🥰🥰 θα πάω αύριο για χοριακη, αντί για Σάββατο 

3544BCC8-188B-47D8-BB60-68FBF65D1AC5.jpeg

Συγχαρητήρια!!! Όλα με το καλό!!! Μια τετραψ΄ήφια χοριακή!!!🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια;;;τελικά δεν άντεξα. Έκανα τεστ Για την εκπληξη στον αντρα μου. Τα καταφέραμε 🥰🥰🥰🥰 θα πάω αύριο για χοριακη, αντί για Σάββατο 

3544BCC8-188B-47D8-BB60-68FBF65D1AC5.jpeg

Συγχαρητήρια Κορίτσι μου, μπράβο σου, τα κατάφερες! Συγκινήθηκα, τρέχουν δάκρυα!! Την αξίζεις αυτή τη χαρά για όλη την ταλαιπωρία σου, που θα γίνει μια γλυκιά ανάμνηση μόλις κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου! Εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια;;;τελικά δεν άντεξα. Έκανα τεστ Για την εκπληξη στον αντρα μου. Τα καταφέραμε 🥰🥰🥰🥰 θα πάω αύριο για χοριακη, αντί για Σάββατο 

3544BCC8-188B-47D8-BB60-68FBF65D1AC5.jpeg

Συγχαρητήρια 😀😀😀 Με το καλό εύχομαι. Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η FAITH_ είπε:

Τα cyclacur τα βρίσκετε εύκολα? Σήμερα στο φαρμακείο μου είπαν ότι είμαι τυχερή που βρήκα γιατί αρχίζει πάλι να έχουν έλλειψη.. @hope501  ποιο είναι το μυστικό για να κάνουμε την ivor χωρίς να ποναμε.. Την μελέτησα το πρωί και τσουπ σήμερα μου την πρόσθεσε ο γιατρός.. Την έκανα πριν λίγο και πέθανα στο πόνο.. 

κοιτα, όπως είχα πει, πρεπει να διαβάσεις αν πρεπει να βγάζεις τον αέρα ή όχι. Στα clexane που παίρνω εγώ δεν επιτρέπεται να τον βγάζεις. Πρεπει να είναι η κουκκίδα του αέρα στην αντίθετη της βελόνας. Αλλιώς κάνει πολλές μέρες φυσαλίδες που πονάνε. Κάθομαι ήρεμα το πρωι στον καναπέ λίγο λυγισμένα προς τα πίσω. Τραβάω λίγο την κοιλιά μου και την ώρα που βάζω την βελόνα παίρνω πολύ βαθιά ανάσα. Μετά θέλει πολύ σιγά να βάζεις το υγρό. Όχι όπως με τις κανονικές ενέσεις. Και εγώ μοκις φτάνω στην κουκκίδα τραβάω την βελόνα να μην μπει ο αέρας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Συγχαρητήρια Κορίτσι μου, μπράβο σου, τα κατάφερες! Συγκινήθηκα, τρέχουν δάκρυα!! Την αξίζεις αυτή τη χαρά για όλη την ταλαιπωρία σου, που θα γίνει μια γλυκιά ανάμνηση μόλις κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου! Εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! 

Σ Ευχαριστω κοριτσάκι μου. Σε όλες μας αξίζει να κρατήσουμε το Μωρακι μας αγκαλιτσα κ όλες θα τα καταφέρουμε. Υπομονη κ επιμονή 🥰🥰🥰

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Συγχαρητήρια 😀😀😀 Με το καλό εύχομαι. Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη ❤️

Σ Ευχαριστω πολύ κοριτσάκι μου. Μόνο ευχαριστα για όλες από δω κ πέρα. Κ σύντομα να είμαστε όλες εγκυουλες 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Έκανα την prolutex. Να κάνω και lentogest λες;; 

 

Ευχαριστω κοριτσάκι μου. Θα παραδώσω με την @Apol την σκυτάλη στην @Lucia79  και τη @Γιάννα 36🥰🥰

@Γιάννα 36 είχα κράμπες περιόδου κ πονοκεφάλους. Αλλά κράμπες είχα κ την προηγούμενη φορα που πήρα αρνητικό. Όποτε μην ανησυχεις 🥰 θετική σκέψη και ολα θα πάνε καλά😘

Όχι η προλουτεξ φτάνει .Όλα σούπερ θα πάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ilianthi είπε:

Καλησπέρα, συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση, αλλά είμαι ακόμα δοκιμαστικό μέλος, και έχω περιορισμένο αριθμό δημοσιεύσεων ανά ημέρα. Αν δεν είχα κάνει υστεροσκόπηση, δεν θα ήξερα για την φλεγμονή, και στη σαλπιγγογραφία το μικρό διάφραγμα που είχα δεν φαινόταν,αν και απ'ότι μου εξήγησε ο γιατρός, δεν με εμπόδιζε αυτό. Χωρίς να είμαι γιατρός, εκείνοι ξέρουν το σωστό για κάθε περίπτωση, νομίζω ότι αξίζει το κόπο να μπει κάποιος σε αυτή τη μικρή ταλαιπωρία της υστεροσκόπησης, δεν διαρκεί πάνω από 30 λεπτά, αν είναι μόνο διαγνωστική. To scratching δεν μου προτάθηκε ποτέ από το γιατρό, δεν έχω καταλάβει που ακριβώς χρησιμεύει.Εύχομαι ό,τι καλύτερο στη προσπάθειά σου!

Σε ευχαριστώ πόλυ κορίτσι μου, εύχομαι γρήγορα να σταθείς τα πόδια σου και να μελετήσεις τα επόμενα βήματα σου.. θα τα καταφέρεις εχε πίστη και αισιοδοξία!! 

Οσο για το scratching ο γιατρός μου εξήγησε πως στην ουσία σου ξύνουν λίγο τη μήτρα ώστε να δημιουργήσει καινούργιο ιστό κάτι τέτοιο βοηθάει την εμφύτευση. Εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

κοιτα, όπως είχα πει, πρεπει να διαβάσεις αν πρεπει να βγάζεις τον αέρα ή όχι. Στα clexane που παίρνω εγώ δεν επιτρέπεται να τον βγάζεις. Πρεπει να είναι η κουκκίδα του αέρα στην αντίθετη της βελόνας. Αλλιώς κάνει πολλές μέρες φυσαλίδες που πονάνε. Κάθομαι ήρεμα το πρωι στον καναπέ λίγο λυγισμένα προς τα πίσω. Τραβάω λίγο την κοιλιά μου και την ώρα που βάζω την βελόνα παίρνω πολύ βαθιά ανάσα. Μετά θέλει πολύ σιγά να βάζεις το υγρό. Όχι όπως με τις κανονικές ενέσεις. Και εγώ μοκις φτάνω στην κουκκίδα τραβάω την βελόνα να μην μπει ο αέρας. 

Την έκανα μόλις χωρίς να βγάλω τον αέρα... κορίτσια πέθανα από τον πονο...μα γιατί πονάει το υγρό τόσο πολύ δεν μπορώ να καταλάβω αλήθεια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

@elena0212 Μπαράβο κορίτσι μου! Πολλά συγχαρητήρια! Η πιο ομορφη έκπκηξη! Να πάνε όλα περίφημα αποδώ και πέρα εύχομαι! 💖

@FAITH_ Καλοστέριωτα να είναι τα μωράκια σου! Με το καλό μια τεράστια χοριακή! 🌹

@Eva29 Ευάκι πολύ λυπάμαι για το μωράκι...Να μείνεις όμως δυνατή γιατί το άλλο μωράκι σου είναι μαχητής και σε χρειάζεται! Θα τα καταφέρετε και θα το κρατήσετε αγκαλιά αυτό το μικράκι! 😗

@Litsadi Εγώ είπα πως είχα συμπτώματα (βήχα, πονόλαιμο, κόπωση) και το έκανα σε δημόσιο. Θέλει όμως 2 μερες να βγει το αποτέλεσμα.

 

 

Το έκανες στο νοσοκομείο; που είσαι Θεσσαλονίκη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Την έκανα μόλις χωρίς να βγάλω τον αέρα... κορίτσια πέθανα από τον πονο...μα γιατί πονάει το υγρό τόσο πολύ δεν μπορώ να καταλάβω αλήθεια.....

Διάβασε τις οδηγιες. Δεν ξέρω αν είναι ίδιες με τις clexane. Αλλιώς θα σου κάνω βιντεάκι πως τις κάνω 😉 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Την έκανα μόλις χωρίς να βγάλω τον αέρα... κορίτσια πέθανα από τον πονο...μα γιατί πονάει το υγρό τόσο πολύ δεν μπορώ να καταλάβω αλήθεια.....

Κ εμένα ο άντρας μου μου την κάνει και πονάω πολύ... Καταρχάς μπαίνει δύσκολα η βελόνα δεν είναι σαν τις άλλες ενέσεις ινσουλίνης... Κι εγώ με τον αέρα τη βάζω έτσι λένε οι οδηγίες αλλά και πάλι τίποτα... Μήπως να δοκίμαζες να βάλεις πάγο στο σημείο πριν τη κάνεις ? Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά το έχω ακούσει ότι βοηθάει στον πόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κ εμένα ο άντρας μου μου την κάνει και πονάω πολύ... Καταρχάς μπαίνει δύσκολα η βελόνα δεν είναι σαν τις άλλες ενέσεις ινσουλίνης... Κι εγώ με τον αέρα τη βάζω έτσι λένε οι οδηγίες αλλά και πάλι τίποτα... Μήπως να δοκίμαζες να βάλεις πάγο στο σημείο πριν τη κάνεις ? Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά το έχω ακούσει ότι βοηθάει στον πόνο 

Ισχύει και αυτό με τον πάγο. Το λένε ότι βοηθάει.  Δοκίμασε το @kk88

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κ εμένα ο άντρας μου μου την κάνει και πονάω πολύ... Καταρχάς μπαίνει δύσκολα η βελόνα δεν είναι σαν τις άλλες ενέσεις ινσουλίνης... Κι εγώ με τον αέρα τη βάζω έτσι λένε οι οδηγίες αλλά και πάλι τίποτα... Μήπως να δοκίμαζες να βάλεις πάγο στο σημείο πριν τη κάνεις ? Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά το έχω ακούσει ότι βοηθάει στον πόνο 

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η hope501 είπε:

Ισχύει και αυτό με τον πάγο. Το λένε ότι βοηθάει.  Δοκίμασε το @kk88

Κορίτσια μου δεν ξέρω θα τα προσπαθήσω όλα μπας και δω προκοπή....με τις inoxep δεν είχα τέτοια τέτοιο πρόβλημα...... αλλά ο πόνος είναι ισχυρός... αφού από σήμερα σκέφτομαι την αυριανή 😱😱😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η kk88 είπε:

 

Κορίτσια μου δεν ξέρω θα τα προσπαθήσω όλα μπας και δω προκοπή....με τις inoxep δεν είχα τέτοια τέτοιο πρόβλημα...... αλλά ο πόνος είναι ισχυρός... αφού από σήμερα σκέφτομαι την αυριανή 😱😱😱

Εάν έχεις τόσο πόνο να πεις στον γιατρό σου να σου αλλάξει εταιρεία. Να μην υποφέρεις όταν τις κανεις, γιατί τις αντιπηκτικές θα τις κάνουμε όλο τον καιρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Αχ γλυκιά μου μακάρι ! Σε ευχαριστώ πολύ! Έτσι πρέπει να έχουμε θετική ψυχολογία ♥️

Ευάκι μου καλό! Λυπάμαι για την εξέλιξη αυτή! Έχε πίστη και θάρρος!κοριτσάκι μου έχεις ένα άλλο όμως που χρειάζεται τη μανούλα του δυνατή ...είναι λογικό να στεναχωρηθείς...ποιος δε θα στεναχωριοταν....όμως πάλεψε το για το άλλο ψυχούλα μου 💓💗💓💗💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

@elena0212 μπράβο κορίτσι μου συγχαρητήρια!!! Είσαι έγκυος!!! Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Ευχαριστω κορίτσι μου. Εσυ πως είσαι;;;πως πάει η εγκυμοσύνη;;

Θα σας ενημερώσω κ για την χοριακη κατά τις 12 που θα βγει 😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια;;;τελικά δεν άντεξα. Έκανα τεστ Για την εκπληξη στον αντρα μου. Τα καταφέραμε 🥰🥰🥰🥰 θα πάω αύριο για χοριακη, αντί για Σάββατο 

3544BCC8-188B-47D8-BB60-68FBF65D1AC5.jpeg

Συγχαρητήρια κορίτσι μου, τα κατάφερες!
Κι εγώ μόλις γύρισα από τη χοριακη, κρατήθηκα και δεν την έκανα νωρίτερα, ούτε τεστ…τώρα σε αναμμένα καρφιά ως το μεσημέρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Ευχαριστω κορίτσι μου. Εσυ πως είσαι;;;πως πάει η εγκυμοσύνη;;

Θα σας ενημερώσω κ για την χοριακη κατά τις 12 που θα βγει 😍😍😍😍

Εννοείται κορίτσι μου να μας πεις!! Εγώ καλά είμαι όλα είναι ήρεμα...το δεύτερο τρίμηνο είναι τελείως διαφορετικό από το πρώτο. Είναι σε φουλ ενέργεια!!! Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου μια τερααααστια χοριακη!!!! 💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου, τα κατάφερες!
Κι εγώ μόλις γύρισα από τη χοριακη, κρατήθηκα και δεν την έκανα νωρίτερα, ούτε τεστ…τώρα σε αναμμένα καρφιά ως το μεσημέρι!

Κ εγώ πήγα το πρωι  για χοριακη. Θα πάρω κατά τις 12 να μάθω αποτέλεσμα. Εσυ ποτε θα ξέρεις;;; Ολα καλά Θα πάνε. Μην αγχωνεσαι. Έχουμε να παραδώσουμε σκυτάλη 🥰🥰

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Εννοείται κορίτσι μου να μας πεις!! Εγώ καλά είμαι όλα είναι ήρεμα...το δεύτερο τρίμηνο είναι τελείως διαφορετικό από το πρώτο. Είναι σε φουλ ενέργεια!!! Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου μια τερααααστια χοριακη!!!! 💗💗

❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Κ εγώ πήγα το πρωι  για χοριακη. Θα πάρω κατά τις 12 να μάθω αποτέλεσμα. Εσυ ποτε θα ξέρεις;;; Ολα καλά Θα πάνε. Μην αγχωνεσαι. Έχουμε να παραδώσουμε σκυτάλη 🥰🥰

 

❤️❤️❤️

Την έκανα στο κέντρο εξωσωματικής, απ όσο έχω τσεκάρει κανένας δε θα μου τη βγάλει νωρίτερα αλλά και πάλι δεν ξέρω ακριβώς ώρα. Την προηγούμενη φορά νομίζω με είχαν πάρει τηλέφωνο γύρω στη 1.30

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ γλυκιά μου ♥️ ναι το απέβαλα το κλάμα σήμερα γιατί μέχρι εχτές ήμουν μουδιασμενη, αλλά πλέον κοιτάω να είναι καλά το άλλο μωράκι απλά φοβάμαι μην δεν αντέξει και αυτό... Καταλαβαίνεις με έχει πιάσει αυτή η φοβία τώρα. Ευτυχώς η πίεση σήμερα ήταν 7.8 η μικρή οπότε απλά το χτεσινό μάλλον έτυχε... Θα το παρακολουθώ.... Για την ώρα τον γλίτωσα τον καρδιολόγο μου φαίνεται και μου έφυγε ένα βάρος... 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ ♥️ εσένα πως είναι τα μικρουλια σου ? Μάθατε φύλα? 😘

Να μην με ευχαριστείς! Λέω ό,τι πραγματικά σκέφτομαι κ αισθάνομαι. Δεν είναι λόγια παρηγοριάς! Έτσι ακριβώς θα το αντιμετώπιζα κ εγώ εάν μου συνέβαινε κ δεν σου κρύβω πως ήμουν προετοιμασμένη μήπως κ συμβεί … 
Καλά είμαστε όλοι! Στην αυχενική μας είχε πει ένα κ ένα! Περιμένω την β´ επιπέδου να το επιβεβαιώσω! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η FAITH_ είπε:

Κι εγώ την ξεκίνησα το Σάββατο με μισό χαπακι και σήμερα μου το πήγε σε ένα ολόκληρο.. Δεν ήξερα ότι έχει τόσο μεγάλη σημασία στην εμφυτευση.. 

Ναι κοριτσάκι μου είναι πολύ σημαντικός ο ρόλος της! Απλά κατά τη διάρκεια της χρήσης της θέλει λιγάκι προσοχή με το αλάτι κ την ζάχαρη… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Την έκανα στο κέντρο εξωσωματικής, απ όσο έχω τσεκάρει κανένας δε θα μου τη βγάλει νωρίτερα αλλά και πάλι δεν ξέρω ακριβώς ώρα. Την προηγούμενη φορά νομίζω με είχαν πάρει τηλέφωνο γύρω στη 1.30

Περιμένουμε μαζί σου να ξέρεις! 👍🏻💪🏻💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...