Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

Γειά σας κορίτσια! Εγώ είμαι στην 11η μέρα του κύκλου και ετοιμάζομαι για μεταφορά την άλλη εβδομάδα.. Όσο ανυπομονη ήμουν τις προηγούμενες μέρες τόσο αρχίζω να φοβάμαι τώρα που πλησιάζουν οι μέρες.. Εύχομαι αυτή τη φορά να φτάσουμε στη πηγή.. Είναι άλλη κοπέλα σε αναμονή εμβρυομεταφορας? Τι αγωγή ακολουθεί? 

Εγώ!!!!! Είμαι 14η μέρα σήμερα του κύκλου αντισυλληπτικα παίρνω από την 1η μέρα, στην 17η ξεκινάω αβερκαπ και μόλις αδιαθετησω συκλακουρ, και στις 7 μέρες θα πάω για υπέρηχο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Θα μάθεις την αξιολόγηση όταν πας για ΕΤ αλλιώς ρωτάς κ τώρα το εμβρυολογικο.

Θα περιμένω μαυρογατουλινι 😂 τόσο καιρό περίμενα! Αλλά τις φωτογραφίες των παιδιών μου θα τις ζητήσω 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Libra81 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Όσες έχετε κάνει ετ σας ζήτησαν να κάνετε scratching ενδομητρίου την δευτερη μερα του κυκλου;θα κάνω παράλληλα και ωοληψια μήπως παρουμε ένα ακόμα και μετά θα μεταφέρουμε δυο απο τα τρία που έχουμε ήδη από προηγούμενες ωοληψιες. 

Εγώ έκανα scratching έναν κύκλο πριν την ΕΤ.

Ειχα κάνει τροποποιημένο φυσικό Ιουλιο

Σεπτέμβριο έκανα υστεροσκοπηση και scrathing 

Οκτώβριο ΕΤ

Ειχα εμφύτευση αλλά παλινδρόμησε την 10η Εμ βδομάδα.

Μετα από έναν χρόνο σχεδόν ξανά εκανα εμβρυομεταφορα χωρίς scrathing πάλι είχα εμφύτευση αλλά πάλι παλινδρόμησε όποτε δεν ξέρω αν τελικά βοηθησε

Πολλες κοπέλες λένε ότι της βοήθησε το scratching.

Οι παλινδρομες ήταν άσχετες με αυτό 

Καλη επιτυχία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου, επειδή και εγώ είμαι στη φάση που μαζεύω τα δικαιολογητικά.. θέλουν σε όλες τις εξετάσεις σφραγίδα του εοπυ και να αναγράφεται και το αμκα του γιατρού... και στις ορμονικές και στα σπερμοδιαγραμμα ... Επίσης ο χρόνος των σπερμοδιαγραμματων το 1ο να μην ξεπερνάει το 1 έτος καο το 2ο να εχει γινει  ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ 72 μέρες μετά ( για το 72 μερες μπορεί να κάνω λάθος, μπορεί και 70) αυτά τα γράφουν ξεκάθαρα στις οδηγίες

Αυτό με τη σφραγίδα έχει σταματήσει να ισχύει από το '20 αλλά καλό είναι να παίρνει τηλέφωνο η κάθε μία στην εκάστοτε επιτροπή από όπου περνάει για να είναι σίγουρη για το τι ισχύει ή όχι εκεί που περνάει..

* Το κατ' ελάχιστο που πρέπει να έχουν διαφορά τα δύο σπερμοδιαγράμματα μεταξύ τους είναι 75 μέρες. Μη μπερδευτεί καμία και τη κόψουν για κάτι τέτοιο..!

IMG_20211011_193344.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η angel35 είπε:

Θα περιμένω μαυρογατουλινι 😂 τόσο καιρό περίμενα! Αλλά τις φωτογραφίες των παιδιών μου θα τις ζητήσω 😂😂😂😂

Εννοείται τις κρατάς και αν είσαι Ιασώ σου δίνουν κ υπερηχο μετά την ΕΤ και τις βλέπεις τις κουκκίδες σου!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η troia είπε:

Του Λυμπερόπουλου δεν τα δεχόταν επειδή δεν ήταν συμβεβλημμένος με τον ΕΟΠΥΥ, τώρα έχω την εντύπωση ότι αυτό το κριτήριο καταργήθηκε, αλλά καλό είναι να μιλήσεις με τη γραμματεία της επιτροπής για να σου πουν τι ισχύει. Αυτό που ισχύει σίγουρα είναι ότι ο ίδιος ο Λυμπερόπουλος δεν είναι γιατρός για να το υπογράψει, αλλά βιολόγος, αυτοί, όπως γράφει στο έντυπο παραπομπής, θέλουν να είναι υπογεγραμμένο από γιατρό βιοπαθολόγο. Δεν ξέρω αν ο Λυμπερόπουλος έχει μέσα στο εργαστήριό του κάποιο γιατρό για να τα υπογράφει. Θα σου έλεγα όμως να μην πας να το πληρώσεις ιδιωτικά αν πρόκειται μόνο για την επιτροπή. Το σπερμοδιάγραμμα γράφεται και η συμμετοχή στοιχίζει ελάχιστα. Επιπλέον, αν πρόκειται να το χρησιμοποιήσετε μόνο στην επιτροπή, δεν χρειάζεται να είναι έγκυρο, ίσα ίσα αν έχετε καλό σπέρμα σας συμφέρει να σας το βγάλουν κακό.

Το τμ. αποβολών του Έλενα, όπως θα δεις και στο site του νοσοκομείου, απευθύνεται σε όλα τα ζευγάρια που έχουν στο ιστορικό τους αποβολές ή αδυναμία εμφύτευσης ή υπογονιμότητα. Εγώ πήγα για πρώτη φορά εκεί χωρίς να έχω μείνει ποτέ έγκυος, χωρίς να έχω κάνει ποτέ προσπάθεια εξωσωματικής, μόνο και μόνο επειδή με είχε τρομοκρατήσει ο Τσιλιβάκος με τα nk. Αν κλείσεις ραντεβού εκεί δεν θα σε διώξουν επειδή δεν είχες ποτέ αποβολή, ίσα ίσα, θα σου πα΄ρουν αναλυτικό ιστορικό και θα σου κάνουν ό,τι έλεγχο χρειάζεται.

Τέλεια, σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Θα κλείσω και εγώ σίγουρα ραντεβού στο Έλενα που τα ψάχνουν όλα διεξοδικά. Αν αποτύχει και η δεύτερη μας προσπάθεια σκεφτόμαστε λογω του οικονομικού να δοκιμάσουμε και σε δημόσιο νοσοκομείο, οπότε καλό ειναι να έχουμε και μια πρώτη επαφή.

Ο Λυμπερόπουλος ναι, εχει και ιατρό βιοπαθολόγο που τα υπογράφει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Εγώ!!!!! Είμαι 14η μέρα σήμερα του κύκλου αντισυλληπτικα παίρνω από την 1η μέρα, στην 17η ξεκινάω αβερκαπ και μόλις αδιαθετησω συκλακουρ, και στις 7 μέρες θα πάω για υπέρηχο! 

Οπότε εσύ θα την κάνεις στον επόμενο κύκλο..Εγω ξεκίνησα από την 2η μέρα cyclacur, filicine, salospir. Έχω κάνει 2 υπερηχους μέχρι στιγμής και παρακολουθούν το ενδομητριο και τις ορμόνες. Σε κανα δύο μέρες που θα με δει πάλι φαντάζομαι θα μου πει να ξεκινήσω ενέσεις (Pfff, καλά είχα ηρεμήσει).Καλη επιτυχία να έχουμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια έχω αρχίσει να ετοιμάζω τα χαρτιά για να περάσουμε επιτροπή και πελαγώνω... Τον Ιανουάιο λέμε να πάμε για επόμενη προσπάθεια.

Τα πρόσφατα σπερμοδιαγράμματα που έχουμε δεν κάνουν. Οπότε χρειαζόμαστε 2 καινούρια με απόσταση 75ημερών. Κλείσαμε το ένα σε δημόσιο νοσοκομείο. Χρειαζόμαστε όμως και ένα άμεσα, αυτής της εβδομάδας. Ξέρετε αν του Λυμπερόπουλου τα δέχεται η επιτροπή;

@troia Μήπως γνωρίζεις αν το τμήμα αποβολών στο Έλενα δέχεται και αλλες περιπτώσεις; Εμείς πχ. δεν πετυχαίνουμε εμφύτευση και θελουμε να το ψάξουμε κι άλλο. Δεν είχα ποτέ αποβολή. Εντωμεταξύ ραντεβού δεν βρίσκω, αλλά φαντάζομαι το ανοίγουν λιγα λίγα.

Εμένα όταν πέρασα επιτροπή (είχα ήδη βρει γιατρό βέβαια) τα σπερμοδιαγραμματα μου τα μαγείρεψαν.

Δηλαδη με έστειλαν σε μικροβιολογικό που συνεργαζόταν ο γιατρός κ φτιάξαμε δυο με άλλη ημερομηνία δίνοντας το ίδιο δείγμα.

Βεβαια είχαμε θέμα στο σπερμα κ το ξέραμε δηλαδή οι τιμές ήταν έτσι κ αλλιώς κακές όπου κ αν τις κάναμε. Είχαμε κάνει πρόσφατα κ χειρουργείο κυρσοκοιλης όποτε δύσκολα θα μας έκοβαν γιατί δεν άλλαξαν πολλά πράγματα. Άλλαξε μονο η ποσότητα.

Τις εξετάσεις από τον Λυμπεροπουλο δεν τις εμφανίσαμε τις κράτησαμε ως πιο έγκυρες για το ιστορικό μας.

Απλα δεν χάσαμε χρόνο με το διάστημα των 75 ημερών.

Σχετικά με το Έλενα δεν είναι απαραίτητο να έχεις αποβολές αρκεί κ η μη εμφύτευση ή ανεξήγητη υπογονιμότητα γιατί ο έλεγχος που γίνεται έχει μεγάλο εύρος.Και όντως αν χρειάζεται σε στέλνουν σε άλλες ειδικότητες εντός του νοσοκομείου. Θέλει όμως υπομονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου, επειδή και εγώ είμαι στη φάση που μαζεύω τα δικαιολογητικά.. θέλουν σε όλες τις εξετάσεις σφραγίδα του εοπυ και να αναγράφεται και το αμκα του γιατρού... και στις ορμονικές και στα σπερμοδιαγραμμα ... Επίσης ο χρόνος των σπερμοδιαγραμματων το 1ο να μην ξεπερνάει το 1 έτος καο το 2ο να εχει γινει  ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ 72 μέρες μετά ( για το 72 μερες μπορεί να κάνω λάθος, μπορεί και 70) αυτά τα γράφουν ξεκάθαρα στις οδηγίες

Έχουν βγει νέες οδηγίες τον Απρίλιο. Λένε 75 ημέρες. Και σε ιδιωτικό χωρίς να χρειάζεται να είναι συμβεβλημένο. Αλλά θελει οπωσδήποτε υπογραφή ιατρού βιοπαθολόγου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Εμένα όταν πέρασα επιτροπή (είχα ήδη βρει γιατρό βέβαια) τα σπερμοδιαγραμματα μου τα μαγείρεψαν.

Δηλαδη με έστειλαν σε μικροβιολογικό που συνεργαζόταν ο γιατρός κ φτιάξαμε δυο με άλλη ημερομηνία δίνοντας το ίδιο δείγμα.

Βεβαια είχαμε θέμα στο σπερμα κ το ξέραμε δηλαδή οι τιμές ήταν έτσι κ αλλιώς κακές όπου κ αν τις κάναμε. Είχαμε κάνει πρόσφατα κ χειρουργείο κυρσοκοιλης όποτε δύσκολα θα μας έκοβαν γιατί δεν άλλαξαν πολλά πράγματα. Άλλαξε μονο η ποσότητα.

Τις εξετάσεις από τον Λυμπεροπουλο δεν τις εμφανίσαμε τις κράτησαμε ως πιο έγκυρες για το ιστορικό μας.

Απλα δεν χάσαμε χρόνο με το διάστημα των 75 ημερών.

Σχετικά με το Έλενα δεν είναι απαραίτητο να έχεις αποβολές αρκεί κ η μη εμφύτευση ή ανεξήγητη υπογονιμότητα γιατί ο έλεγχος που γίνεται έχει μεγάλο εύρος.Και όντως αν χρειάζεται σε στέλνουν σε άλλες ειδικότητες εντός του νοσοκομείου. Θέλει όμως υπομονή 

Να σε ρωτήσω βρε μαυρογατουλα μου.. κάνατε ιδιωτικά ή σε δημόσιο τη κιρσοκήλη..; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eva29 αναμένουμε να μας πεις τα ευχάριστα νέα σου.....και να ακούσεις τον πιο ομορφο ήχο της ζωής σου....

@FAITH_ εγώ θα κάνω μεταφορά την ερχόμενη βδομάδα λογικά αν όλα πάνε καλά....είμαι στην 5η μέρα με σικλακουρ....υπέρηχο έχω στις 18 του μήνα, την ερχόμενη Δευτέρα δηλαδή...τα ιδια συναισθήματα να ξέρεις είχα και εγώ με κυρίευσε λίγο ο φοβος να το πω.....

@angel35 που εισαι εσύ θα μας προλάβεις λες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Αυτό με τη σφραγίδα έχει σταματήσει να ισχύει από το '20 αλλά καλό είναι να παίρνει τηλέφωνο η κάθε μία στην εκάστοτε επιτροπή από όπου περνάει για να είναι σίγουρη για το τι ισχύει ή όχι εκεί που περνάει..

* Το κατ' ελάχιστο που πρέπει να έχουν διαφορά τα δύο σπερμοδιαγράμματα μεταξύ τους είναι 75 μέρες. Μη μπερδευτεί καμία και τη κόψουν για κάτι τέτοιο..!

IMG_20211011_193344.jpg

Ααα μάλιστα αυτό δεν το ήξερα,  απάντησα σύμφωνα με επιτροπή Θεσσαλονίκης, η κοπέλα στη γραμματεία αυτό μου είπε... ναι ναι για τις μέρες για αυτό το διευκρίνησα δεν το θυμάμαι και δεν εχω τις οδηγίες μπροστά μου!!! Εγω τα σφραγισα ολα, αφού μου είπε...  Αλλά έπρεπε να το ήξερα για να μπορούσα να επικαλεστώ τη συγκεκριμένη ανακοίνωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Εννοείται τις κρατάς και αν είσαι Ιασώ σου δίνουν κ υπερηχο μετά την ΕΤ και τις βλέπεις τις κουκκίδες σου!!❤️

Στο Ρέα είμαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Εγώ έκανα scratching έναν κύκλο πριν την ΕΤ.

Ειχα κάνει τροποποιημένο φυσικό Ιουλιο

Σεπτέμβριο έκανα υστεροσκοπηση και scrathing 

Οκτώβριο ΕΤ

Ειχα εμφύτευση αλλά παλινδρόμησε την 10η Εμ βδομάδα.

Μετα από έναν χρόνο σχεδόν ξανά εκανα εμβρυομεταφορα χωρίς scrathing πάλι είχα εμφύτευση αλλά πάλι παλινδρόμησε όποτε δεν ξέρω αν τελικά βοηθησε

Πολλες κοπέλες λένε ότι της βοήθησε το scratching.

Οι παλινδρομες ήταν άσχετες με αυτό 

Καλη επιτυχία

Σε ευχαριστώ για την απάντηση και ευχομαι η επόμενη να είναι και η τυχερή!! Θυμάσαι σε ποια μέρα του κυκλου το έκανες;μου φάνηκε περιεργο που το ζήτησαν την συγκεκριμένη μέρα του κυκλου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

@Eva29 αναμένουμε να μας πεις τα ευχάριστα νέα σου.....και να ακούσεις τον πιο ομορφο ήχο της ζωής σου....

@FAITH_ εγώ θα κάνω μεταφορά την ερχόμενη βδομάδα λογικά αν όλα πάνε καλά....είμαι στην 5η μέρα με σικλακουρ....υπέρηχο έχω στις 18 του μήνα, την ερχόμενη Δευτέρα δηλαδή...τα ιδια συναισθήματα να ξέρεις είχα και εγώ με κυρίευσε λίγο ο φοβος να το πω.....

@angel35 που εισαι εσύ θα μας προλάβεις λες???

Θα σας αποκαταστησω πρώτα από ότι φαίνεται και μετά θα πάρω σειρά 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ααα μάλιστα αυτό δεν το ήξερα,  απάντησα σύμφωνα με επιτροπή Θεσσαλονίκης, η κοπέλα στη γραμματεία αυτό μου είπε... ναι ναι για τις μέρες για αυτό το διευκρίνησα δεν το θυμάμαι και δεν εχω τις οδηγίες μπροστά μου!!! Εγω τα σφραγισα ολα, αφού μου είπε...  Αλλά έπρεπε να το ήξερα για να μπορούσα να επικαλεστώ τη συγκεκριμένη ανακοίνωση

Εντάξει! Δεν πειράζει! Εσύ θα κάνεις αυτό που σου είπαν στην επιτροπή από όπου περνάς για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι δεν θα σε κόψουν για κάτι τέτοιο! Λίγο τρέξιμο παραπάνω.. μικρό το κακό! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Εμένα όταν πέρασα επιτροπή (είχα ήδη βρει γιατρό βέβαια) τα σπερμοδιαγραμματα μου τα μαγείρεψαν.

Δηλαδη με έστειλαν σε μικροβιολογικό που συνεργαζόταν ο γιατρός κ φτιάξαμε δυο με άλλη ημερομηνία δίνοντας το ίδιο δείγμα.

Βεβαια είχαμε θέμα στο σπερμα κ το ξέραμε δηλαδή οι τιμές ήταν έτσι κ αλλιώς κακές όπου κ αν τις κάναμε. Είχαμε κάνει πρόσφατα κ χειρουργείο κυρσοκοιλης όποτε δύσκολα θα μας έκοβαν γιατί δεν άλλαξαν πολλά πράγματα. Άλλαξε μονο η ποσότητα.

Τις εξετάσεις από τον Λυμπεροπουλο δεν τις εμφανίσαμε τις κράτησαμε ως πιο έγκυρες για το ιστορικό μας.

Απλα δεν χάσαμε χρόνο με το διάστημα των 75 ημερών.

Αχ μακάρι να μπορούσαμε να τα μαγειρέψουμε και εμείς λιγάκι χαχαχα. Αλλά δεν μας είπαν κάτι στο κέντρο, οπότε μαλλον δεν θα το κάνουν...

Με πείσατε!!! Θα πάμε και εμείς βιοιατρική έτσι απλώς για το χαρτί για την επιτροπή. Να γλυτώσουμε και τα 100 ευρουλάκια που έτσι κι αλλιώς κάπου αλλού θα χρειαστούν σε αυτό το χορό που μπήκαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

@Eva29 αναμένουμε να μας πεις τα ευχάριστα νέα σου.....και να ακούσεις τον πιο ομορφο ήχο της ζωής σου....

@FAITH_ εγώ θα κάνω μεταφορά την ερχόμενη βδομάδα λογικά αν όλα πάνε καλά....είμαι στην 5η μέρα με σικλακουρ....υπέρηχο έχω στις 18 του μήνα, την ερχόμενη Δευτέρα δηλαδή...τα ιδια συναισθήματα να ξέρεις είχα και εγώ με κυρίευσε λίγο ο φοβος να το πω.....

@angel35 που εισαι εσύ θα μας προλάβεις λες???

 

Καλη μας επιτυχία βρε κορίτσακι! Ότι φοβάμαι λιγουλάκι δε το κρύβω.. Μακάρι να φουσκωσει επιτέλους αυτή η κοιλιά!! Μόνο σουβλάκια και πίτσες εγκυμονω!!! Χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Luna777 είπε:

Αχ μακάρι να μπορούσαμε να τα μαγειρέψουμε και εμείς λιγάκι χαχαχα. Αλλά δεν μας είπαν κάτι στο κέντρο, οπότε μαλλον δεν θα το κάνουν...

Με πείσατε!!! Θα πάμε και εμείς βιοιατρική έτσι απλώς για το χαρτί για την επιτροπή. Να γλυτώσουμε και τα 100 ευρουλάκια που έτσι κι αλλιώς κάπου αλλού θα χρειαστούν σε αυτό το χορό που μπήκαμε!

Θα πάει να κάνει το σπερμοδιαγραμμα χωρίς να έχετε άποχη αλλά εσυ θα πεις 4 μέρες να δεις ποσό χάλια θα βγει 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Να σε ρωτήσω βρε μαυρογατουλα μου.. κάνατε ιδιωτικά ή σε δημόσιο τη κιρσοκήλη..; 

Ιδιώτης ουρολόγος βρήκε την κυρσοκοιλη αφού κάναμε μόνοι μας σπερμοδιαγραμμα και βγήκε μόλις 4.000.000 και κοντέψαμε να πεθάνουμε. Αλλά αυτός δεν ήταν χειρουργός.

Μας έστειλε σε χειρουργό κ την κάναμε σε δημόσιο αλλά μετά μείναμε στον ιδιώτη που όμως δεν μας κατεύθυνε σωστα (δηλαδή ναι μεν έδωσε βιταμίνες αντιοξωδοτικα κλπ αλλά δεν εστίασε ιδιαίτερα πίστευε ότι όλα θα φτιάξουν λόγω κ του νεαρού της ηλικίας του συζύγου μου).Και επίσης δεν ασχολήθηκε καθόλου με κατακερματισμό. Μετά τα βρήκαμε όλα μόνοι μας.

Μετα χάθηκε άλλος ένας χρόνος με άλλο θέμα υγείας κ κάπου εκεί χάθηκε το τρένο γιατί στην πορεία μάθαμε ότι το αποτέλεσμα του χειρουργείου τους πρώτους 18 μήνες θα δείξει. Δηλαδή εκεί χάσαμε χρόνο (κάναμε παύση λόγω άλλου θέματος υγείας) ισως αν είχαμε καταψύξει εκεί σπερμα να ήμασταν καλύτερα τώρα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Libra81 είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση και ευχομαι η επόμενη να είναι και η τυχερή!! Θυμάσαι σε ποια μέρα του κυκλου το έκανες;μου φάνηκε περιεργο που το ζήτησαν την συγκεκριμένη μέρα του κυκλου.... 

Σε ευχαριστώ πολύ και εσυ κάθε καλό.

Δεν θυμάμαι να σου πω την αλήθεια μάλλον μετά την ωορρηξία αλλά θα έκανα ΕΤ σε άλλο κύκλο έτσι και αλλιώς όχι στον ίδιο.

Εχω ακουσει όμως άλλες κοπέλες να το κάνουν στον ίδιο κύκλο της ΕΤ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Αχ μακάρι να μπορούσαμε να τα μαγειρέψουμε και εμείς λιγάκι χαχαχα. Αλλά δεν μας είπαν κάτι στο κέντρο, οπότε μαλλον δεν θα το κάνουν...

Με πείσατε!!! Θα πάμε και εμείς βιοιατρική έτσι απλώς για το χαρτί για την επιτροπή. Να γλυτώσουμε και τα 100 ευρουλάκια που έτσι κι αλλιώς κάπου αλλού θα χρειαστούν σε αυτό το χορό που μπήκαμε!

Μπορείς επίσης να το πας το δείγμα μετά από ένα 2ωρο πχ 

Το αργούν κ αυτοί να το βάλουν στο μηχάνημα τι διάολο σκατα θα βγει! Εκτός αν έχεις τον superman 😂

Στον Λυμπεροπουλο θα πάτε κατά γράμμα για να ξέρετε τι σας γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ιδιώτης ουρολόγος βρήκε την κυρσοκοιλη αφού κάναμε μόνοι μας σπερμοδιαγραμμα και βγήκε μόλις 4.000.000 και κοντέψαμε να πεθάνουμε. Αλλά αυτός δεν ήταν χειρουργός.

Μας έστειλε σε χειρουργό κ την κάναμε σε δημόσιο αλλά μετά μείναμε στον ιδιώτη που όμως δεν μας κατεύθυνε σωστα (δηλαδή ναι μεν έδωσε βιταμίνες αντιοξωδοτικα κλπ αλλά δεν εστίασε ιδιαίτερα πίστευε ότι όλα θα φτιάξουν λόγω κ του νεαρού της ηλικίας του συζύγου μου).Και επίσης δεν ασχολήθηκε καθόλου με κατακερματισμό. Μετά τα βρήκαμε όλα μόνοι μας.

Μετα χάθηκε άλλος ένας χρόνος με άλλο θέμα υγείας κ κάπου εκεί χάθηκε το τρένο γιατί στην πορεία μάθαμε ότι το αποτέλεσμα του χειρουργείου τους πρώτους 18 μήνες θα δείξει. Δηλαδή εκεί χάσαμε χρόνο (κάναμε παύση λόγω άλλου θέματος υγείας) ισως αν είχαμε καταψύξει εκεί σπερμα να ήμασταν καλύτερα τώρα.

 

Μη το σκέφτεσαι! Ότι έγινε έγινε και το παρελθόν δεν αλλάζει! Κοιτάμε μπροστά και ελπίζουμε για το μέλλον! Άλλωστε όλες μας την έχουμε πατήσει  λίγο πολύ και χάσαμε πολύτιμο χρόνο από τέτοιους γιατρούς..

Σε ρωτάω γιατί ψάχνω πολλούς μήνες να βρώ δημόσιο να κάνουμε τη κιρσοκήλη και δεν βγάζω άκρη! Ιδιωτικά δεν έχουμε τα λεφτά αυτά.. κατάλαβες! Σου είναι εύκολο να μου στείλεις π.μ με λεπτομέρειες σχετικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Μη το σκέφτεσαι! Ότι έγινε έγινε και το παρελθόν δεν αλλάζει! Κοιτάμε μπροστά και ελπίζουμε για το μέλλον! Άλλωστε όλες μας την έχουμε πατήσει  λίγο πολύ και χάσαμε πολύτιμο χρόνο από τέτοιους γιατρούς..

Σε ρωτάω γιατί ψάχνω πολλούς μήνες να βρώ δημόσιο να κάνουμε τη κιρσοκήλη και δεν βγάζω άκρη! Ιδιωτικά δεν έχουμε τα λεφτά αυτά.. κατάλαβες! Σου είναι εύκολο να μου στείλεις π.μ με λεπτομέρειες σχετικά;

Θα σου στείλω αν δεν προλάβω σήμερα αύριο ❤️
Για να βρω κ τα στοιχεία του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...