Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις On 21/5/2021 at 6:27 ΜΜ, ο/η geo2222 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!μακαρι να γίνουν γονιμοποιησεις αρκετές γιατί έχω ένα άγχος με το σπερμα!

Να μην αγχώνεσαι και να μην αγχώνεις και το αγόρι! Άντε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/5/2021 at 6:15 ΜΜ, ο/η Margitc είπε:

Ξεχασες εμενα αλλα δεν πειραζει εχω καιρο για την επιτροπη🙁.Με το καλο λοιπον κ εσυ και καθε επιτυχια

Σε ξέχασα; Πότε είσαι κοριτσάκι μου; Πες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/5/2021 at 8:55 ΜΜ, ο/η elena0212 είπε:

Πόσο ομορφα τα λες @Vasilique μου! μακαρι σύντομα όλες να ειμαστε στην τελευταία ομαδούλα!!!

 

 

Θα είμαστε καλέ! Στο υπογράφω κιόλας αν θες! ✌️😉💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/5/2021 at 9:14 ΜΜ, ο/η blueheart είπε:

Κορίτσι μου καλη επιτυχία σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου. Αν δεν υπάρχει κάποιος σημαντικός λόγος η επιτροπή δεν σε κόβει. Περίμενε λίγες μέρες και κλείσε νέο ραντεβού εκκρεμοτήτων! 

Σ' ευχαριστώ καλή μου! Το ξέρω πως η επιτροπή δεν κόβει χωρίς λόγο, οπότε μόλις ετοιμαστώ θα τους επισκεφτώ κ πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/5/2021 at 7:50 ΠΜ, ο/η Διόνη είπε:

@Vasilique αρχικά το πινακάκι είναι τέλειο! Καθίσες και μελετήσεις την κάθε μία ξεχωριστά! Σ ευχαριστούμε! Δεύτερον να ξέρεις έχεις την εκτίμησή μου για την υπομονή που δείχνεις γιατί εγώ εκείνη την ημέρα κόντεψα να τρελαθώ όταν μου έλειπαν οι σφραγίδες... Πραγματικά, μπράβο σου! Υπομονή λίγες μέρες ακόμα να κλείσεις εκ νέου ραντεβού, αν και μετά απ όλα αυτά αν φανείς και λίγο ανυπομονη πάλι δικαιολογημενη θα είσαι! 💙💙💙 Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια!!!

@geo2222 υπάρχουν και αυτοι οι αριθμοί;;; 31;;;; δεν το περίμενα καθόλου! Όταν είχα ακούσει τα 25 της @Αννια27 είχα απόρησει!! Μπράβο συγχαρητήρια!! Από εδώ και πέρα εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Καλές γονιμοποιησεις κορίτσι μου!! ❤️❤️❤️🙏🙏🙏

Σ' ευχαριστώ καλή μου! Υπομονή! Η υπομονή είναι μεγάλη αρετή! Κ ανταμείβεται να το ξέρετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/5/2021 at 7:48 ΜΜ, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα, 

Κάθε φορά που βλέπω να γράφεις σε νιώθω σαν να Είσαι σαν την μεγαλύτερη αδερφή μας (δεν το λέω ηλικιακά μην με παρεξηγείς) που περιμένω να δω τι θα πεις για να μάθω κάτι ή να μας συμβουλεψει, που μας δίνει κουράγιο, που χαίρεται με τις χαρες όλων που μοιράζετε και τα δικά της....εύχομαι να σου πανε όλα καλα γιατί έχω δει και τον δικό σου αγώνα...και να γεμίσει η αγκαλιά σου με την τόση αγάπη που έχεις.... 

 

Α και ένα μεγάλο ευχαριστώ για τις ευχές σου.... η ετ μου ήταν στης 18/5 και θα κάνω χοριακή στης 28/5 αν θες πρόσθεσε το στο τέλειο πινακάκι και εύχομαι να με αλλάξεις κατηγορία στο τέλος του μήνα 🙏🏻🙏🏻🙏🏻φιλάκια 🌷

Πολύ με συγκίνησες μ' αυτά που έγραψες! Να το ξέρεις!

ΧΑΡΜΑ όνομα και πράμα! Τίποτε δεν είναι τυχαίο! 💚

Ανυπομονώ να κάνω τέτοιες αλλαγές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Εμένα η 9η μέρα πέφτει το Σάββατο, εγώ λέω να το αφήσω για Δευτέρα Τρίτη ... Την τρίτη έχει γενέθλια ο άντρας μου!!🤞🌺 Λέτε να μην του αγοράσω κάποιο δώρο και να περιμένω να του δείξω την χοριακη?? Αχ μακαριιιιιιιι

Καλέ τι δώρο να του αγοράσεις; Θα πάρει το πολυτιμότερο όλων! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ..ελπίζω να είστε όλες καλά...θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζετε .. ξέρετε πόσο καιρό κάνει η διάγνωση για έλεγχο  βλασροκυστων για να δούμε για το στίγμα ; Επίσης έχει κάνει καμία κοπέλα ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 📅

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--23/9

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Sandyb--> ?

 

--> Χοριακή

@Layla85 --> ?

@Dimi1981-->26/5

@ΧΑΡΜΑ--28/5

@blueheart--31/5

@JNtina - 2/6

@Nansi--> 5/6

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

Χαιρετίζω τις συναγωνίστριες! Καλή εβδομάδα με θετικά τεστάκια! Έχουμε να περιμένουμε νέα από τα κορίτσια μας @Dimi1981και @ΧΑΡΜΑ αυτή την εβδομάδα κ ανυπομονούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅


@dep14--> 18/5

@Vasilique--> 20/5

@Διόνη--> 20/5

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> ?

@geo2222--> ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Sandyb--> ?

 

--> Χοριακή

@Avocando

@Layla85 --> ?

@Dimi1981-->26/5

@ΧΑΡΜΑ--28/5

@blueheart--31/5

@Nansi--> 5/6

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

Χαιρετίζω τις συναγωνίστριες! Καλή εβδομάδα με θετικά τεστάκια! Έχουμε να περιμένουμε νέα από τα κορίτσια μας @Dimi1981και @ΧΑΡΜΑ αυτή την εβδομάδα κ ανυπομονούμε!

Καλη εβδομάδα @Vasilique!!! Καλή εβδομάδα σε όλα τα κορίτσια!! 😀😃🥰😍🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια ..ελπίζω να είστε όλες καλά...θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζετε .. ξέρετε πόσο καιρό κάνει η διάγνωση για έλεγχο  βλασροκυστων για να δούμε για το στίγμα ; Επίσης έχει κάνει καμία κοπέλα ;;;

Καλημέρα!!εγω εκανα pgs  σε βλαστοκυστες, όχι για στίγμα βέβαια και ήθελε γύρω στις 15 εργάσιμες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Ειμαι 32 χρονών 3η προσπάθεια εξωσωματικής χωρίς κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος. Απλά δεν ερχόταν το πολυπόθητο. Οι 2 προηγούμενες προσπάθειες ήταν με φυσικό κύκλο με τη βοήθεια των Femara χωρίς φυσικά αποτέλεσμα, κανένα έμβρυο. Η 3η μου προσπάθεια που έγινε η ωοληψια την Πέμπτη 20/5 με βραχυ πρωτόκολλο κ ήπια υπερδιέγερση ωοθηκών κατέληξε να μου πάρουν 23 ωαρια από τα οποία τα 2 ήταν ανώριμα κ τα 16 γονιμοποιηθηκαν. Τώρα ειμαι στην αναμονή μέχρι αύριο Τρίτη όπου θα μου πουν πόσα προχώρησαν σε βλαστοκυστες για να τα καταψυξουμε κ να προχωρήσουμε σε μεταφορά σε επόμενο κύκλο λόγω υπερδιέγερσης. Προσπαθώ με κάθε τρόπο να σκέφτομαι θετικά αλλά έχω κ κάποιο άγχος μήπως κ αποτυχουμε ξανά. Ο γιατρός με έχει ενημερώσει ήδη πως το 50% των γονιμοποιημενων γίνονται βλαστοκυστες. Εχει καμία σας εμπειρία μήπως κ ηρεμήσω κάπως μέχρι αύριο το πρωί;;;; σας ευχαριστώ κ εύχομαι σε όλες καλή μας επιτυχία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nansi είπε:

 

Παίρνω κολπικά ένα πρωί ένα μεσημέρι ένα βράδυ από την ημέρα της ωοληψιας.... Τις πρώτες μέρες ήμουν κ εγώ σε καταστολή, πλέον την παλεύω κάπως καλύτερα αλλά καμιά φορά με πιάνει και εμένα να μην μπορώ να κρατήσω τα μάτια μου με τίποτα ανοιχτά..!! Υπομονή...!!😴

 

των 100? ή των 200?

εγώ παίρνω 3 των 200 την ημέρα από το στόμα, 1 prolutex ένεση και vasclor το πρωί.

απ ότι καταλαβαίνω είναι μεγάλη η ποσότητα προγεστερόνης γι αυτό θέλω να κοιμάμαι συνέχεια . Έχω κόψει και τον καφέ κι αυτό το κάνει ακόμη πιο δύσκολο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Υπομονή κορίτσια μου @Nansiκαι @blueheart! Όλα του γάμου δύσκολα και η νύφη γκαστρωμένη!😁

αν είναι η νύφη γκαστρωμένη, χαλάλι  :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅


@dep14--> 18/5

@Vasilique--> 20/5

@Διόνη--> 20/5

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> ?

@geo2222--> ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Sandyb--> ?

 

--> Χοριακή

@Avocando

@Layla85 --> ?

@Dimi1981-->26/5

@ΧΑΡΜΑ--28/5

@blueheart--31/5

@Nansi--> 5/6

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

Χαιρετίζω τις συναγωνίστριες! Καλή εβδομάδα με θετικά τεστάκια! Έχουμε να περιμένουμε νέα από τα κορίτσια μας @Dimi1981και @ΧΑΡΜΑ αυτή την εβδομάδα κ ανυπομονούμε!

Καλά αποτελέσματα σε όλες!! Ανυπομονώ για θετικά αποτελέσματα έως τέλος της βδομάδας!! Εγώ Πέμπτη έχω ξανά χοριακή και Παρασκευή 28/5 πρώτο υπέρηχο.. Τρέμω για το να δούμε και να ακούσουμε κάτι. Μακάρι να πάνε όλα καλά 💛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

των 100? ή των 200?

εγώ παίρνω 3 των 200 την ημέρα από το στόμα, 1 prolutex ένεση και vasclor το πρωί.

απ ότι καταλαβαίνω είναι μεγάλη η ποσότητα προγεστερόνης γι αυτό θέλω να κοιμάμαι συνέχεια . Έχω κόψει και τον καφέ κι αυτό το κάνει ακόμη πιο δύσκολο 

Των 200 παίρνω αλλά τα βρέχω λίγο και τα βάζω κολπικά....για καλύτερη απορρόφηση!! Μήπως επειδή τα παίρνεις από το στόμα έχεις τόσο μεγάλη υπνηλία?? Κάνω και μια ένεση innohep κάθε πρωί και επίσης παίρνω φολικό και glucophage.....παίρνω περισσότερα χάπια από την γιαγιά μου που είναι 82 χρόνων ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Υπομονή κορίτσια μου @Nansiκαι @blueheart! Όλα του γάμου δύσκολα και η νύφη γκαστρωμένη!😁

Μου έχουν τελειώσει οι καρδούλες για σήμερα....ναι κιόλας...έχω βάλει σε όλες σας!!! Υπομονή και αν μπορούμε ας κάνουμε και αλλιώς!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Margitc είπε:

Δυστυχως 23/9 ποσο μακρινο μου φαινεται 

Είναι μακρινό αλλά σκέψου πόσα έχεις να κάνεις μέχρι τότε κ να είσαι ανέμελη; Καταρχάς έχεις χρόνο να κάνεις ότι εξετάσεις δεν έκανες και εσύ κ το αγόρι σου. Έπειτα θα πας ξέγνοιαστη διακοπές, θα χαλαρώσεις, θα μαυρίσεις, θα μαζέψεις βιταμίνη D που είναι τόσο πολύτιμη στην περίπτωσή μας και για πότε θα περάσει ο καιρός ούτε που θα το καταλάβεις! Για κάποιο λόγο γίνονται όλα! Να μου το θυμηθείς! Αισιοδοξία κ υπομονή! Μεγάλη αρετή! Το λέω κ θα το ξαναλέω κ εδώ θα είμαστε όλες μαζί για να τα λέμε! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅


@dep14--> 18/5

@Vasilique--> 20/5

@Διόνη--> 20/5

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--23/9

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> ?

@geo2222--> ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Sandyb--> ?

 

--> Χοριακή

@Avocando

@Layla85 --> ?

@Dimi1981-->26/5

@ΧΑΡΜΑ--28/5

@blueheart--31/5

@Nansi--> 5/6

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

Χαιρετίζω τις συναγωνίστριες! Καλή εβδομάδα με θετικά τεστάκια! Έχουμε να περιμένουμε νέα από τα κορίτσια μας @Dimi1981και @ΧΑΡΜΑ αυτή την εβδομάδα κ ανυπομονούμε!

Τέλειο το πινακακι... Ξεκίνησα και εγώ τις ενέσεις 22/05 και θα με παρακολουθούν για το ποτε θα κάνω την ωοληψια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η carpe είπε:

Σε εμάς στις τρεις προηγούμενες ήταν ξεκάθαρο εξ αρχής ότι θα τα καταψύξουν και πληρώσαμε την κατάψυξη την ημέρα της ωοληψίας. Κάπου 400 για όλα, ήταν σύνολο 4. Δεν ξέρω γενικά τι γίνεται. Βέβαια δεν μας είχαν δώσει κανένα έγγραφο. Δεν ήταν τόσο οργανωμένο εκείνο το κέντρο.

Μην ανησυχείς! Θα σε πάρουν σόγουρα. Ειδικά όταν πρόκειται για χρήματα, κανείς δεν σε ξεχνάει. 
καλή επιτυχία εύχομαι! 

Καλά αυτό είναι το μονο σίγουρο 😂😂 δε χάνουν αυτοί ούτε ευρώ, εμείς δώσαμε 1200 κ έγραφε 600 ωοληψια 600 γονιμοποιηση κ καλλιέργεια μέχρι βλαστοκυστες οπότε σίγουρα δεν έχουμε πληρώσει γιατί θα το έγραψε η απόδειξη φαντάζομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Ειμαι 32 χρονών 3η προσπάθεια εξωσωματικής χωρίς κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος. Απλά δεν ερχόταν το πολυπόθητο. Οι 2 προηγούμενες προσπάθειες ήταν με φυσικό κύκλο με τη βοήθεια των Femara χωρίς φυσικά αποτέλεσμα, κανένα έμβρυο. Η 3η μου προσπάθεια που έγινε η ωοληψια την Πέμπτη 20/5 με βραχυ πρωτόκολλο κ ήπια υπερδιέγερση ωοθηκών κατέληξε να μου πάρουν 23 ωαρια από τα οποία τα 2 ήταν ανώριμα κ τα 16 γονιμοποιηθηκαν. Τώρα ειμαι στην αναμονή μέχρι αύριο Τρίτη όπου θα μου πουν πόσα προχώρησαν σε βλαστοκυστες για να τα καταψυξουμε κ να προχωρήσουμε σε μεταφορά σε επόμενο κύκλο λόγω υπερδιέγερσης. Προσπαθώ με κάθε τρόπο να σκέφτομαι θετικά αλλά έχω κ κάποιο άγχος μήπως κ αποτυχουμε ξανά. Ο γιατρός με έχει ενημερώσει ήδη πως το 50% των γονιμοποιημενων γίνονται βλαστοκυστες. Εχει καμία σας εμπειρία μήπως κ ηρεμήσω κάπως μέχρι αύριο το πρωί;;;; σας ευχαριστώ κ εύχομαι σε όλες καλή μας επιτυχία!!! 

Καλησπέρα, και εγώ έτσι σαν εσένα έμβρυομεταφορά θα κάνω σε άλλο κύκλο γιατί αν βάζαμε σε αυτό θα πάθαινα υπερδιέγερση, εμένα μου πήραν 17 τα ώριμα ήταν 15 γονιμοποιηθηκαν κ τα 15, 3ης μέρα έφτασαν τα 13 και καταλήξαμε σε 5 βλαστοκύστες πολύ καλής ποιότητας όπου κ καταψύξαμε, μην αγχώνεσαι έχεις πολλά οπότε θα προχωρήσουν σίγουρα αρκετά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Το πέρασα κοπέλα μου και το ξέρω !! Περαστικά σου !!

Καλησπέρα να σε ρωτήσω εσυ τι έκανες και επανήλθες γιατί εγώ ακόμα από την Παρασκευή δεν είμαι πολύ καλά!πρησμενη όλη η κοιλιά και έχω και αρκετούς πόνους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Ειμαι 32 χρονών 3η προσπάθεια εξωσωματικής χωρίς κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος. Απλά δεν ερχόταν το πολυπόθητο. Οι 2 προηγούμενες προσπάθειες ήταν με φυσικό κύκλο με τη βοήθεια των Femara χωρίς φυσικά αποτέλεσμα, κανένα έμβρυο. Η 3η μου προσπάθεια που έγινε η ωοληψια την Πέμπτη 20/5 με βραχυ πρωτόκολλο κ ήπια υπερδιέγερση ωοθηκών κατέληξε να μου πάρουν 23 ωαρια από τα οποία τα 2 ήταν ανώριμα κ τα 16 γονιμοποιηθηκαν. Τώρα ειμαι στην αναμονή μέχρι αύριο Τρίτη όπου θα μου πουν πόσα προχώρησαν σε βλαστοκυστες για να τα καταψυξουμε κ να προχωρήσουμε σε μεταφορά σε επόμενο κύκλο λόγω υπερδιέγερσης. Προσπαθώ με κάθε τρόπο να σκέφτομαι θετικά αλλά έχω κ κάποιο άγχος μήπως κ αποτυχουμε ξανά. Ο γιατρός με έχει ενημερώσει ήδη πως το 50% των γονιμοποιημενων γίνονται βλαστοκυστες. Εχει καμία σας εμπειρία μήπως κ ηρεμήσω κάπως μέχρι αύριο το πρωί;;;; σας ευχαριστώ κ εύχομαι σε όλες καλή μας επιτυχία!!! 

Καλησπέρα και σε σένα.

Αν δεν υπάρχει θέμα με το σπέρμα και είναι καλό το εργαστήριο είσαι μικρή και πιστεύω ότι θα έχεις σίγουρα 8 μη σου πω και παραπάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...