Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Πολύ σωστά τα λες, όχι ότι η χοριακη μου εξελίσσεται καλά τελικά… μάλλον επιβεβαιώνεται ο γιατρός….

Κοίτα όχι πως είμαι η κατάλληλη για να δώσω νότες αισιοδοξίας αλλά περίμενε νομίζω σε επηρέασε ο γιατρός και πήρες βαριά τη χορισκη

Κάτσε μπορεί να έχεις και δεύτερο σακο που δε μεγαλώνει και να επηρεάζει τη χοριακή περίμενε ντε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Πολύ σωστά τα λες, όχι ότι η χοριακη μου εξελίσσεται καλά τελικά… μάλλον επιβεβαιώνεται ο γιατρός….

Συγγνώμη γιατί λες ότι η χοριακη σου δεν εξελίσσεται καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Πολύ σωστά τα λες, όχι ότι η χοριακη μου εξελίσσεται καλά τελικά… μάλλον επιβεβαιώνεται ο γιατρός….

Εγω εξακολουθώ να λέω ότι ας τον γιατρό να χτυπιέται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Συγγνώμη αλλά έχω εκνευριστεί πολύ με τον γιατρό σου. Τι είναι αυτά που σου λέει? Δεν είδατε σάκο? Τι θέλει τώρα? Τώρα θυμηθηκε την ηλικία σου? Όταν σου έκανε την εξωσωματική και ήθελε να πάρει τα λεφτά σου δεν το θυμόταν? Μα σε παρακαλώ δηλαδή τώρα.  Δεν καταλαβαίνω αφού όλα είναι φυσιολογικά γιατί να θέλει να σε στεναχωρησει και σε αγχώσει. Τι θεωρούν δηλαδή? Ότι είμαστε ηλιθιες και ότι δεν γνωρίζουμε τους κινδύνους που ενέχει η εγκυμοσύνη σε αυτή την ηλικία? Αντε τώρα...

Έλα ντε!!!!ξαναπές το αυτό.το τελευταίο διάστημα το χω πει άπειρες φορές.κ πριν μιλαγα με τη μητέρα μου κ μου λέει πως την πατήσαμε έτσι.τις μας θεωρούν?δεν γίνεται να σε αλλοιώνει τόσο το χρήμα σε μια τέτοια επιστήμη, σε ένα τόσο ευαίσθητο λειτούργημα. Κάπου ημαρτον!γεμίζουμε εμείς τυψεις κ ενοχές.γιατι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

Αντε να πάω μεγάλη Δευτέρα με 1. 5 λίτρο τσισα

Στον κολπικό υπέρηχο σου λένε πάντα να πας να ουρήσεις πριν σε εξετάσουν! Θέλουν αδεια την κυστη για να εχουν καλλιτερη ορατότητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Στον κολπικό υπέρηχο σου λένε πάντα να πας να ουρήσεις πριν σε εξετάσουν! Θέλουν αδεια την κυστη για να εχουν καλλιτερη ορατότητα!

🙄 σε εμάς το αντίθετο λένε. 

Ερε λες να είναι σαν τους πλακατζιδες .. σοβαρά έτσι όταν είδα Γερμανό να βάζει πλακάκια κοιτούσα με μάτια γουρλωμένα.. από πάνω προς τα κάτω βάζουν τα πλακάκια!!😳😳😳😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Συγγνώμη γιατί λες ότι η χοριακη σου δεν εξελίσσεται καλά?

Γιατί από 1496 το Σάββατο σήμερα Δευτέρα πήγε μόλις 2025… οπότε μάλλον κράτησε λίγο η χαρά μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγω εξακολουθώ να λέω ότι ας τον γιατρό να χτυπιέται. 

Δεν ξέρω νομίζω πως θα επιβεβαιωθεί τελικά, αν και θα ήθελα πολύ να τον διαψεύσω… γιατί όντως δεν ήταν σωστή η συμπεριφορά του. Σας ευχαριστώ πολύ όμως κοριτσάκια μου για την ενθάρρυνση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Γιατί από 1496 το Σάββατο σήμερα Δευτέρα πήγε μόλις 2025… οπότε μάλλον κράτησε λίγο η χαρά μου. 

Σου έχω ξαναπεί ότι η χοριακη μου ήταν 4000 και μετά από 2 μέρες ήταν γύρω στις 5500. Είχαμε ήδη ακούσει καρδιά και όταν είδα αύξηση 35% μόνο λέω πάει πάλι παλινδρομησε και αυτό. Έφυγα σφαίρα για τον γιατρό απλά για να επιβεβαιώσω ότι είχε σταματήσει να χτυπάει η καρδιά. Και όμως ήταν εκεί, μεγαλωνε και χτυπούσε η καρδιά του κανονικά. Για αυτό και δεν έκανα ξανά χοριακη γιατί θα τρελαινομουν. Γενικά λένε ότι όταν δεις με υπέρηχο το μωρό  σταματάς τις χοριακες γιατί μπορεί να παραπλανησουν. Οπότε και εσύ και ως προς πείσμα για τον γιατρο σου θα επιμένεις για αυτό το μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σου έχω ξαναπεί ότι η χοριακη μου ήταν 4000 και μετά από 2 μέρες ήταν γύρω στις 5500. Είχαμε ήδη ακούσει καρδιά και όταν είδα αύξηση 35% μόνο λέω πάει πάλι παλινδρομησε και αυτό. Έφυγα σφαίρα για τον γιατρό απλά για να επιβεβαιώσω ότι είχε σταματήσει να χτυπάει η καρδιά. Και όμως ήταν εκεί, μεγαλωνε και χτυπούσε η καρδιά του κανονικά. Για αυτό και δεν έκανα ξανά χοριακη γιατί θα τρελαινομουν. Γενικά λένε ότι όταν δεις με υπέρηχο το μωρό  σταματάς τις χοριακες γιατί μπορεί να παραπλανησουν. Οπότε και εσύ και ως προς πείσμα για τον γιατρο σου θα επιμένεις για αυτό το μωρό!

Μακάρι να υπάρξει καλή εξέλιξη αλλά σε εμένα είναι πολύ νωρίς για να μην διπλασιάζεται, δεν έχουμε ακούσει καρδιά, μόνο έναν μικρό σάκο και η χοριακή είναι ακόμη χαμηλά. Συνήθως μετά τις 3000 μπορεί να μην διπλασιάζεται. Επιπλέον τώρα δεν νιώθω τίποτα ενώ πριν είχα πονάκια που και που. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Μακάρι να υπάρξει καλή εξέλιξη αλλά σε εμένα είναι πολύ νωρίς για να μην διπλασιάζεται, δεν έχουμε ακούσει καρδιά, μόνο έναν μικρό σάκο και η χοριακή είναι ακόμη χαμηλά. Συνήθως μετά τις 3000 μπορεί να μην διπλασιάζεται. Επιπλέον τώρα δεν νιώθω τίποτα ενώ πριν είχα πονάκια που και που. 

Κοίτα τι να νιώθεις? 

Είναι πολύ νωρίς να έχεις κάποιο συμπτώματα μη κολλάς σε αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Κοίτα τι να νιώθεις? 

Είναι πολύ νωρίς να έχεις κάποιο συμπτώματα μη κολλάς σε αυτα

Ειδες πως ανατρέπονται τα πράγματα; Με παρηγορείς και προσπαθείς να μου δώσεις εσύ κουράγιο τώρα. Εν τω μεταξύ δεν γράφω στο άλλο τσατ για να μην χαλάσω το ωραίο, καταπληκτικό  κλίμα με τις θετικές χοριακές.  Ασε που από χθες το βράδυ με ενοχλεί ο λαιμός μου και τρέμω μην έχω και κοβιντ μέσα σε όλο αυτό το φανταστικό κλίμα που δημιούργησε ο γιατρούλης. Έκανα σελφ και είναι αρνητικό προς το παρόν. Αλλά θα ακυρώσω και την Οικονομόπουλου στο Έλενα.
Να ξέρετε ότι όταν κάποιος στενοχωριέται πολύ και είναι σε κατάσταση στρες πέφτει το ανοσοποιητικό του και είναι επιρρεπής σε λοιμώξεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Ειδες πως ανατρέπονται τα πράγματα; Με παρηγορείς και προσπαθείς να μου δώσεις εσύ κουράγιο τώρα. Εν τω μεταξύ δεν γράφω στο άλλο τσατ για να μην χαλάσω το ωραίο, καταπληκτικό  κλίμα με τις θετικές χοριακές.  Ασε που από χθες το βράδυ με ενοχλεί ο λαιμός μου και τρέμω μην έχω και κοβιντ μέσα σε όλο αυτό το φανταστικό κλίμα που δημιούργησε ο γιατρούλης. Έκανα σελφ και είναι αρνητικό προς το παρόν. Αλλά θα ακυρώσω και την Οικονομόπουλου στο Έλενα.
Να ξέρετε ότι όταν κάποιος στενοχωριέται πολύ και είναι σε κατάσταση στρες πέφτει το ανοσοποιητικό του και είναι επιρρεπής σε λοιμώξεις. 

Καλημέρα!!!!θα σου πω λοιπόν ότι η βιολογια με την ψυχολογία είναι δύο δίδυμες αδερφούλες.η μια τροφοδοτεί την άλλη αμφίδρομα.οταν είναι καλά η μία είναι κ η άλλη κ αναποδα.εχε λίγη πίστη κ υπομονή κ όλα καλά θα πανε.

Γαμωτο δεν θα σε δω....πάει το διπλό ραντεβού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Μακάρι να υπάρξει καλή εξέλιξη αλλά σε εμένα είναι πολύ νωρίς για να μην διπλασιάζεται, δεν έχουμε ακούσει καρδιά, μόνο έναν μικρό σάκο και η χοριακή είναι ακόμη χαμηλά. Συνήθως μετά τις 3000 μπορεί να μην διπλασιάζεται. Επιπλέον τώρα δεν νιώθω τίποτα ενώ πριν είχα πονάκια που και που. 

Αυτό που λες ότι μετά τις 3000 μπορεί να μην διπλασιαζεται δεν ισχύει. Στις δύο προηγούμενες παλινδρομες μια χαρά διπλασιαζονταν μέχρι την 8η εβδομάδα και έφτανε τις 50000. Και πού κατέληγαν? Στην παλινδρομηση. Δεν σου λέω ότι είναι ο, τι καλύτερο και ο, τι πιο ενθαρρυντικό, αλλά αυτό που έμαθα εγω είναι το πόσο περίπλοκος είναι ο οργανισμός μας και πόσο δεν όλα άσπρο ή μαύρο. Εγω φαντάσου μετά τον υπέρηχο βγήκα και έκλαιγα και έλεγα στον γιατρό μου ότι κάτι δεν πάει καλά και ήμουν σίγουρη ότι την επόμενη εβδομάδα πχ θα πήγαινα και θα είχε σταματήσει η καρδιά. Και έχω φτάσει αισίως στη 12η εβδομάδα. Μην προεξοφλείς τίποτα και άσε να στεναχωρηθεις μια και καλή,  αν χτυπά ξύλο δεν πάνε καλά τα πράγματα. Προς το παρόν έχεις ένα μωράκι μέσα σου που προσπαθεί να μεγαλώσει! Πίνε χυμό πορτοκάλι ή βιτμινη C να ανεβάσεις το ανοσοποιητικο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Ειδες πως ανατρέπονται τα πράγματα; Με παρηγορείς και προσπαθείς να μου δώσεις εσύ κουράγιο τώρα. Εν τω μεταξύ δεν γράφω στο άλλο τσατ για να μην χαλάσω το ωραίο, καταπληκτικό  κλίμα με τις θετικές χοριακές.  Ασε που από χθες το βράδυ με ενοχλεί ο λαιμός μου και τρέμω μην έχω και κοβιντ μέσα σε όλο αυτό το φανταστικό κλίμα που δημιούργησε ο γιατρούλης. Έκανα σελφ και είναι αρνητικό προς το παρόν. Αλλά θα ακυρώσω και την Οικονομόπουλου στο Έλενα.
Να ξέρετε ότι όταν κάποιος στενοχωριέται πολύ και είναι σε κατάσταση στρες πέφτει το ανοσοποιητικό του και είναι επιρρεπής σε λοιμώξεις. 

Κοίτα προσπάθησε να ηρεμήσεις και για μένα μη χάσεις το ραντεβού 

Εγώ με όλα αυτά που τραβάω και με τον άντρα μου στο ίδιο σπίτι δε κόλλησα 

Φτιάξε λίγο τη ψυχολογία σου κσι υπομονή ότι είναι να γίνει θα γίνει σκέψου θετικα

Επίσης είμαστε εδώ για τις χαρές τα αγψη και τις λύπες όλες μαζί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@TRigirl@Salvation78 Σε αυτό το στάδιο, το πιο σημαντικό είναι να κάνετε ότι περνάει από το χέρι σας για να βοηθήσετε την εμφύτευση/ανάπτυξη πλακούντα. Για την ποιότητα του εμβρύου δεν μπορείτε να κάνετε κάτι έτσι κι αλλιώς, εάν όμως τα εμβρυάκια σας έχουν δυναμική, τότε κάντε ότι μπορείτε για να τα βοηθήσετε να μείνουν εκεί για τα καλά: το κυριότερο είναι καλή κυκλοφορία του αίματος, να αιματώνεται καλά η μήτρα, ώστε να παίρνει το έμβρυο όλα τα θρεπτικά συστατικά που χρειάζεται για ανάπτυξη. Πόδια και κοιλίτσα ζεστά, καλή ενυδάτωση, χαλαρό περπάτημα (ήπια άσκηση γενικά) και ξεκούραση φυσικά. Εύχομαι να κάνετε και οι 2 την ανατροπή και να μείνετε σαν case studies στο ιστορικό των γιατρών σας! 🤞Και μην προεξοφλείτε τπτ (καλά κάνουν οι Ολλανδοί τελικά και δεν κάνουν χοριακές, πολύ άγχος!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Ειδες πως ανατρέπονται τα πράγματα; Με παρηγορείς και προσπαθείς να μου δώσεις εσύ κουράγιο τώρα. Εν τω μεταξύ δεν γράφω στο άλλο τσατ για να μην χαλάσω το ωραίο, καταπληκτικό  κλίμα με τις θετικές χοριακές.  Ασε που από χθες το βράδυ με ενοχλεί ο λαιμός μου και τρέμω μην έχω και κοβιντ μέσα σε όλο αυτό το φανταστικό κλίμα που δημιούργησε ο γιατρούλης. Έκανα σελφ και είναι αρνητικό προς το παρόν. Αλλά θα ακυρώσω και την Οικονομόπουλου στο Έλενα.
Να ξέρετε ότι όταν κάποιος στενοχωριέται πολύ και είναι σε κατάσταση στρες πέφτει το ανοσοποιητικό του και είναι επιρρεπής σε λοιμώξεις. 

Αγάπη δεν είμαστε μόνο για τα ευχάριστα είμαστε για όλα..

Να γράφεις όπου θέλεις, όπως θέλεις , ότι θέλεις,  δεν χαλάει κανένα κλιμα..

Όλες μαζί ανεβαίνουμε όλες μαζί πέφτουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αυτό που λες ότι μετά τις 3000 μπορεί να μην διπλασιαζεται δεν ισχύει. Στις δύο προηγούμενες παλινδρομες μια χαρά διπλασιαζονταν μέχρι την 8η εβδομάδα και έφτανε τις 50000. Και πού κατέληγαν? Στην παλινδρομηση. Δεν σου λέω ότι είναι ο, τι καλύτερο και ο, τι πιο ενθαρρυντικό, αλλά αυτό που έμαθα εγω είναι το πόσο περίπλοκος είναι ο οργανισμός μας και πόσο δεν όλα άσπρο ή μαύρο. Εγω φαντάσου μετά τον υπέρηχο βγήκα και έκλαιγα και έλεγα στον γιατρό μου ότι κάτι δεν πάει καλά και ήμουν σίγουρη ότι την επόμενη εβδομάδα πχ θα πήγαινα και θα είχε σταματήσει η καρδιά. Και έχω φτάσει αισίως στη 12η εβδομάδα. Μην προεξοφλείς τίποτα και άσε να στεναχωρηθεις μια και καλή,  αν χτυπά ξύλο δεν πάνε καλά τα πράγματα. Προς το παρόν έχεις ένα μωράκι μέσα σου που προσπαθεί να μεγαλώσει! Πίνε χυμό πορτοκάλι ή βιτμινη C να ανεβάσεις το ανοσοποιητικο σου.

Είσαι τόσο γλυκιά και καλό κορίτσι, σε ευχαριστώ πολύ μέσα από την καρδιά μου! Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες και να πάνε όλα καλά! Με το καλό να έρθει και το μωράκι σου!

Μίλησα με την Οικονομόπουλου και αυτή είναι τόσο καλοσυνάτος άνθρωπος και θετικός. Δεν έχω λόγια… Μου είπε αφού είναι αρνητικό το τεστ - έκανα και 2ο μόλις τώρα, να πάω και ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας και κακώς έκανα και τόσες πολλές χοριακές. Δεν έχει νόημα. Κάποιες γυναίκες τελικά έχουν χάρισμα σε σχέση με τους άντρες γιατρούς , ίσως επειδή τεκνοποιούν μας νιώθουν περισσότερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Salvation78 είπε:

Κοίτα προσπάθησε να ηρεμήσεις και για μένα μη χάσεις το ραντεβού 

Εγώ με όλα αυτά που τραβάω και με τον άντρα μου στο ίδιο σπίτι δε κόλλησα 

Φτιάξε λίγο τη ψυχολογία σου κσι υπομονή ότι είναι να γίνει θα γίνει σκέψου θετικα

Επίσης είμαστε εδώ για τις χαρές τα αγψη και τις λύπες όλες μαζί 

Ναι θα πάω τελικά στις 12, με έπεισε η Οικονομόπουλου. Τόσο καλή! 
Σε ευχαριστώ πολύ κι εσένα γλυκό μου κορίτσι, μακάρι να πάνε όλα καλά και με σένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Karmeliet είπε:

@TRigirl@Salvation78 Σε αυτό το στάδιο, το πιο σημαντικό είναι να κάνετε ότι περνάει από το χέρι σας για να βοηθήσετε την εμφύτευση/ανάπτυξη πλακούντα. Για την ποιότητα του εμβρύου δεν μπορείτε να κάνετε κάτι έτσι κι αλλιώς, εάν όμως τα εμβρυάκια σας έχουν δυναμική, τότε κάντε ότι μπορείτε για να τα βοηθήσετε να μείνουν εκεί για τα καλά: το κυριότερο είναι καλή κυκλοφορία του αίματος, να αιματώνεται καλά η μήτρα, ώστε να παίρνει το έμβρυο όλα τα θρεπτικά συστατικά που χρειάζεται για ανάπτυξη. Πόδια και κοιλίτσα ζεστά, καλή ενυδάτωση, χαλαρό περπάτημα (ήπια άσκηση γενικά) και ξεκούραση φυσικά. Εύχομαι να κάνετε και οι 2 την ανατροπή και να μείνετε σαν case studies στο ιστορικό των γιατρών σας! 🤞Και μην προεξοφλείτε τπτ (καλά κάνουν οι Ολλανδοί τελικά και δεν κάνουν χοριακές, πολύ άγχος!!!)

Ευχαριστούμε πολύ, θα προσπαθήσουμε υπόσχομαι!! Ισχύει για τις χοριακές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Αγάπη δεν είμαστε μόνο για τα ευχάριστα είμαστε για όλα..

Να γράφεις όπου θέλεις, όπως θέλεις , ότι θέλεις,  δεν χαλάει κανένα κλιμα..

Όλες μαζί ανεβαίνουμε όλες μαζί πέφτουμε..

Συμφωνώ, αλλά από εκεί είστε όλα τα κορίτσια τόσο χαρούμενα. Κρίμα είναι…❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@TRigirl όσο δύσκολο και αν σου είναι, βρες τον τρόπο να ηρεμίσεις την ψυχή σου. Πιστεύω πως και η Οικονομοπούλου θα το καταφέρει όταν πας. Είπαμε, κάποιοι άνθρωποι δεν έχουν τακτ και μας στεναχωρούν χωρίς να το σκέφτονται. Πήγαινε στην Οικονο και πες μας μετα το τι σου είπε. Επίσης να γράφεις όπου θέλεις. Το νεο θεματάκι δημιουργήθηκε ΄΄οπως και κάθε φορά λόγω χρόνου..... Μανούλες του 23 θα γίνουμε, ίσως κάποιες και κανα 2βδόμαδο πριν..... αλλά δεν σημαίνει πως εκεί είμαστε μόνο για την χαρά. Όπως είπαμε και λέμε πάντα...είμαστε μαζί και στα καλά και στα δυσάρεστα!!! Μακάρι να η΄ταν η ζωή μόνο χαρές να είμαστε όλοι πιο ήρεμοι. Δεν είναι όμως..επομένως κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Είσαι τόσο γλυκιά και καλό κορίτσι, σε ευχαριστώ πολύ μέσα από την καρδιά μου! Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες και να πάνε όλα καλά! Με το καλό να έρθει και το μωράκι σου!

Μίλησα με την Οικονομόπουλου και αυτή είναι τόσο καλοσυνάτος άνθρωπος και θετικός. Δεν έχω λόγια… Μου είπε αφού είναι αρνητικό το τεστ - έκανα και 2ο μόλις τώρα, να πάω και ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας και κακώς έκανα και τόσες πολλές χοριακές. Δεν έχει νόημα. Κάποιες γυναίκες τελικά έχουν χάρισμα σε σχέση με τους άντρες γιατρούς , ίσως επειδή τεκνοποιούν μας νιώθουν περισσότερο. 

Να μην με ευχαριστείς και να ξέρεις ότι δεν χαϊδεύω αυτιά.  Αυτά που πιστεύω,  αυτά λεω. Ειλικρινά δεν ξέρω τι θα γίνει και όπως δεν ξέρω τι θα γίνει με σένα, έτσι δεν ήξερα τι θα γινόταν και με εμένα κάθε φορά που πήγαινα για υπέρηχο, όπως ακόμα και τώρα δεν ξέρω τι θα γίνει. Όλη αυτή η στεναχώρια σου όμως προέκυψε εξαιτίας του μ....α του γιατρού σου και αυτό με νευριάζει ακόμα περισσότερο. Αντί να σε καθησυχάζει,  σε αγχώνει. Και αυτό είναι απαράδεκτο. Δεν λέω ούτε να χαϊδεύει αυτιά ούτε να δίνει φρούδες ελπίδες, αλλά αυτά που σου είπε χθες δεν είχαν κανένα μα κανένα νόημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν ν σας πω ότι έχετε χίλια δικιά.η κα οικονομοπουλου είναι ένας υπέροχος άνθρωπος.δεν έχω λόγια.την είδα κ γω σήμερα κ κάναμε ένα πλάνο.η αλήθεια είναι ότι έχει χαωθει λίγο το μυαλό μου με τα ποσά πρέπει να γίνουν ,αλλά αυτή τη φορά δεν θα αφήσω τπτ να μην το ψάξω.δεν πρόκειται να πάω σαν γουρούνι στο σακί.κ άμα χρειαστεί να κάνω άλλο πρωτόκολλο διέγερσης,άλλη γονιμοποιηση ωαριου η προεμφυτευτικο να ξέρω να τα κάνω.δεν θα παίζουμε επειδή κάποιοι βσριούνται, είναι ανίκανοι η σκέφτονται μόνο το χρήμα.

@TRigirlελπίζω να πήγε καλά η συνάντηση κ να σε ηρεμησε!!!όλα καλά θα πανε.με υπομονη κ πιστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Λοιπόν ν σας πω ότι έχετε χίλια δικιά.η κα οικονομοπουλου είναι ένας υπέροχος άνθρωπος.δεν έχω λόγια.την είδα κ γω σήμερα κ κάναμε ένα πλάνο.η αλήθεια είναι ότι έχει χαωθει λίγο το μυαλό μου με τα ποσά πρέπει να γίνουν ,αλλά αυτή τη φορά δεν θα αφήσω τπτ να μην το ψάξω.δεν πρόκειται να πάω σαν γουρούνι στο σακί.κ άμα χρειαστεί να κάνω άλλο πρωτόκολλο διέγερσης,άλλη γονιμοποιηση ωαριου η προεμφυτευτικο να ξέρω να τα κάνω.δεν θα παίζουμε επειδή κάποιοι βσριούνται, είναι ανίκανοι η σκέφτονται μόνο το χρήμα.

@TRigirlελπίζω να πήγε καλά η συνάντηση κ να σε ηρεμησε!!!όλα καλά θα πανε.με υπομονη κ πιστη!

και πριν λίγο ρώτησα στο νεο θέμα εαν πήγατε. τι σου είπε και πρέπει να κάνεις πολλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι θυμάμαι κορίτσι μου την περίπτωση σου ... πραγματικά λυπάμαι πολύ 😥είμαι σίγουρη όμως ότι θα καταφέρεις σύντομα να πιάσεις στα χέρια σου ένα γερό και δυνατό μωρό όπως εσύ!! 🙏🙏 Στο εύχομαι από την καρδιά μου 🫶🏼🫶🏼 μέσα σε όλο αυτό υπάρχει κ ένα καλό ότι τουλάχιστον με την σπερματεγχυση είχες αποτέλεσμα! Άντε να περάσει ο καιρός να πας να δούμε πως θα κινηθείτε!! ❤️
    • Χαχαχαχα εντάξει δηλαδή αν αντέξεις μέχρι της 5/6 τι να πω μπράβο για την υπομονή σου εγω δεν θα άντεχα με τίποτα κορίτσι μου να περιμένω 😂
    • Έχω ΣΠΩ! Οι εξετάσεις μας γενικα είναι καλές εκτός από την καμπύλη ινσουλίνης λόγω ΣΠΩ και τα ανδρογονα μου που έπεσαν στις τελευταίες εξετάσεις! Δεν εχουμε ανακαλύψει κάτι άλλο και ο γιατρός μας είπε ότι αυτό που μας δυσκολεύει είναι το ΣΠΩ! Μέχρι  τώρα δεν είχα φυσιολογική συλληψη παρά μόνο μόνο με σπερματεγχυνση! Τον Δεκέμβρη του 23 πρώτη συλληψη αλλά ήταν βιοχημικη και τον Φεβρουάριο δεύτερη συλληψη αλλά παλινδρομησε στην 9η εβδομάδα και έκανα απόξεση 3/4 🥲! Με έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα και δυο για θρομβοφιλια και ευτυχως βγήκαν καλές και τώρα περιμενω να βγουν οι καρυοτυποι οι δικοί μας και του μωρού που χασαμε! Μετά το πασχα έχω ραντεβού με τον γιατρό για να μου δώσει κάποια αγωγη ( μάλλον για τα ανδρογονα ) θα μας πει στο ραντεβού!
    • Thank you!! Αν το βγάλω μετά τις 24 Οκτώβρη πάντως, θα έχει Αφροδίτη στον τοξότη κ θα βγει ταξιδιάρικο οπότε θα μπορεί να μας ακολουθεί!! 😁 Εμ βέβαια αφού πήραμε εμείς τα αγόρια εσείς θα βγάλετε τα κορίτσια τώρα!!!  Από 18η βδομάδα κ μετα λένε κάποιες το νιωθουν! Αντε να δούμε εμείς!!  Κορίτσια εν τω μεταξύ έχω κάνει μια κοιλια τεράστια!!! Εσείς φουσκωσατε πολύ?
    • Η γιατρος μας επιβεβαίωσε το φύλο το έχουμε ακόμη κλειστό αλλά έτσι οπως ήρθαν τα πράγματα θα το κάνουμε μετά την β επιπέδου που έχουμε 5/6 γιατί τώρα δε μπορούμε είναι Πάσχα, Ε μετά έχουμε το χειρουργείο του μικρού μετά β επιπέδου μετά έχουμε κάτι γάμους κάτι βαφτίσια κ μάλλον μετά από όλα αυτά λες να σκάσουμε κ στο τελος το ανοίξουμε;;;;  😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...