Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αγαπημένη μου ειναο όλα τόσο γνωστά και λογικά. 

Σιγα σιγα όμως θέλω να αρχίσεις και εσύ αυτά τα όνειρα.  Είναι το μεγάλο σου μαξιλαρακι θέλω από εδώ και πέρα να ξεκινησεις σιγα σιγα και τις αγορές και για τα παντελόνια ξέρεις γιατί καρδιά μου γιατί πλέον ολα ειναι καλά, και αυτή η περίοδος θα σου λείψει. Άκου μια παλιά καραβάνα:-D θα είναι ένα πράγμα σαν το 70% :-*

Ναι μωρέ Ελπιδακι. Σιγά σιγά αφηνομαι και ψιλοχαζευω στο ίντερνετ. Έχω ηρεμήσει πάρα πολύ σε σχέση με την αρχή.  Μετά τα αποτελέσματα, αν όλα είναι καλά, θα χαλαρώσω και άλλο. Αν και τον γιατρο μου δεν τον είδα πολύ αισιοδοξο ως προς αυτό χιχιχι 

Του έλεγα ότι μετα θα ηρεμήσω και μου λέει:" Μμμμ μετά θα βρεις αλλά να αγχώνεσαι " Του λέω "Όχι με τι να αγχωθω μετά?" Ουτε που μου απάντησε, απαξιωσε...

Εσύ πώς είσαι κοπέλα μου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι μωρέ Ελπιδακι. Σιγά σιγά αφηνομαι και ψιλοχαζευω στο ίντερνετ. Έχω ηρεμήσει πάρα πολύ σε σχέση με την αρχή.  Μετά τα αποτελέσματα, αν όλα είναι καλά, θα χαλαρώσω και άλλο. Αν και τον γιατρο μου δεν τον είδα πολύ αισιοδοξο ως προς αυτό χιχιχι 

Του έλεγα ότι μετα θα ηρεμήσω και μου λέει:" Μμμμ μετά θα βρεις αλλά να αγχώνεσαι " Του λέω "Όχι με τι να αγχωθω μετά?" Ουτε που μου απάντησε, απαξιωσε...

Εσύ πώς είσαι κοπέλα μου? 

Θα βρεις θα βρεις ξέρει τι σου λέει ο άνθρωπος ψαχαχαχα 

Έτσι μπράβο κοριτσάκι μου. :-)

Καλά είμαι ευτυχως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Θα βρεις θα βρεις ξέρει τι σου λέει ο άνθρωπος ψαχαχαχα 

Έτσι μπράβο κοριτσάκι μου. :-)

Καλά είμαι ευτυχως 

Μπράβο ρε συ! Άρα από την ωοληψία θα ήταν οι πόνοι τελικά. Οπότε μπορείς σήμερα να κάτσεις χαλαρά να προγραμματίσεις την συχνότητα των τεστ 🤣🤣🤣 Στα πόσα είσαι ήδη;;; Δεν πιστεύω να έχεις μείνει στο πρώτο ακόμα! Στο τσακ κρατήθηκα να μην κάνω σήμερα ένα. Αλλά λέω, άστο καλύτερα, να κρατήσει λίγο ακόμα το όνειρο και αν είναι να την φάω ας την φάω αύριο πανηγυρικά. Ξεπρήστηκε και το στήθος, έκανε την εμφάνισή του το γνωστό σπυράκι στο πηγούνι...ένα θαύμα παρακαλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Coco1989 είπε:

Καλημερα σας,

Γνωρίζω ότι είμαι σε λάθος γκρουπ αλλά βλέπω ότι είναι το πιο ενημερωμένο και μιας και έχω τρελαθεί θα σας ενόχλησω.επιχειρησαμε δευτερη προσπάθεια σπερματεγχυσης, είχα 3 ωοθηλακια και η εικόνα ήταν πολύ καλή.Πηγα την 8η και τη 10η μέρα(23 μέγεθος τα δύο) του κύκλου κι ενώ μου έβγαζε τη πιο γόνιμη μέρα τη 12,μου λέει θα τη κάνουμε τη 13η.μου είπε την 11η να κανω οβιτρελ στις 9 το βράδυ(στις 7 πήρα ντεπον γτ είχα πόνους απτην ωορηξια όπως αποδείχτηκε)και πάω στη 12η να με δει και μου λέει έσπασε το ωοθηλακιο το χάσαμε.ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ Η Ν ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΌ.;Σας ευχαριστώ πολυ

Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας. 
Αν κατάλαβα καλά 10η μέρα ήταν ήδη 23χιλ; Έκανες και αιματολογικές την ίδια μέρα ή όχι; Εννοώ LH & E2. Αν ναι τι τιμές ειχες;

Στον τελευταίο φυσικό κύκλο που έκανα Ωοληψια ,Δευτέρα που ήταν 15η μέρα εμένα ήταν 22χιλ και είχα Ε2 358. Έκανα ovitrelle το ίδιο βράδυ κ το πήραμε Τετάρτη 17η μέρα κ όντως ήταν ώριμο κ γονιμοποιηθηκε.

Εγώ κάνω εξωσωματική βέβαια. Έχω κάνει δυο σπερματεγχυσεις στο παρελθόν αλλά επειδή ήμουν αγνή κ αθώα δεν ασχολήθηκα ποτέ με μέγεθος κ μέρα κλπ κ δεν μου έκαναν κ αιματολογικές τότε. Ήταν αποτυχημένες βέβαια αλλά είχαμε κ πολύ κακό σπερμα όποτε αδίκως τις έκανα.

Τώρα για το αν συμβαίνει να σπάσει κ να μην το προλάβεις δυστυχώς ναι μπορεί να συμβεί. Η να είναι κυστικο. Ή να είναι ανώριμο ή ακόμα κ να είναι άδειο το ωοθυλάκιο.

Αν δουν το post κ άλλες κοπέλες που έχουν εμπειρία θα σου απαντήσουν. Ότι καλύτερο από εδώ κ πέρα.
 

στις πριν 13 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Ευχαριστώ πολύ, με το καλό η θετική χοριακή σου!! Αναμένουμε να μας πεις τα χαρμόσυνα νέα!
Δευτέρα θα πάω για υπέρηχο, είναι νωρίς ακόμη γενικά αλλά θέλω να σκέφτομαι θετικά. 

Με το καλό ο υπέρηχος σου όλα θα είναι άψογα θα το δεις ❤️

στις πριν 11 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι μωρέ Ελπιδακι... ξεχνιούνται αυτές οι στιγμές και η στηριξη που πήρα από όλες σας? Μεγάλη κουβέντα θα πω, αλλά αυτή την περίοδο ήσασταν πιο πάνω και από οικογένεια μου και από φίλες μου και από όλους.  Όπως με καταλάβατε και με καταλαβαίνετε εσείς στη φάση που είμαι,  δεν με έχει καταλάβει κανείς και σας ευχαριστώ πάρα πολύ για όλα!

Έχω και τη φίλη μου την τρελή που της είπα τώρα ότι είμαι έγκυος και χάρηκε πραγματικά πάρα πολύ. Αυτή έχει ήδη τρία παιδιά που φυσικά τα απέκτησε με τον άνεμο. Ο χαβας της λοιπόν είναι να κάνω την αυχενική να δούμε αν είναι κοριτσάκι ή αγοράκι. Και εγώ -αδίκως βέβαια- ψιλοτσατιζομαι. Μα αλήθεια τώρα? Ο, τι θέλει ας είναι. Δεν με απασχολεί καθόλου μα καθόλου. Το μόνο που θέλω είναι να έχω καλά αποτελέσματα. 

Είναι αυτο που λέμε το πώς σε αλλάζει η υπογονιμοτητα.  Και εγώ παλιά έλεγα αχ θέλω κοριτσάκι, αχ θέλω αγοράκι, αχ όχι θέλω κοριτσάκι κτλ . Το μόνο που θέλω τώρα είναι ένα υγιές μωρό και ας είναι πραγματικά ο, τι μα ο,τι να είναι. Αυτό δεν μπορεί να το καταλάβει κάποια που δεν δυσκολεύτηκε καθόλου. Ξέρετε... έχει μεγαλώσει το στήθος μου, έχει μεγαλώσει αρκετά η κοιλιά μου και δεν μου κάνει πλέον τίποτα πέρα από κολαν και μπλουζοφορεματα. Και θέλω να πάω να πάρω σουτιέν εγκυμοσύνης, κανένα ρούχο, παντελόνι πιο άνετο και δεν πάω όχι λόγω οικονομίας, αλλά λόγω φόβου. Κάθε φορά λέω ασε να δούμε πώς θα πάει η επόμενη εβδομάδα και μετά. 

Τα είπες όλα μεγάλη αγκαλίτσα ☺️☺️

στις πριν 10 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου  🥰🥰 μάλλον χάνετε το μήνυμα σου. 

Γράφε μηνύματα ώστε να αρχίσεις να εμφανίζονται τα μηνύματα κανομικα. Πολύ καλή είναι η χοριακη σου.  Λογικά άλλη μια θα σου πει και μετά θα πας για υπέρηχο. 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Θα βρεις θα βρεις ξέρει τι σου λέει ο άνθρωπος ψαχαχαχα 

Έτσι μπράβο κοριτσάκι μου. :-)

Καλά είμαι ευτυχως 

Ελπιδακι πως είσαι; Ελπίζω να πέρασαν οι πόνοι και τώρα να τρώγεσαι με τα ρούχα σου για τα υπόλοιπα. Όλα θα πάνε καλά κ αυτή τη φορά θα είναι η στιγμή σου για την κορακλα την Τοξοτινα 🥰🥰🥰

Μην κανείς τεστ και στον γιο σου pleaseeeee 😂😂😂 Σε έχω ικανή να κατουρατε όλοι μαζί τα τεστακια 😂😂

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Μπράβο ρε συ! Άρα από την ωοληψία θα ήταν οι πόνοι τελικά. Οπότε μπορείς σήμερα να κάτσεις χαλαρά να προγραμματίσεις την συχνότητα των τεστ 🤣🤣🤣 Στα πόσα είσαι ήδη;;; Δεν πιστεύω να έχεις μείνει στο πρώτο ακόμα! Στο τσακ κρατήθηκα να μην κάνω σήμερα ένα. Αλλά λέω, άστο καλύτερα, να κρατήσει λίγο ακόμα το όνειρο και αν είναι να την φάω ας την φάω αύριο πανηγυρικά. Ξεπρήστηκε και το στήθος, έκανε την εμφάνισή του το γνωστό σπυράκι στο πηγούνι...ένα θαύμα παρακαλώ!

Περιμένουμε αύριο το μεγάλο σου νούμερο που θα σου πάρει κάθε στεναχώρια 🥰🥰🥰

Εμεινε πολύ λίγο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Μπράβο ρε συ! Άρα από την ωοληψία θα ήταν οι πόνοι τελικά. Οπότε μπορείς σήμερα να κάτσεις χαλαρά να προγραμματίσεις την συχνότητα των τεστ 🤣🤣🤣 Στα πόσα είσαι ήδη;;; Δεν πιστεύω να έχεις μείνει στο πρώτο ακόμα! Στο τσακ κρατήθηκα να μην κάνω σήμερα ένα. Αλλά λέω, άστο καλύτερα, να κρατήσει λίγο ακόμα το όνειρο και αν είναι να την φάω ας την φάω αύριο πανηγυρικά. Ξεπρήστηκε και το στήθος, έκανε την εμφάνισή του το γνωστό σπυράκι στο πηγούνι...ένα θαύμα παρακαλώ!

Δεν έχεις κανένα λόγο να απογοητεύσει μα κανέναν, υπομονή και θα δεις όλα θα γίνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Θα βρεις θα βρεις ξέρει τι σου λέει ο άνθρωπος ψαχαχαχα 

Έτσι μπράβο κοριτσάκι μου. :-)

Καλά είμαι ευτυχως 

Πολύ χαίρομαι που είσαι καλύτερα αντε να χαρείς το άχαρο διάστημα της αναμονής και να λάβεις μια τεράστια χοριακή σα Πασχαλινή λαμπάδα μεγαλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες 

Με πήραν από το νοσοκομείο να πάω αύριο στο γιατρό για υπερηχο επειδη Τρίτη λόγω κολλήματος δε μπορεί να δει τα ραντεβου

Περιττό να σας πω ότι έχω πέσει σε κατάθλιψη από τη Παρασκευή το μεσημερι

Δε θέλω να πάω δε θέλω να μάθω δε θέλω να ακούσω δε θέλω να συνεχίσω με απόξεση 

Τέλος πάντων ότι και να θέλω λίγη σημασία εχει

Πήγα χθες στη μόνη Ειρήνης Χρυσοβαλάντου και προσευχηθηκα

Μία κοπέλα μπροστά μου έκλαιγε γοερά όπως και εγώ, πόσο τη κατάλαβα πόσο την ενιωσα

Αυτά τα όμορφα απο μενα 

Καλημέρα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Καλημέρα σε όλες 

Με πήραν από το νοσοκομείο να πάω αύριο στο γιατρό για υπερηχο επειδη Τρίτη λόγω κολλήματος δε μπορεί να δει τα ραντεβου

Περιττό να σας πω ότι έχω πέσει σε κατάθλιψη από τη Παρασκευή το μεσημερι

Δε θέλω να πάω δε θέλω να μάθω δε θέλω να ακούσω δε θέλω να συνεχίσω με απόξεση 

Τέλος πάντων ότι και να θέλω λίγη σημασία εχει

Πήγα χθες στη μόνη Ειρήνης Χρυσοβαλάντου και προσευχηθηκα

Μία κοπέλα μπροστά μου έκλαιγε γοερά όπως και εγώ, πόσο τη κατάλαβα πόσο την ενιωσα

Αυτά τα όμορφα απο μενα 

Καλημέρα σας

Πόσο σε καταλαβαινω!!!!το πέρασα κ γω αυτό έτσι ακριβώς.κ στο μοναστήρι πήγα και προσευχηθηκα κ εκλαψα.ακροβως τα ίδια.υπομονη όλα καλά θα πανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Καλημέρα σε όλες 

Με πήραν από το νοσοκομείο να πάω αύριο στο γιατρό για υπερηχο επειδη Τρίτη λόγω κολλήματος δε μπορεί να δει τα ραντεβου

Περιττό να σας πω ότι έχω πέσει σε κατάθλιψη από τη Παρασκευή το μεσημερι

Δε θέλω να πάω δε θέλω να μάθω δε θέλω να ακούσω δε θέλω να συνεχίσω με απόξεση 

Τέλος πάντων ότι και να θέλω λίγη σημασία εχει

Πήγα χθες στη μόνη Ειρήνης Χρυσοβαλάντου και προσευχηθηκα

Μία κοπέλα μπροστά μου έκλαιγε γοερά όπως και εγώ, πόσο τη κατάλαβα πόσο την ενιωσα

Αυτά τα όμορφα απο μενα 

Καλημέρα σας

Σε νιώθουμε, σε καταλαβαίνουμε, σε πονάμε και σε αγκαλιάζουμε όλες μας να ξέρεις .. Ειδικά όσες βιώσαμε απώλειες ένα τσικι παραπάνω..

Οτι κ να σου πω δεν πρόκειται να απαλύνει το συναίσθημα απλά ξέρεις κ εσύ καλά ότι θα έρθει η «λύτρωση» είτε μέσω της χαράς είτε μέσω του πόνου..

Μεγαλη αγκαλιά ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Salvation78 είπε:

Καλημέρα σε όλες 

Με πήραν από το νοσοκομείο να πάω αύριο στο γιατρό για υπερηχο επειδη Τρίτη λόγω κολλήματος δε μπορεί να δει τα ραντεβου

Περιττό να σας πω ότι έχω πέσει σε κατάθλιψη από τη Παρασκευή το μεσημερι

Δε θέλω να πάω δε θέλω να μάθω δε θέλω να ακούσω δε θέλω να συνεχίσω με απόξεση 

Τέλος πάντων ότι και να θέλω λίγη σημασία εχει

Πήγα χθες στη μόνη Ειρήνης Χρυσοβαλάντου και προσευχηθηκα

Μία κοπέλα μπροστά μου έκλαιγε γοερά όπως και εγώ, πόσο τη κατάλαβα πόσο την ενιωσα

Αυτά τα όμορφα απο μενα 

Καλημέρα σας

Αχ κορίτσι μου! Σε νιώθω και σε καταλαβαίνω!! Μια τεράστια αγκαλιά και πολλά χαδάκια!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Μπράβο ρε συ! Άρα από την ωοληψία θα ήταν οι πόνοι τελικά. Οπότε μπορείς σήμερα να κάτσεις χαλαρά να προγραμματίσεις την συχνότητα των τεστ 🤣🤣🤣 Στα πόσα είσαι ήδη;;; Δεν πιστεύω να έχεις μείνει στο πρώτο ακόμα! Στο τσακ κρατήθηκα να μην κάνω σήμερα ένα. Αλλά λέω, άστο καλύτερα, να κρατήσει λίγο ακόμα το όνειρο και αν είναι να την φάω ας την φάω αύριο πανηγυρικά. Ξεπρήστηκε και το στήθος, έκανε την εμφάνισή του το γνωστό σπυράκι στο πηγούνι...ένα θαύμα παρακαλώ!

Θα ερθει εχε πιστη εμεις εχουμε για εσενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Salvation78 είπε:

Καλημέρα σε όλες 

Με πήραν από το νοσοκομείο να πάω αύριο στο γιατρό για υπερηχο επειδη Τρίτη λόγω κολλήματος δε μπορεί να δει τα ραντεβου

Περιττό να σας πω ότι έχω πέσει σε κατάθλιψη από τη Παρασκευή το μεσημερι

Δε θέλω να πάω δε θέλω να μάθω δε θέλω να ακούσω δε θέλω να συνεχίσω με απόξεση 

Τέλος πάντων ότι και να θέλω λίγη σημασία εχει

Πήγα χθες στη μόνη Ειρήνης Χρυσοβαλάντου και προσευχηθηκα

Μία κοπέλα μπροστά μου έκλαιγε γοερά όπως και εγώ, πόσο τη κατάλαβα πόσο την ενιωσα

Αυτά τα όμορφα απο μενα 

Καλημέρα σας

Ανατρίχιασα κοριτσι μου... 

Μακάρι μακάρι να εισακουστουν οι προσευχές σου και να πάνε όλα καλά! Σε νιώθουμε όλες μας, την αγωνία σου, την απογοήτευση,  την παραίτηση,  όλα αυτά που νιώθεις. Τουλάχιστον αύριο θα ξέρεις τι θα γίνει. Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να επικρατήσει αυτό το 10% και να ακούσετε καρδούλα αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια @Παρασκευαιδου μωρέ γράφω αλλά άμα δεν εμφανίζονται δεν έχει νόημα 😂😂 την Παρασκευή φτάσαμε γύρω στα 880 και τη Πέμπτη έχουμε τον πρώτο μας υπέρηχο !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η aggelikh_l είπε:

Καλημέρα κορίτσια @Παρασκευαιδου μωρέ γράφω αλλά άμα δεν εμφανίζονται δεν έχει νόημα 😂😂 την Παρασκευή φτάσαμε γύρω στα 880 και τη Πέμπτη έχουμε τον πρώτο μας υπέρηχο !! 

Ωωωω τέλεια τα νέα σου! Πολλά συγχαρητήρια και με το καλο να δείτε τον σάκο στον υπέρηχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/4/2022 at 11:28 ΜΜ, ο/η kaposetsi είπε:

Αυτό με την D από εσάς το έχω ακούσει μόνο έχω να σας πω.. όπου έχω πάει ποτέ δεν μου είπαν ότι φταίει η D τώρα πραγματικά δεν ξέρω τι να πω. 

 

στις On 8/4/2022 at 11:33 ΜΜ, ο/η Kateriniwk είπε:

Αδελφη ψυχη εγω ανηκω στην βλακεια κατηγορια κατα τη γνωμη μου " ανεξηγητη υπογονιμοτητα" δλδ μικρα χαζα μπορει να φταινε για το οτι δεν ερχεται παιδι... Δεν υπαρχει καποιο συγκεκριμενο προβλημα που να πεις παω να το διορθωσω να το ξεπερασω και να προχωρησω... Μηπως γι αυτο ψαχνουν σε μας τετοια ???? Λεω εγω τωρα... Εμενα μου το ειπαν παντως ... Οχι για την εξωσωματικη. Για γενικα... Για εξωσωματικη ειπαν οσο μπορω να μπομπαριστω γιατι καλο θα κανει... Η λευκου τη θεωρει για παραδειγμα τερμα υπευθυνη και σοβαρη βιταμινη για να γινει εγκυμοσυνη.. τι να πω ρε... Σου λεω εχω απορια αυτο που εγραψα παραπανω. 

 

στις On 8/4/2022 at 11:47 ΜΜ, ο/η Ανθη7 είπε:

Χίλια δικιά έχεις.για αυτό υτμωσα κ γω κ με μένα που δεν τα ψαξα ολα οπως κανω συνήθως και πήγα σαν το γίδι.τωρα δεν θα αφήσω τπτ αραχτός και θα πάρω ότι χρειαστεί κ γω κ ο άντρας μου.οσο σκέφτομαι ότι δεν προχωρησε η κυηση,ενώ έμεινα έγκυος,για τη ντε μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.πως γίνεται να μην το ήξερε  η να μην το είδε κ να μην μου το πε δεν θα το χωνέψω ποτε!κ το εύκολο, κλασικό πόρισμα φταίνε τα ωαρια σου.αντε μην πω τπτ βραδιάτικα...

 

@Luna777ψυχουλιτσα μωρε....περαστικά στο γατάκι....μην μου λες τετοια γιατι δεν μπορώ καθολου εμεις έχουμε 3 σκυλιά.ο ντιεγκουλης μου ειδικα ειναι φουλ συναισθηματικος κ καταλαβαινει τα παντα.ηξερε οτι δεν ειμαι καλα κ ερχοταν κ κοιμοταν πανω μπυ το ζωντοβολο.ψυχουλες ειναι 

Εμενα πάντως, αν και εχω παντα γυρω στο 23 η D και ποτε κανεις δεν ασχολήθηκε!
Ουτε ο γυναικολογος μου ουτε η ενδοκρινολογος μου αλλά σαφως ΟΧΙ και ο προηγουμενος εξωσωματιστης μου ...βεβαιως βαεβαιως!!! Τι να πω... Εγω εχω αρχισει να παιρνω παντως τα Fertilovit και να καθομαι και στον ηλιο...ελπιζω να ανεβει!

 

στις πριν 17 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τα ενθαρρυντικά λόγια, πραγματικά 💜 Και συγγνώμη που καταχράστηκα το θέμα μας για κάτι άσχετο και προσωπικό. Απο παιδί όλη μου η ζωή και η καθημερινότητα έχει να κάνει με ζώα και δυστυχώς έχω μάθει να διαχειρίζομαι καλά το θάνατο. Απλώς μου ήρθε πολύ ξαφνικό και εν αναμονή χοριακής που όσο να'ναι έχει οξυνθεί η συναισθηματική μου ανταπόκριση, με αναστάτωσε ακόμα περισσότερο. Δυστυχώς είναι μη αναστρέψιμη η κατάσταση...είναι 16.5 ετών και έχει λευχαιμία, καρδιακή ανεπάρκεια, νεφρά και συκώτι και ζυγίζει πλέον μόλις 3 κιλά. Το μόνο που με νοιάζει είναι να έχει καλή ποιότητα ζωής όσο είναι δυνατόν ακόμη. Αν υποφέρει ξέρω δυστυχώς τι πρέπει να κάνουμε. Αλλα ακόμα με το που με βλέπει χουρχουρίζει, αγκαλιές και βλέπω το βλέμμα του γεμάτο ζωή, οπότε ελπίζω σε λίγο χρόνο ακόμα. Ευτυχώς που ο άντρας μου είναι και αυτός άνθρωπος με ενσυναίσθηση και με βοηθάει πάρα πολύ. Αλλά με θλίβει να τον βλέπω και αυτόν να στεναχωριέται. Μακάρι να έχουμε μια θετική χοριακή να χαρούμε και εμείς επιτέλους για κάτι! 

Για το σίδηρο που λέτε, επειδή εγώ έχω στίγμα και ανέκαθεν χαμηλό αιματοκρίτη 33-35, ρώτησα την Οικονομοπούλου μήπως να πάρω λίγο να μπουστάρω τον οργανισμό μου. Μου είπε όχι, πως έχω καλή φερριτίνη και δεν χρειάζεται. Την εμπιστεύομαι και ακοκολουθώ τις οδηγίες της. Νομίζω πως είναι καλύτερα πάντα να συμβουλευόμαστε το γιατρό προτού πάρουμε κάποιο σκεύασμα. Η ίδια μου πρότεινε να συνεχίσω την D 2200 ημερησίως και το κάνω. Αλλά ειδικά σε αυτή τη φάση που βρισκόμαστε και με όλα αυτά τα φάρμακα που παίρνουνε δε θέλω να παίρνω πρωτοβουλίες από μόνη μου. Έτσι κι αλλιώς τον σίδηρο τον έχουμε στανταράκι σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Τώρα πολύ σημαντικό είναι το φυλλικό οξύ για τη σωστή αναπτυξη του νευρικού συστήματος του εμβρύου. Εκτός βέβαια αν υπάρχει και κάποια ανεπάρκεια, οπότε εκεί αλλάζει το θέμα.

Ευχομαι να πανε καλα με την χοριακή σου!!!!  Μια μεγαλη αγκαλία για το μαλλιαρο παιδακι σου (ξερω γιατι κραταω και εγω ενα στην αγκαλία μου τωρα...σκυλακι βεβαια...αλλά όλα ειναι παιδακια μας! Να πανε όλα καλα!
 

στις πριν 15 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Όταν έχεις περάσει παλίνδρομη φοβάσαι τα πάντα! Εδώ εγώ έκανα 5 χοριακές εφτασα 50000 (αυξηση πολύ καλή)κ ακουσα κ 2 καρδουλες και όμως όσο πονάω κι έχω αίμα τρέμω κ φοβάμαι!! Ειμαι 6εβδ + 5! Δεν ειναι δυνατον να σου φυγει ο φοβος!!

Εσύ σταματα με το αγχος καλό μου!!! Ολα καλα θα πανε....
Εγώ παίρνω κουρ΄αγιο απο την ιστορία σου και θα εχει την καλυτερη καταληξη αυτη τη φορα!!!
Σου στελνω μεγαλη αγκαλια!!!
 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

Καλημέρα σε όλες 

Με πήραν από το νοσοκομείο να πάω αύριο στο γιατρό για υπερηχο επειδη Τρίτη λόγω κολλήματος δε μπορεί να δει τα ραντεβου

Περιττό να σας πω ότι έχω πέσει σε κατάθλιψη από τη Παρασκευή το μεσημερι

Δε θέλω να πάω δε θέλω να μάθω δε θέλω να ακούσω δε θέλω να συνεχίσω με απόξεση 

Τέλος πάντων ότι και να θέλω λίγη σημασία εχει

Πήγα χθες στη μόνη Ειρήνης Χρυσοβαλάντου και προσευχηθηκα

Μία κοπέλα μπροστά μου έκλαιγε γοερά όπως και εγώ, πόσο τη κατάλαβα πόσο την ενιωσα

Αυτά τα όμορφα απο μενα 

Καλημέρα σας

Κανε κουράγιο κορίτσι μου και μην απελπιζεσαι!
Η θλίψη δεν βοηθαει πουθενα! Πολλές πολλλέεεεςςς καρδουλες για σένα! ❤️❤️❤️❤️
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα θέλω τη γνώμη σας.την πεμπτη έχω κλείσει κ με τα 2 τμήματα αποβολων κ στο αρεταιειο κ ετο ελενα να το αφήσω έτσι να πάω κ στα δύο η να ακυρώσω του αρεταιειου?είχα μια εντύπωση ότι το τμήμα αποβολψν στον ελενα είναι μεν το καλύτερο αλλά στο αλλο κάνουν πιο πολλές εξετάσεις.επειδη όμως δε γνωρίζω ρωτάω εσάς που τα ξέρετε όλα!!!!!σας ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Μπράβο ρε συ! Άρα από την ωοληψία θα ήταν οι πόνοι τελικά. Οπότε μπορείς σήμερα να κάτσεις χαλαρά να προγραμματίσεις την συχνότητα των τεστ 🤣🤣🤣 Στα πόσα είσαι ήδη;;; Δεν πιστεύω να έχεις μείνει στο πρώτο ακόμα! Στο τσακ κρατήθηκα να μην κάνω σήμερα ένα. Αλλά λέω, άστο καλύτερα, να κρατήσει λίγο ακόμα το όνειρο και αν είναι να την φάω ας την φάω αύριο πανηγυρικά. Ξεπρήστηκε και το στήθος, έκανε την εμφάνισή του το γνωστό σπυράκι στο πηγούνι...ένα θαύμα παρακαλώ!

Εγω ειμαι στο 3 ... ουπς σήμερα συγκεκριμένα έκανα αυτό το clearblue που και καλά λέει ότι σου δείχνει 6 μέρες πριν την περίοδο... μου έδειξε δάχτυλο του έδειξα και εγώ..  έπεσα για λίγο λέω ας στο καλό . Μετά θυμήθηκα ότι παντα ολε τις εγκυμοσύνες μου έδειχναν απ την ακατανομαστη και μετά (θεωρητικά χωρίς χαπια θα είναι αν έρθει το Σάββατο 16.04 ) . 

Σου εύχομαι αύριο να είναι τα η τεράστια χοριακη σου. Βασικά δεν παίζει να ξεπριζεται το στήθος γτ θα έρθει περίοδος γτ πολύ απλά παιρνουμε τόσα χαπια . Άρα ξεχνάμε αυτο το σενάριο.. 

στις πριν 5 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας. 
Αν κατάλαβα καλά 10η μέρα ήταν ήδη 23χιλ; Έκανες και αιματολογικές την ίδια μέρα ή όχι; Εννοώ LH & E2. Αν ναι τι τιμές ειχες;

Στον τελευταίο φυσικό κύκλο που έκανα Ωοληψια ,Δευτέρα που ήταν 15η μέρα εμένα ήταν 22χιλ και είχα Ε2 358. Έκανα ovitrelle το ίδιο βράδυ κ το πήραμε Τετάρτη 17η μέρα κ όντως ήταν ώριμο κ γονιμοποιηθηκε.

Εγώ κάνω εξωσωματική βέβαια. Έχω κάνει δυο σπερματεγχυσεις στο παρελθόν αλλά επειδή ήμουν αγνή κ αθώα δεν ασχολήθηκα ποτέ με μέγεθος κ μέρα κλπ κ δεν μου έκαναν κ αιματολογικές τότε. Ήταν αποτυχημένες βέβαια αλλά είχαμε κ πολύ κακό σπερμα όποτε αδίκως τις έκανα.

Τώρα για το αν συμβαίνει να σπάσει κ να μην το προλάβεις δυστυχώς ναι μπορεί να συμβεί. Η να είναι κυστικο. Ή να είναι ανώριμο ή ακόμα κ να είναι άδειο το ωοθυλάκιο.

Αν δουν το post κ άλλες κοπέλες που έχουν εμπειρία θα σου απαντήσουν. Ότι καλύτερο από εδώ κ πέρα.
 

Με το καλό ο υπέρηχος σου όλα θα είναι άψογα θα το δεις ❤️

Τα είπες όλα μεγάλη αγκαλίτσα ☺️☺️

 

Ελπιδακι πως είσαι; Ελπίζω να πέρασαν οι πόνοι και τώρα να τρώγεσαι με τα ρούχα σου για τα υπόλοιπα. Όλα θα πάνε καλά κ αυτή τη φορά θα είναι η στιγμή σου για την κορακλα την Τοξοτινα 🥰🥰🥰

Μην κανείς τεστ και στον γιο σου pleaseeeee 😂😂😂 Σε έχω ικανή να κατουρατε όλοι μαζί τα τεστακια 😂😂

Περιμένουμε αύριο το μεγάλο σου νούμερο που θα σου πάρει κάθε στεναχώρια 🥰🥰🥰

Εμεινε πολύ λίγο ❤️

Εμ τρώγομαι δεν τρώγομαι; ;;βασικα ψάχνω έγκυες για τεστ για να δω πως λειτουργεί το κάθε τεστ χαχαχαχ εθελόντριες παρακαλώ τα βιογραφικά σας 🤣🤣🤣 ρε μπας και ανοίξω καμια εταιρία με τεστ; 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

Πολύ χαίρομαι που είσαι καλύτερα αντε να χαρείς το άχαρο διάστημα της αναμονής και να λάβεις μια τεράστια χοριακή σα Πασχαλινή λαμπάδα μεγαλη

Σε ευχαριστώ πολύ  σπανιόλα μου :-) αν και δεν ξέρω ξες με έπιασαν οι ανασφάλειες 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

Καλημέρα σε όλες 

Με πήραν από το νοσοκομείο να πάω αύριο στο γιατρό για υπερηχο επειδη Τρίτη λόγω κολλήματος δε μπορεί να δει τα ραντεβου

Περιττό να σας πω ότι έχω πέσει σε κατάθλιψη από τη Παρασκευή το μεσημερι

Δε θέλω να πάω δε θέλω να μάθω δε θέλω να ακούσω δε θέλω να συνεχίσω με απόξεση 

Τέλος πάντων ότι και να θέλω λίγη σημασία εχει

Πήγα χθες στη μόνη Ειρήνης Χρυσοβαλάντου και προσευχηθηκα

Μία κοπέλα μπροστά μου έκλαιγε γοερά όπως και εγώ, πόσο τη κατάλαβα πόσο την ενιωσα

Αυτά τα όμορφα απο μενα 

Καλημέρα σας

Σπανιολα μου ..  εύχομαι πραγματικά μέσα απ την καρδιά μου αύριο να πας και να πάρεις τη μεγαλύτερη χαρά σου. :-) ζέστη αγκαλίτσα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντωμεταξύ μέχρι και το σύμπαν προσπαθεί να μου δείξει ότι είμαι των τεστ εγώ 🤣🤣🤣 

Με πήρε τηλ ο γιατρός το Σάββατο και μου είπε ότι 19.04 θα κάνουμε και υπερηχο οπότε θα πάω 19.04 το απόγευμα, θα δώσω αίμα (αποτέλεσμα θα πάρω 20.04) αλλά θα κάνουμε και υπερηχο . Οπότε αν θέλω να πάρω και να κάνω τεστ καλό με 10 (ανίχνευση) στις 17.04 πράγμα που δεν του είπα τι λες καλέ εγώ είδη έχω κάνει αχχαχαχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ανθη7 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα θέλω τη γνώμη σας.την πεμπτη έχω κλείσει κ με τα 2 τμήματα αποβολων κ στο αρεταιειο κ ετο ελενα να το αφήσω έτσι να πάω κ στα δύο η να ακυρώσω του αρεταιειου?είχα μια εντύπωση ότι το τμήμα αποβολψν στον ελενα είναι μεν το καλύτερο αλλά στο αλλο κάνουν πιο πολλές εξετάσεις.επειδη όμως δε γνωρίζω ρωτάω εσάς που τα ξέρετε όλα!!!!!σας ευχαριστω

Δεν το έχω ξανά ακούσει για το αρεταιειο να σου πω αλλά θα προλάβεις; Να πας και στα δυο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εντωμεταξύ μέχρι και το σύμπαν προσπαθεί να μου δείξει ότι είμαι των τεστ εγώ 🤣🤣🤣 

Με πήρε τηλ ο γιατρός το Σάββατο και μου είπε ότι 19.04 θα κάνουμε και υπερηχο οπότε θα πάω 19.04 το απόγευμα, θα δώσω αίμα (αποτέλεσμα θα πάρω 20.04) αλλά θα κάνουμε και υπερηχο . Οπότε αν θέλω να πάρω και να κάνω τεστ καλό με 10 (ανίχνευση) στις 17.04 πράγμα που δεν του είπα τι λες καλέ εγώ είδη έχω κάνει αχχαχαχα. 

Φαντάσου 😂 όλα καλά κοπέλα κου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

Καλημέρα σε όλες 

Με πήραν από το νοσοκομείο να πάω αύριο στο γιατρό για υπερηχο επειδη Τρίτη λόγω κολλήματος δε μπορεί να δει τα ραντεβου

Περιττό να σας πω ότι έχω πέσει σε κατάθλιψη από τη Παρασκευή το μεσημερι

Δε θέλω να πάω δε θέλω να μάθω δε θέλω να ακούσω δε θέλω να συνεχίσω με απόξεση 

Τέλος πάντων ότι και να θέλω λίγη σημασία εχει

Πήγα χθες στη μόνη Ειρήνης Χρυσοβαλάντου και προσευχηθηκα

Μία κοπέλα μπροστά μου έκλαιγε γοερά όπως και εγώ, πόσο τη κατάλαβα πόσο την ενιωσα

Αυτά τα όμορφα απο μενα 

Καλημέρα σας

Κουράγιο κορίτσι μου! Μια μεγάλη αγκαλιά σου στέλνω! 💜💜💜 Και ελπίζω αύριο να γίνει η ανατροπή του 10% και να ακούσεις τα πιο όμορφα νέα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εντωμεταξύ μέχρι και το σύμπαν προσπαθεί να μου δείξει ότι είμαι των τεστ εγώ 🤣🤣🤣 

Με πήρε τηλ ο γιατρός το Σάββατο και μου είπε ότι 19.04 θα κάνουμε και υπερηχο οπότε θα πάω 19.04 το απόγευμα, θα δώσω αίμα (αποτέλεσμα θα πάρω 20.04) αλλά θα κάνουμε και υπερηχο . Οπότε αν θέλω να πάρω και να κάνω τεστ καλό με 10 (ανίχνευση) στις 17.04 πράγμα που δεν του είπα τι λες καλέ εγώ είδη έχω κάνει αχχαχαχα. 

Σου στέλνω επειδή έκανες τεστ, νομίζω ότι είσαι 6η μέρα με 3ων ημερών αν δεν κάνω λάθος.. Είναι τόσο μα τόσο νωρίς! Σκέψου εγώ έκανα τεστ 8η μέρα με 5 ημερών βλαστοκύστες και μου είχε βγει αρνητικότατο, το είχα αφήσει 15 λεπτά και μετά πήγα και το ξανά κοίταξα όταν το είχα πετάξει πια. Σας τα έχω ξαναπεί! Χοριακή την επόμενη το πρωί όπως μου είχε πει, 9η ημέρα δηλ θετική με 50 μονάδες, αλλά θετική. Οπότε εγώ αυτά τα τεστ δεν τα έχω σε εκτίμηση… Σκέψου θετικά και θα είσαι θετική 100% θα το δεις, εγώ αυτό το feeling έχω για σένα αλλά και την @Luna777! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Σου στέλνω επειδή έκανες τεστ, νομίζω ότι είσαι 6η μέρα με 3ων ημερών αν δεν κάνω λάθος.. Είναι τόσο μα τόσο νωρίς! Σκέψου εγώ έκανα τεστ 8η μέρα με 5 ημερών βλαστοκύστες και μου είχε βγει αρνητικότατο, το είχα αφήσει 15 λεπτά και μετά πήγα και το ξανά κοίταξα όταν το είχα πετάξει πια. Σας τα έχω ξαναπεί! Χοριακή την επόμενη το πρωί όπως μου είχε πει, 9η ημέρα δηλ θετική με 50 μονάδες, αλλά θετική. Οπότε εγώ αυτά τα τεστ δεν τα έχω σε εκτίμηση… Σκέψου θετικά και θα είσαι θετική 100% θα το δεις, εγώ αυτό το feeling έχω για σένα αλλά και την @Luna777! ❤️

Καλα δεν το έδωσα και βάση. Ότι έπρεπε να μου δείξεις. Ωοληψια έκανα 01.04 και εμβρυομεταφορα 04.04 .. 

Αρα είμαι ετ+6 ημέρες ναι είναι νωρίς αρκετά.  Στις 17.04 όμως που είπε ο γιατρός σίγουρα πφφφ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Φαντάσου 😂 όλα καλά κοπέλα κου

Φαντάσου πόσο γραμμή με πήραν 🤣🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...