Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Γλυκούλα μου καλημέρα!!! Δεν έχω άλλες αντιδράσεις. Ναι πήγα εχτές και μου είπε ότι ξεκινάμε τεχνητό κύκλο λόγω των αβερκαπ που κάνω και θα συνεχίσω να κάνω και σήμερα είναι η δεύτερη ημέρα του τεχνητού κύκλου, σήμερα ξεκίνησα επομένως 3 χάπια οιστραδιόλης (εσείς στη δική σας προετοιμασία  πόσα σας είπε να παίρνετε ?) Μου είπε να παίρνω και salospir και filicine. Τη Δευτέρα 13/9 (δηλαδή σε δύο εβδομάδες ακριβώς ) θα ξαναπάω να δει το ενδομήτριο και ανάλογα 18-20/9 θα κάνουμε εμβρυομεταφορα. Θα βάλουμε δύο βλαστοκυστες 5 ημερών! Μετράω τις ημέρες με αγωνία, ανυπομονησία, χαρά ! 

Εσύ πως είσαι όλα καλά ?? ♥️

ααααχ κοριτσι μου βλεπεις τελικα πως περασαν οι μερες;;; μπραβο !!!! σε δυο εβδομαδες λοιπον αρχιζεις να μπαινεις σε διαδικασιες και τελη του μηνα περιπου θα μαθεις τι γινεται!!!! εγω καλα ειμαι περιμενω να παω παλι για υπερηχο στις 13 και 21 εχω αυχενικη! σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ειλικρινα ολα να σου πανε τελεια και σε λιγο καιρο να συζηταμε για τους υπερηχους σου!!!  💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

ααααχ κοριτσι μου βλεπεις τελικα πως περασαν οι μερες;;; μπραβο !!!! σε δυο εβδομαδες λοιπον αρχιζεις να μπαινεις σε διαδικασιες και τελη του μηνα περιπου θα μαθεις τι γινεται!!!! εγω καλα ειμαι περιμενω να παω παλι για υπερηχο στις 13 και 21 εχω αυχενικη! σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ειλικρινα ολα να σου πανε τελεια και σε λιγο καιρο να συζηταμε για τους υπερηχους σου!!!  💓

Αχ κοριτσάκι μου πως πέρασε ο καιρός θα κάνεις και την αυχενική σου τώρα σε λίγες μέρες.... Με το καλό γλυκιά μου να το πάρεις αγκαλιά σου ♥️ σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου εύχομαι να γίνει και για εμένα το πολυπόθητο και να σου λέω τα νέα μου από τους υπερυχους μου κι εγώ ! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

κοριτσι μου καλημερα!!!!  κανουμε καποιες ενεσεις...αντιπηκτικες και και προγεστερονης.... εγω προγεστερονης μεχρι αυχενικη μου ειπαν.... αντιπηκτικες δεν ξερω ...νομιζω μεχρι τελος! πως εισαι;

Καλημερα!!! Κι εμενα ετσι πηγε το προγραμμα. Προγεστερονη εκανα και ενέσιμες τις οποίες μου τις μείωσε σταδιακά προς την αυχενική. Και τις αντιπηκτικές και εμενα μου ειπε μεχρι τέλους!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

κοριτσι μου καλημερα!!!!  κανουμε καποιες ενεσεις...αντιπηκτικες και και προγεστερονης.... εγω προγεστερονης μεχρι αυχενικη μου ειπαν.... αντιπηκτικες δεν ξερω ...νομιζω μεχρι τελος! πως εισαι;

Εμενα δε μ εδωσαν ενεσεις αντιπηκτικες αλλα salospir προγεστερονης ναι .. ας πανε ολα καλα κ ας τρυπιεμαι συνεχεια Παναγια μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Δεν ρωτάς για πιο ασφάλεια τον γιατρό σου γιατί η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική;

να μην ντρεπεσαι να ρωτησεις!

Σε ευχαριστω κοριτσι μ καλη αρχη σου ευχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσι μου μαζί θα είμαστε !!! ♥️♥️♥️ Με το καλό η υστεροσκοπηση όλα να πάνε καλά !! 

Κ εγώ μαζί σας!!  Μακαρι να ειμαστε τυχερές!! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

κοριτσι μου καλημερα!!!!  κανουμε καποιες ενεσεις...αντιπηκτικες και και προγεστερονης.... εγω προγεστερονης μεχρι αυχενικη μου ειπαν.... αντιπηκτικες δεν ξερω ...νομιζω μεχρι τελος! πως εισαι;

Κι άλλες ενέσεις:-/ δεν θέλω... θα ρωτήσω αν υπάρχει σε χαπια +3 μήνες μετά όχι όχι όχι δεν θα αντέξω 🤣🤣🤣🤣 καλά είμαι σήμερα έκανα γενική για να μην σκέφτομαι το αύριο. Εσύ πως είσαι ? Πότε είπες είναι η αυχενική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Jaipur είπε:

Χαχαχα όχι, μην ανησυχείς είναι χάπια! 😊 Βέβαια κάποιοι γιατροί δίνουν μετά και ενέσιμη προγεστερόνη (prolutex). Υπάρχουν, όμως εναλλακτικές! 

Ουφφφ ένα βάρος εφυγε από πάνω μου χαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η angel35 είπε:

χαχαχαχαχα να εγω γτ τα ειχα ρωτησει ολα απο την αρχή χαχαχαχ

Χαχαχαχα τα αφήνω για έκπληξη χαχαχαχα κοιταξε όσα και να ρωτήσεις αλλάζει στον οργανισμό και όλο κάποια έκπληξη θα σου έρθει. Πχ εγω είχα 30.08 αλλά τελικά θα γίνει 01.09 αρα έφαγα συν 2 ενέσεις ακόμα χαχαχαχ 

Λεψ εντάξει τέλος σήμερα τελευταία .. μπα θα ζητήσω εναλλακτική δεν την παλεύω με ενέσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Ελάτε κορίτσια μου να μαζευόμαστε σιγά σιγά από τις διακοπές... έχουμε ραντεβού με τα παιδιά μας καλέ!!!!!!!

Χαχχαχα εκλαψα χαχαχαχαχ να σαι καλά κοριτσαρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Χαχαχαχα τα αφήνω για έκπληξη χαχαχαχα κοιταξε όσα και να ρωτήσεις αλλάζει στον οργανισμό και όλο κάποια έκπληξη θα σου έρθει. Πχ εγω είχα 30.08 αλλά τελικά θα γίνει 01.09 αρα έφαγα συν 2 ενέσεις ακόμα χαχαχαχ 

Λεψ εντάξει τέλος σήμερα τελευταία .. μπα θα ζητήσω εναλλακτική δεν την παλεύω με ενέσεις 

Βρε εσυ δεν εμεινε πολυ ακομα σε λιγο δεν θα εχεις ολα αυτα. κανε κουραγιο σουρωτηρακι! Ασε που αν ειναι καλυτερες οι ενεσεις για το μωρο κανε μια διπλη υπομονη μετα θα τα ξεχασεις ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Χαχχαχα εκλαψα χαχαχαχαχ να σαι καλά κοριτσαρα 

Δεν είναι απαραίτητο ότι θα χρειαστεί να κάνεις άλλες ενέσεις πέραν της διέγερσης και της ovitrelle. Εγώ δεν έχω κάνει ποτέ ούτε αντιπηκτικές, ούτε ενέσεις προγεστερόνης και βρίσκομαι πλέον στον 7ο μήνα. Τις δεύτερες τις γλίτωσα επειδή έκανα εμβρυομεταφορά σε φυσικό κύκλο. Πήρα ελάχιστα φάρμακα γενικά. Τα utrogestan τα έκοψα μόλις ακούσαμε καρδιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κι άλλες ενέσεις:-/ δεν θέλω... θα ρωτήσω αν υπάρχει σε χαπια +3 μήνες μετά όχι όχι όχι δεν θα αντέξω 🤣🤣🤣🤣 καλά είμαι σήμερα έκανα γενική για να μην σκέφτομαι το αύριο. Εσύ πως είσαι ? Πότε είπες είναι η αυχενική?

Τις αντιπηκτικές συνήθως τις δίνουν προληπτικά, αλλά εμένα αιματολόγος μου είπε ότι δεν τις χρειαζόμαστε όλες οι γυναίκες. Αν έχεις κάνει εξετάσεις θρομβοφιλίας, μπορεί να τις δει αιματολόγος και να σου πει αν τις χρειάζεσαι ή όχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Τις αντιπηκτικές συνήθως τις δίνουν προληπτικά, αλλά εμένα αιματολόγος μου είπε ότι δεν τις χρειαζόμαστε όλες οι γυναίκες. Αν έχεις κάνει εξετάσεις θρομβοφιλίας, μπορεί να τις δει αιματολόγος και να σου πει αν τις χρειάζεσαι ή όχι...

Στον μικρό δεν πήρα τίποτα πέρα από μαγνήσιο και στο τέλος σίδηρο. Τον είχα πιάσει όμως φυσιολογικά. Δεν ξέρω αν παίζει και αυτο ρόλο. 

Να ρωτήσω κάτι χαζο? Εφόσον γεννησα ένα παιδί παίζει να εμφανιστεί  μετά θρομβοφιλια; ή απλά επειδή δεν είχα δεν θα έχω 🤔🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετοιμαζο τσαντουλα για αύριο

 

Γράφει χρειάζομαι κουβερτούλα, καλτσες μακρυά μπλούζα με κοντά μανίκια (λέω να φοράω ένα μακό φόρεμα είναι οκ??🤔) , σερβιέτες και πετσέτα (εδω αγχώθηκα τι τι θέλω την πετσέτα?? Και κάτι ακόμα εγω ειμαι σιχασιαρα θέλω σαγιονάρα κάτι πως θα πάω ως την καρέκλα? Λέτε να δίνουν αυτά μιας χρήσης? Πολλά ρωτάω ε?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Βρε εσυ δεν εμεινε πολυ ακομα σε λιγο δεν θα εχεις ολα αυτα. κανε κουραγιο σουρωτηρακι! Ασε που αν ειναι καλυτερες οι ενεσεις για το μωρο κανε μια διπλη υπομονη μετα θα τα ξεχασεις ολα!

Σουρωτηρακι  πω   τελειοοο το κρατάω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ετοιμαζο τσαντουλα για αύριο

 

Γράφει χρειάζομαι κουβερτούλα, καλτσες μακρυά μπλούζα με κοντά μανίκια (λέω να φοράω ένα μακό φόρεμα είναι οκ??🤔) , σερβιέτες και πετσέτα (εδω αγχώθηκα τι τι θέλω την πετσέτα?? Και κάτι ακόμα εγω ειμαι σιχασιαρα θέλω σαγιονάρα κάτι πως θα πάω ως την καρέκλα? Λέτε να δίνουν αυτά μιας χρήσης? Πολλά ρωτάω ε?? 

Καλή επιτυχία για αύριο κορίτσι και καλά αποτελέσματα!!! Όλα να πάνε κατευχην και να πάρετε πολλά καλά αυγουλάκια ! Πες μας μόλις έχεις νέα ! Εγώ δεν πήρα τίποτα μαζί μου ούτε με βάλανε σε καρέκλα, ξύπνησα σε κρεβάτι, είχα στις πατούσες αυτές τις σακούλες του νοσοκομείου και πήγα στο λοκερ ντύθηκα και έφυγα... 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ετοιμαζο τσαντουλα για αύριο

 

Γράφει χρειάζομαι κουβερτούλα, καλτσες μακρυά μπλούζα με κοντά μανίκια (λέω να φοράω ένα μακό φόρεμα είναι οκ??🤔) , σερβιέτες και πετσέτα (εδω αγχώθηκα τι τι θέλω την πετσέτα?? Και κάτι ακόμα εγω ειμαι σιχασιαρα θέλω σαγιονάρα κάτι πως θα πάω ως την καρέκλα? Λέτε να δίνουν αυτά μιας χρήσης? Πολλά ρωτάω ε?? 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Θα περιμένουμε τα νέα σου αύριο.. να σου πω την αλήθεια εγώ δεν πήρα τίποτα μαζί μου.. αλλα μάλλον θα έχουν άλλο σύστημα εκεί.. λογικά κάτι θα σου δώσουν να περπατήσεις δεν νομίζω να σε αφήσουν με την κάλτσα...🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Στον μικρό δεν πήρα τίποτα πέρα από μαγνήσιο και στο τέλος σίδηρο. Τον είχα πιάσει όμως φυσιολογικά. Δεν ξέρω αν παίζει και αυτο ρόλο. 

Να ρωτήσω κάτι χαζο? Εφόσον γεννησα ένα παιδί παίζει να εμφανιστεί  μετά θρομβοφιλια; ή απλά επειδή δεν είχα δεν θα έχω 🤔🤔🤔

Εγώ δεν παίρνω ούτε μαγνήσιο, μόνο σίδηρο και πολυβιταμίνες. 

Αν είχες κάνει τότε τον πλήρη έλεγχο θρομβοφιλίας και δεν σου είχαν βρει κάτι, τότε είσαι σίγουρη ότι δεν έχεις την κληρονομική θρομβοφιλία. Την επίκτητη μπορεί να την εμφανίσεις ανά πάσα στιγμή στη ζωή σου και συνήθως οι αιματολόγοι μας ξαναβάζουν να την ελέγξουμε πριν από την εμβρυομεταφορά, αλλά και στην αρχή της εγκυμοσύνης. Αυτές οι εξετάσεις εδώ στην Ελλάδα γράφονται, σε αντίθεση με της κληρονομικής. Για το θέμα της εξωσωματικής τώρα, είναι γεγονός ότι τα φάρμακα με ορμόνες και κυρίως τα οιστρογόνα έχουν την τάση να δημιουργούν θρόμβους στο αίμα. Ωστόσο δεν είναι απαραίτητο για όλες τις γυναίκες να πάρουν αντιπηκτική αγωγή, αυτό το αποφασίζει ο αιματολόγος βλέποντας τις εξετάσεις τους. Στην Ελλάδα σπανίως οι εξωσωματιστές να συμβουλευτούν αιματολόγο ή να σε παραπέμψουν σε αυτόν πριν την προσπάθεια και έτσι οι περισσότεροι δίνουν προληπτικά αντιπηκτική αγωγή για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Καλή επιτυχία για αύριο κορίτσι και καλά αποτελέσματα!!! Όλα να πάνε κατευχην και να πάρετε πολλά καλά αυγουλάκια ! Πες μας μόλις έχεις νέα ! Εγώ δεν πήρα τίποτα μαζί μου ούτε με βάλανε σε καρέκλα, ξύπνησα σε κρεβάτι, είχα στις πατούσες αυτές τις σακούλες του νοσοκομείου και πήγα στο λοκερ ντύθηκα και έφυγα... 🤗

Ευχαριστώ πολύ πολύ :-) ανυπομονώ... 

Μόλις ξύπνησω και νιώσω καλύτερα θα σας ενημερώσω  :-)

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Θα περιμένουμε τα νέα σου αύριο.. να σου πω την αλήθεια εγώ δεν πήρα τίποτα μαζί μου.. αλλα μάλλον θα έχουν άλλο σύστημα εκεί.. λογικά κάτι θα σου δώσουν να περπατήσεις δεν νομίζω να σε αφήσουν με την κάλτσα...🤣

Χαχαχαα αμα με δώσουν θα πω καμια σακούλα παιζει; να βάλω στα πόδια μου χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ετοιμαζο τσαντουλα για αύριο

 

Γράφει χρειάζομαι κουβερτούλα, καλτσες μακρυά μπλούζα με κοντά μανίκια (λέω να φοράω ένα μακό φόρεμα είναι οκ??🤔) , σερβιέτες και πετσέτα (εδω αγχώθηκα τι τι θέλω την πετσέτα?? Και κάτι ακόμα εγω ειμαι σιχασιαρα θέλω σαγιονάρα κάτι πως θα πάω ως την καρέκλα? Λέτε να δίνουν αυτά μιας χρήσης? Πολλά ρωτάω ε?? 

Πωπω τίποτα δεν παρέχουν οι Γερμανοί, ούτε για γέννα να πήγαινες.. Λογικά για να μη σου αναφέρουν τίποτα στη λίστα μπορεί να δίνουν ποδοναρια, αλλά πάρε κ μια σαγιονάρα για καλό κ για κακό.. Εμείς στην Ελλάδα πάμε κυρίες, την τσαντουλα μας κ τπτ άλλο, μας δίνουν εκει ρούχα, ποδοναρια, σερβιέτες τα πάντα.. Τώρα την πέτσετα τι θα την κάνεις δεν ξέρω, μήπως σε βάλουν να κάνεις μπάνιο;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ :-) ανυπομονώ... 

Μόλις ξύπνησω και νιώσω καλύτερα θα σας ενημερώσω  :-)

 

Χαχαχαα αμα με δώσουν θα πω καμια σακούλα παιζει; να βάλω στα πόδια μου χαχαχαχα 

Καλή επιτυχία αύριο, να πάρεις καλά ωαριάκια κ βουρ για γονιμοποιησεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η troia είπε:

Εγώ δεν παίρνω ούτε μαγνήσιο, μόνο σίδηρο και πολυβιταμίνες. 

Αν είχες κάνει τότε τον πλήρη έλεγχο θρομβοφιλίας και δεν σου είχαν βρει κάτι, τότε είσαι σίγουρη ότι δεν έχεις την κληρονομική θρομβοφιλία. Την επίκτητη μπορεί να την εμφανίσεις ανά πάσα στιγμή στη ζωή σου και συνήθως οι αιματολόγοι μας ξαναβάζουν να την ελέγξουμε πριν από την εμβρυομεταφορά, αλλά και στην αρχή της εγκυμοσύνης. Αυτές οι εξετάσεις εδώ στην Ελλάδα γράφονται, σε αντίθεση με της κληρονομικής. Για το θέμα της εξωσωματικής τώρα, είναι γεγονός ότι τα φάρμακα με ορμόνες και κυρίως τα οιστρογόνα έχουν την τάση να δημιουργούν θρόμβους στο αίμα. Ωστόσο δεν είναι απαραίτητο για όλες τις γυναίκες να πάρουν αντιπηκτική αγωγή, αυτό το αποφασίζει ο αιματολόγος βλέποντας τις εξετάσεις τους. Στην Ελλάδα σπανίως οι εξωσωματιστές να συμβουλευτούν αιματολόγο ή να σε παραπέμψουν σε αυτόν πριν την προσπάθεια και έτσι οι περισσότεροι δίνουν προληπτικά αντιπηκτική αγωγή για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο. 

 

Και εδώ δεν κάνουν έλεγχο στην εγκυμοσύνη μόνο.αλλα στο κέντρο δεν νομίζω να κάναμε (βασικα μέσω δώσει αίμα κτλ αλλά δεν μας δίνουν εξετάσεις οπότε δεν ξέρω τι και πως ήταν μέσα το μόνο ότι όλα καλά και δεν υπάρχει θεμα) 

Τωρα που το λες το ένα χάπι που μου έδωσε απ την αρχή είναι σαν ασπιρίνη και γράφει για θρομβους μάλλον προληπτικά. Ευχαριστώ πολύ  για τις απαντήσεις. 

Με πιάσανε τα κλάματα από χαρά άγχος και από όλες σας που με σκέφτεστε και που σας ζαλίζω αλλά έχετε την όρεξη και με απαντάτε.  :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Πωπω τίποτα δεν παρέχουν οι Γερμανοί, ούτε για γέννα να πήγαινες.. Λογικά για να μη σου αναφέρουν τίποτα στη λίστα μπορεί να δίνουν ποδοναρια, αλλά πάρε κ μια σαγιονάρα για καλό κ για κακό.. Εμείς στην Ελλάδα πάμε κυρίες, την τσαντουλα μας κ τπτ άλλο, μας δίνουν εκει ρούχα, ποδοναρια, σερβιέτες τα πάντα.. Τώρα την πέτσετα τι θα την κάνεις δεν ξέρω, μήπως σε βάλουν να κάνεις μπάνιο;; 

Σε αντίθεση με την γεννα που δεν πλήρωσα τίποτα και τα είχαν όλα μόνο μπιτζαμες και τα προσωπικά είδη χρειαζόμουν 

Τωρα εδω που πληρώνω πρέπει να πάω και με πράγματα αχαχαχαχ τι να πω? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...