Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Καλά είμαι αν κ τα καφέ δεν έχουν σταματήσει. Ωστόσο οι μαίες είναι καθησυχαστικές. Μου είπαν να σταματήσω το salospir κ πως σιγά σιγά θα καθαρίσω… Ο επόμενος υπέρηχος είναι στον μήνα! Είναι αυτός της αυχενικής. Δεν ξέρω εάν θα αντέξω τόσο! 🤪Ίσως πάω να τα ξαναδώ τα παιδιά στο μεταξύ… 🤗

Ηρθε η στιγμη της αυχενικής;; Με το καλο κοριτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου , 

Για εμενα έγινε... αυτό που ήθελα... 

Αυριο ο πρώτος υπέρηχος ξεκινάω διαδικασια 😀

Πως γίνεται να μη σκέφτομαι θετικά; όταν είχα άγχος ότι θα έχανα και αυτόν τον κύκλο; ότι πάλι ξανά μάνα για άλλον έναν Χ λόγο θα πηγαίναμε πάλι πίσω. 

Η γυναικολόγος μου είπε με βάση παλιές περιόδους 01.08 μάλλον η ωοληψια.  Αλλά σίγουρα αυτό θα το δούμε με τα ωαρια. 

Καλή εβδομάδα κορίτσια με χαμόγελα και αισιοδοξία.  

 

 

Καλη αρχη κοριτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Εδώ διαβάζω τα υπέροχα νέα σας και χαίρομαι τόσο πολύ!!!!!!! Τωρα διακοπαρω η αλήθεια είναι μέχρι τέλος του μήνα θα είναι χαλαρή, γεμίζω μπαταρίες.....έκανα το ΕΡΑ τέστ μου, βγήκε καθαρό και αρχές Σεπτεμβρίου πάω για υστεροσκοπιση και νέα διέγερση.......αυτά τα νέα μου !!!!!!!

Σούπερ τα νέα σου! Ξεκουράσου κ γλέντα όσο προλαβαίνεις! 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Ηρθε η στιγμη της αυχενικής;; Με το καλο κοριτσι μου!!! 

Όχι ακόμη, 7-15/9 μου είπαν να την κάνω… 🙏🏻

Πώς είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου @Eva29 Καλή αρχη κορίτσια μου και πολύ καλά αποτελέσματα!! Σύντομα θα συναντήσετε τα παιδάκια σας! Να είστε χαλαρές και με καλή διάθεση να μην θέλουν να σας αποχωριστούν! 
@Παρασκευαιδου ευχομαι να βγάλεις πολλά αλλά πιο σημαντικό καλά ωαριάκια!! 

 

@Sandyb υπομονή κοριτσάκι μου! Έχουμε ακόμα! Να προσπαθήσεις να είσαι χαρούμενη! Βάλε να δεις Φιλαράκια! Εγγυημένο αποτέλεσμα! 
 

@Maroulita!Καλή επιτυχία στην επιτροπή! Να μη σας δυσκολέψουν καθόλου για να ξεκινήσετε γρήγορα! 
 

@Tvz μην μου αγχώνεσαι!! Όλα καλά θα πάνε! Είναι δυο οι ψυχούλες γι αυτό! Να πας όμως για ένα υπέρηχο για να σου φύγει το άγχος! 
 

@JNtina @Διόνη Εσείς πως είστε κορίτσια μου; Όλα καλά με τα μωράκια;; 
 

@Vasilique μου σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!! Είμαι καλά νομίζω! Περιμένω την επόμενη! Έκανα ένα ψάξιμο για κέντρα γιατί νομίζω ότι χρειάζομαι μια αλλαγή! Ο Π. είναι εξαιρετικός επιστήμονας, το ξέρουμε όλες αλλά δεδομένου του κόσμου και της φαινομενικά «εύκολης» περίπτωσης μας θεωρώ ότι δεν μου δίνει την απαραίτητη σημασία όποτε μάλλον θα πάω άλλου!! Αν και το σκέφτομαι ακόμα! Εσυ να πας να τα δεις και πιο νωρίς τα μικρά σου! Να τα χορτάσεις! Τόσο καιρό το περιμένουμε αυτό! Θα πηγαίνουμε όποτε θελουμε!! 😂

@kk88 κανε διακοπές όσο προλαβαίνεις μόνη σου! Του χρόνου θα χεις και νεογέννητο/α!! 
 

❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

@Παρασκευαιδου @Eva29 Καλή αρχη κορίτσια μου και πολύ καλά αποτελέσματα!! Σύντομα θα συναντήσετε τα παιδάκια σας! Να είστε χαλαρές και με καλή διάθεση να μην θέλουν να σας αποχωριστούν! 
@Παρασκευαιδου ευχομαι να βγάλεις πολλά αλλά πιο σημαντικό καλά ωαριάκια!! 

 

@Sandyb υπομονή κοριτσάκι μου! Έχουμε ακόμα! Να προσπαθήσεις να είσαι χαρούμενη! Βάλε να δεις Φιλαράκια! Εγγυημένο αποτέλεσμα! 
 

@Maroulita!Καλή επιτυχία στην επιτροπή! Να μη σας δυσκολέψουν καθόλου για να ξεκινήσετε γρήγορα! 
 

@Tvz μην μου αγχώνεσαι!! Όλα καλά θα πάνε! Είναι δυο οι ψυχούλες γι αυτό! Να πας όμως για ένα υπέρηχο για να σου φύγει το άγχος! 
 

@JNtina @Διόνη Εσείς πως είστε κορίτσια μου; Όλα καλά με τα μωράκια;; 
 

@Vasilique μου σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!! Είμαι καλά νομίζω! Περιμένω την επόμενη! Έκανα ένα ψάξιμο για κέντρα γιατί νομίζω ότι χρειάζομαι μια αλλαγή! Ο Π. είναι εξαιρετικός επιστήμονας, το ξέρουμε όλες αλλά δεδομένου του κόσμου και της φαινομενικά «εύκολης» περίπτωσης μας θεωρώ ότι δεν μου δίνει την απαραίτητη σημασία όποτε μάλλον θα πάω άλλου!! Αν και το σκέφτομαι ακόμα! Εσυ να πας να τα δεις και πιο νωρίς τα μικρά σου! Να τα χορτάσεις! Τόσο καιρό το περιμένουμε αυτό! Θα πηγαίνουμε όποτε θελουμε!! 😂

@kk88 κανε διακοπές όσο προλαβαίνεις μόνη σου! Του χρόνου θα χεις και νεογέννητο/α!! 
 

❤️❤️❤️❤️❤️

Ελα κοριτσι μου καλο!!! Μια χαρα το μπεμπεδακι μου!!! Δόξα το Θεό!!! 
Ξεκουρασου κι εσυ κοριτσι μου, γέμισε μπαταρίες και θάρρος και παααααμε παλι απο την αρχη! Εαν θες οποιαδήποτε γνώμη στειλε μου μηνυμα!! Τα φιλια μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Όχι ακόμη, 7-15/9 μου είπαν να την κάνω… 🙏🏻

Πώς είσαι; 

Με το καλο κοριτσι μου!!!! 
Καλα ειμαι!! Το βραδυ εχω φούσκωμα και κάναν εμετο απο δω και απο εκει για να μην ξεχνιόμαστε. Την αλλη εβδομάδα εχω υπέρηχο παλι! 
Εσυ πως πας; Εχεις ακομα καφε ε; Να μην σε αγχωνόμουν, οσο μπορεις Φυσικα, εγω ειχα σχεδόν όλον τον Ιούλιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

@Παρασκευαιδου @Eva29 Καλή αρχη κορίτσια μου και πολύ καλά αποτελέσματα!! Σύντομα θα συναντήσετε τα παιδάκια σας! Να είστε χαλαρές και με καλή διάθεση να μην θέλουν να σας αποχωριστούν! 
@Παρασκευαιδου ευχομαι να βγάλεις πολλά αλλά πιο σημαντικό καλά ωαριάκια!! 

 

@Sandyb υπομονή κοριτσάκι μου! Έχουμε ακόμα! Να προσπαθήσεις να είσαι χαρούμενη! Βάλε να δεις Φιλαράκια! Εγγυημένο αποτέλεσμα! 
 

@Maroulita!Καλή επιτυχία στην επιτροπή! Να μη σας δυσκολέψουν καθόλου για να ξεκινήσετε γρήγορα! 
 

@Tvz μην μου αγχώνεσαι!! Όλα καλά θα πάνε! Είναι δυο οι ψυχούλες γι αυτό! Να πας όμως για ένα υπέρηχο για να σου φύγει το άγχος! 
 

@JNtina @Διόνη Εσείς πως είστε κορίτσια μου; Όλα καλά με τα μωράκια;; 
 

@Vasilique μου σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!! Είμαι καλά νομίζω! Περιμένω την επόμενη! Έκανα ένα ψάξιμο για κέντρα γιατί νομίζω ότι χρειάζομαι μια αλλαγή! Ο Π. είναι εξαιρετικός επιστήμονας, το ξέρουμε όλες αλλά δεδομένου του κόσμου και της φαινομενικά «εύκολης» περίπτωσης μας θεωρώ ότι δεν μου δίνει την απαραίτητη σημασία όποτε μάλλον θα πάω άλλου!! Αν και το σκέφτομαι ακόμα! Εσυ να πας να τα δεις και πιο νωρίς τα μικρά σου! Να τα χορτάσεις! Τόσο καιρό το περιμένουμε αυτό! Θα πηγαίνουμε όποτε θελουμε!! 😂

@kk88 κανε διακοπές όσο προλαβαίνεις μόνη σου! Του χρόνου θα χεις και νεογέννητο/α!! 
 

❤️❤️❤️❤️❤️

Ό,τι σε φωτίσει η Παναγία κοριτσάκι μου! Σε καταλαβαίνω… Ας είναι στο δρόμο σου κάθε εμπόδιο για καλό! 💚

Μην μας ξεχνάς! Να μας μιλάς! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Με το καλο κοριτσι μου!!!! 
Καλα ειμαι!! Το βραδυ εχω φούσκωμα και κάναν εμετο απο δω και απο εκει για να μην ξεχνιόμαστε. Την αλλη εβδομάδα εχω υπέρηχο παλι! 
Εσυ πως πας; Εχεις ακομα καφε ε; Να μην σε αγχωνόμουν, οσο μπορεις Φυσικα, εγω ειχα σχεδόν όλον τον Ιούλιο! 

Λέγε μου τέτοια, λέγε μου τέτοια! Προσπαθώ να μην αγχώνομαι αλλά δεν το καταφέρνω πάντα! 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tvz έκανες την ένεση; Δώσε σημεία ζωής …

@geo2222 πού χάθηκες εσύ κορίτσι; Πώς είσαι; Τελείωσες με τους εμετούς ή σε ταλαιπωρούν ακόμη; Μην μου πεις! Περιμένουμε νέα σου! Λογικά πρέπει να πήγες για αυχενική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Αχ, πόσο σε καταλαβαίνω! Πόσο είναι το αίμα; Λερώνει την σερβιέτα; Είναι αραιό ή βγαίνουν πήγματα; Παίρνεις ασπιρίνη ή salospir; Εάν ναι θα στο πει κ ο γιατρός σου να μην ξαναπάρεις. Κάνεις αντιπηκτικές;

Ήταν ελάχιστο να πω την αλήθεια, δλδ μου λερωσε απλώς τη σερβιέτα. Μάλλον αραιό θα το έλεγα..όχι δεν παίρνω ασπιρίνη η salospir.. Πήγα κάναμε υπέρηχο κ ακούσαμε 2 δυνατές καρδούλες, κ ο γιατρός μου είπε ότι ειμαι καθαρή μόνο καφέ εχω κ απλώς να έχω τη lentogest κ αν ξανά δω αιμα να την κάνω. Αποκόλληση δε φάνηκε αλλά ίσως επειδή προσπαθεί να σχηματιστεί ο πλακούντας ακουμπάει στον τράχηλο κ προκαλεί αυτή τη μικρή αιμορραγία.. Ξεκούραση κ όχι άγχος μου είπε, γιατί προκαλεί συσπάσεις.. Αντε να δούμε πως θα το καταφέρω κ αυτό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Ήταν ελάχιστο να πω την αλήθεια, δλδ μου λερωσε απλώς τη σερβιέτα. Μάλλον αραιό θα το έλεγα..όχι δεν παίρνω ασπιρίνη η salospir.. Πήγα κάναμε υπέρηχο κ ακούσαμε 2 δυνατές καρδούλες, κ ο γιατρός μου είπε ότι ειμαι καθαρή μόνο καφέ εχω κ απλώς να έχω τη lentogest κ αν ξανά δω αιμα να την κάνω. Αποκόλληση δε φάνηκε αλλά ίσως επειδή προσπαθεί να σχηματιστεί ο πλακούντας ακουμπάει στον τράχηλο κ προκαλεί αυτή τη μικρή αιμορραγία.. Ξεκούραση κ όχι άγχος μου είπε, γιατί προκαλεί συσπάσεις.. Αντε να δούμε πως θα το καταφέρω κ αυτό!! 

Άντε! Όλα πηγαίνουν περίφημα! Μακάρι να μπορούσα να σου πω τον τρόπο… 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Λέγε μου τέτοια, λέγε μου τέτοια! Προσπαθώ να μην αγχώνομαι αλλά δεν το καταφέρνω πάντα! 🤪

Τετοια σου λεω για να μην αγχωνεσαι παρα πολυ!!! Κι εγω αναρωτιόμουν γιατι τα εχω ενώ επαιρνα και ουτροτζεσταν και ενέσεις προγεστερονης και αντιπηκτικές! Αλλα σε ολους τους υπερήχους ο γιατρος δεν έδινα καν σημασια! 

Κι εγω το σκεφτομουν και αγχωνόμουν! Αλλα μολις μπηκα στην 12η εβδομάδα τελος!!! Σε αλλες κραταει μεχρι και 14η! 
Ελπιζω να ξεμπερδέψεις γρηγορα για να σου φυγει λιγο το αγχος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Ήταν ελάχιστο να πω την αλήθεια, δλδ μου λερωσε απλώς τη σερβιέτα. Μάλλον αραιό θα το έλεγα..όχι δεν παίρνω ασπιρίνη η salospir.. Πήγα κάναμε υπέρηχο κ ακούσαμε 2 δυνατές καρδούλες, κ ο γιατρός μου είπε ότι ειμαι καθαρή μόνο καφέ εχω κ απλώς να έχω τη lentogest κ αν ξανά δω αιμα να την κάνω. Αποκόλληση δε φάνηκε αλλά ίσως επειδή προσπαθεί να σχηματιστεί ο πλακούντας ακουμπάει στον τράχηλο κ προκαλεί αυτή τη μικρή αιμορραγία.. Ξεκούραση κ όχι άγχος μου είπε, γιατί προκαλεί συσπάσεις.. Αντε να δούμε πως θα το καταφέρω κ αυτό!! 

Μπραβο κοριτσι μου!!! Ολα καλα, αυτο να σκεφτεσαι!!! Και οσο γινεται λιγότερο αγχος για να μην εχεις συσπάσεις, αυτο να σκεφτεσαι!!! Οταν αγχωνεσαι πιάσε την κουβεντα η παίξε στο κινητο που σε αποβλακώνει για να ξεχνιέσαι! Ολα καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Λέγε μου τέτοια, λέγε μου τέτοια! Προσπαθώ να μην αγχώνομαι αλλά δεν το καταφέρνω πάντα! 🤪

Εν τω μεταξύ εσύ από ανακατωσουρες πως πας; εγω από το μεσημέρι κ μετά είμαι χάλια, ζαλάδα κ ανακατωσουρα, κ επειδή δεν μου έρχεται κ εμετός είμαι ακόμη χειρότερα!! Ήθελα να ξέρα γιατί τις λένε πρωινές ναυτιες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Ήταν ελάχιστο να πω την αλήθεια, δλδ μου λερωσε απλώς τη σερβιέτα. Μάλλον αραιό θα το έλεγα..όχι δεν παίρνω ασπιρίνη η salospir.. Πήγα κάναμε υπέρηχο κ ακούσαμε 2 δυνατές καρδούλες, κ ο γιατρός μου είπε ότι ειμαι καθαρή μόνο καφέ εχω κ απλώς να έχω τη lentogest κ αν ξανά δω αιμα να την κάνω. Αποκόλληση δε φάνηκε αλλά ίσως επειδή προσπαθεί να σχηματιστεί ο πλακούντας ακουμπάει στον τράχηλο κ προκαλεί αυτή τη μικρή αιμορραγία.. Ξεκούραση κ όχι άγχος μου είπε, γιατί προκαλεί συσπάσεις.. Αντε να δούμε πως θα το καταφέρω κ αυτό!! 

Φανταστικά νέα !! Είδες που όλα είναι καλά ?? Και ακούσατε και δύο δυνατές καρδούλες !! Όλα καλά θα πάνε, προσπάθησε να χαλαρώσεις σιγά σιγά σκεπτόμενη πως έχεις δύο γερά μωράκια στην κοιλίτσα ! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Τετοια σου λεω για να μην αγχωνεσαι παρα πολυ!!! Κι εγω αναρωτιόμουν γιατι τα εχω ενώ επαιρνα και ουτροτζεσταν και ενέσεις προγεστερονης και αντιπηκτικές! Αλλα σε ολους τους υπερήχους ο γιατρος δεν έδινα καν σημασια! 

Κι εγω το σκεφτομουν και αγχωνόμουν! Αλλα μολις μπηκα στην 12η εβδομάδα τελος!!! Σε αλλες κραταει μεχρι και 14η! 
Ελπιζω να ξεμπερδέψεις γρηγορα για να σου φυγει λιγο το αγχος!! 

Να είσαι καλά Ντινάκι μου! Με ανακούφισες κάπως μπορώ να πω! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Εν τω μεταξύ εσύ από ανακατωσουρες πως πας; εγω από το μεσημέρι κ μετά είμαι χάλια, ζαλάδα κ ανακατωσουρα, κ επειδή δεν μου έρχεται κ εμετός είμαι ακόμη χειρότερα!! Ήθελα να ξέρα γιατί τις λένε πρωινές ναυτιες..

Εγώ τίποτε! Μια δυο φορές να ένιωσα κάτι σαν ναυτία αλλά καμία σχέση με εμετό…Ευτυχώς! Αντιθέτως όλο πεινάω κ τρώω! Δυστυχώς! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα να έχουμε!! Καλή αρχή @Παρασκευαιδουπολλά κ καλά αυγουλακια να πάρει η γιατρός σου κ να αποκτήσεις γρήγορα το 2ο παιδάκι.. Καλή αρχή κ σε σένα @Eva29μην είσαι πολύ ανυπομονή.. Θυμίσου η ανυπομονησία φέρνει καθυστέρηση, έτσι δεν την πάτησα κ εγω;; το Σεπτέμβρη θα συναντήσεις τα εμβρυακια σου, αυτό να σκέφτεσαι κ όλα θα πάνε καλά.. Αχ κορίτσια μου εγώ ενώ είχα ηρεμήσει λίγο έφυγαν τα καφέ, ξύπνησα το πρωί με λίγο αίμα.. Κ καταλαβαίνετε τώρα πόσο έχω αγχωθεί, μίλησα με το γιατρό, έστειλα τον άντρα μου για την ένεση κ ψάχνω γιατρό για υπέρηχο, να δω τι συμβαίνει μηπως κ ηρεμήσω.. Ελπίζω να βρω κάποιον γιατί η μέρα εδώ είναι λίγο δύσκολη λόγω 15αυγουστου κ πολλοί θα είναι εκτός.. Τεσπα ελπίζω να μην έχει συμβεί κάτι κακό.. Αλλά άρχισαν τα όργανα από νωρις δυστυχώς!! 

Σε ευχαριστώ γλυκιά μου.

Γτ δεν πας στο νοσοκομείο; ή σε κάποιο κέντρο υγειας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Καλη αρχη κοριτσι μου!!! 

Ευχαριστώ πολύ τέλος καρδιές γαι σήμερα... πφφδ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σε ευχαριστώ γλυκιά μου.

Γτ δεν πας στο νοσοκομείο; ή σε κάποιο κέντρο υγειας;

Πήγα σε γιατρό ιδιωτη κ έκανα υπέρηχο.. Ακούσαμε κ τις καρδούλες τους.. Μου είπε ότι μια χαρά τα εμβρυακια κ δε βλέπει κάποια αποκόλληση αλλά ίσως προσπαθεί να σχηματιστει ο πλακούντας κ προκαλεί αιμορραγία ακουμπώντας τον τράχηλο κάτι τέτοιο.. Εκανα κ την ένεση μόλις τώρα, ο γιατρός μου μου είπε να την κάνω μόνο καλό θα μου κάνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Εγώ τίποτε! Μια δυο φορές να ένιωσα κάτι σαν ναυτία αλλά καμία σχέση με εμετό…Ευτυχώς! Αντιθέτως όλο πεινάω κ τρώω! Δυστυχώς! 😂

Να σου πω καλύτερα να μην έχεις εμετούς κ ανακατωσουρες λες κ δε φτάνουν τα καφέ που μας ταλαιπωρούν.. Εγώ είμαι σαν το κοτόπουλο από το μεσημέρι κ μετά με την προγεστερονη κ έχω κ ανακατωσουρες συν τοις άλλοις.. Τέλος πάντων να είναι καλά τα εμβρυακια μας κ χαλαλι κ οι εμετοι κ όλα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Εν τω μεταξύ εσύ από ανακατωσουρες πως πας; εγω από το μεσημέρι κ μετά είμαι χάλια, ζαλάδα κ ανακατωσουρα, κ επειδή δεν μου έρχεται κ εμετός είμαι ακόμη χειρότερα!! Ήθελα να ξέρα γιατί τις λένε πρωινές ναυτιες..

Πάντα είχα αμύγδαλα ή καρύδια, είτε στο κομοδίνο είτε στη δουλειά τσιμπολόγημα για να φεύγουν . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Πήγα σε γιατρό ιδιωτη κ έκανα υπέρηχο.. Ακούσαμε κ τις καρδούλες τους.. Μου είπε ότι μια χαρά τα εμβρυακια κ δε βλέπει κάποια αποκόλληση αλλά ίσως προσπαθεί να σχηματιστει ο πλακούντας κ προκαλεί αιμορραγία ακουμπώντας τον τράχηλο κάτι τέτοιο.. Εκανα κ την ένεση μόλις τώρα, ο γιατρός μου μου είπε να την κάνω μόνο καλό θα μου κάνει.. 

Σε ποια εβδομάδα εισαι; συνήθως στην αλλαγή του μήνα παρατηρούν πολλές γυναίκες αίμα. Έτσι όπως το περιγράφεις. 

Αντε τέλεια ειδες .. να πω ότι δε σε νιωθω θα πω ψέματα ,καταλαβαίνω το άγχος και όλα αυτά αλλά να ξέρεις είναι δύσκολο μωρε και δε βοηθάει.  Έχει εφαρμογή για αναπνοές ώστε να φύγει το άγχος. Βοηθάνε και όταν με το καλό θα γεννήσεις στους πονους (ξερω στην Ελλάδα δίδυμα = καισαρική) παρο αλλά αυτά και πονους πριν ή μετά την γεννα ίσως να έχεις:-) ξεκινά από τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Εγώ τίποτε! Μια δυο φορές να ένιωσα κάτι σαν ναυτία αλλά καμία σχέση με εμετό…Ευτυχώς! Αντιθέτως όλο πεινάω κ τρώω! Δυστυχώς! 😂

Εσυ είπαμε ετσι για την διαφορά αχχαχα και λέγαμε θα μείνουμε έγκυος θα έχουμε αναγούλες θα χάσουμε κανα κιλό αλλά μπα.. αναίσθητες  χαχαχα εγω ελπίζω τώρα σε όλα αυτά χαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα με χρεώνει 120 ευρώ τώρα δεν ξέρω αν το ανέβασε στα 140 γιατί β επιπέδου έκανε αύξηση και εγω μια από τα ίδια 1,5 ώρα να πάω 1,5 να γυρίσω ζόρικο σε καταλαβαίνω να κανείς ολόκληρο ταξίδι για έναν υπέρηχο  ναι κάποιοι το έχουν υποχρεωτικό και εγω έτσι ήξερα πως είναι δηλαδή μετά μου είπε ο ιδιώτης γιατρός που είχα ότι αυτός κρίνει πια κοπέλα θα πάει και πια όχι και ότι δεν τις στέλνει όλες για Doppler  Εεε μετά από αυτήν την εξέταση δεν μένει κάτι άλλο να κάνουμε είναι η τελευταία..  μετα καρδιοτοκογραφημα που ελέγχουν συσπάσεις   
    • Τώρα θα πω και κάτι άλλο, μπορεί να είμαι υπερβολική αλλά τα ψάχνω λίγο όλα χαχα. Κάνω ενέσεις ηπαρίνης γιατί βρέθηκα θετική σε δύο γονίδια MTHFR και λόγω ιστορικού αποβολής. Και αναρωτιέμαι αν ευθύνεται και αυτό για το αιμάτωμα, δηλαδή αφού κάνω τις ενέσεις δε θα έπρεπε να με προστατεύουν; Διάβασα διάφορα και λένε πως σε μερικές περιπτώσεις προστατεύουν σε άλλες όχι. Βέβαια στην προηγουμενη εγκυμοσύνη που δεν έπαιρνα ηπαρίνη, είχα αιμοραγία εξ αρχής και μεγάλο αιμάτωμα. Η γυναικολόγος και η βοηθός της αιματολόγου που μίλησα σήμερα μου είπαν να τις συνεχίσω εκτός και αν δω αίμα.  Απλά με βάζει σε δεύτερες σκέψεις το ότι χωρίς να είναι κάτι εντελώς σίγουρο για την αποτελεσματικότητά του ή για το αν τελικά μπορεί να δημιουργεί και αυτό πρόβλημα, εμείς "πρέπει" να το το ακολουθήσουμε.  
    • Νομίζει υπάρχει μαξιλάρι θηλασμού που κάνει κ για ύπνο. Αν θα παρω θα παρω αυτο.  άρχισα κ δεν μπορω να κοιμηθώ παλι. Δεν με βολεύει η αριστερή πλευρά. Χτες καθώς κοιμόμουν με έπιασα κ μια κράμπα… άσε! Νόμισα θα παραλύσει το πόδι μου! 
    • Εγω Νομιζα δεν θα την κανω γιατι  νομιζω είναι προαιρετική. Εμενα η γιατρός μ π πηγα χτες μ ειπε οτι στέλνει όλες τις εγκυούλες της για σιγουριά κ αναγκαστικά θα παω! Είναι 100 ευρώ. Εγω την απόσταση σκέφτομαι γιατι θελω 2 ωρες να παω και 2 να επιστρέψω.    έκλεισα στις 28 Ιουνίου! 
    • Δοκίμασε να φας ακτινίδια μήπως σε βοηθήσουν ..  2 μήνες έμειναν κορίτσια!! Και μετά θα έχουμε στην αγκαλιά μας τα πλασματακια που τώρα μας κλωτσανε..🩷🩵🩷🩵🩷🩵 Έχω αρχίσει να αγχώνομαι σιγά σιγά για τον τοκετό για να πω την αλήθεια .. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...