Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Ε2 και prg τα μετράται μετά την ετ ή μετά τη θετική χοριακη? ούτε εμένα με έβαλαν ποτέ να τα κάνω..θα τον ρωτήσω ομως αυτή τη φορά αν χρειάζεται να δω τι θα μου πει.

Και πριν την ετ και την ημέρα της ετ και μετά με τη θετική χοριακη κάθε φορά που μετράμε χοριακη μετράμε και προγεστερονη! Τουλάχιστον ως εκεί που είχα φτάσει εγώ ( όχι πολύ μακριά δυστυχώς). Τη μετράς όμως συνέχεια την προγεστερονη γιατί είναι η ορμόνη που διατηρεί την κύηση! Κ άσχετα με τον αν παίρνουμε , που όλες παίρνουμε, πρέπει να τη μετράμε για να τροποποιήσουμε ανάλογα τη δοσολογία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Και πριν την ετ και την ημέρα της ετ και μετά με τη θετική χοριακη κάθε φορά που μετράμε χοριακη μετράμε και προγεστερονη! Τουλάχιστον ως εκεί που είχα φτάσει εγώ ( όχι πολύ μακριά δυστυχώς). Τη μετράς όμως συνέχεια την προγεστερονη γιατί είναι η ορμόνη που διατηρεί την κύηση! Κ άσχετα με τον αν παίρνουμε , που όλες παίρνουμε, πρέπει να τη μετράμε για να τροποποιήσουμε ανάλογα τη δοσολογία! 

Ξέρω γω? δεν μου το είχαν ζητήσει ποτε αλλά μια ερώτηση έτσι από περιέργεια θα την κάνω..το ξέρω ότι είναι σημαντική αλλά φαντάζομαι είναι και ανάλογα την κύηση γιατι την δική μου δεν θα τη διατηρούσε ούτε προγεστερόνη ούτε τίποτα..ήταν άλλο το πρόβλημα μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ποιο μπορεί να με κατατοπίσει... 

Πάμε πάλι άγχος ...

Πήρα σήμερα στο κέντρο και μέχρι 02.08 με 13.08 είναι κλειστά . Περίοδο περιμένω  13.08 ποτε ξεκινάμε διαδικασία με ενέσεις κτλ ? Με έπιασε ένα άγχος μην χάσω και αυτο τον μήνα:-/ με τα πολλά με τα λίγα 4 μήνες φύγαν ετσι χωρίς λόγο πφφφ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Και πριν την ετ και την ημέρα της ετ και μετά με τη θετική χοριακη κάθε φορά που μετράμε χοριακη μετράμε και προγεστερονη! Τουλάχιστον ως εκεί που είχα φτάσει εγώ ( όχι πολύ μακριά δυστυχώς). Τη μετράς όμως συνέχεια την προγεστερονη γιατί είναι η ορμόνη που διατηρεί την κύηση! Κ άσχετα με τον αν παίρνουμε , που όλες παίρνουμε, πρέπει να τη μετράμε για να τροποποιήσουμε ανάλογα τη δοσολογία! 

Τα εμβρυακια σου μάλλον φωλιασαν και σε έπιασαν τα νεύρα..  ουυουυ είχα νεύρα γιατί τα πατατάκια δεν ήταν πάπρικα 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια ποιο μπορεί να με κατατοπίσει... 

Πάμε πάλι άγχος ...

Πήρα σήμερα στο κέντρο και μέχρι 02.08 με 13.08 είναι κλειστά . Περίοδο περιμένω  13.08 ποτε ξεκινάμε διαδικασία με ενέσεις κτλ ? Με έπιασε ένα άγχος μην χάσω και αυτο τον μήνα:-/ με τα πολλά με τα λίγα 4 μήνες φύγαν ετσι χωρίς λόγο πφφφ..

Εξαρτάται με τι πρωτόκολλο διέγερσης θα σε πάει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια ποιο μπορεί να με κατατοπίσει... 

Πάμε πάλι άγχος ...

Πήρα σήμερα στο κέντρο και μέχρι 02.08 με 13.08 είναι κλειστά . Περίοδο περιμένω  13.08 ποτε ξεκινάμε διαδικασία με ενέσεις κτλ ? Με έπιασε ένα άγχος μην χάσω και αυτο τον μήνα:-/ με τα πολλά με τα λίγα 4 μήνες φύγαν ετσι χωρίς λόγο πφφφ..

Ένα μόνιμο άγχος!! Έλεος δλδ! 
Όπως σου είπε και η Βασιλική εξαρτάται το πρωτόκολλο! Αλλά αν υπάρχει έστω κ κάποιο προσωπικό ασφαλείας για να συντονίζει φανατίζομαι ότι θα μπορούν να σ ενημερώσουν για τα φάρμακα που χρειάζεσαι να τα προμηθευτείς και μόλις είσαι έτοιμη να ξεκινήσεις! Έτσι τουλάχιστον κάνουν και στο δικό μου κέντρο! Θα είναι μεν κλειστό αλλά κάποια άτομα θα εξυπηρετούν για τα υπόλοιπα πλην ωοληψιες εμβρυομεταφορες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Ξέρω γω? δεν μου το είχαν ζητήσει ποτε αλλά μια ερώτηση έτσι από περιέργεια θα την κάνω..το ξέρω ότι είναι σημαντική αλλά φαντάζομαι είναι και ανάλογα την κύηση γιατι την δική μου δεν θα τη διατηρούσε ούτε προγεστερόνη ούτε τίποτα..ήταν άλλο το πρόβλημα μας..

Ε ναι αλλά για παν ενδεχόμενο ας έχουμε αυτή ρυθμισμένη!! Εγώ πάντως ότι ακούω εδώ μέσα μετά το ρωτάω για να είμαι σίγουρη ότι τα έχω καλύψει όλα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τα εμβρυακια σου μάλλον φωλιασαν και σε έπιασαν τα νεύρα..  ουυουυ είχα νεύρα γιατί τα πατατάκια δεν ήταν πάπρικα 🤣🤣

Μακαρι βρε παιδάκι μου!! Και χαλάλι!! Θα του πω του άντρα μου να μου τα μαζέψει και να μου τα πει μια και καλή!! 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια ποιο μπορεί να με κατατοπίσει... 

Πάμε πάλι άγχος ...

Πήρα σήμερα στο κέντρο και μέχρι 02.08 με 13.08 είναι κλειστά . Περίοδο περιμένω  13.08 ποτε ξεκινάμε διαδικασία με ενέσεις κτλ ? Με έπιασε ένα άγχος μην χάσω και αυτο τον μήνα:-/ με τα πολλά με τα λίγα 4 μήνες φύγαν ετσι χωρίς λόγο πφφφ..

Μίλα με το γιατρό σου και πες του ποιες ενέσεις και πότε να ξεκινήσεις για να ξέρεις... Έτσι κι αλλιώς μιλάμε για 1-2 μέρες κρίμα είναι να χάσεις τον κύκλο για τόσο λίγο. Δεν θα σε δει από κοντά ο γιατρός έτσι κι αλλιώς τις πρώτες ημέρες διέγερσης... Εμένα μου είχε πει ποιες ενέσεις και πότε να τις ξεκινήσω και με είδε στην 7η μέρα του κύκλου πρώτη φορά με υπέρυχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Όχι για χοριακή δεν θα σου πω να κάνεις άλλη γιατί οι τιμές σου είναι τέλειες. Για E2 και prg όμως κ ενώ οι τιμές μου είναι σούπερ ωστόσο θέλει μια φορά την εβδομάδα να τις τσεκάρουμε! Κάνε μια να δεις πού βρίσκεσαι! Οι τιμές γενικά έχουν διακυμάνσεις κ να ξέρεις ότι την προγεστερόνη δεν την θέλουμε κάτω από το 30… 

Πόσο θα είσαι 12/8; 

οκ κοριτσακι μου!!!θα παω να κανω τοτε!!!νομιζω εχω διαβασει οτι η οιστραδιολη ανεβαινει κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης , δεν ξερω αν κανω λαθος ...θυμαμαι την παλια μου οποτε φανταζομαι θα πρπει να ειναι πιο πανω....θα παω να τις τσεκαρω.

θα ειμαι λογικα 7 εβδομαδων.... την ημερα της πρωτης χοριακης μου ειχε βγαλει οτι ημ0ουν 4 εβδομαδων και 4 ημερων....σημερα ειμαι 5 εβδομαδων και 4 ημερων αρα ναι καλα τα λεω...ακριβως 7 θα ειμαι την αλλη πεμπτη...

αρα κομπλε μου φαινεται τωρα που το υπολογιζω...εσυ ποσο θα εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Ένα μόνιμο άγχος!! Έλεος δλδ! 
Όπως σου είπε και η Βασιλική εξαρτάται το πρωτόκολλο! Αλλά αν υπάρχει έστω κ κάποιο προσωπικό ασφαλείας για να συντονίζει φανατίζομαι ότι θα μπορούν να σ ενημερώσουν για τα φάρμακα που χρειάζεσαι να τα προμηθευτείς και μόλις είσαι έτοιμη να ξεκινήσεις! Έτσι τουλάχιστον κάνουν και στο δικό μου κέντρο! Θα είναι μεν κλειστό αλλά κάποια άτομα θα εξυπηρετούν για τα υπόλοιπα πλην ωοληψιες εμβρυομεταφορες! 

Δυστυχώς δεν είναι κανένας:-( εκνευριστικά πάρα πολύ γιατί την είχα πει ότι 30.07 έχω το εμβόλιο και μου είπε ξεκάθαρα μόλις το κάνεις πάρε τηλ ... κρατιέμαι αρκετά για να μην κράξω (μόλις τελειώσω και πάνε όλα καλά θα τα ακούσουν) 4 φορές λάθη αυτές στην γραμματεία!!!! 

Οποτε παρακαλάω να ερθει με μια μερα καθυστέρηση... καλα που μου το είπατε το έχω το πρωτόκολλο γράφει την 3 μέρα.... κανείς υπερηχο και ξεκινάς ενέσεις! 

Ντιπ για ντιπ δεν μου ηρθε να το δω.. 

Θέλω οπωσδήποτε αυτό το μήνα γιατί έχω άδεια με βολεύει με τους υπερήχους και αλλιώς τι δικαιολογίες θα βρίσκω??🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια ποιο μπορεί να με κατατοπίσει... 

Πάμε πάλι άγχος ...

Πήρα σήμερα στο κέντρο και μέχρι 02.08 με 13.08 είναι κλειστά . Περίοδο περιμένω  13.08 ποτε ξεκινάμε διαδικασία με ενέσεις κτλ ? Με έπιασε ένα άγχος μην χάσω και αυτο τον μήνα:-/ με τα πολλά με τα λίγα 4 μήνες φύγαν ετσι χωρίς λόγο πφφφ..

κοριτσι μου δευτερη μερα περιοδου ξεκινας!!!οποτε μην αγχωνεσαι....θα εχουν ανοιξει μια μερα πριν..θελει να εχεις ροη και κανονικο κοκκινο αιμα.....πρωτοκολλο ανταγωνιστων θα κανεις;;
θα προλαβεις!!στο οριο μεν αλλα θα προλαβεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Μίλα με το γιατρό σου και πες του ποιες ενέσεις και πότε να ξεκινήσεις για να ξέρεις... Έτσι κι αλλιώς μιλάμε για 1-2 μέρες κρίμα είναι να χάσεις τον κύκλο για τόσο λίγο. Δεν θα σε δει από κοντά ο γιατρός έτσι κι αλλιώς τις πρώτες ημέρες διέγερσης... Εμένα μου είχε πει ποιες ενέσεις και πότε να τις ξεκινήσω και με είδε στην 7η μέρα του κύκλου πρώτη φορά με υπέρυχο

Δεν είναι εφικτό... Γενικά είναι πιο "κρύα" φάση περάστε σκουπίστε... κανένας γιατρός δεν θα σου πει πάρε ενέσεις κτλ εμα για 1 μέρα:-( θα είναι τραγικό.. κάτσε να βρω τρόπο για καθυστέρηση  χαχαχαχα τι βοηθάει?? Θέλω μια μεραααααα σοσ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Μετά την θετική χοριακή κ μέχρι την 11η εβδομάδα. Μία φορά την εβδομάδα για να έχουμε εικόνα κ αν χρειαστεί να αυξήσουμε τα υποστηρικτικά φάρμακα. Μετά την 11η εβδομάδα αναλαμβάνει ο πλακούντας όλη την δουλειά… Εγω προσωπικά είχα κάνει κ την ημέρα της ετ γιατί ήθελα να δω με τι τιμές ξεκινάω…

Ημέρα ετ : Ε2 427   Prg 44,7

Ημέρα 1ης χοριακής Ε2 803  Prg 74,1 (16/7)

Ημέρα 2ης χοριακής Ε2 821 Prg 76,4 (19/7)

(26/7) E2 1300  Prg 60

(02/08) E2 1749 Prg 67,3

 

 

οκ τωρα το ειδα!!! κι εσυ δειχνεις οτι αυξανεται η οιστραδιολη!!! 😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

κοριτσι μου δευτερη μερα περιοδου ξεκινας!!!οποτε μην αγχωνεσαι....θα εχουν ανοιξει μια μερα πριν..θελει να εχεις ροη και κανονικο κοκκινο αιμα.....πρωτοκολλο ανταγωνιστων θα κανεις;;
θα προλαβεις!!στο οριο μεν αλλα θα προλαβεις!!!!

Είδα τα χαρτιά γράφει 3 μέρα,  πρωί πρωί Δευτέρα 13.08 θα πάρω τηλ αν φυσικά έρθει στην ώρα της και όχι πιο νωρις αλλιώς το έχασα..  είπα στον άντρα μου θα πάω σε άλλο κέντρο όμως 58χιλ δεν μπορώ:-( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Εξαρτάται με τι πρωτόκολλο διέγερσης θα σε πάει!

Ποτε πάμε ξανά για υπέρηχο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δυστυχώς δεν είναι κανένας:-( εκνευριστικά πάρα πολύ γιατί την είχα πει ότι 30.07 έχω το εμβόλιο και μου είπε ξεκάθαρα μόλις το κάνεις πάρε τηλ ... κρατιέμαι αρκετά για να μην κράξω (μόλις τελειώσω και πάνε όλα καλά θα τα ακούσουν) 4 φορές λάθη αυτές στην γραμματεία!!!! 

Οποτε παρακαλάω να ερθει με μια μερα καθυστέρηση... καλα που μου το είπατε το έχω το πρωτόκολλο γράφει την 3 μέρα.... κανείς υπερηχο και ξεκινάς ενέσεις! 

Ντιπ για ντιπ δεν μου ηρθε να το δω.. 

Θέλω οπωσδήποτε αυτό το μήνα γιατί έχω άδεια με βολεύει με τους υπερήχους και αλλιώς τι δικαιολογίες θα βρίσκω??🤔

Θα κανεις και ωοληψια σε αυτόν τον κύκλο η έχεις κρύο συντηρημένα και θα κανεις μόνο εμβρυομεταφορα; Εγώ που έκανα μόνο ετ ξεκίνησα τη δεύτερη μέρα του κύκλου οιστραδιολη και ο γιατρός με είδε την 8η μέρα όποτε πιστεύω θα προλάβεις άνετα! Τώρα αν κανεις και ωοληψια δεν το ξέρω γιατί εγώ είχα κάνει το μακρύ πρωτόκολλο κι είχα ξεκινήσει την 21η μέρα του κύκλου ενέσεις κ συνέχισα μέχρι τη 14 του επόμενου που έκανα κ ωοληψια! Πάντως όπως και να χει πιστεύω ότι θα προλάβεις άνετα!! Εάν έχεις κ απλό γυναικολόγο που σε παρακολουθεί μπορείς να συμβουλευτείς κ αυτόν στην ανάγκη! Όπως και να χει καλή αρχή και πολύ πολύ καλή επιτυχία!! 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δεν είναι εφικτό... Γενικά είναι πιο "κρύα" φάση περάστε σκουπίστε... κανένας γιατρός δεν θα σου πει πάρε ενέσεις κτλ εμα για 1 μέρα:-( θα είναι τραγικό.. κάτσε να βρω τρόπο για καθυστέρηση  χαχαχαχα τι βοηθάει?? Θέλω μια μεραααααα σοσ

Πωπω κρίμα να χάσεις ολόκληρο κύκλο για μια μέρα !! Τόσο κρύα είναι η φάση εκεί ? Ένας γιατρός δεν σε παρακολουθεί συγκεκριμένα? 

Και η περίοδος σου ρολόι είναι ούτε μέρα δεν καθυστερεί ??? Κάνε κρύα μπάνια μπες θάλασσα κλπ μπας και επηρεάσει το κρύο και έχεις καθυστέρηση ! Συνήθως με τη θάλασσα υπάρχει μια καθυστέρηση στον κύκλο μερικές φορές σε μερικά κορίτσια... Εγώ ούτως η άλλως δεν έχω σταθερό κύκλο οπότε δεν ξέρω τι μπορεί να βοηθήσει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δεν είναι εφικτό... Γενικά είναι πιο "κρύα" φάση περάστε σκουπίστε... κανένας γιατρός δεν θα σου πει πάρε ενέσεις κτλ εμα για 1 μέρα:-( θα είναι τραγικό.. κάτσε να βρω τρόπο για καθυστέρηση  χαχαχαχα τι βοηθάει?? Θέλω μια μεραααααα σοσ

Φάε λεμόνια!! Αποδεδειγμένα!! Χαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

οκ κοριτσακι μου!!!θα παω να κανω τοτε!!!νομιζω εχω διαβασει οτι η οιστραδιολη ανεβαινει κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης , δεν ξερω αν κανω λαθος ...θυμαμαι την παλια μου οποτε φανταζομαι θα πρπει να ειναι πιο πανω....θα παω να τις τσεκαρω.

θα ειμαι λογικα 7 εβδομαδων.... την ημερα της πρωτης χοριακης μου ειχε βγαλει οτι ημ0ουν 4 εβδομαδων και 4 ημερων....σημερα ειμαι 5 εβδομαδων και 4 ημερων αρα ναι καλα τα λεω...ακριβως 7 θα ειμαι την αλλη πεμπτη...

αρα κομπλε μου φαινεται τωρα που το υπολογιζω...εσυ ποσο θα εισαι;

Ναι πήγαινε καλού καλού! Κ θα δείτε κ θα ακούσετε στην 7η εβδομάδα! 🤗

Εγώ θα είμαι 7w + 5

Κοντά κοντά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα μόλις γύρισα από τον γιατρό!!!σημερα έχω τρελαθεί από την χαρά μου νομοζω σήμερα κατάλαβα ότι είμαι εγκυος και σε δίδυμα!!εχπυν αρχίσει μα σχηματίζονται δεν το περίμενα τόσο νωρίς!το ένα ήταν ξαπλωμένο με γυρισμένη πλάτη χαχαχαχαχαχ!ειναι τόσο όμορφα ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μόλις γύρισα από τον γιατρό!!!σημερα έχω τρελαθεί από την χαρά μου νομοζω σήμερα κατάλαβα ότι είμαι εγκυος και σε δίδυμα!!εχπυν αρχίσει μα σχηματίζονται δεν το περίμενα τόσο νωρίς!το ένα ήταν ξαπλωμένο με γυρισμένη πλάτη χαχαχαχαχαχ!ειναι τόσο όμορφα ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

😊😊😊 Το ωραία νέα!! Ποσό χαίρομαι για σένα!! Κ ευχομαι τόσο πολύ να σου μοιάσω!! ☺️ Να σου πάνε ολα τέλεια, να χεις μια καταπληκτική εγκυμοσύνη και να πάρεις αγκαλιά 2 υγιέστατα μωράκια!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μόλις γύρισα από τον γιατρό!!!σημερα έχω τρελαθεί από την χαρά μου νομοζω σήμερα κατάλαβα ότι είμαι εγκυος και σε δίδυμα!!εχπυν αρχίσει μα σχηματίζονται δεν το περίμενα τόσο νωρίς!το ένα ήταν ξαπλωμένο με γυρισμένη πλάτη χαχαχαχαχαχ!ειναι τόσο όμορφα ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Μπραβο ρε κοριτσακι μου!!!! Καλη συνεχεια να εχεις!!! 
Δεν ειναι πολυ γλυκουλια;; Που να πας και στην αυχενική που έχουν καλυτερο υπέρηχο και θα τα δεις ακομα πιο καθαρά!!! Με το καλο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...