Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Έλα κοριτσούδια μου καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!!!!!! Έλα λέμε και έχω γιατρό σήμερα χαχαχαχαχαχα

Ετοιμάζεσαι για επιτροπή;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Έλα κοριτσούδια μου καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!!!!!! Έλα λέμε και έχω γιατρό σήμερα χαχαχαχαχαχα

Έλα λέμεεεεεεεεεε! Πάμε γερά κ δυνατά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/7/2021 at 2:13 ΜΜ, ο/η Vasilique είπε:

1729…

632E9280-C736-4B3B-B99F-584940C63991.jpeg

Συγχαρητηριααα!! Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις κοριτσι!! Δεν ειμαι καιρο στο φορουμ αλλα καταλαβαινω απο τα μηνυματα οτι εισαι η ναυαρχιδα εδω!!!  Ολα θα πανε τελεια!!! 💜💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vasilique είπε:

Έλα λέμεεεεεεεεεε! Πάμε γερά κ δυνατά! 

βασιλικουλα ζαχαρη, βασιλικουλα μελι, βασιλικουλα κρυο νερο που πινουν οι αγγελοι!!!!! παμε για τις τελευταιες υπογραφες και να τσεκαρει το φακελο μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vasilique είπε:

Έλα λέμεεεεεεεεεε! Πάμε γερά κ δυνατά! 

Η επαναληπτική σου @Vasiliqueμου πότε είναι; αλήθεια τον 1ο υπέρηχο ποτέ τον κάνουν συνήθως; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η angel35 είπε:

βασιλικουλα ζαχαρη, βασιλικουλα μελι, βασιλικουλα κρυο νερο που πινουν οι αγγελοι!!!!! παμε για τις τελευταιες υπογραφες και να τσεκαρει το φακελο μας! 

Αφού κατάφερες κ μαζέψεις όλες αυτές τις εξετάσεις σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα, την έχεις την επιτροπή για πλάκα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tvz είπε:

Αφού κατάφερες κ μαζέψεις όλες αυτές τις εξετάσεις σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα, την έχεις την επιτροπή για πλάκα 😂😂

πραγματικα απο την στιγμή που έμαθα πως θα κανουμε εξωσωματική μέχρι που φτάσαμε στην εβδομάδα της επιτροπής νιώθω λες και εχουν περάσει μήνες!!!!! ενώ είναι πόσο;;;; ούτε ένας μήνας γεμάτος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

πραγματικα απο την στιγμή που έμαθα πως θα κανουμε εξωσωματική μέχρι που φτάσαμε στην εβδομάδα της επιτροπής νιώθω λες και εχουν περάσει μήνες!!!!! ενώ είναι πόσο;;;; ούτε ένας μήνας γεμάτος!!!

Εγώ πάλι παθαίνω το αντίθετο ενώ όταν περιμένω κάτι κ είμαι σε αδράνεια λέω ποτέ θα περάσουν οι μέρες ποτέ θα περάσουν, όταν φτάσουν οι μέρες λέω πωπω πως πέρασε ο καιρός!! Ότι να ναι😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tvz είπε:

Εγώ πάλι παθαίνω το αντίθετο ενώ όταν περιμένω κάτι κ είμαι σε αδράνεια λέω ποτέ θα περάσουν οι μέρες ποτέ θα περάσουν, όταν φτάσουν οι μέρες λέω πωπω πως πέρασε ο καιρός!! Ότι να ναι😅😅

καλα μην νομιζεις οτι ακομα εχω καταλαβει τι κανω χαχαχαχα νομιζω παω ρομποτικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

βασιλικουλα ζαχαρη, βασιλικουλα μελι, βασιλικουλα κρυο νερο που πινουν οι αγγελοι!!!!! παμε για τις τελευταιες υπογραφες και να τσεκαρει το φακελο μας! 

Άντε να πέφτουν οι υπογραφές, να φουσκώνουν οι κοιλιές! 💚

Τι μόνο εσύ ποιήτρια;;; 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η GinGin είπε:

Συγχαρητηριααα!! Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις κοριτσι!! Δεν ειμαι καιρο στο φορουμ αλλα καταλαβαινω απο τα μηνυματα οτι εισαι η ναυαρχιδα εδω!!!  Ολα θα πανε τελεια!!! 💜💜

Ευχαριστώ πολύ! Όλα θα πάνε καλά για όλες μας στο τέλος! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Άντε να πέφτουν οι υπογραφές, να φουσκώνουν οι κοιλιές! 💚

Τι μόνο εσύ ποιήτρια;;; 😜

μην φυγεις απο δω και πας σε αλλο θέμα σε έφυγα!!! να πας σε άλλο θεμα αλλα να εισαι και εδώ χαχαχαχαχαχα πρεπει να ειστε πολλές για να σας ζαλίζω όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Η επαναληπτική σου @Vasiliqueμου πότε είναι; αλήθεια τον 1ο υπέρηχο ποτέ τον κάνουν συνήθως; 

Σήμερα πήγα για την επαναληπτική! Θα σας ενημερώσω! Για υπέρηχο αργώ ακόμη θεωρώ… 😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Δυστυχώς ο κάθε γιατρός έχει τη δική του άποψη σχετικά με το εμβόλιο, το οποίο δε βοηθάει κ πολύ στο να αποφασίσουν οι ανεμβολιαστοι να κάνουν εμβόλιο. Για μένα έτσι πως έχουν πάει τα πράγματα με τις μεταλλάξεις πρέπει να πας για εμβόλιο, δες τα ρβ γιατί λένε πως υπάρχουν κενά να το κάνεις όσο είναι κλειστό το κέντρο αν είναι δυνατόν έτσι ώστε να μη χάσεις άλλο κύκλο!! Όχι ότι θα αλλάξει κάτι στα μέτρα προστασίας αλλά απλώς όταν μείνεις έγκυος να είσαι πιο προστατευμενη από σοβαρή νοσηση. Τα νέα για τις βλαστοκυστες σου είναι υπέροχα, είδες που στα έλεγα;; ξεκουρασου τώρα κ πάμε από Σεπτέμβρη γερά!! 

Γεια σου κορίτσι μου, ναι αυτό θα κάνω θα κλείσω ραντεβού να κάνω και τις 2 δόσεις τον Αύγουστο να τελειώνουμε. Θα προσπαθήσω να μη χάσω άλλο κύκλο... Αλλά κορίτσια λέω εντάξει θα πάω για διακοπές θα ξεκουραστώ θα απολαύσω τις τελευταίες ελπίζω διακοπές ήρεμη στην ξαπλώστρα χαχχαχα! 😂😂 Και από Σεπτέμβρη ξεκινάμε διαδικασία! Χαμός θα γίνει τον Σεπτέμβρη έχουμε μαζευτεί πολλές !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η angel35 είπε:

μην φυγεις απο δω και πας σε αλλο θέμα σε έφυγα!!! να πας σε άλλο θεμα αλλα να εισαι και εδώ χαχαχαχαχαχα πρεπει να ειστε πολλές για να σας ζαλίζω όλες!!!!

Δεν φεύγω, δεν πάω πουθενά μέχρι να σας φουσκώσω όλες λέμεεεεε! 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Μπράβο Εύα! Θα πας διακοπές με άλλον αέρα κ μετά βουρ για τα καλύτερα! Να ξεκουραστείτε, να χαλαρώσετε κ όλα στην ώρα τους! 💚

Σε ευχαριστώ πολύ Βασιλική μου ! ♥️ Ανυπομονώ να ανταμώσω τα εμβρυακια μου όσο πιο σύντομα γίνεται!! 

Να ξεκουραστείς και εσύ να περάσεις όμορφα τις διακοπές και από το επόμενο καλοκαίρι να πηγαίνουμε παραλία με τα μωράκια μας όλες ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Γλυκό μου κορίτσι! Πώς φαίνεται όταν ένας άνθρωπος έχει αξίες κ ήθος… Δεν έχω κάτι να πω, ειλικρινά νιώθω πολύ τυχερή που είμαι μέλος αυτής της τόσο όμορφης κ υποστηρικτικής παρέας! 

Να σου πω κάτι; Όλες τις φορές είχα αυτά που αποκαλούν συμπτώματα αλλά τελικά μόνο αυτή τη φορά στάθηκα τυχερή… Μην ψάχνεις κ μην το σκέφτεσαι! Το σώμα μας ξέρει τι πρέπει να κάνει κ όταν είναι έτοιμο απλά θα συμβεί! 

γλυκακι μου σ ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια 💓 χαιρομαι τοσο που εισαι εδω μαζι  μας!!! να μας κρατας ενημερες ε;;;
ενταξει ειμαι λιγο πιο ηρεμη σημερα κατα τ αλλα...ο,τι γινει....αν και το αγχος δε φευγει.προσπαθω ομως.λιγο εμεινε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Evaki! είπε:

 

Καλησπέρα! Συγχαρητήρια στα κορίτσια που έχουν θετικές χοριακές, καλό φώλιασμα σε αυτές που περιμένουν και καλή επιτυχία και χαλάρωση σε όσες είναι πριν τη διέγερση! Σας παρακολουθώ καιρό, αλλά πρώτη φορά γράφω στην ομάδα σας

Έκανα εμ την προηγούμενη Κυριακή (βλαστοκύστες 5 ημερών) και ήδη από την Παρασκευή τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης βγαίνουν θετικά. Συμπτώματα δεν έχω καθόλου. Μέχρι χθες Σάββατο απόγευμα που ένιωσα κάποια ελαφριά ενόχληση και σαν να έχω ροή. Είχα κόκκινο στο σκούπισμα και το βράδυ έγινε περισσότερο. Σήμερα έχω πολύ καφέ, σαν 1-2 μέρες πριν την περίοδο. Πλέον χρειάζομαι σερβιετάκι. Λόγω του ΣΚ δεν έχω τρόπο επικοινωνίας με τον γιατρό μου. Η μαία μου σύστησε να πάρω 1 utrogestan παραπάνω και να επικοινωνήσω αυριο με γιατρό. Εγώ όμως έχω τρομάξει, κάθομαι καθηλωμένη στο κρεβάτι και αποφεύγω τις επισκέψεις στην τουαλέτα γιατί με στεναχωρούν.

Αισθάνομαι πως τη χαρά που πήρα την Παρασκευή, μου την παίρνουν πίσω.

Θα ήθελα να ρωτήσω τις πιο έμπειρες. Πόσο πιθανό είναι το αίμα αυτό να είναι ένδειξη εμφύτευσης (ιδίως εφόσον είχα ήδη θετικό τεστ δηλ η εμφύτευση έχει ήδη γίνει) ή αν τα μωράκια μου με εγκαταλείπουν. Σήμερα πέρα από τα πολλά καφέ, δεν νιώθω απολύτως τίποτα.. ούτε πόνο (γενικά δεν πονάω στην περίοδο) ούτε όμως κ τσιμπιές σαν να μεγαλώνει η μήτρα.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

ααααχ κοριτσακι μου κι εγω αναμενω χοριακη!!μια μερουλα σου εμεινε!!κανε υπομονη!!ισως ειναι και αιμα εμφυτευσης!!! 💓

 

στις πριν 19 ώρες, ο/η Ranim είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. έκανα κι εγώ την πρώτη μου έμβρυομεταφορά τη Παρασκευή κι έχω χοριακη τη Δευτέρα στις 26.. 

Ξέρετε αν πρέπει να νιώθω κάτι;; Η αν υπάρχει κάποιο σύμπτωμα;; Θα δω κάτι αυτές τις μέρες;; Θετικό η αρνητικό;;; Μέχρι στιγμής δε νιώθω κάτι πέρα από πολλά υγρά..

κοριτσι μου τα ιδια νιωθω κι εγω!!η καλυτερα ΔΕΝ νιωθω!!! τριτη  θα παω  για χοριακη!! βεβαια εμενα μου ειπε 14 μερες μετα να παω. ας κανουμε υποονη να δουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα!!! 

Σήμερα έμαθα πως έχουμε 8 τέλειες βλαστοκυστες στην κατάψυξη ! είμαι πολύ χαρούμενη ! Ο γιατρός μου είπε ότι είναι σούπερ. Εμβρυομεταφορα θα κάνουμε Σεπτέμβρη γιατί κλείνει η μονάδα 9-22/8. Τον ρώτησα για το εμβόλιο του κορονοιου και μου ειπε να το κάνω πριν την εμβρυομεταφορα αυτό έχει προτεραιότητα είπε... Λόγω του εμβολίου μπορεί να πάμε και Οκτωβρη μου είπε και εκεί τρελάθηκα !!! Λέω τι ? Μου λέει αυτό θα το δούμε κάτσε να κάνεις το εμβόλιο να δούμε πως θα είσαι και βλέπουμε... Το θέμα είναι πως θα αφήσουμε τον Αύγουστο δεν πειράζει θα κάνουμε διακοπές και από Σεπτέμβρη ξεκινάμε διαδικασία για εμβρυομεταφορα!

καλο μου κοριτσακι!!!! μπραβο και παλι μπραβο!!! μην απογοητευεσαι!!χαλαρωσε τωρα τον αυγουστο και βλεπεις!!! σημασια εχει οτι εχεις τις βλαστοκυστες σου εκει να σε περιμενουν!!!❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η angel35 είπε:

Έλα κοριτσούδια μου καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!!!!!! Έλα λέμε και έχω γιατρό σήμερα χαχαχαχαχαχα

τρεληηηηηηηηηηη μου ολα θα πανε σουπερ!!!! πας μονο για να κλεισεις ενα κεφαλαιο ...αυτο της επιτροπης ...κι υστερα θα ξεκινησεις το ομορφοτερο σου🤰💓!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Διόνη είπε:

τρεληηηηηηηηηηη μου ολα θα πανε σουπερ!!!! πας μονο για να κλεισεις ενα κεφαλαιο ...αυτο της επιτροπης ...κι υστερα θα ξεκινησεις το ομορφοτερο σου🤰💓!!!!

οτι δεν εχω αγχος για την επιτροπη που το πας;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Βασιλική μου ! ♥️ Ανυπομονώ να ανταμώσω τα εμβρυακια μου όσο πιο σύντομα γίνεται!! 

Να ξεκουραστείς και εσύ να περάσεις όμορφα τις διακοπές και από το επόμενο καλοκαίρι να πηγαίνουμε παραλία με τα μωράκια μας όλες ♥️

Την ξέρω αυτή την ανυπομονησία, την πέρασα κ εγώ το προηγούμενο μήνα.. Κανε τις διακοπές σου κ χαλάρωσε, μη σου κάνει κ σενα καμία λαχτάρα η περιοδος κ δεν ερθει 😀😀.. Κ εγώ έτσι λεω φέτος να πάμε τα εμβρυακια μας διακοπές (ελπίζω να μείνουν🤞) κ του χρόνου μωράκι-α.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

οτι δεν εχω αγχος για την επιτροπη που το πας;;;;;

Κ πολύ καλά κάνεις.. Δε μας χρειάζεται άγχος για τα γραφειοκρατικα!! Αρκετό θα περάσουμε από δω κ πέρα όντας μανούλες 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

ααααχ κοριτσακι μου κι εγω αναμενω χοριακη!!μια μερουλα σου εμεινε!!κανε υπομονη!!ισως ειναι και αιμα εμφυτευσης!!! 💓

 

κοριτσι μου τα ιδια νιωθω κι εγω!!η καλυτερα ΔΕΝ νιωθω!!! τριτη  θα παω  για χοριακη!! βεβαια εμενα μου ειπε 14 μερες μετα να παω. ας κανουμε υποονη να δουμε!!!

Έχεις μια εβδομάδα δλδ ακόμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

καλο μου κοριτσακι!!!! μπραβο και παλι μπραβο!!! μην απογοητευεσαι!!χαλαρωσε τωρα τον αυγουστο και βλεπεις!!! σημασια εχει οτι εχεις τις βλαστοκυστες σου εκει να σε περιμενουν!!!❣️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
    • Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.Ναι είχα παλινδρομη τον Ιανουάριο στην 8η εβδομάδα.Ευχομαι αυτή τη φορά να σταθώ τυχερή.
    • Το ξέρω ότι είναι πάρα πολύ νωρίς.Προσπαθω να απασχολω το μυαλό μου με άλλα πράγματα για να μην αναλύω τόσο αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα και σήμερα είναι μια τέτοια μέρα.Σ ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση.❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...