Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@angel35-->22/7

@Margitc--> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Διόνη -- 8/7

@Παρασκευαιδου--> ?

@Jesabell --> ?

@Eva29--> ?

@Lucia79--?

@kaposetsi--?

Εμβρυομεταφορά 🙏

 Χοριακή 

@Ιωάννα28iwantababy--> 66 🥰

@Vasilique--> 16/7

Εγκυμοσύνη 

Κορίτσια, εγώ πάω για ωοληψια τη τρίτη μου είπε !! Μπορεις αρχηγέ να με αλλάξεις ?? Επιτέλους προχωράμε!! 🤞☺️

Πήγα σήμερα για το 2ο υπέρηχο, μου είπε όλα καλά είναι περίπου 20 δεν τα μέτρησε τα ωοθυλάκια όμως αλλα είπε είναι πολλά και ευτυχώς είναι ίδιο μέγεθος όλα 14 χιλιοστά αυτή τη στιγμή. 

Χάρηκα πολύ με τα νέα ήταν πολύ ικανοποιημένος αλλά έχω από εχτές πόνους κορίτσια, το βράδυ ξυπνούσα συνέχεια. Μου είπε ότι είναι λογικό. Οπότε με περιμένουν πιο δύσκολες μέρες σκέφτομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Σήμερα που πήγα ρώτησα τον εξωσωματιστη προκειμένου να κλείσω από τώρα ραντεβού για το εμβόλιο καμία εβδομάδα μετά την ωοληψια, αλλά μου είπε δεν το συζητάμε τώρα τώρα είμαστε σε φάση διέγερσης- ωοληψιας, αυτά θα τα δούμε μετά μου είπε. Θα δούμε επομένως. Σε ευχαριστώ πολύ ♥️

Εγώ αγαπημένη μιας και θα κάνω παύση και θα ξεκινήσω από σεπτέμβρη έκλεισα κανονικά ραντεβού...άλλωστε και ο γυναικολογος μου και ο εξωσωματιστής είναι υπέρ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Τι κάνεις εσύ βρε κορίτσι?πως τα πας? Σταμάτησαν τα καφέ υγρά?

Καλα ειμαι κοριτσι μου γλυκο! Εχω πολυ λίγα! Με καθησύχασε και ο γιατρος μου οποτε λεω να μην καθομαι και σκαω! Οποτε δεν φρικαρα τελειως αυτη την εβδομάδα και θα παω κανονικα την επόμενη που ετσι κι αλλιως ηταν να με δει, γιατι θα ειμαι πρωτα ο Θεός στην 10!! 
Εσυ ολα καλα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια, εγώ πάω για ωοληψια τη τρίτη μου είπε !! Μπορεις αρχηγέ να με αλλάξεις ?? Επιτέλους προχωράμε!! 🤞☺️

Πήγα σήμερα για το 2ο υπέρηχο, μου είπε όλα καλά είναι περίπου 20 δεν τα μέτρησε τα ωοθυλάκια όμως αλλα είπε είναι πολλά και ευτυχώς είναι ίδιο μέγεθος όλα 14 χιλιοστά αυτή τη στιγμή. 

Χάρηκα πολύ με τα νέα ήταν πολύ ικανοποιημένος αλλά έχω από εχτές πόνους κορίτσια, το βράδυ ξυπνούσα συνέχεια. Μου είπε ότι είναι λογικό. Οπότε με περιμένουν πιο δύσκολες μέρες σκέφτομαι...

ουαουυυυυυ τα πήγες υπέροχα.......μπράβο κορίτσι μου...καλή συνέχεια να εχεις σε όλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kk88 είπε:

Εγώ αγαπημένη μιας και θα κάνω παύση και θα ξεκινήσω από σεπτέμβρη έκλεισα κανονικά ραντεβού...άλλωστε και ο γυναικολογος μου και ο εξωσωματιστής είναι υπέρ....

Καλά έκανες αγαπημένη μου  να τελειώνεις με αυτό... Εμένα με ανησυχεί μήπως πάει η έμβρυο μέταφορα κανένα μήνα πίσω έτσι αυτό δεν θέλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eva29 είπε:

Καλά έκανες αγαπημένη μου  να τελειώνεις με αυτό... Εμένα με ανησυχεί μήπως πάει η έμβρυο μέταφορα κανένα μήνα πίσω έτσι αυτό δεν θέλω...

Γιατί να πάει κι αλλο πίσω? δεν νομίζω βρε να σε πάει θα τα προλάβεις όλα μια χαρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

ουαουυυυυυ τα πήγες υπέροχα.......μπράβο κορίτσι μου...καλή συνέχεια να εχεις σε όλα....

Μου τελείωσαν οι καρδούλες ! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό, μακάρι να πάει καλά και σύντομα όλες να κατέβουμε στο πινακακι και να είμαστε εγκυουλες !!!♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

 

ευχαριστω και τις 2 σας προσωπικα για ολο το ενδιαφερον  !!

 

κοριτσια μου καλησπερα! 
εκανα ωοληψια σημερα !πηραμε 8 ωοθυλακια! δεν ξερω αν ο αριθμος ειναι καλος η οχι !ο γιατρος ικανοποιημενος φανηκε! αλλα εγω δεν ξερω γιατι βλεπαμε κανα 10αρια καλα.... τελοσπαντων.αυριο θα μιλησω με εμβρυολογο και θα σας πω ποσα γονιμοποιηθηκαν!!
@Tvz μου σε αυτον τον κυκλο παμε για εμβρυμεταφορα!

αληθεια απο περιεργεια αν και αυριο θα μιλησω με εμβρυολογο απο ποτε μετραμε βλαστοκυστες 5ημερων η εμβρυα 3ημερων;;;απο αυριο η απο σημερα;;

 

 

Θεωρώ από σήμερα. Εγώ έκανα ωοληψια 20.5 κ με ενημέρωσαν 25.5 πόσα έχουμε βλαστοκυστες. Με το καλό η εμβρυομεταφορα σου κ η θετική χοριακη.. Εσενα 3 ημερών σου είπε ο γιατρός να βάλεις ή βλαστοκυστες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Εγώ αγαπημένη μιας και θα κάνω παύση και θα ξεκινήσω από σεπτέμβρη έκλεισα κανονικά ραντεβού...άλλωστε και ο γυναικολογος μου και ο εξωσωματιστής είναι υπέρ....

μαζί κορίτσι μου θα πάμε εμείς!!!! και γω για σεπτέμβρη πάω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια όλες!!!ο γιατρός είπε ότι η λυποθυμια είναι συμπτωμα εγκυμοσύνης ποσό μάλλον  δίδυμης και μα προσέχω λίγο παραπάνω και για τα καφέ υγρα!

Δίδυμομανουλα 🥰 τι ωραία !! Να έχεις μια υπέροχη εύκολη εγκυμοσύνη κορίτσι μου ! Πολύ χάρηκα για εσένα 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

 

ευχαριστω και τις 2 σας προσωπικα για ολο το ενδιαφερον  !!

 

κοριτσια μου καλησπερα! 
εκανα ωοληψια σημερα !πηραμε 8 ωοθυλακια! δεν ξερω αν ο αριθμος ειναι καλος η οχι !ο γιατρος ικανοποιημενος φανηκε! αλλα εγω δεν ξερω γιατι βλεπαμε κανα 10αρια καλα.... τελοσπαντων.αυριο θα μιλησω με εμβρυολογο και θα σας πω ποσα γονιμοποιηθηκαν!!
@Tvz μου σε αυτον τον κυκλο παμε για εμβρυμεταφορα!

αληθεια απο περιεργεια αν και αυριο θα μιλησω με εμβρυολογο απο ποτε μετραμε βλαστοκυστες 5ημερων η εμβρυα 3ημερων;;;απο αυριο η απο σημερα;;

 

 

Μπράβο κορίτσι μου τέλεια !! Καλές γονιμοποιήσεις τώρα !! Είναι σούπερ ο αριθμός! Καλά και πολλά εμβρυακια τωρα , ανυπομονουμε για τα αυριανα νέα σου 🤞🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια, εγώ πάω για ωοληψια τη τρίτη μου είπε !! Μπορεις αρχηγέ να με αλλάξεις ?? Επιτέλους προχωράμε!! 🤞☺️

Πήγα σήμερα για το 2ο υπέρηχο, μου είπε όλα καλά είναι περίπου 20 δεν τα μέτρησε τα ωοθυλάκια όμως αλλα είπε είναι πολλά και ευτυχώς είναι ίδιο μέγεθος όλα 14 χιλιοστά αυτή τη στιγμή. 

Χάρηκα πολύ με τα νέα ήταν πολύ ικανοποιημένος αλλά έχω από εχτές πόνους κορίτσια, το βράδυ ξυπνούσα συνέχεια. Μου είπε ότι είναι λογικό. Οπότε με περιμένουν πιο δύσκολες μέρες σκέφτομαι...

Έχεις ακόμη 5 μέρες οπότε ε; εμένα μου είχε δώσει κ ειδική διατροφή με πρωτεΐνη, ασπράδια αυγών, κ πολύ νερό. Κ γενικά να προσέχεις πολύ τις κινήσεις σου, όχι απότομα σκυψιματα, γυμναστική κτλ. Εμένα ο γιατρός μου είχε πει κατά λέξη να συμπεριφερεσαι σαν να κουβαλάς πολλά αυγά. Στις τελευταίες μέρες κατουριομουν όλη την ώρα κ δεν μπορούσα ούτε κάν να σηκώσω τα πόδια μου κοντά στην κοιλιά μου. Μου πήραν 23 ωαρια για να καταλάβεις.. Υπομονή σε μια βδομαδουλα θα είσαι όπως πριν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

μαζί κορίτσι μου θα πάμε εμείς!!!! και γω για σεπτέμβρη πάω!

εννοείται......φύγαμε δυνατα για Σεπτέμβρη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Έχεις ακόμη 5 μέρες οπότε ε; εμένα μου είχε δώσει κ ειδική διατροφή με πρωτεΐνη, ασπράδια αυγών, κ πολύ νερό. Κ γενικά να προσέχεις πολύ τις κινήσεις σου, όχι απότομα σκυψιματα, γυμναστική κτλ. Εμένα ο γιατρός μου είχε πει κατά λέξη να συμπεριφερεσαι σαν να κουβαλάς πολλά αυγά. Στις τελευταίες μέρες κατουριομουν όλη την ώρα κ δεν μπορούσα ούτε κάν να σηκώσω τα πόδια μου κοντά στην κοιλιά μου. Μου πήραν 23 ωαρια για να καταλάβεις.. Υπομονή σε μια βδομαδουλα θα είσαι όπως πριν..

Πόσο σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες!! Είναι πολύτιμες, όχι δεν μου είπε για διατροφή κλπ από δική μου έρευνα τα ήξερα αλλά νόμιζα ότι βοηθάει κυρίως στο μετά όχι από τώρα.. οπότε βουρ για πρωτεϊνη ασπράδια κλπ... Μετά την ωοληψια πως ήσουν τις επόμενες ημέρες ? 

Πετύχατε εγκυμοσύνη κορίτσι μου η θα κάνεις έμβρυο μεταφορά σε επόμενο κύκλο? 

Θα κάνουμε επίσης averkap μου είπε όχι ovitrelle για να τα πάρουμε χωρίς να προκαλέσουμε υπερδιέγερση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

αχ αληθεια;;;καθε μερα θα μιλαω;;;αρα μπαινω σε αλλο αγχος ε;;και νομιζα οτι θα ειχα 5ημερες ηρεμιας! 🤣

δεν μου ειπε για βλαστοκυστες και να σου πω την αληθεια δεν ξερω πως το εχω υποθεσει αυτο.αυριο φανταζομαι θα μιλησουμε γι αυτα.αλλα μου εχει κατσει για βλαστοκυστες ειλικρινα δεν ξερω γιατι...απλα σκεφτομαι οτι με 8 ισως να θελουν να το φτασουν στις βλαστοκυστες.αλλα ισως το σκεφτομαι και λαθος.

ναι ναι! προγεστερονη και utrogestan και prolutex (ειναι καποιες ενεσεις)για να τις αφομοιωσω καλυτερα μου ειπε!

Θα σου τα πούνε όλα αύριο και θα σου φύγουν οι απορίες κάθε εμβρυολογικο και γιατρός έχουν το δικό τους συστημα..εγώ τους ρωτούσα ποτε θα με ξαναεπαιρναν για να ξέρω γιατί όντως ήταν για μενα αρκετα αγχωτικό στάδιο αυτο..α και γω θα κάνω αυτή τη φορα prolutex..όλα θα πάνε τέλεια περιμένουμε με νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Καλά έκανες αγαπημένη μου  να τελειώνεις με αυτό... Εμένα με ανησυχεί μήπως πάει η έμβρυο μέταφορα κανένα μήνα πίσω έτσι αυτό δεν θέλω...

Κοίταξε δεν ξέρω αν σε ενημέρωσε ο γιατρός σου αλλά υπάρχει η πιθανότητα να σου έρθει άμεσα περίοδος μετά την ωοληψια λόγω του ότι θα πέσουν απότομα τα οιστρογόνα, εμένα τουλάχιστον αυτό συνέβη κ μια εβδομάδα ακριβώς μετά την ωοληψια ήρθε περίοδος. Οπότε η εμβρυομεταφορα αναβλήθηκε αυτόματα για την επόμενη φορά που θα μου ερχόταν περίοδος για να έχουν προλάβει να επανέλθουν οι ωοθήκες. Μακάρι να μη συμβεί κ σε σένα αυτό κ να πας γρήγορα γρήγορα στην εμβρυομεταφορα αλλά αν γίνει είναι καλό χρονικό πλαίσιο να το εκμεταλλευτεις για να έχεις ολοκληρώσει τον εμβολιασμό. Εγώ το έκανα ως εξής έκλεισα ένα ρβ να υπάρχει κ μόλις είδα ότι μου ήρθε περίοδος μπήκα κ το άλλαξα κ το έφερα πιο κοντά ημερολογιακα. Βέβαια ήμουν κ τυχερή που βρήκα πιο άμεσο. Οπότε μέχρι που μου ξανά ήρθε περίοδος είχα τελειώσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Πόσο σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες!! Είναι πολύτιμες, όχι δεν μου είπε για διατροφή κλπ από δική μου έρευνα τα ήξερα αλλά νόμιζα ότι βοηθάει κυρίως στο μετά όχι από τώρα.. οπότε βουρ για πρωτεϊνη ασπράδια κλπ... Μετά την ωοληψια πως ήσουν τις επόμενες ημέρες ? 

Πετύχατε εγκυμοσύνη κορίτσι μου η θα κάνεις έμβρυο μεταφορά σε επόμενο κύκλο? 

Θα κάνουμε επίσης averkap μου είπε όχι ovitrelle για να τα πάρουμε χωρίς να προκαλέσουμε υπερδιέγερση...

Εγώ κάνω τώρα προετοιμασία για εμβρυομεταφορα, από τα 23 ωαρια που μου πήραν, 21 ήταν ώριμα κ γονιμοποιηθηκαν τα 16. Τώρα έχω 9 βλαστοκυστουλες που με περιμένουν. Ελπίζω να μην τις χρειαστώ όλες 🤣🤣. Εγώ είχα πάρει 2 κιλά, τα οποία μέσα σε μια εβδομάδα μετά την ωοληψια τα έχασα. Κάθε μέρα μετρούσα βάρος κ πόντους (έτσι είχε πει ο γιατρός) κ μέσα σε μια εβδομάδα είχα επανέλθει. Τώρα τις μέρες μετά την ωοληψια δεν πονουσα καθόλου απλώς είχα αυτό το πρήξιμο. Απλώς μολις ξύπνησα από τη μεθη ζήτησα επιπλέον παυσίπονο γιατί πονουσα αρκετά. Η διατροφή με τη πρωτεΐνη κ τα ασπράδια την οποία με συμβουλή γιατρού (που την κράτησα κ μετά) βοηθάει στο να μη γίνεται κατακράτηση υγρών.. Επίσης προσοχή κ με το αλάτι. Κ εγώ arvekap έκανα αντί για ovitrelle. Πάρε μια 2.5 cc σύριγγα γιατί εμένα μου είχαν δώσει 5αρα κ δεν μπορούσα με τίποτα να τραβήξω όλο το υγρό από την αμπούλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καλα ειμαι κοριτσι μου γλυκο! Εχω πολυ λίγα! Με καθησύχασε και ο γιατρος μου οποτε λεω να μην καθομαι και σκαω! Οποτε δεν φρικαρα τελειως αυτη την εβδομάδα και θα παω κανονικα την επόμενη που ετσι κι αλλιως ηταν να με δει, γιατι θα ειμαι πρωτα ο Θεός στην 10!! 
Εσυ ολα καλα; 

Θα μπεις 10η ε? Τελεια!! αφού σε καθησύχασε και ο γιατρός είναι όλα καλά...μια βδομαδουλα υπομονή και ξεκουραση..και εγώ μια χαρα!! Παίρνω τα χαπακια οιστραδιόλης και τρίτη πάω για πρώτο υπέρηχο να δούμε τι κάνουμε..κοντεύω και γω σιγά σιγά να δούμε τι θα γίνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

εννοείται......φύγαμε δυνατα για Σεπτέμβρη....

Είμαστε και άλλες για Σεπτέμβρη 😎 

Θα πάμε παρέα και ο θεος βοηθος!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

 

ευχαριστω και τις 2 σας προσωπικα για ολο το ενδιαφερον  !!

 

κοριτσια μου καλησπερα! 
εκανα ωοληψια σημερα !πηραμε 8 ωοθυλακια! δεν ξερω αν ο αριθμος ειναι καλος η οχι !ο γιατρος ικανοποιημενος φανηκε! αλλα εγω δεν ξερω γιατι βλεπαμε κανα 10αρια καλα.... τελοσπαντων.αυριο θα μιλησω με εμβρυολογο και θα σας πω ποσα γονιμοποιηθηκαν!!
@Tvz μου σε αυτον τον κυκλο παμε για εμβρυμεταφορα!

αληθεια απο περιεργεια αν και αυριο θα μιλησω με εμβρυολογο απο ποτε μετραμε βλαστοκυστες 5ημερων η εμβρυα 3ημερων;;;απο αυριο η απο σημερα;;

 

 

Τα πηγές τέλεια κοριτσάκι!

Καλες γονιμοποιησεις τώρα και με το καλό τα υποδεχτείς τα εμβρυακια σου ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

τι πρωτόκολλο εισαι εσυ;;

λογικά θα αλλάξω πρωτόκωλλο αυτή την φορά γιατί την προηγούμενη δεν με πήγε πολύ καλά...δεν έχω μιλήσει ακόμα γι ατό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Είμαστε και άλλες για Σεπτέμβρη 😎 

Θα πάμε παρέα και ο θεος βοηθος!!

 

Έλλλλλαααα λεμε ο Σεπτέμβρης ο γουρλής!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια ... Έκανα την χοριακη είναι 66μοναδες (δέκα μέρες από την εμβρυομεταφορα) από το κέντρο μου είπαν ότι είναι πολύ καλή και να την επαναλάβω την Δευτέρα ...

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!

Μια υγιή και τελειομηνη κύηση σου εύχομαι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Είμαστε και άλλες για Σεπτέμβρη 😎 

Θα πάμε παρέα και ο θεος βοηθος!!

 

οσες περισσότερες τόσο καλύτερα.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...