Μετάβαση σε περιεχόμενο

Koritsia SOS!!


maraki_1978

Recommended Posts

Συγχαρητήρια, συγχαρητήρια, συγχαρητήρια

Είναι πολύ συγκινητική στιγμή και θα σου μείνει για πάντα στο μυαλό!!!

Με γύρισες περίπου ένα χρόνο πριν, όπου έκανα το τεστ την πρώτη μέρα της καθυστέρησης και βγήκε θετικό!!! Ένα ηλίθιο χαμόγελο υπήρχε στο πρόσωπο μου που εξέφραζε την αβάσταχτη ευτύχια μου... Τόσο αβάσταχτη που πήρα τηλέφωνο τον άντρα μου να του το πώ (δεν περίμενα να γυρίσει σπίτι!!!) και αφού τον έπεισα ότι δεν του κάνω πλάκα μου έστειλε με sms φωτογραφία το πρόσωπό του με κείμενο "Γιούπιιιιι" - από όπου και το ψευδώνυμό μου!!!

Συγχαρητήρια λοιπόν και πάλι, να μην κουράζεσαι και πάνω από όλα να μην αγχώνεσαι - να σκέφτεσαι θετικά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 64
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαράκι μου συγχαρητήρια!!!

Μόλις ξεκίνησε η ομορφότερη περίοδο της ζωής σου!!!

Απόλαυσέ την χωρίς άγχος και με πολλές χαρούμενες σκέψεις!!

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και σε 8-9 μήνες να φέρεις στον κόσμο ένα υγιέστατο μωράκι!!!

Σε φιλώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι συγχαρητήρια!!! Όλα να πάνε πολύ πολύ καλα! Σήμερα διάβασα την ιστορία σου και με συγκίνησες. Κ εγώ είμαι περίπου 9 ημέρες πριν την περίοδο και έχω απο σήμερα πονάκια περιόδου χαμηλά και μικροενοχλήσεις στη μέση. Πάντα οι πόνοι σε μένα εμφανίζονται 6 ημέρες πριν αυτή τη φορά όμως νωρίτερα. Λες???? Μπα, δε νομίζω! Θέλουμε πολύ να κάνουμε μωράκι κ είμαστε στον 2ο μήνα προσπαθειών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marouli32 γεια σου και καλωσηρθες στην παρεα μας!!

Ευχομαι και σε σενα καλη επιτυχια με το καλο να γινεις κι εσυ μανουλα!!!

και κοριτσια μην δινεται σημασια στα συμπτωματα...καμια φορα απο το αγχος τα δημιουργει απο μονο του το σωμα....την εχω πατησει και τωρα μονο στην καθυστερηση δινω σημασια!!

Φιλακια :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aristina έχεις απόλυτο δίκιο. Δε θα αγχωθώ απλά μου πέρασε από το μυαλό διαβάζοντας συζητήσεις στο forum. Ζω μόνη μου εδώ σε ένα μικρό νησί των Δωδεκανήσων (λόγω διορισμού) και δεν έχω να ασχοληθώ με πολλά πράγματα, χιχιχι:laugh: Αν είναι να΄ρθει θα έρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 10 months later...

Κοριτσακια μου καλα!!!!!Επανερχομαι στο θεμα που ειχα ανοιξει πριν απο 11 μηνες!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Περασανε κιολας 11 μηνες απο τοτε που εμαθα οτι ειμαι εγκυος και ειμαι πολυ συγκινημενη αυτη την στιγμη!Εχω το αγορακι μου αγκαλιτσα και κλαιω απο την χαρα μου τον κοιταζω και δεν τον χορταινω!

Εχω την αναγκη να σας ευχαριστησω για την συμπαρασταση σας ολο αυτο τον καιρο!Ευχομαι σε ολες σας να εχετε καλη χρονια με υγεια και φυσικα τι αλλο?Το 2010 να ειναι πολυ γονιμο!!!!!!!!!!!χαχαχαχαχα! :silly:

Διαβαστε το απο την αρχη να δειτε πως εμαθα οτι ειμαι εγκυος!Εχει πολυ πλακα!!!!Ειδικα για τις κοπελες που εχουνε αποριες για τα τεστ εγκυμοσυνης θα τις βοηθησει πολυ!!!!Φιλακιααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρήτηρια Μαρία μου να σου ζήσει το αγοράκι σου να είναι πάντα γερό, χαρούμενο και τυχερό στην ζωη του.

Να σε ρωτήσω κάτι σε 6 ημέρες περιμένω να αδιαθετήσω και έχω κάτι περιέργα πονάκια κάτω χαμηλά σαν κράμπιτσες ειδικά στην αριστερη μεριά. Ξέρω οτι μπορει να είναι επειδή περιμένω περίοδο το Σαββατο αλλά επειδή είναι κάπως περίεργοι αυτοι οι πόνοι υπάρχει περιπτωση 6 μέρες πριν την περίδο να ειναι συμπτωμα εγκυμοσύνης? Εσένα ποτε ξεκίνησαν αυτα τα πονακια που περιγράφεις στο πρώτο σου μήνυμα μηπως θυμάσαι?

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Μαράκι μου, τι συγκινητικό!!!

Να το χαίρεσαι το αντράκι σου.

Λινάκι, εγώ είχα συμπτώματα 1 βδομάδα μετά την ωορρηξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λινακι ενιωθα κατι τσιμπηματακια χαμηλα στη κοιλια κανα 2 μερες μετα την ωορηξια και μου ειχε πει ο γιατρος οτι μαλλον ητανε απο την εμφυτευση του γονιμοποιημενου ωαριου στη μητρα.Πονακια περιοδου και μαλιστα εντονα αρχισα να νιωθω κανα 2-3 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο!!!!!και τα ειχα σε ολη την εγκυμοσυνη ειδικα οταν αλλαζα μηνα!Σε καθε γυναικα ειναι διαφορετικα τα συμπτωματα βεβαια.Ακομη και γω σε επομενη εγκυμοσυνη μπορει να εχω διαφορετικα.Υπομονη!Αν και εγω δεν ειχα!χαχαχαχαχαχα!Ειχα κανει ενα σωρο τεστ!Ευχομαι να εισαι εγκυος μεσα απο την ψυχη μου!

Νανουκα ειδες γελιο?Ασε τα θυμαμαι και γω με συγκινηση!Εχω κρατησει και τα τεστ και τα κοιταζω συνεχεια!Αχ πως περναει ο καιρος.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΟΝΤΩΣ ΗΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΤΟ ΠΩΣ ΕΜΑΘΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ...Κ ΕΓΩ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ,ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΤΕΣΤ ΡΟΥΤΙΝΑΣ ΛΟΓΩ ΑΣΤΑΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ,Κ ΔΕ ΒΙΑΖΟΜΟΥΝ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟ ΔΩ,ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ!!!

ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπότε να ελπίζω κορίτσια ε? Εγω ειχα ωορρηξια πριν απο 8 ημέρες αλλά τα τσιμπηματακάκια ξεκινησανε απο την Παρασκεύη και τώρα ειμαι 4 ημέρες με πονους χαμηλά και νιώθω ενα τράβηγμα εκει στην αριστερη μερια. Σήμερα ήπια και ενα ποτήρι φυσικό χυμό πορτοκάλι γιατι νιώθω μια αδυναμία και μια ζαλάδα ολη μερα.

Αν δεν είναι απο την εγκυμοσύνη αυτα μάλλον θα έρθει η ακατανόμαστη πιο νώρις απ'οτι συνηθως γιατι για να έχω πόνους περιόδου 10 ημέρες πριν την αναμένομενη περιόδο δεν στέκει μπας και μικρύνει ο κύκλος μου. Βλέποντας και κάνοντας.

Ευχαριστώ κοριτσάκια μου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν εμεινα εγκυος και εγω ειχα πιο εντονα τα σημαδια οτι θα μου ερεθι περιοδος απο οταν μου ερχετε :P:P:P

και τελικα μου ηρθε μετα απο 9 μηνες :laugh: :laugh:

αλλα οταν ειχα ωορρυξια ειχα μια σταγονα ροζ αιματακι στο χαρτι :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...