Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με τον Μάη έρχονται "Μαγιατικα" μωράκια!!!


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Γειά σας κορίτσια μου. 

Σηκώθηκα το πρωι και μάζεψα ουρα για να κάνω το τεστ αλλά μόλις σκουπηστηκα είχε ήδη κατέβει το αίμα. 

Για πρώτη μέρα πονάω πολύ και ήπια παυσιπονο. Ψυχολογικά είμαι καλά . Άλλωστε μόνο με θαύμα θα ήμουν έγκυος σε αυτό το κύκλο . Πρέπει όμως να δω τι θα κάνω με την στύση του αντρουλη μου. Αν είναι οργανικό ή ψυχολογικό. 

Καλή Κυριακή! 

Ψυχολογικό είναι κορίτσι μου... Το περάσαμε και εμείς!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόνο μια ανακοίνωση εγκυμοσύνης είχαμε τον Μάιο προς το παρών ε;;;;;; αντε ο Ιούνιος να μας βρει πιο πολλές φουσκωτουλες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια μόνο μια ανακοίνωση εγκυμοσύνης είχαμε τον Μάιο προς το παρών ε;;;;;; αντε ο Ιούνιος να μας βρει πιο πολλές φουσκωτουλες!!!! 

Εγώ τον Ιουνιο προς τα τέλη βασικά θα πάμε παλι για σπερματεγχυση! Κ ελπίζω να ναι όλα πολυ καλυτερα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Εγώ τον Ιουνιο προς τα τέλη βασικά θα πάμε παλι για σπερματεγχυση! Κ ελπίζω να ναι όλα πολυ καλυτερα!! 

Μακαριιιι να φουσκωσουμε όλες τον Ιούνιο... Ή τουλάχιστον έως το τέλος καλοκαιριού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

Ελενακι12: ΓΈΝΝΗΣΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 29/06/20

🎂❤️

St3llina:Γέννησε αγορακι🍼💙

Frogel:Γέννησε κοριτσακι❤️🎂 

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20 🍼💙

Evie2:ΓΕΝΝΗΣΕ κοριτσακι13/10/20🎂🎂

Mt3508: ΓΈΝΝΗΣΕ:3/8/20αγορακι💙😙

💗🎂💗

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:αγορακι👶

Tzortzina123:ΓΕΝΝΗΣΕ:08/08)20ΑΓΟΡΑΚΙ🍼🦋💙

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μάσα:ΓΕΝΝΗΣΕ 6/12/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💗🎂🌺👶

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kallina:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ioannastr:ΘΕΤΙΚΟ👶 

BASOULA2:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σταυρι:ΓΈΝΝΗΣΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ🎂💖👶 

Μαρινα22:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Beatrice:ΓΈΝΝΗΣΕ 13/05 ΑΓΟΡΑΚΙ💙👶 🍼

Lactaki:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΔΊΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ🎂🎂💖💖👶 

Prinssc1313:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Smurff88:ΘΕΤΙΚΟ👶 ΠΗΤ 11/06

Natasha24:ΘΕΤΙΚΟ👶 

DIAMANTW:ΘΕΤΙΚΟ👶 

ζουζούνα*: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ 22/07👶

Clairy:ΘΕΤΙΚΟ👶 

billibas:ΘΕΤΙΚΟ 👶 

annie: ΓΈΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ💙🍼💗🎂👶

anna90:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Starrr:ΘΕΤΙΚΟ👶 ΠΗΤ:05/07/21

Αna1989: ΘΕΤΙΚΟ👶

Celine:ΘΕΤΙΚΟ👶

Manoula84: ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μaroulli:ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrys_pa:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Μarakii: ΘΕΤΙΚΟ  👶

maimoudaki92: ΘΕΤΙΚΟ 👶

👶

mimimimi: ΘΕΤΙΚΟ👶

Zeta36:ΘΕΤΙΚΟ👶

ΜαρίαΔημήτρης :ΘΕΤΙΚΟ👶

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ❤️🍼🎂❤️

Maroulita? :06/06

diana8:?

Lacostaki:31/05

I want a baby:?

Pangipot:?

Sillia:?

Αννια27:?

Ευάγγελοςτ:30/04

misofeggaro:23/03

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

Αννι:?

Nikol:?

Litsadi:18/06

Pixies:? 

 

Matilda94:? 

Ntinaki83:06/06

Marakii:23/02 

Mt3508:14/01 

geo2222:23/02

Dina970:?

Tonakiv:?

Elii:05/03

Daizy28:15/03

HopefulMama2Be:14/03

elissavet90:24/3

Mantiko:12/03

Evaki:21/03 

Alexiamama:18/04 

Μαργαρίτσ:18/04

marinamamanoulitsa:17/06

boysland:21/04 χοριακη

Επεξεργάστηκε από Lacostaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα...

Εμεις πήγαμε στον Ανδρολογο και μας είπε ότι βλέπει τα πάντα καθαρά.. Δεν υπάρχει τίποτα το ανησυχητικό.. χθες τελείωσε και η αντιβίωση που μας είχε δώσει μήπως υπήρχε κάποια φλεγμονή στον προστάτη και γι αυτό είναι χαμηλή η κινητικότητα.. Την άλλη εβδομάδα μας είπε να κάνουμε ένα σπερμοδιαγραμμα πάλι μα δούμε μήπως έχει φτιάξει η κινητικότητα.. 

Εύχομαι πραγματικά να έχουμε έστω και μια μικρή βελτίωση γιατί αν όχι θα υπάρχει μια ανεξήγητη υπογονιμότητα αφού όλα είναι καθαρά και από τους δύο μας...

Έχω αγωνία μέχρι την αλλη εβδομαδα αλλά παρόλα αυτά εμεις καθημερινά συνεχίζουμε τις προσπάθειες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα...

Εμεις πήγαμε στον Ανδρολογο και μας είπε ότι βλέπει τα πάντα καθαρά.. Δεν υπάρχει τίποτα το ανησυχητικό.. χθες τελείωσε και η αντιβίωση που μας είχε δώσει μήπως υπήρχε κάποια φλεγμονή στον προστάτη και γι αυτό είναι χαμηλή η κινητικότητα.. Την άλλη εβδομάδα μας είπε να κάνουμε ένα σπερμοδιαγραμμα πάλι μα δούμε μήπως έχει φτιάξει η κινητικότητα.. 

Εύχομαι πραγματικά να έχουμε έστω και μια μικρή βελτίωση γιατί αν όχι θα υπάρχει μια ανεξήγητη υπογονιμότητα αφού όλα είναι καθαρά και από τους δύο μας...

Έχω αγωνία μέχρι την αλλη εβδομαδα αλλά παρόλα αυτά εμεις καθημερινά συνεχίζουμε τις προσπάθειες μας...

Κορίτσι μου κανε λίγη υπομονή... Αν έχει όντως φλεγμονή είναι λογικό να έχει επηρεαστεί η κινητικότητα. Κάνε λίγο υπομονή να δείτε! 

Ευχόμαι να αρχίσουν να κινούνται! Ενημέρωσε με κ αν μπορώ να σε βοηθήσω κάπως πες μου. 

Σε εμάς στο συντροφο μου έφτιαξε πολυ η κινητικότητα για τόσο συντομο διάστημα... Κ εμεις θα κάνουμε σπερμοδιαγραμμα τον άλλον μήνα να δουμε. Βασικά θα του κάνει ο γυναικολόγος μας όταν θα παμε για σπερματεγχυση. Κ θα μας πει. Γιατί κανονικά είναι να κάνεις 12/7 κ έπειτα που θα χει κλείσει 3 Μηνο. Από την επέμβαση. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσι μου κανε λίγη υπομονή... Αν έχει όντως φλεγμονή είναι λογικό να έχει επηρεαστεί η κινητικότητα. Κάνε λίγο υπομονή να δείτε! 

Ευχόμαι να αρχίσουν να κινούνται! Ενημέρωσε με κ αν μπορώ να σε βοηθήσω κάπως πες μου. 

Σε εμάς στο συντροφο μου έφτιαξε πολυ η κινητικότητα για τόσο συντομο διάστημα... Κ εμεις θα κάνουμε σπερμοδιαγραμμα τον άλλον μήνα να δουμε. Βασικά θα του κάνει ο γυναικολόγος μας όταν θα παμε για σπερματεγχυση. Κ θα μας πει. Γιατί κανονικά είναι να κάνεις 12/7 κ έπειτα που θα χει κλείσει 3 Μηνο. Από την επέμβαση. 

 

Σε έναν υπέρηχο που κάναμε είδαμε ότι δεν υπάρχει κιρσοκηλη και μας είπε ο γιατρός να πάρει για έναν μήνα αντιβίωση μήπως φταίει κάτι στον προστατη...τελειώσαμε και το 3μηνο με την θεραπεία με τις profertil και εύχομαι να υπάρξει μια βελτίωση γιατί αλλιώς δεν ξέρω τι άλλο πρέπει να κάνουμε.. μας είπε ο γιατρος ότι έχει ένα πολύ καλό σπερμοδιαγραμμα μόνο η κινητικότητα είναι 0% ....

Ελπίζω να φτιάξουν όλα...τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμερα σας,

Ένας ακόμα χαμένος μήνας και για εμένα...my story: 20/4 ειχα περίοδο, με κύκλο 31 μέρες μέσο όρο. Είχα ωορρηξία 8 προς 9 Μαΐου. Είχαμε επαφές οοοολες τις μέρες πριν και μετά, ξεπεράσαμε κάθε προσδοκία!! 20/5 μια μέρα πριν την περίοδο έκανα τεστ, αρνητικό. Περίμενα θεωρητικά Παρασκευή 21/5 ,δεν ήρθε. Σάββατο δεν ήρθε. Κυριακή πάλι τεστ, αφού δεν είχε έρθει, αρνητικό κ αυτό. Ναι μεν ήμουν προσγειωμενη με τα τεστ αλλά μέσα μου πίστευα μήπως υπάρχει ελπίδα..και σήμερα, πριν λίγο ήρθε.  Απογοήτευση. Νιώθω τόσο άσχημα που πίστευα ότι μπορεί να τα έχω καταφέρει.  Εκεί έχω φτάσει :( Είμαι στεναχωρημενη πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

Εγώ κορίτσια είμαι τέζα. Σήμερα βάση ΤΕΡ ειμαι 6+3 αλλά βάση υπερήχουν είμαι 5+9.

Πητ μου έδωσε μέχρι 14/1/22.

Έχω εδώ και μέρες εμετούς και πόνους οι οποίοι είχαν σταματήσει και από χθες έχω συνεχόμενο πόνο στην κοιλιά και την μέση.

Ξεκίνησα ουτροτζεστάν λόγω και του ιστορικού μου και Πέμπτη θα ξαναπάω στο γιατρό.

@Lacostaki αν θες μπορείς να με βάλεις και στο πινακάκι.

Κορίτσια μου υπομονή και θα φουσκώσουν σύντομα οι κοιλίτσες σας.

Εγώ το πρώτο μου το έπιασα με την δέυτερη προσπάθεια , και επίσης πέρσι που είχα αποβολή το είχα πιάσει και αυτό εύκολα. Μετά αγχώθηκα και έκανα πολλούς μήνες να ξαναμείνω και ελπίζω αυτή τη φορά να πάνε όλα καλα.

Προς το παρόν είμαι όσο μπορώ ξάπλα και ξεκουραζομαι.

Τα φιλιά μου σε όλες και να σκέφτεστε θετικά.

Ο Θεός θα σας φέρει το πολυπόθητο και ακριβότερο δώρο της ζωής μας!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lavie είπε:

Σε έναν υπέρηχο που κάναμε είδαμε ότι δεν υπάρχει κιρσοκηλη και μας είπε ο γιατρός να πάρει για έναν μήνα αντιβίωση μήπως φταίει κάτι στον προστατη...τελειώσαμε και το 3μηνο με την θεραπεία με τις profertil και εύχομαι να υπάρξει μια βελτίωση γιατί αλλιώς δεν ξέρω τι άλλο πρέπει να κάνουμε.. μας είπε ο γιατρος ότι έχει ένα πολύ καλό σπερμοδιαγραμμα μόνο η κινητικότητα είναι 0% ....

Ελπίζω να φτιάξουν όλα...τι να πω...

Κ ο συντροφος μου profertil  παίρνει τώρα! Αλλά παιρνει κ clomiphaine 1/2 χάπι δηλαδή 25mg κάθε βράδυ.... Για 3-4 μήνες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια 🌸

Μολις έκανα την πρώτη μας σπερματεγχυση..🙂 Ενθουσιάστηκα με το πόσο εύκολη, γρήγορη και ανώδυνη διαδικασία ήταν!! Ευχομαι να πετύχαμε και τα επιθυμητά αποτελέσματα!!! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Καλησπερα κοριτσια 🌸

Μολις έκανα την πρώτη μας σπερματεγχυση..🙂 Ενθουσιάστηκα με το πόσο εύκολη, γρήγορη και ανώδυνη διαδικασία ήταν!! Ευχομαι να πετύχαμε και τα επιθυμητά αποτελέσματα!!! 🙏🙏

Καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου , σου εύχομαι!!Θα ήθελες να μας πεις την διαδικασία! Αν δεν πετύχει η πρόκληση μας βλέπω για σπερματεγχυση! Πώς και καταλήξατε σ αυτή την λύση; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BabyShark είπε:

Καλήμερα σας,

Ένας ακόμα χαμένος μήνας και για εμένα...my story: 20/4 ειχα περίοδο, με κύκλο 31 μέρες μέσο όρο. Είχα ωορρηξία 8 προς 9 Μαΐου. Είχαμε επαφές οοοολες τις μέρες πριν και μετά, ξεπεράσαμε κάθε προσδοκία!! 20/5 μια μέρα πριν την περίοδο έκανα τεστ, αρνητικό. Περίμενα θεωρητικά Παρασκευή 21/5 ,δεν ήρθε. Σάββατο δεν ήρθε. Κυριακή πάλι τεστ, αφού δεν είχε έρθει, αρνητικό κ αυτό. Ναι μεν ήμουν προσγειωμενη με τα τεστ αλλά μέσα μου πίστευα μήπως υπάρχει ελπίδα..και σήμερα, πριν λίγο ήρθε.  Απογοήτευση. Νιώθω τόσο άσχημα που πίστευα ότι μπορεί να τα έχω καταφέρει.  Εκεί έχω φτάσει :( Είμαι στεναχωρημενη πολύ. 

Κορίτσι μου επειδή δεν θυμάμαι σε παρακολουθεί γιατρός ; κανεις προγραμματισμενες επαφές ; συγνώμη αλλά δεν θυμάμαι είμαστε πολλες! Έχετε ελέγχει και οι δυο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Καλησπερα κοριτσια 🌸

Μολις έκανα την πρώτη μας σπερματεγχυση..🙂 Ενθουσιάστηκα με το πόσο εύκολη, γρήγορη και ανώδυνη διαδικασία ήταν!! Ευχομαι να πετύχαμε και τα επιθυμητά αποτελέσματα!!! 🙏🙏

Καλη επιτυχία σου ευχομαι!!!!!! Αναμένουμε τα νέα !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Heart είπε:

Καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου , σου εύχομαι!!Θα ήθελες να μας πεις την διαδικασία! Αν δεν πετύχει η πρόκληση μας βλέπω για σπερματεγχυση! Πώς και καταλήξατε σ αυτή την λύση; 

 

Στη σπερματεγχυση καταλήξαμε μετά από τερατοσπερμια, η οποία ως δια μαγείας βελτιώθηκε στο σημερινό σπερμοδιαγραμμα και από αρκετά χαμηλή ΑΜΗ..Είπαμε να κάνουμε κ αυτό το βήμα πριν πάμε σε εξωσωματική! 
Όσον αφορά την διαδικασία, πήρα τα femara για 5 μέρες (2η μέρα του κύκλου μέχρι και 7η), 2 μέρες μετά έκανα έλεγχο για να δούμε το ωοθυλάκιο και στα 18-19 εκ. έκανα την ovitrelle..Σήμερα πήγαμε στο κέντρο και αφού έδωσε ο σύζυγος σπερμα για εμπλουτισμό κάναμε την σπερματεγχυση! 
Ευχομαι να μην χρειαστεί να μπεις σε αυτή την διαδικασία! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

Εγώ κορίτσια είμαι τέζα. Σήμερα βάση ΤΕΡ ειμαι 6+3 αλλά βάση υπερήχουν είμαι 5+9.

Πητ μου έδωσε μέχρι 14/1/22.

Έχω εδώ και μέρες εμετούς και πόνους οι οποίοι είχαν σταματήσει και από χθες έχω συνεχόμενο πόνο στην κοιλιά και την μέση.

Ξεκίνησα ουτροτζεστάν λόγω και του ιστορικού μου και Πέμπτη θα ξαναπάω στο γιατρό.

@Lacostaki αν θες μπορείς να με βάλεις και στο πινακάκι.

Κορίτσια μου υπομονή και θα φουσκώσουν σύντομα οι κοιλίτσες σας.

Εγώ το πρώτο μου το έπιασα με την δέυτερη προσπάθεια , και επίσης πέρσι που είχα αποβολή το είχα πιάσει και αυτό εύκολα. Μετά αγχώθηκα και έκανα πολλούς μήνες να ξαναμείνω και ελπίζω αυτή τη φορά να πάνε όλα καλα.

Προς το παρόν είμαι όσο μπορώ ξάπλα και ξεκουραζομαι.

Τα φιλιά μου σε όλες και να σκέφτεστε θετικά.

Ο Θεός θα σας φέρει το πολυπόθητο και ακριβότερο δώρο της ζωής μας!!

 

Να ξεκουράζεσαι κορίτσι μου.... Και ολα θα πάνε καλά!!!! Με το καλόοοο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσι μου επειδή δεν θυμάμαι σε παρακολουθεί γιατρός ; κανεις προγραμματισμενες επαφές ; συγνώμη αλλά δεν θυμάμαι είμαστε πολλες! Έχετε ελέγχει και οι δυο ;

Ναι έχω τον γιατρό μου. Τί εννοείς προγραμματισμένες επαφές?

Προς το παρόν δεν έχουμε μπει στην διαδικασια να ελεγχθουμε "πιο πολύ", καθώς έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες απο τον Νοέμβριο. Βέβαια τις βασικές εξετάσεις μου τις έχω κάνει και όλα είναι καλά.

Απλά ήθελα να πω κάπου τον πόνο μου... :/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Στη σπερματεγχυση καταλήξαμε μετά από τερατοσπερμια, η οποία ως μαγείας βελτιώθηκε στο σημερινό σπερμοδιαγραμμα και από αρκετά χαμηλή ΑΜΗ..Είπαμε να κάνουμε κ αυτό το βήμα πριν πάμε σε εξωσωματική! 
Όσον αφορά την διαδικασία, πήρα τα femara για 5 μέρες (2η μέρα του κύκλου μέχρι και 7η), 2 μέρες μετά έκανα έλεγχο για να δούμε το ωοθυλάκιο και στα 18-19 εκ. έκανα την ovitrelle..Σήμερα πήγαμε στο κέντρο και αφού έδωσε ο σύζυγος σπερμα για εμπλουτισμό κάναμε την σπερματεγχυση! 
Ευχομαι να μην χρειαστεί να μπεις σε αυτή την διαδικασία! 🙂

Είμαι ήδη σε αυτή την διαδικασία έχω κάνει 2 φορές. Έκανε χειρουργείο ο συντροφος μου κ εγώ σαλπιγγογραφια όλα καλά . Τον άλλον μήνα τώρα με το κακό θα πάμε για 3η σπερματεγχυση. Αφου θα χει περασει αυτός ο μήνας της σαλπιγγογραφιας κ 2 1/2 μήνες από το χειρουργείο. Όλες στην ίδια φάση είμαστε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα...

Εμεις πήγαμε στον Ανδρολογο και μας είπε ότι βλέπει τα πάντα καθαρά.. Δεν υπάρχει τίποτα το ανησυχητικό.. χθες τελείωσε και η αντιβίωση που μας είχε δώσει μήπως υπήρχε κάποια φλεγμονή στον προστάτη και γι αυτό είναι χαμηλή η κινητικότητα.. Την άλλη εβδομάδα μας είπε να κάνουμε ένα σπερμοδιαγραμμα πάλι μα δούμε μήπως έχει φτιάξει η κινητικότητα.. 

Εύχομαι πραγματικά να έχουμε έστω και μια μικρή βελτίωση γιατί αν όχι θα υπάρχει μια ανεξήγητη υπογονιμότητα αφού όλα είναι καθαρά και από τους δύο μας...

Έχω αγωνία μέχρι την αλλη εβδομαδα αλλά παρόλα αυτά εμεις καθημερινά συνεχίζουμε τις προσπάθειες μας...

Καλησπέρα κορίτσι μου να είσαι αισιοδοξη και θα δεις θα φτιάξει η κινητικότητα έτσι κι ελπίζω ένα θελουμε!!!εμενα του αυτά μου μετά το ντρεμπον έφτιαξε αρκετά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita! είπε:

Στη σπερματεγχυση καταλήξαμε μετά από τερατοσπερμια, η οποία ως μαγείας βελτιώθηκε στο σημερινό σπερμοδιαγραμμα και από αρκετά χαμηλή ΑΜΗ..Είπαμε να κάνουμε κ αυτό το βήμα πριν πάμε σε εξωσωματική! 
Όσον αφορά την διαδικασία, πήρα τα femara για 5 μέρες (2η μέρα του κύκλου μέχρι και 7η), 2 μέρες μετά έκανα έλεγχο για να δούμε το ωοθυλάκιο και στα 18-19 εκ. έκανα την ovitrelle..Σήμερα πήγαμε στο κέντρο και αφού έδωσε ο σύζυγος σπερμα για εμπλουτισμό κάναμε την σπερματεγχυση! 
Ευχομαι να μην χρειαστεί να μπεις σε αυτή την διαδικασία! 🙂

Καλή επιτυχία κορίτσι!!! Εγώ θα σου ευχηθώ να μην χρειαστεί να προχωρήσεις σε εξωσωματική, αλλά να ξέρεις πως κ εκεί είναι σχετικά ίδια κ εύκολα τα πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...