Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χοριακη 800 αλλά λίγα καφέ υγρα


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!! Θα ήθελα την βοήθεια σας ! 

Περίμενα περίοδο το Σάββατο 17/04. Να συμπληρώσω εδώ ότι την προηγούμενη βδομάδα πέθανα στις δουλειές, έκανα γενική καθαριότητα ενόψει Πάσχα. Χάλια,κουρτίνες .....πάρα πολύ κούραση! Τελωσπαντων από το Σάββατο άρχισα να έχω καφέ υγρά στο σκούπισμα. Έβαλα σερβιετακι και περίμενα να κατέβει το πολύ μέχρι το μεσημέρι. Όμως τίποτα. Τα υγρά συνεχίστηκαν και την επόμενη μέρα. Την μεθεπόμενη το πρωί πήρα τεστ εγκυμοσύνης. Το ηλεκτρονικό της self clear και μου έδειξε θετικό 4-5 βδομάδων. Πήρα κατευθείαν το γιατρό μου και μου είπε να πάω από εκεί να το δούμε. Βέβαια ήταν πολύ νωρίς για να δει σάκο κτλ και φαινόταν μόνο μια -δυο σκιές στην μήτρα. Σαν κάτι να αρχίζει εδώ  μου είπε. Μου έγραψε προγεστερόνη και δύο χοριακες. Την μία την έκανα σήμερα και βγήκε 790 μονάδες (4 εβδομάδων και 2 ημερών). Τα καφέ συνεχίζονται αλλά πολυ λιγότερα ....ελάχιστα θα έλεγα. Τι λέτε κορίτσια; Πως σας φαίνεται; Την επόμενη χοριακη θα την κάνω την Πέμπτη . Επίσης μου είπε πολύ ξεκούραση και αυτό κάνω .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! Δεν είναι δεδομένο ότι πρέπει να έχεις κράμπες, δεν έχουν όλες οι κοπέλες ή σε όλες τις κυησεις δεν είναι ίδια τα συμπτώματα! Εγώ πχ στην προηγούμενη δεν είχα τίποτα πέρα από τα βασικά, πρήξιμο κούραση στήθος.. αυτά.. Τώρα.......;! Χαχαχαχαχα!! Για την κυστική ίνωση δεν έχω να πω πολλά πέρα από το να ευχηθώ να πάνε όλα κατ'ευχήν και το μωράκι σας να είναι υγιέστατο!! Καταλαβαίνω τους φόβους σου που είναι απόλυτα λογικοί αλλά επειδή μου αρέσει πολύ να στηρίζομαι στα μαθηματικά τα οποία ποτέ δεν ψεύδονται, να θυμίσω ότι οι πιθανότητες να νοσεί το έμβρυο είναι 25% οπότε στατιστικά οι πιθανότητες το μωράκι σας να φέρει απλά τη νόσο ή να είναι απόλυτα υγιές είναι πολύ περισσότερες συνδυαστικά!! Ξέρω βέβαια ότι επειδή το έχεις ήδη βιώσει μια φορά δυστυχώς, δεν πρόκειται να ηρεμήσεις μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης.. μαζί θα αγωνιούμε να ξέρεις, ίδια μέρα έχουμε αυχενική! Μακάρι να μας πάνε όλα δεξιά με υγιή μωράκια πάνω απ'όλα! 🙏🙏🙏🙏 Εγώ έκλεισα σήμερα την 9η εβδομάδα και με το καλό μπαίνουμε στη 10η.. μαζί θα πηγαίνουμε!!
    • Καλημέρα κορίτσι μου. Να πας στα επείγοντα αν είναι να τρελαθείς... Πάρε τον γιατρό σου τηλέφωνο άμεσα. Άλλα συμπτώματα δεν έχεις;;;
    • Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; αχ το πέρασα και εγω αλλά όχι με το στήθος με τον εμετό 7εβδ + 5  ακόμα το θυμάμαι ήταν Παρασκευή ξύπνησα ήμουν μια χαρά δεν είχα καθόλου ναυτία εεε λέω μπορεί να έτυχε και το απόγευμα ειδα κάτι περίεργα υγρά που δεν είχα ξανά δει.. πήρα τηλ τον γιατρό εγω πίστευα πως το εχασα το μωρο μου λέει ο γιατρός εαν με έπαιρνες μια ώρα νωρίτερα θα σου έλεγα να έρθεις να σε δω ( τελευταία φορά με ειχε δει 5 μερες πριν που άκουσα και καρδούλα ) αλλά εχω φύγει για Αθήνα εδώ και μια ώρα ταξιδεύω   ελα Δευτέρα μου είπε… καταλαβαίνεις πως ήμουν μέχρι να πάω την Δευτέρα στο κέντρο υγείας δεν είχε μηχάνημα να ακούσω το μωρο… έριξα ένα κλάμα αστα να πάνε και τελικά ήταν όλα μια χαρά  παντως εγω το πρωτο μήνα έκανα 1 φορά τη βδομαδα ραντεβού στον γιατρό γιατί φοβομουν πολύ είχα άγχος τεράστιο..  δεν υπάρχει κάτι που να σου δείχνει αν πάνε καλά τα πράγματα μόνο ο υπέρηχος ίσως να μιλήσεις με γιατρό σήμερα ή αύριο να πας από κοντά να σε δει κορίτσι μου όσο μπορείς ψυχραιμία και πιστεύω πως είναι όλα καλά 
    • Αχ μάλλον πρέπει να το πάρω απόφαση κ να διώξω το άγχος. Έτσι κ αλλιώς απ την εγκυμοσύνη με ενδιεφερε η μέθοδος κ την είχα ψάξει κ να που τώρα το επέλεξε η μικρή 😂 Έχω κατεβάσει κ το solid starts που δείχνει κατάλληλα κομμάτια ανα ηλικία, αλλά νομίζω πως κάτι κάνω λάθος στο μαγείρεμα κ μαλακώνουν πολύ κ λιώνουν κ μετά φοβάμαι ότι θα φάει μεγάλο κομμάτι. Η γιατρός μας συστήνει αυτήν την μέθοδο και σε εμάς απλά είπε λόγω του ότι η μικρή δεν είναι φαγανη, να αρχίσουμε με αλεσμένα μήπως και αρχίσει να τρώει κ το αλλάζουμε στο διμήνο. 
    • Καλημέρα κορίτσι μου!! Μην κατσεις να σκας! Πήγαινε για έναν απλό υπέρηχο σε κάποια κλινική, ώστε να σου φύγει το άγχος. Όλα καλά θα είναι, αλλά ποιος ο λόγος να χαλάσεις την Κυριακή σου; Εγώ σε αντίστοιχη περίπτωση πήγα στο Γεν… για έναν υπέρηχο και μου πέρασε το άγχος. Αν παρόλα αυτά μπορείς να το διαχειριστείς, μίλα με τον γιατρό και άκου τι θα σου πει. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...