Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλή εβδομάδα σε όλες εύχομαι!!! Σήμερα 22 βδομάδων νταν έχουμε τη β επιπέδου εμείς!!! Μακάρι να είναι όλα καλά!! 

  @1994Μαρια κι εγώ κάποιες μέρες δεν την ένιωθα τόσο αλλά μετά άρχισε πάλι.. Εφαγες κάνα γλυκάκι να δεις  αν ενεργοποιηθεί; Ξέρω ότι αν δεν το νιώθεις καθόλου είναι ανησυχητικό. Τα εξογκώματα που έγραψες μήπως ήταν συσπάσεις κ όχι το μωρό; 

Με το καλό κορίτσι μου να δεις το μωράκι σου σήμερα!καλά αποτελέσματα να έχεις!🙏🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 27 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια μόλις ήρθα από την γιατρό όλα καλά με την μπέμπα ευτυχώς 😊😊😊😊😊  

Σας ευχαριστώ όλες σας για την θετική ενέργεια μου δώσατε κουράγιο ☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια μόλις ήρθα από την γιατρό όλα καλά με την μπέμπα ευτυχώς 😊😊😊😊😊  

Μια χαρά, τζάμπα ανησυχησες ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Μια χαρά, τζάμπα ανησυχησες ♥️

Ναι και πολύ ζωηρή λέει πως είναι απλός ακόμα είναι μικρούλη και για αυτό δεν την καταλαβαίνω εγώ🤪🤪🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Ναι και πολύ ζωηρή λέει πως είναι απλός ακόμα είναι μικρούλη και για αυτό δεν την καταλαβαίνω εγώ🤪🤪🤪🤪🤪

Γλυκουλι μου! Σ' εμένα πάντως αυτό με το γλυκό δεν πιάνει πάντα. Καλά έκανες που πήγες αφού είχες ανησυχία. Τώρα θα είσαι πιο ήρεμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Γλυκουλι μου! Σ' εμένα πάντως αυτό με το γλυκό δεν πιάνει πάντα. Καλά έκανες που πήγες αφού είχες ανησυχία. Τώρα θα είσαι πιο ήρεμη.

Αυτό είπα και εγώ κορίτσι μου τουλάχιστον ηρέμησα ξέρω πως είναι καλά η μπεμπα θα κοιμάμαι ήσυχη τώρα 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο @1994Μαρια.. όλα καλά...

Κάναμε τη β επιπέδου εμείς κ είναι πολύ καλή η Μπούμπα μας.. 460 γραμμάρια. Την είδαμε κ 3d κ είχε όλο το χεράκι στη μουριτσα της... Όλα καλά είπε ο γιατρός.. ησύχασα λίγο κ εγώ.. Είδε μόνο με τον κολπικό υπέρηχο ότι ο πλακούντας είναι λίγο χαμηλά αλλά λογικά θα ανέβει καθώς μεγαλώνει η μήτρα. Ένα 2% δίνει να μην ανέβει κ να χρειαστεί καισαρική.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Μπράβο @1994Μαρια.. όλα καλά...

Κάναμε τη β επιπέδου εμείς κ είναι πολύ καλή η Μπούμπα μας.. 460 γραμμάρια. Την είδαμε κ 3d κ είχε όλο το χεράκι στη μουριτσα της... Όλα καλά είπε ο γιατρός.. ησύχασα λίγο κ εγώ.. Είδε μόνο με τον κολπικό υπέρηχο ότι ο πλακούντας είναι λίγο χαμηλά αλλά λογικά θα ανέβει καθώς μεγαλώνει η μήτρα. Ένα 2% δίνει να μην ανέβει κ να χρειαστεί καισαρική.. 

Όλα μια χαρά πολύ χαίρομαι εμένα στην Β επιπέδου ήταν 473 γραμμάρια κοντά κοντά είμαστε ☺️☺️☺️
και ήμουν 22 εβδομαδων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Όλα μια χαρά πολύ χαίρομαι εμένα στην Β επιπέδου ήταν 473 γραμμάρια κοντά κοντά είμαστε ☺️☺️☺️
και ήμουν 22 εβδομαδων

Σ ευχαριστώ πολύ!! Ακριβώς 22 κ εγώ σήμερα... Εκεί παίζουν τα γραμμάρια.. λίγο πάνω λίγο κάτω.. 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η touloumpitsa είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!! Ακριβώς 22 κ εγώ σήμερα... Εκεί παίζουν τα γραμμάρια.. λίγο πάνω λίγο κάτω.. 😁😁

Σήμερα με είπε πως είναι 630 γραμμάρια 😁😁😁 τροφαντούλα θα μα βγει η μπέμπα🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Κορίτσια μόλις ήρθα από την γιατρό όλα καλά με την μπέμπα ευτυχώς 😊😊😊😊😊  

Άντε ωραία κορίτσι μου! Όπως σου είπε κ η γιατρος ότι ακόμα επειδή είναι μικρά μπορεί να μην τα αισθανόμαστε κ όλη την ώρα! Τουλάχιστον ησυχάσεις τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Μπράβο @1994Μαρια.. όλα καλά...

Κάναμε τη β επιπέδου εμείς κ είναι πολύ καλή η Μπούμπα μας.. 460 γραμμάρια. Την είδαμε κ 3d κ είχε όλο το χεράκι στη μουριτσα της... Όλα καλά είπε ο γιατρός.. ησύχασα λίγο κ εγώ.. Είδε μόνο με τον κολπικό υπέρηχο ότι ο πλακούντας είναι λίγο χαμηλά αλλά λογικά θα ανέβει καθώς μεγαλώνει η μήτρα. Ένα 2% δίνει να μην ανέβει κ να χρειαστεί καισαρική.. 

Πολύ καλά τα νέα σου κορίτσι μου! Όλα καλά με τη μικρή! Μην αγχώνεσαι για τον πλακούντα κ μένα το ίδιο μου βρήκε ότι είναι οριακά χαμηλά κ ότι συνήθως ανεβαίνει κ ότι αν μια στο τόσο δν ανεβεί κάνουν καισαρική. Κ με το γιατρό που μίλησα μου είπε ότι μετά τις 34 βδομαδες θα δούμε αν έχει ανεβεί ή όχι κ ανάλογα με τη θέση θα κρίνει κ αν θα χρειαστεί ή όχι καισαρική . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Μπράβο @1994Μαρια.. όλα καλά...

Κάναμε τη β επιπέδου εμείς κ είναι πολύ καλή η Μπούμπα μας.. 460 γραμμάρια. Την είδαμε κ 3d κ είχε όλο το χεράκι στη μουριτσα της... Όλα καλά είπε ο γιατρός.. ησύχασα λίγο κ εγώ.. Είδε μόνο με τον κολπικό υπέρηχο ότι ο πλακούντας είναι λίγο χαμηλά αλλά λογικά θα ανέβει καθώς μεγαλώνει η μήτρα. Ένα 2% δίνει να μην ανέβει κ να χρειαστεί καισαρική.. 

Μπράβο κορίτσι μου!όλα τέλεια με τη μπέμπα σας!Και εμένα έτσι μου είπε για τον πλακούντα ότι λογικά θα ανέβει και θα τον παρακολουθούμε!😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η 1994Μαρια είπε:

Σήμερα με είπε πως είναι 630 γραμμάρια 😁😁😁 τροφαντούλα θα μα βγει η μπέμπα🤣🤣🤣🤣

Από δω κ πέρα μου είπε ότι παίρνουν βάρος με γοργούς ρυθμούς... 😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Πολύ καλά τα νέα σου κορίτσι μου! Όλα καλά με τη μικρή! Μην αγχώνεσαι για τον πλακούντα κ μένα το ίδιο μου βρήκε ότι είναι οριακά χαμηλά κ ότι συνήθως ανεβαίνει κ ότι αν μια στο τόσο δν ανεβεί κάνουν καισαρική. Κ με το γιατρό που μίλησα μου είπε ότι μετά τις 34 βδομαδες θα δούμε αν έχει ανεβεί ή όχι κ ανάλογα με τη θέση θα κρίνει κ αν θα χρειαστεί ή όχι καισαρική . 

❤️❤️ Ναι κι εμένα μου είπε ότι θα το δούμε κ στο ντοπλερ (που γίνεται στην 33η νομίζω) πως είναι τότε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!όλα τέλεια με τη μπέμπα σας!Και εμένα έτσι μου είπε για τον πλακούντα ότι λογικά θα ανέβει και θα τον παρακολουθούμε!😀

🥰🥰 Α είμαστε αρκετές έτσι... Μου είπε κιόλας όχι βάρη (που δε σηκώνω) κ όχι ορθοστασία γτ δεν κάνει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η mpounio είπε:

Touloumpitsa και @1994Μαρια μπράβο!  

Να πάνε σε όλες μας όλα μια χαρα! 

Αμήν Παναγία μου!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Από δω κ πέρα μου είπε ότι παίρνουν βάρος με γοργούς ρυθμούς... 😉😉

Καλημέρα κορίτσια ☺️☺️☺️
Αλήθεια δεν μου είπε κάτι εμένα γερά να είναι τα μωράκια μας αρα και εμείς θα περνούμε ποιο εύκολα κιλα

Κορίτσια ποσά εχετε πάρει μέχρι τώρα εγώ πήρα 6 και αρχίζω να φοβάμαι μην πάρω παρά πολλά 🤪🤪🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα κορίτσια ☺️☺️☺️
Αλήθεια δεν μου είπε κάτι εμένα γερά να είναι τα μωράκια μας αρα και εμείς θα περνούμε ποιο εύκολα κιλα

Κορίτσια ποσά εχετε πάρει μέχρι τώρα εγώ πήρα 6 και αρχίζω να φοβάμαι μην πάρω παρά πολλά 🤪🤪🤪🤪🤪

Καλημέρα!!! Η αλήθεια είναι ότι όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο πολύ παίρνεις βάρος... 12-15 είναι το νορμάλ να πάρεις συνολικά..  σου βάζω ένα πινακακι που βρήκα με το βάρος του μωρού ανά εβδομάδα.. 😉

IMG_20210727_075901.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλημέρα κορίτσια ☺️☺️☺️
Αλήθεια δεν μου είπε κάτι εμένα γερά να είναι τα μωράκια μας αρα και εμείς θα περνούμε ποιο εύκολα κιλα

Κορίτσια ποσά εχετε πάρει μέχρι τώρα εγώ πήρα 6 και αρχίζω να φοβάμαι μην πάρω παρά πολλά 🤪🤪🤪🤪🤪

Καλημέρα. Εγώ μέχρι τώρα έχω πάρει 4.5 οπότε δεν ανησυχώ ιδιαίτερα. Το μόνο που με ενδιαφέρει για την ώρα είναι η καμπύλη γλυκόζης που έχω να κάνω μεθαύριο. Ελπίζω να βγει καλή 🤲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Εγώ μέχρι τώρα έχω πάρει 4.5 οπότε δεν ανησυχώ ιδιαίτερα. Το μόνο που με ενδιαφέρει για την ώρα είναι η καμπύλη γλυκόζης που έχω να κάνω μεθαύριο. Ελπίζω να βγει καλή 🤲

Αυτήν και εγώ έχω να την κάνω σε λίγες μέρες

Για να δούμε ελπίζω να μην χρειαστεί να μου κόψει τίποτα 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλημέρα!!! Η αλήθεια είναι ότι όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο πολύ παίρνεις βάρος... 12-15 είναι το νορμάλ να πάρεις συνολικά..  σου βάζω ένα πινακακι που βρήκα με το βάρος του μωρού ανά εβδομάδα.. 😉

IMG_20210727_075901.jpg

Αρα εμένα για τις εβδομάδες που είναι, ειναι λίγο ποιο μεγάλο το μωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Αρα εμένα για τις εβδομάδες που είναι, ειναι λίγο ποιο μεγάλο το μωρο

Ενδεικτικό είναι το πινακακι... Λίγο πάνω λίγο κάτω εννοείται ότι παίζουν... Μην ανησυχείς..  Δε γεννιούνται όλα 3250 που γράφει... Ο δικός μου βγήκε 3900 σχεδόν... 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...