Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

Όσο  για τις δουλειές ο άντρας μου δουλεύει πάρα πολλές ώρες την ημέρα εγώ πλέον πάω λίγο αργότερα στο γραφείο, βοηθάει ο καημένος όπου μπορεί αλλά μ έρχεται και κρίμα να γυρνάει 6-7 το απόγευμα και να τον βάζω να κάνει και τις δουλειές, πλέον μόνο τ βασικά κάνω και το ΣΚ που είναι λίγο πιο χαλαρός. Και αυτός κάνουμε κάτι παραπάνω 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλημέρα 🥰🥰

Σήμερα μπήκα και εγώ στην 17 εβδομάδα και ανυπομονώ να νιώσω και εγώ κάτι από το μικρουλι μας, μέχρι στιγμής δεν τ έχω καταλάβει καθόλου.

Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί σήμερα επιτέλους θα φύγουμε για ένα τριήμερο στη Λευκάδα μετά από τόσο καιρό σε καραντινες νομίζω είχα ανάγκη μια εκδρομούλα!!! 

Φουσκώματα έχω και εγώ πάρα πολλά κορίτσια, με το που φάω μια μπουκιά νιώθω λες και θα εκραγεί η κοιλιά μου, και χθες το βράδυ έκανα την παρασπονδια μου και έφαγα μια γλυκιά κρέπα και μετά δεν μπορούσα να ανασάνω από το φαγητό 🤣🤣🤣

Καλά να περάσετε κορίτσι! Πολύ καλά κάνετε που φεύγετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλημέρα 🥰🥰

Σήμερα μπήκα και εγώ στην 17 εβδομάδα και ανυπομονώ να νιώσω και εγώ κάτι από το μικρουλι μας, μέχρι στιγμής δεν τ έχω καταλάβει καθόλου.

Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί σήμερα επιτέλους θα φύγουμε για ένα τριήμερο στη Λευκάδα μετά από τόσο καιρό σε καραντινες νομίζω είχα ανάγκη μια εκδρομούλα!!! 

Φουσκώματα έχω και εγώ πάρα πολλά κορίτσια, με το που φάω μια μπουκιά νιώθω λες και θα εκραγεί η κοιλιά μου, και χθες το βράδυ έκανα την παρασπονδια μου και έφαγα μια γλυκιά κρέπα και μετά δεν μπορούσα να ανασάνω από το φαγητό 🤣🤣🤣

Καλησπέρα!Τριήμερο στη Λευκάδα;;;καλά να περάσετε αλλά να έχετε πολύ υπομονή θα έχει πάρα πολύ κόσμο!Μένω στη Λευκάδα για αυτό στο λέω!καλό τριήμερο🙂😀🙂😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annatsakΚαλά να περάσετε κοριτσάκι...

Εμένα παιδιά με πήρε ο γιατρός προ ολίγου και μου ακύρωσε το ραντεβού...μου το έβαλε την Τρίτη...

Εννοείτε ξενέρωσα,εννοείτε κλαίω λες και έγινε τπτ σοβαρό αλλά δεν το ελέγχω...

Ετοιμαζόμουν για να φύγουμε και τώρα είμαι να σκάσω που πρέπει  να περιμένω κι άλλο...😭😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

@annatsakΚαλά να περάσετε κοριτσάκι...

Εμένα παιδιά με πήρε ο γιατρός προ ολίγου και μου ακύρωσε το ραντεβού...μου το έβαλε την Τρίτη...

Εννοείτε ξενέρωσα,εννοείτε κλαίω λες και έγινε τπτ σοβαρό αλλά δεν το ελέγχω...

Ετοιμαζόμουν για να φύγουμε και τώρα είμαι να σκάσω που πρέπει  να περιμένω κι άλλο...😭😭😭

Έλα μωρέ, μην στεναχωριέσαι. Θα περάσουν γρήγορα οι μέρες και θα δεις το μωράκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Έλα μωρέ, μην στεναχωριέσαι. Θα περάσουν γρήγορα οι μέρες και θα δεις το μωράκι σου.

Μωρέ το ξέρω.. αλλά με έπιασε το παράπονο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/6/2021 at 9:53 ΜΜ, ο/η annoula1987 είπε:

Κι εγώ στην Κύπρο κορίτσι μου,δεν έχω κάνει τίποτα από εξετάσεις! 17 εβδομάδων ακριβώς σήμερα.  Αύριο έχω ραντεβού και θα του πω να μου γράψει εξετάσεις να προλάβω να τις κάνω πριν φύγω για Ελλάδα για να μην πληρώνω ένα σωρό λεφτά μέχρι να τακτοποιήσω τα έγγραφά μου.  Ο γιατρός μου είπε ότι στο πρώτο τρίμηνο δεν κάνει εξετάσεις. 

Αρα ισως εχει να κανει με την τακτικγ οιυ χρησιμοποιούν εδω.. Όπως και να έχει παντως και εγω τελος του μηνα που θα παω θα του πω να μου γράψει! Σε ευχαριστώ πολυ για την ενημέρωση!!!, 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/6/2021 at 8:31 ΜΜ, ο/η Dioni20 είπε:

Μωρέ το ξέρω.. αλλά με έπιασε το παράπονο...

Σε νιώθω μωρέ... άσχημη αίσθηση αυτή της αναμονής και τελικά να στο ακυρώνουν! Υπομονή! Λίγες μερούλες είναι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Σε νιώθω μωρέ... άσχημη αίσθηση αυτή της αναμονής και τελικά να στο ακυρώνουν! Υπομονή! Λίγες μερούλες είναι!!! 

Την άκουσα λίγο γιατί ετοιμαζόμουν να πάω και μου το ακυρώνει και λέω ρε γαμωτο πόση γκαντεμιά...Αλλά οκ φτάνει η μέρα...για να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάρες!! Μόλις τελείωσα την τελευταία μου βάρδια στη δουλειά!! Ξεπατώθηκα το 3μερο αλλά αυτό ήταν!!! Αύριο τακτοποιουμε κάτι τελευταία έγγραφα και Τετάρτη 7:20 πετάμε στην Ελλάδα! Πολύ άγχος αλλά και ενθουσιασμός παράλληλα! Μια νέα σελίδα ανοίγεται! Εύχομαι να είναι για καλό! Ο Φανουριος πλέον κλωτσάει αισθητά και νιώθω πολύ πιο ήρεμη όσο αφορά την εγκυμοσύνη! Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Γειά σας κοριτσάρες!! Μόλις τελείωσα την τελευταία μου βάρδια στη δουλειά!! Ξεπατώθηκα το 3μερο αλλά αυτό ήταν!!! Αύριο τακτοποιουμε κάτι τελευταία έγγραφα και Τετάρτη 7:20 πετάμε στην Ελλάδα! Πολύ άγχος αλλά και ενθουσιασμός παράλληλα! Μια νέα σελίδα ανοίγεται! Εύχομαι να είναι για καλό! Ο Φανουριος πλέον κλωτσάει αισθητά και νιώθω πολύ πιο ήρεμη όσο αφορά την εγκυμοσύνη! Σας φιλώ!

Μπράβο κοριτσάκι...Ξεκούραση και χαλάρωση τώρα...Καλό ταξίδι να έχετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι...Ξεκούραση και χαλάρωση τώρα...Καλό ταξίδι να έχετε!!!

Ευχαριστούμε!!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Γειά σας κοριτσάρες!! Μόλις τελείωσα την τελευταία μου βάρδια στη δουλειά!! Ξεπατώθηκα το 3μερο αλλά αυτό ήταν!!! Αύριο τακτοποιουμε κάτι τελευταία έγγραφα και Τετάρτη 7:20 πετάμε στην Ελλάδα! Πολύ άγχος αλλά και ενθουσιασμός παράλληλα! Μια νέα σελίδα ανοίγεται! Εύχομαι να είναι για καλό! Ο Φανουριος πλέον κλωτσάει αισθητά και νιώθω πολύ πιο ήρεμη όσο αφορά την εγκυμοσύνη! Σας φιλώ!

Καλημέρα κοπέλα μου!Καλή εγκατάσταση να έχετε να πάνε όλα καλά!καλό ταξίδι να έχετε!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Πως είστε; Πως τα περάσατε το τριήμερο; 

Καλημέρα🌞 !ευτυχώς πέρασε και αυτό το τριήμερο 😄😂😄😂 Αύριο μπαίνω στη 19w και ανυπομονώ να  νιώσω το μωρουδακι! Εσύ πως είσαι; Πώς πέρασες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημέρα🌞 !ευτυχώς πέρασε και αυτό το τριήμερο 😄😂😄😂 Αύριο μπαίνω στη 19w και ανυπομονώ να  νιώσω το μωρουδακι! Εσύ πως είσαι; Πώς πέρασες;

Καλημέρα κορίτσι μου! Καλά τα πέρασα κ γω το 3ήμερο. Ήρεμα στο εξοχικό μου. Πήγα κ θαλασσα αλλά δν μπήκα Γτ ήταν ακόμα λίγο δροσερή κ είπα ας μην μπω ακόμα κ κρυώσω κ γω κ το μπεμπακι. Αν δν ήμουν εγκυος βέβαια θα έμπαινα Γτ έτσι δροσερή την θέλω. Εγώ είμαι 18+2 σήμερα. Το μωράκι το ένιωσα κάπως κάτι σαν μικρά χτυπηματακια κ σαν να σκάνε μπουρμπουλήθρες όταν κινείται. Αλλα θέλω να μεγαλώσει κ αλλο να το νιώθω πιο συχνα κ έντονα! 1/7 έχω κ γιατρό κ μετράω τις μέρες 🙂 . Η κοιλιά σου μεγάλωσε; Εμένα φαίνεται πλέον ότι είναι εγκυος αλλά μια γνωστή μου μου λέει ότι αυτή είχε τέτοια κοιλιά όταν ήταν 3ο με 4ο μήνα!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Πώς είστε; Εμείς είμαστε διακοπες από την προηγούμενη βδομάδα για αυτό χάθηκα λιγάκι... κάνω κ τα μπανάκια μου... Μη φανταστείτε ότι κολυμπάω κ πολύ.. Μπες βγες γιατί είμαι κ κρυουλιάρα.. 😋

@Dioni20 Εσύ σήμερα έχεις γιατρό ε; Όλα καλά θα είναι.. μην ανησυχείς!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, επιστρέψαμε και εμείς πίσω στην Θεσσαλονίκη!!! 

@Lenia1983 όντως είχες δίκιο είχε πάρα πολύ κόσμο, ευτυχώς όμως δεν Ταλαιπωρηθήκαμε γιατί έχουμε ξανά έρθει αρκετές φορές όποτε έχουμε μάθει τα κατατοποια του νησιού 😇😇😇

Ούτε εμείς βέβαια πήγαμε για μπάνιο γιατί είναι αρκετά κρύα τα νερά και φοβήθηκα λίγο, αλλά κάναμε τις βόλτες μας ξεκουραστήκαμε  και φύγαμε από την ρουτίνα της πόλης 😍

Τώρα περιμένουμε το επόμενο ραντεβού μας στην γιατρό 1/07 μπας και δουμε και το φυλλο επιτέλους 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η touloumpitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Πώς είστε; Εμείς είμαστε διακοπες από την προηγούμενη βδομάδα για αυτό χάθηκα λιγάκι... κάνω κ τα μπανάκια μου... Μη φανταστείτε ότι κολυμπάω κ πολύ.. Μπες βγες γιατί είμαι κ κρυουλιάρα.. 😋

@Dioni20 Εσύ σήμερα έχεις γιατρό ε; Όλα καλά θα είναι.. μην ανησυχείς!!

 

Αχ τι ωραία...καλά να περνάτε!!!

Εμείς δεν έχουμε φύγει γιατί αυτή την εποχή έχουμε πολύ δουλειά συνήθως χαλαρώνουμε τέλος καλοκαιριού και πηγαίνουμε διακοπούλες...

Ωστόσο επειδή είμαστε μόλις 5' από την θάλασσα πηγαίνουμε πολύ συχνά...μπάνιο δεν έχω κάνει ακόμα γιατί είναι λίγο κρύα!

Ναι σήμερα έχω ραντεβού στις 8 το απόγευμα...περιμένουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Καλά τα πέρασα κ γω το 3ήμερο. Ήρεμα στο εξοχικό μου. Πήγα κ θαλασσα αλλά δν μπήκα Γτ ήταν ακόμα λίγο δροσερή κ είπα ας μην μπω ακόμα κ κρυώσω κ γω κ το μπεμπακι. Αν δν ήμουν εγκυος βέβαια θα έμπαινα Γτ έτσι δροσερή την θέλω. Εγώ είμαι 18+2 σήμερα. Το μωράκι το ένιωσα κάπως κάτι σαν μικρά χτυπηματακια κ σαν να σκάνε μπουρμπουλήθρες όταν κινείται. Αλλα θέλω να μεγαλώσει κ αλλο να το νιώθω πιο συχνα κ έντονα! 1/7 έχω κ γιατρό κ μετράω τις μέρες 🙂 . Η κοιλιά σου μεγάλωσε; Εμένα φαίνεται πλέον ότι είναι εγκυος αλλά μια γνωστή μου μου λέει ότι αυτή είχε τέτοια κοιλιά όταν ήταν 3ο με 4ο μήνα!  

Εμείς πήγαμε στη θάλασσα αλλά δεν έκανα μπάνιο μόνο λίγο vit D πηρα!Εμένα δεν έχει μεγαλώσει πολύ βέβαια αν και χθες που πήγαμε για φαγητό με ρώτησε ένας φίλος"είσαι έγκυος 🤰"ναι, του λέω φαίνεται;😋 Αλλά δεν έχει μεγαλώσει πολύ!ανυπομονώ.....ραντεβού εχω  στις 6/7 βουνό μου φαίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, επιστρέψαμε και εμείς πίσω στην Θεσσαλονίκη!!! 

@Lenia1983 όντως είχες δίκιο είχε πάρα πολύ κόσμο, ευτυχώς όμως δεν Ταλαιπωρηθήκαμε γιατί έχουμε ξανά έρθει αρκετές φορές όποτε έχουμε μάθει τα κατατοποια του νησιού 😇😇😇

Ούτε εμείς βέβαια πήγαμε για μπάνιο γιατί είναι αρκετά κρύα τα νερά και φοβήθηκα λίγο, αλλά κάναμε τις βόλτες μας ξεκουραστήκαμε  και φύγαμε από την ρουτίνα της πόλης 😍

Τώρα περιμένουμε το επόμενο ραντεβού μας στην γιατρό 1/07 μπας και δουμε και το φυλλο επιτέλους 🥰

Μπράβο κοπέλα μου που ξεκουραστηκατε!Όσο για το νησί το φετινό 3μερο ήταν μακράν με τον περισσότερο κόσμο!😀 😀

Επεξεργάστηκε από Lenia1983
Λαθος
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Μπράβο κοπέλα μου που ξεκουραστηκατε!Όσο για το νησί το φετινό 3μερο ήταν μακράν με τον περισσότερο κόσμο!😀 😀

Έχουμε έρθει 4-5 φορές τόσο κόσμο πρώτη φορά είδα!!! Αλλά ήταν υπέροχα, δεν χορταίνω να έρχομαι 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Έχουμε έρθει 4-5 φορές τόσο κόσμο πρώτη φορά είδα!!! Αλλά ήταν υπέροχα, δεν χορταίνω να έρχομαι 🥰🥰🥰

Ναι ναι ισχύει!Άσε τι μας περιμένει φέτος το καλοκαίρι😂😂😂 Και εμείς που ξέρουμε κάποια μέρη για να μην πηζουμε το καλοκαίρι φέτος δεν θα είναι το ίδιο!Εγώ σπίτι θα κάθομαι με τόσο κόσμο και από Σεπτέμβριο πάλι καφέ και φαγητό!😋 Σε ποιο μέρος μένατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Αχ τι ωραία...καλά να περνάτε!!!

Εμείς δεν έχουμε φύγει γιατί αυτή την εποχή έχουμε πολύ δουλειά συνήθως χαλαρώνουμε τέλος καλοκαιριού και πηγαίνουμε διακοπούλες...

Ωστόσο επειδή είμαστε μόλις 5' από την θάλασσα πηγαίνουμε πολύ συχνά...μπάνιο δεν έχω κάνει ακόμα γιατί είναι λίγο κρύα!

Ναι σήμερα έχω ραντεβού στις 8 το απόγευμα...περιμένουμε....

Ευχαριστούμε πολύ!!! 💜

Τουλάχιστον εχεις κοντά τη θάλασσα κ πηγαίνεις κ ας μη βουτάς... Έστω λίγο το ποδαράκι βρέξε να πάρεις μία δόση.. σαν τις γιαγιάδες... Κι εγώ έτσι μπαίνω.. χαχα.. ☺️

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenia1983 είπε:

Ναι ναι ισχύει!Άσε τι μας περιμένει φέτος το καλοκαίρι😂😂😂 Και εμείς που ξέρουμε κάποια μέρη για να μην πηζουμε το καλοκαίρι φέτος δεν θα είναι το ίδιο!Εγώ σπίτι θα κάθομαι με τόσο κόσμο και από Σεπτέμβριο πάλι καφέ και φαγητό!😋 Σε ποιο μέρος μένατε;

Μείναμε στο crystal water, το ειχα δει και πέρσι αλλά τελικά επειδή είχαμε έρθει για δέκα μέρες είχαμε κατάληξη σε airbnb στην Βασιλική, όποτε μου είχε τάξει ότι θα με φέρει 😅

Ήταν γεμάτο από κόσμο!! 

Έφαγα και το παγωτάκι μου(3 μπάλες) από τον Σταυρακα🤫🤫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...