Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 18 ώρες, ο/η Jaipur είπε:

Ίσως έχεις ήδη αποφασίσει, αλλά αν έχεις αρνητικό μοριακό τεστ το κάνεις κανονικά, δεν αλλάζει κάτι. 

Ναι, το έκανα τελικά, μιλησα με τον παιδίατρο και μου είπε το ίδιο, αφου βγαίνω αρνητική να το κάνω κανονικά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Μην αγχώνεσαι!! Σου το λέει παθουσα!!! Ξεκινάει ο άντρας μου την προηγούμενη Δευτέρα με πόνο στη μέση κ απομονώθηκε σε δικό του δωμάτιο κ wc.κανει ραπιντ αρνητικός. Τρίτη πάω εγώ με τη μικρη που μ εκανε δεκατα (5χρονων)αρνητικές .τετάρτη ξαναπαει γιατί έκανε δέκατα κ αυτός βγήκε θετικός. Πέμπτη πάμε εμείς θετικές. Όλες αυτές τις μέρες καμία επαφή με τον άντρα μ κ εγω με 2πλη μάσκα ειδικά όταν έπαιρνα τον μπέμπη αγκαλιά (4 μηνών την άλλη εβδομάδα). Το Σάββατο λοιπόν ξεκινάει κ αυτός γκρίνια. Την Δευτέρα δέκατα μέχρι 38.2 έφτασε το ανωτέρω κ δε του έπεφτε ούτε με ντεπον κάτω από 37.3 μεχρι κ τη Τρίτη. Για 1 24ωρο σχεδόν. Τώρα είναι καλύτερα αλλά όχι τελείως καλα. Μη σε αγχώνει τπτ. Ειδικά τα παιδιά το περνάνε ελαφριά. Σκέψου η κόρη μ ένα 24ωρο έφτασε μέχρι 38 κ πονοκέφαλο μ είπε. Τπτ άλλο. Όλα καλά σου εύχομαι... 

Αρα τπτ δεν είναι σίγουρο. Δλδ μπορεί κ να μη σας μεταφέρει ποτέ κάτι. Εγω 2πλα εμβολιασμενη με τη 2η τέλος Δεκεμβρίου ο άντρας μ ανεμβολιαστος. Κ το περάσαμε κ οι 2 σχεδόν με τα ίδια συμπτώματα μόνο που αυτός έκανε λίγο περισσότερο βήχα κ χρειάστηκε αντιβίωση. Αλλα δε ξέρω για τον δικό σ άντρα αλλά ο δικός μ στο 37.5 είναι λες κ έχει 40!!!!

Μέχρι και τώρα που έκανα ένα rapid πάντως είμαι ακόμα αρνητική! Ο δικός μου έφτασε 38 πήρε ένα depon και τέλος λίγο μπουκωμα έχει τώρα και είναι κλεισμένος σε ένα δωμάτιο μόνον για τουαλέτα βγαίνει! Πόσες μέρες πιστεύετε ότι πρέπει να φοβάμαι μην το έχω κολλήσει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna Tsak είπε:

Μέχρι και τώρα που έκανα ένα rapid πάντως είμαι ακόμα αρνητική! Ο δικός μου έφτασε 38 πήρε ένα depon και τέλος λίγο μπουκωμα έχει τώρα και είναι κλεισμένος σε ένα δωμάτιο μόνον για τουαλέτα βγαίνει! Πόσες μέρες πιστεύετε ότι πρέπει να φοβάμαι μην το έχω κολλήσει? 

Ακομα κ 1 εβδομάδα μετά λένε βγαίνει. Εμένα ο άντρας μ ξεκίνησε με συμπτώματα αλλά αρνητικό τεστ τη Δευτέρα ξημερώματα κ ο μπεμπης ξεκίνησε συμπτώματα Σάββατο απόγευμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Ακομα κ 1 εβδομάδα μετά λένε βγαίνει. Εμένα ο άντρας μ ξεκίνησε με συμπτώματα αλλά αρνητικό τεστ τη Δευτέρα ξημερώματα κ ο μπεμπης ξεκίνησε συμπτώματα Σάββατο απόγευμα 

 Καλημέρα, εμένα ξεκίνησε με πυρετό την τρίτη και Τετάρτη βγήκε θετικός σήμερα έκανε ένα self test και είναι  αρνητικός όπως και εγώ αλλά θα παραμείνει κλεισμένος μέχρι και την Τριτη και βλέπουμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

 Καλημέρα, εμένα ξεκίνησε με πυρετό την τρίτη και Τετάρτη βγήκε θετικός σήμερα έκανε ένα self test και είναι  αρνητικός όπως και εγώ αλλά θα παραμείνει κλεισμένος μέχρι και την Τριτη και βλέπουμε!! 

Μπράβο!! Πέρασαν τόσες μερες δεν έχεις να φοβάσαι τπτ.προφανως το εκδηλώσε κατευθείαν όχι σαν τον δικό μ. Μια χαρά την γλιτώσατε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Gif-e είπε:

Γειά σας κορίτσια! Έχει κάνει κάποια μασάζ στην κοιλιά του μωρού της με λαδάκι?

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ ναι κανω τακτικά μασάζ στην κοιλιτσα του μικρού γτ είχε κολικούς! Είχα πάρει την κρέμα της frezyderm για κολικούς κ όχι με λαδακι. Το αμυγδαλέλαιο πάντως είναι καλο για μασαζάκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Εμείς σήμερα είχαμε γιατρό. Ήταν πολύ ικανοποιημένος από την γενική εικόνα του παιδιού, κάναμε το δεύτερο εμβόλιο. Έχουμε θέμα τις τελευταίες μέρες, δεν κοιμάται καθόλου καλά το βράδυ, χτυπιέται, κλαίει, έχει αέρια ☹️ Ο γιατρός είπε ότι έχει παλινδρόμηση  και μας έδωσε προβιοτικα και είπε να σταματήσουμε την βιταμίνη D προς την ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Εμείς σήμερα είχαμε γιατρό. Ήταν πολύ ικανοποιημένος από την γενική εικόνα του παιδιού, κάναμε το δεύτερο εμβόλιο. Έχουμε θέμα τις τελευταίες μέρες, δεν κοιμάται καθόλου καλά το βράδυ, χτυπιέται, κλαίει, έχει αέρια ☹️ Ο γιατρός είπε ότι έχει παλινδρόμηση  και μας έδωσε προβιοτικα και είπε να σταματήσουμε την βιταμίνη D προς την ώρα.

Την παλινδρόμηση την κατάλαβε επειδή δε κοιμάται καλά το βράδυ? Εμείς την Πέμπτη έχουμε να δούμε για τη ντε. Αλλα από ότι θυμάμαι μέχρι μηνών την παίρνουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Την παλινδρόμηση την κατάλαβε επειδή δε κοιμάται καλά το βράδυ? Εμείς την Πέμπτη έχουμε να δούμε για τη ντε. Αλλα από ότι θυμάμαι μέχρι μηνών την παίρνουν

Όχι. Έχει μερικές μέρες που γουργουριζει η κοιλίτσα του ενώ έχει μόλις φάει, έχει αέρια, τρώει πιο συχνά μέσα στην νύχτα και δεν κοιμάται, χτυπιέται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Όχι. Έχει μερικές μέρες που γουργουριζει η κοιλίτσα του ενώ έχει μόλις φάει, έχει αέρια, τρώει πιο συχνά μέσα στην νύχτα και δεν κοιμάται, χτυπιέται.

Δλδ υπάρχει παλινδρόμηση χωρίς γουλιες? Ωχ Παναγία μου!! Αυτό που λες το χτυπιεται με φοβίζει ρε συ. Πως τον ηρεμείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Δλδ υπάρχει παλινδρόμηση χωρίς γουλιες? Ωχ Παναγία μου!! Αυτό που λες το χτυπιεται με φοβίζει ρε συ. Πως τον ηρεμείς?

Δεν μπορώ να τον ηρεμήσω, τον κοιμιζω και μόλις τον αφήνω κάτω ξανά τα ίδια. Και πάνω που πίστευα ότι δεν θα έχουμε τέτοιο θέμα αφού έκλεισε τον τρίτο.... Που να έδινα και ξένο......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/2/2022 at 9:35 ΜΜ, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Εμας μας το προτείνε ο παιδίατρος κ μετά κ ο παιδονεφρολογος κ έτσι κάναμε ιδιωτικα. Αλλα εσυ θ κάνεις αυτό που θα σου πούνε οι γιατροί που σας παρακολουθούν. 

Θεωρώ για να ενδείκνυται για μωρά δε θα είναι επιβλαβές. Μην αγχώνεσαι 

Κορίτσια είστε Θεσσαλονίκη;Γιατί ψάχνοντας να παμε ιδιωτικά μας είπαν οτι δεν το κάνουν αλλού υπερηχογραφικα πάρα μόνο κάποιοι γιατροί στην Θεσσαλονίκη...

Τι φαση;

Επίσης μας είπε σήμερα η παιδίατρος οτι μιλησε με ουρολογο και της είπε να κάνουμε την κλασσική γιατί δεν έχει αποδειχθεί αν είναι οκ η υπερηχογραφικη και ότι δεν δείχνει και την παλινδρόμηση.🤔

Δεν ξέρω τι να πω...θα πάμε να την κάνουμε εκεί που μας στέλνουν εν τέλει αλλά η παιδίατρος μέχρι που της το είπαμε εμείς δεν το είχε ακούσει ΠΟΤΕ και μου επέμενε ότι δεν υπάρχει αυτό το πράγμα 😒🙄 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Δεν μπορώ να τον ηρεμήσω, τον κοιμιζω και μόλις τον αφήνω κάτω ξανά τα ίδια. Και πάνω που πίστευα ότι δεν θα έχουμε τέτοιο θέμα αφού έκλεισε τον τρίτο.... Που να έδινα και ξένο......

Εννοείτε ότι υπάρχει παλινδρόμηση χωρίς γουλιές...εμάς από ένα σημείο και μετά σταματησε τις μεγάλες γουλιες-εμετους και εκανε κρυφή ΓΟΠ...μόλις τον ξαπλωναμε κάτω το παιδι πνιγόταν και σπαραζε στο κλαμα...(γι'αυτό  και έμαθε αγκαλια)

Γι'αυτό δίνουμε και υποαλλεργικό γάλα ακόμα...πλέον είναι πολύ καλύτερα.. Δεν τον ακούω να ανεβάζει τόσο συχνά γάλα αλλά συμβαίνει ακόμα κάποιες φορές...

Λένε ότι η παλινδρόμηση ηρεμεί με την εισαγωγή στα στέρεα...Η όπως στον δικό μας με ειδικό γάλα ή με πλήρη αποχή από προϊόντα που περιέχουν πρωτεΐνες γάλακτος αν θηλάζεις.

Α υπάρχουν και γάλατα που είναι τελείως πικρά και πλήρως υδρολιμενα τα οποία πήζουν στο στομάχι του μωρού για να μην μπορεί να φύγει και να γυρισει πισω. Αλλά αυτά τα δίνουν σε πολύ δύσκολες περιπτώσεις και μόνο αν δεν αντιμετωπίζεται αλλιώς...

Κι εμείς ταλαιπωρήθηκαμε πολύ...το παιδάκι δεν ησύχαζε μόνο όρθιος στην αγκαλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Κορίτσια είστε Θεσσαλονίκη;Γιατί ψάχνοντας να παμε ιδιωτικά μας είπαν οτι δεν το κάνουν αλλού υπερηχογραφικα πάρα μόνο κάποιοι γιατροί στην Θεσσαλονίκη...

Τι φαση;

Επίσης μας είπε σήμερα η παιδίατρος οτι μιλησε με ουρολογο και της είπε να κάνουμε την κλασσική γιατί δεν έχει αποδειχθεί αν είναι οκ η υπερηχογραφικη και ότι δεν δείχνει και την παλινδρόμηση.🤔

Δεν ξέρω τι να πω...θα πάμε να την κάνουμε εκεί που μας στέλνουν εν τέλει αλλά η παιδίατρος μέχρι που της το είπαμε εμείς δεν το είχε ακούσει ΠΟΤΕ και μου επέμενε ότι δεν υπάρχει αυτό το πράγμα 😒🙄 

Εγω στα Γιάννενα την έκανα. Στο είπα από την αρχή ότι δεν είναι όλες οι περιπτώσεις για υπερηχογραφικη. Ο παιδίατρος μ είπε να πάμε σε παιδονεφρολογο κ εκείνος θα μας έλεγε αν μπορεί να κάνει την υπερηχογραφικη κ όπως κ την κάναμε. Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Dioni20 είπε:

Κορίτσια είστε Θεσσαλονίκη;Γιατί ψάχνοντας να παμε ιδιωτικά μας είπαν οτι δεν το κάνουν αλλού υπερηχογραφικα πάρα μόνο κάποιοι γιατροί στην Θεσσαλονίκη...

Τι φαση;

Επίσης μας είπε σήμερα η παιδίατρος οτι μιλησε με ουρολογο και της είπε να κάνουμε την κλασσική γιατί δεν έχει αποδειχθεί αν είναι οκ η υπερηχογραφικη και ότι δεν δείχνει και την παλινδρόμηση.🤔

Δεν ξέρω τι να πω...θα πάμε να την κάνουμε εκεί που μας στέλνουν εν τέλει αλλά η παιδίατρος μέχρι που της το είπαμε εμείς δεν το είχε ακούσει ΠΟΤΕ και μου επέμενε ότι δεν υπάρχει αυτό το πράγμα 😒🙄 

Καλημέρα. Εγώ είμαι από Σέρρες και την έκανα Θεσσαλονίκη. Φυσικά και δείχνει αν υπάρχει παλινδρόμηση ούρων. Μπαίνει καθετήρας και γίνε δοκιμή όχι μία, αλλά τρεις φορές. Και ελέγχουν υπερηχογραφικά τους νεφρούς. Αν σε ενδιαφέρει για εδώ πες μου να σου στείλω τα στοιχεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Πως είναι τα μωράκια σας; Εμείς σήμερα γίναμε 3 μηνών κ την Παρασκευή θα κάνουμε το εμβόλιο του πνευμονιόκοκκου . Ποιες από εσάς το κάνατε; Είχαν παρενέργειες τα μικρά σας; Εγώ είμαι ανήσυχη γτ στο προηγούμενο μου έκανε λίγο πυρετουλη αλλά ευτυχως με το ντεπόν δν ξαναέκανε κ τώρα δν θελω να μου κάνει ξανά! Με τον ύπνο πως τα πάτε; Εμένα λίγο καλύτερα τελευταία κ τα βραδιά ξυπνάει στο 4ωρο κάποιες φορές κ άλλες στο 3ωρο. Επίσης βάζει συνέχεια τις μπουνιτσες στο στόμα.Προσπάθησα να του δώσω πιπίλα κ δν την θέλει με τπτ. Αγόρασα τώρα άλλη μάρκα κ είδος μήπως κ την δέχτει γτ θα πρέπει σε κάνα μήνα να ξεκινησω τον απόθηλασμό κ ο δικός μου θέλει συνέχεια το στήθος για πιπιλισμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Πως είναι τα μωράκια σας; Εμείς σήμερα γίναμε 3 μηνών κ την Παρασκευή θα κάνουμε το εμβόλιο του πνευμονιόκοκκου . Ποιες από εσάς το κάνατε; Είχαν παρενέργειες τα μικρά σας; Εγώ είμαι ανήσυχη γτ στο προηγούμενο μου έκανε λίγο πυρετουλη αλλά ευτυχως με το ντεπόν δν ξαναέκανε κ τώρα δν θελω να μου κάνει ξανά! Με τον ύπνο πως τα πάτε; Εμένα λίγο καλύτερα τελευταία κ τα βραδιά ξυπνάει στο 4ωρο κάποιες φορές κ άλλες στο 3ωρο. Επίσης βάζει συνέχεια τις μπουνιτσες στο στόμα.Προσπάθησα να του δώσω πιπίλα κ δν την θέλει με τπτ. Αγόρασα τώρα άλλη μάρκα κ είδος μήπως κ την δέχτει γτ θα πρέπει σε κάνα μήνα να ξεκινησω τον απόθηλασμό κ ο δικός μου θέλει συνέχεια το στήθος για πιπιλισμα. 

Καλησπέρα κοπέλα μου!εμείς το κάναμε την προηγούμενη Παρασκευή μου έκανε πυρετό και ήταν λίγο ανήσυχη της έδωσα depon και όλα καλά!Και εμενα βάζει τις μπουνιτσες στο στόμα και έχει αρκετά σαλακια και μας είπε η γιατρός να πάρουμε μια κρεμουλα για την οδοντοφυια εγώ επέλεξα το gel της frezyderm και της πήρα και έναν κρίκο οδοντοφυιας της mam που είναι σαν πιπίλα!Σήμερα της τα έδωσα πρώτη φορά σαν να ανακουφίζεται!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου!εμείς το κάναμε την προηγούμενη Παρασκευή μου έκανε πυρετό και ήταν λίγο ανήσυχη της έδωσα depon και όλα καλά!Και εμενα βάζει τις μπουνιτσες στο στόμα και έχει αρκετά σαλακια και μας είπε η γιατρός να πάρουμε μια κρεμουλα για την οδοντοφυια εγώ επέλεξα το gel της frezyderm και της πήρα και έναν κρίκο οδοντοφυιας της mam που είναι σαν πιπίλα!Σήμερα της τα έδωσα πρώτη φορά σαν να ανακουφίζεται!

 

Ωχ μωρέ έκανε πυρετό το καλο μου! Ευτυχως πέρασε με το ντεπόν. Δλδ αυτό με τις μπουνιτσες σου είπε είναι από τα ούλα; Κ μένα πολλά σαλακια έχει. Αυτόν τον κρίκο της mam πήγα να τον παραγγείλω κ γώ χθες κ λεω άστο να το πάρω τον άλλον μήνα. Μου φαίνεται θα το παραγγείλω κ gel της frezyderm θα πάρω κ γώ! Να δω ομως τον κρίκο θα τον κρατήσει γτ την πιπίλα δν την θέλει κ δν ξέρω κ αν θα το δεχτεί κ αυτό . Εντωμεταξύ κάτι πρέπει να κανω κ να δεχτεί πιπίλα γτ το στήθος μου έχει γίνει περισσότερο πιπίλα παρά τρώει. Δν αντέχω άλλο . Κ όταν αποθηλασω αν δν δέχεται πιπίλα θα είναι δύσκολο γτ θα γκρινιάζει, αλλά ελπίζω να την δεχτεί τότε αφού δν θα του δινω το στήθος! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sweetheart12 είπε:

Ωχ μωρέ έκανε πυρετό το καλο μου! Ευτυχως πέρασε με το ντεπόν. Δλδ αυτό με τις μπουνιτσες σου είπε είναι από τα ούλα; Κ μένα πολλά σαλακια έχει. Αυτόν τον κρίκο της mam πήγα να τον παραγγείλω κ γώ χθες κ λεω άστο να το πάρω τον άλλον μήνα. Μου φαίνεται θα το παραγγείλω κ gel της frezyderm θα πάρω κ γώ! Να δω ομως τον κρίκο θα τον κρατήσει γτ την πιπίλα δν την θέλει κ δν ξέρω κ αν θα το δεχτεί κ αυτό . Εντωμεταξύ κάτι πρέπει να κανω κ να δεχτεί πιπίλα γτ το στήθος μου έχει γίνει περισσότερο πιπίλα παρά τρώει. Δν αντέχω άλλο . Κ όταν αποθηλασω αν δν δέχεται πιπίλα θα είναι δύσκολο γτ θα γκρινιάζει, αλλά ελπίζω να την δεχτεί τότε αφού δν θα του δινω το στήθος! 

 

Ναι από τα ούλα είναι και οι μπουνιτσες και τα ούλα!ο κρίκος που είναι σαν πιπίλα φαίνεται να βοηθάει όπως είπα αλλά η μικρούλα μου δεν το θέλει όπως δε θέλει και την πιπίλα όλο τη βγάζει!είναι μεγάλη η επιφάνεια που μπαίνει στο στόμα και δεν τη θέλει ωστόσο έβαλα επάνω το gel και της έκανα μασαζακι αντί για το δάκτυλο νομίζω πως την ανακούφισε!εμάς μας πρότεινε το gel ή της frezyderm ή της mudisal!Ναι πρέπει να τη συνηθίσει αν είναι να αποθηλασεις για "παρηγοριά" ,αλλα πως δε ξέρω !εμένα με το ζόρι την κρατάει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lenia1983 είπε:

Ναι από τα ούλα είναι και οι μπουνιτσες και τα ούλα!ο κρίκος που είναι σαν πιπίλα φαίνεται να βοηθάει όπως είπα αλλά η μικρούλα μου δεν το θέλει όπως δε θέλει και την πιπίλα όλο τη βγάζει!είναι μεγάλη η επιφάνεια που μπαίνει στο στόμα και δεν τη θέλει ωστόσο έβαλα επάνω το gel και της έκανα μασαζακι αντί για το δάκτυλο νομίζω πως την ανακούφισε!εμάς μας πρότεινε το gel ή της frezyderm ή της mudisal!Ναι πρέπει να τη συνηθίσει αν είναι να αποθηλασεις για "παρηγοριά" ,αλλα πως δε ξέρω !εμένα με το ζόρι την κρατάει!

Τα σαλακια εννοώ!😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα.

@sweetheart12Εμείς το κάναμε χθες, πυρετό δεν ανέβασε, λίγο γκρίνια έχει αλλά οκ. Το gel της Frezyderm και μασητικά έχω πάρει και εγώ αλλά για την ώρα δεν τα χρησιμοποιούμε. Ο παιδίατρος είπε ότι ακόμη είναι νωρίς για δόντια. Οι μπουνιτσες στο στόμα είναι και γιατί τώρα ανακαλύπτουν ώρα άκρα τους και είναι αναπτυξιακό στάδιο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/2/2022 at 9:26 ΜΜ, ο/η Gif-e είπε:

Γειά σας κορίτσια! Έχει κάνει κάποια μασάζ στην κοιλιά του μωρού της με λαδάκι?

Του κάνω μετά το μπανάκι του στην κοιλιά με ένα της pharmasept λαδακι δεν μυρίζει τέλεια αλλά είναι ωραίο γιατί απορροφάται γρήγορα κ δεν αφήνει λιπαρότητα!του το βάζω κι εκεί που διπλώνει το δέρμα και στα ποδαράκια για ενυδάτωση!πάντως για τους κολικούς δεν έχω δει διαφορά οπότε το κάνω κυρίως για ενυδάτωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμάς. Χθες το μικρό μου ξυπνούσε ανά δίωρο για να φάει. Προχθές μία φορά στις 4 ώρες και μετά ανά δύο. Τι γίνεται δεν ξέρω. Κορίτσια εσείς που δίνετε φόρμουλα ανά πόσες ώρες τα ταιζετε το βράδυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα και από εμάς. Χθες το μικρό μου ξυπνούσε ανά δίωρο για να φάει. Προχθές μία φορά στις 4 ώρες και μετά ανά δύο. Τι γίνεται δεν ξέρω. Κορίτσια εσείς που δίνετε φόρμουλα ανά πόσες ώρες τα ταιζετε το βράδυ;

Και έτρωγε κανονικά ανά δύο; ή πίνει λίγο;είχα κι εγώ αυτό το θέμα και μου είπε η παιδιατρος να δίνω ένα καλό γεύμα για βραδινό και μετά αν ξυπνάει πιο νωρίς από τετράωρο πεντάωρο να τον παίρνω αγκαλιά στον ωμο να δίνω πιπίλα και μόνο αν δεν σταματάει το κλαμα να ταιζω, για να ξεχωρίζω αν όντως πεινάει ή αν κάτι τον ενοχλεί.καλημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...