Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Και εγώ έτσι ακριβώς θα κάνω και στο 6 μηνο θα πάρω ένα καλό κάθισμα αυτοκινήτου!μην ξεχνάτε ότι γεννάνε και χειμώνα δεν θα μπορούμε να πάμε πολλές βόλτες!

Αυτό σκέφτηκα κ γω ότι χειμώνας θα είναι κ δν θα βγούμε πολλές φορες κ ειδικά με τον κορονοιο θα φοβόμαστε να βγαίνουμε με το μωρό. Όποτε το πορτ μπεμπέ πάει χαμενο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 10/8/2021 at 8:46 ΜΜ, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω έχουν πρηστεί καθόλου τα πόδια σας η έχετε παρατηρήσει κάτι σαν φλεβιτιδα η να πρήζονται;

Εμένα έχουν πρηστεί λίγο, τα νιώθω και πιο βαριά πιο κουρασμένα αμα κάτσω 2 λεπτά όρθια υποφέρω! Και εκεί στους αστραγάλους έχει ξεκινήσει η φλεβίτιδα, το έχω και κληρονομικό  βέβαια, αλλά δεν νομίζω πως μπορώ να κάνω και κάτι για να μην εμφανιστούν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε?? 

Επιτέλους μετά από αρκετό ψάξιμο βρήκαμε ένα αξιόλογο και με λογικό ενοίκιο σπίτι!! Θα είναι διαθέσιμο από 1/09 όποτε εχω αρχίσει να βλέπω πράγματα για τ σπίτι και για την μπέμπα ταυτόχρονα. 

Έχω κουραστεί αρκετά είναι η αλήθεια γιατί είναι πάρα πολλα που πρεπει να πάρουμε!! 

Για την μπέμπα δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα και αγχώνομαι μήπως δεν προλάβω, μόνο ότι μας έχουν παρει για δώρο έχω!! 

Για πείτε μου το πρωτο διάστημα με τ μωρό στο σπίτι τι θα χρειαστούμε περίπου?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε?? 

Επιτέλους μετά από αρκετό ψάξιμο βρήκαμε ένα αξιόλογο και με λογικό ενοίκιο σπίτι!! Θα είναι διαθέσιμο από 1/09 όποτε εχω αρχίσει να βλέπω πράγματα για τ σπίτι και για την μπέμπα ταυτόχρονα. 

Έχω κουραστεί αρκετά είναι η αλήθεια γιατί είναι πάρα πολλα που πρεπει να πάρουμε!! 

Για την μπέμπα δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα και αγχώνομαι μήπως δεν προλάβω, μόνο ότι μας έχουν παρει για δώρο έχω!! 

Για πείτε μου το πρωτο διάστημα με τ μωρό στο σπίτι τι θα χρειαστούμε περίπου?? 

Με το καλό στο νέο σας σπίτι λοιπόν! Ψάχνουμε κι εμείς αλλά δεν βρίσκουμε κάτι να μας κάνει... είμαστε και λίγο ιδιότροποι!! Θέλουμε 3 υπνοδωμάτια και αυλή οπωσδήποτε... 

Το πρώτο διάστημα με το μωρό... χμμ... καθισματάκι αυτοκινήτου τύπου αυγό και χοντρή φόρμα εξόδου να το πάρεις από το μαιευτήριο. Κάπου να κοιμάται (κρεβατάκι, λίκνο, καλαθουνα, φωλιά, παρκοκρεβατο),αλλαξιερα,μπανακι ή λεκανίτσα ,2 πετσέτες μπανιου , αν δεν θηλάσεις θα χρειαστείς αποστειρωτή,γάλα, μπιμπερό. Αν θηλάσεις, σουτιέν θηλασμού και επιθέματα στήθους, λανολίνη για τις θηλες,ίσως και μαξιλάρι θηλασμού (εγώ δεν είχα στον γιο μου, βολευόμουν με απλά μαξιλάρια).Πάνες, κρέμα συγκάματος,  σεντονάκια, κουβερτούλες, ζιπουνάκια, φορμάκια, σκουφάκια, γαντακια,καλτσακια,πανάκια για γουλιες. Πολλή υπομονή!!!

Αυτά νομίζω είναι τα πιο σημαντικά...τώρα από εκεί και πέρα εξαρτάται από τις ανάγκες της κάθε οικογένειας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Με το καλό στο νέο σας σπίτι λοιπόν! Ψάχνουμε κι εμείς αλλά δεν βρίσκουμε κάτι να μας κάνει... είμαστε και λίγο ιδιότροποι!! Θέλουμε 3 υπνοδωμάτια και αυλή οπωσδήποτε... 

Το πρώτο διάστημα με το μωρό... χμμ... καθισματάκι αυτοκινήτου τύπου αυγό και χοντρή φόρμα εξόδου να το πάρεις από το μαιευτήριο. Κάπου να κοιμάται (κρεβατάκι, λίκνο, καλαθουνα, φωλιά, παρκοκρεβατο),αλλαξιερα,μπανακι ή λεκανίτσα ,2 πετσέτες μπανιου , αν δεν θηλάσεις θα χρειαστείς αποστειρωτή,γάλα, μπιμπερό. Αν θηλάσεις, σουτιέν θηλασμού και επιθέματα στήθους, λανολίνη για τις θηλες,ίσως και μαξιλάρι θηλασμού (εγώ δεν είχα στον γιο μου, βολευόμουν με απλά μαξιλάρια).Πάνες, κρέμα συγκάματος,  σεντονάκια, κουβερτούλες, ζιπουνάκια, φορμάκια, σκουφάκια, γαντακια,καλτσακια,πανάκια για γουλιες. Πολλή υπομονή!!!

Αυτά νομίζω είναι τα πιο σημαντικά...τώρα από εκεί και πέρα εξαρτάται από τις ανάγκες της κάθε οικογένειας! 

Αχ και εμείς κάτι τέτοιο θα θέλαμε ιδανικά, αλλά επειδή θέλαμε για αρχή να είμαστε κοντά σε φίλους για παν ενδεχομενο είπαμε να μην απομακρυνθούμε, βέβαια έχουμε στόχο στην επόμενη 2ετια να παμε σε δικό μας σπίτι, όπως τ θέλουμε!! 

Πω πω πρεπει να ξεκινήσω ψώνια νομίζω και γρήγορα, δεν μου τ είχα ότι θα έτρεχα τελευταία στιγμή αλλά τι να κάνω χωρίς το σπίτι δεν μπορούσα να παρω και πολλά!! 

Εγώ θα γεννήσω στον Άγιο Λουκά Θεσσαλονίκη, τι χρειαζόμαστε μαζί μας για τις μέρες εκείνες?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Εμένα έχουν πρηστεί λίγο, τα νιώθω και πιο βαριά πιο κουρασμένα αμα κάτσω 2 λεπτά όρθια υποφέρω! Και εκεί στους αστραγάλους έχει ξεκινήσει η φλεβίτιδα, το έχω και κληρονομικό  βέβαια, αλλά δεν νομίζω πως μπορώ να κάνω και κάτι για να μην εμφανιστούν! 

Με το καλό το νέο σας σπίτι!και εγώ νιώθω τα πόδια μου να με καίνε και να ναι πρησμένα!ρώτησα το γιατρό και μου είπε ότι πολύ φυσιολογικό όσο περνάει ο καιρός!μια χαρά μας τα είπε η @annoula1987!ας ξεκινήσουμε με τα βασικά και όλα τ αλλά σιγά σιγά!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Αχ και εμείς κάτι τέτοιο θα θέλαμε ιδανικά, αλλά επειδή θέλαμε για αρχή να είμαστε κοντά σε φίλους για παν ενδεχομενο είπαμε να μην απομακρυνθούμε, βέβαια έχουμε στόχο στην επόμενη 2ετια να παμε σε δικό μας σπίτι, όπως τ θέλουμε!! 

Πω πω πρεπει να ξεκινήσω ψώνια νομίζω και γρήγορα, δεν μου τ είχα ότι θα έτρεχα τελευταία στιγμή αλλά τι να κάνω χωρίς το σπίτι δεν μπορούσα να παρω και πολλά!! 

Εγώ θα γεννήσω στον Άγιο Λουκά Θεσσαλονίκη, τι χρειαζόμαστε μαζί μας για τις μέρες εκείνες?? 

Δεν ξέρω τι παρέχει το κάθε μαιευτήριο, καλύτερα να έπαιρνες τηλέφωνο να ρωτήσεις ή μπορεί να έχει τη λίστα ο γιατρός σου, ωστόσο σου βάζω ενδεικτικά μια λίστα που έχω. 

FB_IMG_1629795781721.jpg

FB_IMG_1629795787421.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε?? 

Επιτέλους μετά από αρκετό ψάξιμο βρήκαμε ένα αξιόλογο και με λογικό ενοίκιο σπίτι!! Θα είναι διαθέσιμο από 1/09 όποτε εχω αρχίσει να βλέπω πράγματα για τ σπίτι και για την μπέμπα ταυτόχρονα. 

Έχω κουραστεί αρκετά είναι η αλήθεια γιατί είναι πάρα πολλα που πρεπει να πάρουμε!! 

Για την μπέμπα δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα και αγχώνομαι μήπως δεν προλάβω, μόνο ότι μας έχουν παρει για δώρο έχω!! 

Για πείτε μου το πρωτο διάστημα με τ μωρό στο σπίτι τι θα χρειαστούμε περίπου?? 

Με το καλό να μετακομίσετε στο σπίτι σας κ να υποδεχτειτε το μωρό σας!! Μην αγχώνεσαι για τα ψώνια.. έχεις καιρό ακόμα.. όσο για το μαιευτήριο εξαρτάται που θα γεννήσεις.. εγω στο Λητώ δεν είχα πάρει τίποτα. Μόνο ρούχα μου κ ρούχα για το μωρο για όταν πάρουμε εξιτήριο. Σε άλλα μαιευτήρια ξέρω ότι πρεπει να έχεις πολλά πράγματα μαζί οπότε καλύτερα να ρωτήσεις τι σου παρέχουν για να πάρεις τα υπόλοιπα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Αχ και εμείς κάτι τέτοιο θα θέλαμε ιδανικά, αλλά επειδή θέλαμε για αρχή να είμαστε κοντά σε φίλους για παν ενδεχομενο είπαμε να μην απομακρυνθούμε, βέβαια έχουμε στόχο στην επόμενη 2ετια να παμε σε δικό μας σπίτι, όπως τ θέλουμε!! 

Πω πω πρεπει να ξεκινήσω ψώνια νομίζω και γρήγορα, δεν μου τ είχα ότι θα έτρεχα τελευταία στιγμή αλλά τι να κάνω χωρίς το σπίτι δεν μπορούσα να παρω και πολλά!! 

Εγώ θα γεννήσω στον Άγιο Λουκά Θεσσαλονίκη, τι χρειαζόμαστε μαζί μας για τις μέρες εκείνες?? 

Και εγώ εκεί θα γεννήσω. Για το μωρό μου είπαν δεν χρειάζεται να πάρω τίποτα, μόνο αυτά που θα του βάλω κατά την έξοδο. Για' μένα ότι χρειάζομαι,τα προσωπικά μου αντικείμενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/8/2021 at 6:56 ΜΜ, ο/η 1994Μαρια είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πήγα είδα την μπέμπα μεγαλώνει πολύ καλά είμαι πολύ χαρούμενη είμαστε 1.200 είναι πολύ καλή στα κιλά της🥰🥰🥰😊😊

Καλησπέρα!!!μπραβο στην Μπέμπα σου σε ποια εβδομάδα είσαι;;εμένα τόσο ήταν περίπου 27 + 2 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλησπέρα!!!μπραβο στην Μπέμπα σου σε ποια εβδομάδα είσαι;;εμένα τόσο ήταν περίπου 27 + 2 

Ο δικός μου ήταν 26+6 1240, κοντά είμαστε μάλλον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Stardust_83 είπε:

Ο δικός μου ήταν 26+6 1240, κοντά είμαστε μάλλον

Ναι τώρα είμαι στην 30η εβδομάδα και ελπίζω να πάω όσο μπορέσω γτ οι συσπάσεις καλά κρατούν ! Μπήκα νοσοκομείο για καλύτερα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Doritoula11 είπε:

Ναι τώρα είμαι στην 30η εβδομάδα και ελπίζω να πάω όσο μπορέσω γτ οι συσπάσεις καλά κρατούν ! Μπήκα νοσοκομείο για καλύτερα ! 

Πάλι; Ότι είναι καλύτερο για το μωράκι σου κοπέλα μου, υπομονή. Σου είπαν ότι είναι μεγάλο; Εμένα μου κάνει εντύπωση ενώ στην β επιπέδου ήταν ακριβώς στον μέσο όρο μετά "ξέφυγε". Τόσο πολύ να επηρέασε ο διαβήτης κύησης; Δεν είχα αμάν θέμα σύμφωνα με τον διαβητολογο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Stardust_83 είπε:

Πάλι; Ότι είναι καλύτερο για το μωράκι σου κοπέλα μου, υπομονή. Σου είπαν ότι είναι μεγάλο; Εμένα μου κάνει εντύπωση ενώ στην β επιπέδου ήταν ακριβώς στον μέσο όρο μετά "ξέφυγε". Τόσο πολύ να επηρέασε ο διαβήτης κύησης; Δεν είχα αμάν θέμα σύμφωνα με τον διαβητολογο.....

Μια εβδομάδα έμεινα σπίτι ! Χαλάλι όμως αντεχω ! Κανονική την είπε βέβαια εδώ Γερμανία γενικά τα μωράκια γεννιούνταν πιο μεγάλα από Ότι Ελλάδα ! Αφού το έχεις ρυθμίσει δεν υπάρχει θέμα θεωρώ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Doritoula11 είπε:

Μια εβδομάδα έμεινα σπίτι ! Χαλάλι όμως αντεχω ! Κανονική την είπε βέβαια εδώ Γερμανία γενικά τα μωράκια γεννιούνταν πιο μεγάλα από Ότι Ελλάδα ! Αφού το έχεις ρυθμίσει δεν υπάρχει θέμα θεωρώ !

Πάντως έχω κάνει μεγάλη κοιλιά, όλοι με ρωτάνε πότε γεννάω. Αν και από την αρχή ήταν έντονη η κοιλίτσα μου. Τώρα έχει αρχίσει να με ενοχλεί κ η μέση μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Πάντως έχω κάνει μεγάλη κοιλιά, όλοι με ρωτάνε πότε γεννάω. Αν και από την αρχή ήταν έντονη η κοιλίτσα μου. Τώρα έχει αρχίσει να με ενοχλεί κ η μέση μου.

Και εγώ έχω είναι η αληθρια αλλά επειδή είναι το δεύτερο μωράκι ! Εμένα μέση πόδια από την ξάπλα κυρίως ! Αυχένας κλπ κλπ ! Σ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Doritoula11 είπε:

Και εγώ έχω είναι η αληθρια αλλά επειδή είναι το δεύτερο μωράκι ! Εμένα μέση πόδια από την ξάπλα κυρίως ! Αυχένας κλπ κλπ ! Σ

Ούτε για τουαλέτα σε αφήνουν να σηκωθείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Stardust_83 είπε:

Ούτε για τουαλέτα σε αφήνουν να σηκωθείς;

Σηκώνομαι κανονικά αλλά όσο να πεις δεν κινούμαι! Εδώ ρε κορίτσια έχουν άλλο σύστημα λένε ναι στο περπάτημα κανεο καλό εγώ από Ελλάδα ξέρω ότι η ξάπλα σώζει ! Και με αίμα αλκές αν τις δείτε πάνε μια βόλτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχουν μεγαλώσει πολύ τα μωράκια σας!!! Τι ωραία!! Εγώ έχω να το δω ένα μήνα σε από τη β επιπέδου που ήταν λίγο λιγότερο από μισό κιλό.. Τετάρτη έχω ραντεβού... Άντε να δούμε.. 

@Doritoula11 καλύτερα που ξαναμπήκες κορίτσι μου αφού νιώθεις πιο ασφαλής εκεί.. αυτό με τη βόλτα κ το αίμα πάντως πρώτα φορά το ακούω...

Εγώ πρήξιμο δεν έχω στα ακρα, απλά πιάνομαι γιατί στον ύπνο γυρίζω από το ένα πλάι στο άλλο... Άντε να γεννήσω να κοιμηθώ μπρούμυτα σαν άνθρωπος.. 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η touloumpitsa είπε:

Κορίτσια έχουν μεγαλώσει πολύ τα μωράκια σας!!! Τι ωραία!! Εγώ έχω να το δω ένα μήνα σε από τη β επιπέδου που ήταν λίγο λιγότερο από μισό κιλό.. Τετάρτη έχω ραντεβού... Άντε να δούμε.. 

@Doritoula11 καλύτερα που ξαναμπήκες κορίτσι μου αφού νιώθεις πιο ασφαλής εκεί.. αυτό με τη βόλτα κ το αίμα πάντως πρώτα φορά το ακούω...

Εγώ πρήξιμο δεν έχω στα ακρα, απλά πιάνομαι γιατί στον ύπνο γυρίζω από το ένα πλάι στο άλλο... Άντε να γεννήσω να κοιμηθώ μπρούμυτα σαν άνθρωπος.. 😂😂

Με το καλό να δεις το μπεμπακι σου! Αστα να πάνε μια απάθεια έχουν όλες εντάξει δεν ξέρεις πως το παίρνει ο καθένας ! Εγώ με την μέση μεγάλο θέμα και δεν θέλω να παίρνω κ παυσίπονα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Doritoula11 είπε:

Καλησπέρα!!!μπραβο στην Μπέμπα σου σε ποια εβδομάδα είσαι;;εμένα τόσο ήταν περίπου 27 + 2 

Εγώ αύριο θα είμαι 28 εβδομάδων κοντά κοντά είμαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

Με το καλό να δεις το μπεμπακι σου! Αστα να πάνε μια απάθεια έχουν όλες εντάξει δεν ξέρεις πως το παίρνει ο καθένας ! Εγώ με την μέση μεγάλο θέμα και δεν θέλω να παίρνω κ παυσίπονα 

Σ ευχαριστώ πολύ!! 

Ε λογικό να μη θες να παίρνεις αλλά ότι σου επιτρέπει ο γιατρός να το παίρνεις εάν πονάς πολύ.. 

Αν θυμάμαι καλά είχες πει ότι είχες την ενδοεπικοινωνια comfort 60? Αν ναι θα μπορούσες να μου πεις αν ήσουν ευχαριστημένη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η touloumpitsa είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!! 

Ε λογικό να μη θες να παίρνεις αλλά ότι σου επιτρέπει ο γιατρός να το παίρνεις εάν πονάς πολύ.. 

Αν θυμάμαι καλά είχες πει ότι είχες την ενδοεπικοινωνια comfort 60? Αν ναι θα μπορούσες να μου πεις αν ήσουν ευχαριστημένη;

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η touloumpitsa είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!! 

Ε λογικό να μη θες να παίρνεις αλλά ότι σου επιτρέπει ο γιατρός να το παίρνεις εάν πονάς πολύ.. 

Αν θυμάμαι καλά είχες πει ότι είχες την ενδοεπικοινωνια comfort 60? Αν ναι θα μπορούσες να μου πεις αν ήσουν ευχαριστημένη;

Αρκετά θα έλεγα να το επιλέξεις! Σύνδεση με κινητό φυσικά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Εγώ αύριο θα είμαι 28 εβδομάδων κοντά κοντά είμαστε

Ναι αρχές Νοεμβρίου είμαι εγώ πρώτα ο θεός !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Doritoula11 είπε:

 

Αρκετά θα έλεγα να το επιλέξεις! Σύνδεση με κινητό φυσικά ! 

Συνδέεται και με το κινητό εννοείς εκτός από την οθόνη του; Εμένα πιο πολύ με απασχολεί να έχει καλή εμβέλεια κ καλό σήμα μέσα στο σπίτι γιατί μεσολαβούν πολλοί τοίχοι κ το παιδικό είναι στη μία άκρη του σπιτιού κ το δωμάτιο μας στην άλλη..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...