Μετάβαση σε περιεχόμενο

Arvekap μετά από λαμπαροσκοπηση


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Τον Σεπτέμβρη έκανα λαμπαροσκοπηση για αφαίρεση κύστης ενδομητριωσης. Στις 2 Οκτώβρη έκανα ένεση arvekap 11,25 για διακοπή περιόδου. Έχουν περάσει σχεδόν 5μιση μήνες και ακόμη πουθενα η περίοδος. Δεν αντέχω άλλο.  Είναι φυσιολογικό? Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία?

Ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Εn10 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τον Σεπτέμβρη έκανα λαμπαροσκοπηση για αφαίρεση κύστης ενδομητριωσης. Στις 2 Οκτώβρη έκανα ένεση arvekap 11,25 για διακοπή περιόδου. Έχουν περάσει σχεδόν 5μιση μήνες και ακόμη πουθενα η περίοδος. Δεν αντέχω άλλο.  Είναι φυσιολογικό? Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία?

Ευχαριστω

Καλησπέρα , είχα κάνει και εγώ κάποτε αφαίρεση κύστεων ενδομητρίωσης. Βέβαια αρβεκαπ δεν έκανα αμέσως αλλα μετά από 2 χρόνια όπου ξαναβγήκαν κάποιες μικρές. Είχα κάνει θυμάμαι τρίμηνη ένεση (με απίστευτες εξάψεις και εφιδρώσεις,,,κανονική κλιμακτήριος μιλάμε τα άτιμα τα συμπτώματα). Η αλήθεια είναι πως παρόλο που ήταν 3μηνη και εγώ αδιαθέτησα μετά τους 4 μήνες καθότι βαριά η άτιμη η ένεση. Καλύτερα να μιλήσεις με το γιατρό σου και να τον ρωτήσεις μη χρειάζεται να σε δεί κιόλας γιατί το 5,5 μου ακούγεται πολύ. Εύχομαι να ξεπεράσεις ότι θέματα υπήρχαν και να καταφέρεις να γίνεις μανούλα αν αυτό επιθυμείς σύντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η condios είπε:

Καλησπέρα , είχα κάνει και εγώ κάποτε αφαίρεση κύστεων ενδομητρίωσης. Βέβαια αρβεκαπ δεν έκανα αμέσως αλλα μετά από 2 χρόνια όπου ξαναβγήκαν κάποιες μικρές. Είχα κάνει θυμάμαι τρίμηνη ένεση (με απίστευτες εξάψεις και εφιδρώσεις,,,κανονική κλιμακτήριος μιλάμε τα άτιμα τα συμπτώματα). Η αλήθεια είναι πως παρόλο που ήταν 3μηνη και εγώ αδιαθέτησα μετά τους 4 μήνες καθότι βαριά η άτιμη η ένεση. Καλύτερα να μιλήσεις με το γιατρό σου και να τον ρωτήσεις μη χρειάζεται να σε δεί κιόλας γιατί το 5,5 μου ακούγεται πολύ. Εύχομαι να ξεπεράσεις ότι θέματα υπήρχαν και να καταφέρεις να γίνεις μανούλα αν αυτό επιθυμείς σύντομα.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Εννοείτε πως θέλω να κάνω παιδί και το εύχομαι για όλους!!! Για τα συμπτώματα που λες κ εγώ τα ίδια, άστατο ύπνο, εφιδρώσεις, εξάψεις, νιώθω πολλές φορές το πρόσωπο μου να είναι ζεστό..κλπ και συνεχώς αγχώνομαι ότι κάτι συμβαινει.. αλλά προφανώς είναι από αυτο. Γι αυτό κάνω αμάν κ πως να μου έρθει μπας κ φτιάξω. Τον έπαιρνα αλλά δεν τον έχω βρει ακόμη τον γιατρό. Θα τον ξανά πάρω. Μου είχε πει ότι θα μου κόψει τρεις περιόδους κ θα μου έρθει η τέταρτη. Και να φανταστείς έχω 27 μερες κύκλο.  Προσπαθώ να κάνω υπομονήη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...