Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Μαρτίου οι αγκαλίτσες θα φέρουν μωράκια στις κοιλίτσες!!!!!!!!!


manoula84

Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Χθες όχι, αλλά σήμερα το πρωί ναι, κανονικά.

Πρώτα απ' όλα μέχρι να μιλήσεις με τον γιατρό μην χάνεις τις ελπίδες σου ίσως να μην είναι κάτι...έχεις ακόμα αίμα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 50 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.

Τι κάνετε; 

Εγώ είμαι χάλια.

Την Τετάρτη περίμενα περίοδο κ επειδή είχα κλείσει ραντεβού στο κομμωτήριο για την Πέμπτη κ δε μου ερχόταν πήγα κ έκανα μια χοριακη.

Το αποτέλεσμα ήταν 23,52. Πήρα το γιατρό,μου είπε συγχαρητήρια κ την Παρασκευή να την ξανακάνω. Πήγα την Παρασκευή σε άλλο μικροβιολογικο, γιατί δ με βόλευε στο πρώτο. Το αποτέλεσμα ήταν 22,66. Κόπηκαν τα πόδια μου.

Ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να την μέτρησαν διαφορετικά στο άλλο μικροβιολογικο κ να ξανακάνω τη Δευτέρα. 

Όλες αυτές τις μέρες μέχρι κ χθες το βράδυ πονούσε αφόρητα το στήθος μου κ η μέση μου κ η πλάτη μου. Χθες είχα κάτι πόνους άλλους πιο έντονους κ άλλους λιγότερο χαμηλα στην κοιλιά κ το βράδυ μου ήρθε αίμα. Απ ο,τι φαίνεται το σπορακι μας δ τα κατάφερε κ μας έφυγε.....

Πόση θλίψη έχει γεμίσει η ψυχή μου δε μπορώ να σας περιγράψω.....

Λυπάμαι πολυ κοπέλα μου, μέσα στην θλίψη σου σκέψου ότι αυτό ήταν το πιο ανώδυνο που θα μπορούσε να σου συμβεί. Αυτό το σποράκι δεν έμεινε αλλά από τον επόμενο μήνα κιόλας μπορεί να έρθει για να μείνει! Σε καταλαβαίνω όσο δεν φαντάζεσαι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Λυπάμαι πολυ κοπέλα μου, μέσα στην θλίψη σου σκέψου ότι αυτό ήταν το πιο ανώδυνο που θα μπορούσε να σου συμβεί. Αυτό το σποράκι δεν έμεινε αλλά από τον επόμενο μήνα κιόλας μπορεί να έρθει για να μείνει! Σε καταλαβαίνω όσο δεν φαντάζεσαι.... 

Ακριβώς...μπορεί να ακουστεί περίεργα αλλά καλύτερα τώρα παρά αργοτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Πρώτα απ' όλα μέχρι να μιλήσεις με τον γιατρό μην χάνεις τις ελπίδες σου ίσως να μην είναι κάτι...έχεις ακόμα αίμα;;;

Ναι, μου ήρθε περίοδος κανονικά.

Θα κάνω αύριο την χοριακη που μου είχε ζητήσει ο γιατρός, γιατί απ ό,τι διάβασα πρέπει να μηδενίσει για να είμαστε σίγουροι ότι καθάρισε. Έτσι δεν είναι;

@Kostef Έχεις δίκιο κορίτσι μου, απλά όταν το έμαθα έκλαιγα από τη χαρά μου κ τρία βράδια ξυπνούσα από τις 4 κ από τη χαρά μου δ μπορούσα να κοιμηθώ. Πονούσε αφόρητα το στήθος μου, δε μπορούσα ούτε να γυρίσω πλευρό από τον πόνο κ χαιρομουν....έκανα όνειρα, αλλά βιαστηκα.

 

Να σας ρωτήσω μήπως γνωρίζετε αν πρέπει να πάω να με εξετάσει κ ο γιατρός; Κάτι διάβασα στο ίντερνετ για αποξεση. Θα μιλήσω αύριο μαζί του βέβαια,αλλά μήπως ξέρετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Ναι, μου ήρθε περίοδος κανονικά.

Θα κάνω αύριο την χοριακη που μου είχε ζητήσει ο γιατρός, γιατί απ ό,τι διάβασα πρέπει να μηδενίσει για να είμαστε σίγουροι ότι καθάρισε. Έτσι δεν είναι;

@Kostef Έχεις δίκιο κορίτσι μου, απλά όταν το έμαθα έκλαιγα από τη χαρά μου κ τρία βράδια ξυπνούσα από τις 4 κ από τη χαρά μου δ μπορούσα να κοιμηθώ. Πονούσε αφόρητα το στήθος μου, δε μπορούσα ούτε να γυρίσω πλευρό από τον πόνο κ χαιρομουν....έκανα όνειρα, αλλά βιαστηκα.

 

Να σας ρωτήσω μήπως γνωρίζετε αν πρέπει να πάω να με εξετάσει κ ο γιατρός; Κάτι διάβασα στο ίντερνετ για αποξεση. Θα μιλήσω αύριο μαζί του βέβαια,αλλά μήπως ξέρετε;

Κοιτα να δεις δεν ξερω απο τετοια αλλα η λογικη λεει οτι πρεπει να σε δει για να δει μηπως υπαρχουν υπολειματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!! @EFI 1981 καταλαβαινω ποσο δυσκολο ειναι ολο αυτο αλλα να κρατησεις το θετικο της υποθεσης εγινε η συλληψη και την επομενη φορα το σπορακι θα γατζωθει για τα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! @EFI 1981 καταλαβαινω ποσο δυσκολο ειναι ολο αυτο αλλα να κρατησεις το θετικο της υποθεσης εγινε η συλληψη και την επομενη φορα το σπορακι θα γατζωθει για τα καλα

Μόνο αυτό σκέφτομαι κ παίρνω λίγο κουράγιο κορίτσι μου.

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αλήθεια ήμουν σίγουρη ότι ήσουν έγκυος αλήθεια, το ήξερα παιδί μου κάπως σε νιώθω εσένα, πραγματικά δεν υπάρχουν λόγια τώρα,  αλλά αυτό που πρέπει να σκεφτείς είναι ότι έγινε σύλληψη και μετά από τέτοιεςπεριπτώσεις είσαι πιο γόνιμη, αλήθεια πρέπει να σκεφτείς το θετικό για  να πας μπροστά! Πάρε βέβαια το χρόνο σου αλλά να εκμεταλλευτείς την γόνιμη περίοδο, έχω δει άπειρα βίντεο από κοπέλες που μόλις έχασαν ένα εμειναν αμέσως έγκυες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Αχ αλήθεια ήμουν σίγουρη ότι ήσουν έγκυος αλήθεια, το ήξερα παιδί μου κάπως σε νιώθω εσένα, πραγματικά δεν υπάρχουν λόγια τώρα,  αλλά αυτό που πρέπει να σκεφτείς είναι ότι έγινε σύλληψη και μετά από τέτοιεςπεριπτώσεις είσαι πιο γόνιμη, αλήθεια πρέπει να σκεφτείς το θετικό για  να πας μπροστά! Πάρε βέβαια το χρόνο σου αλλά να εκμεταλλευτείς την γόνιμη περίοδο, έχω δει άπειρα βίντεο από κοπέλες που μόλις έχασαν ένα εμειναν αμέσως έγκυες!!

Καλημέρα κορίτσι μου.

Αλήθεια το πίστευες;

Δυστυχώς όμως δε τα κατάφερε το σπορακι μου.....

Το πιστεύεις αυτό ότι μετα από τέτοιες περιπτώσεις υπάρχουν πιο πολλές ελπίδες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτουσα συνεχεια Βίντεο γιατι και εγω το πρωτο μηνα που ξεκινησα προσπαθειες μετα το μπέμπη ημουν σίγουρη οτι ημουν εγκυος αλλα δεν προλαβα να κανω τεστ και ειχα μια περιοδο με πολυ αιμα που δεν το συνήθιζα μετα την εγκυμοσύνη, βέβαια μπορεί να είναι στο μυαλό μου αλλά νομίζω ότι κάτι τέτοιο έγινε και με εμένα καμία άλλη φορά από τις φορές που προσπαθούσα δεν είχα πόσο έντονη περίοδο και πόνο. Μετά από αυτό κοιτούσα βίντεο στο YouTube με trying to conceive περιεχόμενο αν δεις πόσες κοπέλες το παίρνουσαν αυτό και επειδή είναι παλιά βίντεο βλέπεις ότι μετά έμειναν έγκυες και γέννησαν και το παιδάκι τους όλα κανονικά! Και εγώ μην νομίζεις τρέμω ακόμα στην ιδέα ότι κάτι μπορεί να γίνει γιατί τα περισσότερα βίντεο στην 8 εβδομάδα είχαν τα θέματα. Καλύτερα τώρα που ήταν νωρίς για να μην έχεις και εσύ να παίρνεις φάρμακα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Κοιτουσα συνεχεια Βίντεο γιατι και εγω το πρωτο μηνα που ξεκινησα προσπαθειες μετα το μπέμπη ημουν σίγουρη οτι ημουν εγκυος αλλα δεν προλαβα να κανω τεστ και ειχα μια περιοδο με πολυ αιμα που δεν το συνήθιζα μετα την εγκυμοσύνη, βέβαια μπορεί να είναι στο μυαλό μου αλλά νομίζω ότι κάτι τέτοιο έγινε και με εμένα καμία άλλη φορά από τις φορές που προσπαθούσα δεν είχα πόσο έντονη περίοδο και πόνο. Μετά από αυτό κοιτούσα βίντεο στο YouTube με trying to conceive περιεχόμενο αν δεις πόσες κοπέλες το παίρνουσαν αυτό και επειδή είναι παλιά βίντεο βλέπεις ότι μετά έμειναν έγκυες και γέννησαν και το παιδάκι τους όλα κανονικά! Και εγώ μην νομίζεις τρέμω ακόμα στην ιδέα ότι κάτι μπορεί να γίνει γιατί τα περισσότερα βίντεο στην 8 εβδομάδα είχαν τα θέματα. Καλύτερα τώρα που ήταν νωρίς για να μην έχεις και εσύ να παίρνεις φάρμακα. 

Έχεις δίκιο κορίτσι μου. Πόσο σ ευχαριστώ......

Πραγματικά είμαι κ το καλύτερα. 

Σκέφτομαι με μόνο μήπως μου έχει ξανασυμβεί κ δε πρόλαβα να το καταλάβω κ φοβάμαι μήπως υπάρχει άλλο πρόβλημα κ φταίω εγώ που έφυγε το σπορακι μας.....

Θα προσπαθήσω να ηρεμήσω..

Εσύ μήπως γνωρίζεις αυτά που διάβασα για αποξεση;υπάρχει περίπτωση να χρειαστεί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θα με πείτε τρελή αλλά εγώ έχω κάνει ήδη έρευνα αγοράς στο ίντερνετ έχω βρει καρότσι κούνια καλαθουνα  relax τα πάντα βέβαια στον άντρα μου δεν έχω πει τίποτα γιατί θα με κράξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/3/2021 at 10:40 ΜΜ, ο/η Ani18 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας !!! 

Εγω ειχα που εκανα πρόσφατα ..αλλα στιγμιαίους..βεβαια η χοριακη που εκανα 11η μερα ηταν χαμηλή αλλα θα επαναλάβω αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημερα..

Εγώ αδιαθετησα την προηγούμενη Τετάρτη και εχουμε ξεκινήσει κανονικα τις επαφές από την μέρα που μου τελείωσε η περιοδος.. αυτό κανουνε συνεχεια βέβαια γιατί δεν θέλω να μπαίνω στην διαδικασία μόνο των γονικών ημερών...

Ενώ δεν είχα κανένα πρόβλημα μου ειπε ο γιατρός μου να ξεκινήσω να πίνω inofert ένα φακελάκι μετα το φαγητό.. από την Δευτέρα που τα ξεκίνησα νοιωθω κάποιες στιγμές κάτι τσιμπήματα χαμηλά για λίγα δευτερόλεπτα.. δεν ξερω αν έχει κάποια αντίστοιχη εμπειρία να μου πει αν έχει νοιώσει κάτι τέτοιο.. 

Επίσης αυτό που ήθελα να σας ρωτησω είναι το εξής.. και την Παρασκευή το βράδυ ήρθαμε σε επαφή και την αλλη μερα το το μεσημεράκι ένοιωσα ότι έχω υγρα..λογικα ξεκινούσε η ωορρηξία μου γιατί είχα όλη μέρα και την επόμενη.. εγω είχα κάθε μέρα επαφές μέχρι και χθες το βράδυ.. πιστεύετε ότι από την επαφή που είχα το βράδυ κάνοντας ωορρηξία την αλλη μερα θα υπήρχε σπέρμα για τυχόν γονιμοποιήση ή όχι;;

Το λέω γιατί έχω διαβάσει ότι το σπέρμα μένει περισσότερες μέρες ενεργό παρα τα ωαρια .. τι έχετε να πειτε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν πέσει η χοριακη δεν  χρειάζεται αλλά εγώ στη θέση σου θα πήγαινα για ένα υπέροχο να είσαι σίγουρη ότι δεν έμεινε κάτι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια θα με πείτε τρελή αλλά εγώ έχω κάνει ήδη έρευνα αγοράς στο ίντερνετ έχω βρει καρότσι κούνια καλαθουνα  relax τα πάντα βέβαια στον άντρα μου δεν έχω πει τίποτα γιατί θα με κράξει 

Κυρία σε βρίσκω χαχαχαχα εγώ είχα ξεκινησει να κοιτάω βίντεο με newborn essentials ένα χρόνο πριν αρχίσω προσπάθεια χαχαχαχα απλά ήθελα να δω τι οικονομια χρειάζεται να κάνω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η EFI 1981 είπε:

Έχεις δίκιο κορίτσι μου. Πόσο σ ευχαριστώ......

Πραγματικά είμαι κ το καλύτερα. 

Σκέφτομαι με μόνο μήπως μου έχει ξανασυμβεί κ δε πρόλαβα να το καταλάβω κ φοβάμαι μήπως υπάρχει άλλο πρόβλημα κ φταίω εγώ που έφυγε το σπορακι μας.....

Θα προσπαθήσω να ηρεμήσω..

Εσύ μήπως γνωρίζεις αυτά που διάβασα για αποξεση;υπάρχει περίπτωση να χρειαστεί;

Με τίποτα στη βίο χημική δεν χρειάζεται αποξεση, δεν υπάρχει κάτι να αποξεσουν δεν έχει προλαβει να φανεί σάκος. Ίσα που θα έχεις λίγο πιο βαριά περιοδο γιατί παχυνε το ενδομήτριο λόγω εγκυμοσυνης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Με τίποτα στη βίο χημική δεν χρειάζεται αποξεση, δεν υπάρχει κάτι να αποξεσουν δεν έχει προλαβει να φανεί σάκος. Ίσα που θα έχεις λίγο πιο βαριά περιοδο γιατί παχυνε το ενδομήτριο λόγω εγκυμοσυνης. 

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου!!

Λες όταν μου τελειώσει να ξεκινήσουμε πάλι τις προσπάθειες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου!!

Λες όταν μου τελειώσει να ξεκινήσουμε πάλι τις προσπάθειες;

Εννοείτε ότι μπορείτε να ξεκινήσετε!! Η βιοχημική δυστυχώς είναι κάτι που εχει συμβεί σε όλες μας, απλά το μεγαλύτερο ποσοστό δεν το έχει αντιληφθεί, λόγω του ότι θα έρθει λίγες μέρες νωρίτερα ή αργότερα η περίοδος με αποτέλεσμα να λέμε απλά ότι είχαμε ένα άστατο κύκλο. Απόξεση δε χρειάζεται σε καμία περίπτωση. Το θετικό είναι ότι μπορείς να συλλάβεις, άρα είναι  θέμα χρόνου να μείνεις εγκυούλα. Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου!!

Λες όταν μου τελειώσει να ξεκινήσουμε πάλι τις προσπάθειες;

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου!! 

Από το στόμα σου κ στου Θεού το αυτί!!

Όλα για κάποιο λόγο γίνονται τελικά. 

Συνεχίζουμε λοιπόν!!

Να έχετε όλες ο,τι επιθυμείτε σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!

Πραγματικά μου μαλακωσατε λίγο τον πόνο!!

Σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Ναι, μου ήρθε περίοδος κανονικά.

Θα κάνω αύριο την χοριακη που μου είχε ζητήσει ο γιατρός, γιατί απ ό,τι διάβασα πρέπει να μηδενίσει για να είμαστε σίγουροι ότι καθάρισε. Έτσι δεν είναι;

@Kostef Έχεις δίκιο κορίτσι μου, απλά όταν το έμαθα έκλαιγα από τη χαρά μου κ τρία βράδια ξυπνούσα από τις 4 κ από τη χαρά μου δ μπορούσα να κοιμηθώ. Πονούσε αφόρητα το στήθος μου, δε μπορούσα ούτε να γυρίσω πλευρό από τον πόνο κ χαιρομουν....έκανα όνειρα, αλλά βιαστηκα.

 

Να σας ρωτήσω μήπως γνωρίζετε αν πρέπει να πάω να με εξετάσει κ ο γιατρός; Κάτι διάβασα στο ίντερνετ για αποξεση. Θα μιλήσω αύριο μαζί του βέβαια,αλλά μήπως ξέρετε;

κοριτσι μου σε καταλαβαινω απολυτα το περασα και εγω πριν λιγους μηνες...οταν τελειωσει η περιοδος θα πας να σε δει ο γιατρος σου αν εχεις καθαρισει πληρως οποτε μπορει να  μην χρειαστει τιποτα..συνηθως σε αυτες τις βιοχημικες ο οργανισμος καθαριζει μονος του απο οτι ξερω..ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου συντομα να ξαναμεινεις εγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

κοριτσι μου σε καταλαβαινω απολυτα το περασα και εγω πριν λιγους μηνες...οταν τελειωσει η περιοδος θα πας να σε δει ο γιατρος σου αν εχεις καθαρισει πληρως οποτε μπορει να  μην χρειαστει τιποτα..συνηθως σε αυτες τις βιοχημικες ο οργανισμος καθαριζει μονος του απο οτι ξερω..ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου συντομα να ξαναμεινεις εγκυος!

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου.

Είναι πραγματικά πολύ επίπονο.

Από την απόλυτη χαρά στην απέραντη θλίψη....

Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!!

😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Πως είστε; Λοιπόν εγώ είμαι στην 22η μέρα του κύκλου μου και από συμπτώματα τίποτα. Κάτι πονάκια είχα πριν λίγες μέρες, αλλά αυτά τα είχα και τους προηγούμενους μήνες που τελικά δεν ήμουν έγκυος. Το διαφορετικό από τις προηγούμενες φορές είναι ότι συνήθως πρηζόταν αρκετά το στήθος και 2-3 μέρες πριν αδιαθετήσω, ξεπρηζόταν. Αυτό το μήνα τίποτα, ίσως πρόκειται για διαφορετικό κύκλο🤷‍♀️ Από την πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν θυμάμαι τίποτα, καθώς έχουν περάσει και 4 χρόνια. Για πείτε κι εσείς. Είναι καμία άλλη μαζί μου; Έχει συμπτώματα; Εγώ δεν περιμένω 15/3🤞💜 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Daizy28 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Πως είστε; Λοιπόν εγώ είμαι στην 22η μέρα του κύκλου μου και από συμπτώματα τίποτα. Κάτι πονάκια είχα πριν λίγες μέρες, αλλά αυτά τα είχα και τους προηγούμενους μήνες που τελικά δεν ήμουν έγκυος. Το διαφορετικό από τις προηγούμενες φορές είναι ότι συνήθως πρηζόταν αρκετά το στήθος και 2-3 μέρες πριν αδιαθετήσω, ξεπρηζόταν. Αυτό το μήνα τίποτα, ίσως πρόκειται για διαφορετικό κύκλο🤷‍♀️ Από την πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν θυμάμαι τίποτα, καθώς έχουν περάσει και 4 χρόνια. Για πείτε κι εσείς. Είναι καμία άλλη μαζί μου; Έχει συμπτώματα; Εγώ δεν περιμένω 15/3🤞💜 

Κι εγώ είμαι μέρα 22, και δεν περιμένω στις 14/3, άρα συμβαδίζουμε! Είχα μικροπονάκια πριν 5 μέρες μέχρι και χθες, αυτό μόνο. Από συμπτώματα στο στήθος τίποτα, ποτέ όμως δεν με πόναγε και δεν πρηζόταν σε καμία φάση του κύκλου μου, είναι στην κοσμάρα του απ’ό,τι φαίνεται 😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μου καλημερα..

Εγώ αδιαθετησα την προηγούμενη Τετάρτη και εχουμε ξεκινήσει κανονικα τις επαφές από την μέρα που μου τελείωσε η περιοδος.. αυτό κανουνε συνεχεια βέβαια γιατί δεν θέλω να μπαίνω στην διαδικασία μόνο των γονικών ημερών...

Ενώ δεν είχα κανένα πρόβλημα μου ειπε ο γιατρός μου να ξεκινήσω να πίνω inofert ένα φακελάκι μετα το φαγητό.. από την Δευτέρα που τα ξεκίνησα νοιωθω κάποιες στιγμές κάτι τσιμπήματα χαμηλά για λίγα δευτερόλεπτα.. δεν ξερω αν έχει κάποια αντίστοιχη εμπειρία να μου πει αν έχει νοιώσει κάτι τέτοιο.. 

Επίσης αυτό που ήθελα να σας ρωτησω είναι το εξής.. και την Παρασκευή το βράδυ ήρθαμε σε επαφή και την αλλη μερα το το μεσημεράκι ένοιωσα ότι έχω υγρα..λογικα ξεκινούσε η ωορρηξία μου γιατί είχα όλη μέρα και την επόμενη.. εγω είχα κάθε μέρα επαφές μέχρι και χθες το βράδυ.. πιστεύετε ότι από την επαφή που είχα το βράδυ κάνοντας ωορρηξία την αλλη μερα θα υπήρχε σπέρμα για τυχόν γονιμοποιήση ή όχι;;

Το λέω γιατί έχω διαβάσει ότι το σπέρμα μένει περισσότερες μέρες ενεργό παρα τα ωαρια .. τι έχετε να πειτε;;

Γειά σου κορίτσι!💗 Ναι το σπέρμα ζει ως και 5 ημέρες λένε. Άρα αφού  οι καλύτερες ημέρες για επαφή είναι η προηγούμενη της ωορρηξίας και η ημέρα που συμβαίνει τότε έχεις πολλές πιθανότητες. Εύχομαι να τα καταφέρατε και σε λίγες ημέρες να μας στείλεις φωτογραφία το θετικό σου τεστακι!😉

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...