Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Μαρτίου οι αγκαλίτσες θα φέρουν μωράκια στις κοιλίτσες!!!!!!!!!


manoula84

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zogia είπε:

Γιατρός είναι...κάτι θα ξέρει παραπάνω απο εμάς!Δωσε λιγο χρόνο μέχρι ρην Τετάρτη. Ίσως θέλει να δει κ τρίτη μέτρηση για να σου πςι τι συμβαίνει.

Το θέμα ειναι οτι πιστευω πως δεν θα προλάβω μέχρι την Τετάρτη κ θα εχει γινει αποβολή...κ το μυαλό μου με τα καφε υγρά κ την χαμηλή προγεστερονη πάει σε ακομα χειρότερα σενάρια απο την αποβολή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 33 λεπτά, ο/η mimimimi είπε:

Το θέμα ειναι οτι πιστευω πως δεν θα προλάβω μέχρι την Τετάρτη κ θα εχει γινει αποβολή...κ το μυαλό μου με τα καφε υγρά κ την χαμηλή προγεστερονη πάει σε ακομα χειρότερα σενάρια απο την αποβολή..

Να μη σκέφτεσαι αρνητικά. Παρε τα ουτρατζεσταν κ κατσε ξάπλα κ όλα καλά θα πάνε. Μπορεί να έγινε αργα η σύλληψη γιαυτό να μην ανεβαίνει γρήγορα. Θ δεις την Τετάρτη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα κ καλή εβδομάδα!!

Θέλω τη γνώμη σας σε κάτι αν γνωρίζετε.

Αν βγει αρνητικη η χοριακη 3-4μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο, υπάρχει περίπτωση να υπάρχει εγκυμοσύνη κ ακόμα να μην πρόλαβε να ανιχνευτεί;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η EFI 1981 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα κ καλή εβδομάδα!!

Θέλω τη γνώμη σας σε κάτι αν γνωρίζετε.

Αν βγει αρνητικη η χοριακη 3-4μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο, υπάρχει περίπτωση να υπάρχει εγκυμοσύνη κ ακόμα να μην πρόλαβε να ανιχνευτεί;;

Εγώ πιστεύω πως ναι αλλά όταν λες αρνητική;; Πόσο δηλαδή;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια το σημερινό τεστακι βγήκε αρνητικο οπότε εχθές ήταν το θετικό και είμαι σχεδόν σίγουρη ότι εχθές έγινε και η ωορρηξία γιατί είχα πολύ έντονους πόνους το βράδυ ενώ σήμερα ήμουν μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mimimimi είπε:

Το Σαββατο ήταν η πρωτη χοριακη 468..εχω μπεζ υγρά σαν νερό..επίσης δεν ξερω αν ειναι απο τον φόβο μου αλλα νομιζω εχω κ πονάκια ελάχιστα.Δεν ειναι χαμηλή κ η χοριακη;;;Η προγεστερονη ξερεις κανονικά ποσό θα έπρεπε να ειναι;;;ναι ειναι απο το ιδιο εργαστηριο

Η χοριακη πρέπει να ανεβαίνει κατά 50- 60% επί της τελευταίας τιμής νομίζω ότι μια χαρά ανέβηκε εγώ ξεκίνησα με 256 utrogestan έβαζα μέχρι τον 4ο μήνα κορίτσι μου θετική σκέψη μια χαρά θα πάνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mimimimi είπε:

Το θέμα ειναι οτι πιστευω πως δεν θα προλάβω μέχρι την Τετάρτη κ θα εχει γινει αποβολή...κ το μυαλό μου με τα καφε υγρά κ την χαμηλή προγεστερονη πάει σε ακομα χειρότερα σενάρια απο την αποβολή..

Καλησπέρα,,,και εγώ πιστεύω ότι η χοριακή σου είναι μια χαρά, εξαιρετική θα τη χαρακτήριζα βασικα. Η προγεστερόνη σου δόθηκε για να μπουσταριστεί λίγο το ενδομήτριο....να παχύνει ,,,, να είναι πιο δεκτικό,,,να "δέσει" καλύτερα η εμφυτευση. Τώρα αυτά τα υγρά που αναφέρεις είναι "τίποτα" μπροστά σε αίμα και πόνο που συμβαίνει σε άλλες κοπέλες. Υπομονη γλυκιά μου. Ο δρόμος έχει στρωθεί. Εύχομαι ολοψυχα να είναι ο ομορφότερος της ζωής σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Εγώ πιστεύω πως ναι αλλά όταν λες αρνητική;; Πόσο δηλαδή;;;

Μικρότερη από 1,20. Είμαι στην 24η μερα του κύκλου κ περιμένω μάλλον Πέμπτη ή Παρασκευή. 

Είναι τελείως αρνητική ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Προσπαθούμε με τον συζυγό μου εδώ και 11 μήνες για παιδάκι, εγω  είμαι 33 κ εκείνος 39. Είχα μείνει έγκυος στον 3ο μήνα προσπαθειών αλλά παλινδρόμησε στην 8η εβδομαδα. Εγώ έχω κανει όλες τις εξετάσεις-εκτός από σαλπιγγογραφία- και ειναι καθαρές. Έχω σταθερό κύκλο 29-32 ημερών και παρακολουθω με τεστάκια την ωορρηξία.

Σήμερα πήραμε τα αποτελέσματα από το σπερμοδιάγραμμα του συζύγου Δείχνει χαμηλή κινητικότητα.  Θα επισκεφτεί τον ουρολόγο για διευκρινήσεις και θεραπεία.

Θα ήθελα τα φώτα σας από εσάς που ειχατε παρόμοια ευρήματα; Τι γίνεται τωρα σε αυτή την περίπτωση; Υπάρχει περιπτωση φυσικής σύλληψης; ή μόνο με εξωσωματική;

Επίσης είναι ενα  ευρημα που σε επόμενο σπερμοδιαγραμματα( επαναληπτικό σε 3 μηνες) υπάρχει περιπτωση να εχει "διορθωθεί"; λόγω της ανανέωσης του σπέρματος;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων κορίτσια και εύχομαμι σε όλες τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Μικρότερη από 1,20. Είμαι στην 24η μερα του κύκλου κ περιμένω μάλλον Πέμπτη ή Παρασκευή. 

Είναι τελείως αρνητική ε;

Δεν ξέρω γιατί οι δικές μου όσες φορές έχω κάνει ήταν μικρότερες του 1 αλλά εγώ δεν είχα καθυστέρηση είχα απλά διαφορετική περίοδο που με είχε βάλει σε σκέψεις...πάντως εσύ αν δεν έρθει κάνε μια επανάληψη καλού κακου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Δεν ξέρω γιατί οι δικές μου όσες φορές έχω κάνει ήταν μικρότερες του 1 αλλά εγώ δεν είχα καθυστέρηση είχα απλά διαφορετική περίοδο που με είχε βάλει σε σκέψεις...πάντως εσύ αν δεν έρθει κάνε μια επανάληψη καλού κακου

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου!!

Βιαστηκα είναι η αλήθεια, γιατί έχω γενέθλια σήμερα κ είπα μήπως είναι τυχερή η μέρα κ το πάρω σαν δώρο.....

Αν δεν έρθει εννοείται θα ξανακάνω. Τρυπητηρι έχουν γίνει τα χέρια μου.....

Λες μια μικρή ελπιδουλα να έχω;; Μικρή, όχι μεγάλη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η EFI 1981 είπε:

Μικρότερη από 1,20. Είμαι στην 24η μερα του κύκλου κ περιμένω μάλλον Πέμπτη ή Παρασκευή. 

Είναι τελείως αρνητική ε;

Στην Βιοιατρική είχα κάνει χοριακή που ανάγραφε κάτω από 1,20 που σήμαινε ότι ήταν αρνητική.Πολύ δύσκολα να ανέβει γιατί είσαι στην 9η - 10η μετά την ωορρηξία που σημαίνει ότι θα πρέπει να την ανίχνευε κ ένα early test. Θύμισέ μου πόσους μήνες είσαι μετά τη βιοχημική; Εύχομαι να τα ξαταφέρουμε σύντομα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Στην Βιοιατρική είχα κάνει χοριακή που ανάγραφε κάτω από 1,20 που σήμαινε ότι ήταν αρνητική.Πολύ δύσκολα να ανέβει γιατί είσαι στην 9η - 10η μετά την ωορρηξία που σημαίνει ότι θα πρέπει να την ανίχνευε κ ένα early test. Θύμισέ μου πόσους μήνες είσαι μετά τη βιοχημική; Εύχομαι να τα ξαταφέρουμε σύντομα ❤️

Αρχές Μαρτίου απεβαλα. Στις 6 Μαρτίου μου ήρθε περίοδος.

Καλησπέρα κορίτσι μου κ σ ευχαριστω!!

Μακάρι να τα καταφέρουμε!! Μακαριιιιιιιι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η cdr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Προσπαθούμε με τον συζυγό μου εδώ και 11 μήνες για παιδάκι, εγω  είμαι 33 κ εκείνος 39. Είχα μείνει έγκυος στον 3ο μήνα προσπαθειών αλλά παλινδρόμησε στην 8η εβδομαδα. Εγώ έχω κανει όλες τις εξετάσεις-εκτός από σαλπιγγογραφία- και ειναι καθαρές. Έχω σταθερό κύκλο 29-32 ημερών και παρακολουθω με τεστάκια την ωορρηξία.

Σήμερα πήραμε τα αποτελέσματα από το σπερμοδιάγραμμα του συζύγου Δείχνει χαμηλή κινητικότητα.  Θα επισκεφτεί τον ουρολόγο για διευκρινήσεις και θεραπεία.

Θα ήθελα τα φώτα σας από εσάς που ειχατε παρόμοια ευρήματα; Τι γίνεται τωρα σε αυτή την περίπτωση; Υπάρχει περιπτωση φυσικής σύλληψης; ή μόνο με εξωσωματική;

Επίσης είναι ενα  ευρημα που σε επόμενο σπερμοδιαγραμματα( επαναληπτικό σε 3 μηνες) υπάρχει περιπτωση να εχει "διορθωθεί"; λόγω της ανανέωσης του σπέρματος;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων κορίτσια και εύχομαμι σε όλες τα καλύτερα!

Κορίτσι μου απ´ ότι έχω διαβάσει από αλλά κορίτσια δίνουν στους συζύγους κάτι βιταμίνες όπου βοηθάνε το σπέρμα. Προφανώς γί αυτό σας είπανε να κάνετε επαναληπτική εξέταση σε τρεις μήνες. Επίσης με αυτό το σπέρμα (χαμηλής κινητικότητας) έμεινες εύκολα κ γρήγορα έγκυος, άρα μου φαίνεται πολύ φυσιολογικό να μπορείς να ξανά μείνεις. Θα σας συμβουλεύσουν καλύτερα οι γιατροί σας, αλλά σίγουρα θα πρέπει να προσπαθήσετε ακόμα λίγο φυσιολογικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Αρχές Μαρτίου απεβαλα. Στις 6 Μαρτίου μου ήρθε περίοδος.

Καλησπέρα κορίτσι μου κ σ ευχαριστω!!

Μακάρι να τα καταφέρουμε!! Μακαριιιιιιιι!!

Είσαι μόλις στην πρώτη προσπάθεια καλέ. Όλα καλά θα πάνε. Μήτρα έχουμε, άρα μπεμπάκια θα κάνουμε.😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Zeta. είπε:

Είσαι μόλις στην πρώτη προσπάθεια καλέ. Όλα καλά θα πάνε. Μήτρα έχουμε, άρα μπεμπάκια θα κάνουμε.😁

Αχ ρε κορίτσι μου σ ευχαριστω πάρα πάρα πολύ!! Έχω κ θρομβοφιλια. Πριν λίγο γύρισα από τον αιματολογο. Θα παίρνω 2 φιλισιν τη μέρα κ αν με το καλό μείνω έγκυος,θα πρέπει να κάνω ενέσεις!!

Ας μείνω εγώ κ κάνω κ κατακόρυφο αν χρειαστεί.....😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η condios είπε:

Καλησπέρα,,,και εγώ πιστεύω ότι η χοριακή σου είναι μια χαρά, εξαιρετική θα τη χαρακτήριζα βασικα. Η προγεστερόνη σου δόθηκε για να μπουσταριστεί λίγο το ενδομήτριο....να παχύνει ,,,, να είναι πιο δεκτικό,,,να "δέσει" καλύτερα η εμφυτευση. Τώρα αυτά τα υγρά που αναφέρεις είναι "τίποτα" μπροστά σε αίμα και πόνο που συμβαίνει σε άλλες κοπέλες. Υπομονη γλυκιά μου. Ο δρόμος έχει στρωθεί. Εύχομαι ολοψυχα να είναι ο ομορφότερος της ζωής σας!!!!!!

Σε ευχαριστώ παρα πολυ...τα λόγια σου ειναι πολυ ενθαρρυντικά!!!Μακαρι να ειναι ολα ακριβώς όπως τα γράφεις γιατι σημερα απογοητεύτηκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Η χοριακη πρέπει να ανεβαίνει κατά 50- 60% επί της τελευταίας τιμής νομίζω ότι μια χαρά ανέβηκε εγώ ξεκίνησα με 256 utrogestan έβαζα μέχρι τον 4ο μήνα κορίτσι μου θετική σκέψη μια χαρά θα πάνε

Μακάρι να βγει καλη κ την Τετάρτη...κ να μην εχω καφε υγρά...σε ευχαριστώ πολυ παντως...δλδ τωρα την Τετάρτη περίπου ξερεις τι τιμή χοριακης πρεπει να περιμενω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η mimimimi είπε:

Μακάρι να βγει καλη κ την Τετάρτη...κ να μην εχω καφε υγρά...σε ευχαριστώ πολυ παντως...δλδ τωρα την Τετάρτη περίπου ξερεις τι τιμή χοριακης πρεπει να περιμενω;;;

Να μην σε αγχώνουν τα καφέ υγρά. Εγώ είχα και στην αρχή της εγκυμοσύνης μου και πήρα και εγώ ουτρογκεσταν δύο την ημέρα. Και στην 8η εβδομάδα και μου είπε ο γιατρός να τα παίρνω μέχρι να κλείσω το 1ο τρίμηνο. Τώρα διανύω τη δέκατη εβδομάδα και είμαι καθαρή.. θα ανέβει και η χοριακή σου και όλα καλά θα πάνε !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η mimimimi είπε:

Το θέμα ειναι οτι πιστευω πως δεν θα προλάβω μέχρι την Τετάρτη κ θα εχει γινει αποβολή...κ το μυαλό μου με τα καφε υγρά κ την χαμηλή προγεστερονη πάει σε ακομα χειρότερα σενάρια απο την αποβολή..

Δηλαδή σε τι σενάρια?Δεν κατάλαβα! Κάνε λίγο υπομονή μέχρι την Τετάρτη κ μη σκέφτεσαι όλο αρνητικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η EFI 1981 είπε:

Αρχές Μαρτίου απεβαλα. Στις 6 Μαρτίου μου ήρθε περίοδος.

Καλησπέρα κορίτσι μου κ σ ευχαριστω!!

Μακάρι να τα καταφέρουμε!! Μακαριιιιιιιι!!

Κορίτσι κ γω αρχές Μαρτίου απέβαλα κ 7 είχα περίοδο. Δεν είναι πολυ νωρίς για σένα?Εγώ περιμενω γύρω στις 8 Απριλιου ξανά περίοδο. Μήπως βιάστηκες πολυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Αχ ρε κορίτσι μου σ ευχαριστω πάρα πάρα πολύ!! Έχω κ θρομβοφιλια. Πριν λίγο γύρισα από τον αιματολογο. Θα παίρνω 2 φιλισιν τη μέρα κ αν με το καλό μείνω έγκυος,θα πρέπει να κάνω ενέσεις!!

Ας μείνω εγώ κ κάνω κ κατακόρυφο αν χρειαστεί.....😄😄

Κ εγώ έχω. Έκανα ενέσεις μέχρι να γεννήσω. Τίποτα δεν είναι. Το φελισίν είναι φυλλικό οξύ. Βοηθάει την μήτρα κ μετά το νευρικό σύστημα του εμβρύου. Ότι πρέπει για να ετοιμάσεις το σπίτι του εμβρύου για το πρώτο 9μηνο😁.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η zogia είπε:

Κορίτσι κ γω αρχές Μαρτίου απέβαλα κ 7 είχα περίοδο. Δεν είναι πολυ νωρίς για σένα?Εγώ περιμενω γύρω στις 8 Απριλιου ξανά περίοδο. Μήπως βιάστηκες πολυ?

Κι εσύ το ίδιο κορίτσι μου ε;; 

Εύχομαι όλα να πάνε καλά από δω κ πέρα!!🙏🙏🙏🙏

Ο κύκλος μου είναι 26-28 ημέρες. Σήμερα ήμουν στην 24η μέρα από την 1η μέρα περιόδου. Εσένα μήπως είναι μεγαλύτερος ο κύκλος σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Κ εγώ έχω. Έκανα ενέσεις μέχρι να γεννήσω. Τίποτα δεν είναι. Το φελισίν είναι φυλλικό οξύ. Βοηθάει την μήτρα κ μετά το νευρικό σύστημα του εμβρύου. Ότι πρέπει για να ετοιμάσεις το σπίτι του εμβρύου για το πρώτο 9μηνο😁.

 

Πραγματικά με ηρεμείς αφάνταστα κάθε φορά που μου μιλάς!!

Σε υπέρ ευχαριστω μέσα από την καρδιά μου!!

Εύχομαι να μας πάνε όλα καλά!!🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Κι εσύ το ίδιο κορίτσι μου ε;; 

Εύχομαι όλα να πάνε καλά από δω κ πέρα!!🙏🙏🙏🙏

Ο κύκλος μου είναι 26-28 ημέρες. Σήμερα ήμουν στην 24η μέρα από την 1η μέρα περιόδου. Εσένα μήπως είναι μεγαλύτερος ο κύκλος σου;;

Ναι, ακριβώς τις ίδιες ημερομηνίες! Έχω κύκλο 30 ημερών οπότε αργώ ακόμα. Αλλά κ εσύ βιάστηκες λιγουλάκι νομίζω. Εγώ είχα κ παλαιότερα μια παλλίνδρομη κ στο καπάκι απο αυτήν έμεινα ξανά κ έκανα την κόρη μου. Ελπίζω σύντομα να ξαναμείνω. Όπως κ να έχει έκανα εξετάσεις θρομβοφιλίας κ περιμενω τα αποτελέσματα μιας που συνολικά εχω δυο αποβολες. Δεν ξερω έχεις παιδάκι? Ένα θα σου πω... αφού μένεις παιδί θα κάνεις αρκεί να σκέφτεται θετικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...