Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Μαρτίου οι αγκαλίτσες θα φέρουν μωράκια στις κοιλίτσες!!!!!!!!!


manoula84

Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Κάθε περίπτωση διαφορετικη!! Πολύ γρήγορα κατάλαβες ότι έφυγε ο σακος. Ειδες αίμα? Σε ρωτάω γιατί έχω ακούσει πολλά κ αγχωνομαι. Θα σου πρότεινα χοριακη κ όχι τεστ 

Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Εμένα η δική μου περίπτωση ήταν "ιδιαίτερη" γιατί εγώ αρχικά δεν είχα καθυστέρηση. Δηλαδή επειδή ο κύκλος μου είναι ένας μήνας μεγαλύτερη ροή και καθόλου πόνος και τον επόμενο μήνα πολύς πόνος και λιγότερη ροή τον Δεκέμβριο είχα κανονική περίοδο ελάχιστο πόνο και τον Ιανουάριο που περίμενα είχα τρελαθεί στον πόνο και στην κοιλιά και στο στήθος. Περίμενα λοιπόν 17/1 και 18/1 ξεκίνησαν ροζ και καφέ αλλά χωρίς ροή και τα είχα μέχρι 15/2 που ξεκίνησε η αιμορραγια με ένα διάλειμμα 2-3ημερων. Ωστόσο επειδή πριν 2 χρόνια είχα περάσει κάτι ανάλογο λόγω στρες (δηλαδή είχα πάλι τα ίδια χωρίς πόνο για περίπου δύο εβδομάδες) έλεγα ότι μόλις σταματήσει αυτό το πράγμα θα πήγαινα στο γιατρό μου. Όμως επειδή γύρω στις 4-5 Φεβρουαρίου ξεκίνησα να έχω καούρες μου λέει μια φίλη μου μερικές μέρες μετά που της το είπα πιάσε κάνε ένα τεστ γιατί και εγώ από τις καούρες το κατάλαβα. Έκανα λοιπόν το τεστ στις 13/2 και 15/2 πήγα στο γιατρό μου που μου είπε ότι κατά 95% εχει χαθεί. Έκανα τη 2η χοριακη που ήταν 300 μονάδες κάτω και εκείνη την ημέρα μου ξεκίνησε αιμορραγια σαν περιόδου. 16/2 έκανα μια ακόμα χοριακη που είχε πέσει στα 3800 (η πρώτη μου ήταν 4500 και η δεύτερη 4200) και το απόγευμα πήγα στην τουαλέτα και βγήκε. 17/2 μου έκανε ο γιατρός υπέρηχο και είδε ότι δεν υπήρχε κάτι άλλο πέρα από τα υπολείμματα και μου κανόνισε την αποξεση την επόμενη μέρα. Ουσιαστικά δηλαδή εγώ την περισσότερη αιμορραγια την είχα από τις 15 μέχρι τις 17 Φεβρουαρίου. Ακόμα και μετά την αποξεση δεν είχα πολύ αίμα η κάτι άλλο. Και πριν το τεστ το μόνο που είχα ήταν σταγόνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 25/3/2021 at 6:35 ΜΜ, ο/η BASOULA2 είπε:

Κοριτσάκια μου γεια σας...καποιες σας ξέρω κάποιες είστε πιο καινούργιες. Πέρσι τέτοια εποχή μετά από δύο αποβολές είπα να γράψω σ αυτο το φόρουμ να βρω παρηγοριά σε γυναίκες που και αυτές παλεύουν για το όνειρο..κοριτσια μου γλυκά ένα χρόνο μετά έχω στην αγκαλιά μου το παιδάκι μου.... Πέρασα πάρα πολλά στην εγκυμοσυνη δεν ήταν καθόλου εύκολο αλλά τα καταφέραμε. Ανήμερα του Αγίου Αλεξίου ήρθε στη ζωή η μπέμπα μου... Μην το βάζετε κάτω...θαυματα γίνονται κάθε μέρα... Σας το λέω εγώ που πρόσφατα έζησα ενα.  

 

 

 

 

Αχ μακαρι να ερθει το θαυματακι σε ολες!!! Περιμενω πως κ πως!! Γερο κ χαρουμενο το παιδακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Κάθε περίπτωση διαφορετικη!! Πολύ γρήγορα κατάλαβες ότι έφυγε ο σακος. Ειδες αίμα? Σε ρωτάω γιατί έχω ακούσει πολλά κ αγχωνομαι. Θα σου πρότεινα χοριακη κ όχι τεστ 

Εντωμεταξύ μόλις τώρα είδα ότι είσαι εγκυουλα! Συγχαρητήρια και με το καλό το μωράκι σου!! Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι! Όλα καλά θα πάνε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Εμένα η δική μου περίπτωση ήταν "ιδιαίτερη" γιατί εγώ αρχικά δεν είχα καθυστέρηση. Δηλαδή επειδή ο κύκλος μου είναι ένας μήνας μεγαλύτερη ροή και καθόλου πόνος και τον επόμενο μήνα πολύς πόνος και λιγότερη ροή τον Δεκέμβριο είχα κανονική περίοδο ελάχιστο πόνο και τον Ιανουάριο που περίμενα είχα τρελαθεί στον πόνο και στην κοιλιά και στο στήθος. Περίμενα λοιπόν 17/1 και 18/1 ξεκίνησαν ροζ και καφέ αλλά χωρίς ροή και τα είχα μέχρι 15/2 που ξεκίνησε η αιμορραγια με ένα διάλειμμα 2-3ημερων. Ωστόσο επειδή πριν 2 χρόνια είχα περάσει κάτι ανάλογο λόγω στρες (δηλαδή είχα πάλι τα ίδια χωρίς πόνο για περίπου δύο εβδομάδες) έλεγα ότι μόλις σταματήσει αυτό το πράγμα θα πήγαινα στο γιατρό μου. Όμως επειδή γύρω στις 4-5 Φεβρουαρίου ξεκίνησα να έχω καούρες μου λέει μια φίλη μου μερικές μέρες μετά που της το είπα πιάσε κάνε ένα τεστ γιατί και εγώ από τις καούρες το κατάλαβα. Έκανα λοιπόν το τεστ στις 13/2 και 15/2 πήγα στο γιατρό μου που μου είπε ότι κατά 95% εχει χαθεί. Έκανα τη 2η χοριακη που ήταν 300 μονάδες κάτω και εκείνη την ημέρα μου ξεκίνησε αιμορραγια σαν περιόδου. 16/2 έκανα μια ακόμα χοριακη που είχε πέσει στα 3800 (η πρώτη μου ήταν 4500 και η δεύτερη 4200) και το απόγευμα πήγα στην τουαλέτα και βγήκε. 17/2 μου έκανε ο γιατρός υπέρηχο και είδε ότι δεν υπήρχε κάτι άλλο πέρα από τα υπολείμματα και μου κανόνισε την αποξεση την επόμενη μέρα. Ουσιαστικά δηλαδή εγώ την περισσότερη αιμορραγια την είχα από τις 15 μέχρι τις 17 Φεβρουαρίου. Ακόμα και μετά την αποξεση δεν είχα πολύ αίμα η κάτι άλλο. Και πριν το τεστ το μόνο που είχα ήταν σταγόνες. 

Σου εύχομαι ότι καλύτερο από εδώ κ πέρα!! Κ ας σκέφτεσαι ότι μέσα απο αυτη την άσχημη μεν εμπειρία να φτιάξει κ ο κύκλος σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εγώ έκλεισα ραντεβού με τον γιατρό την Τρίτη να ξεκινήσουμε σιγά σιγά τις εξετάσεις!νιωθω ότι ο καιρός δεν περνάει με τίποτα!

Άντε κοπελα μου με το καλο να ξεκινήσετε και όλη μου τη θετική ενέργεια για γρήγορο θετικό αποτέλεσμα...Προσπάθησε να είσαι ήρεμη...λίγες μέρες έμειναν για να ξεκινήσεις να έρθεις πιο κοντά στο όνειρο σου!!!Θελω πολυ να με ενημερώσεις την Τρίτη πως σας ξεκίνησε ο γιατρός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Σου εύχομαι ότι καλύτερο από εδώ κ πέρα!! Κ ας σκέφτεσαι ότι μέσα απο αυτη την άσχημη μεν εμπειρία να φτιάξει κ ο κύκλος σου.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου!! Και σου εύχομαι και εγώ με τη σειρά μου ότι καλύτερο για σένα και την οικογένειά σου!! Και φυσικά και σε όλες τις κοπέλες εδώ!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.

Είχα κι εγώ 2 βιοχημικες αποβολές σε 2 συνεχόμενους κύκλους. Αυτό που ξέρω είναι ότι είσαι πιο γόνιμη μετα από μια αποβολή, για αυτό κ ξαναεμεινα έγκυος στον επόμενο κύκλο. Άσχετα που δεν προχώρησε εμένα βέβαια. 

Οπότε πιστεύω ότι έχεις ελπίδες, αν λάβουμε υπόψιν μας κ τις 2 μέρες που έχεις καθυστέρηση. Γιατί δεν κάνεις μια χοριακη να δεις. Η χοριακη θα δείξει σίγουρα.

Σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι εγκυουλα!! 🙏🙏

Σε ευχαριστω πολύ που μου απάντησες!!!εγω απέβαλα στην 7 βδομάδα αλλά δεν έκανα απόξεση μου έδωσε ο γιατρός μου χάπια κ την γλύτωσα.Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι να κάνω χοριακη γιατί είμαι σίγουρη πως θα είναι αρνητική δεν ξέρω γιατί.Απλα όταν είχα μείνει έγκυος είχα πόνους περιόδου κ πρήξιμο στο στήθος τώρα τπτ απολύτως..κ φοβάμαι πως κ ακόμα κ να είμαι έγκυος τώρα θα είναι βιοχημικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε!!! Βρε κορίτσια επειδή ψάχνω στο ίντερνετ και δεν βγάζω άκρη τελικά αυτή η κάθετη γραμμή στην κοιλιά πότε εμφανίζεται;; Γιατί εγώ την βλέπω από τον περασμένο μήνα και έγκυος δεν είμαι και για το ότι δεν την είχα πάντα είμαι σίγουρη βέβαια δεν είναι έντονη αλλά την βλέπω στον καθρέφτη καθαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε!!! Βρε κορίτσια επειδή ψάχνω στο ίντερνετ και δεν βγάζω άκρη τελικά αυτή η κάθετη γραμμή στην κοιλιά πότε εμφανίζεται;; Γιατί εγώ την βλέπω από τον περασμένο μήνα και έγκυος δεν είμαι και για το ότι δεν την είχα πάντα είμαι σίγουρη βέβαια δεν είναι έντονη αλλά την βλέπω στον καθρέφτη καθαρα

καλημερα υπαρχει παλαιοτερη συζητηση εδω μεσα για αυτο το θεμα γιατι και μια κοπελα την ειχε χωρις να ειναι εγκυος..λενε οτι η γραμμη προυπαρχει και τονιζεται στην εγκυμοσυνη απο οτι καταλαβα..σου βαζω το λινκ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

καλημερα υπαρχει παλαιοτερη συζητηση εδω μεσα για αυτο το θεμα γιατι και μια κοπελα την ειχε χωρις να ειναι εγκυος..λενε οτι η γραμμη προυπαρχει και τονιζεται στην εγκυμοσυνη απο οτι καταλαβα..σου βαζω το λινκ

 

Την έχω δει αυτή τη συζήτηση αλλά ούτε από εκεί έβγαλα άκρη γιατί η δική μου δεν προϋπήρχε αυτό είναι σίγουρο αλλά τι να πω όλα τα κουλά σε μένα συμβαίνουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lacostaki είπε:

Την έχω δει αυτή τη συζήτηση αλλά ούτε από εκεί έβγαλα άκρη γιατί η δική μου δεν προϋπήρχε αυτό είναι σίγουρο αλλά τι να πω όλα τα κουλά σε μένα συμβαίνουν

μηπως ειναι ορμονικο?δεν ξερω τι να σκεφτω...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η mimimimi είπε:

Σε ευχαριστω πολύ που μου απάντησες!!!εγω απέβαλα στην 7 βδομάδα αλλά δεν έκανα απόξεση μου έδωσε ο γιατρός μου χάπια κ την γλύτωσα.Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι να κάνω χοριακη γιατί είμαι σίγουρη πως θα είναι αρνητική δεν ξέρω γιατί.Απλα όταν είχα μείνει έγκυος είχα πόνους περιόδου κ πρήξιμο στο στήθος τώρα τπτ απολύτως..κ φοβάμαι πως κ ακόμα κ να είμαι έγκυος τώρα θα είναι βιοχημικη.

Καλημέρα κορίτσι μου!

Είναι πολύ ψυχοφθόρο, το ξέρω. Κι εγώ δεν έκανα αποξεση. Αποβλήθηκε μόνο του. Ήταν σε πολύ αρχικό στάδιο.

Έχεις κάνει κάποιες εξετάσεις; Τι σε συμβούλεψε ο γιατρός;

Όσο για την χοριακη εγώ είμαι της γνώμης να ξέρω τι μου γίνεται κ  αν έχεις ακόμη καθυστέρηση μέχρι τη Δευτέρα θα έλεγα να κάνεις. Που ξέρεις, μπορεί να είσαι τυχερή αυτή τη φορά.

Εγώ περιμένω την άλλη Παρασκευή κ η γιατρός με συμβούλεψε λόγω της θρομβοφιλιας, να κάνω αμέσως χοριακη την μέρα που περιμένω αν δε έχω αίμα, γιατί θα πρέπει να το δούμε άμεσα. 

Να μην αγχώνεσαι όσο γίνεται. Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει. 

Να έχεις πίστη κ θετική σκέψη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανα χοριακη...βγήκε θετική..φοβάμαι παρά πολύ μήπως δεν πάει πάλι κάτι καλά...έχω πιθανότητες λέτε να πάει καλά;;;είχα μια αποβολή τον Δεκέμβρη στην έκτη εβδομάδα..δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα εκτός την καθυστέρηση ούτε καν πρήξιμο στο στήθος.Εχει καμία σας εμπειρία μετά από αποβολή να μείνει σύντομα πάλι έγκυος;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η mimimimi είπε:

Κορίτσια έκανα χοριακη...βγήκε θετική..φοβάμαι παρά πολύ μήπως δεν πάει πάλι κάτι καλά...έχω πιθανότητες λέτε να πάει καλά;;;είχα μια αποβολή τον Δεκέμβρη στην έκτη εβδομάδα..δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα εκτός την καθυστέρηση ούτε καν πρήξιμο στο στήθος.Εχει καμία σας εμπειρία μετά από αποβολή να μείνει σύντομα πάλι έγκυος;;;;

Συγχαρητήρια!! Να μη σκέφτεσαι αρνητικά!! Κ εγω ήμουν επηρεασμένη από φιλες μου που δε τους πήγαιναν καλά οι εγκυμοσύνες τους κ σκεφτόμουν κ εγω αρνητικά. Κ όμως έφτασα 10η εβδομάδα!! Είναι δύσκολο κ ειδικά μετά από 1αποτυχια να είσαι αισιοδοξη αλλα πρέπει!! Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι καθόλου!! Ναι μια μου φίλη μέχρι κ που γέννησε δεν είχε ούτε ένα συμπτώμα. Υπάρχουν κ αυτά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω παρά πολύ..εύχομαι να πάνε κ σε σένα όλα καλά!!!Η γιατρός μου είπε να επαναλάβω την χοριακη την Δευτέρα..Αυτό που με αγχώνει περισσότερο είναι πως είναι πολύ σύντομα μετά την αποβολή να μείνω πάλι έγκυος,στην ουσία ήταν ο πρώτος μήνας που ξεκινήσαμε πάλι προσπάθειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!

Είναι πολύ ψυχοφθόρο, το ξέρω. Κι εγώ δεν έκανα αποξεση. Αποβλήθηκε μόνο του. Ήταν σε πολύ αρχικό στάδιο.

Έχεις κάνει κάποιες εξετάσεις; Τι σε συμβούλεψε ο γιατρός;

Όσο για την χοριακη εγώ είμαι της γνώμης να ξέρω τι μου γίνεται κ  αν έχεις ακόμη καθυστέρηση μέχρι τη Δευτέρα θα έλεγα να κάνεις. Που ξέρεις, μπορεί να είσαι τυχερή αυτή τη φορά.

Εγώ περιμένω την άλλη Παρασκευή κ η γιατρός με συμβούλεψε λόγω της θρομβοφιλιας, να κάνω αμέσως χοριακη την μέρα που περιμένω αν δε έχω αίμα, γιατί θα πρέπει να το δούμε άμεσα. 

Να μην αγχώνεσαι όσο γίνεται. Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει. 

Να έχεις πίστη κ θετική σκέψη!!

Ναι είχα κάνει μερικές εξετάσεις...ήταν όλες καλές εκτός από μια που έλεγε ετεροζυγη κ μου είχε πει η γιατρός πως θα πάρω φιλισιν κ Σαλοσπίρ..Σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!!!Με προβληματίζει πολύ που δεν έχω κανένα σύμπτωμα όπως στην πρώτη εγκυμοσύνη κ φοβάμαι μην ξαναπεράσω τα ίδια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε!!! Βρε κορίτσια επειδή ψάχνω στο ίντερνετ και δεν βγάζω άκρη τελικά αυτή η κάθετη γραμμή στην κοιλιά πότε εμφανίζεται;; Γιατί εγώ την βλέπω από τον περασμένο μήνα και έγκυος δεν είμαι και για το ότι δεν την είχα πάντα είμαι σίγουρη βέβαια δεν είναι έντονη αλλά την βλέπω στον καθρέφτη καθαρα

Καλο σουκου κορίτσι... Δε ξερω αν σε κάθε κοπέλα είναι διαφορετική αλλά σίγουρα εμφανίζεται πολυ μετά αφότου μάθεις αν εισαι έγκυος.. εγώ τώρα στον 9ο κ δεν έχω βγάλει καν γραμμή. Το ίδιο ισχυει κ για το χρώμα στις θηλες. Έχουν σκουρυνει αλλά μετά τον 5ο.. Δεν είναι δλδ πρωιμα σημάδια εγκυμοσύνης αυτά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε!!! Βρε κορίτσια επειδή ψάχνω στο ίντερνετ και δεν βγάζω άκρη τελικά αυτή η κάθετη γραμμή στην κοιλιά πότε εμφανίζεται;; Γιατί εγώ την βλέπω από τον περασμένο μήνα και έγκυος δεν είμαι και για το ότι δεν την είχα πάντα είμαι σίγουρη βέβαια δεν είναι έντονη αλλά την βλέπω στον καθρέφτη καθαρα

Εγω είμαι εγκυος αλλα δεν την εχω βγαλει..... Ρωτησε τον γυναικολόγο σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mimimimi είπε:

Σε ευχαριστω παρά πολύ..εύχομαι να πάνε κ σε σένα όλα καλά!!!Η γιατρός μου είπε να επαναλάβω την χοριακη την Δευτέρα..Αυτό που με αγχώνει περισσότερο είναι πως είναι πολύ σύντομα μετά την αποβολή να μείνω πάλι έγκυος,στην ουσία ήταν ο πρώτος μήνας που ξεκινήσαμε πάλι προσπάθειες.

Μην αγχώνεσαι καθόλου!!!Πριν τρια χρόνια είχα μια αποβολή (έκανα απόξεση) κ μετά στον 3ο μήνα ήμουν πάλι έγκυος κ πήγαν όλα τέλεια!!!Θα είναι η τυχερή σου φορά τώρα. Μην πτοείσαι απο την αποβολή. Εγώ είχα ξανά τον προηγούμενο μήνα ευτυχώς δεν χρειάστηκε απόξεση κ ήδη προσπαθώ ξανά για το αδερφάκι. Περιμένουμε τη Δευτέρα για διπλασιασμό της χοριακης σου!!!Να είσαι χαρούμενη κ αισιόδοξη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mimimimi είπε:

Κορίτσια έκανα χοριακη...βγήκε θετική..φοβάμαι παρά πολύ μήπως δεν πάει πάλι κάτι καλά...έχω πιθανότητες λέτε να πάει καλά;;;είχα μια αποβολή τον Δεκέμβρη στην έκτη εβδομάδα..δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα εκτός την καθυστέρηση ούτε καν πρήξιμο στο στήθος.Εχει καμία σας εμπειρία μετά από αποβολή να μείνει σύντομα πάλι έγκυος;;;;

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!!! όλα καλά θα πάνε έχε πίστη 🙏🙏 και γω μετά από αποβολή έμεινα και όλα καλά!!! έχω διαβάσει ότι αν μείνεις έγκυος το πρώτο εξάμηνο μετά από αποβολή η εγκυμοσύνη θα κυλήσει πιο ομαλά 🥰🥰🥰🥰 περιμένουμε νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Την έχω δει αυτή τη συζήτηση αλλά ούτε από εκεί έβγαλα άκρη γιατί η δική μου δεν προϋπήρχε αυτό είναι σίγουρο αλλά τι να πω όλα τα κουλά σε μένα συμβαίνουν

Κι εγώ την έχω αυτή την γραμμή και εγκυος δεν υπήρξα ποτέ αντιθέτως η αδερφή μου δεν την έκανε ποτέ αυτή την γραμμή στην εγκυμοσύνη της!η νύφη μου πάλι την είχε πριν μείνει εγκυος! η γιαγιά μου έλεγε ότι παλιά έλεγαν ότι όσες έχουν αυτή την γραμμή και καλά θα έκαναν αγόρι γιατί το θεωρούσαν ότι κάτι γίνεται με το χνούδι από τρίχες και σχηματιζόταν αυτή η γραμμή όποτε όσες πιο πολλές τρίχες η γυναίκα πιο πολλές πιθανότητες γι αγόρι έτσι έλεγαν στο χωριο μου παλιά!βεβαια η νύφη μου έχει δυο κορίτσια καμία σχέση!παντως εγώ σε αυτή την γραμμή όταν την πιάνω όντως έχω πιο πολύ χνούδι!τωρα δεν ξέρω τι ισχύει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η mimimimi είπε:

Ναι είχα κάνει μερικές εξετάσεις...ήταν όλες καλές εκτός από μια που έλεγε ετεροζυγη κ μου είχε πει η γιατρός πως θα πάρω φιλισιν κ Σαλοσπίρ..Σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!!!Με προβληματίζει πολύ που δεν έχω κανένα σύμπτωμα όπως στην πρώτη εγκυμοσύνη κ φοβάμαι μην ξαναπεράσω τα ίδια..

Όχι κορίτσι μου, να μη σε προβληματίζει. Η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική, ακόμα κ στην ίδια γυναίκα από μια εγκυμοσύνη σε μια άλλη. 

Κ εγώ έχω ετεροζυγωτια σε σε ένα γονίδιο κ ομοζυγωτια σε ένα αλλο . Τα παίρνεις αυτά τα χάπια; Να τα παίρνεις οπωσδήποτε. Κι εμένα μου έδωσε φιλισιν λόγω της θρομβοφιλιας κ τη Δευτέρα θα πάω σε αιματολογο μήπως χρειάζεται να πάρω κ κάτι ακόμα.

Σ ευχαριστω πάρα πολύ κορίτσι μου. Κι εσένα το ίδιο σου εύχομαι ολόψυχα. 

Ακόμη να δεν αδιαθετησες ε;;;;;

Κάτι μου μυρίζει εδώ.....😉 Για να δούμε.....😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η mimimimi είπε:

Κορίτσια έκανα χοριακη...βγήκε θετική..φοβάμαι παρά πολύ μήπως δεν πάει πάλι κάτι καλά...έχω πιθανότητες λέτε να πάει καλά;;;είχα μια αποβολή τον Δεκέμβρη στην έκτη εβδομάδα..δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα εκτός την καθυστέρηση ούτε καν πρήξιμο στο στήθος.Εχει καμία σας εμπειρία μετά από αποβολή να μείνει σύντομα πάλι έγκυος;;;;

Συγχαρητηρια κοριτσι μου να εχεις μια ομορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!Και εγω παντως ξερω και φιλες μου που εμειναν κατευθειαν εγκυες μετα απο αποβολη και μια χαρα πηγε η εγκυμοσυνη τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Καλο σουκου κορίτσι... Δε ξερω αν σε κάθε κοπέλα είναι διαφορετική αλλά σίγουρα εμφανίζεται πολυ μετά αφότου μάθεις αν εισαι έγκυος.. εγώ τώρα στον 9ο κ δεν έχω βγάλει καν γραμμή. Το ίδιο ισχυει κ για το χρώμα στις θηλες. Έχουν σκουρυνει αλλά μετά τον 5ο.. Δεν είναι δλδ πρωιμα σημάδια εγκυμοσύνης αυτά... 

Το ξέρω γι'αυτό απορώ γιατί εγώ την έχω βγάλει χωρίς να είμαι έγκυος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κι εγώ την έχω αυτή την γραμμή και εγκυος δεν υπήρξα ποτέ αντιθέτως η αδερφή μου δεν την έκανε ποτέ αυτή την γραμμή στην εγκυμοσύνη της!η νύφη μου πάλι την είχε πριν μείνει εγκυος! η γιαγιά μου έλεγε ότι παλιά έλεγαν ότι όσες έχουν αυτή την γραμμή και καλά θα έκαναν αγόρι γιατί το θεωρούσαν ότι κάτι γίνεται με το χνούδι από τρίχες και σχηματιζόταν αυτή η γραμμή όποτε όσες πιο πολλές τρίχες η γυναίκα πιο πολλές πιθανότητες γι αγόρι έτσι έλεγαν στο χωριο μου παλιά!βεβαια η νύφη μου έχει δυο κορίτσια καμία σχέση!παντως εγώ σε αυτή την γραμμή όταν την πιάνω όντως έχω πιο πολύ χνούδι!τωρα δεν ξέρω τι ισχύει 

Το θέμα είναι ότι εγώ δεν την είχα πάντα τώρα τελευταία εμφανίστηκε και είμαι σίγουρη γι'αυτό γιατί ήταν από τα πρώτα πράγματα που έψαχνα όταν αρχίσαμε τις προσπάθειες...πάντως έγκυος δεν είμαι έχω κάνει πάνω από 5 τεστ και έχουν βγει όλα αρνητικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...