Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maraki 986 είπε:

Για το νερο μου είπε για κανα 2 μήνες ακόμα να το δίνω βρασμένο όπως το κανω για το γάλα λόγω μικροβίων η' ο,τι αλλο μπορεί να περιέχει το νερο κ μετα κανονικά απο την βρύση γιατί μέχρι τώρα του δίνω εμφιαλωμένο. 

Το πορτοκαλι κ η μπανανα κάνουν αλλεργίες.... γιαυτο κ το προσθετουν σε μικρότερη ποσοτητα.την πρωτη μερα εμεις π.χ θα ξεκινήσουμε με μισο μήλο,μισο αχλαδι κ 1/3 μπανανα κ μετα απο 3 μέρες θα προσθέσω τον χυμο απο μισο πορτοκάλι. 

Ποσα cm είστε εσείς? Η αλήθεια είναι ότι περιμενα να ειναι λιγο παρα πανω στα cm κ στα κιλά αλλά οκ ολα καλα μας είπε ο γιατρός.  

Αχ αυτο το εμβόλιο ... Ολη μερα ούτε ενα χαμόγελο δεν ερειξε το καημένο....

Κορίτσια τα δικα σας θέλουν να κάθονται στον ποπο τους? Ο δικος μου με εχει τρελάνει... κάθεται στον ποπο του συνέχεια  κ σκύβει προς τα μπροστά για να πάρει τα παιχνίδια του βέβαια τον κραταω!!! Επεισης του αρέσει πολυ να του δίνω  τα χέρια για να σηκωθεί όρθιος κ να κάνει βήματα!!! 

Ναι κ εμενα θέλει κ κάθεται κ στο ριλαξ έτσι αλλά ο παιδίατρος μ είπε στον 6ο. Χθες έγινε 5μηνων. 8κιλα κ 70ποντους είναι ο δικός μ. Για τη μπανάνα μ είπε κ εμενα το 1/3 αλλα δε κατάλαβα για αλλεργια νομιζα για δυσκοιλιοτητα μ το ειπε. Εμένα μ είπε 2 μέρες μήλο 2 αχλάδι  μετά αβοκάντο κάθε 2 μέρες βασικά να προσθέτω κ 1 φρούτα μετά μπανάνα μετά χυμό πορτοκάλι κ αν γίνει δυσκοιλιος τότε κ λίγο ακτινίδιο αλλά όχι τα σπόρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 18/3/2022 at 3:08 ΠΜ, ο/η Dafni87 είπε:

Εμείς θα κλείσουμε τους 5 μήνες την επόμενη εβδομάδα. Αποστείρωση έχουμε σταματήσει εντελώς από τότε που έκλεισε τον τέταρτο. Μου είπε απλώς να τα πλένω. Μαζί με αυτά πήρα την πρωτοβουλία και σταμάτησα και να σιδερώνω τα πάντα και να βράζω το νερό για το γάλα

Δάφνη το νερό που φτιάχνουμε το γάλα, το βράζουμε για να αποστειρώνουμε το γάλα, όχι το νερό. Το γάλα δεν είναι αποστειρωμένο προϊόν. Σε ένα ποσοστό 14% των συσκευασιών, ακόμα πριν ανοιχτούν, από το εργοστάσιο, ανιχνεύεται μέσα στην σκόνη ένα δυνητικά επικίνδυνο μικρόβιο, το εντεροβακτηρίδιο sakazakii, ανευρίσκονται επίσης κι άλλοι μικροοργανισμοί, όπως η σαλμονέλλα, σπόροι από κλωστηρίδια σε πάνω από 20% των δειγμάτων. Τα οποία είναι άκρως επικίνδυνα και μπορούν να προκαλέσουν γαστρεντερίτιδα, σηψαιμία, μηνιγγιτίδα και πολλά ακόμα χειρότερα. Διάβασε περισσότερα στο site του Στέλιου Παπαβέντση. Νομίζω τα λέει και στη συσκευασία επάνω..

Νερό να πιει μετά το φαγητό, της δίνω και εγώ από την βρύση από όταν ξεκινήσαμε στέρεες, δε μου είπε να το βράζω, επίσης καιρό τώρα δε σιδερώνω 😆Μακάρι να προλάβαινα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η itsathina είπε:

Δάφνη το νερό που φτιάχνουμε το γάλα, το βράζουμε για να αποστειρώνουμε το γάλα, όχι το νερό. Το γάλα δεν είναι αποστειρωμένο προϊόν. Σε ένα ποσοστό 14% των συσκευασιών, ακόμα πριν ανοιχτούν, από το εργοστάσιο, ανιχνεύεται μέσα στην σκόνη ένα δυνητικά επικίνδυνο μικρόβιο, το εντεροβακτηρίδιο sakazakii, ανευρίσκονται επίσης κι άλλοι μικροοργανισμοί, όπως η σαλμονέλλα, σπόροι από κλωστηρίδια σε πάνω από 20% των δειγμάτων. Τα οποία είναι άκρως επικίνδυνα και μπορούν να προκαλέσουν γαστρεντερίτιδα, σηψαιμία, μηνιγγιτίδα και πολλά ακόμα χειρότερα. Διάβασε περισσότερα στο site του Στέλιου Παπαβέντση. Νομίζω τα λέει και στη συσκευασία επάνω..

Νερό να πιει μετά το φαγητό, της δίνω και εγώ από την βρύση από όταν ξεκινήσαμε στέρεες, δε μου είπε να το βράζω, επίσης καιρό τώρα δε σιδερώνω 😆Μακάρι να προλάβαινα! 

Εγω κορίτσια δε τον ρώτησα αλλά θεώρησα επειδή βράζω το νερό για το γαλα θα βράζω κ το νερό για να πιει. Κ ας εχω φίλτρο στη βρύση. 

Πόση ωρα βράζεις το νερό για το γάλα? Εγώ στον βραστήρα το έκανα από την αρχή κ μετά σε θερμός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Εγω κορίτσια δε τον ρώτησα αλλά θεώρησα επειδή βράζω το νερό για το γαλα θα βράζω κ το νερό για να πιει. Κ ας εχω φίλτρο στη βρύση. 

Πόση ωρα βράζεις το νερό για το γάλα? Εγώ στον βραστήρα το έκανα από την αρχή κ μετά σε θερμός 

Το βράζω στο βραστήρα, κάθε φορά. Έξω που έχω πάρει, το έχω βάλει και εγώ σε θερμός.

Όσον αφορά το βράσιμο, ρώτησε τον καλού κακού. Να του δίνεις από το φίλτρο νερού το θεωρώ πολύ πιο υγιεινό, εγώ δυστυχώς δεν έχω. Το πόσιμο νερό βρύσης αντιπροσωπεύει το 14% έως 20% της συνολικής εκθέσεώς μας σε μόλυβδο (από τις σωληνώσεις) και το βράσιμο του νερού δεν αφαιρεί τον μόλυβδο, αλλά αντιθέτως μπορεί να αυξήσει τη συγκέντρωσή του, που είναι επικίνδυνο για τα μωρά. Συστήνεται να δίνεις καλύτερα βρύσης, παρά οτιδήποτε αποστειρωμένο ή εμφιαλωμένο (λόγω φθορίου) σε μωρά. Πλέον συντείνεται αυστηρά το «κρύο» νερό βρύσης και μόνο. Ωστόσο, αν θες εμφιαλωμένο νομίζω το πιο κατάλληλο που συντείνεται είναι το «Κωστηλάτας».

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η itsathina είπε:

Το βράζω στο βραστήρα, κάθε φορά. Έξω που έχω πάρει, το έχω βάλει και εγώ σε θερμός.

Όσον αφορά το βράσιμο, ρώτησε τον καλού κακού. Να του δίνεις από το φίλτρο νερού το θεωρώ πολύ πιο υγιεινό, εγώ δυστυχώς δεν έχω. Το πόσιμο νερό βρύσης αντιπροσωπεύει το 14% έως 20% της συνολικής εκθέσεώς μας σε μόλυβδο (από τις σωληνώσεις) και το βράσιμο του νερού δεν αφαιρεί τον μόλυβδο, αλλά αντιθέτως μπορεί να αυξήσει τη συγκέντρωσή του, που είναι επικίνδυνο για τα μωρά. Συστήνεται να δίνεις καλύτερα βρύσης, παρά οτιδήποτε αποστειρωμένο ή εμφιαλωμένο (λόγω φθορίου) σε μωρά. Πλέον συντείνεται αυστηρά το «κρύο» νερό βρύσης και μόνο. Ωστόσο, αν θες εμφιαλωμένο νομίζω το πιο κατάλληλο που συντείνεται είναι το «Κωστηλάτας».

Εγω τα εμφιαλωμένα δε τα θέλω καθόλου. Στη κόρη που δεν είχα φίλτρο μ είχε πει ο παιδίατρος βρύσης κ όχι εμφιαλωμένο μετά πήρα το φίλτρο κ μ είπε εννοείται απ το φίλτρο. Τι έχω ελέγξει κ σε εργαστήριο. Είχα πάει 3 μπουκάλια 1 βρυσης 1 εμφιαλωμένο κ 1 απ το φίλτρο. Το χειρότερο ήταν το εμφιαλωμένο!!!! Σοκ! Δλδ λες το νεράκι που του δίνω να πίνει να μη το βράζω? Θυμάμαι στη κόρη το εβραζα. Χθες που δεν είχα νερό πολύ στον θερμο που ήμουν σε μια ξαδέρφη μου κ ήθελα να συμπληρώσω λίγο για το γαλα απλα το έβρασα λίγο σε ενα μπρίκι της κ το προσθέσα στο ήδη βρασμένο. Λες να πάθει τπτ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Εγω τα εμφιαλωμένα δε τα θέλω καθόλου. Στη κόρη που δεν είχα φίλτρο μ είχε πει ο παιδίατρος βρύσης κ όχι εμφιαλωμένο μετά πήρα το φίλτρο κ μ είπε εννοείται απ το φίλτρο. Τι έχω ελέγξει κ σε εργαστήριο. Είχα πάει 3 μπουκάλια 1 βρυσης 1 εμφιαλωμένο κ 1 απ το φίλτρο. Το χειρότερο ήταν το εμφιαλωμένο!!!! Σοκ! Δλδ λες το νεράκι που του δίνω να πίνει να μη το βράζω? Θυμάμαι στη κόρη το εβραζα. Χθες που δεν είχα νερό πολύ στον θερμο που ήμουν σε μια ξαδέρφη μου κ ήθελα να συμπληρώσω λίγο για το γαλα απλα το έβρασα λίγο σε ενα μπρίκι της κ το προσθέσα στο ήδη βρασμένο. Λες να πάθει τπτ?

Παλιά οι οδηγίες αυτό έλεγαν.. να το βράζεις για να πιεί. Αλλά από το '17 & μετά, μετά από έρευνες άλλαξαν.
Για το γάλα, πάντα θα το βράζεις να πέφτει το γάλα μέσα και να αποστειρώνεται, όπως έγραψα πιο πάνω.
Για όσο πίνει σκόνη, γιατί η σκόνη είναι πολύ επικίνδυνη!
Όχι, δε θα πάθει τίποτα. Απλά αν βράσεις ένα νερό για γάλα, μετά μην το ξαναβράσεις (το ίδιο), δεν κάνει! Εσύ χθες έβρασες νέο, οπότε μια χαρά. Νεράκι να πιεί να δίνεις από το φίλτρο Ρούλα, είναι το καλύτερο νερό, πραγματικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η itsathina είπε:

 

@itsathinaΌχι αυτό να ξαναβρασω το ίδιο  βρασμενο δε το έχω κάνει ποτέ. Εγω τη σκόνη δε τη ρίχνω σε καυτό νερό γιατί μ κόβει το γάλα. Βράζω καλα το νερό κ το βάζω σε θερμός κ κρατάω κ λίγο στη κατσαρόλα να κρυώσει. Κ στο μπουκάλι ρίχνω κ καυτό κ απ αυτό που έχω κρατήσει να κρυώσει κ είναι περίπου στη θερμοκρασία που το πίνει ρίχνω τη σκόνη μέσα κ ανακατεύω κ το δίνω. Κ αν δε το πιει κ αρχίσει να κρυώνει έχω ένα μπρίκι με ζεστό νερό κ βάζω το μπουκάλι μέσα ζεσταίνεται κ έτσι συνεχίζει το γεύμα. Μέχρι 1 ώρα αυτό μετά το πετάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

@itsathinaΌχι αυτό να ξαναβρασω το ίδιο  βρασμενο δε το έχω κάνει ποτέ. Εγω τη σκόνη δε τη ρίχνω σε καυτό νερό γιατί μ κόβει το γάλα. Βράζω καλα το νερό κ το βάζω σε θερμός κ κρατάω κ λίγο στη κατσαρόλα να κρυώσει. Κ στο μπουκάλι ρίχνω κ καυτό κ απ αυτό που έχω κρατήσει να κρυώσει κ είναι περίπου στη θερμοκρασία που το πίνει ρίχνω τη σκόνη μέσα κ ανακατεύω κ το δίνω. Κ αν δε το πιει κ αρχίσει να κρυώνει έχω ένα μπρίκι με ζεστό νερό κ βάζω το μπουκάλι μέσα ζεσταίνεται κ έτσι συνεχίζει το γεύμα. Μέχρι 1 ώρα αυτό μετά το πετάω.

Σκέψου για να σκοτωθούν όλα τα παθογόνα πρέπει να είναι γύρω στους 70οC. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η itsathina είπε:

Σκέψου για να σκοτωθούν όλα τα παθογόνα πρέπει να είναι γύρω στους 70οC. 

Α δλδ πρέπει να ρίχνω τη σκόνη σε πιο καυτό νερό λες ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/3/2022 at 9:57 ΠΜ, ο/η Xrys_Pa είπε:

Ενώ στην αρχή είχα σκοπό να πάρω για κάποιο λόγο το άφησα στην άκρη,ναι σίγουρα θα μου λύσει τα χέρια….λες να είναι στο πρόγραμμα και το στεγνωτήριο? Γιατί νομίζω πλυντήριο δεν ειναι

Τι κάνετε κορίτσι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Α δλδ πρέπει να ρίχνω τη σκόνη σε πιο καυτό νερό λες ε?

Λίγο πιο ζεστό ίσως, ναι.. και μετά με το που θα το περάσεις λίγο κάτω από τη βρύση κρυώνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια πως είστε?? Εμείς σήμερα φάγαμε πρώτη φορά φρουτάκια κ ξετρελαθηκε το εφαγε σχεδόν ολο!!! Ξεκινήσαμε κ καινούργιο γαλα κ αυτο του άρεσε κ το ήπιε μια χαρά!! 

Κορίτσια εσείς το μήλο κ το αχλαδι τα βραζετε λίγο πριν τα κάνετε κρεμα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Maraki 986 είπε:

Γεια σας κορίτσια πως είστε?? Εμείς σήμερα φάγαμε πρώτη φορά φρουτάκια κ ξετρελαθηκε το εφαγε σχεδόν ολο!!! Ξεκινήσαμε κ καινούργιο γαλα κ αυτο του άρεσε κ το ήπιε μια χαρά!! 

Κορίτσια εσείς το μήλο κ το αχλαδι τα βραζετε λίγο πριν τα κάνετε κρεμα? 

Εγω την 1η μέρα το έβρασα το μήλο τη 2η όχι απλά έριξα ζεστό νερό να αλεθει. Μετά 3η μέρα έβαλα κ αχλάδι κ ήταν καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maraki 986 είπε:

Γεια σας κορίτσια πως είστε?? Εμείς σήμερα φάγαμε πρώτη φορά φρουτάκια κ ξετρελαθηκε το εφαγε σχεδόν ολο!!! Ξεκινήσαμε κ καινούργιο γαλα κ αυτο του άρεσε κ το ήπιε μια χαρά!! 

Κορίτσια εσείς το μήλο κ το αχλαδι τα βραζετε λίγο πριν τα κάνετε κρεμα? 

Εγώ το έβαλα 5΄  στον ατμό τις πρώτες 3-4 μέρες.. επειδή έτσι είναι πιο εύπεπτα.
Αλλά της αρέσουν πιο πολύ άβραστα. Καλή αρχή🤍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Τι κάνετε κορίτσι μου?

Όλα καλά Ρούλα μου εδώ με τις μικρές γεμάτη η μέρα πολεμάω μπάς και κάνω καμία Δουλεια αλλά μπααααα.  Εσείς όλα καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrys_Pa είπε:

Όλα καλά Ρούλα μου εδώ με τις μικρές γεμάτη η μέρα πολεμάω μπάς και κάνω καμία Δουλεια αλλά μπααααα.  Εσείς όλα καλά?

Ναι μπήκαμε για τα καλά στα φρούτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Καλησπέρα κοριτσια πως τα πατε;;; έχω από χτες τη μικρή με 38,5 έχουμε τον μπαμπά μας με οξεία λαρυγγιτιδα και μάλλον δεν την γλίτωσαν τα παιδιά και τα 2! Η μικρή έχει  κάνει από χτες 3 φορές 38.5 και δεν πίνει πολύ γάλα οπότε μάλλον πονάει το λαιμακι της Την είδε ο γιατρός σήμερα μου είπε έχει λίγο κόκκινο λαιμό τίποτα άλλο πάμε με αλγκοφρεν ανά 6 ώρες για 2 μερες και αν δεν πέσει ο πυρετός θα πάρει αντιβίωση αναγκάστηκα..ελπίζω  α μη χρειαστεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

 Καλησπέρα κοριτσια πως τα πατε;;; έχω από χτες τη μικρή με 38,5 έχουμε τον μπαμπά μας με οξεία λαρυγγιτιδα και μάλλον δεν την γλίτωσαν τα παιδιά και τα 2! Η μικρή έχει  κάνει από χτες 3 φορές 38.5 και δεν πίνει πολύ γάλα οπότε μάλλον πονάει το λαιμακι της Την είδε ο γιατρός σήμερα μου είπε έχει λίγο κόκκινο λαιμό τίποτα άλλο πάμε με αλγκοφρεν ανά 6 ώρες για 2 μερες και αν δεν πέσει ο πυρετός θα πάρει αντιβίωση αναγκάστηκα..ελπίζω  α μη χρειαστεί. 

Περαστικά κοπέλα μου!!! Μεγαλο ζορι οταν είναι άρρωστα 😔😔😔

Εμείς παλεύουμε κάθε μέρα με τα ουλακια δαγκώνει οτι βρει με μανια ακόμα και εμενα😁😁😁 εχει και λιγο γκρίνια και μου βγάζει γάλα μεσα στην ημέρα ισως επειδή ζορίζεται απο τα ουλα κ εχει και σαλια πολλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maraki 986 είπε:

Περαστικά κοπέλα μου!!! Μεγαλο ζορι οταν είναι άρρωστα 😔😔😔

Εμείς παλεύουμε κάθε μέρα με τα ουλακια δαγκώνει οτι βρει με μανια ακόμα και εμενα😁😁😁 εχει και λιγο γκρίνια και μου βγάζει γάλα μεσα στην ημέρα ισως επειδή ζορίζεται απο τα ουλα κ εχει και σαλια πολλά....

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου...Και εμένα όλη νερά έχει είτε το χέρι είτε οτιδήποτε στο στόμα και κάνει γουλιες συνέχεια αφού το χέρι το βάζει μέχρι το λαρύγγι χαχαχαχαχ να δω ποτε θα σκάσει μύτη το πρώτο δοντάκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

 Καλησπέρα κοριτσια πως τα πατε;;; έχω από χτες τη μικρή με 38,5 έχουμε τον μπαμπά μας με οξεία λαρυγγιτιδα και μάλλον δεν την γλίτωσαν τα παιδιά και τα 2! Η μικρή έχει  κάνει από χτες 3 φορές 38.5 και δεν πίνει πολύ γάλα οπότε μάλλον πονάει το λαιμακι της Την είδε ο γιατρός σήμερα μου είπε έχει λίγο κόκκινο λαιμό τίποτα άλλο πάμε με αλγκοφρεν ανά 6 ώρες για 2 μερες και αν δεν πέσει ο πυρετός θα πάρει αντιβίωση αναγκάστηκα..ελπίζω  α μη χρειαστεί. 

Τώρα το είδα. Περαστικά σας!! Πως είναι τωρα? Ελπίζω να είναι καλύτερα. Μην αγχώνεσαι αφού την είδε κ ο γιατρός όλα καλά. Σκέψου να μη δεχόταν να τη δει? Τώρα όλα καλά θα πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Τώρα το είδα. Περαστικά σας!! Πως είναι τωρα? Ελπίζω να είναι καλύτερα. Μην αγχώνεσαι αφού την είδε κ ο γιατρός όλα καλά. Σκέψου να μη δεχόταν να τη δει? Τώρα όλα καλά θα πανε

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!

Της έκανα τεστ ώστε να ξέρουμε ότι δεν είναι κοβιτ. Είναι καλύτερα ευτυχώς μονο δέκατα μου κάνει νομίζω θα τη γλιτωσουμε την αντιβίωση θα δούμε κ σήμερα πως θα πάει και από αύριο θα μειώσουμε και το σιρόπι. Τώρα το πρωί κατάφερε και ηπιε 120 μλ γάλα  συνεχόμενα, το περισσότερο που έχει πιει 3 μέρες τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/3/2022 at 8:11 ΠΜ, ο/η Maroulli είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!

Της έκανα τεστ ώστε να ξέρουμε ότι δεν είναι κοβιτ. Είναι καλύτερα ευτυχώς μονο δέκατα μου κάνει νομίζω θα τη γλιτωσουμε την αντιβίωση θα δούμε κ σήμερα πως θα πάει και από αύριο θα μειώσουμε και το σιρόπι. Τώρα το πρωί κατάφερε και ηπιε 120 μλ γάλα  συνεχόμενα, το περισσότερο που έχει πιει 3 μέρες τώρα.

Εύχομαι να είστε καλύτερα!!! Μακάρι να τη γλιτωσατε την αντιβίωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Εύχομαι να είστε καλύτερα!!! Μακάρι να τη γλιτωσατε την αντιβίωση 

 Αι κορίτσι μου δόξα το θεό δεν την πήραμε την αντιβίωση την γλίτωσε η μικρή!Και ξεκίνησε από χτες και πίνει περισσότερο γάλα πάλι. Ευτυχώς πέρασε γρήγορα. Εσείς όλα καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/4/2022 at 7:26 ΠΜ, ο/η Maroulli είπε:

 Αι κορίτσι μου δόξα το θεό δεν την πήραμε την αντιβίωση την γλίτωσε η μικρή!Και ξεκίνησε από χτες και πίνει περισσότερο γάλα πάλι. Ευτυχώς πέρασε γρήγορα. Εσείς όλα καλά?

Εμεις έχουμε ξεκινήσει Φρουτόκρεμα κ μεσημεριανό!!! Πάμε καλά σε σχέση με το γάλα όλο παραδόξως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...