Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tzortzia είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια. Μια ερώτηση σας είπαν κ εσάς προληπτικά στο μαιευτήριο ν κάνετε υπέρηχο ισχιων; 

Στην μεγάλη της φορούσα διπλή πάνα για να είναι πιο ανοιχτά τα ποδαράκια αλλά δε χρειάστηκε υπέρηχος. Βέβαια σε πολλά παιδάκια χρειάζεται. Δεν είναι κατι αυτί πάντως. Τωρα ακόμα δε μας είπε κάτι ο παιδίατρος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tzortzia είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια. Μια ερώτηση σας είπαν κ εσάς προληπτικά στο μαιευτήριο ν κάνετε υπέρηχο ισχιων; 

Ναι και ο παιδίατρο μας μας είπε να το κάνουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Στην μεγάλη της φορούσα διπλή πάνα για να είναι πιο ανοιχτά τα ποδαράκια αλλά δε χρειάστηκε υπέρηχος. Βέβαια σε πολλά παιδάκια χρειάζεται. Δεν είναι κατι αυτί πάντως. Τωρα ακόμα δε μας είπε κάτι ο παιδίατρος 

Πήγατε σε κάποιο δημόσιο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Όχι σε ιδιώτη πήγαμε κ κάναμε τον υπέρηχο τότε 

Μάλλον και εγώ σε ιδιώτη θα τον πάω τον μικρούλη μου γιατί σε δημόσιο δεν βρίσκω τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/12/2021 at 6:14 ΜΜ, ο/η Maroulli είπε:

Ναι και ο παιδίατρο μας μας είπε να το κάνουμε! 

Πως είστε? Ξεκίνησε πίνει περισσότερο? Εμενα σταθερά εκεί στα 120 το περισσότερο. Σκέψου χθες το βράδυ στις 12 σαν τελευταίο γεύμα ήπιε 30 κ πιο πριν είχε πιει 90 στις 9.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Πως είστε? Ξεκίνησε πίνει περισσότερο? Εμενα σταθερά εκεί στα 120 το περισσότερο. Σκέψου χθες το βράδυ στις 12 σαν τελευταίο γεύμα ήπιε 30 κ πιο πριν είχε πιει 90 στις 9.

Μπα τα ίδια.. να σκάσω είμαι βρε παιδί μου με το ζόρι να πιει τα 120 και εμένα χτες στις 6 μισή γύρω στα 100  και μετά την ξυπνησα με το ζόρι στις 11 και ηπιε με το ζόρι 80 και το πρωί στις 6 μισή μετά από πάλη μισής ώρας ηπιε  100 Μέτα από τόσες ώρες και αντί να το πιει μονορουφι όλο τίποτα δεν ξέρω αλήθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Μπα τα ίδια.. να σκάσω είμαι βρε παιδί μου με το ζόρι να πιει τα 120 και εμένα χτες στις 6 μισή γύρω στα 100  και μετά την ξυπνησα με το ζόρι στις 11 και ηπιε με το ζόρι 80 και το πρωί στις 6 μισή μετά από πάλη μισής ώρας ηπιε  100 Μέτα από τόσες ώρες και αντί να το πιει μονορουφι όλο τίποτα δεν ξέρω αλήθεια 

Άλλαξες μπουκάλι που σου είπε ο παιδίατρος? Κ εγω σχεδόν 1ώρα να πιει. Μέχρι που κλαίει. Δε θέλω να το παίξω ειδικός αλλά μια γενική ούρων αν εκανες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Άλλαξες μπουκάλι που σου είπε ο παιδίατρος?

Δεν το θέλει καθόλου εκείνο άλλαξα και πιπιλα δε αυτό που έχω έβαλα με πιο πολλές τρυπες αλλά πίνει το ιδιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Δεν το θέλει καθόλου εκείνο άλλαξα και πιπιλα δε αυτό που έχω έβαλα με πιο πολλές τρυπες αλλά πίνει το ιδιο 

Μόνο του ξυπνάει ποτέ για να φάει? Εμενα σπάνια αλλά επειδή είμαι παθών απ την ουρολοιμωξη γιαυτό σ λεω κάνε μια ούρων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Μόνο του ξυπνάει ποτέ για να φάει? Εμενα σπάνια αλλά επειδή είμαι παθών απ την ουρολοιμωξη γιαυτό σ λεω κάνε μια ούρων. 

Πέρα από το βράδυ ξυπνάει μόνη της για να φαει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Πέρα από το βράδυ ξυπνάει μόνη της για να φαει. 

Κλαίει ασταμάτητα κ τρώει λίγο? Κ εμενα έτσι κάνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Κλαίει ασταμάτητα κ τρώει λίγο? Κ εμενα έτσι κάνει 

Βασικά λίγο λέμε εμείς ίσως τους φτάνει κ αυτό που πίνουν. Στο 24ωρο έχεις μετρήσει πόσο πίνει? Εμένα 600γρ περιπου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Βασικά λίγο λέμε εμείς ίσως τους φτάνει κ αυτό που πίνουν. Στο 24ωρο έχεις μετρήσει πόσο πίνει? Εμένα 600γρ περιπου

Κλαίει μέχρι να της κάνω το γάλα και όχι πάντα...εκτός το ότι κάνει πάνω από 20 λεπτά να πιει το γάλα δεν το πίνει κ όλο...σίγουρα αν πεινουσε θα έτρωγε κ άλλο  .Απλά ο γιατρός  ου είπε ότι πρέπει να πινει πανω από 110 μλγια να πάρει τα κιλά που πρέπει  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Βασικά λίγο λέμε εμείς ίσως τους φτάνει κ αυτό που πίνουν. Στο 24ωρο έχεις μετρήσει πόσο πίνει? Εμένα 600γρ περιπου

Χτες ηπιε γύρω στα 580 μλ. Σήμερα προς το παρόν στις 6 μισή ηπιε σχεδόν 110 στις 10 πάρα ηπιε 70 και τώρα ηπιε αλλά 60

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Πως είστε? Ξεκίνησε πίνει περισσότερο? Εμενα σταθερά εκεί στα 120 το περισσότερο. Σκέψου χθες το βράδυ στις 12 σαν τελευταίο γεύμα ήπιε 30 κ πιο πριν είχε πιει 90 στις 9.

Καλημέρα πως είσαι κορίτσι μου;; μην αγχώνεσαι το καθε μωράκι έχει τον δικό του ρυθμό κ στομαχακι 

Ποσο είναι τώρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tzortzia είπε:

Καλημέρα πως είσαι κορίτσι μου;; μην αγχώνεσαι το καθε μωράκι έχει τον δικό του ρυθμό κ στομαχακι 

Ποσο είναι τώρα; 

2 μηνών είναι τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

2 μηνών είναι τώρα...

Κορίτσι μου έτσι μου έκανε και εμένα η 1η μου κόρη και τώρα ακόμα π έχει φτάσει 8 την κυνηγάω για να φάει μια μπουκιά. 

Μπορεί απλά να μην είναι του πολύ φαγητού και αυτός ίσως να το διαπιστώσεις μεγαλώνοντας το μωρό σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tzortzia είπε:

Κορίτσι μου έτσι μου έκανε και εμένα η 1η μου κόρη και τώρα ακόμα π έχει φτάσει 8 την κυνηγάω για να φάει μια μπουκιά. 

Μπορεί απλά να μην είναι του πολύ φαγητού και αυτός ίσως να το διαπιστώσεις μεγαλώνοντας το μωρό σου 

Εμενα στις 17/12 θα γίνει 2 μηνών. Είναι άγχος να μη τρώει το παιδί. Κ ειδικά εμενα που μου είπαν ότι αν τον βλέπω να μη τρώει να του κάνω γενική ούρων. Αγχώνομαι πολύ για τουλάχιστον 1 μήνα ακόμα που είναι επιφοβος για ουρολοιμωξη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Εμενα στις 17/12 θα γίνει 2 μηνών. Είναι άγχος να μη τρώει το παιδί. Κ ειδικά εμενα που μου είπαν ότι αν τον βλέπω να μη τρώει να του κάνω γενική ούρων. Αγχώνομαι πολύ για τουλάχιστον 1 μήνα ακόμα που είναι επιφοβος για ουρολοιμωξη 

Κατάλαβα κορίτσι μου εύχομαι όλα να α πάνε καλά που θα πάνε θετική σκέψη και προσευχη. 

Ο Άγιος εφραιμ να είναι κοντά στο μωράκι σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tzortzia είπε:

Κατάλαβα κορίτσι μου εύχομαι όλα να α πάνε καλά που θα πάνε θετική σκέψη και προσευχη. 

Ο Άγιος εφραιμ να είναι κοντά στο μωράκι σου. 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Το 1ο τρίμηνο είναι επίφοβο κ μετά μέχρι τον χρόνο αν δε κάνει σημαίνει πως το έχει ξεπεράσει. Αμήν Παναγία μου όλα τα παιδάκια να είναι καλα!!🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Το 1ο τρίμηνο είναι επίφοβο κ μετά μέχρι τον χρόνο αν δε κάνει σημαίνει πως το έχει ξεπεράσει. Αμήν Παναγία μου όλα τα παιδάκια να είναι καλα!!🙏🙏🙏

Τι να πω. 

Κρίμα τα μωράκια να μην ταλαιπωρούν τε. 

Εγώ με την 3η κόρη μου είχα τραβήξει πολλά. 3 μήνες μεθ την είχα.. 

Και μετά μέχρι να περάσει το 6μηνο γκουχου έκανε και έτρεμα από φόβο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tzortzia είπε:

Τι να πω. 

Κρίμα τα μωράκια να μην ταλαιπωρούν τε. 

Εγώ με την 3η κόρη μου είχα τραβήξει πολλά. 3 μήνες μεθ την είχα.. 

Και μετά μέχρι να περάσει το 6μηνο γκουχου έκανε και έτρεμα από φόβο 

3 μήνες? Ωχχχ δύσκολο κομμάτι αυτό. Εγώ 10 μέρες που έκατσε μέσα ο μπεμπης μ φάνηκε αιωνας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

3 μήνες? Ωχχχ δύσκολο κομμάτι αυτό. Εγώ 10 μέρες που έκατσε μέσα ο μπεμπης μ φάνηκε αιωνας

Αστα ν πάνε κορίτσι μου είναι να μην μπλέξεις με αυτές τις πόρτες. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...