Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι!!!!


Evi87

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Βρε κοριτσια, ειναι πολυ ανχωτικο αυτο με την ωορρηξια γαι τους ανδρες και να σας πω οτι ηταν ο μονος μηνας που δεν τον ανχωσα και καναμε κατι μετα το θετικο και 2 μερες μετα το θετικο, γενικα καπως θελει αλλιως αλλη τακτικη. Επισης ξανα λεω και ξερω οτι ειναι ακριβα αλλα τα clearblue test με βοηθησαν πιο πολυ απο τα hometest ξερω ειναι ακριβα αλλα επειδη το χαμογελακι μπορει να βγει παραπανω απο μια φορες ξερεις καλυτερα. 

Εγώ κορίτσι μου της clearblue δεν υπάρχει περίπτωση να τα ξανά πάρω πήγα και έσκασα 35 ευρώ και χάλασε η υποδοχή με το δεύτερο τεστ... ταινίες και πάλι ταινίες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Μόνο 4 σπερματεχυνσεις;;;εγώ νόμιζα ότι πάει πάνω από 3.000 ευρώ 

Εμείς μια σπερματεγχυση κάναμε και πληρώσαμε 330 ευρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε!!

Δυστυχώς χθες βράδυ κατέβηκε η καταραμένη.. τελος Δεκεμβρίου κάναμε την πρώτη σπερματεγχυνση κ απέτυχε..να πω ότι εμάς ο γιατρός μας πήρε 200€. Κ μας είπε ότι μπορούμε να κάνουμε μέχρι έξι κ μετά πάμε για εξωσωματική.. μετα την αποτυχία απογοητεύτηκα κ τα παρατησαμε λίγο το αφήσαμε στη τύχη του..δεν ξέρω πιο θα είναι το επόμενο βήμα μας..ίσως πάμε για δεύτερη σπ κ μετά να ψάξουμε πόσο κοστίζει η εξωσωματική.. δεν θέλω να αφήνουμε να περνανε οι μήνες ανεκμετάλλευτοι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mantikio είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε!!

Δυστυχώς χθες βράδυ κατέβηκε η καταραμένη.. τελος Δεκεμβρίου κάναμε την πρώτη σπερματεγχυνση κ απέτυχε..να πω ότι εμάς ο γιατρός μας πήρε 200€. Κ μας είπε ότι μπορούμε να κάνουμε μέχρι έξι κ μετά πάμε για εξωσωματική.. μετα την αποτυχία απογοητεύτηκα κ τα παρατησαμε λίγο το αφήσαμε στη τύχη του..δεν ξέρω πιο θα είναι το επόμενο βήμα μας..ίσως πάμε για δεύτερη σπ κ μετά να ψάξουμε πόσο κοστίζει η εξωσωματική.. δεν θέλω να αφήνουμε να περνανε οι μήνες ανεκμετάλλευτοι.. 

Καλημέρα και καλό σκ. Μην απογοητευεσαι. Είναι δύσκολος ίσως αλλά γλυκός ο δρόμος για τη μητρότητα. Ελπίζω να έρθει σε όλες όσες το επιθυμούμε σύντομα και με υγεία πάνω απ'όλα. Αλλά 6 ακόμα σπερματεγχυσεις τις θεωρώ υπερβολικες συγνώμη. Να μου πεις 2 να τις καταλάβω. Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται? Σαλπιγγογραφια έκανες? Γιατί δεν ξεκινάς με απλά και σημαντικά όμως βηματακια? Δυστυχώς δεν είναι κουμπί για όλες η σύλληψη, να το πατάμε και να μένουμε. Θα έρθει όμως με υπομονή και πίστη🤞🙏❤️👶❤️👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η condios είπε:

Καλημέρα και καλό σκ. Μην απογοητευεσαι. Είναι δύσκολος ίσως αλλά γλυκός ο δρόμος για τη μητρότητα. Ελπίζω να έρθει σε όλες όσες το επιθυμούμε σύντομα και με υγεία πάνω απ'όλα. Αλλά 6 ακόμα σπερματεγχυσεις τις θεωρώ υπερβολικες συγνώμη. Να μου πεις 2 να τις καταλάβω. Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται? Σαλπιγγογραφια έκανες? Γιατί δεν ξεκινάς με απλά και σημαντικά όμως βηματακια? Δυστυχώς δεν είναι κουμπί για όλες η σύλληψη, να το πατάμε και να μένουμε. Θα έρθει όμως με υπομονή και πίστη🤞🙏❤️👶❤️👶

Ο γιατρός είπε μεχρι πόσες μπορούμε να κάνουμε ..εγώ σε καμία περίπτωση δεν θα κάνω έξι.. την δεύτερη αν κάνω κ μετά εξωσωματική.. είμαι 35.. έχω κάνει σαλπιγγογραφια..είναι όλα καλά..το μόνο θέμα που υπάρχει είναι στην κινητικότητα του σπέρματος..έχουμε ξεκινήσει βιταμίνες..έχει κάνει δύο φορές σπερμοδιαγαμμα κ τις δύο καμία σχέση μεταξύ τους.. μας είπε ο γιατρός ότι επειδη είναι πολύ αχθωδης επηρεάζει πολύ.. 

Μακάρι να πάμε όλα καλά για όλες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mantikio είπε:

Ο γιατρός είπε μεχρι πόσες μπορούμε να κάνουμε ..εγώ σε καμία περίπτωση δεν θα κάνω έξι.. την δεύτερη αν κάνω κ μετά εξωσωματική.. είμαι 35.. έχω κάνει σαλπιγγογραφια..είναι όλα καλά..το μόνο θέμα που υπάρχει είναι στην κινητικότητα του σπέρματος..έχουμε ξεκινήσει βιταμίνες..έχει κάνει δύο φορές σπερμοδιαγαμμα κ τις δύο καμία σχέση μεταξύ τους.. μας είπε ο γιατρός ότι επειδη είναι πολύ αχθωδης επηρεάζει πολύ.. 

Μακάρι να πάμε όλα καλά για όλες!! 

Χαίρομαι που σε ακούω "νορμάλ" και κατασταλαγμένη. Όντως εισαι σε καλή ηλικία για δεύτερη, αν την αποφασίσεις. Παρόλα αυτά και εφόσον εσύ είσαι οκ το ξέρεις υποθέτω ότι μπορείς να μείνεις και μόνη σου...ακόμα και αν το σπέρμα έχει χαμηλή κινητικότητα,που όπως σωστά είπες διορθώνεται με βιταμίνες. Συμφωνώ και εγώ πως είναι θέμα στρες. Αν χαλαρώσετε λιγάκι (όσο είναι δυνατόν αυτό φυσικά) ενδεχομένως όντως να είναι καλύτερα για πολλά 🤞🙏❤️👶❤️👶. Εγώ σου εύχομαι γρήγορα θετικά νέα !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Νομίζω κορίτσι μου πως όλες πάνω κάτω που έχουμε χρησιμοποιήσει τεστ το έχουμε βιώσει αυτό. Τον Αύγουστο είχα πει στον σύζυγο  ότι ξεκίνησα να χρησιμοποιώ τεστ ωορρηξίας, είχαμε επαφές αλλά πιο ξενέρωτα πεθαίνεις. Έμεινα βέβαια έγκυος, άλλά για λόγους υγείας έπρεπε να κάνω διακοπή της κύησης. Ξεκινήσαμε πάλι τον Ιανουάριο προσπάθειες  συνεχίζοντας εγώ να κάνω τεστ, χωρίς όμως να του το έχω πει. Κάτι παθαίνουν, νιώθουν αναγκασμένοι να το κάνουν κ δεν τους κάνει κου κου😂 τι να πω. Αφού είχατε όμως επαφή την ημέρα του θετικού σίγουρα έχεις ελπίδες. Μπορεί κιόλας να έσκασε το αβγό το βράδυ. Ποτέ δεν ξέρεις...

Όχι αυτό έγραψα δεν είχαμε επαφή ούτε τη μέρα του θετικού ούτε την επόμενη...κι εγώ για τα τεστ δεν είχα σκοπό να του πω κάτι απλά τα έφερε το κούριερ ένα πρωί που ήταν σπίτι και άνοιξε το δέμα...τι φταίω εγώ που είναι περίεργος;;;....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η condios είπε:

Χαίρομαι που σε ακούω "νορμάλ" και κατασταλαγμένη. Όντως εισαι σε καλή ηλικία για δεύτερη, αν την αποφασίσεις. Παρόλα αυτά και εφόσον εσύ είσαι οκ το ξέρεις υποθέτω ότι μπορείς να μείνεις και μόνη σου...ακόμα και αν το σπέρμα έχει χαμηλή κινητικότητα,που όπως σωστά είπες διορθώνεται με βιταμίνες. Συμφωνώ και εγώ πως είναι θέμα στρες. Αν χαλαρώσετε λιγάκι (όσο είναι δυνατόν αυτό φυσικά) ενδεχομένως όντως να είναι καλύτερα για πολλά 🤞🙏❤️👶❤️👶. Εγώ σου εύχομαι γρήγορα θετικά νέα !!!! 

Σευχαριστω πάρα πολύ για την θετική σου ενέργεια κ την δύναμη που μου δίνεις!!

Για το σπερμοδιαγαμμα χαρακτηριστικά είπε ο γιατρός στο πρώτο αφήνεις φυσικά έγκυο την γυναίκα σου στο δεύτερο όχι..το πρώτο έγινε σπίτι κ μετά το πήγαμε στο διαγνωστικό κ το δεύτερο στο κέντρο υπογονιμότητας (όπου πιέστηκε πολύ).. 

Η αλήθεια ειναι ότι αυτό που είπε κ σε προηγούμενη συζήτηση μια κοπέλα δεν είναι κουμπί κ ανεβαίνει το ασανσέρ.. είναι δυσκολο κ γιαυτους.. εμένα δεν λειτουργεί καθόλου κάτω από πρόγραμμα κ πίεση γιαυτο δεν έχω μπει σε διαδικασία καν με τεστ γιατί αγχονομαι κ εγώ περισσότερο..

Πιστεύω πολύ στη ψυχολογία κ στο άγχος ότι αυτά είναι στις περισσότερες περιπτώσεις αρνητικός παράγοντας..

Εύχομαι τα καλύτερα για όλες κ να έρθουν γρήγορα θετικά αποτελέσματα!! Σας ευχαριστώ πολύ που με ακούσατε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου συγγνωμη αν σας πρηζω αλλα νομιζω κοντευει το θετικο?εμεις παντως σημερα τα ξημερωματα ειχαμε επαφη οποτε την εχω πιασει τη σημερινη μερα?

20210213_123813.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, εγώ έχω παρατηρήσει κάτι άλλο που με προβλημάτισε. Τον προηγούμενο μήνα έκανα πολύ νωρίς ωορρηξία και αυτόν τον μήνα ακόμη νωρίτερα. Την Τρίτη που ήταν και η 6η μέρα του κύκλου είχα ένα αβγό 20+ χλ (αρχικά ο γιατρός το έβγαλε 23... κ το ξαναμέτρησε μέχρι να δείξει 20) Έδειξε προβληματισμένος και ομολογώ με ανησύχησε. Σχετίζεται το πόσο γρήγορα μεγαλώνει το αβγό με την ποιότητά του; Αποτελεί κάποια ένδειξη η ταχύτητα ανάπτυξής τους; Βιάζεται το σώμα μου για κάποιο λόγο να ξεφορτωθεί τα αβγά μου; Μπορεί το άγχος της "φάσης αναμονής" του προηγούμενου μήνα να χαλάει και το αβγό του επόμενου; Δηλαδή ποια μέρα του κύκλου ξεκινάνε να μεγαλώνουν τα αβγά; Μπορεί από τα τέλη του προηγούμενου κύκλου;

 Αναφορικά με τα τεστ ωορρηξίας και την αξιοπιστία τους, αυτή τη φορά είπα να δοκιμάσω τις ταινίες, και χρησιμοποίησα παράλληλα τα ψηφιακά της clearblue για να ερμηνεύσω τις γραμμές στις ταινίες. Λοιπόν, Τρίτη βράδυ εντοπίσαμε με υπέρηχο το 20+ αβγό. Τετάρτη πρωί είχα αρνητικά τεστάκια. Τετάρτη βράδυ θετικό ψηφιακό, αχνή ταινία. Το ψηφιακό ήταν θετικό ως Παρασκευή πρωί. Η ταινία ήταν έντονη μόνο την Πέμπτη (με peak το μεσημέρι). Πόνους είχα μόνο Τρίτη και Τετάρτη.

 Το συμπέρασμά μου, βάσει των τεστς, της θερμοκρασίας και των γόνιμων υγρών, είναι ότι η ωορρηξία μου έγινε Πέμπτη βράδυ και το αβγουλάκι ήταν ακόμη μάχιμο και την Παρασκευή (μέχρι κάποια ώρα τουλαχ). Αν έκρινα από τους πόνους θα θεωρούσα ότι έγινε Τρίτη-Τετάρτη, και θα υπολόγιζα αλλιώς τις γόνιμες μέρες μου, ενώ τώρα θα δοκιμάσω και σήμερα Σάββατο και αύριο. Προσωπικά προτιμώ τα ψηφιακά, γιατί ειναι πιο ξεκάθαρα, ενώ οι ταινίες χρήζουν ερμηνείας και έτσι ίσως χαθεί κάποια μέρα. Το κακό είναι η τιμή τους, γι’ αυτό προσπαθώ να τα προμηθεύομαι έγκαιρα διαδικτυακά (αν και πάλι η τιμή τους ειναι πολύ ψηλότερη από τις ταινίες), και το χειρότερο ότι θέλει προσοχή να μην βραχούν. Την έχω πατήσει κ εγώ έτσι, απλά δεν μου έτυχε στο 1ο μου κουτί, οπότε είχα εφεδρικό.

 Όσον αφορά τώρα την αντρική ψυχολογία, μεγάλη κουβέντα. Ο δικός μου με κυνηγάει κάθε μέρα. Κ να κάνω τεστ ή να θερμομετρηθώ. Αλλά στην ωορρηξία αγχώνεται (γίνεται δουλίτσα, αλλά μετά κόπων και βασάνων). Το θέλει το παιδάκι πάρα πολύ, ίσως περισσότερο και από εμένα. Αφού μετά την ωορρηξία τον πιάνουν «συμπτώματα» (πονοκέφαλος, μέση, ναυτίες) και τον πειράζω!! Επηρεάζει λέτε και το αντρικό άγχος τη σύλληψη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

κοριτσια μου συγγνωμη αν σας πρηζω αλλα νομιζω κοντευει το θετικο?εμεις παντως σημερα τα ξημερωματα ειχαμε επαφη οποτε την εχω πιασει τη σημερινη μερα?

20210213_123813.jpg

Λογικά είσαι λίγο πριν το πικ της ορμόνης, ξανακανε το απόγευμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

κοριτσια μου συγγνωμη αν σας πρηζω αλλα νομιζω κοντευει το θετικο?εμεις παντως σημερα τα ξημερωματα ειχαμε επαφη οποτε την εχω πιασει τη σημερινη μερα?

20210213_123813.jpg

Ακόμη δεν είναι θετικό... Συνέχισε να κάνεις τεστακια. Μέχρι να κοκκινισιε πιο πολύ... Μετά το θετικό τεστ 24 ώρες θα είναι η ωορρηξια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mantikio είπε:

Ο γιατρός είπε μεχρι πόσες μπορούμε να κάνουμε ..εγώ σε καμία περίπτωση δεν θα κάνω έξι.. την δεύτερη αν κάνω κ μετά εξωσωματική.. είμαι 35.. έχω κάνει σαλπιγγογραφια..είναι όλα καλά..το μόνο θέμα που υπάρχει είναι στην κινητικότητα του σπέρματος..έχουμε ξεκινήσει βιταμίνες..έχει κάνει δύο φορές σπερμοδιαγαμμα κ τις δύο καμία σχέση μεταξύ τους.. μας είπε ο γιατρός ότι επειδη είναι πολύ αχθωδης επηρεάζει πολύ.. 

Μακάρι να πάμε όλα καλά για όλες!! 

Καλησπέρα τι βιταμίνες σας έδωσε; Και εμείς περνούμε και ελπίζω τον επόμενο μήνα να έχουμε αποτέλεσμα 😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Εμείς μια σπερματεγχυση κάναμε και πληρώσαμε 330 ευρω

Εγώ ξέρω στο νοσοκομείο πληρώνεις 150 και μετά ότι σου πάρει ο γιατρός σου όποτε η τιμες παίζουν στην κάθε μια!απλα η εξωσωματική σε μια φίλη πήγε 5000 όλα μαζί βέβαια οι ενέσεις της ήταν και πολύ ακριβές δεν την πέρασε η επιτροπή και τα πλήρωσαν μόνοι τους!βεβαια έχω ακούσει και για λιγότερα λεφτά τώρα δεν ξέρω δεν το έχω ψάξει ακόμα για εξωσωματική τόσο πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ακόμη δεν είναι θετικό... Συνέχισε να κάνεις τεστακια. Μέχρι να κοκκινισιε πιο πολύ... Μετά το θετικό τεστ 24 ώρες θα είναι η ωορρηξια.. 

ειμαι 18η μερα σε 31 μερες κυκλο..αλλα εχω πονακια εδω και 2 μερες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Λογικά είσαι λίγο πριν το πικ της ορμόνης, ξανακανε το απόγευμα! 

θα ξανακανω γυρω στις 5 με 6

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα τι βιταμίνες σας έδωσε; Και εμείς περνούμε και ελπίζω τον επόμενο μήνα να έχουμε αποτέλεσμα 😇

Μακάρι σου το εύχομαι μέσα από την καρδια μου!!! 🤰

Έκανα όλο το σπίτι γενική από τα νεύρα μου που ήρθε η περίοδος.. 😭🤣

Μόνοι μας τις πήραμε.. wellman conception.. ο γιατρός μας είπε της προφεκτιλ  αλλά είναι πανάκριβες.. θα δείξει τι να πω..

 

Σου εύχομαι τα καλύτερα!!! Γρήγορα 🤰❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Evaki! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εγώ έχω παρατηρήσει κάτι άλλο που με προβλημάτισε. Τον προηγούμενο μήνα έκανα πολύ νωρίς ωορρηξία και αυτόν τον μήνα ακόμη νωρίτερα. Την Τρίτη που ήταν και η 6η μέρα του κύκλου είχα ένα αβγό 20+ χλ (αρχικά ο γιατρός το έβγαλε 23... κ το ξαναμέτρησε μέχρι να δείξει 20) Έδειξε προβληματισμένος και ομολογώ με ανησύχησε. Σχετίζεται το πόσο γρήγορα μεγαλώνει το αβγό με την ποιότητά του; Αποτελεί κάποια ένδειξη η ταχύτητα ανάπτυξής τους; Βιάζεται το σώμα μου για κάποιο λόγο να ξεφορτωθεί τα αβγά μου; Μπορεί το άγχος της "φάσης αναμονής" του προηγούμενου μήνα να χαλάει και το αβγό του επόμενου; Δηλαδή ποια μέρα του κύκλου ξεκινάνε να μεγαλώνουν τα αβγά; Μπορεί από τα τέλη του προηγούμενου κύκλου;

 Αναφορικά με τα τεστ ωορρηξίας και την αξιοπιστία τους, αυτή τη φορά είπα να δοκιμάσω τις ταινίες, και χρησιμοποίησα παράλληλα τα ψηφιακά της clearblue για να ερμηνεύσω τις γραμμές στις ταινίες. Λοιπόν, Τρίτη βράδυ εντοπίσαμε με υπέρηχο το 20+ αβγό. Τετάρτη πρωί είχα αρνητικά τεστάκια. Τετάρτη βράδυ θετικό ψηφιακό, αχνή ταινία. Το ψηφιακό ήταν θετικό ως Παρασκευή πρωί. Η ταινία ήταν έντονη μόνο την Πέμπτη (με peak το μεσημέρι). Πόνους είχα μόνο Τρίτη και Τετάρτη.

 Το συμπέρασμά μου, βάσει των τεστς, της θερμοκρασίας και των γόνιμων υγρών, είναι ότι η ωορρηξία μου έγινε Πέμπτη βράδυ και το αβγουλάκι ήταν ακόμη μάχιμο και την Παρασκευή (μέχρι κάποια ώρα τουλαχ). Αν έκρινα από τους πόνους θα θεωρούσα ότι έγινε Τρίτη-Τετάρτη, και θα υπολόγιζα αλλιώς τις γόνιμες μέρες μου, ενώ τώρα θα δοκιμάσω και σήμερα Σάββατο και αύριο. Προσωπικά προτιμώ τα ψηφιακά, γιατί ειναι πιο ξεκάθαρα, ενώ οι ταινίες χρήζουν ερμηνείας και έτσι ίσως χαθεί κάποια μέρα. Το κακό είναι η τιμή τους, γι’ αυτό προσπαθώ να τα προμηθεύομαι έγκαιρα διαδικτυακά (αν και πάλι η τιμή τους ειναι πολύ ψηλότερη από τις ταινίες), και το χειρότερο ότι θέλει προσοχή να μην βραχούν. Την έχω πατήσει κ εγώ έτσι, απλά δεν μου έτυχε στο 1ο μου κουτί, οπότε είχα εφεδρικό.

 Όσον αφορά τώρα την αντρική ψυχολογία, μεγάλη κουβέντα. Ο δικός μου με κυνηγάει κάθε μέρα. Κ να κάνω τεστ ή να θερμομετρηθώ. Αλλά στην ωορρηξία αγχώνεται (γίνεται δουλίτσα, αλλά μετά κόπων και βασάνων). Το θέλει το παιδάκι πάρα πολύ, ίσως περισσότερο και από εμένα. Αφού μετά την ωορρηξία τον πιάνουν «συμπτώματα» (πονοκέφαλος, μέση, ναυτίες) και τον πειράζω!! Επηρεάζει λέτε και το αντρικό άγχος τη σύλληψη;

Ε να μπράβο,  αυτό λέω και εγώ ρε κορίτσια,  εγώ έπιασα τον μπέμπη μετά τον πόνο 2 μέρες άρα πόνος και μετά έγινε η ωορρηξία και μια μέρα που ζει το αυγό νατα μας. Επίσης και αυτή τη φορά είπα αφού δεν πρόλαβα το χαμόγελο να κάνω και 2 μέρες μετά τον πόνο είχα πόνο 31 και έκανα έπαθες μέχρι τις 2 του μήνα απόγευμα. Λοιπόν μόλις μάθω μέρα σύλληψης με το καλό θα ανανεώσω και θα κάνω ρεβιου χαχαχα. Καλά για τα clearblue σου λέω συμφωνώ απόλυτα είναι πολύ πιο ακριβή από τα άλλα αλήθεια κορίτσια είναι ακριβά αλλά αξίζουν αλήθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

@Ευάγγελοςτ που είσαι! !??πάλι βολταρεις? ??

Η αλήθεια είναι misofeggaro μου ότι το έχουμε παρακάνει!😆😆 Πριν που δεν είχαμε κορονοιο πιο λίγο βγαίναμε!😄

Μόλις γυρίσαμε! Είχαμε πάει να περπατήσουμε στο χιόνι! Ελπίζω να το στρώσει αύριο και να το χαρούμε ακόμα περισσότερο! Δεν μπόρεσα να διαβάσω και τα νέα καλά γιατί είχα κάτι δουλειές αυτές τις ημέρες! Θα τα διαβάσω τώρα όμως!🥰😘💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για εσας που ρωτάτε αν το σπέρμοδιαγραμμα επηρεάζεται από το άγχος η γνώμη  ουρολόγου είναι πως ναι επηρεάζεται. Συγκεκριμένα 1 εβδομάδα πριν ανακακυψω την εγκυμοσυνη μου είχα στείλει τον σύντροφο μου για σπέρμοδιαγραμμα. Το ειχε μαζέψει με πίεση στις 7 το πρωί. Είχε βγει ένα σπέρμοδιαγραμμα που μπορούσε να γονιμοποίησει αλλά έπαιρνε βελτίωση. Του είχε πει ο γιατρός να πάρει βιταμίνες και να κοιταχτει για κιρσοκηλη αν και θεωρούσε ότι είχε πιεστεί για να κάνει τη λήψη και στην ποιότητα του σπέρματος παίζει ρόλο και το μυαλό αν δηλαδή το απολαμβάνεις. Πάλι καλά που δεν τις πήραμε τις βιταμίνες έκαναν 100 ευρώ θυμάμαι και είχαμε πει θα τις πάρουμε πιο μετά και τσουπ μια εβδομάδα μετά να το θετικό τεστακι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

ειμαι 18η μερα σε 31 μερες κυκλο..αλλα εχω πονακια εδω και 2 μερες...

Κ από ποτέ κανείς τεστακια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Κ από ποτέ κανείς τεστακια? 

απο 11η μερα εως 14η εκανα απο 1 και απο 15η μεχρι σημερα εκανα 2..θα βαλω και τα 2 σημερινα..το πανω στις 12 και το απο κατω στις 6

20210213_210651.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

απο 11η μερα εως 14η εκανα απο 1 και απο 15η μεχρι σημερα εκανα 2..θα βαλω και τα 2 σημερινα..το πανω στις 12 και το απο κατω στις 6

20210213_210651.jpg

Εμένα το πανω μου φαίνεται πιο σκουρο. Ένα ενδεχόμενο είναι να είχες θετικό βράδυ πχ η πρωι και να κατεβαίνει τβρα η ορμόνη. Αυτό θα φανεί αν κανεις αυριο 12 πχ και είναι ακόμα πιο αχνο. Όποτε αν είναι έτσι υπολόγισε χθες βράδυ η σήμερα πρωι το θετικό σου και κάνε τις επαφές σου!!! 

Εχω διαβάσει σε φόρουμ παντως ότι σε κάποιες κοπέλες η ορμόνη lh δεν ανεβαίνει τόσο για να γίνουν τα τεστ τέρμα έντονα. Και όλα καλά φυσικά μια χαρά η ωορρηξία τους απλά τα τεστ είναι λίγο πιο ανοιχτά από τη γραμμή ελέγχου. Αφου είναι τώρα ο πρωτος μήνας που κάνεις είναι και λίγο δοκιμαστικά έτσι κ αλλιωςνα δεις πως λειτουργουν. Καλη σου επιτυχία😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ήθελα να σας ρωτήσω, όσες έχετε κάνει σαλπιγγογραφια πονέσετε; Σας είπε ο γιατρός να πάρετε καποιο παυσίπονο πριν την εξέταση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...