Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλή χοριακη


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια είμαι.καινουργια.πρωτη μου εγκυμοσύνη κ.πολυ φοβισμένη κ αγχωμενη.ΤΕΡ 4/12 πρώτη χοριακη 7/1 137 μοναδες μίλησα  Με το γυναικολόγο λέει δεν είναι καλή πήρα προγεστερόνη μαγνήσιο φυλλικό κ ξάπλα ακολούθησαν άλλες 3 χοριακεσ ώσπου στις 15/1 έφτασα 1580.Εχω το πρώτο ραντεβού αύριο μαζί του κ η αγωνία χτυπάει κόκκινο. Εν τω μεταξύ το στήθος μου μια πρήζεται μια ξεπρηζεται δεν έχω εμετούς μόνο ψιλό αναγουλες.Η συχνοουρια σταθερή κ καουρες .Ποια η γνωμη σας θέλω να πάνε όλα καλά αγχώνομαι τι θα μου πει αύριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Lina08 είπε:

Καλημέρα κορίτσια είμαι.καινουργια.πρωτη μου εγκυμοσύνη κ.πολυ φοβισμένη κ αγχωμενη.ΤΕΡ 4/12 πρώτη χοριακη 7/1 137 μοναδες μίλησα  Με το γυναικολόγο λέει δεν είναι καλή πήρα προγεστερόνη μαγνήσιο φυλλικό κ ξάπλα ακολούθησαν άλλες 3 χοριακεσ ώσπου στις 15/1 έφτασα 1580.Εχω το πρώτο ραντεβού αύριο μαζί του κ η αγωνία χτυπάει κόκκινο. Εν τω μεταξύ το στήθος μου μια πρήζεται μια ξεπρηζεται δεν έχω εμετούς μόνο ψιλό αναγουλες.Η συχνοουρια σταθερή κ καουρες .Ποια η γνωμη σας θέλω να πάνε όλα καλά αγχώνομαι τι θα μου πει αύριο 

Κορίτσι μου απο χοριακες δεν ξερω πολλα γιατι ο γιατρος μου ειναι αντιθετος δε με βαζει να κανω ποτε! Απλα θεωρω πως αν ειναι χαμηλη ισως να εχεις κανει καθυστερημενη ωορρηξια! Για να καταλάβεις ,εγω εκανα ωορρηξία 10 μερες αργοτερα αρα αν ειχα κανει χοριακη θα ηταν και μενα χαμηλη!Ανα δυο με τρεις μερες λενε πως πρεπει να υπαρχει διπλασιασμος ,υπηρχε σε σενα ? Επισης τι κυκλο εχεις ??? Υπομονη μεχρι αυριο ,ολα θα πανε μια χαρα 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lina08 είπε:

Καλημέρα κορίτσια είμαι.καινουργια.πρωτη μου εγκυμοσύνη κ.πολυ φοβισμένη κ αγχωμενη.ΤΕΡ 4/12 πρώτη χοριακη 7/1 137 μοναδες μίλησα  Με το γυναικολόγο λέει δεν είναι καλή πήρα προγεστερόνη μαγνήσιο φυλλικό κ ξάπλα ακολούθησαν άλλες 3 χοριακεσ ώσπου στις 15/1 έφτασα 1580.Εχω το πρώτο ραντεβού αύριο μαζί του κ η αγωνία χτυπάει κόκκινο. Εν τω μεταξύ το στήθος μου μια πρήζεται μια ξεπρηζεται δεν έχω εμετούς μόνο ψιλό αναγουλες.Η συχνοουρια σταθερή κ καουρες .Ποια η γνωμη σας θέλω να πάνε όλα καλά αγχώνομαι τι θα μου πει αύριο 

Νομίζω ότι άδικα ανησυχείς η χοριακή σου υπερδιπλασιάζεται και είναι εξαιρετικά... δεν έχει σημασία από πόσο ξεκινάει αλλά αν διπλασιάζεται κάθε δύο μέρες εσένα είναι εξαιρετική χοριακή με το καλό με μία τελειόμηνη κύηση εύχομαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσι μου απο χοριακες δεν ξερω πολλα γιατι ο γιατρος μου ειναι αντιθετος δε με βαζει να κανω ποτε! Απλα θεωρω πως αν ειναι χαμηλη ισως να εχεις κανει καθυστερημενη ωορρηξια! Για να καταλάβεις ,εγω εκανα ωορρηξία 10 μερες αργοτερα αρα αν ειχα κανει χοριακη θα ηταν και μενα χαμηλη!Ανα δυο με τρεις μερες λενε πως πρεπει να υπαρχει διπλασιασμος ,υπηρχε σε σενα ? Επισης τι κυκλο εχεις ??? Υπομονη μεχρι αυριο ,ολα θα πανε μια χαρα 😁😁

1η 137 2η520 3η740 κ 4η 1580.Στην αρχή μου φάνηκε επιφυλακτικός ο γιατρος εμένα είναι η πρώτη μου φορά που ζω κάτι τέτοιο κ αγχώθηκα.Μετα τη τελευταία χοριακη μου έκλεισε ραντεβού για να κάνουμε υπέρηχο.Δεν έχω πολλά συμπτώματα μόνο συχνοουρια καούρες κ το στήθος μια πρήζεται κ μια ξεπρηζεται.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Νομίζω ότι άδικα ανησυχείς η χοριακή σου υπερδιπλασιάζεται και είναι εξαιρετικά... δεν έχει σημασία από πόσο ξεκινάει αλλά αν διπλασιάζεται κάθε δύο μέρες εσένα είναι εξαιρετική χοριακή με το καλό με μία τελειόμηνη κύηση εύχομαι... 

Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι να πάνε όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσι μου απο χοριακες δεν ξερω πολλα γιατι ο γιατρος μου ειναι αντιθετος δε με βαζει να κανω ποτε! Απλα θεωρω πως αν ειναι χαμηλη ισως να εχεις κανει καθυστερημενη ωορρηξια! Για να καταλάβεις ,εγω εκανα ωορρηξία 10 μερες αργοτερα αρα αν ειχα κανει χοριακη θα ηταν και μενα χαμηλη!Ανα δυο με τρεις μερες λενε πως πρεπει να υπαρχει διπλασιασμος ,υπηρχε σε σενα ? Επισης τι κυκλο εχεις ??? Υπομονη μεχρι αυριο ,ολα θα πανε μια χαρα 😁😁

Συνήθως ο κύκλος μου είναι 30 με 32 μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lina08 είπε:

1η 137 2η520 3η740 κ 4η 1580.Στην αρχή μου φάνηκε επιφυλακτικός ο γιατρος εμένα είναι η πρώτη μου φορά που ζω κάτι τέτοιο κ αγχώθηκα.Μετα τη τελευταία χοριακη μου έκλεισε ραντεβού για να κάνουμε υπέρηχο.Δεν έχω πολλά συμπτώματα μόνο συχνοουρια καούρες κ το στήθος μια πρήζεται κ μια ξεπρηζεται.

 

Συχνοουρια ειχα και εγω και καουρες ! Το στηθος και μενα μια πρηζεται μια ξεπριζεται ! Ευτυχώς ολα μεχρι στιγμης πανε καλα! Κοιταξε εγω πιστευω οτι ειναι ολα μια χαρα , μην αγχωνεσαι και ταλαιπωρεισαι χωρις λογο!  Ετσι κ αλλιώς μια μερα εμεινε !! Να μας ενημερωσεις αυριο πως πηγε αν και ειμαι σιγουρη  πως θα πανε ολα καλα!!! Θα το δεις και θα ηρεμησεις και συ 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Συχνοουρια ειχα και εγω και καουρες ! Το στηθος και μενα μια πρηζεται μια ξεπριζεται ! Ευτυχώς ολα μεχρι στιγμης πανε καλα! Κοιταξε εγω πιστευω οτι ειναι ολα μια χαρα , μην αγχωνεσαι και ταλαιπωρεισαι χωρις λογο!  Ετσι κ αλλιώς μια μερα εμεινε !! Να μας ενημερωσεις αυριο πως πηγε αν και ειμαι σιγουρη  πως θα πανε ολα καλα!!! Θα το δεις και θα ηρεμησεις και συ 😊😊

Εννοείται θα σας ενημερώσω.🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα... κι εγώ μια χαρα τη βλέπω τη χοριακη σου. Αφού τωρα είναι και 1500 και, λογικα στο ραντεβού μπορει να δείτε το σακο. Αλλα ακόμα και αν δεν τον δείτε,μπορει να είναι καθυστερημένη σύλληψη και να φανεί πιο μετά. Το στηθπς ετσι είναι,μια πρηζεται μια ξεπρηζεται.εγω θυμάμαι έλεγα μα είναι στηθος εγκυμονουσας αυτό, κάτι παει λάθος.. αλλα ετσθ είναι, δεν έχουμε 9 μήνες πρησμενο στηθος. Τα συμπτώματα εμενα μου ξεκίνησαν γύρω στην 7η εβδομαδα. Την επόμενη εβδομάδα μου κόπηκαν μαχαίρι. Δεν είχα τίποτα και την παραεπομενη ξανα ήρθαν φουλ. Οι εμετοι μου κρατησαν μέχρι τον 5ο μήνα. Όλα καλά θα πάνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γυρίσαμε από το γιατρό όλα καλά πηγαίνουν μέχρι τώρα ήμαστε 5 εβδομάδων κ 5 ημερών κ θα πάμε σε δύο εβδομάδες να ακούσουμε με το καλό καρδούλα.Ευχομαι σε ολες υγεία κ καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Συχνοουρια ειχα και εγω και καουρες ! Το στηθος και μενα μια πρηζεται μια ξεπριζεται ! Ευτυχώς ολα μεχρι στιγμης πανε καλα! Κοιταξε εγω πιστευω οτι ειναι ολα μια χαρα , μην αγχωνεσαι και ταλαιπωρεισαι χωρις λογο!  Ετσι κ αλλιώς μια μερα εμεινε !! Να μας ενημερωσεις αυριο πως πηγε αν και ειμαι σιγουρη  πως θα πανε ολα καλα!!! Θα το δεις και θα ηρεμησεις και συ 😊😊

Κορίτσια γυρίσαμε από το γιατρό όλα καλά πηγαίνουν μέχρι τώρα ήμαστε 5 εβδομάδων κ 5 ημερών κ θα πάμε σε δύο εβδομάδες να ακούσουμε με το καλό καρδούλα.Ευχομαι σε ολες υγεία κ καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/1/2021 at 12:03 ΜΜ, ο/η Lina08 είπε:

Καλημέρα κορίτσια είμαι.καινουργια.πρωτη μου εγκυμοσύνη κ.πολυ φοβισμένη κ αγχωμενη.ΤΕΡ 4/12 πρώτη χοριακη 7/1 137 μοναδες μίλησα  Με το γυναικολόγο λέει δεν είναι καλή πήρα προγεστερόνη μαγνήσιο φυλλικό κ ξάπλα ακολούθησαν άλλες 3 χοριακεσ ώσπου στις 15/1 έφτασα 1580.Εχω το πρώτο ραντεβού αύριο μαζί του κ η αγωνία χτυπάει κόκκινο. Εν τω μεταξύ το στήθος μου μια πρήζεται μια ξεπρηζεται δεν έχω εμετούς μόνο ψιλό αναγουλες.Η συχνοουρια σταθερή κ καουρες .Ποια η γνωμη σας θέλω να πάνε όλα καλά αγχώνομαι τι θα μου πει αύριο 

Καλημέρα κορίτσι μου!

Να μην ανησυχείς καθόλου!Η χοριακη σου διπλασιάζεται και αυτό θα έπρεπε να σε ενθαρρύνει από μόνο του.

Αν σε παρηγορεί εγώ ξεκίνησα με χοριακη 91 και τώρα διανύω την 24η εβδομάδα έχοντας στη κοιλίτσα μου έναν μπέμπη υγιέστατο.Τα κορίτσια καλά σου λένε.Και εμένα ήταν καθυστερημένη σύλληψη τελικά και τίποτα παραπάνω.Ευχομαι όλα να πάνε καλά και σε εσένα!

Περιμένουμε μήνυμα σου εννοείται!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, εγώ είμαι σήμερα 2 μέρες πριν την περίοδο και έκανα χοριακη με αποτέλεσμα 11,48! Έχω και λίγο  καφέ αίμα που ίσως τείνει προς κόκκινο.... τι νομίζετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...