Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Γενάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι! Να γεμίσει τη χρόνια με πολλά πολλά μωρά!


Noname

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Όσο είναι υψηλά δεν έρχεται περίοδος. Αλλά κανονικά πρέπει να την θερμομετρεις καθημερινά πρωί, πριν σηκωθείς από το κρεβάτι σου. 

Τυχαία το είδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλησπέρα, εχω καιρο να μπω καλη χρονια με υγεία!!!εμας μας μπήκε λιγο δυσκολα ο χρόνος γιατι έπαθε ο 2ος γιος μια νοσο κ ειμασταν στο νοσοκομείο 1 εβδομάδα,βγηκε εχθες. ευτυχως σταδιακά θεραπεύεται χωρις να αφήσει κατι.αν κ σπάνια που ειναι λέγεται αλλεργική πορφυρα ή αγγειιτιδα. τωρα αυχενικη εχω μεθαυριο θα ειμαι 12+6 πρωτα ο θεος.ευχομαι υγεία σε ολες σας!!και στις οικογένειες σας!!τπτ αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/1/2021 at 3:09 ΠΜ, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια εγώ γέννησα το πρωί. Δύο πανέμορφα μπουμπούκια η μικρή 2310 και ο μικρός 2790. Είναι και τα δύο υγιέστατα και προσπαθούμε να θηλάσουμε!! Το συναίσθημα είναι απερίγραπτο κ εύχομαι να το νιώσετε όλες σύντομα !!!

Να σου ζήσουν γερά και καλότυχα να ειναι στη ζωή του!!!!💜💙💜💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Renoula19 είπε:

Κορίτσια ακομα τίποτα με περίοδο δεν πρόλαβα να κάνω χοριακη σήμερα θα πάω το πρωί εντομεταξυ είδα ένα ας πούμε όνειρο είδα λέει τον Χριστό να κετεβαινει απο ψηλά να είναι πάνω σε ενα ξύλο και να λέει είμαι η Παναγία οχι του λεω δεν είσαι γιατί είσαι άντρας όχι η Παναγία είμαι μου λέει και θέλω να σου πω να μην ανησυχείς ξύπνησα απότομα......μάλλον η Παναγία τον έστειλε!! Κορίτσια η θερμοκρασία μου παίζει απο 36.8 - 37.3 δεν ξέρω αν παίζει ρόλο 

Τεστ γιατί δεν κάνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια, ξέρεις καποια ποτέ πέφτει η ορμόνη της ωορρηξιας; Έκανα πριν λίγο ένα τεστακι ωορρηξιας χωρισ λόγο, χωρίς κάποιο σύμπτωμα που να με κάνει να ελπίζω σε εγκυμοσύνη. Με παραξένεψε όμως που λίγες μέρες πριν την περίοδο, για την ακρίβεια 3, είναι όπως λίγο πριν την ωορρηξία, αχνό θετικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantikio είπε:

Να έχουμε πίστη κορίτσια κ όλα θα γίνουν..θα βοηθήσει η Παναγία. Ανατριχιασα με το όνειρο.. πιστεύω ότι ειναι σημάδι πως όλα θα σου πάνε καλά..σου εύχομαι αύριο που θα πας να είναι χοριακη ++++++++.. από θερμοκρασία δεν έχω ιδέα. Κ εγώ χθες βράδυ ένιωθα μια φουντώσει κ πρέπει να είχα ανεβάσει θερμοκρασία αλλά δεν ξέρω τι σημαίνει..

Μακάρι κορίτσι μου όλες μας εχω να δω αγίους 10 χρόνια και πότε σε καθυστερηση δεν εχω δει μακάρι Παναγίτσα μου μακάρι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Έκανα Πέμπτη αρνητικό Παρασκευή έκανα χοριακη αρνητική 

Ναι το θυμάμαι αλλά Πέμπτη ήταν 3 μέρες πριν την ημέρα που περίμενες αν έχει γίνει και καθυστερημένη σύλληψη δεν θα έδειχνε το τεστ ενώ τώρα έχεις καθυστέρηση θα είναι πιο σίγουρο το αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita! είπε:

Κοριτσια, ξέρεις καποια ποτέ πέφτει η ορμόνη της ωορρηξιας; Έκανα πριν λίγο ένα τεστακι ωορρηξιας χωρισ λόγο, χωρίς κάποιο σύμπτωμα που να με κάνει να ελπίζω σε εγκυμοσύνη. Με παραξένεψε όμως που λίγες μέρες πριν την περίοδο, για την ακρίβεια 3, είναι όπως λίγο πριν την ωορρηξία, αχνό θετικό! 

Μπορείς να ανεβάσεις μια φωτογραφία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/1/2021 at 3:09 ΠΜ, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια εγώ γέννησα το πρωί. Δύο πανέμορφα μπουμπούκια η μικρή 2310 και ο μικρός 2790. Είναι και τα δύο υγιέστατα και προσπαθούμε να θηλάσουμε!! Το συναίσθημα είναι απερίγραπτο κ εύχομαι να το νιώσετε όλες σύντομα !!!

Να σου ζήσουν καλότυχα να είναι !!!!!❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita! είπε:

Κοριτσια, ξέρεις καποια ποτέ πέφτει η ορμόνη της ωορρηξιας; Έκανα πριν λίγο ένα τεστακι ωορρηξιας χωρισ λόγο, χωρίς κάποιο σύμπτωμα που να με κάνει να ελπίζω σε εγκυμοσύνη. Με παραξένεψε όμως που λίγες μέρες πριν την περίοδο, για την ακρίβεια 3, είναι όπως λίγο πριν την ωορρηξία, αχνό θετικό! 

Είχα διαβάσει όταν τα έψαχνα ότι κι άλλες κοπέλες τις μέρες πριν την περίοδο έκαναν τεστακι ωορρηξιας κ δείχνει εγκυμοσύνη. Εγώ δε το έκανα αυτό. Κ δε ξέρω κάτι πάνω σε αυτό. Ότι είχα διαβάσει σου λέω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Κοριτσια, ξέρεις καποια ποτέ πέφτει η ορμόνη της ωορρηξιας; Έκανα πριν λίγο ένα τεστακι ωορρηξιας χωρισ λόγο, χωρίς κάποιο σύμπτωμα που να με κάνει να ελπίζω σε εγκυμοσύνη. Με παραξένεψε όμως που λίγες μέρες πριν την περίοδο, για την ακρίβεια 3, είναι όπως λίγο πριν την ωορρηξία, αχνό θετικό! 

Λοιπόν επειδή τον έψαξα λίγο το θέμα βρήκα τα εξής. 

Ένα τεστ ωορρηξία μπορεί να χρησιμοποιηθεί κάποιες φορές για να ανιχνευθεί εγκυμοσυνη αλλά δεν είναι Καθολου αξιόπιστο και ασφαλές τον αποτέλεσμα. Η ορμόνη που ανιχνευει η lg έχει μικρή διαφορά από τη χοριακη και γι'αυτό τα τεστ ωορρηξίας μπερδευονται. ΑΛΛΑ για να ανιχνευθεί εγκυμοσυνη θα πρέπει το τεστ να είναι πιο έντονο από τον θετικό δηλαδή να κάνει μπαμ,  και συνήθως δείχνουν από την αναμενόμενη περιοδο κ μετα. 

Η δευτερη περιπτωση (και αυτή που πιστευω οτι συνέβη σε εμένα) κάποιες φορές πριν την περιοδο έχουμε ένα μικρότερο κυμα lh. Και απλά βλέπουμε τα τεστ ωορρηξίας να σκουραινουν λίγο αλλά όχι όπως όταν είναι θετικό. 

Αυτά βρήκα στο ίντερνετ με είχε πιασει μια μικρή τρέλα τον προηγουμενο μήνα που είχα ένα παααακο τεστ... Τώρα δείχνω εγκράτεια 😂😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Να σου ζήσουν γερά και καλότυχα να ειναι στη ζωή του!!!!💜💙💜💙

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Να σου ζήσουν καλότυχα να είναι !!!!!❤️❤️❤️❤️❤️

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

κοριτσια μου καλησπέρα, εχω καιρο να μπω καλη χρονια με υγεία!!!εμας μας μπήκε λιγο δυσκολα ο χρόνος γιατι έπαθε ο 2ος γιος μια νοσο κ ειμασταν στο νοσοκομείο 1 εβδομάδα,βγηκε εχθες. ευτυχως σταδιακά θεραπεύεται χωρις να αφήσει κατι.αν κ σπάνια που ειναι λέγεται αλλεργική πορφυρα ή αγγειιτιδα. τωρα αυχενικη εχω μεθαυριο θα ειμαι 12+6 πρωτα ο θεος.ευχομαι υγεία σε ολες σας!!και στις οικογένειες σας!!τπτ αλλο.

Πω πω περαστικά κορίτσι μου! Πόσο δύσκολα θα πέρασες! Την ξέρω την νόσο γιατί την είχε πάθει και η μητέρα μου όταν ήταν παιδάκι. Σημασία όμως έχει ότι όλα είναι καλά! 

Καλά αποτελέσματα και στην αυχενική ζουζούνα μου! Θα περιμένουμε νέα; 😘💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Μπορείς να ανεβάσεις μια φωτογραφία;

Πήγα να το βγάλω φωτό αλλά το πέταξα για να μην παίρνουν τα μυαλά μου αέρα! θα ξανακάνω όμως!! ☺️ 

@Kostef ευχαριστώ πολύ!! Μάλλον στην ίδια κατηγορία θα είμαστε!! 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Είχα διαβάσει όταν τα έψαχνα ότι κι άλλες κοπέλες τις μέρες πριν την περίοδο έκαναν τεστακι ωορρηξιας κ δείχνει εγκυμοσύνη. Εγώ δε το έκανα αυτό. Κ δε ξέρω κάτι πάνω σε αυτό. Ότι είχα διαβάσει σου λέω.. 

Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να πιάνει ας ελπίσουμε σε αυτό! 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Κοριτσια, ξέρεις καποια ποτέ πέφτει η ορμόνη της ωορρηξιας; Έκανα πριν λίγο ένα τεστακι ωορρηξιας χωρισ λόγο, χωρίς κάποιο σύμπτωμα που να με κάνει να ελπίζω σε εγκυμοσύνη. Με παραξένεψε όμως που λίγες μέρες πριν την περίοδο, για την ακρίβεια 3, είναι όπως λίγο πριν την ωορρηξία, αχνό θετικό! 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Όταν έκανα τεστ ωορρηξιας, είχα κάνει ένα και πριν την περίοδο, γιατί είχα διαβάσει από κοπέλες εδώ ότι ανιχνευει την εγκυμοσύνη. Είχε βγει αχνό και είχα χαρεί. Αλλά αδιαθετησα κανονικά. Και τον επόμενο μήνα το ίδιο. Άρα πιστεύω ότι πρέπει να είναι έντονο για να δείξει εγκυμοσυνη. Βέβαια όλα αυτά είναι εικασίες και σε σένα να είναι διαφορετικα τα πράγματα. Εύχομαι να ΜΗΝ έρθει και να είσαι όντως εγκυουλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να πιάνει ας ελπίσουμε σε αυτό! 😄

Και εγώ το πιστεύω αυτό και μάλιστα το είχα δοκιμάσει και όντως συμβαίνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να πιάνει ας ελπίσουμε σε αυτό! 😄

Εγω ειχα κανει 1 2 μερες πριν τη αναμενόμενη περίοδο κ ειχε βγει θετικό οχι αχνό τελικα στη 1 μερα καθυστέρησης εκανα τεστ εγκυμοσύνης κ οντως ήμουν εγκυος κ τωρα εχω μια μπεμπούλα 3 μηνων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Εγω ειχα κανει 1 2 μερες πριν τη αναμενόμενη περίοδο κ ειχε βγει θετικό οχι αχνό τελικα στη 1 μερα καθυστέρησης εκανα τεστ εγκυμοσύνης κ οντως ήμουν εγκυος κ τωρα εχω μια μπεμπούλα 3 μηνων.

Στην κάθε εγκυμοσύνη και στην κάθε γυναίκα δεν είναι το ίδιο να σιυ ζήσει το θαυματακι σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα αγάπες μου πως είστε? Εγω 4η μέρα χωρίς περίοδο δεν ξέρω πια τι να πω ο γιατρός δεν μου είχε βρει κάτι παθολογικο τον προηγούμενο μήνα εσείς? Κανένα νέο ευχάριστο έχουμε απο καμία κοπέλα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα από μένα κ την περίοδο μου!!! Έχει αρχίσει να κατεβαίνει σιγά σιγά..πιστεύω μέχρι το μεσημεράκι θα έχει έρθει κανονικά..Νωρίτερα κ αυτό τον μήνα!!

@Renoula19 αν δεν κάνω λάθος πας για χοριακη σήμερα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Renoula19 είπε:

Καλημέρααα αγάπες μου πως είστε? Εγω 4η μέρα χωρίς περίοδο δεν ξέρω πια τι να πω ο γιατρός δεν μου είχε βρει κάτι παθολογικο τον προηγούμενο μήνα εσείς? Κανένα νέο ευχάριστο έχουμε απο καμία κοπέλα? 

Καλημέρα κορίτσι μου μεγαλώνει ο κύκλος σου αφού δεν είσαι έγκυος εγώ τον προηγούμενο μήνα είχα 35 μέρες 🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Renoula19 είπε:

Καλημέρααα αγάπες μου πως είστε? Εγω 4η μέρα χωρίς περίοδο δεν ξέρω πια τι να πω ο γιατρός δεν μου είχε βρει κάτι παθολογικο τον προηγούμενο μήνα εσείς? Κανένα νέο ευχάριστο έχουμε απο καμία κοπέλα? 

Καλημέρα κορίτσι μου! Έκανες χοριακή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Καλημέρα από μένα κ την περίοδο μου!!! Έχει αρχίσει να κατεβαίνει σιγά σιγά..πιστεύω μέχρι το μεσημεράκι θα έχει έρθει κανονικά..Νωρίτερα κ αυτό τον μήνα!!

@Renoula19 αν δεν κάνω λάθος πας για χοριακη σήμερα; 

Καλημέρα κοριτσάκι μου ναιιιι την εκαν 6 ώρα πρωί 🙏🙏🙏🙏🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...