Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Γενάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι! Να γεμίσει τη χρόνια με πολλά πολλά μωρά!


Noname

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

αν ειναι οντως και δεν ειναι απλα φημες για το 5 μιλαμε

Ναι αυτό λέω ότι πολύ πιθανό να ισχύει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω κάτι αν και είμαι σίγουρη για την απάντηση,κατά τη διαδικασία της εξωσωματικής καπνίζετε και αν ναι μέχρι πότε;εγώ λέω σιγά σιγά πριν την εμβρυομεταφορα να το κόψω αν και δυσκολεύομαι πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Εντάξει κάθε γυναίκα είναι διαφορετική.. κ μένα η μητέρα μου 50 ετών έχει ακόμα,  βέβαια με σκαμπανεβάσματα κ ανωμαλίες στον κυκλο.. 

Ο Μ.Ο Ελληνίδων είναι τα 50-52 για αρχή εμμηνόπαυσης. Η μητέρα μου στα 48,,,,εγώ στα 40 ήδη έχω χαμηλή ωοθηκικη ανεπάρκεια...λέτε να το ρισκάρω να περιμένω και άλλο? ΝΟΤ !!!!! 🤞🙏👶❤️👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Να ρωτήσω κάτι αν και είμαι σίγουρη για την απάντηση,κατά τη διαδικασία της εξωσωματικής καπνίζετε και αν ναι μέχρι πότε;εγώ λέω σιγά σιγά πριν την εμβρυομεταφορα να το κόψω αν και δυσκολεύομαι πολύ!

Εγώ καπνίζω ,,, 4-5 τσιγάρα/ημέρα. 5 μέρες πριν την ετ ή με το που είχα καταλάβει εγκυμοσύνη τέρμα. Αλλά τώρα έκανα την Αρβεκαπ,,,αν κόψω και το κάπνισμα θα πάρω διαζύγιο, δε θα κάνω παιδί 😂🤣😂🤣😂

Όπως νιώθεις να κάνεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η condios είπε:

Δώσε ελπίδα στον κόσμο. Είστε σόι όλες μια μία οι εξαιρέσεις έχω να πω εγώ. Διπλό το φτου διπλά τα σκόρδα. Αληθεια!!!! 👏👏👏👍💪👌🙏👶❤️

οχι δεν νομιζω οτι ειναι θεμα σογιου η πρωτη ξαδελφη της μανας μου μπηκε στην κλιμακτηριο στα 40......γι εγω δεν εχω παρει τιποτα ουτε απο την μανα μου ουτε απο το σοι της ευτυχως γιατι θα ειχα ασπρισει απο τα 30 μου ενω τωρα που εχω παρει απο τον συγχωρεμενο τον μπαμπα μου κοντευω τα 43 και εχω 2 ασπρες τριχες στο κεφαλι....γιαυτο σου ειπα πριν οτι γενικα ειμαι εξαιρεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Mt3508 είπε:

Έχω ένα μωράκι 💙 5 μηνών και ξεκινήσαμε αυτό μήνα προσπάθειες για 2ο.. είχαμε επαφές τις ημέρες της ωορρηξιας.. 

Έχω ήδη 3 μέρες καθυστέρηση όμως αυτό το μήνα καθυστέρησε και η ωορρηξία μου και είπα να περιμένω λίγο..

ωστοσο μπήκε στο μυαλό μου αυτή η απορία ποτε χαμηλώνει η χοριακη.. υπάρχει περίπτωση να κάνω τεστ και να βγει ψεύδος θετικό λόγο της προηγούμενης εγκυμοσύνης ;

Καλησπέρα κορίτσι, σε θυμάμαι γιατί μείναμε σχεδόν μαζί έγκυες! Εγώ πιστεύω ότι είσαι έγκυος γιατί ξέρω ότι μετά από μία εγκυμοσύνη έρχεται πολύ εύκολα δεύτερη 😀😉 Αν ισχύει αυτό που είπε η κοπέλα ότι 4-6 εβδομάδες μετά τη γέννα έχει μηδενίσει η χοριακή, λογικά θα δείξει αν κάνεις τώρα! Κάνε ένα τεστ και αν δείξει θετικό πες το στο γιατρό σου για να κάνετε και έναν υπέρηχο να σιγουρευτείς! Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η condios είπε:

Εγώ καπνίζω ,,, 4-5 τσιγάρα/ημέρα. 5 μέρες πριν την ετ ή με το που είχα καταλάβει εγκυμοσύνη τέρμα. Αλλά τώρα έκανα την Αρβεκαπ,,,αν κόψω και το κάπνισμα θα πάρω διαζύγιο, δε θα κάνω παιδί 😂🤣😂🤣😂

Όπως νιώθεις να κάνεις. 

Κ εγώ δεν μπορώ με τίποτα τώρα,είχα προσπαθήσει να το κόψω μετά κόλλησα COVID και ήμουν χάλια ψυχολογικά και το ξανα άρχισα τώρα λέω σιγά σιγά να το ελαττώσω μέχρι την ετ.Εννοείται πως από την ημέρα που θα γίνει θα το κόψω μαχαίρι όσο και να δυσκολεύομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

οχι δεν νομιζω οτι ειναι θεμα σογιου η πρωτη ξαδελφη της μανας μου μπηκε στην κλιμακτηριο στα 40......γι εγω δεν εχω παρει τιποτα ουτε απο την μανα μου ουτε απο το σοι της ευτυχως γιατι θα ειχα ασπρισει απο τα 30 μου ενω τωρα που εχω παρει απο τον συγχωρεμενο τον μπαμπα μου κοντευω τα 43 και εχω 2 ασπρες τριχες στο κεφαλι....γιαυτο σου ειπα πριν οτι γενικα ειμαι εξαιρεση

Ισχύει αν είναι έτσι όπως τα λες! Εξαιρετική εξαίρεση?? Περιμένω την ανατροπη σου στο ως τώρα αρνητικό αποτέλεσμα,,,είμαι σίγουρη για σένα!!!! 🤞🙏👶❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η condios είπε:

Ισχύει αν είναι έτσι όπως τα λες! Εξαιρετική εξαίρεση?? Περιμένω την ανατροπη σου στο ως τώρα αρνητικό αποτέλεσμα,,,είμαι σίγουρη για σένα!!!! 🤞🙏👶❤️ 

τωρα τι να σου πω...οτι την τελευταια φορα που εβαψα μαλλι ηταν τον Ιουλιο του 19?....τωρα που ανακαλυψα οτι ειχα επαφες λαθος μερες ειμαι κι εγω πολυ αισιοδοξη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Τέλεια. Υπέροχα. Ναι ίσως το μεγάλο η μικραίνει η γίνει κύστη.... Στα άλλα δύο θα στηριχτουμε. Οπότε ξέρεις δίδυμα... 💗 Εγώ σε αυτό εστιάζω!! 💟 Καλά να περάσετε το σαββατοκύριακο 🥰😜

Κορίτσι εσύ που ξέρεις, όταν παίρνεις χάπια για περίοδο και ωορρηξία και κάνεις ένεση για ωορρηξία, είναι παραπάνω οι πιθανότητες για δίδυμα τρίδυμα κλπ; Όπως στην εξωσωματική; Ή όπως σε κανονικές προσπάθειες(σε κάποια φυσιολογική ωορρηξία χωρίς ένεση κ χάπια δηλαδή);

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Νομίζω στην Ελλάδα βάση νόμου κιόλας μπορούμε έως τα 50.. υπάρχει όριο ηλικίας δλδ. Ε αυτές με λίγο μπικικινι παραπάνω μπορεί να δηλώσανε κ άλλη ηλικία τι να πω. Γερές να ναι να μεγαλώνουν τα παιδάκια τους... 

Εδώ εγώ βλέπω την Μπομπα βρε κορίτσια του Τανιμανιδη κ αυτή εξωσωματικη έκανε. Ε μα με τρελαίνει όμως είναι στον 4ο νομίζω μήνα αλλά γυμνάζεται, κάνει το ένα κάνει το άλλο.. λέω εγώ σ από πλανήτη ζω? Δεν είναι παίξε γέλασε η δίδυμη κύηση.. βέβαια είναι νωρίς ακόμα θα στρώσει κ αυτή.... Χαχααχ

Η μπομπα την έχει κόψει την γυμναστική είδα ένα βίντεο προχτές που είπε ότι της την απαγορεύει ο γιατρός τουλάχιστον ακόμα που είναι νωρίς!χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Βρε κοριτσια εχετε καταλαβει? ειναι αληθεια οτι η Μενεγακη ειναι παλι εγκυος στα 52 της? Μακαρι η γυναικα και να της πανε ολα τελεια!!! Να παρουμε θαρρος και οι υπολοιπες γιατι για να πω την αληθεια μου ειναι δυσκολο να πιστεψω οτι μετα απο 4 παιδια μπηκε σε διαδικασια εξωσωματικης για το 5

Στην Ελλάδα βάσει νόμου επιτρέπεται μέχρι τα 50. Τώρα με την οικονομική άνεση που έχει άνετα μπορεί να βγήκε εξωτερικό χωρίς κανένα θέμα 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Δεν νομιζω να εκανε 4 παιδια με εξωσωματικη....νομιζω οτι μια γυναικα που περνει ορμονες φαινετε παιρνει κιλα πρηζετε....

Μη το λες αυτό. Κ γω στη φάση της διέγερσης πήρα 1.5 κιλό το οποίο έφυγε με το που μου ήρθε περίοδος. 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Evi87 είπε:

Να ρωτήσω κάτι αν και είμαι σίγουρη για την απάντηση,κατά τη διαδικασία της εξωσωματικής καπνίζετε και αν ναι μέχρι πότε;εγώ λέω σιγά σιγά πριν την εμβρυομεταφορα να το κόψω αν και δυσκολεύομαι πολύ!

Εγώ κοριτσάκι μου το έκοψα μαχαίρι ένα μήνα πριν ξεκινήσω διέγερση. Για μένα το σιγά σιγά δε δούλεψε ποτέ.. Καλό θα ήταν λίγες μέρες πριν την ετ στη χειρότερη την ίδια να το κόψεις.

στις πριν 5 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Η μπομπα την έχει κόψει την γυμναστική είδα ένα βίντεο προχτές που είπε ότι της την απαγορεύει ο γιατρός τουλάχιστον ακόμα που είναι νωρίς!χαχαχαχαχα

Και με δίδυμα δύσκολο να ξανά αρχίσει.. Είναι υψηλού κινδύνου κύηση κορίτσια μου. Αφήστε την κούραση. Εγώ το λέω αυτά τα μικρά μ έχουν κάνει άχρηστη... Περίοδος χάριτος σε όλη την εγκυμοσύνη ήταν 4-5.5 μηνών.. Πριν κ μετά όλο κ κάτι ψιλό είχα. Δόξα τω Θεω όμως προχώρησαν όλα καλά κ αύριο θα γεννήσω!!😍💕🥰👶🏻👶🏻👼🏻👼🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! Μου με το καλό!!! Χαλάλι όλα!!! Από ότι θυμάμαι είσαι 2+ εβδομάδες μπροστά μου όποτε είσαι αισίως 36; σούπερ είσαι!!! Σου εύχομαι να πάνε ολα τέλεια, να μην ταλαιπωρηθείς καθόλου κ αύριο να είστε όλοι μαζί αγκαλιά ❤️❤️❤️

Κορίτσια όσο για τις υπόλοιπα που λέτε, εγώ είχα πάντα τον τέλειο κύκλο, γυναικολογικα θέματα, καθυστέρηση, ανωμαλία, πόνος ήταν απλά άγνωστες λέξεις. Στα 37 μου οι ορμόνες μου έδιναν εικόνα για 27...κ όμως δε συνέλαβα ποτέ!!! Δλδ δεν είναι μόνο οι εξετάσεις είναι κ το αποτέλεσμα. Η κάθε μία θα αποφασίσει μόνη της τι είναι σωστό για την ίδια κ μόνο αυτή ξέρει τι μπορεί κ τι θέλει. Για όσες όμως το σκέφτεστε το θέμα εξωσωματική θα πω μην αργήσετε... Εγώ πήγα στον 1.5 χρόνο (τον 1 με συστηματική προσπάθεια) κ δεν το μετάνιωσα... Έκανα ωοληψια πέρυσι τέτοια εποχή κ πήγα με κατάψυξη, λόγω κοβιντ έκανα ετ Ιούνιο (αντί Μάρτη) δλδ είχα κ 3-4 μήνες ακόμα προσπάθειας λόγω της κατάστασης πάλι δεν έπιασα... Έπιασα όμως με την πρώτη ετ κ περιμένω κ γω πια το κοριτσάκι μου επιτέλους! Έχω πητ 21/2 κ ακόμα δεν το έχω πιστέψει. Δεν μετανιώνω την ταλαιπωρία ούτε στιγμή, ακόμα θα πάλευα εγώ κ οι τέλειες εξετάσεις μου!!! Το ξαναλέω η κάθε μία ξέρει καλύτερα για τον εαυτό της, το μόνο που λέω είναι αν το σκέφτεστε κ θέλετε να προχωρήσετε μην αργείτε, ο χρόνος δυστυχώς από τα 35 κ μετά είναι μόνο εχθρός... 

Τα καλύτερα εύχομαι σε όλες κ καλή χρονιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@annie! Μου με το καλό!!! Χαλάλι όλα!!! Από ότι θυμάμαι είσαι 2+ εβδομάδες μπροστά μου όποτε είσαι αισίως 36; σούπερ είσαι!!! Σου εύχομαι να πάνε ολα τέλεια, να μην ταλαιπωρηθείς καθόλου κ αύριο να είστε όλοι μαζί αγκαλιά ❤️❤️❤️

Κορίτσια όσο για τις υπόλοιπα που λέτε, εγώ είχα πάντα τον τέλειο κύκλο, γυναικολογικα θέματα, καθυστέρηση, ανωμαλία, πόνος ήταν απλά άγνωστες λέξεις. Στα 37 μου οι ορμόνες μου έδιναν εικόνα για 27...κ όμως δε συνέλαβα ποτέ!!! Δλδ δεν είναι μόνο οι εξετάσεις είναι κ το αποτέλεσμα. Η κάθε μία θα αποφασίσει μόνη της τι είναι σωστό για την ίδια κ μόνο αυτή ξέρει τι μπορεί κ τι θέλει. Για όσες όμως το σκέφτεστε το θέμα εξωσωματική θα πω μην αργήσετε... Εγώ πήγα στον 1.5 χρόνο (τον 1 με συστηματική προσπάθεια) κ δεν το μετάνιωσα... Έκανα ωοληψια πέρυσι τέτοια εποχή κ πήγα με κατάψυξη, λόγω κοβιντ έκανα ετ Ιούνιο (αντί Μάρτη) δλδ είχα κ 3-4 μήνες ακόμα προσπάθειας λόγω της κατάστασης πάλι δεν έπιασα... Έπιασα όμως με την πρώτη ετ κ περιμένω κ γω πια το κοριτσάκι μου επιτέλους! Έχω πητ 21/2 κ ακόμα δεν το έχω πιστέψει. Δεν μετανιώνω την ταλαιπωρία ούτε στιγμή, ακόμα θα πάλευα εγώ κ οι τέλειες εξετάσεις μου!!! Το ξαναλέω η κάθε μία ξέρει καλύτερα για τον εαυτό της, το μόνο που λέω είναι αν το σκέφτεστε κ θέλετε να προχωρήσετε μην αργείτε, ο χρόνος δυστυχώς από τα 35 κ μετά είναι μόνο εχθρός... 

Τα καλύτερα εύχομαι σε όλες κ καλή χρονιά! 

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Σωστά θυμάσαι 36+2 θα είμαι αύριο. Άντε πλησιάζει και ο δικός σου ο καιρός σε λίγο και θα γνωρίσεις την μπουμπου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Evi87 είπε:

Να ρωτήσω κάτι αν και είμαι σίγουρη για την απάντηση,κατά τη διαδικασία της εξωσωματικής καπνίζετε και αν ναι μέχρι πότε;εγώ λέω σιγά σιγά πριν την εμβρυομεταφορα να το κόψω αν και δυσκολεύομαι πολύ!

Εγώ καπνίζω αλλά φυσικά στις ετ το έκοψα μαχαίρι.Θα δεις ότι δε θα θέλεις να καπνίσεις όταν κάνεις την ετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Δεν νομιζω να εκανε 4 παιδια με εξωσωματικη....νομιζω οτι μια γυναικα που περνει ορμονες φαινετε παιρνει κιλα πρηζετε....

Μετά ξεπριζεσαι μόλις σταματήσεις τις ενέσεις. Δεν υπάρχει θέμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσι εσύ που ξέρεις, όταν παίρνεις χάπια για περίοδο και ωορρηξία και κάνεις ένεση για ωορρηξία, είναι παραπάνω οι πιθανότητες για δίδυμα τρίδυμα κλπ; Όπως στην εξωσωματική; Ή όπως σε κανονικές προσπάθειες(σε κάποια φυσιολογική ωορρηξία χωρίς ένεση κ χάπια δηλαδή);

Ε αυξάνονται εάν έχεις παραπάνω ωοθυλακια. Εγώ με πολυκυστικες. Ένα είχα κ μοναδικό κ τυχερό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Η μπομπα την έχει κόψει την γυμναστική είδα ένα βίντεο προχτές που είπε ότι της την απαγορεύει ο γιατρός τουλάχιστον ακόμα που είναι νωρίς!χαχαχαχαχα

Ανέβασε ένα στορυ χθες που έδειχνε ασκήσεις, κ διαφήμιζε κάτι μποσκοτα χαχαχα 😘😘  το είδα κ εγώ αυτό που λες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Σωστά θυμάσαι 36+2 θα είμαι αύριο. Άντε πλησιάζει και ο δικός σου ο καιρός σε λίγο και θα γνωρίσεις την μπουμπου!! 

Με το καλό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

@annie! Μου με το καλό!!! Χαλάλι όλα!!! Από ότι θυμάμαι είσαι 2+ εβδομάδες μπροστά μου όποτε είσαι αισίως 36; σούπερ είσαι!!! Σου εύχομαι να πάνε ολα τέλεια, να μην ταλαιπωρηθείς καθόλου κ αύριο να είστε όλοι μαζί αγκαλιά ❤️❤️❤️

Κορίτσια όσο για τις υπόλοιπα που λέτε, εγώ είχα πάντα τον τέλειο κύκλο, γυναικολογικα θέματα, καθυστέρηση, ανωμαλία, πόνος ήταν απλά άγνωστες λέξεις. Στα 37 μου οι ορμόνες μου έδιναν εικόνα για 27...κ όμως δε συνέλαβα ποτέ!!! Δλδ δεν είναι μόνο οι εξετάσεις είναι κ το αποτέλεσμα. Η κάθε μία θα αποφασίσει μόνη της τι είναι σωστό για την ίδια κ μόνο αυτή ξέρει τι μπορεί κ τι θέλει. Για όσες όμως το σκέφτεστε το θέμα εξωσωματική θα πω μην αργήσετε... Εγώ πήγα στον 1.5 χρόνο (τον 1 με συστηματική προσπάθεια) κ δεν το μετάνιωσα... Έκανα ωοληψια πέρυσι τέτοια εποχή κ πήγα με κατάψυξη, λόγω κοβιντ έκανα ετ Ιούνιο (αντί Μάρτη) δλδ είχα κ 3-4 μήνες ακόμα προσπάθειας λόγω της κατάστασης πάλι δεν έπιασα... Έπιασα όμως με την πρώτη ετ κ περιμένω κ γω πια το κοριτσάκι μου επιτέλους! Έχω πητ 21/2 κ ακόμα δεν το έχω πιστέψει. Δεν μετανιώνω την ταλαιπωρία ούτε στιγμή, ακόμα θα πάλευα εγώ κ οι τέλειες εξετάσεις μου!!! Το ξαναλέω η κάθε μία ξέρει καλύτερα για τον εαυτό της, το μόνο που λέω είναι αν το σκέφτεστε κ θέλετε να προχωρήσετε μην αργείτε, ο χρόνος δυστυχώς από τα 35 κ μετά είναι μόνο εχθρός... 

Τα καλύτερα εύχομαι σε όλες κ καλή χρονιά! 

👍👍👍👍 Με κάλυψες!!

Με το καλόοοοο!!!!😘😘👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μετά ξεπριζεσαι μόλις σταματήσεις τις ενέσεις. Δεν υπάρχει θέμα. 

Κ άμα προσέχεις δε πρίζεσαι καν... Εγώ σ λέω είχα κόψει τελείως το αλάτι κ τα γλυκά κ έχασα δε πήρα , ούτε πρίστηκα.. 😇🙏💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa127 είπε:

Εγώ καπνίζω αλλά φυσικά στις ετ το έκοψα μαχαίρι.Θα δεις ότι δε θα θέλεις να καπνίσεις όταν κάνεις την ετ.

Μακάρι,θα προσπαθήσω από Δευτέρα να το κόψω έτσι ώστε να είμαι έτοιμη για την ετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κ άμα προσέχεις δε πρίζεσαι καν... Εγώ σ λέω είχα κόψει τελείως το αλάτι κ τα γλυκά κ έχασα δε πήρα , ούτε πρίστηκα.. 😇🙏💕

Και μια φίλη μου έκανε κ διατροφή. Εγώ έχω πάρει ένα κιλό. Εκείνη μισό κ είναι κ στον 5ο μήνα εγκυμοσύνης κ με ορμόνες κ ενέσεις τόσους μήνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Σωστά θυμάσαι 36+2 θα είμαι αύριο. Άντε πλησιάζει και ο δικός σου ο καιρός σε λίγο και θα γνωρίσεις την μπουμπου!! 

Καλώς να έρθει... 💗 Με όσο λιγότερο πόνο. Κ περισσότερο ύπνο μετά την γέννηση.... Πάντα με υγεία. 💟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!! Να ρωτησω κατι για τις ορμονολογικες που λεγαμε επειδη θελω να δω αν μου τις καλυπτει η ασφαλεια μου (ιδιωτικη που εχω απο την δουλεια) και πρεπει να κλεισω ραντεβου σε γιατρο της ασφαλειας πρεπει να ζητησω γυναικολογο η ενδροκρινολογο?? και κατι αλλο οι εξετασεις αυτες ειναι καθαρα γυναικολογικες η γινονται και για αλλες αιτιες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Mommyel κι εγώ ακόμα είμαι στις πρώτες ετοιμασίες αλλά έχω περίπου 5και βδομάδες μέχρι να μπω στον μήνα μου! Πιστεύω προλαβαίνω!  @nanouko  🤣🤣🤣Εννοείται αν μπορούσαμε όλα θα τα ρυθμιζαμε (υγεία ύψος εμφάνιση χαρακτήρα) !! Για μένα μπορώ να στο εγγυηθώ!😅😅 Θα προσπαθήσουμε για αυτά που περνάνε από το χέρι μας!! 😊😊😊 
    • Σευχαριστω πολύ για την ευχή σου!!! ❤️❤️❤️
    • Αχ Ιωάννα εγώ τη Δευτέρα που μας πέρασε αγοράσαμε τα πρώτα πράγματα του μπέμπη, χθες έκανα παραγγελία το μπανάκι του κ κάτι κάρτες παιχνίδια και στήσαμε το βρεφικό κρεβατάκι που το πήραμε από την αδερφή του άντρα μου κ την Παρασκευή θα πάμε να παραγγείλουμε το καρότσι του κ το στρώμα για το κρεβατάκι!!! Ακόμη κι εγώ δεν ξεκίνησα το πλύσιμο, είναι να ψωνίσω κάποια ρουχαλακια ακόμη, αλλά σκέφτομαι μετά τα μέσα Ιουλίου να τα κάνω, γιατι ξεκίνησα να ξεκαθαριζω πράγματα που χρειαζομαι ή όχι στο σπίτι για να έχω ελεύθερο χώρο. Σήμερα κλείνω την 28η εβδομάδα και αύριο ξεκινάω την 29η. Μήπως σου το πει στο επόμενο ραντεβού για το εμβόλιο, αλλά η αλήθεια είναι ότι δε το ζητάνε όλοι οι γυναικολόγοι. Επίσης το μωρό θα κάνει αυτό το εμβόλιο στο δεύτερο μήνα της ζωής του. Δες αν θα στο πει κι αν δεν αναφέρει κάτι ρώτησε τον τη γνώμη του.. έτσι κι αλλιώς μέχρι την 35η εβδομάδα μπορείς να το κάνεις! Παιδίατρο βρήκατε;; Εμείς τον ρωτήσαμε κ μας είπε να βρούμε κάποιον που να ειδικεύεται στη βρεφική ανάνηψη για να έχουμε μια ασφάλεια παραπάνω. Θέλει σιγά σιγά να πάρουμε να κλείσουμε ένα ραντεβού με τον παιδίατρο για να τον γνωρίσουμε, γιατί καλοκαίρι είναι κι επίσης μάλλον από βδομάδα θα πάμε να ρωτήσουμε στην κλινική. Επίσης, μας είπε κ για αναισθησιολογο ότι πρέπει να κλείσουμε στην κλινική, γενικά έχουμε πολλές εκκρεμότητες που πρέπει να τακτοποιηθούν!!
    • @Ελενη βιδ και εσύ δεν είχες αυχενική χθες;;;; Που είσαι;;; Πως πήγε;;; Τα νέα σου;!!!
    • Αχου θα σε μαλωωωσωωω!! Βρε απ' το πρωί δεν λέμε θετική σκέψη και ενέργεια;!! Ούτε να κλαίς ούτε να γελάς!! Έχουμε περιπτώσεις που άκουσαν καρδούλα αργότερα και εξελίχθηκαν όλα κατ'ευχήν!! @Κατερίνα!!!βοήθα λίγο!!! @Παρασκευαιδουεσύ που κοντεύεις 10ετια εδώ μέσα όλο και κάποιο παράδειγμα θα έχεις για το κορίτσι μας!!! Ναι οκ μπορεί να μην εξελιχθεί.. και τι θα κάνεις;;; Μέχρι τη Δευτέρα θα μαραζωνεις;;; Βρε κοριτσάκι μου έχεις και τα παιδάκια σου.. ασχολησου εκεί μαζί τους όσο μπορείς να γελάσει το χειλακι σου!! Πάρτα αγκαλίτσα να γεμίσει η αγκαλίτσα σου!! Γέμισε αισιοδοξία από τα χαμόγελα τους και την αγάπη τους και στείλε όμορφες σκέψεις στο σπορακι σου!! Τι θα γίνει αν προχωρήσει;;; Θα σκέφτεσαι μέσα στις τύψεις που στεναχωριοσουν πόσο το αδικησες!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει!! Υπομονή και πίστη στο σπορακι σου!!!  Όχι εννοείτε ότι δεν χρειάζεται να κλείσεις ραντεβού με όλο το λεκανοπέδιο Αττικής!! Εφόσον έχεις ήδη ραντεβού για Δευτέρα κομπλέ, άραξε, χαλάρωσε.. μη το σκέφτεσαι συνέχεια και πήγαινε τη Δευτέρα να δείς τι γίνεται..! Τον άλλον την Πέμπτη πάρε ακύρωσε τον, πες του ότι σου έτυχε κάτι και θα τον πάρεις εκ νέου να κλείσετε ραντεβού όταν θα μπορείς!  Καλά θα κάνεις, όσο μπορείς ξάπλωσε ξεκουράσου! Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!! Μακάρι το σκατουλι μου να φτάσει να γεννηθεί υγιέστατο και τελειομηνο!! 🙏🙏🙏 Όλων μας τα σπορακια να γεννηθούν υγιή και τελειόμηνα θεέ μου!! 🙏🙏🙏 Μωρέ αν δεν ήταν και ο γιατρουλης μου έτσι καθησυχαστικος δεν θα ήμουν έτσι εγώ τώρα.. έτσι εγώ είμαι ψύχραιμη που με βλέπεις!! 😂😂😂 Γενικότερα είμαι που είμαι ιδιοψυχαναγκαστικη και τα ψάχνω όλα, αν είχα και το γιατρό μου να με αγχωνει θα είχα πηδήξει από κανά μπαλκόνι!! 😝🤣🤣🤣 Και εσύ πιστεύω αν είχες έναν γιατρό να σε στηρίξει από την αρχή, δεν θα ήσουν τόσο καιρό μέσα στο άγχος!! Δεν σου λέω ότι θα ήσουν και μες την τρελή χαρά αλλά σίγουρα δεν θα το είχες καταδικάσει όπως έκανες.. Πες μας λίγο για τα παιδάκια σου.. πόσο χρονών είναι; Πάνε σχολείο; Πως είναι η ιδιοσυγκρασία τους.. έλα να συζητήσουμε κάτι ποίο ευχάριστο βρε παιδί μου!! Τι ζώδια είναι πχ;!! 😂😂 Έλα να σου πω εγώ αν θέλεις για τα σκυλάκια μου και τις γατούλες μου σκηνικά να ξεραθουμε στα γέλια!! Έλα να περάσουμε παρέα τις επόμενες μέρες λέγοντας βλακείες να περνάει η ώρα.. ότι χρειάζεσαι για να μην το σκέφτεσαι όλη την ώρα και σε πιάνει η μαυρίλα... Και γενικά όποτε νοιώθεις ότι χρειάζεσαι boostαρισμα στείλε μας!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...