Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Γενάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι! Να γεμίσει τη χρόνια με πολλά πολλά μωρά!


Noname

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημερα κοριτσια εμενα το αιμα συνεχιζετε σχεδον ροζ και με μικρη ροη. Να πω την αληθεια περισσοτερο το χρωμα με μπερδευει γιατι μεγαλη ροη δεν ειχα ποτε..Θα πρεπει να παω συντομα για ορμονικες γιατι αν ηταν αιμα εμφυτευσης θα ειχε σταματησει....

Ναι κορίτσι μου συμφωνώ.. κ μιλα με το Γιατρό σου γενικά για το τι μπορεί να συμβαίνει γιατί κάθε μήνα νομίζω έχεις τέτοια σκαμπανεβασματα.. ανεξάρτητως δλδ αποτελεσμάτων των εξετάσεων σου... Γιατί πιθανό να βγουν μια χαρά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Renoula19 είπε:

Μόνο ορμονολογικες και τώρα πουβθα αδιαθετησω θα κάνω ξανά πάλι 

Ο γιατρός σου το ξερει οτι προσπαθειτε 6 χρόνια ? Μόνο ορμονολογικες σου έχει δώσει να κάνεις? Μου κάνει εντυπωση. Νομίζω ότι θα πρεπει να ψαχτείτε κ οι δυο. Δεν αρκουν νομίζω οι ορμονολογικες όταν δεν έρχεται τόσο καιρό. Η να αλλάξεις γιατρό αν δεν σε συμβουλευει σε αυτό το θέμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Εμείς ανεβήκαμε χθες στη ταρατσα δεν το βρήκαμε, έχει πολλα δέντρα γυρω γυρω αυλές. Σήμερα βγήκα παλι έξω δεν είδα κάτι... Θα τον πω στον άντρα μου ότι μπορουν να βγουν μόνα τους γιατί επιμένει ότι αφησα εγώ την προηγουμενη μερα ανοιχτά

Μου είπε ότι το βράδυ θα μου φέρει άλλο καναρίνι, έχω ανάμεικτα συναισθήματα βέβαια. Ήταν το πρωτο μου κατοικίδιο ☹️

Να ξερεις πως θα ειναι καπου σχετικα χαμηλα δεν μπορουν να πετάξουν ψηλα ξανα ψάξε κοριτσι μου :) μπορει να το βρεις καπου χαμηλα θα ειναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Renoula19 είπε:

 

Τωρα που το ξανά είδα είδα κάτι παραααααααα πολυ αχνό μόνο σε σκιά το εβλεπα πφφφφ θα τρελαθώ ρε κορίτσια είπαμε με τον άντρα μου νσ κάνουμε σπερματεγχυση αλά φοβάμαι οτι δεν θα πετύχει 

IMG_20210107_134820.jpg

Κορίτσι μου με 6 χρονια προσπάθειας πρέπει να προχωρήσετε παρακάτω... Είναι πάρα πολλά.. σπερματεγχυση χωρίς να έχει κάνει εξετασεις ο σύζυγος? Δεν έχει νόημα... Όπως επίσης εγώ διαφωνώ κ με την ίδια τη διαδικασία.. σα φυσική σύλληψη είναι οι πιθανότητες. Εγώ θα σ συμβούλευα να απευθυνθείτε σ ένα γιατρό ειδικευμένο στην υπογονιμότητα κ να πάτε παρακάτω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Βρε κάτσε καλά που είναι αργά για σένα 38 χρόνων κοπέλα με συλλήψεις . Όλα καλά θα πάνε!.. 

Δε ξερω ποσες αποβολές θα αντέξω, αυτό με φοβίζει. Έκλεισα τώρα να παω γυναικολόγο την τρίτη παραγγειλα και βιταμίνη d  που βγήκε χαμηλή. Μη γελάσετε αλλά παραγγειλα και βαμμα λυγαριας διάβασα βοηθάει στην ψηλή fsh. Ο πνιγμενος από τα μαλλιά του πιανεται χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Ο γιατρός σου το ξερει οτι προσπαθειτε 6 χρόνια ? Μόνο ορμονολογικες σου έχει δώσει να κάνεις? Μου κάνει εντυπωση. Νομίζω ότι θα πρεπει να ψαχτείτε κ οι δυο. Δεν αρκουν νομίζω οι ορμονολογικες όταν δεν έρχεται τόσο καιρό. Η να αλλάξεις γιατρό αν δεν σε συμβουλευει σε αυτό το θέμα. 

Ναι θα τα κάνουμε ολα εχω αλλάξει γιατρό πρόσφατα και θα μας βοηθήσει πολύ με θέμα παιδιού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dina970 είπε:

Να ξερεις πως θα ειναι καπου σχετικα χαμηλα δεν μπορουν να πετάξουν ψηλα ξανα ψάξε κοριτσι μου :) μπορει να το βρεις καπου χαμηλα θα ειναι 

Εγώ πηγα το πρωί με το μικρό κ κοίταγα δεν το βρήκα. Είναι κ αρκετά ανοιχτή εδώ η περιοχη μας έπιασαν κι οι Αλκυονίδες μέρες στην Κρήτη είχε πολλα πουλια εδώ χθες κ σημερα... Θα πάει και ο άντρας μου όταν σχολάσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Δε ξερω ποσες αποβολές θα αντέξω, αυτό με φοβίζει. Έκλεισα τώρα να παω γυναικολόγο την τρίτη παραγγειλα και βιταμίνη d  που βγήκε χαμηλή. Μη γελάσετε αλλά παραγγειλα και βαμμα λυγαριας διάβασα βοηθάει στην ψηλή fsh. Ο πνιγμενος από τα μαλλιά του πιανεται χαχα

Χαχα ο,τι μπορείς κάνε. Θρόμβο είπες έκανε ε? Λέω μήπως έκανες προληπτικες ενεσουλες όταν ξανά έμενες?? Ρωτά τον γιατρό συμβουλεύσου τον κ όλα θα πάνε καλά... Είμαι σίγουρη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Χαχα ο,τι μπορείς κάνε. Θρόμβο είπες έκανε ε? Λέω μήπως έκανες προληπτικες ενεσουλες όταν ξανά έμενες?? Ρωτά τον γιατρό συμβουλεύσου τον κ όλα θα πάνε καλά... Είμαι σίγουρη!!!

Έλεγα να ρωτήσω για σαλοσπιρ που είναι λίγο πιο ανώδυνο... Μόλις δω θετικό τεστ. Από θρομβοφιλια όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η natasa94 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Μίλησα με τη γιατρό δεν χρειάζεται να επαναλάβω μου είπε και έχω ραντεβού την άλλη Πέμπτη!! Μέχρι τότε υπομονή, ξεκούραση και θετική σκέψη!! 🙏Εύχομαι κάθε καλό σε όλες μας και σύντομα με πολλά μωράκια στην παρέα μας! 🥰🥰

Τελεια! Υπομονη μεχρι το ραντεβου σου και πολλη θετικη σκεψη!!! 🙏 Να εισαι καλα κοριτσι μου, οτι καλυτερο σου ευχομαι!!! 🥰😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Έλεγα να ρωτήσω για σαλοσπιρ που είναι λίγο πιο ανώδυνο... Μόλις δω θετικό τεστ. Από θρομβοφιλια όλα καλά. 

Ναι να το δοκιμάσεις κ αυτό δεν είναι κάτι.. τολμα το για το καλύτερο αφού το θέλετε .. απλά εγώ διαφωνώ στο να μένουμε στάσιμες , πρέπει να βοηθήσουμε κ λίγο την κατάσταση..κ εσύ πολύ καλά έκανες κ το έψαξες..  όλα καλά θα πάνε θα δεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Σε ευχαριστω πολύ πολύ κορίτσι μου για εμένα δεν υπάρχει όμως ελπίδα θα κάνω και μια σπερματεγχυση και τέλος έτσι να δίνουμε και τσάμπα χρήματα 😭😭

Κορίτσι μου καλό όπως σου είπαν κ οι αγαπημένες @lactaki και @Kostef 6 χρόνια προσπαθειών χωρίς εξετάσεις είναι πολύ. Και το λέω καθαρά για ψυχολογικούς λόγους. Ούτε σπερματέγχυση μπορείς να κανεις γλυκιά μου χωρίς να ψαχτείς. Και εσυ πρέπει να κάνεις μια σαλπιγγογραφια κ ο σύζυγος να πάει σε ουρολόγο-ανδρολογο για σπερμοδιαγραμμα και καλλιέργεια για αρχή. Αυτό που θα σε συμβουλεύσω είναι να δείτε έναν γυναικολόγο εξειδικευμένο σε θέματα γονιμότητας καθώς δεν έχουν όλοι τις απαραίτητες γνώσεις για να σας κατευθύνουν σωστά. Είμαι καμμένη γι αυτό στο λέω. 1.5 χρόνο με παιδευε απλός γυναικολόγος και τελικά πήγαμε στον εξωσωματικό, βρήκαμε τα θεματάκια μας κ τώρα περιμένουμε από μέρα σε μέρα τα διδυμάκια μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Εγώ πηγα το πρωί με το μικρό κ κοίταγα δεν το βρήκα. Είναι κ αρκετά ανοιχτή εδώ η περιοχη μας έπιασαν κι οι Αλκυονίδες μέρες στην Κρήτη είχε πολλα πουλια εδώ χθες κ σημερα... Θα πάει και ο άντρας μου όταν σχολάσει. 

Σας ευχομαι να το βρειτε !!! 🙏🏼😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Κορίτσι μου καλό όπως σου είπαν κ οι αγαπημένες @lactaki και @Kostef 6 χρόνια προσπαθειών χωρίς εξετάσεις είναι πολύ. Και το λέω καθαρά για ψυχολογικούς λόγους. Ούτε σπερματέγχυση μπορείς να κανεις γλυκιά μου χωρίς να ψαχτείς. Και εσυ πρέπει να κάνεις μια σαλπιγγογραφια κ ο σύζυγος να πάει σε ουρολόγο-ανδρολογο για σπερμοδιαγραμμα και καλλιέργεια για αρχή. Αυτό που θα σε συμβουλεύσω είναι να δείτε έναν γυναικολόγο εξειδικευμένο σε θέματα γονιμότητας καθώς δεν έχουν όλοι τις απαραίτητες γνώσεις για να σας κατευθύνουν σωστά. Είμαι καμμένη γι αυτό στο λέω. 1.5 χρόνο με παιδευε απλός γυναικολόγος και τελικά πήγαμε στον εξωσωματικό, βρήκαμε τα θεματάκια μας κ τώρα περιμένουμε από μέρα σε μέρα τα διδυμάκια μας 

Συμφωνώ απόλυτα!!! Θα τον είχα μαδισει 6 χρόνια.. είναι εγωιστικό να κάνουμε τόσα κ εκείνοι να λένε δεν έχω κάτι.. οκ θίγεται ο Ανδρισμος τους Αλλα όλα έχουν κ τα όρια τους..θα φθάσουμε πχ στα 15 χρόνια προσπαθειών κ ακόμα θα επιμένει ότι δεν έχει τίποτα?.. όχι πρέπει να του μιλήσει σοβαρά κατά τη γνώμη μου γιατί μπορεί να έχει κπ θεματακι κ να τυρρανιεστε άδικα τόσο καιρό.. κ τίποτα να μην έχετε μετά από τόσα χρόνια προσπαθειών δεν ανήκετε στην κατηγορία της ανεξήγητης.. δε γίνεται... Προχωρήστε παρακάτω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Ναι θα τα κάνουμε ολα εχω αλλάξει γιατρό πρόσφατα και θα μας βοηθήσει πολύ με θέμα παιδιού 

Κοριτσι μου θα συμφωνησω με τα κοριτσια. Ειναι πολλα τα χρονια προσπαθειας χωρις να εχουν γινει ολες οι εξετασεις. Χρειαζεται να δεις εσυ και σαλπιγγες, ο αντρας σου σπερμα περα απο τις ορμονες. Εγω ζω στο εξωτερικο και εδω δεν κανουν τιποτα αν δεν περασουν δυο χρονια και πας μεσω νοσοκομειου (ιδιωτικα ειναι πανακριβα) που αυτο σημαινει και αλλη αναμονη απο κει. Εγω στον ενα χρονο ακριβως, χωρις γιατρο χωρις τιποτα, διαβαζοντας φορουμ εμαθα τα παντα τι χρειαζεται και πηγαμε και καναμε τα πιο βασικα (σαλπιγγογραφια, σπερμοδιαγραμμα, ορμονες) ιδιωτικα.. Δεν αντεχα καθε μηνα αποτυχια χωρις να ξερω, μου ηταν πολυ ψυχοφθορο. Τελικα ηρθε το πρωτο μου μωρακι στους 18 μηνες προσπαθειας. Ευχομαι να σας βοηθησει αυτος ο γιατρος, να κανετε οτι χρειαζεται απο εξετασεις, και να ερθει συντομα το μωρακι σας!!! 🙏💖😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κορίτσι μου καλό όπως σου είπαν κ οι αγαπημένες @lactaki και @Kostef 6 χρόνια προσπαθειών χωρίς εξετάσεις είναι πολύ. Και το λέω καθαρά για ψυχολογικούς λόγους. Ούτε σπερματέγχυση μπορείς να κανεις γλυκιά μου χωρίς να ψαχτείς. Και εσυ πρέπει να κάνεις μια σαλπιγγογραφια κ ο σύζυγος να πάει σε ουρολόγο-ανδρολογο για σπερμοδιαγραμμα και καλλιέργεια για αρχή. Αυτό που θα σε συμβουλεύσω είναι να δείτε έναν γυναικολόγο εξειδικευμένο σε θέματα γονιμότητας καθώς δεν έχουν όλοι τις απαραίτητες γνώσεις για να σας κατευθύνουν σωστά. Είμαι καμμένη γι αυτό στο λέω. 1.5 χρόνο με παιδευε απλός γυναικολόγος και τελικά πήγαμε στον εξωσωματικό, βρήκαμε τα θεματάκια μας κ τώρα περιμένουμε από μέρα σε μέρα τα διδυμάκια μας 

Ναι κορίτσι μου το ξέρω πρώτα θα κάνουμε εξετάσεις και μετά θα ξεκινήσουμε τα υπόλοιπα με το καλο τα θαύματακια σου μια τελειωμένη και πανέμορφη εγκυμοσύνη σου εύχομαι κοίτα αυτό το τεστ το έκανα την τρίτη και σήμερα εκανα και το δεύτερο και βγήκε αρνητικό αυτό που θα σου βάλω τώρα είναι της τρίτης δεν ξέρω πως γίνετε αμέσως όμως να βγαίνει αχνό και το 2ο αρνητικό γιαυτό έχω τρελαθεί δεν μου έχει τύχη ξανα αν δεις την φώτο φαίνεται η αχνή γραμμή 

received_733254234241254.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nat20 είπε:

Κοριτσι μου θα συμφωνησω με τα κοριτσια. Ειναι πολλα τα χρονια προσπαθειας χωρις να εχουν γινει ολες οι εξετασεις. Χρειαζεται να δεις εσυ και σαλπιγγες, ο αντρας σου σπερμα περα απο τις ορμονες. Εγω ζω στο εξωτερικο και εδω δεν κανουν τιποτα αν δεν περασουν δυο χρονια και πας μεσω νοσοκομειου (ιδιωτικα ειναι πανακριβα) που αυτο σημαινει και αλλη αναμονη απο κει. Εγω στον ενα χρονο ακριβως, χωρις γιατρο χωρις τιποτα, διαβαζοντας φορουμ εμαθα τα παντα τι χρειαζεται και πηγαμε και καναμε τα πιο βασικα (σαλπιγγογραφια, σπερμοδιαγραμμα, ορμονες) ιδιωτικα.. Δεν αντεχα καθε μηνα αποτυχια χωρις να ξερω, μου ηταν πολυ ψυχοφθορο. Τελικα ηρθε το πρωτο μου μωρακι στους 18 μηνες προσπαθειας. Ευχομαι να σας βοηθησει αυτος ο γιατρος, να κανετε οτι χρειαζεται απο εξετασεις, και να ερθει συντομα το μωρακι σας!!! 🙏💖😘

Σίγουρα αυτί όλα θα τα δούμε να αποκλείσω τώρα ότι δεν υπάρχει εγκυμοσύνη και μετά προχωράμε παρακάτω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Ναι κορίτσι μου το ξέρω πρώτα θα κάνουμε εξετάσεις και μετά θα ξεκινήσουμε τα υπόλοιπα με το καλο τα θαύματακια σου μια τελειωμένη και πανέμορφη εγκυμοσύνη σου εύχομαι κοίτα αυτό το τεστ το έκανα την τρίτη και σήμερα εκανα και το δεύτερο και βγήκε αρνητικό αυτό που θα σου βάλω τώρα είναι της τρίτης δεν ξέρω πως γίνετε αμέσως όμως να βγαίνει αχνό και το 2ο αρνητικό γιαυτό έχω τρελαθεί δεν μου έχει τύχη ξανα αν δεις την φώτο φαίνεται η αχνή γραμμή 

received_733254234241254.jpeg

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου!! Μόνο μια χοριακη μπορεί να σου επιβεβαιώσει το αποτέλεσμα. Τα τεστ μπορούν να κάνουν κ λάθος. Αργεί να ανεβεί η ορμόνη στα ούρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Renoula19 είπε:

Σίγουρα αυτί όλα θα τα δούμε να αποκλείσω τώρα ότι δεν υπάρχει εγκυμοσύνη και μετά προχωράμε παρακάτω 

Αυτο να κανεις κοριτσι μου! Κανε χοριακη οποτε μπορεσεις ωστε να σιγουρευτεις για το τι συμβαινει τωρα και μετα να τα πιασεις ολα ενα ενα βημα την φορα! Και ολα θα πανε τελεια! xx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Renoula19 είπε:

Σίγουρα αυτί όλα θα τα δούμε να αποκλείσω τώρα ότι δεν υπάρχει εγκυμοσύνη και μετά προχωράμε παρακάτω 

Για χοριακη πότε θα πας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elli!!! είπε:

Για χοριακη πότε θα πας? 

Αύριο το πρωί πρωί και βράδυ θα έχω αποτελέσματα αν καο ξέρω απο τώρα το αποτέλεσμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Renoula19 είπε:

Αύριο το πρωί πρωί και βράδυ θα έχω αποτελέσματα αν καο ξέρω απο τώρα το αποτέλεσμα 

Με το καλό!! Καλά αποτελέσματα ένα μεγάλο νουμερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Αύριο το πρωί πρωί και βράδυ θα έχω αποτελέσματα αν καο ξέρω απο τώρα το αποτέλεσμα 

Τέλεια! Θα περιμένουμε νεα σου! Καλά θετικά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elli!!! είπε:

Τέλεια! Θα περιμένουμε νεα σου! Καλά θετικά αποτελέσματα! 

Σε ευχαριστω πολύ πολύ κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...