Μετάβαση σε περιεχόμενο

EINAI SUMPTWMATA EGUMWSUNHS??????


Recommended Posts

Kalispera

Eimai neo melos sto site kai tha ithela ki egw me ti seira mou na ekfrasw kapoies apories..

eixa loipon worriksia tin kuriaki kai meta apo suxnes epafes prin kai meta tin worriksia (prospathontas panta na meinw egkuos) simera meta apo 3 meres dld exw kapoia sumptwmata ta opoia omws den apokleietai na vgainoun apo to mualo mou... niwthw mikra travigmatakia xamila stin koilia kai kapws tin kusti mou na piezetai me apotelesma na paw suxna toualeta..

Erwtw loipon tis pio empeires manoules an ayta pou niwthw einai sumptwmata egkumwsunis kai an einai dunato na ta niwthw toso nwris

Sas euxaristw ek twn prwterwn

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσήρθες alexasam!Δεν έχω μείνει έγκυος μέχρι τώρα για να σου πω αλλα απ'ότι ακούω κατα καιρούς αυτά είναι συμπτώματα πρώιμης εγκυμοσύνης. Παρε το τεστ που δείχνει αποτελεσμα 4-5 μέρες μετά την πιθανη ημ/νια σύλληψης.Αλλά μην το κανεις και τωρα τωρα. Την Κυριακή είχες επαφή ντε!Περίμενε μέχρι το Σαβ/κο.Εκτος αν εισαι ανυπόμονη οπως εγω που θα πρεπε να μου κανουν καλυτερες τιμες στα τεστ με τοσα που εχω κανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alexasam γεια σου!!!Ουτε κι εγω ειμαι μανουλα.Τα συμπτωματα που περιεγραψες ειναι εγκυμοσυνης....βεβαια ειναι και λιγακι νωρις νομιζω,οποτε παρακολουθησε τα και τις επομενες μερες να δεις πως θα παει!!!Σου ευχομαι ολοψυχα να το επιασες το σπορακι σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου alexasam.

Ειμαι και εγω νεο μελος. Εγω εγινα μανουλα πριν 7 μηνες και 23 ημερες.

Την πρωτη μερα κιολας μετα την επαφη νομιζα οτι ειχα κι εγω αυτα τα συμπτωματα. Αισθανομουν ενα τραβηγμα καπου στη μητρα. Γι αυτο το λογο προσεχα πολυ και δεν σηκωνα βαρη ουτε εσκηβα. Διαπιστωσα τελικα οτι ημουν εγκυος μετα απο 2 εβδομαδες κανοντας το τεστ εγκυμοσυνης.

Ευχομαι και σε σενα να πανε τα πραγματα καλα...:):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia sas euxaristw pou apantisate sto minima mou

Oles oi apantiseis einai thetikes kai mou anevazoun tin psixologia alla euxomai na min einai tis fantasias mou auta ta sumptwmata pou niwthw.. an bebaia kapoia exei alli apopsi proteinw na mou ti grapsei kai as mou spasei to sunnefaki sto opoio edw kai liges wres zw... giati panw apo ola prepei na eimaste realistes kai na min apogoiteuomaste me to paramikro B) B) B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΤΩ . ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΦΟΡΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΕΛΑΦΡΑΣ ΜΟΡΦΗΣ ΑΝΑΓΟΥΛΑ (ΟΧΙ ΕΜΕΤΟ) Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ(ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΧΑ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ. ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ.

ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια χαρα alexasam. Φαινονται να είναι συμπτωματα εγκυμοσυνης αλλα επειδη ειναι νωρις παρακολουθησε την κατασταση και απο βδομαδα παρε και ενα τεστ θα σε συμβουλευα. Τη Δευτερα ας πουμε. Εγω θυμαμαι το ειχα καταλαβει τη δευτερη μερα της καθυστερησης της περιοδου μου, αλλα μέχρι να φτάσω στην καθυστερηση ενιωθα όλα αυτο το διάστημμα ότι μπορεί και να μαι. Επισης είχα φοβερη κόπωση, στα ποδια, στη μεση, ελαχιστε πρωινες αναγουλες, τις οποιες αρχικα απεδιδα στο τσιγαρο , μέχρι που άρχισαν και οι λιγουρες, την επομενη, πηρα τεστα εγκυμοσυνης και επαληθευτηκα. Οποτε πιστευω ότι αν νιώθεις ότι είσαι, και αισθάνεσαι ψιλοτραβηγματακια χαμηλα, πρηζεται το στηθος και πας περισσοτερες φορες απο πριν τουαλετα και δεν σου ρχεται περιοδος νομιζω ότι θα πρεπει να χαιρεσαι...Γενικως πρόσεχε τον εαυτο σου γιατι αν όντως είσαι θέλει προσοχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μονο που με προβληματιζει στην περιπτωση σου ειναι ότι δεν εχεις σταθερο κυκλο, οποτε παρε ενα τεστ εγκυμοσυνης να σιγουρευτεις...Αντε...με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

martha1 έγραψε:

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΤΩ . ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΦΟΡΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΕΛΑΦΡΑΣ ΜΟΡΦΗΣ ΑΝΑΓΟΥΛΑ (ΟΧΙ ΕΜΕΤΟ) Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ(ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΧΑ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ. ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ.

ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;;

Γεια σου κοπελα μου!!

Εγω οπως εχω ξαναπει και σε αλλες κοπελες προσπαθω να μην δινω βαση στα συμπτωματα γιατι αγχωνομαι και δεν θελω να απογοητευομαι....

Θα πρεπει ομως να μας πεις τι κυκλο εχεις και σε ποια μερα βρισκεσαι....για να βοηθησουμε αν μπορουμε περισοτερο :-)

Η δυσκοιλιοτητα ειναι αλλα δεν πιανει ολες τις κοπελες απο την αρχη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katarxin kalos irthes stin parea mas ...

sigoura auta pou perigrafei einai simptomata egimosinis ... einai omos kai simptomata periodou, kai auti einai i ironia pou mas talaiporei kai tin opoia paleuoumai me nixia kai me dontia ... (siga mi tis perasei... xixi)

vevaia mi xexnas pos kai apo ginaika se ginaika ta simptomata diaferoun...

epeidi prosfata eimoun egios ... i diafora sta simptomata itan polla perissotera neura (kindineue o kosmos dipla mou) kai to oti de mporousa me tipota na koimitho mproumita apo ton pono sto stithos.

kata ta alla kathe mina exo ta idia simptomata egimosinis - periodou...

auti itan i diki mou katatopisi ...

patnos opos kai na exei ... den einai sto xeri tou ... tha erthei...

kali epitixeia sou euxomai olopsixa!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VRE KORITSIA MOU TO THEMA EINAI OTI POTE DEN EIXA PONOUS PERIODOU KAI DEN KSERW KAN PWS EINAI.

ALLWSTE PISTEUW PWS EINAI ARKETA NWRIS NA EXW PONOUS PERIODOU AFOU KANONIKA PERIODOS PREPEI NA MOU ERTHEI STIS 15/2 (MAKARI OMWS NA MIN ERTHEI)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...