Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα Μετά Από Εμβρυομεταφορά


Tzeniferr

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tzeniferr είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ήρθε η μεγάλη μέρα. Έχω κάνει τεστ και αναμένω. Καλή επιτυχία εύχομαι σε όλες σας. 

Εύχομαι από καρδιάς κ μια μεγάλη χοριακή! Όλα να πάνε σούπερ! Ενημέρωσέ μας να χαρούμε με τη χαρά σου κ να πάρουμε θάρρος κ κουράγιο! 💝🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς τα νούμερα δεν ήταν όπως τα θέλαμε. Για άλλη μια φορά χάσαμε. Νομίζω πλέον πως δεν υπάρχει άλλη ελπίδα. Έχω χασει το κουράγιο μου. 😭😭😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετά από 4 εξωσωματικες και 5 Εμβρυομεταφορες δεν υπάρχει απόθεμα αντοχών. Λυπάμαι που απογοήτευσα εμένα, τον άνδρα μου και τους δικούς μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tzeniferr είπε:

Μετά από 4 εξωσωματικες και 5 Εμβρυομεταφορες δεν υπάρχει απόθεμα αντοχών. Λυπάμαι που απογοήτευσα εμένα, τον άνδρα μου και τους δικούς μας.

Μη μιλάς έτσι κοπέλα μου δεν απογοητευτείς κανέναν αυτοί οι άνθρωποι είναι η οικογένεια σου σ'αγαπάνε δεν σκέφτονται έτσι,κάνε κουράγιο πάρε τον χρόνο σου και βλέπεις τι κάνεις στο μέλλον 💛🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tzeniferr είπε:

Μετά από 4 εξωσωματικες και 5 Εμβρυομεταφορες δεν υπάρχει απόθεμα αντοχών. Λυπάμαι που απογοήτευσα εμένα, τον άνδρα μου και τους δικούς μας.

Δε θα μπορουσα να μην απαντησω σε ενα τετοιο post...

Σε καταλαβαίνω όσο δε φανταζεσαι... οταν πας με υψηλές προσδοκίες είναι πιο δυσκολο να δεχτείς τετοια εξέλιξη έχοντας ξοδέψει μάλιστα μια περιουσία.

Κορίτσι με όλο το θάρρος αλλά παρε κι αλλες γνωμες! Είμαι της αποψης οτι και οι γιατροί είναι ανθρωποι και ίσως να θελουν λίγο χρόνο να βρουν τι φταιει αλλα οκ εδω μιλάμε για τόσες προσπάθειες και μάλιστα με δανεικά.. Πάρε γνωμες, ψαξε τι δε εχετε κοιταξει τόσο καιρό... Στο λεω εγω που εκανα δυστυχως το λαθος να κανω τοσες προσπάθειες με εναν μόνο γιατρό... Δεν είναι ολοι οι γιατροι καλοι για όλες τις περιπτωσεις..

Εγω με προεμφυτευτικό έλεγχο απέβαλα στην 6η εβδομάδα δίδυμη κύηση υγιών εμβρύων και πήρα ως απάντηση σήκωμα ώμων και ότι ήταν τυχαίο γεγονός! Παλευω με μετατραυματικό στρες απο τοτε..

Σου ευχομαι να πάρεις δυναμεις σύντομα! *κρατα το θετικό οτι μένεις εγκυος - μαμα θα γίνεις αρκεί να μην εγκαταλείψεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tzeniferr είπε:

Μετά από 4 εξωσωματικες και 5 Εμβρυομεταφορες δεν υπάρχει απόθεμα αντοχών. Λυπάμαι που απογοήτευσα εμένα, τον άνδρα μου και τους δικούς μας.

Είσαι πιο δυνατή απ'τον καθένα όταν το θέλω σου είναι τόσο δυνατό. Να συγχωρείς τον εαυτό σου και μόνο για κάθε φορά που δεν πέτυχε. Συμφωνώ με την @peacock,,ανασυντάξου,,,και δες με άλλη ματιά την πορεία που θα επιλέξετε και το να δεις έναν αλλον γιατρό-ανθρωπο και επιστημονα παραλληλα. Να σκέφτεσαι μόνο εσένα και τον άντρα σου,,,,οι δικοί σας εκεί θα είναι και πάλι,,,είστε τα παιδιά τους και σίγουρα θέλουν το καλό σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tzeniferr είπε:

Δυστυχώς τα νούμερα δεν ήταν όπως τα θέλαμε. Για άλλη μια φορά χάσαμε. Νομίζω πλέον πως δεν υπάρχει άλλη ελπίδα. Έχω χασει το κουράγιο μου. 😭😭😭😭

Λυπάμαι πραγματικα...και ας μην σε ξέρω...Εχεις κουραστει πολυ και έχεις καθε δικαίωμα να νιωθεις ετσι..Καλή δύναμη και κουραγιο σ ευχομαι...Και μην τα παρατήσεις! Θα γίνει το θαύμα κάποια στιγμη!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tzeniferr είπε:

Μετά από 4 εξωσωματικες και 5 Εμβρυομεταφορες δεν υπάρχει απόθεμα αντοχών. Λυπάμαι που απογοήτευσα εμένα, τον άνδρα μου και τους δικούς μας.

Κορίτσι μου η στεναχώρια σου είναι απόλυτα φυσιολογική αλλά να είσαι σίγουρη ότι δεν έχεις απογοητεύσει κανέναν.Αντιθέτως είσαι μια ηρωίδα για όλη την προσπάθεια που έχεις καταβάλει.Μην σκεφτείς ποτέ ξανά έτσι και μην επιτρέψεις σε κανένα να σε κάνει να νιώσεις έτσι.

Να πάρεις το χρόνο σου και αφού ηρεμήσεις να δεις και άλλους γιατρούς όπως είπαν και τα κορίτσια.Είναι μεγάλος αγώνας για εμάς η μητρότητα αλλά θα τον κερδίσουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας, που με ενθαρρύνετε σε αυτήν την προσπάθεια. Είναι τραγικο αυτό που μου συμβαίνει και σε εμένα καθώς και σε όλες τισ κοπέλες που δυσκολεύοντε να κάνουν παιδιά. Ψυχολογικά υπό του 0. Ο άνδρας μου (φανταζομαι όπως και σε εσας) κοιμάται 3-4 ώρες ημερησίως για να τα βγάλει πέρα. Και εγώ μέσα σε ένα σπίτι να κλαίω όλη μερης και όλη νύχτα. Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι. Είστε η μόνη μου παρέα. Εύχομαι όλες σας να γελάτε αγκαλιά με τα μωράκια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tzeniferr είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας, που με ενθαρρύνετε σε αυτήν την προσπάθεια. Είναι τραγικο αυτό που μου συμβαίνει και σε εμένα καθώς και σε όλες τισ κοπέλες που δυσκολεύοντε να κάνουν παιδιά. Ψυχολογικά υπό του 0. Ο άνδρας μου (φανταζομαι όπως και σε εσας) κοιμάται 3-4 ώρες ημερησίως για να τα βγάλει πέρα. Και εγώ μέσα σε ένα σπίτι να κλαίω όλη μερης και όλη νύχτα. Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι. Είστε η μόνη μου παρέα. Εύχομαι όλες σας να γελάτε αγκαλιά με τα μωράκια σας.

Κορίτσι μου λυπάμαι πολυ! Μην κάνεις τέτοιες σκέψεις όμως... Να ηρεμήσεις, να ανασυνταξεις τις σκέψεις σου και να παρεις δυναμη για να κυνηγήσεις το όνειρο σου. Ψαξτο και με άλλους γιατρους κ εξετάσεις. Προσευχησου κ αν εισαι Αθήνα, επισκεψου την Αγ. Ειρήνη Χρυσοβαλαντου. Θα σου δώσει δυναμη η επίσκεψη σου εκεί. Πίστεψε το και θα γίνει το θαυματακι σου! Σου ευχομαι συντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tzeniferr είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας, που με ενθαρρύνετε σε αυτήν την προσπάθεια. Είναι τραγικο αυτό που μου συμβαίνει και σε εμένα καθώς και σε όλες τισ κοπέλες που δυσκολεύοντε να κάνουν παιδιά. Ψυχολογικά υπό του 0. Ο άνδρας μου (φανταζομαι όπως και σε εσας) κοιμάται 3-4 ώρες ημερησίως για να τα βγάλει πέρα. Και εγώ μέσα σε ένα σπίτι να κλαίω όλη μερης και όλη νύχτα. Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι. Είστε η μόνη μου παρέα. Εύχομαι όλες σας να γελάτε αγκαλιά με τα μωράκια σας.

Ότι μα ότι χρειάζεσαι εδώ είμαστε για σένα είναι επώδυνο το καταλαβαίνω και εγώ ταλαιπωρούμαι αρκετά με το θέμα του παιδιού και είμαι μεγάλη κάνε κουράγιο σε παρακαλώ πολύ 💜💙💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/1/2021 at 1:13 ΜΜ, ο/η Tzeniferr είπε:

Μετά από 4 εξωσωματικες και 5 Εμβρυομεταφορες δεν υπάρχει απόθεμα αντοχών. Λυπάμαι που απογοήτευσα εμένα, τον άνδρα μου και τους δικούς μας.

Να μην σκέφτεσαι έτσι. Υπάρχουν τόσες περιπτώσεις και μεταξύ μας που με τέλεια έμβρυα δεν τα καταφέραμε. Ξέρουμε ότι οι πιθανότητες είναι περίπου 50%, δε θα τα βάλουμε κάτω. Έχω ακούσει για άτομα που δοκίμασαν πάρα πολλές φορές μέχρι να τα καταφέρουν και τελικά τα κατάφεραν! Να σκέφτεσαι θετικά, βοηθάει πάντα! Σου τα λέω και πρέπει να τα ακούω και εγώ 😉 θετική σκέψη μόνο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/1/2021 at 9:38 ΜΜ, ο/η Tzeniferr είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας, που με ενθαρρύνετε σε αυτήν την προσπάθεια. Είναι τραγικο αυτό που μου συμβαίνει και σε εμένα καθώς και σε όλες τισ κοπέλες που δυσκολεύοντε να κάνουν παιδιά. Ψυχολογικά υπό του 0. Ο άνδρας μου (φανταζομαι όπως και σε εσας) κοιμάται 3-4 ώρες ημερησίως για να τα βγάλει πέρα. Και εγώ μέσα σε ένα σπίτι να κλαίω όλη μερης και όλη νύχτα. Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι. Είστε η μόνη μου παρέα. Εύχομαι όλες σας να γελάτε αγκαλιά με τα μωράκια σας.

Δεν γραφω συχνα καθως ολο αυτοβτο κομματι αποτελει για εμενα παρελθον ωστοσο στη δικη σου περίπτωση θελω να σε πιασω από τους ωμους και να σε ταρακουνησω.Δεν ξερω την ηλικια σου την ιτοσια σου κτλ αλλά θα σου πω το εξης.

1. Εοβαι αδιανόητο να εχεις κανει τρεις προσπαθειες με δικα σου και να μην εχεις καρυωτυπο σας.Και των δυο

2. Τα ωάρια που εβγαλες εαν εισαι πανω από 40Ειναι ενας νορμάλ αροθμος με τον οποιο πετυχσν πολλες.

3 οταν επαιρνες μηδεν τι εψαχνε πριν σε παει στην επομενη;

4. ο αντρας σου γονιμοποιει ..οκ δεκτο.Με μικρογονιμοπιιηση; Στο σπέρμα κανατε εξετασεις; εμεις με τελειο καναμε τα παντα για σιγουριά.

5 στα δανεικα τι εμβρι αμετεφερες;τι βαθμολογια ειχαν;

6 σε μια μη εμφυτευση φταιει το εμβριο αλλά μπορει να φταιει κι η μήτρα.Το εψαξες; εκανες υστεροσκοπησξ κτλ

και τέλος παρα τη λαχταρα σου το θεωρω ιατρικο φάουλ να σε παει καπακι σε δεύτερη ΕΤ.Χωρις παλι να εχει στα χέρια του εξετασεις.Επισης δεν απογοητεύσεις κανενα.Πιστεψε με καποιες μεχρι να φτάσουμε να κρατησουμε παιδί περασαμε πολλα.Αν σε παρηγορεί

1 εξωσωμ 0

2 εξωσωμ κατεψυγ παλλινδρομη 6 βδομαδα

3 εξωσωματικη κατεψυγ δίδυμα παλλινρομηση στο ενα παρεσυρε και το αλλο 9 βδομάδα

4 εξωσωματικη η ΚΟΡΗ μου!!!!!!!!

5 εξωσωμ κατεψυγ παλλινδρομη 8 βδομάδα

6 εξωσωμ κατεψυγ παλλινδρομη 9 βδομάδα

7 βίο χημική 

8 μηδεν...εκει σταματησα πια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η santaloxilo είπε:

Δεν γραφω συχνα καθως ολο αυτοβτο κομματι αποτελει για εμενα παρελθον ωστοσο στη δικη σου περίπτωση θελω να σε πιασω από τους ωμους και να σε ταρακουνησω.Δεν ξερω την ηλικια σου την ιτοσια σου κτλ αλλά θα σου πω το εξης.

1. Εοβαι αδιανόητο να εχεις κανει τρεις προσπαθειες με δικα σου και να μην εχεις καρυωτυπο σας.Και των δυο

2. Τα ωάρια που εβγαλες εαν εισαι πανω από 40Ειναι ενας νορμάλ αροθμος με τον οποιο πετυχσν πολλες.

3 οταν επαιρνες μηδεν τι εψαχνε πριν σε παει στην επομενη;

4. ο αντρας σου γονιμοποιει ..οκ δεκτο.Με μικρογονιμοπιιηση; Στο σπέρμα κανατε εξετασεις; εμεις με τελειο καναμε τα παντα για σιγουριά.

5 στα δανεικα τι εμβρι αμετεφερες;τι βαθμολογια ειχαν;

6 σε μια μη εμφυτευση φταιει το εμβριο αλλά μπορει να φταιει κι η μήτρα.Το εψαξες; εκανες υστεροσκοπησξ κτλ

και τέλος παρα τη λαχταρα σου το θεωρω ιατρικο φάουλ να σε παει καπακι σε δεύτερη ΕΤ.Χωρις παλι να εχει στα χέρια του εξετασεις.Επισης δεν απογοητεύσεις κανενα.Πιστεψε με καποιες μεχρι να φτάσουμε να κρατησουμε παιδί περασαμε πολλα.Αν σε παρηγορεί

1 εξωσωμ 0

2 εξωσωμ κατεψυγ παλλινδρομη 6 βδομαδα

3 εξωσωματικη κατεψυγ δίδυμα παλλινρομηση στο ενα παρεσυρε και το αλλο 9 βδομάδα

4 εξωσωματικη η ΚΟΡΗ μου!!!!!!!!

5 εξωσωμ κατεψυγ παλλινδρομη 8 βδομάδα

6 εξωσωμ κατεψυγ παλλινδρομη 9 βδομάδα

7 βίο χημική 

8 μηδεν...εκει σταματησα πια...

Συμφωνώ σε όλα όσα αναρωτιεσαι για τη φίλη μας και σε θαυμάζω για το σθένος σου και τις οποίες προσπάθειες σας!!! Να σε έχει καλά ο Θεός και να χαίρεσαι την κόρη σου. Το μήνυμά σου μόνο δύναμη δίνει σε όλες όσες είμαστε ακόμα στην όποια προσπάθεια,άσχετα με το πόσες έχει η καθεμία και τι έφταιγε κάθε φορά. 😘😍🥰🌺 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και πάλι. Ο πόνος μεγάλος, η λύπη ακόμα περισσότερη. Σας ευχαριστώ πολύ για όλες τις απόψεις σας. Ξέρω ότι είναι δύσκολο για όλους μας όταν αποτύχουμε να ξανασηκωθουμε και να προχωρήσουμε. Ακόμα δεν ξέρω τι θα κάνουμε με τον άνδρα μου. Θα ήθελα όμως να σας ρωτήσω κάτι. Έχει επισκεφτει καμία σας το κέντρο καθ εξιν αποβολης στο Έλενα; Σας βοήθησαν καθόλου; Βρήκατε την αιτία αποβολής; Κλπ. Θα ήθελα να μου λέγατε 2-3 πράγματα από εκεί. Τι εξετάσεις κάνουν εκεί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Καλησπερα θα ήθελα να μπω στο forum σας. Είμαι σε εξωσωματική διαδικασία και έχω και εγώ σαν πολλές εδώ μέσα απορίες σας παρακαλώ πάρα πολύ κάνε με και εμένα μέλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...