Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Κ αναρωτιόμουν σήμερα τι κάνεις! Είχες μέρες να γράψεις.... Υπέροχα που θα έχεις διακοπές, να τον χαρεις λίγο! Σκέψου μήπως βάζατε απλά φωτάκια (αν δεν το έχετε κάνει ήδη) για να τα χαζεύετε αγκαλιά 😍

Αυτό θα κάνω γιατί από ο,τι κατάλαβα τα φωτάκια του έκαναν μεγαλύτερη εντύπωση 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

@Valxris να τη χαίρεσαι τη ζουζούνα σου. Είσαι μικρούλα.. Μπράβο σου που έκανες παιδάκια τόσο μικρή. Εγώ στα 24 ειχα μυαλό μόνο για δουλειά... Τίποτα άλλο.. 😂

Λοιπόν εμείς τελειώσαμε από παιδίατρο. Τα ουλα του μου είπε είναι φουσκωμένα και πιθανό να σκάσουν κι άλλα δόντια σύντομα. Πήρε μόνο 250 γραμμάρια και 1.5 πόντο αλλά μου είπε ότι είναι μία χαρά στην καμπύλη του. Μπορω να τον βάλω στο κάθισμα του φαγητού μου είπε και να τον αφήνω να κάθεται. Μπορεί σήμερα να ξεκινήσουμε φρούτα.. Θα δουμε.. 

Σχετικά με το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας.. Τι σας είπε ο γιατρός. Εμένα μου είπε αν δεν τον πάω παιδικό να μην το κάνουμε ακόμα και να περιμένω να κλείσει τα 2...

 

Ωραία νέα! Άντε καλή αρχή κ καλή δυναμη για τα δόντια! 

Για το εμβόλιο θα ρωτήσω σήμερα αλλά έχω κάνει έρευνα κ σε φίλες 😛 λοιπόν... Μια φίλη μου δουλευει σε σχολείο, η μικρή της είναι 7 μηνών κ της είπε ο παιδιατρος της να το κάνουν αν κ δεν πάει παιδικό η μικρή όμως εχει μεγάλη σημασία που δουλεύει εκείνη σε σχολείο. Μια άλλη φίλη μου που ο μικρός της είναι 1 τώρα της είχε πει ότι αφου δεν θα παει σχολείο να το κάνουν μετά τα 2. Οπότε είναι κοινή γραμμή αυτό που σου είπε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Έλα να με παρεις κ εμένα μαζί.... Βγάζει 2 δόντι κ ενώ συνήθισα το ασταμάτητο ήρεμο ξυπνημα τώρα ξυπνάει με λυγμούς κ δεν ηρεμεί 😞 επίσης σήμερα έχουμε κ εμβόλιο 🧐

Εγώ έφυγα 2 ωριτσες πάντως να ηρεμήσει το κεφάλι μου 🤫 πήγα να αλλάξω κάτι ρούχα που τους έφεραν και τα άφησα με τη μαμά μου. Η γκρίνια συνεχίζεται αλλά νομίζω λίγο καλύτερα σήμερα.. 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

@Valxris να τη χαίρεσαι τη ζουζούνα σου. Είσαι μικρούλα.. Μπράβο σου που έκανες παιδάκια τόσο μικρή. Εγώ στα 24 ειχα μυαλό μόνο για δουλειά... Τίποτα άλλο.. 😂

Λοιπόν εμείς τελειώσαμε από παιδίατρο. Τα ουλα του μου είπε είναι φουσκωμένα και πιθανό να σκάσουν κι άλλα δόντια σύντομα. Πήρε μόνο 250 γραμμάρια και 1.5 πόντο αλλά μου είπε ότι είναι μία χαρά στην καμπύλη του. Μπορω να τον βάλω στο κάθισμα του φαγητού μου είπε και να τον αφήνω να κάθεται. Μπορεί σήμερα να ξεκινήσουμε φρούτα.. Θα δουμε.. 

Σχετικά με το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας.. Τι σας είπε ο γιατρός. Εμένα μου είπε αν δεν τον πάω παιδικό να μην το κάνουμε ακόμα και να περιμένω να κλείσει τα 2...

 

Εμείς στην κόρη μου το κάναμε μετά τα 2..το ίδιο θα κανω και στο μπέμπη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ έφυγα 2 ωριτσες πάντως να ηρεμήσει το κεφάλι μου 🤫 πήγα να αλλάξω κάτι ρούχα που τους έφεραν και τα άφησα με τη μαμά μου. Η γκρίνια συνεχίζεται αλλά νομίζω λίγο καλύτερα σήμερα.. 

Εμείς στην κόρη μου το κάναμε μετά τα 2..το ίδιο θα κανω και στο μπέμπη 

Πιστεύω και εγώ μετά τα δύο λέω να το κάνω. Αφού μάλλον δε θα τον πάω παιδικό. Θα τον κρατήσουν οι παππούδες για τουλάχιστον 1 χρόνο. Βέβαια είπαμε με τον άντρα μου να τους ρωτήσουμε πάλι για να ξέρουμε τι κάνουμε. Η μαμα μου βέβαια είναι κάθετη ότι θα τον κρατάει εκείνη και να μην τον πάω γιατί είναι πολύ μικρός. Απλα σκέφτομαι ότι και εκείνη θα κουραστεί. Γι αυτό θέλω να ξέρω ότι μπορούν να την βοηθήσουν και τα πεθερικα μου. Αν το θέλουν βέβαια. Έτσι και αλλιώς εγώ Αύγουστο που πάνε διακοπές εγώ κάθομαι 2 εβδομάδες από τη δουλειά στάνταρ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ο μικρός έχει πολύ βλέννη στα  κακά του...έχω ξεκινήσει και κάποια γεύματα συμπλήρωμα όχι στάνταρ ανάλογα την παραγωγή μου .η οποία δεν την βλέπω να αυξάνεται..ειναι πολύ κουραστική η όλη διαδικασία με το θηλαστρο ...😏όλη την ώρα αποστείρωση ..και το βράδυ εκτός που τον ξυπνάμε για να φάει...έχω και το θηλαστρο .να τον πλύνω αποστείρωση για την επόμενη χρήση....σήμερα πήγαμε βόλτα αμέ τον μικρό κυριολεκτικά γύρισα τρέχοντας είχε μείον 2 πάγωσα..ο μικρός ήταν στο ολόσωμο δεν κατάλαβε και πολλά ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ο μικρός έχει πολύ βλέννη στα  κακά του...έχω ξεκινήσει και κάποια γεύματα συμπλήρωμα όχι στάνταρ ανάλογα την παραγωγή μου .η οποία δεν την βλέπω να αυξάνεται..ειναι πολύ κουραστική η όλη διαδικασία με το θηλαστρο ...😏όλη την ώρα αποστείρωση ..και το βράδυ εκτός που τον ξυπνάμε για να φάει...έχω και το θηλαστρο .να τον πλύνω αποστείρωση για την επόμενη χρήση....σήμερα πήγαμε βόλτα αμέ τον μικρό κυριολεκτικά γύρισα τρέχοντας είχε μείον 2 πάγωσα..ο μικρός ήταν στο ολόσωμο δεν κατάλαβε και πολλά ...

Έχει σάλια μήπως;;; γιατί εγώ κατάλαβα ότι πριν λίγες μέρες που μου έβγαλε πολλες βλεννες ήταν μάλλον από τα σάλια. Βέβαια παρακολουθησε μήπως βγάλει και αίματακι. Να μην κάθεσαι να στεναχωριέσαι για το γάλα. Σου έχει πει να τον ζυγίζεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Έχει σάλια μήπως;;; γιατί εγώ κατάλαβα ότι πριν λίγες μέρες που μου έβγαλε πολλες βλεννες ήταν μάλλον από τα σάλια. Βέβαια παρακολουθησε μήπως βγάλει και αίματακι. Να μην κάθεσαι να στεναχωριέσαι για το γάλα. Σου έχει πει να τον ζυγίζεις; 

Εχουμε εμβόλιο την Πέμπτη οπότε θα τον ζυγίσουμε τότε ..τώρα πια δεν μπορώ να κάνω και πολλά ...όσο περισσότερο πάρει δικό μου τοσσο καλύτερα...κάνει και κάποιος θηλασμούς μεσα στην μέρα...αλλά δεν μπορούμε να μείνουμε εκεί...απλά ένιωσα ότι το ταξίδι του θηλασμού διακόπηκε βίαια για μας ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Το bexsero λέτε που δεν γράφετε? Η είναι κάποιο άλλο και γιατί μετά τα δύο? 

Επίσης στα αγοράκια σας έχει πει να κάνετε κάτι με το πουλάκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Εχουμε εμβόλιο την Πέμπτη οπότε θα τον ζυγίσουμε τότε ..τώρα πια δεν μπορώ να κάνω και πολλά ...όσο περισσότερο πάρει δικό μου τοσσο καλύτερα...κάνει και κάποιος θηλασμούς μεσα στην μέρα...αλλά δεν μπορούμε να μείνουμε εκεί...απλά ένιωσα ότι το ταξίδι του θηλασμού διακόπηκε βίαια για μας ....

Κοριτσι μ μην στεναχωριέσαι καθόλου. Κανείς ότι καλύτερο μπορείς. Πολύ παιδεμα όλη αυτή η διαδικασία και όσο αντέξεις πάλι καλό θα είναι κ μέχρι εδώ που φτάσατε είστε σούπερ. Σημασία έχει να μεγαλώνει το μωράκι σας κ εσύ και αυτό να είστε καλά και χαρούμενη θα εξαντληθεί στην προσπάθεια γιαυτοξισο πάει μην ανχονεσαι για τίποτα. Εσύ δεν τον ζυγίζεις καθόλου στο σπίτι?

 

 

Εγώ ακόμα τον ζυγίζω 🤣 ο άντρας μ με κοροϊδεύει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mommy to be νομίζω το πιο σωστό είναι αυτό που είπες όσο παρει από εσένα από εκεί κ περα να είσαστε καλά!!! Μπορεί να νοιώθεις ότι διακόπηκε βίαια ο θηλασμός αλλά δες ότι προσπαθησες κ προσπαθεις ακόμα πολυ!!! 

@Love32 δεν ξέρω πως λεγεται το εμβόλιο αλλά λογικά το ίδιο λέμε! Με το πουλακι δεν κάνουμε κάτι ακόμα. 

@Clairy. καλά το σκέφτεστε! Θα τον κρατάνε πολλές ώρες;

@PanB ζήλεψα που βγήκες, εγώ αυριο εχω νύχια! Ελπίζω να παω..... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εγώ ακόμα τον ζυγίζω 🤣 ο άντρας μ με κοροϊδεύει!!

Κ να γω τον ζυγίζω ακόμα! Είμαστε πολλες πες του 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Είναι κ αυτό σημαντικό αλλά περισσότερο είναι η θέληση σου να μπεις σε αυτή τη διαδικασία!!! Έτσι νομίζω!!! Πάντως είσαι κ γρήγορη! Τσακ μπαμ τα μαζεψες όλα 😉

Κοίτα επειδή έχει πολύ γκρινια ο μικρός και δεν κοιμάται καλά αναγκαστικά φυτρώνουν αλλά 15χερια και πόδια και τρέχω!

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

@Valxris να τη χαίρεσαι τη ζουζούνα σου. Είσαι μικρούλα.. Μπράβο σου που έκανες παιδάκια τόσο μικρή. Εγώ στα 24 ειχα μυαλό μόνο για δουλειά... Τίποτα άλλο.. 😂

Λοιπόν εμείς τελειώσαμε από παιδίατρο. Τα ουλα του μου είπε είναι φουσκωμένα και πιθανό να σκάσουν κι άλλα δόντια σύντομα. Πήρε μόνο 250 γραμμάρια και 1.5 πόντο αλλά μου είπε ότι είναι μία χαρά στην καμπύλη του. Μπορω να τον βάλω στο κάθισμα του φαγητού μου είπε και να τον αφήνω να κάθεται. Μπορεί σήμερα να ξεκινήσουμε φρούτα.. Θα δουμε.. 

Σχετικά με το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας.. Τι σας είπε ο γιατρός. Εμένα μου είπε αν δεν τον πάω παιδικό να μην το κάνουμε ακόμα και να περιμένω να κλείσει τα 2...

 

Καλή αρχή λοιπόν και σε εσάς εμείς, ακόμα δεν συζήτησαμε για το εμβόλιο η κόρη μου το έκανε 2μηνες πριν κλείσει τα 2 και μία επαναληπτική στα 2! Και ο μικρός θα το κάνει γιατί η μεγάλη πάει παιδικό να δούμε πότε θα μας πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

@Mommy to be νομίζω το πιο σωστό είναι αυτό που είπες όσο παρει από εσένα από εκεί κ περα να είσαστε καλά!!! Μπορεί να νοιώθεις ότι διακόπηκε βίαια ο θηλασμός αλλά δες ότι προσπαθησες κ προσπαθεις ακόμα πολυ!!! 

@Love32 δεν ξέρω πως λεγεται το εμβόλιο αλλά λογικά το ίδιο λέμε! Με το πουλακι δεν κάνουμε κάτι ακόμα. 

@Clairy. καλά το σκέφτεστε! Θα τον κρατάνε πολλές ώρες;

@PanB ζήλεψα που βγήκες, εγώ αυριο εχω νύχια! Ελπίζω να παω..... 

 

8 ώρες θα δουλεύω... Είναι αρκετά κοντά η δουλειά μου οπότε πες και ένα μισάωρο πήγαινε έλα. 

@Love32 ναι αυτό λέω.

Εμάς μας το κατεβάζει εκείνος σε κάθε επίσκεψη.. Μας είπε εμείς να μην το πειράζουμε καθόλου γιατί μπορεί να τον τραυμαρισουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

8 ώρες θα δουλεύω... Είναι αρκετά κοντά η δουλειά μου οπότε πες και ένα μισάωρο πήγαινε έλα. 

@Love32 ναι αυτό λέω.

Εμάς μας το κατεβάζει εκείνος σε κάθε επίσκεψη.. Μας είπε εμείς να μην το πειράζουμε καθόλου γιατί μπορεί να τον τραυμαρισουμε

Εμας μας το έκανε εκείνη κ από την προηγούμενη φορά μ είπε να το κάνω μια φορά την ημέρα. Μια συνάδελφος στο αγοράκι της που δεν τι πειράζε πρέπει να πάει να αφαιρεθεί το πετσακια γιατί έκλεισε! Δεν ξέρω γιατί δεν έχουν όλοι μια κοινή γραμμή κ σε αυτό το θέμα.  🙄🙄 Ξεκινήσατε φρουτάκια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εμας μας το έκανε εκείνη κ από την προηγούμενη φορά μ είπε να το κάνω μια φορά την ημέρα. Μια συνάδελφος στο αγοράκι της που δεν τι πειράζε πρέπει να πάει να αφαιρεθεί το πετσακια γιατί έκλεισε! Δεν ξέρω γιατί δεν έχουν όλοι μια κοινή γραμμή κ σε αυτό το θέμα.  🙄🙄 Ξεκινήσατε φρουτάκια??

Εγω εχω το αντίθετο παράδειγμα.. Το πείραζαν και το έσκισαν λάθος.. 

Όχι ή αύριο ή μεθαύριο. Ξεκινάμε μήλο αχλάδι και σε δέκα μέρες βάζουμε σιγά σιγά μπανανα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Εγω εχω το αντίθετο παράδειγμα.. Το πείραζαν και το έσκισαν λάθος.. 

Όχι ή αύριο ή μεθαύριο. Ξεκινάμε μήλο αχλάδι και σε δέκα μέρες βάζουμε σιγά σιγά μπανανα 

Μήλο αχλάδι μαζί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Μήλο αχλάδι μαζί?

Ναι μαζί μου είπε. 

Σχετικά με την αποχή μου είπε τον άλλον μήνα να ξεκινήσω να δοκιμάζω . Όμως νομίζω εγώ θα το τραβήξω λίγο ακόμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!

Εμεις την βγαλαμε στο νοσοκομειο σημερα.. Απο την περασμενη εβδ που εκανα εμετους εχω μουδιασμα στο πρόσωπο με κεφαλαλγια, στο χερι κ πονο στο στηθος κ στην πλατη. Σημερα είπαμε να επισκεφτουμε το νοσοκομειο να δουμε μηπως εχω κατι.. 8,5 ωρες στο νοσοκομείο ειμασταν μαζι με τα παιδια κ τις 2,5 τελευταιες μονη μαζί τους.. Κουραστηκαμε παρα πολυ! Μου βρωμαει νοσοκομειο ακομα κ τωρα κ εχω μετανιωσει που σταμάτησα την ασφαλεια μου!! Στο τέλος μου πρότειναν εισαγωγή για να μου κανουν μαγνητικη.. Στην ερώτηση ποτε θα γινει η μαγνητικη; σε 1, 3,5,7 μέρες, δεν ειματε διαγνωστικο!!!! Ευχαριστώ δεν θα παρω τους ειπα κ ζητησα να μου την γραψουν. Κ συμφώνησαν μαζι μου. Δεν ειναι δυνατον ν κλειστω σε 1 νοσοκομείο πχ5 μερες για μι μαγνητικη! Χαλια!! 

Η μικρή εχει λιγη μυξουλα ακομα, παρά πολυ γκρίνια, δεν κοιμάται σχεδον καθολου μονο αγκαλίτσα.λιγάκι κοίταξα τα ουλακια της πριν κ ειναι χαλια!!! 2 μέρες την βαζω ν φαει δεν τρώει, ισα πολυ λιγο. Απο την ημερα που ξεκινησε στερεες έκανε 1-2 φορες την ημερα κακα της χωρις δυσκολία, πειν 2 μέρες της εκανα μπιφτεκακια φακης κ την πειραξαν, πολλα αερια χωδις κακα. Πονάει την καταλαβαίνω. Ο γιος μου ειναι καλα λεμε αυριο να παει σχολειο. 

@Clairy. Καλη αρχη να εχει το μικρουλινι σας!! Τι διαλέξατε απο πιατακια κλπ; αξια η μανουλα σου που θελει να σας βοηθησει ν μην τον πατε νωρις παιδικο.. Τις αγαπω πολυ αυτες τις γιαγιάδες ❤️

@Lia5κ εγω σε σκεφτομουν, δεν ειχες γράψει καθολου, μερες τωρα  Πολυ ωραια που φτιαχτηκε το πρόγραμμα οπως επιθυμουσες. Θα αντέξεις κ πιο πολύ ο μπαμπας ετσι.

Το εμβολιο που λετε που συνταγογραφειται λεγεται bexsero. Το εκανα ατον γιο μου 1η δοση 9 μηνων λογω βρεφικου, δικη μου επιλογη. 300€ μας πήγε γιατι εκανε 3 δοσεις. Στο μικιο δεν εχουμε σκοπο να παει βρεφικο πριν τα 2, εκτός απροόπτου παντα, οποτε δεν θα το κάνουμε. 

Οσον αφορα το πουλακι των αγοριών, εννοείται πως κ σε αυτο οι αποψεις διίστανται κ δνε συμφωνουν οι γιατροι. Η παιδιατρος του μας ειχε πει να μην το πειράζουμε, ο 1ος (ναι αυτο ο γλυκουλης που κράζω μονιμα) φυσικα κ ειχε πει ναι, ευτυχως δεν ασχολιομουν με αυτο, ασχολήθηκε εκείνος μεγαλώνοντας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Γεια σας κοριτσια!!

Εμεις την βγαλαμε στο νοσοκομειο σημερα.. Απο την περασμενη εβδ που εκανα εμετους εχω μουδιασμα στο πρόσωπο με κεφαλαλγια, στο χερι κ πονο στο στηθος κ στην πλατη. Σημερα είπαμε να επισκεφτουμε το νοσοκομειο να δουμε μηπως εχω κατι.. 8,5 ωρες στο νοσοκομείο ειμασταν μαζι με τα παιδια κ τις 2,5 τελευταιες μονη μαζί τους.. Κουραστηκαμε παρα πολυ! Μου βρωμαει νοσοκομειο ακομα κ τωρα κ εχω μετανιωσει που σταμάτησα την ασφαλεια μου!! Στο τέλος μου πρότειναν εισαγωγή για να μου κανουν μαγνητικη.. Στην ερώτηση ποτε θα γινει η μαγνητικη; σε 1, 3,5,7 μέρες, δεν ειματε διαγνωστικο!!!! Ευχαριστώ δεν θα παρω τους ειπα κ ζητησα να μου την γραψουν. Κ συμφώνησαν μαζι μου. Δεν ειναι δυνατον ν κλειστω σε 1 νοσοκομείο πχ5 μερες για μι μαγνητικη! Χαλια!! 

Η μικρή εχει λιγη μυξουλα ακομα, παρά πολυ γκρίνια, δεν κοιμάται σχεδον καθολου μονο αγκαλίτσα.λιγάκι κοίταξα τα ουλακια της πριν κ ειναι χαλια!!! 2 μέρες την βαζω ν φαει δεν τρώει, ισα πολυ λιγο. Απο την ημερα που ξεκινησε στερεες έκανε 1-2 φορες την ημερα κακα της χωρις δυσκολία, πειν 2 μέρες της εκανα μπιφτεκακια φακης κ την πειραξαν, πολλα αερια χωδις κακα. Πονάει την καταλαβαίνω. Ο γιος μου ειναι καλα λεμε αυριο να παει σχολειο. 

@Clairy. Καλη αρχη να εχει το μικρουλινι σας!! Τι διαλέξατε απο πιατακια κλπ; αξια η μανουλα σου που θελει να σας βοηθησει ν μην τον πατε νωρις παιδικο.. Τις αγαπω πολυ αυτες τις γιαγιάδες ❤️

@Lia5κ εγω σε σκεφτομουν, δεν ειχες γράψει καθολου, μερες τωρα  Πολυ ωραια που φτιαχτηκε το πρόγραμμα οπως επιθυμουσες. Θα αντέξεις κ πιο πολύ ο μπαμπας ετσι.

Το εμβολιο που λετε που συνταγογραφειται λεγεται bexsero. Το εκανα ατον γιο μου 1η δοση 9 μηνων λογω βρεφικου, δικη μου επιλογη. 300€ μας πήγε γιατι εκανε 3 δοσεις. Στο μικιο δεν εχουμε σκοπο να παει βρεφικο πριν τα 2, εκτός απροόπτου παντα, οποτε δεν θα το κάνουμε. 

Οσον αφορα το πουλακι των αγοριών, εννοείται πως κ σε αυτο οι αποψεις διίστανται κ δνε συμφωνουν οι γιατροι. Η παιδιατρος του μας ειχε πει να μην το πειράζουμε, ο 1ος (ναι αυτο ο γλυκουλης που κράζω μονιμα) φυσικα κ ειχε πει ναι, ευτυχως δεν ασχολιομουν με αυτο, ασχολήθηκε εκείνος μεγαλώνοντας. 

Περαστικά! Πιστεύω πως είναι από την κούραση... Αύριο θα κάνεις μαγνητική;

Ο μπαμπάς πολλή γκρίνια σήμερα. Δεν τον ξανακραταει μου είπε γιατί είχε μυξουλα και δν μπορούσε να κοιμηθεί. Μου το έχει πει άλλες 2 φορές. Με αγχώνει κάθε τόσο για το τίποτα... Δεν ξέρω τι θα κάνω όταν το πει και θα το εννοεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ναι μαζί μου είπε. 

Σχετικά με την αποχή μου είπε τον άλλον μήνα να ξεκινήσω να δοκιμάζω . Όμως νομίζω εγώ θα το τραβήξω λίγο ακόμα. 

Κ εμένα έτσι μ είπε με τον καινούργιο χρόνο να.ξεκινησω σιγά σιγά αλλά κ εγώ το ίδιο το σκέφτομαι. 😑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Περαστικά! Πιστεύω πως είναι από την κούραση... Αύριο θα κάνεις μαγνητική;

Ο μπαμπάς πολλή γκρίνια σήμερα. Δεν τον ξανακραταει μου είπε γιατί είχε μυξουλα και δν μπορούσε να κοιμηθεί. Μου το έχει πει άλλες 2 φορές. Με αγχώνει κάθε τόσο για το τίποτα... Δεν ξέρω τι θα κάνω όταν το πει και θα το εννοεί.

Ευχαριστώ!! Κ ο αντρας μου το ίδιο λέει κ ισως εχετε δικιο. Μετα απο 1 μπανιο χαλαρώνω πολύ! Πέμπτη θα την κανω, κ μου εγραψαν κ κατι αλλο νομιζω εγκεφαλογραφημα αλλα δεν προλαβα να κλεισω ραντεβού. 

Πιστεύεις οτι θα το πει καποια στιγμη κ θα το κάνει; εγω οχι!! Ψυχολογικος πόλεμος ειναι αυτο!! Τα εχω ζησει κ τα ζω μονο που πιεζω αρκετα τώρα καταστασεις. Σε νιωθω! Εισαι με ενα μονιμο αγχος!

Ξέρεις ποσο αγχος μου δημιούργησε σημερα στο νοσοκομείο με την δουλεια του; τελικά πηγε, εμεινα με τα παιδια στο νοσοκομείο κ εφερα την νυφη (στο μήνα της) μαζι με τον αδερφό μου (ήθελαν να παρουν το 15 μηνων μωρο απο τον βρεφικό να τον φερουν μαζι μην τυχον δεν προλαβουν να το παρουν). Έπρεπε καποιος να ειναι μαζί για να μπω για την αξονική κ να κρατήσουν τα παιδια. Μολις την εκανα τους ειπα να φυγουν γιατι στεναχωριεμαι να ταλαιπωριεται κ η νυφη μου. Στις 16.30 τον πήρα τηλ να ερθει γιατι μου ειπα για εισαγωγη, το κεφάλι μου κόντευε να σπασει. Ηρθε κ δεν έβγαλε κιχ γκρινιας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλεεες!!τι κανετε;

Γυρισαμε απο τον παιδιατρο πριν λιγο κ εμεις!66εκ 7.5 κιλα παμε πολυ ωραια 

Ειναι και μαγουλου με δίπλες 😅

Η πρακτικη συνεχίζεται, καθε μερα μπαινω και περισσότερο στο νοημα .εχει πολυ τρεξιμο και σήμερα μου φορτωσαν και 2 πρακτικαριους απο αλλο επαλ για να τους δειξω οτι ξερω και εγω..

Εμεις δεν εχουμε και τίποτα καινούριο 

Γελακια πολλα και κουβεντες ουυυυυ 

Αυτα τα δικα μας εσεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ευχαριστώ!! Κ ο αντρας μου το ίδιο λέει κ ισως εχετε δικιο. Μετα απο 1 μπανιο χαλαρώνω πολύ! Πέμπτη θα την κανω, κ μου εγραψαν κ κατι αλλο νομιζω εγκεφαλογραφημα αλλα δεν προλαβα να κλεισω ραντεβού. 

Πιστεύεις οτι θα το πει καποια στιγμη κ θα το κάνει; εγω οχι!! Ψυχολογικος πόλεμος ειναι αυτο!! Τα εχω ζησει κ τα ζω μονο που πιεζω αρκετα τώρα καταστασεις. Σε νιωθω! Εισαι με ενα μονιμο αγχος!

Ξέρεις ποσο αγχος μου δημιούργησε σημερα στο νοσοκομείο με την δουλεια του; τελικά πηγε, εμεινα με τα παιδια στο νοσοκομείο κ εφερα την νυφη (στο μήνα της) μαζι με τον αδερφό μου (ήθελαν να παρουν το 15 μηνων μωρο απο τον βρεφικό να τον φερουν μαζι μην τυχον δεν προλαβουν να το παρουν). Έπρεπε καποιος να ειναι μαζί για να μπω για την αξονική κ να κρατήσουν τα παιδια. Μολις την εκανα τους ειπα να φυγουν γιατι στεναχωριεμαι να ταλαιπωριεται κ η νυφη μου. Στις 16.30 τον πήρα τηλ να ερθει γιατι μου ειπα για εισαγωγη, το κεφάλι μου κόντευε να σπασει. Ηρθε κ δεν έβγαλε κιχ γκρινιας. 

Καλά εκεί σε έβλεπαν με δύο παιδιά και σε άφησαν να περιμένεις;; Απαράδεκτοι... Περαστικά σου... Απο την κουράσει θα είναι. Και εγώ που και που νιώθω μούδιασμα στο κεφάλι και νιώθω ότι είναι από αυτό συν αυχένα. Επίσης να σου πω ότι ο άντρα μου ειχε συνέχεια μουδιάσματα στο μισό μέρος του προσώπου και τελικά ήταν άγχος. Το συνειδητοποιησαι όταν πήρε άδεια από τη δουλειά... 

Σχετικά με τον μικρό και τον παιδικό μιλήσαμε και με τα πεθερικα μου. Και εκείνοι είπαν ότι θα βοηθήσουν για να μην πάει παιδικό ακόμα. Και παιδίατρος μας ειπε να το αποφύγουμε όσο μπορούμε απλά να προσπαθούμε να ερχομαστε σε επαφή με παιδάκια μετά το έτος πιο πολύ γιατί μέχρι το έτος το μόνο που θέλει είναι αγκαλιά και αγάπη.. 

@Love32πόσο καιρό κάνεις αποχή; ξέρεις τι εγώ σκέφτομαι ότι πολλές φορές τα γαλακτοκομικα κάνουν συσσωρευμενη . Σκέφτομαι ότι αν σταματήσω την αποχή και ξαφνικά βγάλει αίμα μετά από κάποιο καιρό δεν ξέρω αν θα έχω το κουράγιο να αρχίσω από την αρχή. Οπότε να δώσω όσο πιο αργά μπορώ έτσι ώστε αν γίνει κάτι να μου είναι πιο εύκολος ο από θηλασμος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...