Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Αχ καλημέρα...και εμεις πολύ γκρίνια...εγώ κουτουλουσα από τις 8 αλλά ο μικρός δεν κοιμόταν με τίποτα..και τώρα ενώ λέω θα κοιμηθούμε λίγο ..στην αλλαγή της Πάνας κατούρησε το σύμπαν..και άλλαζα ρούχα σελτεδακια τα πάντα...αυτός βεβαια άρχισε να γελάει...και ξέχασα τον εκνευρισμό μου ..🤪🥰,,τα orchestra τη γραμμή και ποιότητα έχουν;ξέρει καποια;είναι πολύ οικονομικά και σκέφτομαι να βγάλω την ετήσια καρτα..

Κι εμένα το βράδυ ξυπνάει και γελάει μονος του, πως να έχεις νεύρα μετά; 😂 

Έχουν στενή γραμμή, θες 1 2 νούμερα μεγαλύτερο.. Σαν ποιότητα είναι οκ αλλά εμένα δεν μου αρέσουν τα σχέδια τους 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Αχ καλημέρα...και εμεις πολύ γκρίνια...εγώ κουτουλουσα από τις 8 αλλά ο μικρός δεν κοιμόταν με τίποτα..και τώρα ενώ λέω θα κοιμηθούμε λίγο ..στην αλλαγή της Πάνας κατούρησε το σύμπαν..και άλλαζα ρούχα σελτεδακια τα πάντα...αυτός βεβαια άρχισε να γελάει...και ξέχασα τον εκνευρισμό μου ..🤪🥰,,τα orchestra τη γραμμή και ποιότητα έχουν;ξέρει καποια;είναι πολύ οικονομικά και σκέφτομαι να βγάλω την ετήσια καρτα..

Για τα orchestra ξέρω ότι εχουν στενη γραμμή αλλα απο ποιότητα είναι μια χαρα εχω κάποια μακρυμανικα κορμακια οσες φορες τα εβαλα πλυντήριο είναι οκ και φαντάσου δεν είναι καινούργια μας τα εδωσαν σε τέλεια κατάσταση 

Απλα λογω οτι είναι στενη η γραμμή και εμας είναι και ψηλη η μικρη της κανει στον κορμό αλλα τα μανικια θέλουν γυρισμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, καλημέρα.

Είμαι 39 εβδομάδων, δεν έχω γεννήσει ακόμα το δεύτερο, αλλά η πρώτη μου είναι 3 ετών. 

Επειδή παρακολουθώ τη συζήτηση, ήθελα να δώσω ένα μικρό τιπ που εμένα με έσωσε στη μικρή. 

Μπάλα πιλάτες κορίτσια!

5 ευρώ και στους κολικούς σχεδόν δεν την ακούσαμε. 

Κρατάς αγκαλιά το μωρό και κάνεις πάνω κάτω χαλαρά στη μπάλα. Θηλάζεις κιόλας εκείνη την ώρα που χαλαρώνει.

Σωτήριο, απλά. 

Αυτή η παλινδρομική κίνηση, που μιμείται σχεδόν του αυτοκινήτου, τα ηρεμεί.

Εγώ την έχω φουσκώσει ήδη!

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Επίσης σαν να μην μου έφτανε η κατάσταση σήμερα με το μωρό, μου ήρθε και μια ακόμα κεραμίδα. Αύριο έρχεται ο πεθερός μου για μια μικρό επέμβαση και θα έρθει μαζί και ο κουνιάδος μου. Τελευταία στιγμή λένε θα έρθει μαζί και η γυναίκα του, η οποία εργάζεται στο χώρο της υγείας. Και λενε θα μείνουν σε μας. Για 3 βραδιές που θα διαρκέσει όλο αυτό. Ρε κορίτσια φοβάμαι και πραγματικά εγώ δεν θα πήγαινα σε ένα σπίτι με ένα τόσο μικρό μωρό και ένα ακόμα παιδί να μείνω. Το λέω λόγω κορονοϊου κυρίως. Εμένα ήρθε η ξαδέρφη μου τις προάλλες και την είδαμε έξω και δεν την πήρε αγκαλιά τη μικρή. Και τώρα να μείνουν και σπίτι; Δεν ξέρω αν είμαι εγώ ή παράλογη... Εσάς ποια είναι η γνώμη σας; 

Καλημέρα! Έτσι κατά διαόλου που πάμε με τα κρούσματα ούτε που θα το συζητούσα να μείνουν κ άλλοι σπίτι μας. Ειδικά αν μπαινοβγαίνουν κ στο νοσοκομείο. Εμένα η παιδίατρος είναι πολύ αυστηρή σε τέτοια θέματα οπότε θα έλεγα του άντρα μου να την πάρουμε ένα τηλέφωνο κ θα έβγαζε αυτή το φίδι από την τρύπα 🤭🤭🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Επίσης σαν να μην μου έφτανε η κατάσταση σήμερα με το μωρό, μου ήρθε και μια ακόμα κεραμίδα. Αύριο έρχεται ο πεθερός μου για μια μικρό επέμβαση και θα έρθει μαζί και ο κουνιάδος μου. Τελευταία στιγμή λένε θα έρθει μαζί και η γυναίκα του, η οποία εργάζεται στο χώρο της υγείας. Και λενε θα μείνουν σε μας. Για 3 βραδιές που θα διαρκέσει όλο αυτό. Ρε κορίτσια φοβάμαι και πραγματικά εγώ δεν θα πήγαινα σε ένα σπίτι με ένα τόσο μικρό μωρό και ένα ακόμα παιδί να μείνω. Το λέω λόγω κορονοϊου κυρίως. Εμένα ήρθε η ξαδέρφη μου τις προάλλες και την είδαμε έξω και δεν την πήρε αγκαλιά τη μικρή. Και τώρα να μείνουν και σπίτι; Δεν ξέρω αν είμαι εγώ ή παράλογη... Εσάς ποια είναι η γνώμη σας; 

Καλημέρα!! Εγώ με τίποτα δεν θα δεχόμουν με τέτοιο μικρό μωρό κόσμο στο σπίτι!! Τα μωράκια μας δεν έχουν εμβολιαστεί πλήρως και είναι πολύ ευαίσθητα. Πόσο μάλλον με τον κορονοϊο. Θα έπρεπε σίγουρα να το σκεφτούν μόνοι τους αλλά μπορείτε να πείτε ότι ο παιδίατρος δεν επιτρέπει... Κι αν ακόμα δεν μπορείτε να το αποφύγετε, με τεστ... Αν και δεν καταλαβαίνω γιατί να μην  μπορείς να το αποφύγεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Πόσο είναι το μωράκι σου; συγχώρεσε με αν το ειχες αναφέρει νωρίτερα,αλλά τώρα άρχισα να παρακολουθώ τη συζήτηση.θεωρώ Πώς έχεις απόλυτο δίκιο.εμένα η μικρουλα μου ειναι Μόλις τριών,όποιος έρχεται από συγγενείς για να τη δει είναι με μάσκα και φυσικά κανείς δε σηκώνει το μωρό.Όχι να μεινε κάποιος Στον ίδιο χώρο που μπαινοβγαινει και από το νοσοκομείο,νομίζω αυτό θα έπρεπε να το σκεφτούν μόνοι τους. 

Καλημέρα κορίτσι μου! Το μωρό μου είναι 2 μηνών και 20 ημερών. Αυτό ακριβώς σκέφτομαι κι εγώ. Έπρεπε να το σκεφτούν μόνοι τους. Αλλά ποτέ το σκέφτηκαν για να γίνει και τώρα;! 10 χρόνια που μένω με τον άντρα μου τα ίδια και τα ίδια..Αλλαντωρα με τον κορωνοιο ένα παραπάνω. Κι ο άντρας μου στην ξαδέρφη μου ήξερε να μιλήσει, σε αυτούς ποτέ! Θα φταίω εγώ αν πάρω το μωρό και κλειστώ μέσα στο δωμάτιο; Θα με πουν και αγενή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Καλημέρα!! Εγώ με τίποτα δεν θα δεχόμουν με τέτοιο μικρό μωρό κόσμο στο σπίτι!! Τα μωράκια μας δεν έχουν εμβολιαστεί πλήρως και είναι πολύ ευαίσθητα. Πόσο μάλλον με τον κορονοϊο. Θα έπρεπε σίγουρα να το σκεφτούν μόνοι τους αλλά μπορείτε να πείτε ότι ο παιδίατρος δεν επιτρέπει... Κι αν ακόμα δεν μπορείτε να το αποφύγετε, με τεστ... Αν και δεν καταλαβαίνω γιατί να μην  μπορείς να το αποφύγεις...

Θα κάνουν τεστ πριν έρθουν λέει ο άντρας μου. Όμως ρε κορίτσια με ενοχλεί που δεν το σκέφτονται και χθες πάλι τσακώθηκαμε με τον άντρα μου γι'αυτο το θέμα. Γιατί κι αυτός όπου τον συμφέρει προσέχει και όπου θέλει μιλάει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamaofbill είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Το μωρό μου είναι 2 μηνών και 20 ημερών. Αυτό ακριβώς σκέφτομαι κι εγώ. Έπρεπε να το σκεφτούν μόνοι τους. Αλλά ποτέ το σκέφτηκαν για να γίνει και τώρα;! 10 χρόνια που μένω με τον άντρα μου τα ίδια και τα ίδια..Αλλαντωρα με τον κορωνοιο ένα παραπάνω. Κι ο άντρας μου στην ξαδέρφη μου ήξερε να μιλήσει, σε αυτούς ποτέ! Θα φταίω εγώ αν πάρω το μωρό και κλειστώ μέσα στο δωμάτιο; Θα με πουν και αγενή!

Βασικα εκτός από τον Κορωναίο.(. να φανταστείς τα πεθερικά μου έχουν 15 μέρες να έρθουν να δουν τον μικρό.μολις άρχισαν να ανεβαίνουν εδώ τα κρούσματα του είπε ο άντρας μου καθόλου γιατί κάνουν και δουλειά που συναντάνε πολύ κοσμο)..μέση στην ταλαιπωρεια και την εξάντληση σου να χεις και αυτούς;εγώ όταν γέννησα με καισαρική να σημειώσω ήταν κάθε απόγευμα εδώ...απορρω γιατί δεν άνοιξα το στόμα μου ζοριστηκα τοσσο πολύ..εγώ να Κούτουλαω και να πρέπει να τους έχω επίσκεψη αν δεν έλεγα ότι θα κάνουμε μπανιο τον μικρό δεν εφευγαν...καταλαβαίνω ήταν από την χαρά τους...αλλά μας έσωσε ο ιός .....πριν τον μικρό τους βλέπαμε μια φορά τον μήνα μια χαρά ανθρώποι είναι ..Αλλα έχω συνηθίσει αλλιώς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμείς κορίτσια είχαμε χάλια βράδυ. Εκεί που την κοιμισα μετά κόπων και βασάνων στις 1 και κιση σχεδόν,μετα από μισή ώρα ξύπνησε και δεν κοιμόταν με τίποτα!!!! Γκρίνιαζε σε όλες τις θέσεις, δεν έμπαινε στήθος, δεν καθόταν κάτω, ούτε όρθια. Τελικά κοιμήθηκε στις 4:40.Οπου εγώ δεν είχα κουράγιο ούτε να αφήσω τα γυαλιά μου στο κομοδίνο από την κούραση. Ευτυχώς το πρωί ξύπνησε στις εννιά και μισή και κοιμόταν και ο γιος μου και πρόλαβα τουλαχιστον να κάνω καμιά δουλειά και να κάνω και έναντουζ.✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε πες ότι εκεινοι δεν το σκέφτονται για να μην πανε σε ξενοδοχεία.. Ο άντρας σου γιατί δεν λεει κατι;; εμας η μαμα μου ειναι εξωριστη ποσο καιρό γιατι ειναι ολο κρυωμενες απο το σχολείο.. Καλα δεν τους κοβει να πουν οτι το μωρο είναι μικρο; εμεις κάνουμε ολοκληρο τελετουργικό πρωτου το ακουμπησουμε.. Εγω έρχομαι σε επαφή με ποσο κοσμο.. Μπαίνω σε λεωφορείο για να επιστρέψω.. Ο άντρας μου βλεπει ποσο κοσμο.. Πλένουμε χερια, αντισηπτικά.. Και τώρα που θα επιστρεψω δουλειά θα βγαζω και ρούχα! Κριμα να μην το σκέφτονται.. Τοσες ιωσεις υπάρχουν γιατί να βασανιστει η ψυχούλα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Καλημερα! Χθες πήγα να παρουσιαστώ στον παιδικό που ηταν η θεση. Σήμερα θα πάω Σ αυτόν που θα δουλεύω. Ο μικρουλης μου τρωει πρωινο με τον μπαμπα. Αν και κοιμηθηκε ολη νυχτα ηταν καπως ανησυχος. Σαν κάτι να τον ενοχλούσε το καημενουλη, του πριζονται τα ούλα του

 

 

Κι εγώ τη σοφι του πηρα. Του αρεσει αλλά δεν μπορει ακόμα να την πιάσει καλά. Του την δινω στο χεράκι και την μασαει μέχρι να του πεσει; 

Εν τω μεταξύ ανυπομονω λες κ παω εγω 😂 αχ αυτα τα ούλα. Τα καημενουλια ταλαιπωρούνται πολυ. 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Αχ καλημέρα...και εμεις πολύ γκρίνια...εγώ κουτουλουσα από τις 8 αλλά ο μικρός δεν κοιμόταν με τίποτα..και τώρα ενώ λέω θα κοιμηθούμε λίγο ..στην αλλαγή της Πάνας κατούρησε το σύμπαν..και άλλαζα ρούχα σελτεδακια τα πάντα...αυτός βεβαια άρχισε να γελάει...και ξέχασα τον εκνευρισμό μου ..🤪🥰,,τα orchestra τη γραμμή και ποιότητα έχουν;ξέρει καποια;είναι πολύ οικονομικά και σκέφτομαι να βγάλω την ετήσια καρτα..

Απο ποιοτητα ετσι κ ετσι. Δεν αξιζουν καθόλου χωρις την καρτα. Η γραμμη τους ειναι λιγάκι μικρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Κι εμένα το βράδυ ξυπνάει και γελάει μονος του, πως να έχεις νεύρα μετά; 😂 

Έχουν στενή γραμμή, θες 1 2 νούμερα μεγαλύτερο.. Σαν ποιότητα είναι οκ αλλά εμένα δεν μου αρέσουν τα σχέδια τους 🤭

Εγώ εβγαλα αναγκάστηκα καρτα τον μαιο γιατί ήθελα ν ψωνισω στον γιο ρουχα. Ηξερα τι νούμερο φοραει σε αυτο. Δυστυχως τα περισσότερα ρουχα έγιναν χαλια με την 2η φορα που τα φόρεσε. Κ του πηρα κ φορμες τον αυγουστο κ αυτες έγιναν χαλια. Του ψωνιζα πριν απο ζαρα κ πότε δεν εγιναν χαλια τα ρουχα. Κ εβγαλα κ καρτα η χαζή! Κ στην μικρή πηρα 2-3 κολαν για φθινοπωρο κ μερικα καλσον απλα κ τ καλσον της ανοιξαν απο κατω μ την 1η φορα που τα φορεσε. 

Κ νευριαζω που παω κ πεταω τα λεφτά έτσι γιατι εχω σκαλωσει με τα νουμερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Θα κάνουν τεστ πριν έρθουν λέει ο άντρας μου. Όμως ρε κορίτσια με ενοχλεί που δεν το σκέφτονται και χθες πάλι τσακώθηκαμε με τον άντρα μου γι'αυτο το θέμα. Γιατί κι αυτός όπου τον συμφέρει προσέχει και όπου θέλει μιλάει. 

Όχι ,καλά εδώ πέρα Ούτε συνάχι δεν κάνει να κολλήσουν τα μωρά ,Όχι κορονοιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! @Tweema κατάλαβα και εμας τώρα ξεκίνησε το άλμα 15-19 δηλαδή υπομονή απλά 😂 !! 

Εγώ του ψωνίζω από ορχεστρα ποιοτικός αλλά είναι καλά αλλά είναι λίγο σκληρό ύφασμα έχω παρατηρήσει αλλά οκ με έχουν βολεψει όπως πολύ από kiddo όπως είπα κ πιο πάνω. 

Μου άρεσαν πολύ κ κάποια που είχα πάρει στην αρχή από la redute .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ @Mamaofbill να σου πω την αλήθεια δε θα είχα πρόβλημα αν είχαν κάνει τα τεστ τους και γενικά μετά πρόσεχαν πάρα πολύ. Έχω παρατήσει ότι τώρα αυτό με τον κορονοιο το χρησιμοποιώ όταν θέλω να αποφύγω κάτι 😂😂

Πριν γεννήσω έλεγα δε θα μπαίνει κάνεις χωρίς μάσκα δε θα πιάνουν το μωρό κλπ. Τελικά αναθεώρησα σε όλα. Απλα το σόι μου όλο όταν ερχόντουσαν σπίτι φορούσαν μάσκα και όλοι ή το είχαν περάσει ή είχαν κάνει εμβόλιο ενώ κάποιοι άλλοι δεν σεβαστικαν τίποτα και μπήκαν έτσι. Εγώ γενικά είμαι άτομο που δε μιλάω και πόσο μάλλον σε ατομα που δεν είναι δικά μου.. Τα ακουσε μετά ο άντρας μου όμως. 

Σκέψου κάτι άλλο.. Ίσως η κοπέλα θα μπορούσε λιγο να σε ξεκουράσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Αχ καλημέρα...και εμεις πολύ γκρίνια...εγώ κουτουλουσα από τις 8 αλλά ο μικρός δεν κοιμόταν με τίποτα..και τώρα ενώ λέω θα κοιμηθούμε λίγο ..στην αλλαγή της Πάνας κατούρησε το σύμπαν..και άλλαζα ρούχα σελτεδακια τα πάντα...αυτός βεβαια άρχισε να γελάει...και ξέχασα τον εκνευρισμό μου ..🤪🥰,,τα orchestra τη γραμμή και ποιότητα έχουν;ξέρει καποια;είναι πολύ οικονομικά και σκέφτομαι να βγάλω την ετήσια καρτα..

😂 Κι εμένα η δικιά μου τα ίδια μου κάνει όταν κατουραει κατά την αλλαγή και τα κάνει όλα χάλια... Ξεκαριδιζεται στα γέλια λες και το κάνει επίτηδες... 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο κορονοιος είναι ένα θέμα κορίτσια και πραγματικά με φοβίζει και μένα να έρχεται σε επαφή με κόσμο, αλλά από την άλλη πιστεύω ότι πρέπει να βλέπει τους παππούδες του όσο πιο συχνά γίνεται γιατί δεν θα είναι για πάντα μωρό οπότε είναι μοναδικές αυτές οι στιγμές συν ότι τα πεθερικά μου είναι μεγάλοι άνθρωποι οπότε ειναι κρίμα να τους στερησω το εγγόνι τους... Οι δικοί μου μένουν δυστυχώς εξωτερικό, το βλέπουν μόνο από κάμερα καθημερινά βέβαια. Από την άλλη για τον ίδιο λόγο (για να βλέπει η μικρή τους παππούδες της) αναγκαστικά θα κάνω με το μωρό ένα ταξίδι στους δικούς μου σε κανένα μήνα, οπότε αεροπλάνα κτλ κι έχω έναν φόβο για τον ιό... Θα προσέχουμε βέβαια όσο μπορούμε αλλά δεν μπορούμε να μη ζούμε και καθόλου κιόλας... Και το καλοκαίρι στο νησί έβγαινα πολύ πάρα τους τουρίστες που είχαμε, βέβαια πάντα από απόσταση από τους ξένους, μάσκα, αντισηπτικα κτλ αλλά οι τουρίστες δεν φόραγαν μάσκα κι ο άντρας μου ερχόταν σε καθημερινή επαφή λόγω του μαγαζιού. Οπότε από που να το πάρεις και που να το αφήσεις... Είναι τρελα όλο αυτό 😑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Πιστευω οτι θα αου έλυνε τα χέρια να τρωει μονος κ να ταιζεις την μικρή. Ειμαι αιγουρη οτι θα θελήσει κ η ιδια να φαει μονη της βλεποντας τον μικρο. Γτ το θεωρεις χρονοβορο;;;

Γιατι θέλω να είμαι από πάνω του μην μου πνίγει και θεωρώ πως δεν γίνεται 30-40-50 λεπτά που θα κάνει να φάει να είμαι από πάνω του γιατί η μεγάλη είναι πολύ απαιτητική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ @Mamaofbill να σου πω την αλήθεια δε θα είχα πρόβλημα αν είχαν κάνει τα τεστ τους και γενικά μετά πρόσεχαν πάρα πολύ. Έχω παρατήσει ότι τώρα αυτό με τον κορονοιο το χρησιμοποιώ όταν θέλω να αποφύγω κάτι 😂😂

Πριν γεννήσω έλεγα δε θα μπαίνει κάνεις χωρίς μάσκα δε θα πιάνουν το μωρό κλπ. Τελικά αναθεώρησα σε όλα. Απλα το σόι μου όλο όταν ερχόντουσαν σπίτι φορούσαν μάσκα και όλοι ή το είχαν περάσει ή είχαν κάνει εμβόλιο ενώ κάποιοι άλλοι δεν σεβαστικαν τίποτα και μπήκαν έτσι. Εγώ γενικά είμαι άτομο που δε μιλάω και πόσο μάλλον σε ατομα που δεν είναι δικά μου.. Τα ακουσε μετά ο άντρας μου όμως. 

Σκέψου κάτι άλλο.. Ίσως η κοπέλα θα μπορούσε λιγο να σε ξεκουράσει. 

Δεν αντιλέγω. Και με την συνυφαδα μου έχουμε καλές σχέσεις, όμως περίμενα να το σκεφτούν μόνοι τους και να πάνε να μείνουν κάπου έξω. Εγώ φοβάμαι. Κι ο άντρας μου φοβάται και απορώ πως το δέχτηκε έτσι απλά. Αλλά είναι δικό του σόι οπότε εκεί κάτι τουμπεκι. Εγώ του τα πα ήδη και γίναμε πάλι από δύο χωριά χωριάτες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Εν τω μεταξύ ανυπομονω λες κ παω εγω 😂 αχ αυτα τα ούλα. Τα καημενουλια ταλαιπωρούνται πολυ. 

Απο ποιοτητα ετσι κ ετσι. Δεν αξιζουν καθόλου χωρις την καρτα. Η γραμμη τους ειναι λιγάκι μικρη. 

Εγω ήλπιζα να αργήσει λίγο η πρόσληψη αλλά δεν 😛 Με θέλει και 8-12 Γιατί εκείνη πάει τα παιδιά στο νηπιαγωγείο και αργεί οπότε πρέπει να ξυπνάω τον αντρα μου απο τις 7.30. Τουλάχιστον τρώω εκεί και μόλις έρχομαι τον παίρνω και παμε για περπάτημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Γιατι θέλω να είμαι από πάνω του μην μου πνίγει και θεωρώ πως δεν γίνεται 30-40-50 λεπτά που θα κάνει να φάει να είμαι από πάνω του γιατί η μεγάλη είναι πολύ απαιτητική

Καταλαβα.. Πιστεύω οτι αν έτρωγαν ταυτοχρονα θα ηταν πολυ καλυτερα. Στην θέση θα το σκεφτομουν πολυ καλα. Εχεις βεβαια εν διμηνο μπροστα σου. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Εγω ήλπιζα να αργήσει λίγο η πρόσληψη αλλά δεν 😛 Με θέλει και 8-12 Γιατί εκείνη πάει τα παιδιά στο νηπιαγωγείο και αργεί οπότε πρέπει να ξυπνάω τον αντρα μου απο τις 7.30. Τουλάχιστον τρώω εκεί και μόλις έρχομαι τον παίρνω και παμε για περπάτημα

Ειναι δυσκολο γιατί θα κοιμαται λιγο αλλα θα συνηθίσει. 

Κ τωρα εχω την εξης ερωτηση.. Τι θα κάνεις με τις στερεές; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είπαμε ότι σε κάθε θηλασμό θα πρέπει να μείνει 20λεπτο τουλάχιστον για να παίρνει κ το λίπος από τα γάλα ή δεν ισχύει κάτι τέτοιο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Κορίτσια είπαμε ότι σε κάθε θηλασμό θα πρέπει να μείνει 20λεπτο τουλάχιστον για να παίρνει κ το λίπος από τα γάλα ή δεν ισχύει κάτι τέτοιο;;

Ειναι αναλογα πόσο αποτελεσματικά τρώει το μωρό. Όσο μεγαλώνει ρουφάει πιο καλά και φτάνει πιο γρήγορα στο λιπαρο.. 

@Love32 δεν τρώει ακόμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ειναι αναλογα πόσο αποτελεσματικά τρώει το μωρό. Όσο μεγαλώνει ρουφάει πιο καλά και φτάνει πιο γρήγορα στο λιπαρο.. 

@Love32 δεν τρώει ακόμα;

Οπότε δεν ξέρουμε, υποθέτουμε... Εγώ που της δίνω και ξένο μετά πόσο να την αφήνω; Άλλες φορές μετά το δεκάλεπτο αρχίζει κλαίει... Άλλες φορες κοιμάται.. άλλες φορές μπορεί να κάτσει 20 λεπτά . δεν είναι τίποτα στάνταρ για αυτό έχω μπερδευτεί ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...