Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

@Μιντόρι ξανα διάβασα αυτο που σου έγραψα το πρωι και μπορώ να πω ότι σκατα μαθατικα εκανα αλλα εχω την προφαση οτι ξυπνησα 6:30 ωρα κ δεν ειχα πιει καφε! 😂😂

Που λες 8 τεμ απο 4 ευρω το καθε πακετο 32 € απλα προφανώς δεν μου φανηκαν γιατι ειχα παρει 4 πακετα των 22τεμ και μετα ξανα πηρα!. Εγω θα σου πρότεινα το άλλο.. Μπες σκρουτζ και εκει σου βγάζει τις τιμες.. Βλέπεις και τα μεταφορικά και αναλόγως παίρνεις.. Να προσεχεις ομως γιατι ειναι κάποια καταστήματα εκτος Αθηνών που για ενα τεμ χρεωνουν μεταφορικά 2,50 € κ παίρνοντας 2ο σου  χρεωνει αλλα 2,5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Αυτά τα φορμακια τα καθαρίζετε με κάτι πριν;;..γιατί σε απευθείας πλύση δεν καθαρίζουν πάντα καλά!!

Εγώ τα βάζω κατευθείαν σε βραστό νερό τα τρίβω με απορρυπαντικό πιάτων κ μετα πλύσιμο κανονικά.Σε ένα κολάν που είχε στεγνώσει κ είχε ωρα τον λεκε δεν βγήκε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@Μιντόρι ξανα διάβασα αυτο που σου έγραψα το πρωι και μπορώ να πω ότι σκατα μαθατικα εκανα αλλα εχω την προφαση οτι ξυπνησα 6:30 ωρα κ δεν ειχα πιει καφε! 😂😂

Που λες 8 τεμ απο 4 ευρω το καθε πακετο 32 € απλα προφανώς δεν μου φανηκαν γιατι ειχα παρει 4 πακετα των 22τεμ και μετα ξανα πηρα!. Εγω θα σου πρότεινα το άλλο.. Μπες σκρουτζ και εκει σου βγάζει τις τιμες.. Βλέπεις και τα μεταφορικά και αναλόγως παίρνεις.. Να προσεχεις ομως γιατι ειναι κάποια καταστήματα εκτος Αθηνών που για ενα τεμ χρεωνουν μεταφορικά 2,50 € κ παίρνοντας 2ο σου  χρεωνει αλλα 2,5

Tα pampers από eshop τα πήρα...τωρα θα δω πού θα βρω φθηνά τα babylino.Eτσι ψάχνω ,ναι...αν κ τώρα που μεγαλώνουν τα νούμερα είναι πιο ακριβά!Κι εγώ γράφω ο,τι να ναι κ μετά τα διορθώνω!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Μου εμφανίστηκε κ .θα διαδίδει με πάνες peppa pog 😋 οικονομικές πολύ !είναι της softex!

Τις δοκίμασες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Αυτά τα φορμακια τα καθαρίζετε με κάτι πριν;;..γιατί σε απευθείας πλύση δεν καθαρίζουν πάντα καλά!!

Με το αφρόλουτρο της τριβω τον λεκε ή με υγρό πιατων που λενε 

Και μετα ή θα μπει πλυντήριο ή στην λεκάνη μαζι με αλλα ρούχα που κανω μπουγαδα αν δεν εχω πολλα της μπεμπας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Tα pampers από eshop τα πήρα...τωρα θα δω πού θα βρω φθηνά τα babylino.Eτσι ψάχνω ,ναι...αν κ τώρα που μεγαλώνουν τα νούμερα είναι πιο ακριβά!Κι εγώ γράφω ο,τι να ναι κ μετά τα διορθώνω!!😊

Ισχύει οτι ακριβαινουν.. Τα νο 1 τα πηρα 18€, τα νο 2.. 25€ και οσο παει ανεβαίνει.. Στις προσφορές μόνο.. Αν δηλαδή βρω καπου 7 € θα παρω σίγουρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Τις δοκίμασες?

Όχι άλλα σκέφτομαι να τις δοκιμάσω δεν ξέρω αν τις έχουν τα σούπερ γιατί στο Σκρουτζ τις έχουν μόνο 2 μαγαζιά και με τα έξοδα αποστολής πάει μια η άλλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Εγω από άλματα περιμένω αυτό που κοιμούνται όλη μέρα..🤪🤪

Ποιο είναι αυτό το υπέροχο άλμα;;;; Θα το περιμένω με κόκκινο χαλί και σαμπάνια! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Είναι πολύ καλής ποιότητας τα babylino, το μόνο αρνητικό ας πούμε είναι ότι δεν έχουν δείκτη υγρασίας οπότε στη δική μας περίπτωση που κάνουμε εύκολα ερεθισμούς θα πρέπει να τη κοιτάζω συνέχεια αν έχει κατουρησει έστω μια φορά για να την αλλάζω 🙄 Έχω δοκιμάσει όλες τις πάνες που έχω βρει στο σούπερ μάρκετ και τα babylino όπως και τα pampers pure είναι τα μόνα που έχω παρατηρήσει ότι δεν μας ερεθίζουν. Τα άλλα pampers δυστυχώς ερεθίζουν το δερματακι της γιατί κολλάει το δυχτακι πάνω της. Βέβαια και τα pampers pure έχουνε δυχτακι αλλά δεν ξέρω γιατί αυτά δεν μας ερεθίζουν... 🤔 Μάλλον επειδή ειναι από οργανικό βαμβάκι εξου και η πανάκριβη τιμή τους. Τώρα έχω παραγγείλει και agnotis να δοκιμάσω... Είναι κι αυτά ελληνικής παραγωγής και άκουσα ότι επίσης δεν κάνουν ερεθισμούς... Έχει δοκιμάσει καμία agnotis να μας πει εντυπώσεις; Εγώ λογικά μέσα στην εβδομάδα θα τα έχω οπότε θα σας πω μόλις τα δοκιμάσω 😁

Εγω τα είχα πάρει επειδή είναι ελληνικής παραγωγής αλλά έβγαιναν συνέχεια έξω τς τσισα 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Όσο σας αρνιόταν το στήθος το κάνατε ρε κορίτσια για να φάει? Θα σκασω από την στεναχώρια.

Μπες στην ομάδα θηλασμου και διάβασε το αρχείο απεργία θηλασμού. 

Να το έχεις πολύ στην αγκαλιά σου.

Να κάθεστε λίγο γυμνοί να ακουμπάει το δέρμα του το δέρμα σου. Να τον ταΐζεις όταν κοιμάται. 

Μηπως πονάει κάπου;; για δες στο στόμα του.. Εμένα για 3 ώρες δεν έπιανε στήθος 1 φορά. Έκλαιγε με το που τον έβαζα. Τον κοιμησα με μπιστολακι έφαγε και μετά όταν ξύπνησε έπιανε κανονικά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς 2 βράδια πάλι έχουμε φτιάξει στον ύπνο.. Γενικά ηρεμισε πάλι...

Εγω από την αρχή χρησιμοποιώ premium care και είναι ευχαριστημένη. Τώρα είμαστε στο νούμερο 3 και όλα καλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω πηρα απο το ofarmakopoiosmou τα έχει με μειωμένη τιμή αλλά τα μικρά που είναι 22τεμ οπότε αγορασα 8 επι 4 που τα έχει 24 (και λίγο παραπάνω είναι γιατί είναι 4.03) +μεταφορικά 1.90 αλλιώς παρε τα μεγαλύτερα που είναι 54 τεμ και τα ειχε 8 κ κατι. Πάντως βλέπω ότι στα μηνιαία όσο ανεβαίνει το νο τοσο ακριβαίνει... Όπου τα βρω φθηνότερα τα παίρνω 

Μην παίρνετε από εκεί, είναι άθλιος εργοδότης αυτός που το έχει, φέρεται απαίσια στους υπαλλήλους του.. 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Alexey είπε:

😂😂 Σε όλα μέσα έπεσε.. Με τη μόνη διαφορά ότι εγώ κάθομαι πάντα όταν θηλάζω γιατί ορθια μου πέφτει η μέση με τον σουμο που εχω για μωρό 😅

Πόσο είναι καλέ ;😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Μην παίρνετε από εκεί, είναι άθλιος εργοδότης αυτός που το έχει, φέρεται απαίσια στους υπαλλήλους του.. 

Πόσο είναι καλέ ;😂 

Το ofarmakopoiosmou; Εγω απο boxpharmacy έχω πάρει μια φορα πάνες και μια γάλα έχεις ακούσει κάτι αντίστοιχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Μπες στην ομάδα θηλασμου και διάβασε το αρχείο απεργία θηλασμού. 

Να το έχεις πολύ στην αγκαλιά σου.

Να κάθεστε λίγο γυμνοί να ακουμπάει το δέρμα του το δέρμα σου. Να τον ταΐζεις όταν κοιμάται. 

Μηπως πονάει κάπου;; για δες στο στόμα του.. Εμένα για 3 ώρες δεν έπιανε στήθος 1 φορά. Έκλαιγε με το που τον έβαζα. Τον κοιμησα με μπιστολακι έφαγε και μετά όταν ξύπνησε έπιανε κανονικά.. 

Θα μπω να διαβάσω ναι όλη μέρα τον έχω αγκαλιτσα κ προσπαθώ όταν κοιμάται να φάει. Έχουμε κ εμβόλιο σήμερα κ έχω ανχοθει αν δεν πιάνει το στήθος πως θα ηρεμισει με το κλάμα από το εμβόλιο μου έρχεται να κλάψω εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Έχετε πάρει τίποτα από mothercare; Ποιοτικώς μου φαινονται καλά, ρωτάω κυρίως για τη φορμα και τα μεγέθη 

Στον γιο μου ειχα κορμακια κ φορμακια μονο απο εκει κ καποιες φόρμες κ μπλουζακια. Η ποιοτητα τους ειναι εξαιρετικη! Εμενα φορουσε παντα μεγαλυτερο νουμερο λογω βαρους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love32 οτι σου ειπε η clairy..εγω την δικη μου οταν κανει απεργία καταφέρνω να την θηλασω αφου την παιξω, την νανουρισω  τις βαλω λευκους ηχους. Το βασικο στην δική μου να έχει νανουριστει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Όσο σας αρνιόταν το στήθος το κάνατε ρε κορίτσια για να φάει? Θα σκασω από την στεναχώρια.

Εγώ απλά την έβαζα συνέχεια στο στήθος σχεδόν με το ζόρι ε και κάποια στιγμή έπιανε λίγο 😅 Αλλά μην ανησυχείς είναι φυσιολογικό, εγώ ήμουν χαλαρή γιατί έχει περιθώρια να χάσει τίποτα γραμμάρια η δική μου αλλά παρόλο που δεν δεχόταν πολύ στήθος και είχε μειώσει σε φορές το στήθος πήρε κανονικά 170 gr που τη ζυγησα... 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η PanB είπε:

Μην παίρνετε από εκεί, είναι άθλιος εργοδότης αυτός που το έχει, φέρεται απαίσια στους υπαλλήλους του.. 

Πόσο είναι καλέ ;😂 

😂 4 μηνων και μιας εβδομάδας και ζύγιζε σήμερα 8100 🤦‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η PanB είπε:

Μην παίρνετε από εκεί, είναι άθλιος εργοδότης αυτός που το έχει, φέρεται απαίσια στους υπαλλήλους του.. 

Πόσο είναι καλέ ;😂

Και σήμερα μόλις παρέλαβα από το συγκεκριμένο site αρκετά προϊόντα... 😑 Καλά που μας το είπες, δεν μου αρέσει καθόλου να στηρίζω τέτοιους ανθρώπους... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Το ofarmakopoiosmou; Εγω απο boxpharmacy έχω πάρει μια φορα πάνες και μια γάλα έχεις ακούσει κάτι αντίστοιχο;

Ναι αυτός ο βλαμμένος 😂 Όχι για box pharmacy δεν ξερω κατι.. 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Έχετε πάρει τίποτα από mothercare; Ποιοτικώς μου φαινονται καλά, ρωτάω κυρίως για τη φορμα και τα μεγέθη 

 

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Στον γιο μου ειχα κορμακια κ φορμακια μονο απο εκει κ καποιες φόρμες κ μπλουζακια. Η ποιοτητα τους ειναι εξαιρετικη! Εμενα φορουσε παντα μεγαλυτερο νουμερο λογω βαρους. 

Μου έφεραν φανελάκια, είναι τέλεια!! Τα νούμερα φυσιολογικα ειναι νομίζω.. Εμενα τώρα είναι 64 εκ ο μικρός και πήρα 74 να βγάλω το χειμώνα και του είναι ψιλό μεγάλα.. Τα 68 θα του ήταν ίσα ίσα ομως στο ύψος 

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Και σήμερα μόλις παρέλαβα από το συγκεκριμένο site αρκετά προϊόντα... 😑 Καλά που μας το είπες, δεν μου αρέσει καθόλου να στηρίζω τέτοιους ανθρώπους... 

Καλά, μην σας πω.. Δούλευε ο άντρας μου εκεί ένα 6μηνο, τον είχε πάρει σαν υπεύθυνο και όταν γέννησα την κόρη μου και ήταν 40 ημερών τον απέλυσε γτ ήταν υψιλομισθος λέει.. 🙄 Για τρόπους κλπ ας μην μιλήσω καλύτερα.. Η για το ότι είχε απαίτηση να κάθονται όλοι απ το πρωί μέχρι το βράδυ 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Στον γιο μου ειχα κορμακια κ φορμακια μονο απο εκει κ καποιες φόρμες κ μπλουζακια. Η ποιοτητα τους ειναι εξαιρετικη! Εμενα φορουσε παντα μεγαλυτερο νουμερο λογω βαρους. 

Κι εγώ 5 φορμακια και 2 φουτερακια θέλω να πάρω. Άρα ήταν γεματουλης, δεν έχουν στενή γραμμή. Πιστεύω 3-6 μηνων θα του ειναι καλα του δικού μου που είναι και λεπτουλης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ναι αυτός ο βλαμμένος 😂 Όχι για box pharmacy δεν ξερω κατι.. 

 

Μου έφεραν φανελάκια, είναι τέλεια!! Τα νούμερα φυσιολογικα ειναι νομίζω.. Εμενα τώρα είναι 64 εκ ο μικρός και πήρα 74 να βγάλω το χειμώνα και του είναι ψιλό μεγάλα.. Τα 68 θα του ήταν ίσα ίσα ομως στο ύψος 

Καλά, μην σας πω.. Δούλευε ο άντρας μου εκεί ένα 6μηνο, τον είχε πάρει σαν υπεύθυνο και όταν γέννησα την κόρη μου και ήταν 40 ημερών τον απέλυσε γτ ήταν υψιλομισθος λέει.. 🙄 Για τρόπους κλπ ας μην μιλήσω καλύτερα.. Η για το ότι είχε απαίτηση να κάθονται όλοι απ το πρωί μέχρι το βράδυ 🙄

Κι ο δικός μου 64 ειναι αλλα λεπτουλης. Άρα να μην του πάρω τα 3-6 που λένε 68 δε θα μας βγάλουν. Φοβάμαι μην του ειναι πολυ φαρδιά τα 74

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Κι ο δικός μου 64 ειναι αλλα λεπτουλης. Άρα να μην του πάρω τα 3-6 που λένε 68 δε θα μας βγάλουν. Φοβάμαι μην του ειναι πολυ φαρδιά τα 74

Πάρε ένα κι ένα 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...