Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε; 

Καλημέρα! 4ο βράδυ που δεν ξυπνήσαμε για φαγητο και 3ο πρωί με κομμένο νερό... Ο δικος μου βγαζει την πιπιλα και χώνει ολόκληρη τη γροθιά του μεσα στο στομα και την μασαει αλλά ευτυχώς χωρίς εμετούς, αναγωγές, παλινδρόμηση... 28 βαθμους έχει πουθενά αλλού Νοέμβρη μηνα ή μόνο εδώ βράζει ο τοπος; Με πελεκυσαν τα κουνούπια! Ευτυχως το μωρο μοιάζει και σε αυτο τον αντρα μου και δεν τον τσιμπάνε ποτέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Καλημέρα! 4ο βράδυ που δεν ξυπνήσαμε για φαγητο και 3ο πρωί με κομμένο νερό... Ο δικος μου βγαζει την πιπιλα και χώνει ολόκληρη τη γροθιά του μεσα στο στομα και την μασαει αλλά ευτυχώς χωρίς εμετούς, αναγωγές, παλινδρόμηση... 28 βαθμους έχει πουθενά αλλού Νοέμβρη μηνα ή μόνο εδώ βράζει ο τοπος; Με πελεκυσαν τα κουνούπια! Ευτυχως το μωρο μοιάζει και σε αυτο τον αντρα μου και δεν τον τσιμπάνε ποτέ.

Καλημερα 😊 κι εμένα όλη τη μπουνιά μέσα τη χώνει εδώ και κανένα 2βδομαδο.. Από όταν έκλεισε τους 2.. Εμάς μέχρι 23 λέει σήμερα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Καλημέρα! 4ο βράδυ που δεν ξυπνήσαμε για φαγητο και 3ο πρωί με κομμένο νερό... Ο δικος μου βγαζει την πιπιλα και χώνει ολόκληρη τη γροθιά του μεσα στο στομα και την μασαει αλλά ευτυχώς χωρίς εμετούς, αναγωγές, παλινδρόμηση... 28 βαθμους έχει πουθενά αλλού Νοέμβρη μηνα ή μόνο εδώ βράζει ο τοπος; Με πελεκυσαν τα κουνούπια! Ευτυχως το μωρο μοιάζει και σε αυτο τον αντρα μου και δεν τον τσιμπάνε ποτέ.

Αχ κ μενα χθες το απόγευμα με τσακισαν.. Κ οτι εχω δοκιμασει να βαλω πανω μου δεν πιανει, οποτε τα τελευταία χρονια δεν βαζω. Κ εμεις εδω ζεστη εχουμε 25 δινει μέγιστη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Πότε ξεκίνησαν να γυρνάνε τα μικρά σας; εμένα ο μικρός βούδας ακόμα τίποτα 😅

Η σουμο μας 3μ 1εβδ γυρνουσε. Πώς ειστε;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τρομερή γκρίνια πρέπει ν τον έχουν τρελάνει τα δοντακια κ τ δυο χέρια κοντεύει ν βάλει. 

Δεν μ τρώει βρε κορίτσια όμως 😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Η σουμο μας 3μ 1εβδ γυρνουσε. Πώς ειστε;;; 

Ευτυχώς καλά 😅 σήμερα έχουμε το εμβόλιο του μπέμπη.. Σκέφτομαι να της πω να του δώσει και το πόσιμο να τελειώνω αυτό το μήνα αφού το έκαναν κι άλλες κοπέλες έτσι.. από υπνο μην το γρουσουζεψω κλείνουμε 7ωρα με 8ωρα και η κόρη μου τα τελευταία βραδιά ξυπνάει μια φορά 😶😶😶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Πότε ξεκίνησαν να γυρνάνε τα μικρά σας; εμένα ο μικρός βούδας ακόμα τίποτα 😅

Εμένα μια φορά έχει γυρίσει κ όλο το προσπαθεί κ τον βοηθάω αλλά μόλις γυρίσει κάνει μια χαρά 😂🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Πότε ξεκίνησαν να γυρνάνε τα μικρά σας; εμένα ο μικρός βούδας ακόμα τίποτα 😅

Εγω τον βαζω μπρούμυτα και προσπαθεί να γυρίσει και τον βοηθάω αλλά σήμερα γύρισε μονος του αλλα ειναι και πιο μεγαλος!

 

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Αχ κ μενα χθες το απόγευμα με τσακισαν.. Κ οτι εχω δοκιμασει να βαλω πανω μου δεν πιανει, οποτε τα τελευταία χρονια δεν βαζω. Κ εμεις εδω ζεστη εχουμε 25 δινει μέγιστη. 

Εγω δεν βάζω κάτι γιατί ευτυχώς έχουμε σιτες και δεν μπαίνουν μέσα αλλά στην αυλη γίνεται χαμός μου κάνουν επίθεση! Εδω εχει ηδη 26 και εναν καυτο αερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμας μία φορά γυρισε γιατί δεν την βάζουμε κάθε μέρα μπρούμυτα στο κρεβάτι, συνήθως πανω μας κάθεται μπρούμυτα.. Εχω μια χαρααααα!! 

Πηρε εναν υπνακο στην κούνια! Μονη της! Της εβαλα το mobile 3 φορες και εφευγα να μαζεψω την κουζίνα μέχρι που κάποια στιγμή δεν γκρινιαξε που σταματησε το mobile και δεν ακουγα ουτε ααα κλπ και παω και την βλεπω να κοιμαται 😍😍😍😍.. Και το ενα χερι να αιωρείται στον αέρα 😂 τωρα ξυπνησε για φαι αλλα με αφησε να μαζεψω το σπίτι και να στρωσω το χαλι στο χωλ! Επόμενο χαλι δωμάτιο! Του σαλονιου δεν τολμαω γιατι ειναι τέρας και θα με ψάχνεται κατω απο το χαλι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Ευτυχώς καλά 😅 σήμερα έχουμε το εμβόλιο του μπέμπη.. Σκέφτομαι να της πω να του δώσει και το πόσιμο να τελειώνω αυτό το μήνα αφού το έκαναν κι άλλες κοπέλες έτσι.. από υπνο μην το γρουσουζεψω κλείνουμε 7ωρα με 8ωρα και η κόρη μου τα τελευταία βραδιά ξυπνάει μια φορά 😶😶😶

 

Ευχόμαι να συνεχίσετε ετσι👁️‍🗨️👁️‍🗨️👁️‍🗨️

η δικη μ ακόμα δεν εχει κανει το ποσιμο. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Εγω τον βαζω μπρούμυτα και προσπαθεί να γυρίσει και τον βοηθάω αλλά σήμερα γύρισε μονος του αλλα ειναι και πιο μεγαλος!

 

Εγω δεν βάζω κάτι γιατί ευτυχώς έχουμε σιτες και δεν μπαίνουν μέσα αλλά στην αυλη γίνεται χαμός μου κάνουν επίθεση! Εδω εχει ηδη 26 και εναν καυτο αερα

Κ εμείς το ίδιο. Εξω με τσιμπάνε!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ο δικός μου ξυπνάει κάθε βράδυ το πολυ ανά 3ωρο. Από μπρουμυτα σε ανάσκελα γυρνάει συχνά κ από ανάσκελα στο πλαι συνέχεια. Η παιδιατρος δε μας είπε κάτι για πόσιμο. Το κάνουν όλα τα μωρά;

Εμείς στρώσαμε κ τα χαλιά κ τέλος. Δεν κάνω τίποτα άλλο κουρτίνες κλπ. Την άνοιξη μια κ καλή 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχετε δει ότι φτιάχνονται κολιε κλπ από το γάλα μας;; σκέφτομαι να το ζητήσω για Χριστουγεννιατικο δώρο 😂😂

Εμενα 2 φορές γύρισε από μπρούμυτα ανάσκελα. Στα πλάγια γυρίζει εδώ και 1 μήνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μας κορίτσια! Εχθές  μπορεί να αργήσαμε να κοιμηθούμε, αλλά ευτυχώς με αντάμειψε σήμερα. Κοιμήθηκε 3 με 8 τελικά και μετά ξυπνήσαμε. Έκανε όμως εναν ύπνο μεταξύ 10 με 12 και μισή και κατάφερα να κάνω κάποια πράγματα. Μάζεψα ρούχα, άπλωσα αλλά, καθάρισα το μικρό μπαλκονάκι, ξεσκόνισμα το σαλόνι, σιδερωσα και 2 πλυντήρια. Εντάξει δεν πρόλαβα να τα τακτοποίησω, αλλά μην είμαστε και πλεονέκτες. Έβαλα και ένα ακόμα πλυντήριο(δεν τελειώνουν ποτέ όμως! 😅). Ευτυχώς φαγητό έχω από χθες. Έκανε και τα κακά της πριν λίγο και τώρα τρώει ήσυχη! Ο γιος μου είναι στα πολύ καλά του και ασχολείται τώρα μόνος του και εγώ  βρήκα λίγο χρόνο για άραγμα. Έχω βέβαια ένα συνάχι που με περιτρυγυριζει (κόλλησα μάλλον από τον γιο μου), αλλα όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια έχετε δει ότι φτιάχνονται κολιε κλπ από το γάλα μας;; σκέφτομαι να το ζητήσω για Χριστουγεννιατικο δώρο 😂😂

Εμενα 2 φορές γύρισε από μπρούμυτα ανάσκελα. Στα πλάγια γυρίζει εδώ και 1 μήνα

Ναι το έχω δει κ εγώ θελω να φτιάξω ☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια έχετε δει ότι φτιάχνονται κολιε κλπ από το γάλα μας;; σκέφτομαι να το ζητήσω για Χριστουγεννιατικο δώρο 😂😂

Εμενα 2 φορές γύρισε από μπρούμυτα ανάσκελα. Στα πλάγια γυρίζει εδώ και 1 μήνα

Ναι το εχω δειι αλλα είναι ακριβα 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι το εχω δειι αλλα είναι ακριβα 😢

Ειναι.. Έχω δει κάποια λίγο πιο προσιτά. Γι αυτό είπα θα το ζητήσω για δώρο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Ο δικός μου ξυπνάει κάθε βράδυ το πολυ ανά 3ωρο. Από μπρουμυτα σε ανάσκελα γυρνάει συχνά κ από ανάσκελα στο πλαι συνέχεια. Η παιδιατρος δε μας είπε κάτι για πόσιμο. Το κάνουν όλα τα μωρά;

Εμείς στρώσαμε κ τα χαλιά κ τέλος. Δεν κάνω τίποτα άλλο κουρτίνες κλπ. Την άνοιξη μια κ καλή 🤣

Ούτε εμας μας έχει πει κατι για πόσιμο. Κι ο δικος μου ετσι γυρναει αλλά όχι από ανασκελα μπρούμυτα δεν του αρεσει έτσι κι αλλιώς.

Κι εγώ έχω τελειώσει με τα χαλιά τώρα μια σκούπα βάζω κάθε Σάββατο. 

Υπέγραψα την πρόσληψη σήμερα. Δε δικαιούμαι αδεια γιατί δεν εχω καθόλου ένσημα. Δευτέρα πιανω δουλεια. Τουλάχιστον θα πηγαίνω μόνο 4 ωρες και θα με φέρουν σε παιδικό κοντά στο σπίτι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

37.5 ο μικρός από το εμβόλιο και φουλ ανησυχία δεν στέκεται πουθενά!!

Εμείς 37,3 επίσης από εμβόλιο!! Δεν κάθεται ούτε η δικιά μας πουθενά ,μόνο αγκαλιά και είναι ανήσυχη ,τώρα την πήρε ο μπαμπάς της βόλτα να ηρεμήσει λίγο να χαλαρώσω και εγώ να κάνω καμιά δουλειά που θέλω !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Εμείς 37,3 επίσης από εμβόλιο!! Δεν κάθεται ούτε η δικιά μας πουθενά ,μόνο αγκαλιά και είναι ανήσυχη ,τώρα την πήρε ο μπαμπάς της βόλτα να ηρεμήσει λίγο να χαλαρώσω και εγώ να κάνω καμιά δουλειά που θέλω !!!

Εγω τις δουλειές τις έκανα αγκαλιά με τον μικρό! Ενώ εχθές είχε υπνηλία και κοιμηθήκαμε καλά μετα από ποοοοολλςς μερεεςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια...ο μικρός ευτυχώς κοιμάται πλέον ένα 3 ωρο η και 4ωρο μετά το βραδινό μπάνιο..μετά δυστυχώς ακόμη ξυπνάει ανά μία ώρα..τελικώς 7μιση σηκωθηκαμε..😏...το μομπιλ τον κανει πολυ  χαρουμενον, και ο δικός μου .γελάει μονος του...πήγαμε να βγούμε βόλτα αλλά στα μισα της διαδρομής ουρλιαζε..και γυρίσαμε αρων αρών.ηθελε να θηλάσει και πάλι🤪🤪.εγώ με τις δουλειές τις γενικής ευτυχώς τελείωσα...αύριο κάνουμε τις εβδομαδιαίες μας....τα κακά του σήμερα μια πράσινα μια μουσταρδι ..με έχει κουράσει αυτό με την υπερπαραγωγή..αλλά είναι και αυτός όλη την ώρα στο στήθος..σε άλλα νέα φουλ Κορωναίος..στην οικοδομή, στη δουλειά του  άντρα ,στην μετεκπαιδευση του ..ένας χαμος...τα κοσμήματα αυτά σε ποια σελίδα τα βρήκατε...;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Ευτυχώς η δικιά μου ξεκίνησε κ κοιμάται 4ωρα κ η χαρά μου απερίγραπτη! Να ρωτήσω έχει πάρει κάποια θήκη για το βιβλιάριο ωραία να μας προτείνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Ευτυχώς η δικιά μου ξεκίνησε κ κοιμάται 4ωρα κ η χαρά μου απερίγραπτη! Να ρωτήσω έχει πάρει κάποια θήκη για το βιβλιάριο ωραία να μας προτείνει;

Sirikas...

Η babyvalia έχουν λογαριασμό στο ινσταγκραμ..μου έκαναν δύο δώρο ...και οι δύο πολύ καλές Screenshot_20211105-161835.thumb.png.4ddec641077a7f354f6afe925c20b914.pngScreenshot_20211105-161851.thumb.png.626f51c94fbb7b9f5070b2f4a41255ff.png

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α και το άλλο ρε κορίτσια το ξέχασα να το γράψω πάνω ..! Μ έχουν ζαλίσει οι γύρω γύρω συγκεκριμένα ένα στενό συγγενικό πρόσωπο να μου δίνει όλο συμβουλές για τον μικρό...και γιατί τον κουνάς και γιατί ξυπνάει μόλις τον αφήνεις κάτω?? Εμείς τότε....μπλα μπλα.... Έχει κολικούς το παιδί..δεν έχει έλεγα εγώ δεν ξέρω το μωρό μου? Γκρίνια είναι μέχρι να κοιμηθεί..είχα παιδί με κολικούς και ξέρω να τα ξεχωρίσω ?? πόλλα τέτοια να μου λεει..και τελοσπαντων μην τα πολυλογω μια δυο τρεις της την είπα τσαντιστηκε και δεν μου ξαναπέ τίποτα... Εσείς έχετε τέτοια?
    • Καλησπέρα κορίτσια!! @barbieσ ευχαριστώ κορίτσι μου και για την απορία μου με τον ΟΑΕΔ ακόμα περιμένω αν θα εγκριθεί...Κατά τ αλλα έχουμε το πρώτο μας εμβόλιο..τα δύο πρώτα εμβόλια μάλλον..! Σας διαβάζω συνέχεια όλο θέλω να γράψω και δεν προλαβαίνω ...λεω σιγά σιγά να σταματήσω το θηλασμό..δε μπορώ άλλο έχω κουραστεί Μ έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά...έχω και το μεγάλο μου γιο και η αληθεια είναι δεν μπορώ να τα συνδυάσω και τα δύο..ήδη επειδή συνέχεια βγαίνουμε με το μικρό..να πάμε στο σχολείο σε δραστηριότητες του μεγάλου κλπ του δίνω μπουκάλι για να κάθεται ήσυχα αλλιώς δε στέκεται στη μισή ώρα έψαχνε να θηλάσει..προσπαθώ να του μάθω κ πιπίλα γιατί έχουμε θέμα με τον ύπνο έχει πολύ γκρίνια μέχρι να κοιμηθεί και η πιπίλα έχει σώσει ..μόνο τότε του δίνω ..αυτά τα νέα μας..αύριο θα σας πω και τα νέα απ' το γιατρό..
    • Εμένα τα πάει καλά με τον ύπνο, κάνει ακόμα 3 μέσα στη μέρα, αλλά είναι συντομοι. Απλά τώρα πρέπει συνέχεια να την προσέχω που πάει και τι κάνει για να μην χτυπήσει. Είναι και Ταρζάν σκαρφαλώνει παντού, ανοιγει συρτάρια, βασανίζει το σκύλο 🤣🤣 Πολύ τρέξιμο ναι, αλλά είναι όλα πολύ καλύτερα από πριν από άποψη ψυχολογίας. Εκείνο το σπίτι και η περιοχή μας δημιουργούσε πολλά θέματα. Απλά τώρα έχουμε να πληρώνουμε διπλάσιο ενοικιο 😅. Για βρεφικό δεν μπορούμε να υποστηρίξουμε ιδιωτικό, πόσο μάλλον νταντά, όταν μαθαίνω ότι ζητάνε 7€ την ώρα. Καλύτερα να μην δουλεύω δηλαδή... Οι ιδιωτικοί βρεφικοι μαθαίνω από γνωστούς ότι πάνε γύρω στα 300-400€ το μήνα. Αν βάλω και τα διόδια για τη δουλειά και τις βενζίνες, πάλι τσάμπα θα δουλεύω. Μια σκέψη είναι να αναζητήσω δουλειά κοντά στο σπίτι και ιδανικά εξ αποστάσεως. Για αυτό μια εγκυμοσύνη τώρα και όχι αργότερα ίσως με έβγαζε από αυτό το αδιέξοδο. Θα μου πείτε, θα κάνεις δευτερο γιατί δεν έχεις λύση για το πρώτο; Αν είχα την βοήθεια που μου υποσχέθηκε η μητέρα μου πριν με αφήσει ξεκρεμαστη, θα ήταν πολύ αλλιώς τα πράγματα. Το δεύτερο μωράκι το θέλουμε, για αυτό και έμεινα έγκυος μόλις 6 μήνες από τη γέννα, αλλά τώρα μέχρι να μπούμε σε σειρά είναι όντως όλα πολύ δύσκολα. Και εγώ αυτό θα πω .. Όταν είναι η ώρα του θα έρθει.. τώρα, αργότερα, όποτε είναι για να μείνει. 
    • Εγώ πάντως που το διάβασα κάπου αυτό με το τζίντζερ δεν έπιασε, μου ερχόταν χειρότερα εμετός .. με βοήθησε να τρώω μόνο ότι μπορούσα να ανεχτώ (πχ μπορούσα μπανάνα αλλά με τίποτα κοτόπουλο) κυρίως από τη μυρωδιά κ έτρωγα σχετικά αμέσως μόλις ξυπνήσω ένα κράκερ μια φρυγανιά κ με βοηθούσε .. θεωρώ ότι είναι ότι σου κάνει περισσότερο εσένα ότι μπορείς να φας .. επίσης με βοήθησε το ανθρακούχο νερό , είχα ρέψιμο κ κααααπως βοηθούσε …
    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...