Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Στο μπανιο  την κρατάτε όπως στην αρχή...η την αφήνεις μέσα στο μπανακι Στο ειδικό κάθισμα..

Απο την ημέρα που τις έπεσε ο ομφαλιος την εβαζα στο κάθισμα με μια πανα αγκαλιας απο κατω να μην γλιστράει τοσο! Αλλα οταν παω να την βγάλω της ριχνω και ενα πλύσιμο ετσι όπως στην αρχή για να την πλύνω απο κατω καλα! Εσείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Απο την ημέρα που τις έπεσε ο ομφαλιος την εβαζα στο κάθισμα με μια πανα αγκαλιας απο κατω να μην γλιστράει τοσο! Αλλα οταν παω να την βγάλω της ριχνω και ενα πλύσιμο ετσι όπως στην αρχή για να την πλύνω απο κατω καλα! Εσείς; 

Τον κάνω όπως αρχικά. ..αλλα πλέον δεν κάθεται ...κουνιέται δεξιά αριστερά και φοβάμαι θα φύγει ..απ' σήμερα θα επιχειρήσω και εγώ τον άλλον τρόπο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Κάτι έπρεπε να κάνω δεν αντέχεται..με πονάει ..σαν να με διαπερνά ηλεκτρικό ρεύμα σε άσχετες φάσεις έχει γίνει σκληρή και η θηλή...ναι τον βάζω να θηλάσει από κει συνέχεια...ελπίζω να περάσει σύντομα...

Ναι ακριβώς έτσι είναι! Επειδή πέρασα και μαστίτιδα (όλα τα καλά! 😅), αυτό είναι χειρότερο! Ισχύει ότι ο πόνος είναι αβάσταχτος.Αφου ώρες ώρες έλεγα αν δεν ήταν παιδί μου, δεν ξέρω κι εγώ πως θα αντιδρούσα αντανακλαστικα με τέτοιον πόνο! Υπομονή θα περάσει σε λίγες μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Απο την ημέρα που τις έπεσε ο ομφαλιος την εβαζα στο κάθισμα με μια πανα αγκαλιας απο κατω να μην γλιστράει τοσο! Αλλα οταν παω να την βγάλω της ριχνω και ενα πλύσιμο ετσι όπως στην αρχή για να την πλύνω απο κατω καλα! Εσείς; 

Εγω τη βάζω στο easy bath (σαν μαλακό στρωμαματακι) μέσα στον νιπτήρα και την πλένω. Μετά μόλις τελειώσω, την γυρνάω στο χέρι μου επάνω (όπως στην αρχή) και την ξεπλένω και από πίσω και όλα καλά! 

✌️

xlarge_20150619091636_delta_diffusion_maxilari_mpaniou_easy_bath.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Τον κάνω όπως αρχικά. ..αλλα πλέον δεν κάθεται ...κουνιέται δεξιά αριστερά και φοβάμαι θα φύγει ..απ' σήμερα θα επιχειρήσω και εγώ τον άλλον τρόπο...

Και εγώ σε μπανάκι τον βάζω. Δεν κουνιέται καθόλου κάθεται κύριος. Του βάζω κ εγώ απο κάτω πετσέτα για να μην γλιστράει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κάτι άσχετο. Στο σπίτι που θα μετακομίσουμε έχει τζάκι. Ο άντρας μου λέει να μην το ανάψουμε, λόγω της μικρής. Λέει ότι αυτά που βγάζει(όταν καπνίζει, όπως λέμε), δεν είναι καλό να τα αναπνέει το μωρό. Από τη μια συμφωνώ, από την άλλη μου φαίνεται και λίγο υπερβολικο. Όχι για κάθε μέρα, αλλά που και που νομίζω μπορούμε να το ανάβουμε. Εσείς το ανάβετε; Όσες έχετε τζάκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mamaofbill είπε:

Κορίτσια κάτι άσχετο. Στο σπίτι που θα μετακομίσουμε έχει τζάκι. Ο άντρας μου λέει να μην το ανάψουμε, λόγω της μικρής. Λέει ότι αυτά που βγάζει(όταν καπνίζει, όπως λέμε), δεν είναι καλό να τα αναπνέει το μωρό. Από τη μια συμφωνώ, από την άλλη μου φαίνεται και λίγο υπερβολικο. Όχι για κάθε μέρα, αλλά που και που νομίζω μπορούμε να το ανάβουμε. Εσείς το ανάβετε; Όσες έχετε τζάκι. 

Εμείς έχουμε αλλά δεν θα το ανάψουμε και βλεπω να μην το ξαναναψουμε ποτέ. Ο λόγος επειδή δεν τραβάει φουλ τον καπνό και 2ον φοβάμαι να λείπω και γίνει κάτι. Επίσης όταν μεγαλώσουν και μπουσουλανε ειναι επικίνδυνο νομίζω. Πρέπει να έχεις συνέχεια τον νου σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Απο την ημέρα που τις έπεσε ο ομφαλιος την εβαζα στο κάθισμα με μια πανα αγκαλιας απο κατω να μην γλιστράει τοσο! Αλλα οταν παω να την βγάλω της ριχνω και ενα πλύσιμο ετσι όπως στην αρχή για να την πλύνω απο κατω καλα! Εσείς; 

Το δικο μας ειναι ετσι δε γλυστραει. Αλλα πλεον οπως κουναει τα ποδια του πεταει τα νερα κατω 🤦🏼‍♀️

20210929_143207.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Κορίτσια κάτι άσχετο. Στο σπίτι που θα μετακομίσουμε έχει τζάκι. Ο άντρας μου λέει να μην το ανάψουμε, λόγω της μικρής. Λέει ότι αυτά που βγάζει(όταν καπνίζει, όπως λέμε), δεν είναι καλό να τα αναπνέει το μωρό. Από τη μια συμφωνώ, από την άλλη μου φαίνεται και λίγο υπερβολικο. Όχι για κάθε μέρα, αλλά που και που νομίζω μπορούμε να το ανάβουμε. Εσείς το ανάβετε; Όσες έχετε τζάκι. 

Εμείς έχουμε...αλλά φέτος δεν θα το ανάψουμε είναι ανοιχτό .ίσως αν είναι κλειστό...σε κάθε περίπτωση ρωτά τη παιδίατρο..άσε να χω να καθαρίζω και τις στάχτες ...😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην κόρη μου είχα μπανιερουλα και μέσα σφουγγάρι μέχρι που έγινε κάμποσο μηνών μετά όρθια στην μπανιέρα αυτήν την φορά δεν ξέρω γιατί αλλά στον μικρό δεν με βολεψε καθόλου η μπανιερουλα και του πήρα ένα σφουγγάρι το βάζω μέσα στην μπανιέρα μας στρώνω μια πετσέτα διπλωμένη στα δύο και την ανοίγω στην μέση και τον βάζω μεσα δηλ το ένα μέρος της πετσέτας ακουμπάει το σφουγγάρι και το άλλο το βάζω στην κοιλιτσα-ποδαρακια να μην κρυώνει την ώρα του μπάνιου αυτά έχω πάρει μέχρι να στεγνώσει το ένα χρησιμοποιώ το άλλο! Φυσικά θέλουν συχνό αλλαγμα και πολύ καλό στέγνωμα!

Screenshot_2021-10-30-21-26-42-616_com.android.chrome.jpg

6222-1246.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα κορίτσια..όντως μεγαλώνουν τα παιδάκια μας  γίνονται σωστά ανθρωπάκια....εμείς χθες κοιμήθηκε αργά στις 11 ξύπνησε στις 3 και μετά ανά ώρα ξανά θήλαζε και ξανά από την αρχή...εν το μεταξύ ενώ υποχώρησαν οι κόμποι στον μαστο..χθες είχα στην θηλή έναν φραγμένο πόρο..ο οποίος μου δημιουργούσε τοσσο ποσσο  τν έσπασε και έβαλε λίγο αλκοολούχο μπεταντιν ..όλο το βράδυ τρομερος πόνος .ο μαστός δεν είναι ούτε πεισμένος ούτε κόκκινος σε κανένα σημείο..τον βάζω να θηλάσει και από κει στα δυο τρία πρωτα λεπτά υποφέρω .εχει τύχει σε εσάς κάτι αντίστοιχο;;τώρα το πρωί κοιμήθηκε 4Ο λεπτά και κάναμε δουλειές με τον άντρα μου μόνο το μπάνιο μου έμεινε και να μαζέψουμε τα του μπαλκονιού...

Είχα κ εγώ πορο κλεισμένο για καιρό ,απίστευτος πόνος ,δεν άντεξα και τον έσκασα με αποστειρωμενη καρφίτσα!Με μεγάλη δυσκολία κ πολλή προσοχή γιατί είμαι φοβιτσιάρα!!Αλλά ανακουφιστηκα αμέσως !Μεζεψε ξανά 1-2 φορές αλλά την έσκαγε το μωρό οπότε κ πέρασε..υπομονή !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Κορίτσια κάτι άσχετο. Στο σπίτι που θα μετακομίσουμε έχει τζάκι. Ο άντρας μου λέει να μην το ανάψουμε, λόγω της μικρής. Λέει ότι αυτά που βγάζει(όταν καπνίζει, όπως λέμε), δεν είναι καλό να τα αναπνέει το μωρό. Από τη μια συμφωνώ, από την άλλη μου φαίνεται και λίγο υπερβολικο. Όχι για κάθε μέρα, αλλά που και που νομίζω μπορούμε να το ανάβουμε. Εσείς το ανάβετε; Όσες έχετε τζάκι. 

Λένε ότι δεν κάνει τον πρώτο χρόνο.Εμεις τώρα μετακομίζουμε σε σπίτι με τζάκι αλλά δεν βλέπω να το ανάβουμε..θα ρωτήσω κ την παιδίατρο αλλά ποιος καθαρίζει κιόλας μετα;!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Απο την ημέρα που τις έπεσε ο ομφαλιος την εβαζα στο κάθισμα με μια πανα αγκαλιας απο κατω να μην γλιστράει τοσο! Αλλα οταν παω να την βγάλω της ριχνω και ενα πλύσιμο ετσι όπως στην αρχή για να την πλύνω απο κατω καλα! Εσείς; 

Κι εγώ. Ακριβώς το ίδιο!!Την ξεπλενω κ λίγο στο τέλος από κάτω στα γρήγορα !!Αλλά κάθεται σαν βασίλισσα!Το απολαμβάνει!♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Εμείς έχουμε...αλλά φέτος δεν θα το ανάψουμε είναι ανοιχτό .ίσως αν είναι κλειστό...σε κάθε περίπτωση ρωτά τη παιδίατρο..άσε να χω να καθαρίζω και τις στάχτες ...😬

Κι εμάς ανοιχτό θα είναι...🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Κι εγώ. Ακριβώς το ίδιο!!Την ξεπλενω κ λίγο στο τέλος από κάτω στα γρήγορα !!Αλλά κάθεται σαν βασίλισσα!Το απολαμβάνει!♥️

Και εμας τωρα ειδικά που της ανοιγω την πανα αγκαλιας και την σκεπαζω της αρεσει γιατι πριν ετρεμε το κακόμοιρο.. Εμάς δεν την χωράει η πετσέτα πλέον 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

@Sofoula28 εμείς τελειώσαμε το πρώτο κουτί μου είπε η γιατρός αν σε δυο-τρεις μέρες δω πάλι ότι έχει ενοχλήση μπορεί να πονάει γκρινιάζει στο φαγητό να πάρω και δεύτερο κουτί εν τέλει στις 7 μέρες ξεκίνησε πάλι την γκρίνια και ξανά ξεκινήσαμε και δεύτερο κουτί ήταν πως θα τελειώσουμε αυτό και μετά τέλος γουλιες ακόμη μου βγάζει. 

Ναι μάλλον επειδή είναι νερό κ την ενοχλεί περισσότερο στην παλινδρόμηση ! Ψυχουλες μου ! ΟΤΕ σας είπε ν ξεκίνησετε? 

Εμένα μ είπε κλεισμένους 6 .

 

 

Εμένα γκρινιάζει και κλαίει απίστευτα μετά το φαγητό ! Όμως είναι ξεκάθαρα παλινδρόμηση,οπότε μου είπε πως δεν θέλει να πάρει νεξιουμ ! Μου είχε πει η παιδογαστρεντερολογος όταν πήγαμε ότι στην οισοφαγίτιδα το παιδί δεν μπορεί καν να φάει ,κλαίει με κάθε γουλια ! Εμείς αυτό δεν το είχαμε ,απλώς πλανταζει μετά !! Το χαμομήλι το δίνουμε μέσα στο γάλα ,όχι ξέχωρα,όμως και πάλι μου είπε η παιδίατρος πως εντείνει τις αναγωγές γενικά σαν προϊόν ! Εσύ γενικά είδες διαφορά με το νεξιουμ;; Και αν ναι,στις πόσες μέρες ;;;  Γτ σκέφτομαι να ζητήσω να το πάρουμε εν τέλει κανονικά  ,η κατάσταση είναι απελπιστικη πια!!! Μου είπε θα ξεκινήσουμε στον 4ο-5ο κάπου εκεί ! Ότι θα μας βοηθήσει πάρα πολύ ! Απλώς θα το δούμε κ αυτό ,θα μας δείξει το παιδί αν θα είναι έτοιμο τότε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε?

@Sofoula28 εγώ από τι έχω καταλάβει οι γουλιες από την παλινδρόμηση προκαλούν οισοφαγίτιδα αυτόν τον πόνο δηλαδή με το νεξιυμ δημιούργησε ένα φιλμ να το πω έτσι ώστε να μην πιάνει να μην ερεθίζεται ο οισοφαγος. Είδα μεγάλη διαφορά άρχισε να μου κοιμάται το βράδυ π ήταν ανήσυχος κ λίγο την ημέρα δεν έχει τόση γκρίνια π ήταν μόνιμος με γκρίνια αν δεν τον είχες αγκαλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μας! Σήμερα σηκωθηκαμε με λιγο γκρίνια.. Αλλα δεν ξέρω που να το αποδώσω..

Διαβαζα εχθες για την τράπεζα γάλακτος και οτι μπορώ να βγαζω 3 φορες ταυτόχρονα οσο θηλαζω την μικρή που αναλογούν σε ενα 8ωρο εφόσον δεν μπορώ να βγάλω στην δουλειά.. Και λογικα μετα απο 2 - 3 μερες φτιαχνει το πρόγραμμα.. Αλλα οσο περιμενεις να φτιαχτει με το στηθος τι κανεις; εχω ακουσει και το απλο μασαζ αλλα και λιγο αποσυμφόρηση με το χερι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. Σήμερα ξυπνήσαμε και εμείς πιο πολλές φορές. Αλήθεια δεν σταματάει να "μιλάει" από το πρωί 😂😂 που να μιλήσει κανονικά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμάς. Τα τελευταία 2 3 βράδια είναι εφιαλτικά. Ξυπνάει συνέχεια. Ανά 20λεπτο πετούσε την πιπίλα και γκρινιαζε. Του άλλαξα τουλαχιστον 6 πάνες. Δεν έχω κοιμηθεί καθόλου και με τριγυρνάει και γρίπη δεν ξέρω και είμαι κομμάτια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ από εμάς! Η δικιά μου έχει ηρεμήσει πάρα πολύ και το βράδυ κοιμάται λίγο παραπάνω ανάμεσα στους θηλασμους! Κ από κουβέντα κ εμείς δεν βάζουμε γλώσσα μέσα! 😍 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και από μας !!! Εμείς ευτυχώς συνεχίζουμε απτόητες τον πολυωρο ύπνο μας !! Φυσικά η απελπισία με το κλαμα τη μέρα κρατάει ακόμα 🙄 όμως όσο να πεις ,άλλο να ουρλιάζει ένα μωρό και να είσαι άυπνη και άλλο να ζεις κοιμηθεί και 12 ώρες !!! @Love32 νομίζω πως δεν είναι αυτή η χρήση του νεξιουμ ,αλλά πως σταματάει την παραγωγή των υγρών του στομάχου ώστε όταν κάνει αναγωγές να μην περιέχουν οξύ ,οπότε να κλείσει η "πληγή" στον οισοφάγο πιο εύκολα και να μην πονάει το παιδί ! Έχω την εντύπωση πως κάτι τέτοιο μου είχε πει η παιδίατρος και γι'αυτό δεν ήθελε να το πάρουμε πολύ καιρό.! Δεν είμαι σίγουρη βέβαια μη σε πάρω στο λαιμό μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια ποιο θήλαστρο έχετε; 

Εγώ στην αρχή που καναμε μεικτή διατροφή είχα της medela το οικιακό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια ποιο θήλαστρο έχετε; 

Ενα οικιακο της lorelli ηλεκτρικό μονης αντλησης αν και τωρα που διαβάζω έπρεπε να εχω παρει διπλης ανλτησης αλλα θα το παλεψω με αυτο τωρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μακάρι να είσαι έγκυος 🤰🏼 🙏 και να πάνε όλα καλά το κυριότερο!!! συγχαρητήρια επίσης που μετά από όλη αυτή την ταλεπωρια που τράβηξες την ψυχική και σωματική ξεκινάς άμεσα!!
    • Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω είναι δύσκολο με δύο παιδεία εσένα είναι και πιο μεγάλος έχεις και δραστηριότητες εμένα είναι μικρή ακόμα την έχω στο σπίτι.. είναι δύσκολο να θηλάζεις και να έχεις και ένα παιδί να φροντίζεις   αν δεν μπορείς άλλο μην πιέζεσαι όσο αντέχεις κορίτσι μου μπορείς να αποθηλασεις σιγά σιγά να είσαι και εσύ πιο καλά ψυχολογικά και ήρεμη  είναι βολική η πιπίλα είναι η αλήθεια αν την δεχτεί το παιδί.. εγώ προσπάθησα αλλά δεν την θέλει με τίποτα  οσο για τις παρατηρήσεις που λες πιο κάτω εγώ να πω την αλήθεια δεν έχω.. καλά η μαμά μου είναι και μακριά αλλά ούτε η πεθερά μου λέει κουβέντα άσε που το μωρό το πήρε αγκαλιά πριν 3 μέρες δεν το είχα πάρει τόσο καιρό περίμενε να σαραντησει αν δεν την έλεγα εγώ να πάρει το μωρό αγκαλιά δεν θα το είχε πάρει ακόμα..😅 βέβαια για να τα λέω και όλα πέρσι τέτοιο καιρό  είχε γίνει άγριος καβγάς ανάμεσα στον άντρα μου και την πεθερά μου γιατί έκανε συνέχεια παρατηρήσεις στον άντρα μου για το παιδί ότι αυτός φταίει που το παιδί είναι γκρινιάρικο και άλλα τέτοια (εμένα  δεν με είπε ποτέ κουβέντα ) ένα μήνα έκανε να μιλήσουν και να δει το παιδί  Το περίεργο είναι ότι έριχνε ευθύνες στον άντρα μου σπάνιο για μάνα να κατηγορεί το παιδί της ότι δεν κάνει κάτι καλά και όχι την νύφη της  😂
    • Και τα δύο , εξαρτάται κάθε φορά. Δεν σημαίνει κάτι αρνητικό (είτε νιώθεις είτε όχι τις συσπάσεις)  γιατί με κάθε εγκυμοσύνη/ τοκετός είναι πιο αισθητές ακριβώς λόγω της προηγούμενης εμπειρίας τοκετού. 😊  Βέβαια οι συνεχόμενες συσπάσεις (με διάρκεια) που αλλοιώνουν τον τράχηλο είναι πρόβλημα. (Υπάρχουν κ εκεί πολλές κ διαφορετικές προσεγγίσεις  σε περίπτωση παθολογίας)  Ο γιατρός χορηγεί απλά μαγνήσιο αν κρίνει ότι είναι απαραίτητο όταν δεν υπάρχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα.  Κάθε περίπτωση διαφορετική! 
    • Εγώ είχα θετικό τεστ ωορρηξίας τη 15η μέρα. Είχαμε επαφή τη 15η και τη 17η. Την 16η που ενδέχεται να έγινε ωορρηξία τη χάσαμε. Χωρίς αυτό να με κάνει να τον βλέπω σαν χαμένο μήνα εννοείται. Επαφές θέλουμε σίγουρα τη μέρα του θετικού και τις 2 επόμενες καθώς το ωάριο ζει για 24 ώρες και περιμένει.
    • Αχ κορίτσια παθούσα και εγώ...Από την πεθερά μου επίσης!!!Δε φτάνει που δεν έχω κανέναν δικό μου κοντά μου έχω και την πεθερά να παρεμβαίνει παντού...Δε μιλούσα και εγώ για πάρα πολλές μέρες γιατί ερχόταν και υποτίθεται με βοηθούσε μέχρι που έσκασα τα είπα στον άντρα μου και κόπηκαν μαχαίρι και οι συμβουλές και οι επισκέψεις...Καλύτερα όλη μέρα μόνη μου παρά αυτό που περνούσα...Σε αλλα νέα εμείς με τα εμβόλια τα πήγαμε πολύ καλά ευτυχώς,αν μας αφήσουν ήσυχους και οι κολικοί θα είμαστε μια χαρούλα..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...